Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia, Viitorul Axintele

Slobozia a bătut Buzăul. Axintele, egala Domneștiului!

Unirea Slobozia a răzbunat miercuri, 7 martie, la Platonești, singura înfrîngere din această iarnă. Elevii lui Ion Ionescu au trecut cu scorul de 2-0 de divizionara secundă Gloria Buzău. Ambele goluri ale galben-albaștrilor au venit în repriza doua și au fost marcate de Emil Cristian și Dumitru Gheorghe. În echipă și-au făcut apariția mijlocașul Nicușor Crețu și atacantul Emil Nanu, ambii veniți de la Săgeata Năvodari, formație aflată în pragul desființării. «Băieții au făcut 2 zile pregătirea cu noi, și-ar dori să joace la Slobozia, dar au fost nevoiți să se întoarcă la Năvodari unde este posibil să se revină asupra ideii desființării. Pînă la elucidarea acestei situații, nu putem face nimic... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2012, 11:30 (9154 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Amînarea returului, văzută cu ochi buni de ialomițeni

Iarna fotbalistică este o adevărată pacoste pentru echipele din Liga a III-a. Perioada de pregătire înseamnă, printre altele, vînarea terenurilor pentru antrenament, dar mai cu seamă a celor disponibile pentru meciuri de verificare. Iarna anului 2012 a îngreunat mai mult decît de obicei cu gheață și zăpadă bunul mers al pregătirilor, iar ecourile ei concretizate în terenuri impracticabile nu s-au stins nici în martie. Prin urmare, FRF a hotărît ca startul returului Ligii a II și a III-a, programat inițial pentru 9 martie să se amîne cu o săptămînă. Județul Ialomița are două echipe angrenate în competiția din Liga a III, Seria a II-a: liderul, Unirea Slobozia cu 36 de puncte și Viitorul Axintele... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2012, 13:15 (13456 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal amical, Gloria Buzău-Unirea Slobozia 1-0

Pase pe patinoar

Teren extrem de greu acoperit cu zăpadă și gheață la întîlnirea amicală dintre Gloria Buzău și Unirea Slobozia petrecută sîmbătă, 25 februarie. Fotbalul, așa cum se întîmplă de regulă în astfel de situații, a cam rămas dator. Sînt de consemnat în primă repriză ocaziile avute de C. Toma și Stanciu, rămase din păcate fără rezultat. Și Buzăul a avut o oportunitate de a deschide scorul prin Alexandru Martinescu. Nu este nicio coincidență, vorbim despre fotbalistul ialomițean care în tur a evoluat la Voința Sibiu și s-a transferat recent la Buzău. Golul gazdelor a venit dintr-o lovitură de la 11 metri acordată gratuit de arbitrul întîlnirii, lucru recunoscut și de buzoieni. Una peste alta sîmbătă,... [citește_tot_articolul]

29 Februarie 2012, 11:08 (15572 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-Dunărea Galați 2-1

Slobozenii au (în)trecut Dunărea

Sîmbătă, 18 februarie, vremea s-a dovedit în sfîrșit prielnică pentru fotbal. Elevii lui Ion Ionescu au putut ajunge astfel la Galați, pentru amicalul cu divizionara secundă, Dunărea. Jocul galben-albaștrilor a fost unul foarte bun în ciuda numeroaselor probleme de efectiv. Încă o dată, apărătorul central Ionuț Bozean, venit în vară chiar de la Dunărea a fost utilizat fundaș dreapta pentru a suplini absența apărătorilor laterali de meserie. Dintre cei 3 nou veniți au fost utilizați din primul minut Andrei Sescioreanu și Marius Ștefan. Ultimul l-a nemulțumit pe Ionescu și a fost schimbat după 20 de minute cu Viorel Stanciu. Inspirată mișcare pentru că, la 5 minute după ce gălățenii au deschis scorul... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2012, 14:15 (13761 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

