Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Paros cere demisia lui Teculescu

Zîzanie în «Dreapta coagulată»

Paros cere demisia lui Teculescu

Intrată într-un con de umbră în ultimele luni, «Dreapta coagulată» din cadrul Consiliului Local Slobozia revine în actualitate. La sfîrșitul săptămînii precedente, consilierul PER Radu Paros a cerut public demisia consilierului independent Mădălin Teculescu, declarat «pionul otrăvit al PSD». În replică la aceste acuzații, Mădălin Teculescu a declarat: «Nu mă voi obosi să comentez aberațiile domnului Paros...».

Paros face declarații belicoase Vineri, 20 februarie 2015, consilierul PER Radu Paros a organizat o conferință de presă în care a cerut public demisia consilierului independent... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2015, 19:20 (12261 vizualizări - 18 comentarii)

POLITICĂ

Slobozia politică vrea primar nou pentru alegerile din 2016

Drumeți în calea lupilor politici

Slobozia politică vrea primar nou pentru alegerile din 2016

Unii vor spune că e prea devreme pentru a vorbi despre viitorul primar al Sloboziei. Dar, dacă e adevărat că niciodată nu e prea tîrziu, atunci trebuie că și reciproca este valabilă. Așa că astăzi vom prezenta primele scenarii ale anului 2015 despre alegerile locale din 2016, pentru Slobozia. Pe lista scurtă a posibililor candidați se înscriu, ca de obicei, obișnuiții casei, dar și nume noi, apărute din neantul calculelor politice de culise. Dacă nu ne credeți, așteptați alegerile. Dacă ne credeți, fugiți cît mai e vreme. Mîine, așa cum vă spuneam, ar putea fi prea tîrziu!

Troica Neacșu-Pavel-Stoica... [citește_tot_articolul]

4 Februarie 2015, 13:40 (18944 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Gabriel Mușat (PP-DD), noul viceprimar «social-democrat» al Sloboziei!

Dreapta locală s-a coagulat strîmb

Gabriel Mușat (PP-DD), noul viceprimar «social-democrat» al Sloboziei!

Sîmbătă, 31 mai 2014, la orele 11,00, reprezentanții «Dreptei» locale au anunțat declanșarea unei inițiative care să permită «coagularea Dreptei» la Slobozia. Scopul declarat al acesteia îl reprezenta înlocuirea viceprimarului Valentin Băcanu și cîștigarea alegerilor din 2016 la Slobozia. «Puciul» a eșuat însă înainte de declanșarea acestuia! Reprezentantul PP-DD, Gabriel Mușat a trădat «cauza»...

O inițiativă care vine prea tîrziu
Sîmbătă, 31 mai 2014, la orele 11,00, la Hotelul Select din Slobozia, reprezentanții Dreptei locale au organizat o conferință de presă în care au anunțat... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2014, 12:30 (22688 vizualizări - 29 comentarii)

EVENIMENT

Războiul apei a devenit cancerigen

Apa slobozenilor, eterna poveste

Războiul apei a devenit cancerigen

La sfîrșitul lunii precedente, consilierul local PD-L Mădălin Teculescu a făcut o serie de declarații șocante în cadrul ședinței Consiliului Local Slobozia. Potrivit acestuia, o lucrare de doctorat publicată în cursul acestui an confirmă că trihalometanii din apa furnizată slobozenilor au potențial cancerigen. Declarația a fost reluată în cadrul unei conferințe de presă. În cadrul conferinței au fost făcute publice concluziile finale cuprinse în această teză...

Apa care potențează cancerul
Luni, 16 decembrie a.c., la sediul PD-L Ialomița, consilierul local Mădălin Teculescu a... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2014, 17:52 (12060 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia, «agent imobiliar»

Afaceri ratate în Consiliul Local

Primăria Slobozia, «agent imobiliar»

Administrația slobozeană a propus la ședința din 28 noiembrie 2013, printr-un proiect de hotărîre, un schimb de terenuri perdant pentru comunitate. Concret, proiectul propunea un schimb de terenuri între municipalitate și un anume Cornescu Haralambie pentru o sumă care depășește cu puțin 100 de euro. Deși a fost retras de pe ordinea de zi, proiectul a născut controverse și a ridicat serioase semne de întrebare...

