Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ULTIMA ORĂ

ITM Ialomița: Întâlnire cu agricultorii din Gheorghe Doja

Oficialii din cadrul Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița au desfășurat, joi, 30 martie 2017, o întâlnire de lucru, în localitatea Gheorghe Doja, cu agricultorii din localitate, specializați în... [citește toată știrea]

31 Martie 2017, 18:10 (5152 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Gheorghe Doja: Cazul unui bebeluș abuzat de mamă, anchetat după o săptămână

Gheorghe Doja: Cazul unui bebeluș abuzat de mamă, anchetat după o săptămână

Direcția Generală de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița și procurorii locali anchetează un abuz comis asupra unui bebeluș, domiciliat în comuna Gheorghe Doja, la o săptămână după ce faptele s-au petrecut. Autoritățile se scuză și explică faptul că au fost informate prea târziu. Între timp, mama violentă a fost decăzută din drepturile părintești.

De la Slobozia, la București
Tragedia a fost semnalată autorităților din Ialomița de către medicii Spitalului «Maria Skoldowska Curie» din București marți, 28 martie 201... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2017, 17:35 (6520 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cămin Cultural nou la Gheorghe Doja

Cămin Cultural nou la Gheorghe Doja

Infrastructura rutieră nu reprezintă singura prioritate a administrațiilor locale din Ialomița. La Gheorghe Doja se realizează zilele acestea ultimele finisaje la Căminul Cultural din localitate. Valoarea investiției este de 1,4 milioane de lei, iar inaugurarea obiectivului se va face de Crăciun.

Un proiect demarat în 2014 După 2 ani de așteptare și 1,4 milioane de lei cheltuiți, Căminul Cultural din Gheorghe Doja poate rivaliza cu sălile de spectacole din municipiul Slobozia. Investiția a fost posibilă grație unei finanțări asigurate de Compania Națională de Investiții, iar săptămîna... [citește_tot_articolul]

23 Decembrie 2016, 10:20 (7900 vizualizări - 5 comentarii)

ULTIMA ORĂ

Incendiu la Gheorghe Doja

Un incendiu la care a fost solicitată intervenția pompierilor s-a produsduminică, 5 iulie 2015, în jurul orei 13,30, cînd o terasă a unei societăți comerciale din localitatea Gheorghe Doja, învelită cu... [citește toată știrea]

8 Iulie 2015, 11:20 (4027 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Gheorghe Doja: A furat 13 oi

Un tînăr, de 26 de ani, din localitatea Gheorghe Doja, a ajuns în atenția polițiștilor, fiind principalul suspect al unui furt de animale. Se pare că acesta ar fi sustras 13 oi din gospodăria unui consătean... [citește toată știrea]

21 Ianuarie 2015, 19:20 (7452 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Razie la Gheorghe Doja

Polițiștii Serviciului Investigarea Fraudelor și ai Secției Rurale Slobozia au acționat pe raza comunei Gheorghe Doja pe linia prevenirii și combaterii faptelor antisociale. Au fost aplicate sancțiuni contravenționale... [citește toată știrea]

12 August 2014, 13:30 (8371 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Gheorghe Doja: A descoperit în propria curte un pistol din Al II-lea Război Mondial

Gheorghe Doja: A descoperit în propria curte un pistol din Al II-lea Război Mondial

Miercuri, 28 martie a.c., o femeie din comuna Gheorghe Doja a decoperit în propria curte un pistol. Ea a sunat de urgență la Poliție. Femeia efectua lucrările agricole de primăvară în curte. Ea a descoperit... [citește toată știrea]

29 Martie 2012, 17:42 (13431 vizualizări - 0 comentarii)

ULTIMA ORĂ

Pompierul care i-a spulberat pe cei doi tineri la Gheorghe Doja, reținut

Tînărul slobozean de 33 ani, care i-a accidentat spulberat pe cei doi tineri pe o stradă din localitatea Gheorghe Doja în ziua de 1 ianuarie 2012, a fost reținut marți, 3 ianuarie a.c., pe bază de ordonanță... [citește toată știrea]

5 Ianuarie 2012, 06:51 (19033 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Gheorghe Doja: Doi tineri, spulberați de autoturismul unui pompier în noaptea de Revelion. Șoferul, beat la volan, a părăsit locul accidentului și a refuzat să i se testeze alcoolemia!

