Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Doja a bătut și la Fierbinți

Etapa a 24-a a Ligii a IV-a a contrazis ceea ce credeam deja cu toții: că ne așteaptă un campionat cuminte, cu Unirea Fierbinți scăpată din nou în cîștigătoare. Apele au fost tulburate tocmai de cei care cu o etapă în urmă le limpeziseră: Recolta Gheorghe Doja. După ce au bătut Abatorul cu 5-1, fotbaliștii acestei echipe au detonat bomba la Fierbinți, unde au cîștigat cu 3-1. Astfel, Abatorul care a învins lejer pe Olimpia Rădulești s-a apropiat la 4 puncte de lider și continue să spere la primul loc. Scorul etapei s-a înregistrat la Colelia, care și-a confirmat forma bună din ultimele etape și a învins cu 9-0 pe Unirea Mihail Kogălniceanu. Ar fi a treia dată consecutiv cînd Spicul se salvează... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2015, 15:15 (5939 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Doja a zdrobit Abatorul

«1 Mai» Muncitoresc a picat destul de nefast pentru unii dintre fotbaliștii angrenați în competiția județeană de fotbal. Grătarele consumate li s-au pus de-a curmezișul în ghete, făcîndu-i ca pe 2 mai, ziua în care Basarab și compania au programat etapa XXIII, să joace cu mult sub așteptări. Cei de la Abatorul, de exemplu, au ținut să ne asigure că, cel puțin din punctul lor de vedere, Slobozia nu va avea din vară echipă în Liga a III-a. I-au ajutat cu argumente solide jucătorii de la Recolta Gheorghe Doja, care le-au administrat un 5-0 greu de uitat. În aceste condiții, putem s-o spunem răspicat: și anul acesta Ialomița va fi reprezentată în barajul pentru promovare de Unirea Fierbinți care,... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2015, 14:15 (6278 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Marș triumfal pentru Fierbinți

Remiza Abatorului în meciul cu Gheorghe Lazăr a provocat divorțul echipei lui Nicu Bunea de antrenorul Ion Ionescu. «Am fost cu toții dezamăgiți după remiza de la Gheorghe Lazăr, una neașteptată, așa că am hotărît să întrerupem colaborarea» ne-a declarat ulterior Ionescu. Chiar și fără acesta pe bancă, slobozenii s-au impus în etapa 22 cu 7-4 în fața celor de la Andrias Andrășești. De partea cealaltă, Recolta Gheorghe Lazăr n-a mai prins o zi fastă în deplasarea de la Fierbinți. Liderul Unirea a învins lăzărenii cu 5-1 și continuă să conducă autoritar la 4 puncte de Abatorul. Avînd în vedere că programul finalului de sezon nu este de natură să-i sperie, credem că locuitori din Fierbinți au șanse... [citește_tot_articolul]

28 Aprilie 2015, 14:25 (3777 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Gheorghe Lazăr pune frînă Abatorului

După 21 de etape scurse din campionatul Ligii a IV-a, lucrurile par a se clarifica la vîrful clasamentului. Campioana en titre Unirea Fierbinți pare tot mai decisă să recidiveze avînd un parcurs pe care l-ar invidia și Steaua. În ultima etapă disputată, trupa lui Sorin Petre a trecut cu 5-3, în deplasare, de CS Amara. În schimb, Abatorul Slobozia, principala urmăritoare a clacat la Gheorghe Lazăr, de unde s-a întors doar cu un punct. Astfel, în acest moment, Unirea Fierbinți conduce autoritar în clasament, cu 57 de puncte, la patru lungimi de Abatorul. În ciuda înfrîngerii de la Gheorghe Doja, Victoria Munteni Buzău rămîne pe locul 3, cu 46 de puncte. În rest, prin victoria obținută la Traian... [citește_tot_articolul]