Florin Anghel, al treilea transfer

După aducerea fundașului stînga Andrei Sesceoreanu (Farul Constanța) și a atacantului Marius Ștefan (ACS Berceni), lotul Unirii Slobozia s-a înnoit cu un al treilea fotbalist. Este vorba despre atacantul central Florin Anghel, venit de la colega de serie, FC Voluntari. Fotbalistul în vîrstă de 25 ani a reușit pentru echipa ilfoveană, în turul campionatului, un singur gol, iar în această pauză competițională a mai dat probă de joc la divizionara secundă FC Argeș.
Amicale amînate, infirmerie plină Din cauza vremii, elevii lui Ion Ionescu au ratat întîlnirile amicale cu Gloria Buzău și Oțelul II Galați. Se speră în ameliorarea vremii pentru ca jocul programat sîmbătă... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2012, 16:09 (16772 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

La Slobozia s-a sunat (re)Unirea

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

La Slobozia s-a sunat (re)Unirea

Marți, 10 ianuarie 2012, a fost ziua în care elevii antrenați de Ion Ionescu, Costea Enache și Marius Milea s-au adunat pentru ceea ce ar putea să însemne un retur istoric al Unirii Slobozia. Vorbim, firește, despre promovarea galben-albaștrilor în Liga a II-a după o absență de 20 de ani...
La reunire au fost prezenți toți fotbaliștii care au pus în turul campionatului umărul la poziționarea slobozenilor pe primul loc în clasament. Avînd în vedere că Unirea are 6 puncte în fața locului 2, promovarea este mai ușor de atins ca niciodată.
În privința numelor noi din lotul Sloboziei, deocamdată nu există informații concrete. Abia la finele săptămînii ar putea apărea cîțiva jucători care să suplinească... [citește_tot_articolul]

10 Ianuarie 2012, 18:05 (15229 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

«La început am fost privit cu neîncredere... Acum lucrurile s-au schimbat!»

Fotbal, Liga III, Unirea Slobozia, antrenorul Ion Ionescu

«La început am fost privit cu neîncredere... Acum lucrurile s-au schimbat!»

Unirea Slobozia zburdă în Campionat și este tot mai aproape de Liga a II-a. Mai e drum lung pînă acolo, dar semnele indică faptul că poate fi parcurs fără mari opreliști. Printre «vinovații» care au generat această desfășurare foarte bună a forțelor se găsește, la loc de frunte, profesorul Ion Ionescu, 49 ani, antrenorul principal al Unirii din vara lui 2011. Despre începuturi, turul Campionatului și ce este necesar pentru ca lucrurile să meargă în continuare bine, citiți în interviul pe care ni l-a acordat tehnicianul Unirii.

-Domnule profesor, în vară se vehiculau alte variante pentru postul de antrenor principal. Cum s-a ajuns la numirea dumneavoastră, privită de mulți cu scepticism?... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2011, 19:46 (10851 vizualizări - 7 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga III-a, CS Balotești-Unirea Slobozia 0-3

Victorie printre durități

La partida cu ilfovenii, contînd pentru etapa a XI-a, se poate spune fără teama de a greși că slobozenii au pus serios osul la treabă. Ba chiar mai multe oase care, din fericire, le-au rămas întregi. «Gazdele au practicat un joc plin de durități pe care sincer nu pot să-l înțeleg» a declarat antrenorul Unirii Ion Ionescu. În meciul de la Balotești de vineri, 28 octombrie, Unirea a început fără vreun vîrf autentic, în avanposturi jucînd Florinel Ibrian și Marius Drăguț. Asta nu l-a împiedicat pe cel supranumit Torje (Marius Drăguț) să-și facă datoria de atacant și să deschidă scorul (’15). În a doua repriză slobozenii au mai punctat în două rînduri. 2-0 a făcut Lazăr (’60), ajuns la 3 goluri în... [citește_tot_articolul]

1 Noiembrie 2011, 09:38 (15127 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Slobozia-i fruncea

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-Comprest Gim 4-1

Slobozia-i fruncea

Comprest Gim a fost în sezonul trecut una dintre echipele care ne-au încurcat în cursa pentru promovare. Atunci a fost 1-1 și Unirea a pierdut poziția de lider. Marius Ionică, cel care marca pentru bucureșteni, s-a transferat în vară la Viitorul Axintele și mulți alți titulari de atunci au ales alte destinații. Acum Comprest este o echipă care luptă pentru evitarea retrogradării dar, cu toate astea, meciul din etapa a X-a, disputat vineri, 21 octombrie a.c., a fost privit cu seriozitate de banca tehnică a galben-albaștrilor pentru că fotbalul este plin de surprize, iar Slobozia nu are nevoie de așa ceva. Apele s-au limpezit repede grație golurilor lui Ivașcă, minutul 8 și Dumitru Gheorghe, minutul... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2011, 18:48 (13896 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Încurcați de Nicoliță

