Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Centrul de Transfuzie Sanguină Ialomița trimite SMS-uri pentru viață!

Centrul de Transfuzie Sanguină Ialomița trimite SMS-uri pentru viață!

Lăsați fără donatori din cauza pandemiei de COVID-19, reprezentanții Centrului de Transfuzie Sanguină din Slobozia fac eforturi pentru a putea asigura dozele de sânge necesare unităților medicale cu care colaborează. Astfel a fost implementat un sistem prin care donatorii sunt chemați la sediul instituției și rugați să doneze sânge în regim de urgență.

SMS-ul care poate salva vieți Stocurile de sânge ale Centru­lui de Transfuzie Sanguină Ialomița sunt limitate, iar județul se află deja în imposibilitatea de a asigura necesarul de unități de sânge spitalelor cu care se află în colaborare... [citește_tot_articolul]

10 August 2020, 16:25 (7633 vizualizări - 2 comentarii)

ULTIMA ORĂ

Sâmbătă, 29 august 2020, zi de donare la Centrul de Transfuzie Sanguină Ialomița

Reprezentanții Centrului de Transfuzie Sanguină Ialomița vor organiza o campanie de donare de sânge în ziua de sâmbătă, 29 august 2020. Astfel, în această zi instituția își va desfășura activitatea în... [citește toată știrea]

6 August 2020, 20:15 (3603 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

IJJ Ialomița: Campanie de donare de sânge sprijinită de jandarmi

IJJ Ialomița: Campanie de donare de sânge sprijinită de jandarmi

Jandarmii  ialomițeni s-au alăturat campaniei naționale de donare de sânge, inițiată de Jandarmeria Română alături de Patriarhia Română. Astfel, în zilele de 15 și 16 iulie 2020, militarii din cadrul... [citește toată știrea]

16 Iulie 2020, 17:15 (3042 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomițenii vindecați de COVID-19 sunt așteptați la Centrul de Transfuzie Sanguină pentru donarea de plasmă

Ialomițenii vindecați de COVID-19 sunt așteptați la Centrul de Transfuzie Sanguină pentru donarea de plasmă

Centrul de Transfuzie Sanguină din Slobozia lansează un apel public către toți ialomițenii care s-au vindecat de COVID-19. Instituția dispune de aparatura necesară prelucrării sângelui astfel încât să fie extrasă plasma, care poate fi utilizată pentru tratarea pacienților aflați în stare gravă din cauza noului Coronavirus. Estimativ, la nivelul județului există aproximativ 100 de persoane care s-au vindecat.

Sprijin pentru pacienți bolnavi de COVID-19 Potrivit ultimelor cercetări în domeniul medical, plasma recoltată din sângele pacienților vindecați de COVID-19 conține anticorpi ce... [citește_tot_articolul]

13 Mai 2020, 11:05 (6144 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Coronavirusul ține la distanță donatorii de Centrul de Transfuzii Sanguine

Coronavirusul ține la distanță donatorii de Centrul de Transfuzii Sanguine

Activitatea Centrului de Transfuzii Sanguine din Slobozia este afectată de epidemia provocată de noul Coronavirus. Numărul donatorilor scade de la o zi la alta... Reprezentanții instituției fac apel la populație să vină să doneze sânge, respectând măsurile de protecție impuse de autorități.

Este nevoie de donatori! Potrivit estimărilor, în martie 2019, media zilnică a donatorilor care treceau pragul Centrului de Transfuzii Sanguine din Slobozia era de 30-35 de persoane. În prezent, din cauza epidemiei provocată de noul Coronavirus, numărul celor care vin să doneze sânge a scăzut dramatic... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2020, 12:10 (5016 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Protopopiatul Slobozia: O nouă Campanie de donare de sânge

Protopopiatul Slobozia: O nouă Campanie de donare de sânge

Luni, 16 martie 2020, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, în parteneriat cu Centrul de Transfuzie Sanguină Slobozia, Protopopiatul Slobozia a organizat... [citește toată știrea]

