Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

PSD promite Ialomiței 813,75 milioane de lei

Până în 2020, în cadrul PNDL 2

PSD promite Ialomiței 813,75 milioane de lei

Administrațiilor locale din Ialomița li se promit fondurile necesare finanțării a 129 de proiecte edilitare, din cele aproape 300 depuse spre aprobare în cadrul Programului Național de Dezvoltare Locală 2. Valoarea exactă a fondurilor promise Ialomiței de către PSD este de fix 813.751.086,75 de lei. Adică mai puțin de jumătate din cele 1,7 miliarde de lei promise de administrația Moraru încă de la începutul anului în curs... De reținut că depunerea cererilor de finanțare nu garantează însă și aprobarea implicită a acestor investiții! Cu atât mai mult cu cât unele dintre proiectele depuse nu au fost însoțite de studiile de fezabilitate sau proiectele tehnice aferente... Atât președintele PSD Ialomița... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2017, 11:05 (5734 vizualizări - 2 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Ex-onorificul domn Neacșu a rămas fără mandat

Ex-onorificul domn Neacșu a rămas fără mandat

Steaua norocoasă a președintelui PSD Marian Neacșu își caută un nou drum. El a fost înlocuit de către Eugen Teodorovici, fost ministru al Fondurilor Europene și, ulterior, al Finanțelor Publice în Guvernul Ponta. Eugen Teodorovici  este, începând cu această săptămână, noul consilier onorific al premierului Mihai Tudose...

Vrednic este! Marian Neacșu este pentru Organizația PSD Ialomița întruchiparea succesului în politică. A pornit de jos, a muncit cu sârg, a supraviețuit scandalurilor publice în care a fost implicat și... a devenit umbra lui Liviu Dragnea pe holurile Parlamentului... [citește_tot_articolul]

17 Iulie 2017, 10:50 (8463 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Candidații de «paie» ai PSD Ialomița

Trei, Doamne, și toți trei!

Candidații de «paie» ai PSD Ialomița

Campania pentru alegerile locale parțiale de la Amara, Fierbinți și Țăndărei sunt în plină desfășurare. Pe lista partidelor care propun candidați s-au înscris PNL, PMP și PSD. Primele două partide au propus niște iluștri anonimi, fără șanse reale la fotoliul de primar. PSD, în schimb, are pretenții electorale. Oferta este însă jenantă, iar conferința de presă în care și-au prezentat candidații demonstrează fără dubii acest fapt!

Ofertă jenantă la PSD
Nu știm alții cum sunt, dar noi unii, când vin alegerile, parc-am intra în pământ de rușine. De rușinea lor! Pentru că, aflat în... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2017, 12:10 (9056 vizualizări - 13 comentarii)

POLITICĂ

antiIstorii social-democrate (I)

antiIstorii social-democrate (I)

Taman când speram și noi ca Ialomița să nu mai facă «pipi contra vântului», l-am remarcat pe domnul Președinte de CJI alergând ca bezmeticul în urma lui Dragnea, pe holurile Parlamentului din Casa Poporului. Într-un final, Dragnea a fost prins și reținut de fătucii și fătucele din presă, iar al nostru Președinte de CJI s-a postat regulamentar în spatele lui Dragnea, la susținere. Revenind la subiectul «pipi contra vânt», să completăm că, de-a lungul timpului, Ialomița și-a format un obicei în a fi «contra vântului». Și acum ne referim la momentul 2001, când ex-Președintele Savu trăgea la căruța lu’ nea Nelu în timp ce vremurile erau cu Năstase, ulterior Ialomița s-a repliat cu Năstase (prin 2... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2017, 14:40 (6430 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

PSD Ialomița este alături de «fratele» Liviu Dragnea

PSD Ialomița este alături de «fratele» Liviu Dragnea

Printr-un comunicat de presă lansat pe adresele de e-mail ale presei locale, Organizația PSD Ialomița își manifestă sprijinul pentru «fratele» Liviu Dragnea, președintele social-democraților. «Rezoluția Comitetului Executiv Județean al Organizației PSD Ialomița», cum sugestiv este intitulată declarația social-democraților ialomițeni, a fost adoptată după o ședință-fulger desfășurată miercuri seara, 15 februarie 2017. De la nivel central s-a primit dispoziție ca fiecare filială locală să-și manifeste sprijinul pentru actuala conducere a PSD și, firesc, Organizația Ialomița a reacționat «corespunzător».

