Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Fotbal, Liga 3, Viitorul Axintele

Alb-verzii s-au cantonat la Moeciu

Viitorul Axintele a urcat la munte pentru a-și continua pregătirea de iarnă. Elevii lui Ion Nica se află în perioada 1-9 februarie 2013 la Moeciu, acolo unde va pune accent pe pregătirea fizică. Este foarte puțin probabil să apară meciuri amicale din cauza terenurilor înghețate. Conducerea ialomițenilor a renunțat la serviciile a 3 jucători: Alexandru Ilie, Dănuț Chiriță și Marius Ștefan. Au fost aduși Andrei Cristian (FC Argeș), Răzvan Tudor (CSM Rîmnicu Sărat), Sorin Bucă (Astra), Gabriel Badea (Balotești) și Simon Măzărache (Berceni). În continuare, rămîne nerezolvată problema celui de-al treilea portar după ce transferul lui Burdun a picat.

Lotul Viitorului în cantonamentul de la Moeciu... [citește_tot_articolul]

8 Februarie 2013, 17:21 (7085 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele

Întăriri pentru promovare

Viitorul Axintele este liderul seriei a II-a din Liga a III-a. Alb-verzii au acumulat în turul campionatului 31 de puncte, cu trei mai multe decît controversata Gloria Buzău și cu cinci peste Metaloglobus București. În aceste condiții, ialomițenii, pregătiți de 3 ani de profesorul Ion Nica, se gîndesc cît se poate de serios la promovarea în eșalonul secund, lucru pe care pînă de curînd puțini îl credeau posibil și ne bucurăm că ne-am numărat printre aceștia...

Au început amicalele
Ion Nica a renunțat în pauza de iarnă la nigerianul Ogodogbo Moses, iar în retur nu va putea conta... [citește_tot_articolul]

23 Ianuarie 2013, 16:11 (7776 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele

Egal cu Voluntariul

Deși competiția în al treilea eșalon s-a întrerupt de trei săptămîni, fotbaliștii de la Viitorul Axintele au intrat în vacanță abia vineri, 14 decembrie. Miercuri, 5 decembrie, jucătorii antrenați de Ion Nica au disputat ultimul amical înaintea odihnei. Adversari le-au fost cei de la FC Voluntari, echipă care activează de asemenea în Liga a III-a, dar în seria a III-a. Ialomițenii și ilfovenii au terminat la egalitate, scor 1-1. Pentru Viitorul a punctat Ionuț Fătu. La această partidă au fost testați în eventualitatea transferului 3 jucători, toți mijlocași: Matei, Tudor și Bogoș. Ultimul este familiarizat cu fotbalul ialomițean, în urmă cu doi ani evoluînd pentru Unirea Slobozia. Ion Nica nu... [citește_tot_articolul]

19 Decembrie 2012, 12:37 (4710 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele

Axintele, victorie și o înfrîngere în amicale

Cu toate că peste campionat a venit pauza competițională, Viitorul Axintele continuă pregătirile pînă în jurul datei de 14 decembrie. Săptămăna trecută, echipa antrenată de Ion Nica a susținut două meciuri amicale, cu echipe angrenate în Liga a III-a. Alb-verzii au trecut în prima întîlnire cu scorul de 2-1 de Victoria Chirnogi, golurile ialomițenilor fiind marcate de Dănuț Chiriță și Alin Robu. În al doilea joc, Viitorul a pierdut cu 2-1 în fața Progresului din Cernica. Laurențiu Novac a marcat pentru echipa noastră, tot el ratînd și o lovitură de la 11 metri. Miercuri, 5 decembrie, Viitorul mai susține un test cu FC Voluntari, pe terenul acesteia. Altfel, așa cum anunțam săptămîna trecută, ... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2012, 08:25 (6457 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele

Se despart de Ogodobgo?