Un proiect nevinovat
Administrația slobozeană este binecunoscută pentru generozitate cu care cedează terenurile aflate în proprietatea publică. Fie că vorbim de oficiali... [citește_tot_articolul]

19 Decembrie 2013, 10:13 (10155 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Partidul băutorilor de apă plată»

Glume politice cu Mădălin Teculescu sau partidul de pe Facebook

«Partidul băutorilor de apă plată»

Preocuparea pentru o sursă de apă curată a lui Mădălin Teculescu, ex-candidat al API sau PD-L vopsit în verde brotăcel pentru Primăria Sloboziei, îmbracă forme obsesive. Recent, el a creat pe Facebook un grup intitulat «Partidul băutorilor de apă plată». Deși funcționează on-line, partidul avea la momentul ultimei noastre verificări 893 de membri și un început de platformă program. «Este o glumă serioasă!» ne-a declarat Mădălin Teculescu despre noul său proiect politic...

Partidul de pe Facebook
Învins drastic la alegerile de anul trecut (doar 4790 de slobozeni au crezut în el... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2013, 11:22 (8297 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Avem 19 primari, cu 5 mai mult decât în 2008!»

Cazacu Marinică, președintele PD-L Ialomița

«Avem 19 primari, cu 5 mai mult decît în 2008!»

Președintele PD-L Ialomița, Cazacu Marinică nu renunță la lupta politică. Cel puțin așa a reieșit după conferința de presă de marți, 12 iunie a.c. «Avem 19 primari, cu 5 mai mult decît în 2008!» a declarat el la prima conferință de presă de după alegeri. Procentul de voturi obținut de către Alianța pentru Ialomița în județ se apropie de 20%...

Mai mult decît în 2008
Marți, 12 iunie a.c., la orele 16,00, PD-L Ialomița a făcut primele declarații publice legate de rezultatul alegerilor. Președintele PD-L, Cazacu Marinică, a declarat că, deși nu este mulțumit de rezultatul votului... [citește_tot_articolul]

13 Iunie 2012, 13:20 (20721 vizualizări - 19 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Slobozia are 8 candidați pentru Primărie!

Punem pariu că nu știți cine vrea să ne conducă următorii 4 ani?

Slobozia are 8 candidați pentru Primărie!

Începînd de marți, 8 mai 2012, lista candidaților pentru Primăria Slobozia e definitivă. Pentru alegerile locale din 10 iunie 2012 ne vor cere votul 8 candidați. Printre ei se numără și o femeie, reprezentanta Partidului Socialist Român. Principalii favoriți însă sînt Mădălin Teculescu și Alexandru Stoica!

Cei 4 care au speriat vestul
Sub această etichetă (cam golănească, recunoaștem!), vă prezentăm primul lot de patru candidați pe care Slobozia, vrea-nu vrea, va fi obligată să-i voteze la alegerile din 10 iunie 2012. Pentru că îi cunoașteți, referințele legate de ei vor fi cît... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2012, 19:51 (32776 vizualizări - 29 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Speranță, Credință, Muncă» pentru slobozeni

Mădălin Teculescu are slogan

«Speranță, Credință, Muncă» pentru slobozeni

Vineri, 27 aprilie 2012, ex-prefectul Mădălin Teculescu, candidatul Alianței pentru Ialomița și-a lansat oficial candidatura pentru funcția de primar al municipiului Slobozia. Din noua sa poziție, Mădălin Teculescu a declarat că este pregătit pentru «o campanie dură» și că are încredere în votul slobozenilor. Lansarea candidatului API s-a făcut în prezența președintelui PD-L Ialomița, Cazacu Marinică. Acesta a declarat: «Mădălin Teculescu este obligat să cîștige alegerile pentru Slobozia cu peste 30 de procente, dacă vrem să scăpăm de Gabi Ionașcu!».