Doi tineri, un băiat, de 21 ani, și prietena acestuia, de 15 ani, au fost spulberați de autoturismul unui pompier chiar în noaptea de Revelion. Accidentul s-a produs pe o stradă din Gheorghe Doja, șoferul... [citește toată știrea]

2 Ianuarie 2012, 21:16 (104568 vizualizări - 99 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Gheorghe Doja: Șoferița a accidentat un pieton

Un accident rutier s-a produs sîmbătă, 17 decembrie, la Gheorghe Doja. Pe scurt, în timp ce o tînără, de 24 de ani, se deplasa la volanul unui autoturism, a accidentat un localnic de 39 de ani, care se... [citește toată știrea]

20 Decembrie 2011, 08:24 (14354 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Gheorghe Doja: Fără permis și băut, la volan

Un bărbat de 41 ani, din Gheorghe Doja, a fost prins vineri, 18 noiembrie, de polițiști în timp ce conducea o mașină deși nu poseda permis de conducere. Mai mult, pentru că mirosea a alcool, polițiștii... [citește toată știrea]

21 Noiembrie 2011, 14:01 (13178 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Asfalt de 200 mii de lei pentru depozitul de legume-fructe de la Doja

Consiliul Județean Ialomița face în trei zile ce n-a făcut în trei mandate

Asfalt de 200 mii de lei pentru depozitul de legume-fructe de la Doja

Ca să nu rămînă și anul acesta fără puținii investitori care-i mai dau bună ziua, Consiliul Județean Ialomița a decis să reabiliteze la foc automat o bretea de asfalt de 800 de metri care leagă șoseaua națională de calea ferată ce duce în comuna Gheorghe Doja. Decizia survine ca urmare a inaugurării pe acest tronson de drum a unui depozit de legume în valoare de 2,6 milioane de euro. Pentru a evita complicațiile, Consiliul Județean a mascat investiția într-o majorare cu 700 mii de lei a contractului de întreținere a drumurilor județene. La acest moment, lucrările au intrat pe ultima turnantă, iar inaugurarea a fost anunțată pentru sfîrșitul accestei săptămîni!

Cum să faci drum la comandă... [citește_tot_articolul]

7 Noiembrie 2011, 09:24 (22822 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Gheorghe Doja: Accident produs de alcool și neacordare de prioritate

Luni, 17 octombrie, la Gheorghe Doja s-a produs un accident de circulație. Pe scurt, incidentul s-a produs în timp ce un bărbat, de 40 ani, din localitate, aflat la volanul unui autoturism nu a acordat... [citește toată știrea]

18 Octombrie 2011, 18:07 (9004 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Gheorghe Doja: Bulgari, vînzători ambulanți de drujbe

Un bulgar de 39 ani a fost oprit în trafic miercuri, 12 octombrie, de către polițiștii din Gheorghe Doja. În urma verificărilor, în habitaclul autoturismului polițiștii au depistat cinci drujbe, pentru... [citește toată știrea]

13 Octombrie 2011, 14:58 (10042 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Gheorghe Doja: La 16 ani, prins conducînd mașina prin comună

Polițiștii au depistat vineri, 5 august a.c., pe raza localității Gheorghe Doja, un autoturism condus de un minor în vîrstă de 16 ani, din comuna Gheorghe Lazăr. În urma verificărilor efectuate în bazele... [citește toată știrea]

9 August 2011, 08:20 (8353 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Gheorghe Doja: Accident cu un scuter

Agenții Postului de Poliție Gheorghe Doja au fost sesizați prin 112 despre faptul că pe DJ51 un scuter a fost implicat într-un incident rutier. Din cercetări s-a stabilit faptul că în timp ce un tînăr localnic... [citește toată știrea]