Viitorul Axintele, liderul turului din seria a II-a din Liga a III-a, continuă antrenamentele și meciurile amicale pînă pe 8 decembrie. Sîmbătă, 24 noiembrie, alb-verzii au avut un test în compania Viticolei Fetești, echipă de Liga a IV-a, unde la finele turului ocupă locul 4. Axintenii au învins cu 5-2 într-un meci fără istoric, iar în această săptămînă au programate alte trei amicale. Marți, 27 noiembrie, elevii lui Ion Nica au jucat cu Victoria Chirnogi, joi vor evolua cu FC Voluntari, iar vineri sau sîmbătă se vor confrunta cu Progresul Cernica. În privința mișcărilor de trupe, momentan, un lucru este aproape sigur: despărțirea de Ogodobgo Moses. Singurul stranier din fotbalul ialomițean a... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2012, 17:16 (5898 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele-ACS Focșani 6-0

Campioni de toamnă

Chiar dacă în Liga a III-a mai este de disputat o etapă, Viitorul Axintele și-a terminat socotelile cu turul. S-a întîmplat sîmbătă, 17 noiembrie a.c., cînd la Axintele au venit cei de la ACS Focșani. Ospitalitatea ialomițenilor a fost una îndoielnică, vrîncenii primind nu mai puțin de 6 goluri. Asta în ciuda faptului că din lotul lui Ion Nica lipseau trei jucători. Astfel, Rață, Fătu și Ogodobgo Moses au fost accidentați la meciul de sîmbătă. Balul a fost deschis de Ștefan, cu o dublă în doar două minute. Dănuț Chiriță a stabilit scorul pauzei, iar Bogorodiță l-a majorat în startul reprizei secunde. Chiriță a bifat și el dubla, iar Novac a stabilit scorul final din penalti. 6-0 pentru Viitorul... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2012, 16:50 (6694 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Eolica Baia-Viitorul Axintele 0-4

Zbor alb-verde către Liga a II-a

Vrînd-nevrînd, Viitorul Axintele se îndreaptă către promovare. Și-au dat seama și adversarii care, se pare, tot încearcă să le pună bețe în roate... Așa s-a întîmplat și în meciul de vineri, 9 noiembrie, cînd la meciul din deplasare cu Eolica Baia, doi dintre cei 3 arbitri erau buzoieni. Cu toate acestea, axintenii au stăpînit jocul de la un capăt la altul. Elevii lui Ion Nica nu au putut fi opriți, iar din minutul 35 golgheterul echipei, Alin Robu, a deschis scorul. Pînă la pauză, Novac și Fătu au trecut pe rînd pe lîngă golul 2. Ultimul, Ionuț Fătu s-a revanșat cu vîrf și îndesat în repriza secundă cînd a izbutit o triplă. Pe lîngă faptul că a fost omul meciului cu Baia, Fătu este, potrivit... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2012, 09:22 (6716 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele-Dunărea Călărași 2-1

Dedu, cap de trei puncte

Dunărea Călărași rămîne o echipă incomodă, mai ales în meciurile cu echipe  ialomițene. Așa s-a întîmplat și sîmbătă, 3 noiembrie a.c., cînd dunărenii s-au deplasat la Axintele. Viitorul a pus din start stăpînire pe joc, dar golul nu a venit. Și, cum ocaziile au cîteodată chef de răzbunare, o contră a oaspeților și o ieșire hazardată a lui Răduță a dus mingea la punctul cu var. Penalti pentru Dunărea și Ștefan face 1-0. Călărășenii apucă să se bucure doar 4 minute. Au grijă fundașii centrali ai Viitorului. Oprișan centrează, iar Simion reia cu stîngul pentru egalare. Golul victoriei vine în repriza secundă. Daniel Florea, foarte bun în postura inedită de fundaș stînga, centrează și Cosmin... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2012, 17:10 (7569 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Juventus București-Viitorul Axintele 0-2

Chiar nu vreți să promovați?