Fotbal Liga a III-a, Unirea Slobozia-Conpet Cireșu 1-1

Încurcați de Nicoliță

Fotbalul slobozean trăiește al III-lea Campionat sub spectrul promovării. Mai mult, acesta pare a fi în sfîrșit anul nostru. Cu toate acestea, lumea (nu neapărat suporterii) se înghesuie doar la tribuna oficială. Restul Stadionului «1 Mai» reprezintă un gol imens care vorbește, din păcate, elocvent despre cei 20 de ani cît am stat departe de lumea bună a fotbalului românesc. Și vineri, 23 septembrie, la meciul cu brăilenii de la Conpet Cireșu, galbenul și albastrul scaunelor de plastic a fost doar sporadic împestrițat de prezența cîte unui spectator. Despre galerie, întrebați-i pe alții. Noi n-avem!

Imprevizibilii de la Conpet Cireșu
Adversara Unirii din etapa a VI-a... [citește_tot_articolul]

28 Septembrie 2011, 08:01 (12813 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal Liga a III-a, CS Ștefănești-Unirea Slobozia 0-1

Am mai trecut un hop

Victoriile îți întăresc considerabil moralul, iar cînd vin una după alta te ajută să crezi în șansa ta pînă în ultimul moment. Așa se explică puterea pe care au avut-o elevii lui Ion Ionescu de a lupta pînă în minutele de final pentru a o supune pe CS Ștefănești.
Comuna Ștefănești, cunoscută mai mult pentru faptul că l-a dat temporar politicii pe Adi Minune, are din acest an și echipă de fotbal în Liga a III-a. Mică dar bătăioasă, trupa ilfoveană a avut-o adversară vineri, 16 septembrie, pe Unirea Slobozia, una dintre favoritele la promovarea în Liga a II-a. Prima repriză a meciului care a contat pentru Etapa a V-a a fost una echilibrată, în care gazdele au avut cîteva raiduri periculoase la... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2011, 18:43 (12225 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

Slobozia, egal cu Stoicescu

Pentru că Phoenix Ulmu și-a luat pentru un an concediu competițional, Unirea Slobozia a avut liber în această etapă. Astfel, elevii lui Ion Ionescu și-au permis o deplasare în județul Buzău, pentru o dispută amicală cu ABC Stoicescu, fostă colegă de serie a galben-albaștrilor în sezonul 2010-2011. Meciul s-a terminat nedecis, 1-1, pentru slobozeni marcînd Marian Tudor. Vineri, 16 septembrie, uniriștii reintră în competiție, tot în deplasare, dar de data aceasta cu Lindab Ștefănești. Echipa ilfoveană se anunță un adversar incomod, de pregătirea acesteia ocupîndu-se antrenorul Costel Pană, fost internațional și jucător la Dinamo. «Va fi un meci dificil dar, dacă ne vom păstra seriozitatea de pînă... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2011, 08:19 (12877 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Eolica Baia-Unirea Slobozia 1-2

Trupa lui Ionescu merge ceas

Unirea s-a luptat în prima etapă a Ligii a III-a cu morile de vînt și, spre deosebire de Don Quijote, a învins. Partida cu tulcenii de la Eolica Baia pornea drept una dificilă, prin prisma numelor răsunătoare din lotul gazdelor...

2xViorel
N-a fost așa decît o repriză cînd, totuși, galben-albaștrii puteau strica echilibrul de pe tabelă, dar au ratat cîteva ocazii și li s-a refuzat o lovitură de pedeapsă. În schimb, a doua parte a fost la discreția echipei lui Ion Ionescu, iar scorul l-a deschis un constănțean: același Viorel Gheorghe (’59), omul care a marcat în doi ani și jumătate peste 50 de goluri pentru Unirea și nu dă semne că ar fi obosit. A venit apoi rîndul lui... [citește_tot_articolul]