De la «onorificul» Neacșu pentru «fratele» Dragnea... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2017, 11:05 (6643 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Marian Neacșu, consilier onorific al premierului Sorin Grindeanu

Marian Neacșu, consilier onorific al premierului Sorin Grindeanu

După ce a ratat înscrierea în cursa electorală pentru un nou mandat de parlamentar, din cauza unei condamnări penale de 6 luni închisoare cu suspendare, Marian Neacșu a ajuns consilier onorific al premierului Sorin Grindeanu, pentru relația cu Parlamentul României. Decizia a fost adoptată în Monitorul Oficial.

Consilier onorific al primului ministru Președinte al PSD Ialomița, Marian Neacșu nu a putut să candideze pentru un nou mandat la Camera Deputaților din cauza problemelor penale pe care le are. El a fost condamnat de Înalta Curte de Casație și Justiție la 6 luni închisoare cu... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2017, 12:55 (14187 vizualizări - 24 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

PSD pregătește epurarea instituțiilor descentralizate din Ialomița

Schimbarea stăpânilor, bucuria nebunilor

PSD pregătește epurarea instituțiilor descentralizate din Ialomița

PSD Ialomița a decis epurarea instituțiilor descentralizate ale statului din Ialomița. Deocamdată, procesul se află în faza de «selecție a dosarelor de cadre». Printre cele mai râvnite instituții publice se numără Inspectoratul Școlar Județean, Casa Județeană de Pensii, Inspectoratul Teritorial de Muncă și Oficiul Județean pentru Finanțarea Investițiilor Rurale. Perla Coroanei PSD rămâne însă Instituția Prefectului Ialomița, iar prima redută, cea ocupată acum de subprefectul Tonița Manea, se află acum sub asediu...

Partidul e-n toate... Procedura de selecție a candidaților PSD pentru... [citește_tot_articolul]

16 Ianuarie 2017, 12:35 (13105 vizualizări - 24 comentarii)

POLITICĂ

Neacșu și Tinel își pun poalele-n cap Neacșu și Tinel își pun poalele-n cap

Atacuri sub centură

Neacșu și Tinel își pun poalele-n cap

Președintele PSD Ialomița, Marian Neacșu, îl acuză pe deputatul Gheorghe Tinel că nu a votat pentru un proiect de lege care cerea «modificarea art. 2, alin. (3), din Ordonanța de Urgență a Guvernului nr. 111/2010, privind concediul și indemnizația lunară pentru creșterea copiilor». În replică, Gheorghe Tinel susține că Marian Neacșu «minte cu nerușinare» și face o trecere în revistă a felului în care Marian Neacșu își manifestă grija pentru «politici sociale echilibrate și îndreptate spre cetățeni». Ne-am gîndit că v-ar putea interesa subiectul și vă oferim cîteva mostre din această polemică politică...

Neacșu ridică primul piatra... [citește_tot_articolul]

5 Aprilie 2016, 13:25 (20713 vizualizări - 36 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Guvernul României (NU) salvează «groapa lui Stoica»

Lobby guvernamental marca Marian Neacșu

Guvernul României (NU) salvează «groapa lui Stoica»

Proverbul românesc spune că «la omul sărac, nici boii nu trag». Deputatul ialomițean Marian Neacșu, președintele PSD Ialomița, confirmă indubitabil acest fapt. Într-un comunicat de presă remis publicității la jumătatea săptămînii trecute, acesta informează locuitorii județului Ialomița că eforturile sale din ultimele luni au determinat Guvernul României să identifice o soluție pentru salvarea investițiilor finanțate cu fonduri europene. Din păcate, pentru Slobozia această soluție vine prea tîrziu...

