Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Abatorul a învins juniorii Unirii

Abatorul Slobozia a terminat turul Campionatului Ligii a IV-a pe locul al II-lea, cu 37 de puncte, cu unul mai puțin decît liderul Viitorul Axintele și, prin urmare, poziția din clasament și tradiția o obligă la promovare. Sîmbătă, 12 februarie, trupa pregătită de neobositul Constantin Prepeliță a susținut un amical cu juniorii Unirii Slobozia, meci încheiat cu un spectaculos 5-3. Pentru Abatorul au punctat Taraș, Bunea, Vasile Adrian, Nohai și Stanciu, în vreme ce pentru Unirea au înscris Popescu, Mitrea și Cioceanu. Sîmbătă, 19 februarie, Abatorul va întîlni pe propriul teren tineretul echipei Dinamo. «Am vorbit cu Ionel Ganea și în proporție de 90 la sută detaliile sînt stabilite» ne-a declarat... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2011, 18:52 (11963 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Amara, în cantonament la Eforie Nord

Începînd cu ziua de duminică, 30 ianuarie, Victoria Amara, echipă aflată pe locul III în Liga a IV-a Ialomița este într-un cantonament de 5 zile în stațiunea Eforie Nord. La această acțiune s-a deplasat întregul lot folosit în turul campionatului, mai puțin fundașul Florin Avram, plecat la Rapid Fetești și mijlocașul Vintilă, exclus din lot din motive disciplinare. La capitolul noutăți poate fi trecut Ion Avram, fost fotbalist al Dunării Călărași, care se află în probe. «Mai avem cu noi doi juniori care sperăm să confirme și avem în vedere transferul a doi fundași centrali din Buzău» a declarat, pentru Independent, profesorul Florin Martinescu, antrenorul Amarei. Victoria dispută, miercuri, 2... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2011, 08:13 (7330 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Campionatul se reia în martie

Cele 16 echipe angrenate în Campionatul Ligii a IV-a Ialomița vor reintra în focurile competiției pe 5 martie 2011. Atunci este programată prima etapă a returului care, printre altele, propune un duel interesant între una dintre pretendentele la promovare, Victoria Amara și Recolta Gheorghe Lazăr, echipă care rămîne un adversar incomod. Campionatul se va întinde pînă pe 4 iunie, supremația urmînd să se dispute între primele trei clasate la finele turului: Viitorul Axintele, Abatorul Slobozia și Victoria Amara, orice surpriză venită din partea altei formații fiind exclusă. De remarcat că, din ediția 2011-2012, Ialomița va avea doar 14 echipe în Liga a IV-a, cele patru retrogradate la finele sezonului... [citește_tot_articolul]

25 Ianuarie 2011, 21:38 (14402 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Axintele, campioană de toamnă

Fotbal, Liga a IV-a

Axintele, campioană de toamnă

Iarna nu se grăbește să apară, dar campionatul județean de fotbal și-a închis porțile o dată cu ultima etapă a turului disputată sîmbătă, 27 noiembrie. După 15 runde în care fotbaliștii de județ s-au războit între ei și toată lumea cu arbitrii (care, fie vorba între noi, au avut totuși un sezon de toamnă liniștit), va trebui să așteptăm ghioceii ca să ne delectăm cu palpitanta întrecere județeană. Palpitantă spunem și nu greșim, pentru că, priviți clasamentul, trei echipe luptă pentru supremație și, totodată, pentru dreptul de a se face în final de rîs la barajul pentru promovarea în Liga a III-a. Dar hai să nu fim răi și să sperăm că de data asta nu ne mai înclinăm în fața unor centre fotbalistice... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2010, 09:02 (6902 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Doja încurcă lume

S-a schimbat liderul! Prin urmare surpriza pe care o așteptam ca să putem bate cîmpii s-a produs. Recolta Gheorghe Doja este cu siguranță cea mai interesantă echipă din Liga a IV-a. Formația aflată pe locul 10 «a reușit» să ia cîte un sac de goluri în două deplasări consecutive la Brazii și Gheorghe Lazăr (scoruri identice 0-15 în etapele 6 și 8). Cu toate acestea, a izbutit între aceste deplasări să-i încurce pe băieții de la Amara, realizînd un 2-2 la care probabil nici ei nu se așteptau. Istoria s-a repetat oarecum și în ultimele săptămîni. În etapa a XIII-a, dojenii au cedat lamentabil la Țăndărei, scor 1-8, pentru ca sîmbătă, 20 noiembrie, în penultimul act al turului să zguduie din temelii... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2010, 18:50 (17371 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