16 Martie 2020, 17:50 (4403 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Polițiștii ialomițeni au donat sânge

Polițiștii ialomițeni au donat sânge

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița a inițiat o campanie internă de donare voluntară de sânge, ca un demers de salvare de vieți omenești, prin sprijinirea eforturilor de refacere a rezervei de... [citește toată știrea]

5 Decembrie 2019, 11:35 (3375 vizualizări - 0 comentarii)

ULTIMA ORĂ

Ialomița: Campanie de donare susținută de preoți

Preoții din 4 localități ialomițene, respectiv Iazu, Valea Ciorii, Scânteia și Murgeanca, au participat marți, 26 noiembrie 2019, la o campanie de donare de sânge, organizată de Centrul Județean de Transfuzie... [citește toată știrea]

29 Noiembrie 2019, 19:30 (1870 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Campanie de donare de sânge în satele ialomițene

Campanie de donare de sânge în satele ialomițene

În ultimele două luni, angajații Centrului de Transfuzii Sanguine Ialomița au extins activitatea instituției și în mediul rural. Astfel, au fost demarate 5 campanii de donare de sânge în tot atâtea loca­lități din județ. Măsura a fost adoptată ca urmare a scăderii numărului de donatori care trec pragul Centrului.

Ialomița are nevoie de donatori de sânge Informațiile oficiale ale Centrului de Transfuzii Sanguie Ialomița arată că în ultimele două luni media donatorilor înregistrați zilnic a fost de cel mult 10 persoane. Din această cauză, angajații instituției au luat decizia de a demara... [citește_tot_articolul]

7 Noiembrie 2019, 13:20 (2758 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Protopopiatul Slobozia: Campania «Donează sânge, salvează o viață!»

Luni, 28 octombrie 2019, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, în parteneriat cu Centrul de Transfuzie Sanguină Slobozia, Protopopiatul Slobozia a organizat... [citește toată știrea]

28 Octombrie 2019, 17:20 (3301 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Jandarmii ialomițeni donează sânge

Jandarmii ialomițeni vor participa, în perioada 21-25 octombrie 2019, la o campanie de donare de sânge. Acțiunea este inițiată de Centrul de Transfuzii Sanguine Ialomița, cu scopul de a crește numărul donatorilor... [citește toată știrea]

10 Octombrie 2019, 19:45 (2550 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Protopopiatul Urziceni: «Donează sânge, salvează o viață!»

Miercuri, 28 august a.c., în intervalul orar 8,00-12,00, Protopopiatul Urziceni, din cadrul Episcopiei Sloboziei și Călărașilor, împreună cu membrii Biroului de Asistență Socială și Serviciul Social acreditat... [citește toată știrea]

28 August 2019, 20:20 (4763 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sărbătorile Pascale aduc donatorii la Centrul de Transfuzie Sanguină Ialomița

Sărbătorile Pascale aduc donatorii la Centrul de Transfuzie Sanguină Ialomița

Apropierea Paștelui aduce tot mai mulți donatori la Centrul de Transfuzie Sanguină din Slobozia. Oamenii recunosc faptul că folosesc bonurile de masă pe care le primesc în schimbul sângelui donat pentru a cumpăra mâncare de Sărbă­tori. Fiecare persoană primește 7 tichete, în valoare totală de 75 de lei. Reprezentanții instituției susțin însă că nevoia de sânge la nivelul județului Ialomița este mult mai mare...

Ialomița are nevoie de sânge
Mai sunt doar câteva zile până la Paște, iar pe holul Centrului de Transfuzie Sanguină din Slo­bozia peste 20 de persoane aș­teaptă să intre... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2019, 13:05 (6106 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Polițiștii ialomițeni donează sânge

În perioada 18-19 martie a.c., polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au desfășurat la Centrul Județean de Transfuzii Sanguine Ialomița o acțiune de donare de sânge. Scopul acestei acțiuni este de a contribui... [citește toată știrea]

19 Martie 2019, 18:15 (4309 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Ialomița: «Donează sânge, salvează o viață!»