22 Aprilie 2015, 13:40 (5231 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Luptă în doi

Fotbal, Liga a IV-a

Luptă în doi

Etapa a XIX-a din cadrul Ligii a IV-a a adus cu sine o mică surpriză. Andrias Andrășești a depășit-o la limită pe Victoria Munteni Buzău, făcînd ca aceasta să piardă contactul cu formațiile fruntașe. Chiar dacă mai sînt 11 etape pînă la final, bătălia pentru supremație se va duce în doi, implicîndu-le pe Unirea Fierbinți și Abatorul Slobozia. Liderul n-a avut nicio problemă în a se impune la Țăndărei, în vreme ce Abatorul a învins detașat la Mihail Kogălniceanu. Succese importante au obținut codașele Viticola Fetești și Colelia, iar FC Traian și-a luat o prețioasă gură de oxigen în dauna Voinței Reviga. Etapa a XX-a propune meciuri «cuminți», fără probleme pentru fruntașe, astfel că lupta în doi... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2015, 20:20 (5187 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Lider dezlănțuit

Cu toate că s-au jucat doar 7 din cele 8 meciuri programate inițial, etapa a XVIII-a din Liga a IV-a Ialomița a fost una bogată în reușite. S-au dat nu mai puțin de 41 de goluri, o medie de aproape 6 pe meci. Liderul Unirea Fierbinți a făcut spectacol în meciul cu FC Traian, răzbunînd cu vîrf și îndesat înfrîngerea suferită în tur. Echipa lui Sorin Petre a învins cu 11-2 dar, în ciuda acestui rezultat, emoțiile pentru păstrarea poziției de lider continuă să existe. Urmăritoarea cea mai îndîrjită, Abatorul Slobozia, a trecut greu de Victoria Țăndărei, dar și-a luat punctele și rămîne la două lungimi de fierbințeni. Tot greu a bătut și Victoria Munteni Buzău, 2-1, cu satelitul Viitorului Axintele... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2015, 14:55 (3558 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Victoria Munteni Buzău, împiedicată la Gheorghe Lazăr

S-a mai scurs o rundă din actualul campionat al Ligii a IV-a, iar duelurile la distanță continuă să rămînă interesante. Așa cum era de așteptat, cele două echipe din vîrful clasamentului și-au văzut liniștite de treabă adăugînd încă 3 puncte la zestrea și așa considerabilă. Liderul Unirea Fierbinți a zburdat în deplasarea de la Viticola Fetești, iar ocupanta locului secund, Abatorul Slobozia, a demolat-o chiar la ea acasă pe FC Traian. Victoria Munteni Buzău a pierdut un tempo în lupta pentru supremație, fiind ținută în șah de o altă echipă fruntașă, Recolta Gheorghe Lazăr. Țăndăreiul a trecut la limită de Rădulești și continuă să se țină la 6 puncte de lider. După un meci cu nervi și cartonașe... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2015, 15:40 (4293 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Etapă excelentă pentru gazde

Fotbal, Liga a IV-a

Etapă excelentă pentru gazde

O dată cu încălzirea vremii s-au reluat și jocurile din Liga a IV-a Ialomița. Programat inițial să înceapă pe 7 martie 2015, returul a suferit o amînare de o săptămînă, tocmai pentru ca vremea să nu joace renghiuri echipelor. «Probabil vom fi nevoiți să introducem în program o etapă intermediară, pentru a termina campionatul pînă pe 6 iunie. Am ținut cont de sfaturile meteorologilor și am hotărît să amînăm startul returului pînă pe 14 martie!» ne-a spus președintele Asociației Județene de Fotbal Ialomița, Mihai Basarab. Așadar, sîmbătă, 14 martie 2015, pe o vreme propice fotbalului, cele 16 competitoare din Liga a IV-a și-au pus gleznele din dotare la contribuție. Vîntul primăvăratic a suflat... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2015, 15:20 (4611 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

«Ne propunem pentru retur un parcurs fără greșeală!»

Fotbal, Liga a IV-a, Abatorul Slobozia-în lupta pentru supremație, prof. Ion Ionescu

«Ne propunem pentru retur un parcurs fără greșeală!»