13 cu noroc pentru Axintele

Mai sînt doar două etape din turul campionatului Ligii a IV-a Ialomița și ne vom edifica asupra echipei care va hiberna în poziția de lider. De hibernare s-au pregătit mai devreme băieții de la Olimpia Brazii, cei care au ajuns la întîlnirea cu liderul Axintele la timp pentru a afla că din cauza întîrzierii au pierdut meciul la masa verde. Mai bine așa pentru că, dacă ar fi jucat, cine știe cîte încasau. Așadar Fortuna (zeița, nu cafeaua) i-a ajutat pe cei de la Axintele să rămînă în frunte, culmea, tocmai în etapa 13. Nu i-a putut ajuta însă și pe cei de la Sălcioara, care au cedat în fața Amarei, iar suspansul se va menține astfel pînă la întîlnirea directă din ultima etapă. În rest, rezultate... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2010, 19:33 (13830 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga IV

«Pele» a salvat pielea Amarei

Etapa a XII-a a Ligii a IV-a ne-a luat prin surprindere. Sătulă să meargă umăr la umăr cu Axintele, echipa din Amara s-a împotmolit chiar pe propriul teren cu mai modesta Victoria Munteni Buzău. Oaspeții au condus încă din primele 10 minute cu 2-0, iar amărenii au egalat in extremis printr-o reușită din penalty, venită în minutele de prelungire și semnată de Florin Avram, cunoscut în fotbalul de Ialomița cu supranumele «Pele», probabil din motive tehnico-tactice. Amara păstrează în continuare șanse mari la titlul de campioană de toamnă, pentru asta trebuind să învingă în ultima etapă în deplasarea de la liderul Axintele fără a mai face pași greșiți în prealabil. O altă surpriză o semnalăm la ... [citește_tot_articolul]

9 Noiembrie 2010, 19:25 (12744 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga IV

Surprize, surprize!

Din cauza excesului de ceai cu lămîie din redacție, evenimentele din Liga ialomițeană de fotbal ni s-au părut atît de pașnice încît parcă și vestitul balon rotund vinovat pentru toate necazurile a început să prezinte colțuri. Cum week-endul este un sfetnic de comitet am izbutit să scăpăm la o bere rece fără lămîie și sportul rege a început să îmbrace haina neprevăzutului chiar și în cel mai cuminte județ din țară și, ca prin farmec, surprizele au invadat etapa a XI-a.
Așadar, după cum departamentul Hara al ziarului îndrăznise să intuiască, băieții de la Rapid Fetești au reușit să încurce Recolta Gheorghe Lazăr în drumul acesteia către podium. Facem o pauză la capitolul surprize și, pentru că... [citește_tot_articolul]

3 Noiembrie 2010, 03:12 (18024 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga IV

Tandemul Axintele-Amara se desprinde

I-am lăudat degeaba pe cei de la Abatorul! Speriați probabil de numele adversarului, slobozenii au clacat în fața celor de la Juventus Borănești în fața cărora au obținut doar un egal, ce-i drept consistent: 3-3. Acest rezultat le-a pus pe primele două clasate Axintele și Amara în postura de a tranșa doar între ele lupta pentru titlu. Astfel, cele două vor aștepta cu nerăbdare și cu frica de pezevenghii de arbitri meciul direct fixat pe 27 noiembrie în ultima etapă a turului. Liderul Axintele a trecut la limită de Victoria Țăndărei, echipă care nu mai sperie nici copiii de curtea școlii. Să fi rămas sechele după acel faimos 2-8 de la barajul pentru promovare? Vom vedea. După cum și-au văzut și... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2010, 08:55 (17660 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga IV-a

Abatorul stă la pîndă

Rugăm înțelepții microbiști ialomițeni să-și amintească celebra zicere: «Cînd doi se ceartă, al treilea cîștigă!» nu vă grăbiți, nu ne gîndim nici la femei, nici la politică, ci la campionatul Ligii a IV-a, unul mai încrîncenat ca niciodată. Amara și Axintele merg umăr la umăr în lupta pentru promovare. Este o propoziție căreia putem să-i dăm copy-paste la fiecare cronică de etapă, fără teama de a greși. Liderul Axintele s-a impus lejer în fața celor de la Munteni-Buzău, în vreme ce Amara a trecut în deplasare de codașa Bărăganul Ciulnița. Performera etapei, pentru că aici voiam să ajungem, a fost Abatorul Slobozia. Echipa lui Nicu Bunea a bătut la Victoria Țăndărei, formație care s-a înclinat... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2010, 18:17 (16997 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Axintele lider! Cine-i oprește?