«Speranță, Credință, Muncă»
... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2012, 12:39 (19714 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Prefectul Teculescu a demisionat pentru a candida la Primăria Sloboziei

Ialomița: Prefectul Teculescu a demisionat pentru a candida la Primăria Sloboziei

«Para e coaptă!» Prefectul Mădălin Teculescu a demisionat miercuri seara, 18 aprilie a.c. Joi, 19 aprilie 2012, în cadrul unei conferințe de presă, acesta a declarat că va candida pe listele «Alianței pentru Ialomița» pentru fotoliul de primar al municipiului Slobozia. «Para e coaptă! Și nu vorbesc doar de Gabi Ionașcu, ci de toată administrația locală. Iar pe alocuri, a început să putrezească...» și-a justificat Mădălin Teculescu decizia. Potrivit ultimelor sondaje de opinie realizate de PD-L, încă neoficiale, Mădălin Teculescu are 15%... [citește_tot_articolul]

19 Aprilie 2012, 20:05 (35056 vizualizări - 24 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Întrebarea zilei: Candidează prefectul Teculescu la funcția de primar al Sloboziei?

Întrebarea zilei: Candidează prefectul Teculescu la funcția de primar al Sloboziei?

Potrivit unui comunicat de presă, începînd de joi, 29 martie 2012, prefecții din întreaga țară trebuie să comunice ministrului de interne Gabriel Berca dacă vor să candideze sau nu la alegerile locale din iunie. Discuțiile purtate pe această temă au avut loc în cadrul unei videoconferințe cu prefecții din întraga țară, desfășurată luni, 26 martie a.c..
Contactat telefonic de reporterii Independent, actualul prefect al județului Ialomița a evitat să răspundă direct la această întrebare. «Sunt decizii personale și privesc discuții purtate cu ministrul Internelor, care nu pot fi făcute publice în acest moment» a declarat prefectul județului... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2012, 13:11 (17039 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Protocol între Prefectura Ialomița și Avocatul Poporului

Protocol între Prefectura Ialomița și Avocatul Poporului

Luni, 19 martie a.c., la Prefectura Ialomița, în cadrul unei ședințe, a fost semnat un protocol între reprezentanții Guvernului în teritoriu și instituția Avocatul Poporului. Întîlnirea de la Prefectură a fost prezidată de prefectul Mădălin Teculescu și profesorul universitar doctor Gheorghe Iancu, reprezentantul instituției Avocatul Poporului. Protocolul semnat le dă posibilitatea ialomițenilor să se adreseze mult mai ușor Avocatului Poporului. Potrivit respectivului document, oamenii trebuie să înainteze petiții către Prefectură, care își asumă angajamentul de a trimite mai departe aceste demersuri către instituția cu care a semnat acordul. Prefectul Mădălin Teculescu a declarat faptul că ialomițenii... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2012, 18:34 (9059 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Războiul celor 8700 de hectare

Prefectul Teculescu nu renunță

Războiul celor 8700 de hectare

După aproape 10 ani de liniște netulburată, Consiliul Județean Ialomița se află în situația de a explica public modul în care a înțeles să gestioneze 8700 de hectare de «teren agricol neproductiv» din zona Giurgeni-Vlădeni. Situația a fost generată de către prefectul Mădălin Teculescu, oficialul care a ales să pledeze că terenurile aflate în proprietatea privată a județului Ialomița în zona Giurgeni-Vlădeni să revină celor 14 mii de ialomițeni care nu au fost încă puși în posesie, via Agenția Domeniilor Statului. În așteptarea acestei minuni administrative, din războiul dintre cele două instituții ies la suprafață dovezi jenante legate de maniera în care Consiliul Județean a înțeles să concesioneze... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2012, 18:52 (18557 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița se pregătește de inundații

Încă 6 luni fără barajul de la Dridu

Ialomița se pregătește de inundații

După 3 săptămîni de blocaje, viscol și zăpezi, Ialomița se pregătește de inundații. Informația este dezmințită oficial de către Direcția de Gospodărire a Apelor Ialomița Buzău, însă prefectul Mădălin Teculescu a atras public atenția Comitetului Județean pentru Situații de Urgență referitor la acest pericol. În acest context, singurul baraj din Ialomița, cel de la Dridu, va continua să funcționeze la jumătate din capacitate pentru încă 6 luni de zile...