Lobby guvernamental
Preocuparea deputatului Marian Neacșu de a indentifica o soluție... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2016, 15:25 (5435 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

PRIMARI «DE FURAT»!

Bîlci electoral cu PSD și PNL

PRIMARI «DE FURAT»!

Listele de candidați ale PSD și PNL pentru alegerile locale din 2016 au fost făcute publice, cele cîteva localități unde partidele nu au candidat nemaiputînd să producă surprize. Marian Neacșu și Gheorghe Tinel susțin, la unison, că vor cîștiga electoratul ialomițean «de partea lor». În culise însă, bătălia pentru primari care produc voturi continuă...

PSD, jefuit la drumul mare
Tonul la furat primari «cu potențial electoral» l-a dat Gheorghe Tinel, în urmă cu o lună, cînd a anunțat printr-un comunicat de presă că doi dintre primari i s-au întors «acasă». Este vorba despre Ionel... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2016, 12:25 (15708 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Este un eveniment de factură personală, pe care îl regret...»

Marian Neacșu nu demisionează

«Este un eveniment de factură personală, pe care îl regret...»

Săptămîna trecută, joi, 25 februarie 2016, președintele PSD Ialomița, deputatul Marian Neacșu a susținut o conferință de presă în care a declarat că nu intenționează să demisioneze ca urmare a recentei condamnări penale definitive decisă de Înalta Curte de Casație și Justiție. El a mai declarat că dorește să se concentreze în perioada imediat următoare asupra campaniei naționale a PSD, fără a neglija situația din Ialomița, județ care are nevoie de proiectele sociale și investiționale cărora le-a dedicat ultimii 4 ani de mandat ca deputat de Ialomița...

Președinte pînă la capăt
... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2016, 09:10 (14198 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Marian Neacșu, condamnat definitiv la 6 luni de închisoare cu suspendare

Marian Neacșu, condamnat definitiv la 6 luni de închisoare cu suspendare

Înalta Curte de Casație și Justiție a admis apelul declarat de Parchetul General și l-a condamnat pe Marian Neacșu la 6 luni de închisoare cu suspendare. Pe lîngă funcția de secretar general al PSD, Marian Neacșu ocupă și funcția de chestor al Camerei Deputaților, precum și pe aceea de președinte al PSD Ialomița. Reamintim că, în anul 2011, Marian Neacșu s-a numărat printre cei 6 deputați acuzați de ANI de conflict de interese. «Domnul Marian Neacșu, deputat în Parlamentul României, a propus angajarea și a avizat contractul individual de muncă privind angajarea fiicei sale, doamna Cristina Monica Neacșu, începînd cu data de 1.07.2009-prezent, în cadrul Biroului Parlamentar Circumscripția Electorală... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2016, 17:15 (14646 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Neacșu Vodă, vătaf peste campania de alegeri a PSD în România

Neacșu Vodă, vătaf peste campania de alegeri a PSD în România

În vreme ce Ialomița politică se dă de-a berbeleacul ca să găsească un candidat viabil pentru Slobozia la alegerile locale din 2016, deputatul Marian Neacșu a fost înaintat în grad. Începînd cu această săptămînă, acesta este coordonatorul campaniei PSD în România. Anunțul a fost făcut sîmbătă, 16 ianuarie 2016, la Piatra Neamț, de către președintele PSD Liviu Dragnea și confirmă oficial scenariul potrivit căruia deputatul ialomițean nu mai este interesat de rezultatul alegerilor locale din Ialomița.

Ura și la gara PSD
Sîmbătă, 16 ianuarie, tocmai la Piatra Neamț, PSD s-a întrunit... [citește_tot_articolul]

21 Ianuarie 2016, 19:05 (18624 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Marian Neacșu, luceafărul politicii ialomițene

Marian Neacșu, luceafărul politicii ialomițene

Marian Neacșu este deputat PSD. Marian Neacșu este liderul grupului parlamentar al PSD din Camera Deputaților. Marian Neacșu este secretarul general al PSD. Marian Neacșu este președintele PSD Ialomița... Marian Neacșu este Luceafărul politicii ialomițene. Marian Neacșu este «Alfa și Omega» vieții noastre publice.