15 Iunie 2011, 14:25 (9256 vizualizări - 0 comentarii)

ULTIMA ORĂ

Cocora: A dat foc casei concubinei

Casa unui cetățean din Gheorghe Doja a fost cuprinsă de flăcări,duminică, 17 aprilie. Incendiul a fost anunțat pompierilor prin 112. Cu toate eforturile pompierilor, pereții a patru camere au fost degradați... [citește toată știrea]

18 Aprilie 2011, 15:58 (9730 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița vrea să obțină 600 de megawați de energie verde

În pas cu moda eolienelor

Ialomița vrea să obțină 600 de megawați de energie verde

Pentru prima dată în ultimii ani, autoritățile locale din Ialomița reușesc să se adapteze din mers la unul dintre trendurile europene, respectiv cel privind obținerea de energie regenerabilă. După un prim succes înregistrat în zona Giurgeni-Vlădeni, acolo unde Consiliul Județean a concesionat 1600 de hectare pentru realizarea unui parc eolian, moda eolienelor cuprinde întreg județul. De la Gheorghe Doja și pînă la Mihail Kogălniceanu și de la Giurgeni pînă la Platonești, autoritățile locale se întrec în promovarea de proiecte de gen care promit, pe lîngă venituri substanțiale la buget, o nouă șansă pentru revitalizarea economică a acestor zone. Una peste alta, de la proiecte însumînd 14 megawați... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2011, 10:58 (18237 vizualizări - 8 comentarii)

ULTIMA ORĂ

Gheorghe Doja: Băut și fără permis, la volan

Din ce în ce mai des, pe șoselele ialomițene sînt înregistrate cazuri de consum de alcool la volan sau conducere fără permis. De această dată, la Gheorghe Doja, noaptea trecută, polițiștii au depistat în... [citește toată știrea]

2 Noiembrie 2010, 17:47 (14488 vizualizări - 0 comentarii)

ULTIMA ORĂ

Pieton accidentat la Gheorghe Doja

La sfîrșitul săptămînii trecute, sîmbătă, 25 septembrie, la Gheorghe Doja s-a produs un accident de circulație. Incidentul a fost produs de un tînăr de 35 de ani, conducător auto, care aflîndu-se la volanul... [citește toată știrea]

27 Septembrie 2010, 15:19 (15346 vizualizări - 0 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
284 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Poliția și Garda Financiară, razie la Fetești

Joi, 4 martie a.c., mai mulți polițiști ai Biroului de Investigare a Fraudelor, în cooperare cu comisari ai Gărzii Financiare Ialomița au organizat și executat o acțiune pe linia prevenirii și combaterii ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2010, 23:06
(20951 vizualizări - 0 comentarii)


Beat la volan, cu arma în mașină

În cursul nopții de joi spre vineri, 4/5 martie a.c., în jurul orei 1.00, polițiști din Căzănești, în timp ce se aflau în serviciul de patrulare, au depistat, pe strada Gavrilescu din localitate, un bărbat ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2010, 23:01
(24167 vizualizări - 0 comentarii)


Furt de energie electrică

Vineri, 5 martie a.c., începînd cu ora 7.00, timp de două ore, polițiști din Țăndărei, în colaborare cu jandami și reprezentanți ai societății furnizoare de energie electrică au acționat în cartierul Strachina ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2010, 22:57
(22849 vizualizări - 1 comentariu)


Fără permis, la plimbare cu mașina

Joi, 4 martie a.c., în jurul orei 13.30, agenții din cadrul Poliției Orașului Fierbinți-Tîrg au identificat în trafic, pe DJ 101 C, un autoturism la volanul căruia se afla un tînăr, de 19 ani, din județul ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2010, 22:54
(23449 vizualizări - 0 comentarii)