Un baraj fantomă
În luna martie a anului 2010, autoritățile județene au făcut public proiectul de reabilitare a barajului de la Dridu. În cadrul intervențiilor susținute la acel moment de către reprezentanții... [citește_tot_articolul]

2 Martie 2012, 18:21 (16031 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Zăpada continuă să afecteze peste 500 de case

Ialomița: Zăpada continuă să afecteze peste 500 de case

Peste 500 de case din 21 de localități din județul Ialomița continuă să fie afectate de zăpezile din ultima lună. Potrivit autorităților județene, pentru circa jumătate dintre aceste case autoritățile locale au nevoie de sprijin logistic sau fonduri în vederea deszăpezirii lor.

Case în pericol de inundare
Joi, 23 februarie 2012, în cadrul unei întîlniri a Comitetului Județean pentru Situații de Urgență, prefectul județului Ialomița a anunțat că, la nivelul județului, 525 de case sînt în continuare înconjurate de zăpezi. Situația se bazează pe datele puse la dispoziție de autoritățile locale și va fi reverificată de către reprezentanții Inspectoratului pentru... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2012, 18:37 (18584 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Inițiativă cetățenească pentru retrocedarea a 8700 de hectare de teren agricol

Cetățeanul Teculescu declară război Consiliului Județean Ialomița

Inițiativă cetățenească pentru retrocedarea a 8700 de hectare de teren agricol

După 3 luni de război instituțional pentru retrocedarea celor 8700 de hectare de teren deținute de către Consiliul Județean Ialomița, prefectul Mădălin Teculescu caută o nouă soluție. El a declarat că inițiază o campanie de semnături pentru promovarea unui proiect de hotărîre local prin care instituția să retrocedeze cele 8900 de hectare de teren agricol din domeniul privat al județului proprietarilor de drept.
«Prin această inițiativă, vreau să aduc public la cunoștința consilierilor județeni faptul că un număr important de ialomițeni nu sînt puși în posesie pe terenurile din județul Ialomița» a declarat Teculescu. Terenurile revendicate de către «cetățeanul» Teculescu în numele celor ... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2012, 18:25 (23647 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Prefectul Teculescu, nemulțumit de prestația autorităților locale

După modelul Băsescu

Prefectul Teculescu, nemulțumit de prestația autorităților locale

Miercuri, 15 februarie a.c., în cadrul unei ședințe a Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița, prefectul Mădălin Teculescu s-a declarat nemulțumit de «modul în care  autoritățile locale au acționat pentru responsabilizarea populației asupra obligațiilor ce le revin în astfel de situații». Este a treia oară cînd reprezentantul Guvernului în teritoriu acuză deschis autoritățile locale pentru sincopele apărute în gestionarea situațiilor de criză apărute în ultimele două săptămîni.

Cum e Ungureanu, și prefectul Teculescu
Miercuri, orele 7,30 dimineață, în cadrul unei ședințe a Comitetului Județean pentru Situații de Urgență, prefectul Mădălin... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2012, 18:56 (16171 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Autoritățile asigură funcționarea județului în regim de avarie

Din cod în cod

Ialomița: Autoritățile asigură funcționarea județului în regim de avarie

Duminică, 12 februarie 2012, în cadrul unei conferințe de presă comune, Prefectura Ialomița și Consiliul Județean au făcut publică situația momentană a eforturilor depuse pentru deszăpezirea județului. Potrivit declarațiilor oficiale, «instituțiile locale sînt pregătite pentru a face față oricărei situații»...