24 August 2011, 12:41 (7597 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

3-1 cu Poli Galați și egal cu Naționala U18

Unirea Slobozia a disputat sîmbătă, 23 iulie, primul amical al verii pe propriul teren în compania unei alte reprezentante a celei de-a treia divizii, Politehnica Galați. Întîlnirea, devenită de tradiție în perioada de pauză competițională, s-a încheiat cu scorul de 3-1 pentru slobozeni. Echipa pregătită de profesorul Ion Ionescu a marcat prin Viorel Gheorghe, Ibrian și Mara. Ultimul marcator a venit în probe de la Rapid II dar, în ciuda golului reușit, nu a fost păstrat în lotul galben-albaștrilor. «Este un fotbalist bunicel, dar prioritari pentru noi în acest moment sînt fotbaliștii sub 21 de ani, iar Mara a depășit această vîrstă» ne-a explicat Ion Ionescu. Antrenorul Unirii s-a hotărît să... [citește_tot_articolul]

26 Iulie 2011, 19:18 (5135 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Unirea Slobozia respiră aer de munte

Fotbaliștii pregătiți de Ion Ionescu se află în cantonament la Predeal și vor reveni în Slobozia, miercuri, 20 iulie. În lotul galben-albaștrilor au apărut deja primele noutăți, fotbaliști aflați încă în stadiul probelor. Este vorba în primul rînd de doi jucători care în campionatul trecut s-au aflat în lotul divizionarei secunde, Dunărea Galați: fundașul dreapta Vlad Judeanu și apărătorul central Ionuț Bozean. De asemenea, ca noutate îl putem nota și pe portarul Tudor Cristian, venit de la Phoenix Ulmu. Marea problemă a lui Ion Ionescu o reprezintă cei 3 jucători sub 21 de ani care trebuie să se regăsească în echipă pe tot parcursul jocului. Variante pentru această problemă pot fi cei trei juniori... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2011, 09:43 (6767 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Unirea Slobozia, aceeași oameni, alte funcții

Numirea lui Constantin Prepeliță în funcția de director general al CSM Unirea Slobozia a lăsat liber postul de antrenor principal pe banca tehnică a echipei de fotbal. După vehicularea mai multor variante, conducerea Clubului a decis să-l numească în acest post pe Ion Ionescu, fostul portar al Unirii în anii ’80. Pînă la promovarea ca «principal», Ion Ionescu a fost antrenor secund și antrenor al portarilor la galben-albaștri, pregătind totodată mai multe grupe de copii și juniori ai Unirii. Ion Ionescu îi va avea ca secunzi pe Enache Costea și Marius Milea. Miercuri, 13 iulie, se pleacă în cantonament, la Predeal. Revenirea în Slobozia este fixată pentru 21 iulie, iar sîmbătă, 23 iulie, va avea... [citește_tot_articolul]

14 Iulie 2011, 17:02 (6893 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

Milea, cooptat în staff-ul tehnic

Mai sînt cîteva zile pînă la reunirea echipei de fotbal Unirea Slobozia, iar în privința băncii tehnice, lucrurile sînt neclare. Totuși, informațiile de culise, prezentate de Independent săptămîna, trecută tind să se confirme. Astfel, Constantin Prepeliță va fi director tehnic, Enache Costea, antrenor principal, iar Ion Ionescu va rămîne antrenor de portari. Noutatea echipei tehnice o constituie Marius Milea. Fostul jucător al Unirii Slobozia și al Dunării Călărași va fi, conform surselor noastre, antrenor secund al galben-albaștrilor. Din păcate, așa cum am mai spus, Consiliului de Administrație îi este foarte greu să ia o hotărîre. «Într-adevăr, varianta Costea-Milea-Ionescu a fost luată recent... [citește_tot_articolul]

4 Iulie 2011, 19:17 (12858 vizualizări - 2 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
286 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Principesa Maria vizitează Călărași și Ialomița

Principesa Maria vizitează Călărași și Ialomița

Miercuri, 27 septembrie 2017, Principesa Maria a României se va întâlni cu reprezentanții autorităților centrale, județene și locale din municipiul Călărași. Alteța sa vizitează Episcopia Sloboziei și ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2017, 20:15
(4703 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Plăți pentru producătorii de lapte și subvenția la motorină

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează cu privire la faptul că a finalizat autorizarea la plată a cererilor pentru acordarea ajutorului excepțional destinat producătorilor de lapte ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2017, 18:45
(6442 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: «Cod Galben» de instabilitate atmosferică