«Promovarea nu este momentan un obiectiv. Mai multe vorbim la finalul turului... În funcție de conjunctură, firește că nu ne dăm la o parte!» este răspunsul standard al conducerii axintene. După etapa a IX-a disputată vineri, 26 octombrie, conjunctura pare tot mai fastă. Viitorul s-a deplasat la București pentru jocul cu Juventus. După o primă repriză în care n-au reușit să penetreze apărarea juventină, ialomițenii schimbă foaia în partea secundă, cînd Ion Nica îi introduce în teren pe Șelaru și Novac. Șutul lui Șelaru din minutul 63 întîlnește în careul bucureștean mîna unui adversar. Bate Fătu de la punctul cu var și e 1-0. Asaltul continuă și, cinci minunte mai tîrziu, Dedu, aflat în mare formă... [citește_tot_articolul]

31 Octombrie 2012, 15:45 (7378 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele-Urban Titu 1-0

A treia victorie!

Viitorul Axintele a legat a treia victorie și al treilea meci fără gol primit. S-a întîmplat sîmbătă, 20 octombrie 2012, în cadrul etapei a VIII-a. La Axintele au venit cei de la Urban Titu, echipă angrenată sezonul trecut în lupta pentru promovare, dar care în această toamnă suferă undeva în subsolul clasamentului. Totuși, precum într-o răbufnire de orgoliu, dîmbovițenii s-au dovedit o nucă extrem de tare. Doar schimbările făcute în a doua repriză de antrenorul Ion Nica au animat jocul alb-verzilor. A fost mai întîi penalti în minutul 72, dar Novac a ratat șansa celui de-al șaselea gol stagional. Șapte minute mai tîrziu, la o centrare venită de pe stînga Cosmin Dedu a trimis cu capul decisiv... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2012, 08:17 (8602 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Gloria Buzău-Viitorul Axintele 2-0

Colaps alb-verde

După aproape jumătate de an, a venit vremea și pentru Viitorul Axintele să simtă gustul înfrîngerii în campionat. Ultima dată se întîmplase la Slobozia, cînd echipa antrenată pe atunci de Ion Ionescu, a învins greu, cu 3-2. Acum s-a întîmplat la Buzău, în fața Gloriei din localitate. Meciul a contat pentru etapa a V-a și s-a disputat vineri, 28 septembrie. Buzoienii și axintenii au parcurs o primă repriză fără prea multe evenimente. Apele s-au tulburat abia în minutul 55 cînd, în urma unei respingeri a lui Daniel Florea, africanul Buzăului, Mimada, a prins o torpilă de la 25 de metri, făcînd imposibilă orice reacție din partea lui Răduță. La un sfert de oră, a venit eroarea lui Oprișan, taxată... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2012, 17:40 (7555 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Victoria Chirnogi-Viitorul Axintele 1-1

Aproape de succes

Victoria Chirnogi este o echipă masivă și dificilă. De acest lucru a fost conștient și liderul la zi al seriei a II-a din Liga a III-a, Viitorul Axintele. În meciul contînd pentru Etapa a IV-a, disputat vineri, 21 septembrie a.c., ialomițenii și călărășenii s-au anulat reciproc. Novac, intrat abia în repriza secundă, a animat puțin partida prin golul marcat în minutul 70. Ar fi fost singurul gol al meciului. N-au fost de acord cu asta fundașii centrali Simion și Mihociu, care s-au bîlbîit, și i-au servit lui Isoface mingea pentru golul egalizator. S-a terminat astfel 1-1 și Viitorul își conservă avantajul de 3 puncte în fața locului II, ocupat de satelitul Rapidului. Trupa lui Ion Nica se deplasaează... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2012, 14:20 (6477 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga III, Viitorul Axintele

Liderul își consolidează poziția

«Prima poziție este o conjunctură. Nu putem spune că ne-am detașat. Mai avem mult de muncă, iar concluziile le putem trage abia la finele turului. Acum trebuie să  rămînem concentrați pentru că ne așteaptă o perioadă de foc, cu cinci meciuri grele...» a declarat, pentru Independent, antrenorul Viitorului, Ion Nica, la finele partidei din etapa a III-a cu CSM Rîmnicu Sărat, disputată sîmbătă, 15 septembrie. Oaspeții se anunțau a fi o echipă rea și incomodă. Așa s-a întîmplat în prima jumătate de oră, cînd alb-verzii n-au găsit drumul spre gol, chiar dacă Novac a ratat o ocazie mare cu poarta goală. Conducta cu goluri s-a spart în minutul 35, cînd tot Novac a transformat un penalti scos de... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2012, 18:46 (7142 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Sportul Stud. II-Viitorul Axintele 1-7