Mai rău nu se poate
Duminică, 12 februarie a.c., la orele 19,00, prefectul județului Ialomița, Mădălin Teculescu și vicepreședdintele Consiliului Județean, Ioan Martin au organizat o conferință de presă în care au făcut publice ultimele informații legate de ravagiile zăpezii și viscolului din ultima săptămînă. Potrivit declarațiilor comune, la acest moment... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2012, 21:31 (16169 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Comandamentul de Iarnă Ialomița: Peste 350 de polițiști, pompieri, jandarmi, militari și voluntari, mobilizați în sprijinul sinistraților zăpezii!

Comandamentul de Iarnă Ialomița: Peste 350 de polițiști, pompieri, jandarmi, militari și voluntari, mobilizați în sprijinul sinistraților zăpezii!

Ninsorile abundente căzute în ultimele zile au mobilizat peste 350 de angajați ai instituțiilor publice locale, Poliției, Jandarmeriei, Inspectoratului pentru Situații de Urgență, Armatei, dar și voluntari civili.
În perioada 3-11 februarie 2012, pe arterele județului au acționat la deszăpezire peste 25 de utilaje din cadrul Secției Drumuri Naționale Ialomița și SC Drumuri și Poduri SA Ialomița. De asemenea, au fost folosite 580 tone de material antiderapant pentru deblocarea drumurilor naționale și județene.
În această perioadă, stratul de zăpadă depus a depășit în unele zone ale județului 4 metri, ceea ce a determinat o mobilizare deosebită, atît a utilajelor cît și a echipelor de... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2012, 22:57 (15802 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița rămâne în alertă: Din nou Cod Galben de ninsori!

Ialomița rămîne în alertă: Din nou Cod Galben de ninsori!

Cod Galben de ninsoare. Pericol de înzăpezire. Peste 800 de oameni blocați de zăpadă. Ajutoare alimetare de la Suceava. Barajul de la Dridu, la jumătate din capacitate. Prefectul Teculescu convoacă o nouă ședință a Comandamentului de Iarnă...

Mai bine decît la alții
Vineri, 10 februarie, la orele 17,30, în cadrul Comitetului pentru Situații de Urgență, autoritățile ialomițene au făcut publice ultimele informații legate de ravagiile făcute de zăpadă, viscol și ger. Potrivit acestora, la acel moment, doar 4 localități din județ și puțin peste 850 de oameni mai erau în continuare izolați, însă situația urma să fie remediată în mai puțin de 24 de ore. Pentru urgentarea... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2012, 07:59 (15729 vizualizări - 0 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
244 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Anunț angajare

Salon de masaj erotic din Constanța angajează fete cu aspect fizic plăcut, cu sau fără experiență, cu vîrsta între 18-30 ani.
Angajarea se face cu carte de muncă. Oferim cazare ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2010, 11:48
(7799 vizualizări - 0 comentarii)


Furau animale din două județe!

Polițiștii ialomițeni, în colaborare cu cadre ale IPJ Buzău, au reușit documentarea activității infracționale a unei grupări de hoți de animale ce acționa pe raza celor două județe. Astfel, ancheta polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2010, 20:17
(11556 vizualizări - 0 comentarii)


Sf. Gheorghe: Femeie de 55 de ani, băută la volan

Polițiștii rutieri aflați în trafic pe raza localității Sfîntu Gheorghe au oprit, joi, 11 noiembrie, pentru control, un autoturism condus de o femeie, de 55 de ani, din București. Fiindcă mirosea a băutură ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2010, 20:12
(10403 vizualizări - 0 comentarii)


Hoți prinși de polițiști și nearestați de procurori

Trei tineri cu vîrste cuprinse între 20 și 21 ani, din Slobozia, au fost identificați ca fiind principalii suspecți ai unor furturi de cabluri electrice. Furtul a fost comis în noaptea de 9 spre 10 septembrie ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2010, 20:10
(14685 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: hoți Ialomița