Deși sîntem campioni la datul cu părerea, ca orice microbist care se respectă săptămîna asta nu ne-a ieșit deloc pronosticul. Am mizat pe un egal între Axintele și Abatorul, dar în teren lucrurile au stat total diferit. Cei de la Abatorul au fost de-a dreptul mititei (cu sau fără muștar), iar băieții de la Axintele i-au mîncat pe nemestecate administrîndu-le un sec (deși la mititei ar merge un demisec sau o bere) 5-1. Astfel avem un nou lider, Axintele, pe locul 2 urcînd Amara, care s-a distrat, ca la furat de struguri, cu Viticola Fetești! Performera etapei a fost Recolta Gh. Lazăr, care a repetat galopul de sănătate din urmă cu două etape al celor de la Brazii, făcîndu-le cadou celor de la ... [citește_tot_articolul]

12 Octombrie 2010, 18:28 (12522 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Abatorul taie și spînzură

Să iei trei goluri pe propriul teren de la lanterna roșie și să treci pe primul loc! De asta e frumos fotbalul de Ialomița! După un început mai degrabă poticnit, marcat de victorii la limită în fața unor outsideri sau la masa verde în fața unor comisii, Abatorul profită de jocul rezultatelor și se instalează momentan în fotoliul de lider. Că veni vorba de rezultate, ne așteptam ca Axintele să se împiedice la Reviga, aspect pe care l-am prevăzut, de altfel, în numărul precedent, dar nici prin gînd nu ne trecea ca Amara să dea chix la Doja. Deh, o mai dăm și noi în bară că, dacă aveam mai multă precizie, jucam acum în Liga a IV-a Ialomița. Surprinde în continuare consecvența cu care Țăndăreiul ține... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2010, 18:25 (18920 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Trei într-o barcă pentru supremație

A mai trecut o etapă peste liga județeană, iar la vîrf apele continuă să se tulbure. Și pentru că nu-i place să se scalde în ape tulburi, campioana Victoria Țăndărei a luat-o ușor la vale cedînd lamentabil la Gheorghe Lazăr. În fapt, putem spune că sîmbătă, 25 septembrie, a fost etapa lui Gheorghe, atît la polul pozitiv, unde Lazărul a dat de pămînt cu Țăndăreiul de s-a auzit pînă-n Marea Britanie, cît și la cel negativ, unde Doja a pierdut la Brazii cu un, scuzați expresia!, scor de maidan: 0-15. În frunte rămîn Axintele, Amara și Abatorul. Dacă ultimele două s-au încruntat deja una la alta, Axintele trebuie să aștepte etapa a opta pentru meciul cu Abatorul și pe a cinsprezecea pentru confruntarea... [citește_tot_articolul]

28 Septembrie 2010, 18:54 (16853 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Campioana, în corzi!

Așa cum Independent a preconizat în numărul precedent (am scris și noi, n-am dat cu paru’!)pentru cei din Țăndărei s-au cam tulburat apele. Și nu pentru c-am fi noi mari cunoscători ai fotbalului din județ, dar iată că, la primul hop, campioana Victoria Țăndărei s-a împiedicat: o înfrîngere amară cu Victoria Amara. Lor nu le-a ieșit jocul de fotbal, dar ne-au ajutat pe noi să ne iasă jocul de cuvinte. Și acum că ne-am lăudat destul, să vedem ce vrăji a mai făcut regulamentul. Băieți valabili, cei de la Libertatea Sălcioara au recuperat o parte din punctele pierdute la masa verde cu Abatorul, tot pe aceeași suprafață de joc, cu Juventus. Nu amărăștenii de la Torino, ci meseriașii de la Borănești... [citește_tot_articolul]