Chițoiu-Zamfir, Radu, Croitoru, Pîrvu-Vizuroiu, Matei-Șolcînea, Avram, Baltă-Gheorghe. Așa ar arăta un prim 11 al Abatorului Slobozia după turul campionatului, fără a-i neglija pe Nohai, Tronaru, Șincan sau Hertu. Sînt fotbaliști cu experiență, în simbioză cu tineri care își doresc să se afirme. De aici s-a născut progresul Abatorului din acest sezon și locul 2 la finalul turului, cu șanse reale de a ataca supremația și ulterior promovarea în Liga a III-a, situație în care echipa din Slobozia n-a mai fost de multă vreme. Unul dintre artizanii acestei reabilitări este antrenorul Ion Ionescu, cel care se află din primăvară pe banca tehnică a echipei patronate de Nicolae Bunea. Cu domnia sa am dialogat... [citește_tot_articolul]

17 Decembrie 2014, 12:25 (7104 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Ploaie de goluri la finalul turului

Unirea Fierbinți este și în sezonul acesta în prim-planul fotbalului județean. După ratarea barajului de promovare, echipa din localitatea făcută celebră de PRO TV a realizat un tur de campionat care a confirmat pînă la un punct valoarea acesteia. Pînă la ce punct? Ei, bine, pînă la punctul de întîlnire cu satelitul Viitorului Axintele, petrecut în ultima etapă a turului desfășurată sîmbătă, 6 decembrie 2014. Constrînși de penuria de puncte care i-a așezat pe un loc ce miroase a retrogradare, axintenii au strîns rîndurile și au detonat bomba chiar la Fierbinți, unde au bătut cu 4-0! «Această înfrîngere a fost o întîmplare, cei de la Axintele au venit determinați și, mai cu seamă, întăriți cu cel... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2014, 10:10 (4497 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Unirea Fierbinți lider, Victoria Munteni Buzău revelație

Fotbal, Liga a IV-a

Unirea Fierbinți lider, Victoria Munteni Buzău revelație

S-au scurs 7 runde din Liga a IV-a, iar la vîrf sita începe să cearnă plutonul exclusivist al echipelor care vor trage pentru o eventuală promovare, lucru nemaivăzut în Ialomița de 2 ani. Ca și în stagiunea trecută, lider este Unirea Fierbinți, formație care, după succesul de la Gheorghe Lazăr, are 7 victorii din 7. Nu este totuși singura echipă aflată în această privilegiată situație. Victoria Munteni Buzău a înregistrat de asemenea succese pe linie, fiind revelația acestui început de campionat. În ultima etapă, Victoria a trecut la pas de Viticola Fetești, cu scorul de 6-1, dar acesta nu a fost nici pe departe scorul etapei.

Iată tabloul complet al rezultatelor înregistrate în etapa a 7-a a Ligii a IV-a... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2014, 09:20 (6069 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Axintele a salvat onoarea nou promovatelor

Liga a IV-a a pornit din nou la drum, sîmbătă, 30 august 2014. Au fost 8 partide interesante în urma cărora putem deja concluziona că și în acest sezon lupta la vîrf se va da din nou între Unirea Fierbinți și Victoria Țăndărei. De urmărit și cum vor evolua în continuare Victoria Munteni Buzău și Abatorul Slobozia, echipe care în etapa inaugurală au obținut succese în deplasare la Bărcănești, respectiv Viticola. Amara pare să aibă, la rîndu-i, altă față în acest sezon, echipa antrenată de Cătălin Mișu reușind să învingă pe teren propriu Recolta Gheorghe Lazăr cu 2-1, după ce au întors rezultatul de 0-1. Cel mai rău pare să le meargă nou promovatelor. Deși au avut avantajul propriilor spectatori... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2014, 08:50 (5815 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Axintele II și Traian au promovat

Fotbal, baraj pentru Liga a IV-a

Axintele II și Traian au promovat

Sezonul competițional 2013-2014 al fotbalului județean și-a spus ultimul cuvînt sîmbătă, 28 iunie 2014, o dată cu derularea meciurilor de baraj pentru promovarea în Liga a IV-a. Cu o campioană, Unirea Fierbinți, care nu a confirmat, ci a dezamăgit pe plan zonal, Liga a IV-a ne-a oferit înainte de vacanță o ultimă sîmbătă a surprizelor. Astfel, atît FC Traian, cît și sateliul Viitorului Axintele au izbutit să facă pasul spre nivelul superior în dauna celor de la AS Căzănești și a Unirii Grivița.