Miercuri, 20 martie 2019, în intervalul orar 8,00-12,00, Parohiile Gârbovi I și Gârbovi II, în colaborare cu Centrul de Transfuzii Sanguine Ialomița organizează o acțiune de donare de sânge în cadrul campaniei... [citește toată știrea]

14 Martie 2019, 18:25 (4148 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Campanie de donare de sânge în Protopopiatul Urziceni

Pentru a veni în sprijinul semenilor noștri aflați în suferință, joi, 29 noiembrie 2018, în intervalul orar 8,00-13,00, Biroul de Asistență Socială din cadrul Protopopiatului Urziceni a continuat acest... [citește toată știrea]

29 Noiembrie 2018, 17:45 (5523 vizualizări - 0 comentarii)

ULTIMA ORĂ

Preoții din Ialomița au donat sânge la Slobozia

Preoții se află sub coordonarea Protopiatului Urziceni au desfășurat o acțiune în cadrul campaniei inițiată de Patriarhia Română «Donează sânge, salvează o viață!». Astfel, duhovnicii au mers la Centrul... [citește toată știrea]

4 Septembrie 2018, 18:15 (3468 vizualizări - 4 comentarii)

ULTIMA ORĂ

Centrul Județean de Transfuzie Sanguină Ialomița așteaptă donatori

Centrul Județean de Transfuzie Sanguină Ialomița anunță locuitorii județului că începând cu data de luni, 16 aprilie 2018, se va extinde programul de donare de sânge la sediul Centrului, în fiecare zi de... [citește toată știrea]

2 Aprilie 2018, 18:30 (4785 vizualizări - 0 comentarii)

ULTIMA ORĂ

Protopopiatul Urziceni: Campanie de donare de sânge

Pentru a veni în sprijinul semenilor aflați în suferință, luni, 26 februarie 2018, în intervalul orar 8,00-12,00, Biroul de Asistență Socială din cadrul Protopopiatului Urziceni a continuat acest demers... [citește toată știrea]

26 Februarie 2018, 15:25 (5456 vizualizări - 0 comentarii)

ULTIMA ORĂ

Protopopiatul Urziceni: Campanie de donare de sânge

Pentru a veni în sprijinul semenilor noștri aflați în suferință, luni, 27 noiembrie 2017, în intervalul orar 8,00-12,00, Biroul de Asistență Socială din cadrul Protopopiatului Urziceni a continuat acest... [citește toată știrea]

28 Noiembrie 2017, 17:55 (4642 vizualizări - 0 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
282 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozia: Prins de polițiștii locali după ce a furat banii din geanta unei călătoare

Vineri, 10 martie 2017, în jurul orelor 10,55, un echipaj al Poliției Locale Slobozia a fost interceptat, pe peronul Autogării Slobozia, de către o persoană care le-a comunicat că un individ  ar fi ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2017, 18:10
(6088 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Bărbat dispărut

Ialomița: Bărbat dispărut

Polițiștii din Ialomița caută un bărbat, de 49 de ani, care a plecat de acasă și nu a revenit până în prezent. Cei care pot oferi informații care să conducă la găsirea bărbatului sunt rugați să sune la ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2017, 15:05
(4118 vizualizări - 0 comentarii)


Razie la Urziceni

Pentru creșterea gradului de siguranță în comunitate și descurajarea comportamentelor de tip infracțional, joi, 9 martie a.c., polițiștii din Urziceni au organizat și desfășurat o acțiune de amploare pe ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2017, 14:40
(2911 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni razie


Ialomița: Arestat pentru «tentativă la omor»

Printr-un comunicat de presă, Parchetul de pe lângă Tribunalul Ialomița aduce la cunoștința opiniei publice că «s-a dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpatul Necula Marius Adrian ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2017, 16:10
(3092 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Femeie lovită de un autoturism pe trecerea de pietoni