Déjà vu cu Marian Neacșu
Nici nu s-a uscat bine cerneala de pe declarațiile date de Silvian Ciupercă la DNA și locul acestuia a și fost ocupat de Marian Neacșu. Asemenea predecesorului său, Marian Neacșu se pricepe la orice, de la administrație la politică și de la rețete... [citește_tot_articolul]

2 Noiembrie 2015, 17:40 (5599 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Ave Neacșu, morituri te salutant!

PSD și-a confirmat oficial alesul

Ave Neacșu, morituri te salutant!

În pat și în politică, numai boii sînt consecvenți. De aceea, după Conferința Județeană a PSD Ialomița din 1 octombrie 2015 sîntem dispuși să recunoaștem că PSD există. Și cu 5-6 mii de membri, cît numără umflat, cu tot cu copiii membrilor de partid, conduce de 25 de ani un județ. Nu e vina lor, nu e vina sistemului, nu e vina partidelor de Opoziție... S-au orientat, au înțeles că numai așa pot răzbi în viață, în carieră, au descoperit că, în funcție de poziția în partid, își pot ascunde mai bine incompetența, prostia, micimea... Nu, nu e vina lor, e vina noastră! De aceea, la acest moment festiv, strigăm cu toată responsabilitatea pentru posteritate: «Ave Neacșu, cei care merg la moarte te salută... [citește_tot_articolul]

9 Octombrie 2015, 14:25 (7898 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Politica de Apoi a PSD Ialomița

Ialomița, predată UNPR

Politica de Apoi a PSD Ialomița

Joi, 1 octombrie, deputatul Marian Neacșu a devenit cu acte în regulă președintele PSD Ialomița, după un interimat de aproape 6 luni. Evenimentul este considerat unul crucial pentru viitorul județului, în condițiile în care surse autorizate «de la Centru» confirmă faptul că Marian Neacșu va preda județul Uniunii Naționale pentru Progresul României. Independent încearcă să demonstreze că PSD Ialomița a avut întotdeauna lideri pidosnici, care s-au împotrivit curentului general. De ce ar face Marian Neacșu altfel?!

De 20 de ani împotriva curentului... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2015, 11:10 (7914 vizualizări - 5 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Slobozia: Soluții guvernamentale pentru «Groapa lui Stoica»

Slobozia: Soluții guvernamentale pentru «Groapa lui Stoica»

«Groapa lui Stoica» a devenit o problemă guvernamentală. Deputatul Marian Neacșu admite că a căutat «soluții guvernamentale» pentru urgentarea lucrărilor la investiția demarată în primăvara anului trecut în centrul Sloboziei. «Din păcate, cred că pentru noi este prea tîrziu. Dar pentru alții va fi un sprijin real...» a conchis deputatul ialomițean.

O investiție ratată
Lucrările de reabilitare a Pieței Revoluției din Slobozia au fost reluate în urmă cu două săptămîni. Ritmul este însă extrem de lent, iar duzina de muncitori de pe cele două șantiere deschise de-a dreapta și de-a... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2015, 20:25 (23424 vizualizări - 16 comentarii)

POLITICĂ

Ciupercă visează (din nou) la șefia PSD Ialomița

Ciupercă visează (din nou) la șefia PSD Ialomița

«Consemnat» la domiciliu de dosarul penal în care este acuzat de «infracțiuni de corupție și asimilate corupției», Silvian Ciupercă, ex-președintele PSD Ialomița, nu a renunțat la visele sale de mărire. Potrivit unor surse interne din cadrul PSD, acesta dorește să candideze la alegerile județene din octombrie, într-o încercare disperată de a reocupa poziția politică pierdută în această primăvară.

