Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Spitalele își reduc numărul de paturi

Buget diminuat pentru sănătatea ialomițenilor în 2012

Spitalele își reduc numărul de paturi

Perspective sumbre pentru Sănătatea ialomițeană în anul 2012. Bugetul alocat Casei de Sănătate este semnificativ diminuat comparativ cu cel de anul precedent. Autoritățile mizează însă pe rectificări bugetare, deocamdată imaginare, care să evite blocajele din sistemul sanitar județean. Cea mai gravă situație se înregistrează la cele 3 unități spitalicești, bugetul acestora fiind diminuat din cauza reducerii numărului de paturi! Serviciul Județean de Ambulanță a primit finanțare doar pentru o lună, urmînd ca în aceste zile să se discute și banii ce vor finanța acest tip de serviciu.

Stop! Sănătatea în faliment!
Nici nu a început bine anul și problemele financiare... [citește_tot_articolul]

10 Februarie 2012, 16:52 (22816 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

9 milioane de lei pentru Sănătatea ialomițeană

9 milioane de lei pentru Sănătatea ialomițeană

Zilele trecute, Casa Județeană de Asigurări de Sănătate a primit suplimentarea bugetară atît de necesară finalizării anului în curs. Puțin peste 9,2 milioane lei ajunși în Ialomița vor salva pentru moment instituțiile medicale din colapsul financiar amenințător. 3,7 milioane lei urmează să fie distribuite spitalelor din județ...

Promisiunea dată e datorie curată
«Trebuie să menționez faptul că așa cum am promis de la început, cînd prevederile bugetare și creditele de angajament păreau că nu mai sînt suficiente pentru acoperirea nevoilor de servicii medicale pentru toate domeniile de asistență medicală, acum, la începutul lunii decembrie 2011, acest aspect se îndeplinește... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2011, 19:33 (17544 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Mihai Geantă a câștigat Turneul Campionilor

Tenis de cîmp

Mihai Geantă a cîștigat Turneul Campionilor

În perioada 25-27 noiembrie, la Sala de Sport «Tudorița Chidu» din Amara, s-a desfășurat a doua ediție a «Turneului Campionilor», competiție de tenis care reunește 8 dintre cei mai buni jucători din țară trecuți de pragul de 55 de ani. Competitorii au fost repartizați pe 2 grupe, unde au evoluat fiecare cu fiecare. Primii 2 clasați au disputat semifinale, iar apoi cîștigătorii au jucat finala. Reprezentantul Sloboziei, președintele CJAS Ialomița, Mihai Geantă s-a impus în toate cele 3 meciuri din grupe, dar și în semifinala disputată cu Vasile Pavel, din Panciu. În finala disputată duminică, 27 noiembrie, în fața unei asistențe numeroase, Mihai Geantă l-a întîlnit pe Ion Chirvăsuță, din Bacău... [citește_tot_articolul]

29 Noiembrie 2011, 21:59 (17946 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Medicii de familie REFUZĂ asigurarea asistenței medicale continue

Ialomița nu vrea Centre de Permanență!

Medicii de familie REFUZĂ asigurarea asistenței medicale continue

• Autoritățile medicale județene caută inutil soluții pentru înființarea Centrelor de Permanență
• Medicii de familie împiedică apariția Centrelor de Permanență, refuzînd să colaboreze într-un astfel de proiect
• Deși, inițial, localitățile propuse pentru înființarea Centrelor au fost Dridu, Sfîntu Gheorghe, Făcăeni, Amara și Miloșești, doar într-una dintre localități se va concretiza acest concept medical

Ialomița înregistrează al doilea eșec medical pe aceeași linie
În 2006, o legislație specifică agita piața medicală locală prin apariția unor Centre de Permanență, instituții ce pot asigura, prin gardă continuă, asistență medicală de urgență în regim permanent. Cu toate eforturile autorităților locale, înființare a acestor cabinete a fost mai mult decît imposibilă. Și, dacă nu imposibilă, căci în realitate s-a reușit înființarea unui Centru de Permanență la Dridu, atunci cu siguranță inutilă, la doar cîteva luni de funcționare Centrul de la Dridu fiind desființat.
În 2011, Ministerul Sănătății resuscitează ideea de înființare a unor Centre Medicale de Permanență, iar autoritățile... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2011, 17:51 (12519 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Ambulanță privată la Sfântu’ Așteaptă

Ialomița: Ambulanță privată la Sfîntu’ Așteaptă

Recent, Casa Județeană de Asigurări de Sănătate a raportat cu brio o nouă realizare. 50 mii lei, bani ajunși în județ pentru ambulanțe private. Doar că, în timp ce președintele Geantă încheia contracte de finanțare cu două firme din domeniu, managerul Serviciului de Ambulanță, Radu Paros, refuza orice discuție la acest capitol. Așa se face că, deocamdată, cele 50 mii lei rămîn în conturile Casei Județene de Asigurări de Sănătate, iar cele două firme, și așa depășite logistic la acest capitol, rămîn în așteptare.

DA de la Casă, BA de la Ambulanță
În plină derivă financiară a sistemului de Sănătate, Casa Județeană primește un aport de 50 mii lei pentru a contracta cu ambulanțele... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2011, 08:01 (19370 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Geantă a scufundat «Crucișătorul»

Cristian Tudor Popescu a jucat tenis de cîmp la Slobozia

Geantă a scufundat «Crucișătorul»

«Soarele mușca fierbinte zgura, iar arșița verii timpurii topise orice rămășiță din palidul romantism al lunii lui florar. Din fericire, fantasticul vibrației rachetei și ticăitul reconfortant al mingii îți țineau trează dorința de victorie și te invadau cu o senzație de bine palpabilă, magnifică! De asta îmi place tenisul!» (citat imaginar din CTP, să ne fie cu iertare).