Miercuri, 8 martie 2017, în jurul orelor 13,00, pe raza comunei Movilița s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unui pieton. Astfel, în timp ce un tânăr, de 25 de ani, din județul Buzău, conducea ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2017, 13:20
(4143 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Valea Ciorii

Marți seară, 7 martie 2017, în jurul orelor 21,50, a izbucnit un incendiu la locuința unui cetățean din localitatea Valea Ciorii. Cel mai probabil, flăcările au fost generate de supraîncălzirea unei sobe ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2017, 17:10
(3910 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Prevenirea violenței în familie și a victimizării minorilor

Aproape 400 de elevi de la unități de învățământ de pe raza municipiilor Slobozia și Fetești au fost informați despre prevenirea și combaterea violenței în familie, dar și despre riscul de victimizare ca ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2017, 16:20
(4501 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Tânăr prins conducând fără a avea permis

Polițiștii rutieri au oprit pentru control luni, 6 martie a.c., pe raza municipiului Fetești, un autoturism condus de un tânăr, de 24 de ani, din localitate. În urma verificărilor efectuate în bazele de ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2017, 17:25
(3154 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive

Polițiștii ialomițeni au acționat luni, 6 martie a.c., în locurile și zonele de interes operativ din județ, pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale, pentru creșterea gradului de siguranță a ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2017, 17:10
(3399 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

PREMIER
Transport Auto SRL
angajează
șoferi profesioniști
categ. C+E,
cu minim de experiență
salariu atractiv
Relații la sediul firmei
sau la tel. 0733/449.841

7 Martie 2017, 15:35


anunț

Vînd
-buldoexcavator, preț 10900 euro
-autogreder, preț 35000 euro
Relații la telefon 0721/618.313

7 Martie 2017, 15:30


anunț

Vînd 2 rezervoare motorină,
capacitate 20000 l fiecare,
preț 5000 lei/bucată
Relații la telefon 0721/618.313

7 Martie 2017, 15:25


anunț

Închiriez utilaje terasamente
-cilindru compactor (capacitate 22 tone)
-încărcător frontal (cupă 2,5 mp)
-buldoexcavator
-autogreder
Relații la telefon 0721/618.313

7 Martie 2017, 15:20


anunț

Închiriez spațiu comercial, Slobozia,
330 mp, pretabil restaurant,
bar sau activități comerciale.
Relații la telefon 0760/650.627

7 Martie 2017, 15:15


anunț

Închiriez spațiu comercial, Slobozia,
șos. Brăilei, nr. 9, 155 mp,
pretabil depozit, prestări servicii,
producție sau birouri.
Relații la telefon 0721/618.313

7 Martie 2017, 15:10


anunț

vând spațiu comercial
Slobozia, zona MB7,
suprafață 260 mp,
racordat la toate utilitățile
Telefon 0788/509.733

7 Martie 2017, 15:05


Ialomița: Plase monofilament, confiscate de jandarmi

Ialomița: Plase monofilament, confiscate de jandarmi

În cadrul acțiunilor desfășurate pe linia combaterii braconajului piscicol, jandarmii feteșteni au depistat sâmbătă, 4 martie a.c., în jurul orelor 16,30, doi bărbați care pescuiau în lacul «Bagăre», deși ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2017, 14:45
(4488 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Patru bărbați, cu vârste cuprinse între 24 și 38 de ani, au fost depistați de polițiștii rutieri în timp ce conduceau autotuvehicule pe drumurile publice deși au consumat anterior băuturi alcoolice. Șoferii ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2017, 20:50
(6516 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: Arestat pentru «tulburarea ordinii și liniștii publice»

Sâmbătă, 4 martie a.c., polițiștii din cadrul Postului de Poliție Bărbulești au pus în aplicare un mandat de executare a pedepsei închisorii emis pe numele unui bărbat de 25 de ani, din localitate. Bărbatul ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2017, 19:35
(4382 vizualizări - 0 comentarii)


Publicitatea înșelătoare, în vizorul Ministerului Finanțelor

Ministerul Finanțelor Publice derulează o campanie de informare și verificare privind publicitatea înșelătoare și publicitatea comparativă la un eșantion de 447 de firme, dintre care 17 mari contribuabili ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2017, 19:15
(2280 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a polițiștilor ialomițeni. Amenzi de peste 128000 de lei!