21 Septembrie 2010, 18:28 (14562 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga IV

Vin vremuri grele pentru Țăndărei

Țăndăreiul a învins din nou. De data asta sub securea campioanei au căzut Brazii. Au imitat-o toate pretendentele la un loc în fruntea Ialomiței fotbalistice. Sau, mă rog, pretendendele care nu și-au furat-o de la alte pretendente. Aici voiam să vă aducem: Axintele le-a dat scor de tenis celor din Andrășești, fiind la o mustață, nu de salatieră, ci de Țăndărei, iar Amara i-a învins greu pe cei de la Abatorul. Și pentru ca pacea să domnească peste Liga lui Basarab cel puțin o săptămînă, toate combatantele au ajuns în final la un numitor comun: arbitrii au fluierat doar în avantajul adversarelor. Etapa viitoare programează primul meci cu adevărat greu pentru liderul Țăndărei, confruntarea cu Amara... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2010, 19:17 (15655 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Foaie verde sălcioară, 3 puncte pentru Abatorul!

Stimați cititori, din ciclul «nimic despre Unirea Urziceni» ne permitem să vă deranjăm din nou cu informații pregătite la foc mocnit, ca la grătarele cu mici federali, despre spectaculosul fotbal din Liga lui Basarab. Nu Neagoe, ci Mihai! Ce Steaua, Dinamo, sau Gaz Metan Mediaș?! Hai Juventus Borănești! Uite că ne-a luat gura pe dinainte și părem subiectivi. De fapt, sîntem mai imparțiali decît frații Becali, frații Petreuș și frații Karamazov la un loc, pentru că în frați stă, după cum veți vedea, soluția salvatoare la ceea ce urmează să vă istorisim. Așadar, să ne facem înțeleși (ce încercare temerară, nu?!).
Pentru că nu le-a prea ieșit cu fotbalul în debutul sezonului, cei de la Abatorul... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2010, 19:33 (18939 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Invincibila Amara

Pentru că meteorologii au declarat ziua de sîmbătă, 28 august, ca fiind ultima din acest an cînd te poți prăji indecent la soare, am luat și noi drumul Amarei să vedem cum stă cu silueta tineretul feminin. Despre ce am văzut acolo vă putem oferi detalii la o bere. Nu de alta, dar din cînd în cînd mai citesc această pagină și tovarășele noastre de viață...
Cert este că, la întoarcere, ne-am decis să îmbinăm plăcutul cu plăcutul și, cum stadionul din Amara era în drumul nostru, am făcut o escală pentru a vedea cum se descurcă Victoria în meciul cu Andrășeștiul. Multe mașini, și mai multe biciclete, iar micuța tribună era arhiplină. Entuziasmul plecase pe alte meleaguri pentru că, în al doilea... [citește_tot_articolul]

31 August 2010, 19:32 (21430 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

S-a dat startul la Județeană

Fotbal, Liga a IV-a

S-a dat startul la Județeană

Senzațional, stimați spectatori! După îndelungi așteptări s-a auzit primul fluier în ceea ce FRF numește Liga a IV-a, amatorii de fazan și țomapant Divizia D, iar marea majoritate campionatul județean de fotbal. Vorbim, firește, de fotbalul foarte mic spre microscopic din județul nostru, unul foarte important însă (fotbalul, nu județul!) pentru că de aici a plecat și tot aici se pare că se va întoarce mai repede decît spera Nicu Epaminonda, vicecampioana țării, Unirea Urziceni. Așadar, haideți să mai tragem o coasă pe gazon și aer adînc în piept ca să putem sufla în vuvuzele, iar apoi fuga pe stadion! Le dorim jucătorilor să rămînă la sfîrșitul sezonului cu cele 204 oase intacte, iar arbitrilor... [citește_tot_articolul]

24 August 2010, 21:02 (21183 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga IV

S-a terminat campionatul județean

Fotbalul ialomițean și-a desemnat o nouă campioană. Contestată de unii, aplaudată de ceilați, cei mai mulți, Victoria Țăndărei s-a instalat în fotoliul de lider după cele 30 de bătălii duse pe maidanele fotbalului județean în sezonul 2009-2010. Victoria a devansat oarecum surprinzător obișnuita purtătoare a laurilor, Abatorul Slobozia, echipă antrenată de omul bun la toate în fotbalul de Ialomița, Constantin Prepeliță. Pe lîngă Abatorul, la capitolul dezamăgiri o putem trece și pe Victoria Amara, echipă pornită cu ambiții de promovare, dar care în final a trebuit să se mulțumească doar cu locul 6. Întorcîndu-ne la echipa din Țăndărei, aceasta va reprezenta județul nostru în barajul pentru promovarea... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2010, 02:01 (24974 vizualizări - 0 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
296 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Ialomița: Bărbat dispărut de la domiciliu