Județul Ialomița se află, până joi, 21 septembrie 2017, la orele 21,00, sub efectul unei avertizări meteorologice «Cod Galben», caracterizată de instabilitate atmosferică accentuată, intensificări ale vântului ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2017, 17:55
(3597 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Lemne confiscate de polițiști

Ialomița: Lemne confiscate de polițiști

Polițiști din cadrul Serviciului Județean Transporturi Ialomița au desfășurat activități pe raza de competență, pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale din silvicultură. Astfel, luni, 18 septembrie ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2017, 20:40
(6060 vizualizări - 0 comentarii)


Inspectoratul de Stat în Construcții va intensifica acțiunile de verificare în spitale, școli și grădinițe

Pentru a preveni apariția unor situații precum cele de zilele trecute, ca urmare a fenomenelor meteorologice, Inspectoratul de Stat în Construcții a decis intensificarea, la nivel național, a acțiunilor ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2017, 18:45
(6102 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Delincvența juvenilă și victimizarea minorilor

Elevii de la Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» și Liceul de Arte «Ionel Perlea», din Slobozia, au fost informați despre delincvența juvenilă și victimizarea minorilor. Luni, 18 septembrie a.c., polițiștii ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2017, 17:15
(4517 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: «Fii cu ochii pe hoții din auto!»

În perioada iulie-septembrie 2017, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița derulează activități informativ-preventive în cadrul campaniei de prevenire a furturilor din autoturisme «Fii cu ochii pe ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2017, 16:45
(4401 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Și-au găsit sfârșitul în beci

Doi bărbați din Făcăeni, unchi și nepot, în vârstă de 40 și, respectiv, 63 de ani, au murit în după amiaza zilei de luni, 18 septembrie a.c., în beciul unei locuințe. Cei doi au intrat în cramă să verifice ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2017, 14:17
(6353 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Căzănești

Flăcările s-au extins la acoperișul unei locuințe din Căzănești luni, 18 septembrie a.c., în jurul orelor 16,30, de la o afumătoare amplasată necorespunzător și lăsată în funcțiune, nesupravegheată. Până ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2017, 14:10
(4980 vizualizări - 0 comentarii)


Gârbovi: Lan de porumb mistuit de flăcări

În urma unui apel la 112, cadrele ISU Ialomița s-au deplasat luni, 18 septembrie a.c., începând cu orele 15,30, pe raza comunei Gârbovi, unde vâlvătaia a cuprins aproximativ 2 ha de cultură agricolă. Pompierii ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2017, 14:05
(4379 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi incendiu


Ghiozdane cu rechizite și manuale oferite de Catedrala Urziceni

În baza parteneriatului dintre Catedrala Urziceni și Școala Gimnazială «Ion Heliade Rădulescu», în luna septembrie au avut loc ample acțiuni. Duminică, 10 septembrie 2017, după săvârșirea Sfintei Liturghii ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2017, 11:10
(5974 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Arestat pentru «tentativă la omor calificat»

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul IPJ Ialomița au acționat pe raza de competență, pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2017, 21:50
(3541 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale polițiștilor ialomițeni

La acest sfârșit de săptămână, 15-17 septembrie a.c., polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au desfășurat acțiuni în locurile și zonele de interes operativ din județ, pentru prevenirea și combaterea faptelor ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2017, 20:35
(3730 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Controale la unități de alimentație publică

În perioada 28.08-14.09.2017, consilierii din cadrul DSVSA Ialomița au efectuat 19 controale, având drept obiectiv verificarea condițiilor de igienă în unitățile de alimentație publică ce au desfășurat ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2017, 18:30
(4134 vizualizări - 0 comentarii)


Proiect de artilerie, descoperit la Sudiți

Pirotehniștii din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița au intervenit pentru asanarea și distrugerea unui proiectil de artilerie, descoperit pe câmp de un localnic din comuna Sudiți ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2017, 22:25
(6140 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Se oprește furnizarea de gaze

Din cauza unor lucrări la rețeaua de transport a gazelor naturale de către Transgaz, Distrigaz anunță sistarea alimentării cu gaze naturale în orașul Amara, în data de marți, 19 septembrie 2017, începând ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2017, 21:50
(5886 vizualizări - 0 comentarii)


Enel Distribuție: Atenție, se întrerupe curentul!