Reduta Grivița, zdrobită de Axintele Viitorul Axintele a devenit la nivelul ligilor inferioare... [citește_tot_articolul]

1 Iulie 2014, 11:50 (8520 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Unirea Fierbinți a pierdut barajul

Fotbal, Liga a IV-a

Unirea Fierbinți a pierdut barajul

«Las Fierbinți» se va vedea în continuare pe ecranele mici și neperformante din județ. Din păcate, n-a fost rost de mai bine nici în acest an pentru campioana județului nostru. 2014 este al doilea an consecutiv în care ialomițenii pierd la scor barajul pentru promovarea în Liga a III-a (probabil, vă amintiți de acel rușinos 9-1 administrat în 2013 de Callatis Mangalia, Voinței Cocora). De data aceasta, n-a mai fost Cocora, ci Unirea Fierbinți. N-a mai fost campioana Constanței, ci a Ilfovului și n-a mai fost 9-1, ci doar 4-0 pentru colecția de mînji a Voinței Snagov. Pe avantajul experienței se baza, de altfel, managerul de la Fierbinți, Sorin Petre. «Noi nu avem, ce-i drept, condiția lor fizică... [citește_tot_articolul]

24 Iunie 2014, 14:25 (8098 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Grivița și Platoneștiul așteaptă promovarea Fierbințiului

Sîmbătă, 21 iunie 2014, este ziua cea mare pentru Unirea Fierbinți. Echipa campioană a județului Ialomița se va duela pentru un loc în Liga a III-a cu Voința Snagov, formație care și-a impus supremația în județul Ilfov. În Liga a IV-a ialomițeană sînt două echipe care așteaptă cu mare interes confruntarea dintre Fierbinți și Snagov. Este vorba de Unirea Grivița și Viitorul Platonești, ocupantele locurilor 13, respectiv 15, la finalul stagiunii. În cazul unui succes al ialomițenilor, Grivița va rămîne în Liga a IV-a fără a mai trece prin emoțiile barajului. În schimb, Viitorul Platonești care, în momentul de față, este retrogradată în Liga a V-a ar mai avea o șansă de supraviețuire urmînd a disputa... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2014, 09:15 (3795 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Unirea Fierbinți, campioană

Meciul din ultima etapă a fost o simplă formalitate pentru liderul Unirea Fierbinți, care i-a spulberat pe cei de la CS Amara cu un usturător 10-2. Prin această victorie, Unirea a cumulat 74 de puncte, păstrîndu-se la două lungimi de Victoria Țăndărei și făcînd inutil succesul acestora la Căzănești, scor 6-4. Fierbințiul va merge la barajul pentru Liga a III-a unde, pe 21 iunie 2014, va întîlni la Călărași campiona județului Ilfov, Voința Snagov. Titlul de campioană obținut de cei din Fierbinți este, printre altele, și meritul unor fotbaliști aflați la apusul carierei dar cu mare experiență în primele două eșaloane, cum ar fi Bobariu sau Radu Cosma. La celălalt pol al clasamentului le găsim pe... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2014, 12:15 (6367 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Încă trei etape de foc

Unirea Fierbinți și Victoria Țăndărei continuă lupta la distanță pentru supremația în Liga a IV-a. Cele două trupe și-au confirmat în etapa de sîmbătă, 17 mai 2014, superioritatea în fața celorlalte competitoare. Deplasare grea pentru liderul Unirea Fierbinți la Recolta Ghe. Lazăr, dar totul s-a terminat cu bine pentru oaspeți, aceștia cîștigînd cu 4-2. De un meci greu a avut parte și Țăndăreiul, dar pe teren propriu, cu echipa omonimă de la Munteni Buzău. A cîștigat Victoria, gazdă care se menține în plasa liderului. După această etapă s-a conturat în mare parte și numele primei retrogradate. Este vorba despre Unirea Sărățeni, care nu a reușit să surprindă în deplasarea de la Viticola și a pierdut... [citește_tot_articolul]