«Vom fi ce-am fost...»
Silvian Ciupercă dorește să revină în prim-planul politici județene. Potrivit unor surse din interiorul PSD Ialomița, acesta și-a manifestat intenția de a candida... [citește_tot_articolul]

4 Septembrie 2015, 20:15 (18198 vizualizări - 29 comentarii)

POLITICĂ

Liviu Cazan «epurează» PSD Urziceni Liviu Cazan «epurează» PSD Urziceni

Politică după chipul și asemănarea lui

Liviu Cazan «epurează» PSD Urziceni

Joi, 27 august, la Urziceni, s-a desfășurat Conferința Municipală a filialei locale a PSD. În cadrul întîlnirii a fost reconfirmat în funcția de președinte al organizației, Liviu Cazan. Acesta a impus plenului o listă proprie de candidați pentru structurile de conducere ale filialei. Gestul lui Liviu Cazan l-a nemulțumit profund pe deputatul Marian Neacșu, președintele interimar al PSD Ialomița. Alegerile generale din cadrul PSD Ialomița vor avea loc la începutul lunii octombrie 2015.

O nucă tare pentru Neacșu Liviu Cazan este candidatul fără noroc al PSD la Urziceni. Într-un oraș dominat... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2015, 14:45 (9158 vizualizări - 13 comentarii)

POLITICĂ

Ioan Martin și Marian Neacșu și-au împărțit zonele de influență Ioan Martin și Marian Neacșu și-au împărțit zonele de influență

Fă-te frate cu PSD pînă treci puntea

Ioan Martin și Marian Neacșu și-au împărțit zonele de influență

Calculele politice bazate pe sondaje sînt contrazise de scenariile de culise. Potrivit unuia dintre acestea, președinții PNL și PSD din Ialomița au negociat un nou pact de neagresiune pentru alegerile locale din 2016.

Politică pentru doi Conform scenariului vehiculat pe holurile sediilor ambelor filiale, Ioan Martin și Marian Neacșu și-au negociat deja sferele de influență. Astfel, cele 20 de comune cîștigate la ultimele alegeri, precum și orașele Urziceni, Fetești și Slobozia, rămîn în sfera de influență a PNL. În aceste condiții, graba lui Ioan Martin de a propune o dezbatere publică... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2015, 21:10 (9526 vizualizări - 15 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
255 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Fetiță de 8 ani, lovită de un microbuz ce transporta elevi

În cursul zilei de marți, 25 ianuarie a.c., în jurul orei 12.00, Poliția Fetești a fost sesizată despre faptul că pe strada Călărași din localitate s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2011, 18:32
(7428 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Fetești accident


Grindu: Beat cu mașina prin sat

În cursul nopții de marți spre miercuri, 25/26 ianuarie a.c., în jurul orei 23.30, agenții Postului de Poliție Grindu au oprit în trafic un autoturism condus de un localnic, de 22 de ani. Întrucît emana ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2011, 17:12
(10764 vizualizări - 3 comentarii)


Țăndărei: Au furat plăci metalice din gard și le-au predat la fier vechi

După ce în perioada 20-25 ianuarie a.c., au sustras șase plăci metalice din gardul ce împrejmuia un teren intravilan din orașul Țăndărei, doi tineri au fost identificați și prinși de polițiști. Fapta a ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2011, 16:02
(11459 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Țăndărei furt


Urziceni: Urmărit internațional, identificat de polițiști

Polițiști din Urziceni au identificat în cursul zilei de marți, 25 ianuarie a.c., un bărbat, de 27 de ani, din Urziceni, urmărit internațional din luna octombrie a anului trecut. Pe numele acestuia Tribunalul ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2011, 15:32
(9077 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Incendii la Drăgoești și Stelnica

Ialomița: Incendii la Drăgoești și Stelnica

În urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, locuința unui cetățean din localitatea Drăgoești, sat Valea Bisericii a fost cuprinsă de flăcări. Evenimentul s-a produs marți, 25 ianuarie, în ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2011, 13:24
(10508 vizualizări - 0 comentarii)


Andrășești: Beat turtă, s-a suit pe un stîlp să fure cabluri

Un bărbat de 56 de ani, din localitatea Andrășești, a fost prins de polițiști în vreme ce încerca să fure cabluri. Aflat într-o avansată stare de ebrietate, bărbatul a fost surprins în flagrant după ce ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2011, 19:15
(10201 vizualizări - 1 comentariu)


Bordușani: «Am 14 ani si fur telefoane mobile!»