Un antrenament util

Viitorul Axintele a dat piept vineri, 7 septembrie, cu echipa satelit a Sportului Studențesc. În loc de studenți, pe teren au apărut niște puști care nu dăduseră nici BAC-ul. Antrenorul Ion Nica a trimis în teren o echipă cu șase nume noi față de partida cu Rapid II. Unul dintre ele a fost Alin Robu, fotbalist care s-a dezlănțuit profitînd de viteza și precizia care-l caracterizaează. Robu a marcat de două ori în primul sfert de oră, iar studenții au revenit prin Vlad. La pauză a fost 3-1 pentru Axintele, grației aceluiași Robu. Tot Robu face 4-1, iar apoi vine rîndul celor intrați în repriza secundă să se evidențieze. Marchează pe rînd Novac, Moses și Ștefan. Cu acest 7-1 Viitorul este lider... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2012, 19:10 (8693 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele

«Liga II? Glumiți!»

Așa răspund diriguitorii de la Viitorul Axintele atunci cînd sînt chestionați cu privire la intențiile de promovare ale alb-verzilor. Începe campionatul, iar pentru ialomițeni ostilitățile se vor derula tot în seria a II-a din Liga III. Totuși, față de sezonul trecut lucrurile stau cu totul altfel...

Au scăpat de Afumați, au dat de Juventus
Din seria Viitorului au dispărut ilfovenele. Astfel, greii ca Afumați sau Ștefănești s-au mutat cu arme și bagaje în seria a III-a. Au rămas Dunărea Călărași și Rapid II, echipe care, teoretic, ar trebui să se bată pentru primele locuri. Practica... [citește_tot_articolul]

29 August 2012, 17:33 (9137 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Axintele întîlnește Brăila în Cupă

Viitorul a trecut cu bine de confruntarea cu buzoienii de la Lanuri, din turul III al Cupei României. Spunem «cu bine» pentru că gazdele au întrebuințat toate mijloacele sportive și nesportive avute la dispoziție pentru un rezultat bun. Și erau cît pe ce să-l obțină. A fost 2-2 după 90 de minute, 3-3 după 120 de minute, și un izbăvitor 11-10 după loviturile de departajare în favoarea echipei noastre. Omul Viitorului a fost Petruș Novac, autor a două goluri și cinci copci la purtător, după un duel cu un adversar. Al treilea gol a fost opera lui Ogodogbo Moses. În aceeași fază a Cupei României, cealaltă reprezentantă a județului nostru, Rapid Fetești a clacat pe teren propriu în fața celor de la... [citește_tot_articolul]

29 August 2012, 17:10 (8960 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Axintele a trecut de Cernica și pregătește Cupa României

După ce au pus la respect în meciuri amicale suratele ialomițene (6-0 cu Rapid Fetești și 4-2 cu Unirea Slobozia), axintenii au îndreptat tunurile către județul Ilfov. Viitorul a trecut cu 1-0 de nou promovata în Liga a III-a, Progresul Cernica, într-o partidă disputată luni, 13 august. Unicul gol al întîlnirii a fost opera mijlocașului dreapta Bogorodiță, cu un șut de la 25 de metri. Antrenorul Ion Nica a decis după această partidă să renunțe la achiziționarea fundașului central Marciuc și a mijlocașului Dumitrescu, veniți în probe, după ce anul trecut au evoluat la Buftea. Astfel, singurele achiziții certe în momentul de față sînt Rață, Pintilie și fostul slobozean Marius Ștefan. Îmbucurătoare... [citește_tot_articolul]