Prevenirea evenimentelor rutiere, în atenția polițiștilor

Polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au continuat acțiunile de prevenire și combatere a cauzelor ce pot provoca accidente rutiere pe arterele din județ. Astfel, în ultimele 24 de ore, 78 de participanți ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2010, 22:51
(18509 vizualizări - 0 comentarii)


Tîlhari încarcerați

Doi tineri, în vîrstă de 16, respectiv 17 ani, primul din comuna Maia, iar cel de-al doilea din Slobozia, au fost încarcerați în cursul zilei de joi, 4 martie a.c., în arestul Inspectoratului, după ce ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2010, 22:48
(19384 vizualizări - 0 comentarii)


Mașinile furate, prioritate pentru polițiști

Mașinile furate, prioritate pentru polițiști

Polițiștii ialomițeni au desfășurat o acțiune pentru combaterea ilegalităților ce se comit în domeniul furturilor de autovehicule. În ultima perioadă de timp au fost organizate și executate acțiuni specifice ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2010, 16:59
(19101 vizualizări - 0 comentarii)


Filtre la Căzănești

Polițiștii din Căzănești au depistat mai mulți conducători auto care nu au respectat normele prevăzute în Codul Rutier. Astfel, polițiștii au întocmit două dosare penale pe numele a doi bărbați. Unul dintre ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2010, 18:48
(15628 vizualizări - 0 comentarii)


Alcool la volan

Miercuri, 3 martie a.c., polițiștii au acționat în mai multe localități rurale. Astfel, în intervalul orar 8.00-16.00, polițiști din Slobozia au acționat pe raza localităților Albești, Ciulnița, Buești ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2010, 18:48
(16902 vizualizări - 1 comentariu)


Acțiuni comune polițiști-jandarmi în Țăndărei

Efective sporite de polițiști și jandarmi au acționat în sistem integrat în după-amiaza zilei de miercuri, 3 martie a.c., în orașul Țăndărei. Începînd cu ora 13.00, s-a acționat pe raza orașului urmărindu ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2010, 18:39
(17384 vizualizări - 0 comentarii)


Necropsia bărbatului găsit în beciul unei case din Bucu va elucida misterul morții acestuia

Bărbatul găsit în stare de inconștiență într-un beci al unei case în construcție din localitatea Bucu a fost identificat. Potrivit primelor cercetări, se pare că bărbatul era domiciliat în localitatea ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2010, 13:34
(19546 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 300 de jandarmi la meciul Urziceni-Steaua

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița va asigura cu peste 150 de militari jandarmi măsurile de ordine la meciul de fotbal dintre echipele Unirea Urziceni și Steaua București. Alături de efectivele ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2010, 13:26
(18004 vizualizări - 0 comentarii)


Minori dispăruți, găsiți de polițiști

Polițiștii au reușit identificarea minorului Bucur Ștefănel, de 13 ani, plecat de la domiciliu, din orașul Fierbinți-Tîrg, în dimineața zilei de 1 martie 2010. În urma colaborării cu polițiștii Direcției ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2010, 18:10
(14902 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale Poliției

Polițiștii slobozeni, în colaborare cu jandarmii ialomițeni și reprezentanți ai societății furnizoare de energie electrică au acționat în dimineața zilei de marți, 2 martie a.c., între orele 6,30-8,00, ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2010, 18:09
(14255 vizualizări - 0 comentarii)


Copil de 4 luni, adus la spital mușcat de șobolani

La Spitalul de Urgență din Slobozia a fost adus un copil de 4 luni, cu mai multe răni pe corp, ce păreau a fi provocate de mușcăturile unui șobolan. Cazul copilului a fost semnalat polițiștilor sîmbătă ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2010, 07:38
(15077 vizualizări - 0 comentarii)


A dispărut!

A dispărut!