Un minor de 14 ani, din Slobozia, a fost prins după ce a furat un telefon mobil în valoare de 400 de lei. Telefonul aparținea unui localnic din Bordușani, care a sesizat agenții Postului de Poliție cu privire ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2011, 19:13
(9128 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bordușani furt


Ion Roată: I-au furat din curte

Luni, 24 ianuarie, polițiștii din Ion Roată au fost sesizați că unui bătrîn din satul Broșteni (aparținător comunei) i-au fost furate țevile de fier din curte. În urma cercetărilor efectuate, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2011, 19:12
(8517 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ion Roată furt


APIA: Termenul de depunere a cererilor de ajutor acordat producătorilor de lapte de vacă, prelungit

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură anunță fermierii interesați că a treia perioadă de depunere a cererilor privind Schema de ajutor specific acordat producătorilor de lapte de vacă din zonele ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2011, 19:12
(15917 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2011, 18:46
(7039 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Trei accidente într-o singură zi

Sîmbătă, 22 ianuarie a.c., pe raza județului s-au produs trei accidente de circulație soldate cu vătămarea corporală ușoară a trei persoane, cauza principală a evenimentelor fiind neadaptarea vitezei de ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2011, 15:53
(7706 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Patroni cercetați pentru petarde comercializate ilegal

Doi administratori ai unor societăți comerciale cu sediile în Slobozia sînt cercetați de polițiști întrucît comercializau fără drept articole pirotehnice. Polițiștii Serviciului Arme, Explozibili și Substanțe ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2011, 15:52
(8582 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia petarde


Urziceni: Prevenirea furturilor de animale, în atenția polițiștilor

În cursul nopții de vineri spre sîmbătă, 21/22 ianuarie a.c., începînd cu ora 22.00, timp de trei ore, polițiști de siguranță publică, în colaborare cu jandarmi au acționat pe raza municipiului Urziceni ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2011, 15:51
(7298 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Intervenții SMURD

Echipajele de prim ajutor ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița au fost solicitate să intervină la sfîrșitul săptămînii precedente la cinci situații de urgență ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2011, 13:14
(10958 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Fata care și-a anunțat mama prin SMS că pleacă cu iubitul ei, găsită de polițiști

După ce și-a anunțat mama prin SMS că pleacă alături de iubitul ei de 17 ani, minora Leța Cătălina Maria, de 16 ani, din Fetești, a fost găsită de polițiști. Fata, sesizată ca dispărută la data de 19 ianuarie ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2011, 11:07
(8136 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Un singur drum blocat

Puțin înainte de orele 10,00 (09,45), luni, 24 ianuarie, Poliția ialomițeană a dat publicității situația drumurilor unde traficul rutier este întrerupt din cauza poleiului și zăpezii abundente. Astfel ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2011, 10:00
(13349 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: La 15 ani, a «împrumutat» mașina tatălui vitreg pentru o plimbare

Joi, 20 ianuarie a.c., în jurul orei 13.30, un bărbat de 35 de ani, domiciliat în localitatea Bărbulești, a sesizat prin Sistemul Național Unic Apel de Urgență 112 dispariția automobilului proprietate personal ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2011, 13:22
(9902 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bărbulești


Ialomița: Cod Galben

Ialomița: Cod Galben

Pentru intervalul 22 ianuarie, orele 12.00-23 ianuarie, orele 23.00, Administrația Națională de Meteorologie a emis o atenționare Cod Galben pentru jumătate de țară. Printre județele ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2011, 13:05
(11147 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Încasări mai mari la buget