17 August 2012, 12:48 (9943 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele

Aer tare de la munte

Săptămîna trecută a fost una în care axintenii au luat cu asalt obiectul muncii și nu au făcut-o deloc rău. Miercuri, 11 iulie a.c., elevii lui Ion Nica au avut primul amical în compania celor de la CS Tunari. Ialomițenii au avut meciul la discreție și i-au zdrobit pe ilfoveni cu un 6-1 care nu mai lasă loc de alte comentarii. Semne bune pentru campionatul care debutează la mijlocul lunii august a lăsat și amicalul cu Rapid II, disputat sîmbătă, 14 iulie. Alb-verzii s-au impus cu 3-0 , fiind și de această dată vioara întîi. Dănuț Chiriță a izbutit o dublă, tabela fiind completată de Ionuț Fătu care a marcat după o acțiune personală de toată frumusețea. Duminică, 15 iulie, Viitorul a urcat la ... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2012, 16:46 (13850 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Viitorul Axintele și-a întărit mijlocul cu Rață

Viitorul Axintele a început de o săptămînă pregătirile pentru campionatul următor. După ce, încă dinainte de reunire, se renunțase la Munteanu, Cană, Toader și Cornel Florea, în această săptămînă alb-verzii s-au despărțit și de fundașul dreapta Vincentovicz, om de bază în sezonul trecut, fotbalist care va evolua în campionatul următor pentru FC Voluntari. În acest moment, singurul apărător de bandă dreaptă din lot a rămas Sebastian Vasile, dar postul va fi dublat în curînd. La capitolul noutăți a apărut o singură certitudine. Este vorba despre Daniel Rață, fotbalist cu experiență, venit de la Metaloglobus București. Rață are 32 de ani și evoluează pe postul de mijlocaș central, considerat insuficient... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2012, 17:40 (10708 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele

Patru jucători, puși pe liber

Ocupantă a locului 5 în recent încheiatul campionat al Ligii a III-a, Viitorul Axintele a intrat în vacanță. Reunirea lotului pentru următorul campionat este programată pentru 2 iulie. În cadrul pregătirii de vară s-a stabilit și un cantonament de 10 zile care va avea loc la Rîșnov, locație devenită deja tradițională pentru alb-verzi. În privința lotului trebuie spus că s-a renunțat deja la 4 jucători. Este vorba despre portarul Cornel Florea, mijlocașul central Dumitru Munteanu și mijlocașii stînga Cătălin Toader și Mihai Cană. Toți patru făceau parte din grupul care participase la promovarea Viitorului în liga a III-a. În acest moment «ultimul mohican» al acelei formații este Ionel Sava, a treia... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2012, 03:07 (9986 vizualizări - 0 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
250 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozia: «Ziua Porților Deschise» la Poliție

Vineri, 27 noiembrie  a.c., în intervalul orar 9,00-12,00, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița își va deschide porțile pentru elevii ialomițeni care doresc să observe îndeaproape o parte ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2015, 16:20
(6551 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Bărbat carbonizat într-un incendiu

Marți, 24 noiembrie, în jurul orei 21,00, pompierii au fost solicitați să intervină pentru lichidarea unui incendiu izbucnit la o locuință din Fetești. Pompierii s-au deplasat în cel mai scurt timp cu două ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2015, 15:05
(5100 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Slobozia: Activități de prevenție la Grădinița «Lumea Copiilor»

Polițiștii Biroului Rutier din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au venit în întîmpinarea copiilor Grădiniței «Lumea Copiilor» din municipiu, pentru organizarea unei activități informative pentru prevenirea ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2015, 14:25
(4273 vizualizări - 0 comentarii)


Contracte de muncă în Israel, prin ANOFM

Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă continuă, prin intermediul structurilor sale teritoriale, procesul de înregistrare a persoanelor care doresc să ocupe un loc de muncă în domeniul construcțiilor ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2015, 13:05
(5519 vizualizări - 0 comentarii)


25 noiembrie-Ziua Internațională pentru Eliminarea Violenței Împotriva Femeilor

Avînd în vedere că unul dintre domeniile prioritare de acțiune preventivă ale Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița pentru anul 2015 este prevenirea infracțiunilor comise cu violență, ofițerul ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2015, 12:15
(5184 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bursa locurilor de muncă pentru sectorul agricol din Spania

Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă organizează Bursa locurilor de muncă pentru sectorul agricol din Spania, în luna ianuarie 2016. La această acțiune sînt oferite 800 de locuri de muncă pentru ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2015, 17:15
(7385 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infractori încarcerați

Doi ialomițeni, pe numele cărora instanța a emis mandate de executare a pedepsei cu închisoarea, au fost depuși luni, 23 noiembrie a.c., de către polițiștii de Investigații Criminale în Penitenciarul Slobozia ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2015, 16:25
(5770 vizualizări - 0 comentarii)


Feteștean dat în urmărire internațională, reținut

Polițiștii de Investigații Criminale din Ialomița au depistat un bărbat care era urmărit internațional pentru săvîrșirea de infracțiuni contra persoanei, fapte comise în Italia. La data de 23 noiembrie ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2015, 15:10
(5906 vizualizări - 0 comentarii)


Alături de Corina Gabriela Ioniță, victimă a incendiului de la Colectiv

Alături de Corina Gabriela Ioniță, victimă a incendiului de la Colectiv

Cu binecuvîntarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, din inițiativa Preacucernicului Părinte Aurel Berbec, Protopop de Urziceni, în perioada 14-22 noiembrie 2015, s-a ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2015, 14:15
(11571 vizualizări - 1 comentariu)


AFIR publică Ghidul de prevenire a neregulilor în accesarea fondurilor PNDR

Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale a publicat pe pagina de internet oficială a Agenției www.afir.info «Ghidul de prevenire a neregulilor privind ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2015, 13:15
(6399 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiuni preventive ale polițiștilor

Peste 1000 de sancțiuni contravenționale au fost aplicate și 13 infracțiuni constatate în flagrant de către polițiștii ialomițeni, în cadrul activităților derulate în perioada  20-22 noiembrie 201 ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2015, 12:30
(3582 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Despăgubiri pentru secetă

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează potențialii beneficiari că a fost publicată, în Monitorul Oficial nr.797, Ordonanța de Urgență nr. 45 privind instituirea ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2015, 11:25
(6413 vizualizări - 0 comentarii)


Mine antitanc, descoperite la Movilița

Mine antitanc, descoperite la Movilița

Două mine antitanc metalice, active și extrem de periculoase, au fost descoperite de un cetățean pe un teren arabil de pe raza localității Movilița. Inițial, bărbatul a sunat la 112 spunînd că a descoperit ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2015, 10:35
(6160 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Două persoane, din Algeria și Mali, depistate cu ședere ilegală

Polițiștii Inspectoratului General pentru Imigrări-Biroul pentru Imigrări Ialomița au desfașurat, la data de 19 noiembrie a.c., mai multe acțiune specifice cu forțe proprii și în cooperare, cu polițiști ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2015, 09:20
(5545 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Jandarmii ialomițeni, voluntari la acțiuni de împădurire

Stelnica: Jandarmii ialomițeni, voluntari la acțiuni de împădurire

Peste 20 de jandarmi din cadrul Detașamentului de jandarmi Fetești participă vineri, 20 noiembrie a.c., între orele 8,00-14,00, la o acțiune de împădurire a Luncii Stenica. Jandarmii ialomițeni participă ...[citește_toată_știrea]

20 Noiembrie 2015, 12:30
(7311 vizualizări - 1 comentariu)


Din cauza unor lucrări Enel se oprește apa la Căzănești!