Ialomița: Bărbat dispărut de la domiciliu

Joi, 21 ianuarie 2021, militarii din cadrul Detașamentului de Pompieri Slobozia-Garda de Intervenție Slobozia au intervenit pentru căutarea unui bărbat despre care există informații că, în data de 10 ianuarie ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2021, 19:05
(2794 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Surprins la volanul unei mașini cu numere provizorii expirate

Polițiștii din Țăndărei au depistat în trafic miercuri, 20 ianuarie 2021, pe DN2A,  în orașul Țăndărei, un bărbat în vârstă de 41 ani din localitatea Platonești, în timp ce conducea un autoturism cu ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2021, 18:55
(5687 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 14 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 21 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7420, cu 14 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2021, 15:20
(1714 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 21 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 20 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7406, cu 21 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2021, 15:40
(2426 vizualizări - 0 comentarii)


Lăcusteni: Incendiu din cauza coșului de fum

Lăcusteni: Incendiu din cauza coșului de fum

În dimineața zilei de miercuri, 20 ianuarie a.c., în jurul orei 3,20, la o casă din Lăcusteni a izbucnit un incendiu. La fața locului s-au deplasat de urgență salvatorii din cadrul Detașamentului de Pompieri ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2021, 11:15
(5093 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 31 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 19 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7385, cu 31 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2021, 15:35
(5029 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Fetești

Luni, 18 ianuarie 2021, în jurul orelor 23,20, la o casă din Fetești a izbucnit un incendiu. La fața locului s-au deplasat de urgență salvatorii din cadrul Stației de Pompieri Fetești, cu două autospeciale ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2021, 12:30
(2625 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Ialomița: Infracțiuni rutiere

Pe parcursul acestui sfârșit de săptămână, polițiștii de la Rutieră au acționat, pe raza întregului județ, pentru combaterea și sancționarea nerespectării normelor privind circulația pe drumurile publice ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2021, 17:45
(1513 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de peste 28000 de lei

La sfârșit de săptămână, forțele de ordine au continuat acțiunile pentru verificarea respectării normelor impuse pentru prevenirea și combaterea răspândirii virusului Sars-CoV-2, precum și pentru menținerea ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2021, 17:40
(3010 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 11 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 18 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7354, cu 11 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2021, 15:30
(2142 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 13 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 17 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7343, cu 13 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2021, 16:05
(2191 vizualizări - 0 comentarii)


Stejaru: Locuință cuprinsă de flăcări

Stejaru: Locuință cuprinsă de flăcări

Pompierii din Slobozia au intervenit sâmbătă, 16 ianuarie a.c., pentru stingerea unui incendiu izbucnit la o locuință din Stejaru. La sosirea echipajelor, incendiul se manifesta la bunurile din două camere ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2021, 12:00
(3259 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Stejaru incendiu


Grupul de Comunicare Strategică: 16 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 16 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7330, cu 16 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2021, 15:40
(1318 vizualizări - 0 comentarii)


Cosmbâmbești: 5 persoane au fost rănite într-un accident rutier

Cosmbâmbești: 5 persoane au fost rănite într-un accident rutier

Pompierii din Slobozia au intervenit în ziua de sâmbătă, 16 ianuarie a.c., în localitatea Cosâmbești, pentru acordarea primului ajutor victimelor unui accident rutier, produs în urma impactului dintre două ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2021, 15:15
(3055 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: 26 de persoane au fost amendate pentru că au participat la un priveghi, fără a respecta măsurile de protecție sanitară

Polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 5 Jilavele s-au sesizat din oficiu, cu privire la apariția în spațiul public a unor imagini de la un priveghi ce a avut loc în seara de 13 ianuarie a ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2021, 14:48
(3857 vizualizări - 0 comentarii)


E-Distribuție Dobrogea: Întreruperi programate ale furnizării energiei electrice

E-Distribuție Dobrogea informează faptul că, în perioada 18-22 ianuarie a.c., pe raza județului Ialomița vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice. Întreruperea curentului electric ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2021, 17:40
(5742 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: 3 mașini, implicate într-un accident rutier

Urziceni: 3 mașini, implicate într-un accident rutier

În ziua de vineri, 15 ianuarie a.c., pe raza municipiului Urziceni s-a produs un accident de circulație, în eveniment fiind implicate 3 autoturisme. În urma impactului dintre cele 3 mașini a rezultat rănirea ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2021, 16:15
(2093 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