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că în luna decembrie 2010 au fost încasate la bugetul general consolidat peste 43,6 milioane lei, în procent de 96,01% față de plan, înregistrîndu ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2011, 11:28
(8684 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Beat la volan și fără permis

Un echipaj al Poliției Rutiere a depistat în cursul nopții de joi spre vineri (21-22 ianuarie), pe DJ212, un bărbat, de 31 de ani, care conducea fără permis. Polițiștii au procedat la oprirea regulamentară ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2011, 08:12
(9981 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Biblioteca vine la tine» de 24 ianuarie

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița, Liceul de Artă «Ionel Perlea» Slobozia și Grupul Școlar «Înălțarea Domnului» Slobozia lansează proiectul «Biblioteca vine la tine». Proiectul este de fapt ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 16:04
(8281 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: «Tînăr și Diferit», proiect pentru 20 de tineri

Asociația pentru Dezvoltare și Incluziune Socială, în parteneriat cu Consiliul Național pentru Combaterea Discriminării, organizează în perioada 21-23 ianuarie 2011 la Bușteni atelierul educațional «Tînăr ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 15:56
(6642 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Întîlnire cu angajatorii pe tema depunerii online a declarațiilor

Direcția Genarală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că joi, 27 ianuarie 2011, ora 10.00, în sala de ședințe a DGFP Ialomița, se va desfășura o instruire a angajatorilor ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 15:47
(9255 vizualizări - 0 comentarii)


Hyundai, cele mai puține rechemări în service

Hyundai, cele mai puține rechemări în service

Potrivit unul studiu realizat de «L’Automobile Magazine»-Franța, referitor la rechemările în service ale principalelor mărci auto, Hyundai se poziționează pe prima poziție, avînd cele mai puține rechemări ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 15:36
(7942 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: hyundai real test


Fetești: La 16 ani, și-a anunțat mama prin SMS că pleacă cu iubitul ei de 17 ani. Și e dată dispărută!

În după-amiaza zilei de miercuri, 19 ianuarie a.c., în jurul orei 14.45, Poliția Fetești a fost sesizată de către o localnică despre faptul că fiica sa, Leța Cătălina Maria, în vîrstă de 16 ani, a plecat ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 10:38
(5823 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: 25 de hoți, surprinși la furat de fier vechi

25 de persoane, cu vîrste cuprinse între 15 și 56 de ani, dintre acestea patru fiind femei, au fost surprinse de polițiștii feteșteni în timp ce furau fier vechi din incinta unei firme din localitate. ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 08:51
(8404 vizualizări - 1 comentariu)


Un constănțean beat cui, prins la volan pe o stradă din Amara

În cursul nopții trecute, în jurul orei 1.00, pe o stradă din Amara, a fost identificat un autoturism la volanul căruia se afla un bărbat, de 49 de ani, din localitatea constănțeană Cobadin. În urma legitimării ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 07:22
(8420 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: A dat cu 4 Dacii Sandero de pământ!

Țăndărei: A dat cu 4 Dacii Sandero de pămînt!

În dimineața zilei de joi, 20 ianuarie a.c., în jurul orei 5.00, Poliția Țăndărei a fost sesizată despre producerea unui accident în apropierea de podul din oraș. Ulterior, polițiștii au stabilit că în ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 17:25
(6666 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Acțiune pentru conștientizarea tinerilor asupra votului

Miercuri, 26 ianuarie 2011, începînd cu ora 10.00, la Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia se va desfășura, sub genericul «Relevanța participării tinerilor la desfășurarea procesului electoral» ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 14:40
(7729 vizualizări - 0 comentarii)


Biroul pentru Imigrări: 426 de străini, înregistrați legal în Ialomița

Potrivit datelor Biroului pentru Imigrări, în evidențele serviciului, la finele anului 2010, în Ialomița figurau 301 cetățeni străini. Dintre aceștia, majoritatea străinilor o reprezintă cetățenii din ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 14:21
(8250 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...