Luni, 1 martie a.c., în jurul orei 19.00, polițiștii au fost sesizați cu privire la faptul că minorul Bucur Ștefănel, de 13 ani, a plecat de la domiciliul din orașul Fierbinți-Tîrg și nu a mai revenit. ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2010, 07:37
(15124 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2010, 04:31
(15820 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2010, 03:14
(14928 vizualizări - 0 comentarii)


Evenimente culturale

Consiliul Județean Ialomița și Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» invită ialomițenii la inaugurarea Sălii STUDIO. Astfel, joi, 4 martie 2010, tinerii artiști ai Liceului de Artă din Slobozia vor susține ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2010, 15:38
(13047 vizualizări - 0 comentarii)


Măsuri pentru stimularea creării de noi locuri de muncă

În Monitorul Oficial nr. 136, din 1 martie 2010, a fost publicată Ordonanța de Urgență nr. 13/23.02.2010, privind reglementarea unor măsuri în vederea stimulării creării de noi locuri de muncă și diminuării ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2010, 15:29
(12423 vizualizări - 0 comentarii)


Informare APIA

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează beneficiarii măsurilor de reconversie/restructurare și defrișare a plantațiilor viticole că trebuie să completeze și să depună formularul de ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2010, 15:13
(15117 vizualizări - 0 comentarii)


Informare privind deconturile negative de TVA

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că a fost aprobată o nouă procedură pentru soluționarea deconturilor cu sume negative de taxă pe valoarea adaugată cu opțiune de ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2010, 10:55
(17303 vizualizări - 0 comentarii)


Deșeurile, în atenția Prefecturii Ialomița

În perioada, 3-20 februarie a.c., polițiști din cadrul Serviciului de Investigare a Fraudelor, specialiști din cadrul Gărzii de Mediu și comisari ai Gărzii Financiare au desfășurat controale la nivelul ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2010, 10:12
(13352 vizualizări - 0 comentarii)


Capota s-a ridicat în mers, iar mașina s-a izbit de un tir

În cursul dimineții de luni, 1 martie a.c., în jurul orei 8.30, polițiștii rutieri au fost sesizați despre faptul că un tînăr de 20 de ani, din Slobozia, ce se deplasa la volanul unui autoturism din direcția ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2010, 16:16
(13425 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni de prevenire și combatere a infracționalității

Efective sporite de polițiști din cadrul IPJ Ialomița au participat în acest sfîrșit de săptămînă la mai multe acțiuni organizate pe raza județului, continuînd astfel acțiunile specifice pentru creșterea ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2010, 16:15
(13731 vizualizări - 0 comentarii)


Sancționat contravențional pentru ședere ilegală pe teritoriul României

Polițiștii au depistat în zona Popasului Sinești un cetățean moldovean, în vîrstă de 33 de ani, intrat în România la data de 16 august 2009, în baza unei vize de scurtă ședere în scop de vizită.
Străinul ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2010, 20:00
(13704 vizualizări - 0 comentarii)


Beat la volan

Pe Calea București din Urziceni a fost depistat un bărbat, în vîrstă de 32 de ani, din comuna Ion Roată, în timp ce conducea autoturismul proprietate aflîndu-se în stare de ebrietate. La testarea cu aparatul ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2010, 19:58
(13498 vizualizări - 0 comentarii)


Dosar penal pentru nerespectarea drepturilor de autor

În cadrul unui control la o discotecă din comuna Coșereni, aparținînd unei societăți comerciale cu sediul social în București, polițiștii au constatat că era difuzată muzică ambientală prin intermediul ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2010, 19:57
(11698 vizualizări - 0 comentarii)


Planul de acțiune SIGURANȚA (II)

În baza planului comun de acțiune SIGURANȚA, în noaptea de 27/28 februarie a.c., la nivelul județului s-au desfășurat mai multe acțiuni în sistem integrat la care au participat efective ale Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2010, 19:54
(13459 vizualizări - 0 comentarii)


A vrut să se spînzure

Un cetățean din comuna Perieți a sesizat vineri, 26 februarie a.c., că un bărbat de 33 de ani, din localitate, se află în podul casei sale intenționînd să se spînzure. Deplasîndu-se la fața locului, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2010, 11:09
(11879 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...