ISU Ialomița: Recomandări privind utilizarea surselor de încălzire în zilele geroase

Potrivit unei informări a Administrației Naționale de Meteorologie, și în județul Ialomița se vor înregistra temperaturi foarte scăzute. Astfel, în intervalul 16-20 ianuarie 20201, pe parcursul nopților ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2021, 16:10
(5281 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 44 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 15 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7314, cu 44 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2021, 15:50
(2464 vizualizări - 0 comentarii)


Luceafărul poeziei românești, cinstit la Catedrala Urziceni

Luceafărul poeziei românești, cinstit la Catedrala Urziceni

Poetul național Mihai Eminescu spunea: «Biserica lui Mateiu Basarab și Varlaam, Maica spirituală a neamului românesc, care a născut unitatea limbei și unitatea etnică a poporului, ea care domnește puternică dincolo de granițele noastre și e azilul de mântuire națională în țări unde românul nu are stat, ce va deveni ea în mâna tagmei patriotice? Peste tot credințele vechi mor, un materialism brutal le ia locul, cultura secolului, mână în mână cu sărăcia claselor lucrătoare, amenință toată clădirea măreață a civilizației creștine» ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2021, 15:05
(3753 vizualizări - 0 comentarii)


ENGIE Romania, o nouă ofertă de energie electrică

ENGIE România lansează o nouă ofertă de energie electrică, care se poate contracta simplu, on-line-ENGIE Star. În contextul eliminării, de la 1 ianuarie 2021, a prețurilor reglementate la energie ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2021, 13:50
(4329 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Salariul de bază minim brut-2300 de lei

Conform HG nr. 4 din 13 ianuarie 2021, publicată în Monitorul Oficial nr. 40/13.01.2021 începând cu data de 13 ianuarie 2021, salariul de bază minim brut pe țară garantat în plată, prevăzut la art. 164 ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2021, 21:25
(4265 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Țăndărei, surprins de radar cu 153 km/h. Nu avea permis de conducere!

În cursul zilei de miercuri, 13 ianuarie 2021, în jurul orelor 17,00,  polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au depistat pe DN2A-E60, un șofer ce se deplasa din direcția Slobozia către Țăndărei ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2021, 17:40
(4240 vizualizări - 1 comentariu)


Căzănești: Petrecere de logodnă, întreruptă de polițiști

82 de efective de poliție și poliție locală au fost la datorie în ultimele 24 de ore, împreună cu jandarmi și reprezentanți ai altor instituții cu atribuții de control, pentru verificarea respectării măsurilor ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2021, 17:25
(2076 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 28 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 14 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7270, cu 28 de cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2021, 16:10
(2847 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Noua Declarație unică 212

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabili interesați că Declarația unică (D112) a fost modificată prin Ordinul președintelui ANAF nr. 14 din 7 ianuarie 2021 pentru aprobarea ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2021, 14:35
(2006 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC GREENFIBER INTERNATIONAL SA
PL URZICENI angajează personal
Vrei stabilitate? Seriozitate?
Atunci APLICĂ la compania noastră!
Suntem unul dintre cei mai mari
angajatori din Urziceni și angajăm următoarele categorii de personal:
• Electrician
• Stivuitorist
• Controlor calitate
• Mecanic întreținere
și reparații utilaje
• Operator chimist
• Muncitor necalificat

Oferim:
Contract individual de muncă,
salariu fix, tichete de masă, transport.

Ne puteți contacta
la telefon 0751/151.156
sau puteți depune CV-ul personal la
poarta societății din localitatea Urziceni,
DN2, Km 57,5
(fosta fabrică de ferite din Urziceni)

14 Ianuarie 2021, 14:10


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de peste 33000 de lei

Acțiunile preventive ale polițiștilor ialomițeni pentru menținerea unui climat de ordine și siguranță publică, desfășurate în ultimele 24 de ore, au condus la aplicarea a peste 130 de sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2021, 17:05
(3308 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Stadiul plăților în Campania 2020

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) continuă autorizarea plății regulare pentru Campania 2020, până la acest moment fiind autorizați la plată un număr de 760465 fermieri, reprezentând ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2021, 16:05
(2434 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 22 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 13 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7242, cu 22 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2021, 15:55
(2389 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
@ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...