«Riposta», acțiune de siguranță în Ialomița

În cursul zilei de joi, 11 noiembrie, polițiștii ialomițeni, în colaborare cu mai multe structuri, au desfășurat pe raza județului acțiuni de menținere a climatului de siguranță publică. Potrivit polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2010, 20:08
(15014 vizualizări - 0 comentarii)


Cetățeni străini, rezidenți ilegal în Ialomița

Reprezentanții Biroului pentru Imigrări Ialomița au descoperit la începutul acestei luni mai mulți cetățeni străini care locuiesc ilegal în România. Primul caz este cel al unei femei de cetățenie canadiană ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2010, 13:23
(13548 vizualizări - 0 comentarii)


13 sesizări penale pentru firme din partea Finanțelor

Potrivit datelor statistice ale Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița, în cursul lunii octombrie 2010 au fost efectuate 168 verificări ale bazei de impozitare, ale legalității și conformității ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2010, 13:19
(10636 vizualizări - 0 comentarii)


Sergiu Băhăian, judecat la Tribunalul Ialomița

Sergiu Băhăian, judecat la Tribunalul Ialomița

Procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism-Biroul Teritorial Ialomița au dispus trimiterea în judecată a inculpatului Sergiu Băhăian. Acestea, împreună ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2010, 17:10
(15350 vizualizări - 0 comentarii)


Declarațiile fiscale se depun numai electronic

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că solicitarea de utilizare a unui certificat digital poate fi depusă, pentru fiecare contribuabil reprezentat, la unitatea fiscală teritorială ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2010, 17:01
(11791 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Raclă de argint de 17 kilograme pentru Sfintele Moaște

Slobozia: Raclă de argint de 17 kilograme pentru Sfintele Moaște

În cursul dimineții de joi, 11 noiembrie 2010, Preasfințitul Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, a sfințit la Catedrala Episcopală «Înălțarea Domnului» din Slobozia noua raclă în care ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2010, 14:07
(14700 vizualizări - 0 comentarii)


Braconieri surprinși la Bordușani

Un control de rutină al polițiștilor organizat marți, 9 noiembrie, în zona Fetești, pentru prevenirea și combaterea braconajului, a dus la identificarea în trafic a unui autoturism suspect. În vehiculul ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2010, 15:46
(14193 vizualizări - 0 comentarii)


Un MIC producător de pîine de la Amara a fost «ars» de Poliție și Gardă. Pe cînd cei MARI?

Polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor, în colaborare cu comisarii Gărzii Financiare au identificat pe raza orașului Amara un autovehicul ce aparținea unei societăți comerciale din localitate ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2010, 15:38
(9839 vizualizări - 3 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Marți, 9 noiembrie, polițiștii din Fetești au identificat, pe strada Călărași din localitate, un cetățean în vîrstă de 53 de ani care se deplasa la volanul unui autoturism. Întrucît emana halenă alcoolică ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2010, 15:23
(15229 vizualizări - 0 comentarii)


Finanțele atenționează agricultorii asupra plății impozitului anual

Fermierii ialomițeni care desfășoară activități agricole în legumicultură și viticultură și pomicultură mai au la dispoziție 5 zile pentru plata impozitului anual. Într-un comunicat remis publicității, ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2010, 15:02
(13490 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Incendiu la un uscător de cereale

Un incendiu s-a produs în această dimineață, în jurul orei 5.15, la un uscător de cereale care aparține unei societăți comerciale din municipiul Fetești. Urmare a nerespectării parametrilor tehnologici ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2010, 11:14
(13621 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2010, 19:30
(11522 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2010, 18:54
(12767 vizualizări - 0 comentarii)


«Biblionet» se extinde la Jilavele

Centrul de formare Biblionet (demarat în cadrul unui program derulat ca parteneriat între IREX-SUA, Ministerul Culturii și Patrimoniului Național, Asociația Bibliotecarilor și Bibliotecilor Publice din ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2010, 16:17
(15628 vizualizări - 0 comentarii)