Pentru executarea unor lucrări de întreținere și reparație la liniile de alimentare cu tensiune, Enel Distribuție Dobrogea va întrerupe furnizarea energiei electrice la stația de pompare și sursa Căzănești ...[citește_toată_știrea]

20 Noiembrie 2015, 11:10
(5558 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 accidente, 12 victime!

În ultimele 48 de ore, pe raza județului Ialomița s-au produs 3 accidente de circulație, soldate cu rănirea a 12 persoane.
Primul dintre acestea s-a produs pe DN2A, în afara municipiului Slobozia ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2015, 14:15
(5045 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Reținut la scurt timp de la comiterea a două furturi din locuințe

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au reușit identificarea unei persoane bănuite de comiterea a două furturi din locuințe, la scurt timp de la săvîrșirea faptelor ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2015, 14:10
(5182 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Tânără de 18 ani, dispărută

Fetești: Tînără de 18 ani, dispărută

Polițiștii din Ialomița caută o tînără, de 18 ani, care a plecat de acasă și nu a mai revenit. Persoanele care pot oferi informații care să conducă la depistarea acesteia sînt rugate să sune la numărul ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2015, 14:05
(8055 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Supraveghere judiciară pentru 171 de persoane

Polițiștii Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au dispus, de la începutul anului 2015, măsuri pentru supraveghere judiciară în 171 de cazuri în care au fost luate măsuri preventive neprivative ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2015, 18:15
(5503 vizualizări - 0 comentarii)


Furt de energie electrică la Căzănești și Andrășești

Jandarmii ialomițeni continuă acțiunile de prevenire și combatere a furturilor de energie electrică pe raza județului. Astfel, pe parcursul zilei de marți, 17 noiembrie a.c., efective de jandarmi din cadrul ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2015, 16:40
(5548 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Polițiștii rutieri au depistat pe șoselele ialomițene șase bărbați, cu vîrste cuprinse  între 24 și 53 de ani, în timp ce conduceau autoturisme deși consumaseră anterior băuturi alcoolice. Conducătorii ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2015, 15:25
(3732 vizualizări - 0 comentarii)


Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Polițiștii Secției Rurale Stelnica au acționat pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea pescuitului și a comerțului ilegal cu produse piscicole. Pe parcursul derulării activităților, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2015, 14:10
(5284 vizualizări - 0 comentarii)


Autofreză de zăpadă pentru ISU Ialomița

Autofreză de zăpadă pentru ISU Ialomița

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița a primit, prin Programul Operațional Regional 2007-2013, o autofreză de zăpadă. Aceasta va fi folosită la degajarea căilor ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2015, 13:25
(4563 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accident rutier cu cinci victime

Slobozia: Accident rutier cu cinci victime

Două autoturisme au fost implicate într-un accident rutier în după-amiaza zilei de sîmbătă, 14 noiembrie, în municipiul Slobozia. În urma impactului, cinci persoane au fost rănite. O autospecială de descarcerare ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2015, 12:10
(3477 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


«Modele de bună practică din activitatea social-filantropică desfășurată în parohiile din Episcopia Sloboziei și Călărașilor»

Episcopia Sloboziei și Călărașilor, prin Sectorul Social-Misionar, va organiza joi, 19 noiembrie 2015, ediția a III-a a Conferinței Județene cu tema «Modele de bună practică din activitatea social-filantropică ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2015, 11:25
(7399 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului, în scădere ușoară

La sfîrșitul lunii octombrie 2015, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 7104 șomeri, din care 1567șomeri indemnizați, respectiv 5537 șomeri ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2015, 10:05
(4355 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Tineri reținuți pentru furturi din curțile consătenilor

Polițiștii Secției Rurale Coșereni au reținut pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore, patru tineri, cu vîrste cuprinse între 16 și 20 de ani, toți domiciliați în comuna Movilița. Cei în cauză ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2015, 18:55
(6198 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movilița furt


Fetești: Biciclist băut, acroșat de un autoturism

Poliția a fost sesizată miercuri, 11 noiembrie 2015, în jurul orei 18,40, cu privire la faptul că pe raza municipiului Fetești s-a produs un eveniment rutier soldat cu rănirea unei persoane. În timp ce ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2015, 17:05
(3303 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Polițiștii rutieri au depistat pe șoselele ialomițene doi bărbați, de 41 și 42 de ani, din comuna Borănești, respectiv județul Prahova, în timp ce conduceau două autoturisme deși nu posedau permise de conducere ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2015, 15:35
(4470 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...