20 Mai 2014, 08:05 (5956 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Abatorul-Țăndărei 2-2. Avantaj Fierbinți!

Etapa a 26-a disputată, sîmbătă, 10 mai 2014, a consemnat cum îi stă bine unui campionat de fotbal care se respectă și o surpriză: Abatorul a reușit un 2-2 de efect în fața Țăndăreiului, care nu-i ajută prea mult pe slobozeni, dar îi vine ca turnat Unirii Fierbinți. Aceasta a trecut extrem de lejer de confruntarea cu Viticola și s-a desprins la două puncte de Țăndărei cu 4 etape înainte de final. Locul 3 pare tot mai aproape de Recolta Gheorghe Doja, mai ales după ce Reviga a mai pierdut 3 puncte, de data aceasta la Munteni Buzău. În partea de jos a clasamentului, Amara pare scăpată de grijile retrogradării după al doilea succes consecutiv consumat în dauna Viitorului Platonești. Etapa viitoare... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2014, 08:10 (7312 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Continuă lupta în doi

Fotbal, Liga a IV-a

Continuă lupta în doi

Așa cum era de așteptat, liderul Unirea Fierbinți s-a impus în fața codașei Unirea Sărățeni, cu 3-1, și rămîne în frunte grație golaverajului. Recolta Ghe. Doja nu a mai reușit să emită vreo surpriză ci a trebuit să se recunoască învinsă de Victoria, la Țăndărei. Mai sînt doar 5 etape pînă la finalul sezonului și, de acum, e clar, că lupta pentru supremație și o eventuală promovare se va da între primele două clasate, Fierbinți și Țăndărei, aflate la mare distanță de restul combatantelor. Etapa a 25-a, disputată sîmbătă, 3 mai 2014, a fost una plină de neprevăzut. Reviga a pierdut orice speranță de reabilitare, plus 3 puncte în duelul cu Abatorul. Amara s-a impus misterios și categoric în duelul... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2014, 07:15 (6377 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Bombă marca Gheorghe Doja

Campionatul județean din Ialomița este departe de a fi tranșat. Se dau lupte grele, atît la promovare, cît și la retrogradare. Recolta Gheorghe Doja confirmă forma bună din acest retur și, după egalul de la Reviga, detonează bomba etapei 24, învingînd liderul Unirea Fierbinți. Astfel, Victoria Țăndărei reușeșete, cu succesul categoric repurtat în fața Revigăi, să egaleze Unirea la puncte, doar golaverajul despărțind cele două echipe. La retrogradare remarcăm victoria Coleliei la Platonești dar și dărnicia fără margini a Viticolei Fetești care împarte puncte aproape tuturor echipelor aflate în suferință. Totodată, după ultimele rezultete, în hora retrogradării a reintrat CS Amara. Țăndărei-Gheorghe... [citește_tot_articolul]

28 Aprilie 2014, 10:05 (4789 vizualizări - 1 comentariu)

Sâmbătă 27 Iun 2026
287 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Activități preventive ale polițiștilor în școlile din Fetești

Marți, 1 octombrie a.c., polițiștii feteșteni au desfășurat o serie de activități pe linia prevenirii faptelor cu violență, a traficului și a consumului de droguri, precum și siguranța rutieră în școlile ...[citește_toată_știrea]

2 Octombrie 2019, 18:25
(3234 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: La volan cu permisul suspendat

Polițiștii slobozeni au depistat un tânăr, de 24 de ani, din Amara, în timp ce conducea un autoturism pe raza municipiului Slobozia luni, 1 octombrie a.c., deși avea acest drept suspendat. În cauză, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

2 Octombrie 2019, 18:20
(2108 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Zilele Recoltei 2019»

În perioada 5-6 octombrie 2019, în Piața Agroalimentară din Slobozia, va avea loc tradiționala manifestare a toamnei «Zilele Recoltei 2019», organizată de Primăria Municipiului Slobozia în parteneriat cu ...[citește_toată_știrea]