Audi Q7 furat din Italia, depistat la Bărbulești

Audi Q7 furat din Italia, depistat la Bărbulești

Luni, 8 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni au organizat și executat o acțiune pentru depistarea autoturismelor ce figurează urmărite internațional. În cadrul acțiunii, polițiștii au identificat un cetățean ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2010, 13:47
(15768 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Peste 100 de vitezomani amendați de Poliția Rutieră

Peste 100 de conducători auto au fost depistați conducînd cu viteze peste limita legală doar pe parcursul a trei zile. În intervalul 5-7 noiembrie a.c., pe arterele din județ, polițiștii Serviciului Rutier ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2010, 13:40
(14147 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Rata șomajului-9,3%

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă, la sfîrșitul lunii octombrie 2010 rata șomajului înregistrată la nivelul județului Ialomița este în scădere. Astfel, în ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2010, 12:22
(8867 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bătrân de 73 de ani prins cu țigări de contrabandă

Slobozia: Bătrîn de 73 de ani prins cu țigări de contrabandă

În cursul dimineții de luni, 8 noiembrie a.c., în jurul orei 10.00, polițiștii slobozeni au depistat pe raza municipiului un localnic, de 73 de ani, în timp ce intenționa să comercializeze țigări avînd ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 19:11
(16332 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Un tânăr fără permis a intrat cu mașina în gardul Penitenciarului

Slobozia: Un tînăr fără permis a intrat cu mașina în gardul Penitenciarului

Sîmbătă, 6 noiembrie a.c., în Slobozia, un tînăr a intrat cu mașina în gardul Penitenciarului. Așadar, pe strada Gării din Slobozia, un tînăr, de 26 de ani, din municipiu, gonea la volanul unui autoturism ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 19:05
(15397 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia accident


APIA: 90,8 milioane de euro pentru peste 400000 de fermieri

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a autorizat la plată 401942 fermieri ce au îndeplinit cumulativ condițiile impuse de regulamentele europene și legislația românească, cu suma de 387,9 ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 15:21
(14036 vizualizări - 0 comentarii)


Fetiță de 9 ani, violată cu bestialitate

O copilă de doar 9 ani, din localitatea Marsilieni a trecut zilele trecute prin clipe de groază, după ce a fost violată de un bărbat de 47 de ani. Fetița a fost ademenită de violator la docmiciliul acestuia ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 15:01
(19561 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: viol Ialomița


Tânăr de 26 ani, mort într-un accident rutier

Tînăr de 26 ani, mort într-un accident rutier

Tragedie aseară în cartierul Slobozia Nouă. Un tînăr de 26 de ani a sfîrșit într-un accidet rutier produs de prietenul său. Accidentul s-a produs duminică, 7 noiembrie, în cartierul Slobozia Nouă. În timp ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 15:00
(16444 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Femeie salvată de la viol de doi jandarmi

Sîmbătă, 6 noiembrie, noaptea, doi jandarmi ialomițeni ce se îndreptau către domiciliul propriu după terminarea orelor de program au auzit țipetele de ajutor ale unei femei în zona blocului G5. Nu mare ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 14:59
(17631 vizualizări - 1 comentariu)


Patru persoane rănite în urma unui accident rutier

În dimineața zilei de sîmbătă, 6 noiembrie a.c., în jurul orei 7.45, în afara localității Armășești, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a patru persoane. La fața locului s-a deplasat ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 14:56
(16669 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 300 kg de pește, confiscate de polițiști

Peste 300 kg de pește, confiscate de polițiști

Vineri, 5 noiembrie a.c., polițiștii slobozeni au identificat pe raza cartierului Slobozia Nouă două persoane care comercializau pește fără a deține documente legale de proveniență. Astfel, în autoturismul ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 14:55
(15360 vizualizări - 0 comentarii)


Uniunea Europeană sancționează România diminuînd subvenția pe suprafață

În campania SAPS 2007 România a avut la dispoziție, conform regulamentelor Uniunii Europene, un pachet financiar de 440 milioane de euro, reprezentînd sprijin financiar direct pe unitate de suprafață. ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 14:50
(15960 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...