Enel Distribuție Dobrogea SA informează cu privire la faptul că, în perioada 18-22 septembrie 2017, în anumite zone ale județului Ialomița furnizarea energiei electrice va fi sistată din cauza unor lucrări ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2017, 21:15
(8051 vizualizări - 0 comentarii)


Păsări Flamingo pe Lacul Fundata!

Păsări Flamingo pe Lacul Fundata!

Vizitatori neobișnuiți la Fundata, în județul Ialomița. Un grup de 6 păsări Flamingo a fost observat pe apele lacului de către reprezentanți ai Societății Ornitologice Române. Specialiștii susțin că nu ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2017, 21:10
(4611 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Ialomița are 6081 de șomeri

Datele statistice ale AJOFM Ialomița arată că la nivelul județului există 6081 de șomeri, înregistrați la sfârșitul lunii august 2017. Dintre aceștia, indemnizați sunt doar 939. Astfel, statistica arată ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2017, 20:30
(4060 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Atenție, se închid gazele!

Din cauza lucrărilor de întreținere a rețelelor, Distrigaz Sud Rețele anunță sistări ale furnizării de gaze în Slobozia și Fetești. La Fetești întreruperile sunt semnalate pe strada Călărași, iar la Slobozia ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2017, 19:40
(5086 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Întâlnire cu contribuabilii

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează cu privire la organizarea unei întâlniri cu contribuabilii în vederea transmiterii de informații cu privire la plata defalcată a TVA. Dezbaterea ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2017, 19:10
(4919 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de 41 mii de lei în 48 de ore

În ultimele 48 de ore, polițiștii ialomițeni au aplicat peste 100 de amenzi contravenționale, în cuantum total de 41 mii de lei. Totul în cadrul unei acțiuni de amploare care a vizat prevenirea faptelor ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2017, 18:05
(4717 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

angajăm urgent muncitori
CALIFICAȚI și NECALIFICAȚI
cu experiență în construcții
șantierul este în București
asigurăm cazare și salariu motivant
Telefon contact 0722/142.813

13 Septembrie 2017, 21:20


Bărcănești: Femeie în vârstă de 75 de ani, rănită într-un incendiu

Bărcănești: Femeie în vârstă de 75 de ani, rănită într-un incendiu

Gazul de la o butelie defectă sau neetanșată corespunzător a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu la o locuință din localitatea Bărcănești. Evenimentul a avut loc miercuri, 13 septembrie ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2017, 21:15
(6162 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

CDI TRANSPORT PERSOANE
cu sediul în București, sector 2
angajează șoferi
din zona Lehliu Gară sau Sălcioara
cu categoria D și card tahograf,
obligatorii pentru transport
angajați Mega Image
Relații la telefoanele
0730/333.453, 0730/444.450

13 Septembrie 2017, 21:10


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 35000 de lei, 3 permise reținute

Polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au desfășurat la acest sfârșit de săptămână, 8-10 septembrie a.c., acțiuni în locurile și zonele de interes operativ din județ, pentru prevenirea și combaterea faptelor ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2017, 17:10
(4221 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Bărbat dispărut

Ialomița: Bărbat dispărut

Polițiștii ialomițeni caută un bărbat, de 38 de ani, care a plecat de acasă și nu a revenit până în prezent. Cei care pot oferi informații care să conducă la găsirea bărbatului sunt rugați să sune la numărul ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2017, 17:05
(4874 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: «13 Septembrie-169 de ani de eroism al pompierilor»

Sărbătorim la 13 septembrie «Ziua Pompierilor din România», un eveniment menit să perpetueze amintirea eroismului dovedit pe câmpul de luptă de către înaintașii noștri în anul 1848. Atunci, pompierii români ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2017, 16:10
(4740 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Manifestarea «Pâinea și Vinul», la Muzeul Agriculturii

Muzeul Național al Agriculturii vă invită, în perioada 22-24 septembrie 2017, la cea de-a II-a ediție a manifestării complexe «Pâinea și Vinul», tematică promovată încă din 2011, când la Slobozia s-au desfășurat ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2017, 15:05
(5807 vizualizări - 1 comentariu)


Autoturism căutat în Anglia, găsit la Slobozia

Un autoturism căutat pentru confiscare de autoritățile engleze a fost depistat de polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale Ialomița. Astfel, polițiștii au identificat un autoturism ce ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2017, 17:50
(4582 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...