Polițiști din toate structurile operative ale Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au fost angrenați în acest sfârșit de săptămână, 3-5 martie a.c., în executarea unei serii de acțiuni în sistem ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2017, 18:10
(3361 vizualizări - 0 comentarii)


Trei persoane, rănite într-un accident rutier între Țăndărei și Giurgeni

Trei persoane, rănite într-un accident rutier între Țăndărei și Giurgeni

Două autoturisme au fost implicate într-un accident rutier vineri, 3 martie 2017, în jurul orelor 12,15, pe DN2A, între localitățile Țăndărei și Giurgeni. În urma evenimentului, două persoane, un bărbat ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2017, 16:20
(6350 vizualizări - 0 comentarii)


«Târgul Apicol Slobozia», ediția a VIII-a

În perioada 10-12 martie 2017, la Slobozia, se va desfășura «Târgul Apicol Slobozia», ediția a VIII-a. Evenimentul are printre organizatori Primăria Municipiului Slobozia și Servicii Publice Slobozia S ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2017, 12:35
(3786 vizualizări - 0 comentarii)


Iazu: Peste 500 de păsări, moarte în incendiu

Joi seara, 2 martie 2017, în jurul orelor 22,35, pompierii au fost anunțați despre izbucnirea unui incendiu la o hală a unui cetățean din localitatea Iazu, în care se aflau aproximativ 570 de pui de găină ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2017, 12:25
(3801 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Iazu incendiu


Ialomița: Fără permise, la volan

Polițiștii din cadrul Postului de Poliție Scânteia au oprit pentru control, pe raza localității, un autoturism condus de un tânăr, de 17 de ani. Astfel, în urma verificărilor efectuate în bazele de date ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2017, 16:25
(4146 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 25000 de lei, 3 permise suspendate

Miercuri, 1 martie a.c., polițiștii rutieri din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat pentru depistarea și sancționarea participanților la trafic care nu respectă regulile ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2017, 16:10
(6152 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campania «Aripi Frânte» la Fetești

Elevii de la unități de învățământ de pe raza municipiului Fetești au fost informați despre prevenirea și combaterea violenței în familie, dar și despre riscul de victimizare ca urmare a implicării în accidente ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2017, 16:05
(2327 vizualizări - 0 comentarii)


Jandarmii au depistat produse contrafăcute în magazine din Urziceni

Jandarmii au depistat produse contrafăcute în magazine din Urziceni

În cadrul acțiunilor desfășurate pe linia combaterii comerțului ilicit în municipiul Urziceni, jandarmii ialomițeni au identificat miercuri, 1 martie a.c., două magazine în care se comercializau mai multe ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2017, 14:50
(4972 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «Povestea Mărțișorului românesc»

Protopopiatul Slobozia: «Povestea Mărțișorului românesc»

Miercuri, 1 martie 2017, Protopopiatul Slobozia, în colaborare cu Școala Gimnazială nr. 5 din Slobozia Nouă și Școala Gimnazială «Sfântul Ierarh Nicolae» din Bucu au organizat activitatea «Povestea Mărțișorului ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2017, 13:10
(5603 vizualizări - 0 comentarii)


Mărțișoare din partea polițiștilor ialomițeni

Mărțișoare din partea polițiștilor ialomițeni

Sărbătoarea Mărțișorului este și o ocazie de celebrare a femeilor, motiv pentru care pe 1 martie 2017, polițiștii rutieri din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au fost prezenți în ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2017, 19:05
(2967 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...