1 Octombrie 2019, 18:20
(2285 vizualizări - 0 comentarii)


Șofer din Scânteia, urmărit de polițiști

Sâmbătă, 28 septembrie a.c., Poliția Slobozia a fost sesizată cu privire la faptul că un șofer ar circula haotic dinspre Bucu către Țăndărei, punând în pericol ceilalți participanți la trafic. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

1 Octombrie 2019, 11:20
(3571 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi beți la volan

În perioada 27-28 septembrie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat patru conducători auto, cu vârste cuprinse între 32 și 47 de ani, în timp ce șofau pe drumurile publice deși anterior consumaseră băuturi ...[citește_toată_știrea]

1 Octombrie 2019, 11:15
(2769 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Lemne confiscate de polițiști

Vineri, 27 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Secției 7 Poliție Rurală Platonești au depistat, pe raza comunei Săveni, un bărbat de 60 de ani, din Platonești, în timp ce transporta cu ajutorul unei ...[citește_toată_știrea]

1 Octombrie 2019, 11:10
(3091 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Urziceni, urmărit de polițiști pe autostrada A3 București-Ploiești. A fost prins și arestat, fiind bănuit de furt din mașini!

Polițiștii de Investigații Criminale din Ialomița au depistat un bărbat bănuit că ar fi participat la săvârșirea infracțiunii de furt din auto, faptă comisă pe raza municipiului Slobozia. În continuarea ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2019, 20:50
(5184 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: «Verde la Educație pentru Circulație»

Poliția Română și Lidl lansează, la nivel național, a VII-a ediție a campaniei de educație rutieră «Verde la Educație pentru Circulație». Evenimentul se va desfășura sâmbătă, 28 septembrie a.c., începând ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2019, 20:40
(2351 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a polițiștilor la Slobozia și Fetești

În perioada 25-26 septembrie, în intervalul orar 7,30-16,00, polițiștii slobozeni, precum și cei din cadrul Poliției Municipiului Fetești, au organizat și pus în aplicare o serie de acțiuni în unitățile ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2019, 20:35
(2903 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: 22 focare de Pestă Porcină Africană

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează că, la data de 27 septembrie 2019, pe raza județului Ialomița sunt declarate 22 focare de Pestă Porcină Africană. Acestea ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2019, 20:30
(3047 vizualizări - 0 comentarii)


Patruzeci de Sfinte Liturghii la Catedrala Urziceni

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, începând cu data de  30 septembrie 2019, în Catedrala din Urziceni se vor oficia 40 de Sfinte Liturghii în cinstea Sfântului Ierarh Nectarie vindecătorul ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2019, 20:25
(3235 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Fetești

Joi, 26 septembrie a.c., în jurul orei 8,00, pe raza localității Fetești s-a produs un accident soldat cu pagube materiale. Astfel, în timp ce un tânăr, de 18 ani, din Fetești, conducea un autoturism pe ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2019, 20:20
(2360 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Țăndărei: Braconaj piscicol

Joi, 26 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Orașului Țăndărei au depistat un bărbat, de 47 de ani, din Țăndărei, în timp ce transporta pește din speciile crap și plătică pentru care nu deținea ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2019, 20:15
(2754 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 30 septembrie-4 octombrie 2019, orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice. ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2019, 20:10
(5116 vizualizări - 0 comentarii)


Ordin de protecție provizoriu emis pe numele unui slobozean

Miercuri, 25 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au fost sesizați cu privire la faptul că un bărbat, de 51 de ani, din Slobozia, și-ar fi agresat fosta concubină. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2019, 20:20
(5813 vizualizări - 0 comentarii)


Accident în lanț pe DN21

Miercuri, 25 septembrie a.c., pe DN21 s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși la fața locului s-a stabilit că, în timp ce un tânăr ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2019, 20:15
(2042 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DN21 accident


Stelnica: Arestat pentru «conducere fără permis»

Polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Fetești au reușit miercuri, 25 septembrie a.c., identificarea unui bărbat, de 23 de ani, din comuna Stelnica, pe numele căruia era emis un mandat de executare ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2019, 20:10
(3177 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Română susține Proiectul «EDWARD»

Joi, 26 septembrie 2019, în cadrul Campaniei naționale de educație rutieră «Alege viața!», Poliția Română susține la nivel național Proiectul «EDWARD»-The European Day Without A Road Death (Ziua europeană fără persoane decedate în accidente rutiere) ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2019, 20:05
(2667 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arestat preventiv pentru «tâlhărie calificată»


Vineri, 20 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Fetești au identificat și reținut un bărbat, de 37 de ani, cercetat pentru săvârșirea infracțiunii de «tâlhărie calificată ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2019, 20:05
(3596 vizualizări - 0 comentarii)


Biblioteca Județeană Ialomița: «Salonul Anual de Carte», a XXVIII-a ediție

În perioada 1-31 octombrie 2019, la Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița, sala Galeriile Arcadia, se va desfășura a XXVIII-a ediție a «Salonului Anual de Carte». Sub sloganul «2019-Anul Cărții ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2019, 19:50
(6543 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune de informare a șoferilor

Luni, 23 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier Ialomița au organizat și desfășurat pe raza municipiului Slobozia o acțiune de informare și instruire a conducătorilor auto cu privire ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2019, 19:40
(2677 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie la Țăndărei

Pentru remedierea unei avarii survenite la un hidrant de pe strada Căprioarei, din orașul Țăndărei, județul Ialomița, RAJA SA a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile marți, 24 septembrie 2 ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2019, 17:10
(3341 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 23-27 septembrie a.c., orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2019, 18:20
(5259 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

Servicii Publice Slobozia SRL
vă face cunoscut faptul că,
în perioada 05-06.10.2019,
se vor desfășura
«Zilele Recoltei»
în incinta Pieței Agroalimentare Ialomița

20 Septembrie 2019, 11:10


Biciclist acroșat de o mașină între Bucu și Ograda

Miercuri, 18 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au intervenit la un accident produs pe DN2A, între localitățile Bucu și Ograda. În timp ce un bărbat, de 39 de ani, din Țăndărei, conducea ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2019, 20:10
(5249 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Acțiune de prevenire a furturilor de și din autovehicule

Miercuri, 18 septembrie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Urziceni au desfășurat o acțiune pentru prevenirea și combaterea furturilor de și din autovehicule pe raza localităților ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2019, 20:05
(4469 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie la furnizarea de apă în Fetești

Pentru remedierea unei avarii survenite joi, 19 septembrie 2019, la nivelul unui branșament de pe strada Garofiței, din orașul Fetești, județul Ialomița, RAJA SA este nevoită să întrerupă furnizarea de ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2019, 12:55
(2768 vizualizări - 0 comentarii)


Activitate desfășurată de Protopopiatul Slobozia în parteneriat cu Grădinița cu Program Prelungit «Piticot»

Activitate desfășurată de Protopopiatul Slobozia în parteneriat cu Grădinița cu Program Prelungit «Piticot»

Miercuri, 18 septembrie 2019, părintele protopop Laurențiu Cioranu, împreună cu părintele Daniel Ferbințeanu de la Parohia Ograda au săvârșit Slujba sfeștaniei, Sfințirea cea mică a apei și au rostit rugăciuni ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2019, 12:50
(4228 vizualizări - 6 comentarii)


DSVSA Ialomița: 21 focare de Pestă Porcină Africană

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează că, la data de 18.09.2019, pe raza județului Ialomița sunt declarate 21 focare de Pestă Porcină Africană. Acestea au fost ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2019, 20:30
(2256 vizualizări - 1 comentariu)


Ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat din Manasia


Marți, 17 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Urziceni au fost sesizați cu privire la faptul că un bărbat, de 41 de ani, din Manasia, și-ar fi agresat și amenințat fosta soție. Astfel ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2019, 20:25
(3770 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...