CTP, în prim-planul Cupei Head
Probabil Cristian Tudor Popescu ar fi gîndit altfel atmosfera în care s-a desfășurat Cupa Head, turneu dedicat veteranilor. Sîmbătă, 28 mai, la ora 10, Ștefan Constantin-Conașu, președintele Tenis Con era deja asaltat de întrebări care vizau un singur subiect: «Cînd vine... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2011, 18:49 (15193 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are cel mai mic număr de paturi de spital pe cap de locuitor

Sănătatea ialomițeană, la un pas de cimitir

Ialomița are cel mai mic număr de paturi de spital pe cap de locuitor

Județul a fost zguduit în ultimele două luni de un nou scandal: desființarea Spitalului Municipal Țăndărei. Măsura a relansat dezbaterea privind restructurarea sistemului sanitar local și a reliefat o serie de carențe necunoscute pînă la acest moment. Una peste alta, statisticile confirmă un fapt fără precedent: cu 2,6 paturi la mia de locuitori, Ialomița se înscrie într-un top negativ al județelor cu cel mai mic număr de paturi de spital pe cap de locuitor.

De la Spitalul din Țăndărei scapă cine poate
Deși nu a fost închis oficial, spitalul de la Țăndărei a fost golit la 1 aprilie, după 116 ani de funcționare neîntreruptă. În urma bolnavilor, au rămas pustii pavilioane... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2011, 08:47 (12174 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

30 de milioane pentru trei luni de Sănătate

30 de milioane pentru trei luni de Sănătate

30 de milioane pentru sănătatea ialomițenilor. Acesta este bugetul oferit de Casa Județeană de Asigurări de Sănătate pentru plata serviciilor medicale prestate în relațiile cu furnizorii pentru primele trei luni ale anului în curs. Președintele CJAS, Mihai Geantă apreciază că aceste sume de bani vor asigura fără sincope desfășurarea actelor medicale în Ialomița...
Pentru asistența medicală primară sau de specialitate, spitale, programe naționale sau medicamente, se vor plăti 30 milioane de lei în primele trei luni ale anului. Casa Județeană de Asigurări de Sănătate a primit bugetul detaliat pentru asigurarea continuității medicale în primele trei luni ale anului 2011. «Vom continua contractul... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2011, 13:42 (13055 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Mihai Geantă, Campionul Campionilor

Tenis de cîmp

Mihai Geantă, Campionul Campionilor

În perioada 10-12 decembrie, la Amara, s-a desfășurat Turneul Campionilor, competiție de tenis rezervată primilor clasați în topul FRT, la categoria 55+. Așa cum îi stă bine unei gazde, Slobozia a fost reprezentată de doi sportivi: Mihai Geantă și Cornel Chirică. «A fost un concurs frumos, unde s-a jucat un tenis de o calitate deosebită» a declarat președintele TenisCon, Constantin Ștefan. Concursul a fost cîștigat de președintele CJAS, Mihai Geantă, cel care a obținut 5 victorii din tot atîtea jocuri și l-a depășit în finală de botoșăneanul Florin Marțolea. «Mi-am dorit să arăt că locul în clasament nu este întîmplător și cred că am reușit» a conchis Mihai Geantă. Domnia sa este lider în clasamentul... [citește_tot_articolul]

16 Decembrie 2010, 09:57 (13311 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Sănătate de 1200 de miliarde pentru ialomițeni

Colaps și nu prea în 2010

Sănătate de 1200 de miliarde pentru ialomițeni

Subfinanțată și sufocată de datorii, Sănătatea ialomițeană se chinuie să «supraviețuiască» pînă la sfîrșitul anului. Paradoxal, Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița raportează sume colosale înghițite de-a lungul anului de domeniile medicale județeane. 1200 miliarde este valoarea avansată de reprezentanții CJAS drept costuri de susținere a Sănătății... Iar aceasta nu este singura noutate. Maganerul Spitalului Județean de Urgență Slobozia amenință CJAS cu judecata, pentru pretinse datorii!

Sănătate de sute de milioane. De vorbe!
120 de milioane și un an de criză. La asta se rezumă activitatea medical-financiară a Ialomiței. Cu spitale aproape în colaps financiar... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2010, 13:24 (20187 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Datoriile Spitalului Județean, achitate

Bani noi pentru Sănătate veche

Datoriile Spitalului Județean, achitate

Debitele spitalelor vor fi achitate. Medicamentele eliberate de către farmacii în sistem compensat sau gratuit vor fi, de asemenea, plătite. Acesta este rezultatul ultimei rectificări bugetare în domeniul Sănătății...
Săptămîna precedentă, Casa Județeană de Asigurări de Sănătate a primit noi sume de bani, stabilite în urma ultimei rectificări bugetare în domeniu. «În urma demersurilor făcute, a calculelor către Casa Județeană de Asigurări de Sănătate precum și pentru continuitatea tratamentului asiguraților, o dată cu recenta rectificare bugetară CJAS Ialomița poate să achite datoriile pe care spitalele le au către furnizori la data de 30 iunie 2010» a declarat președintele Casei de Sănătate... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2010, 09:32 (19035 vizualizări - 0 comentarii)

Luni 29 Iun 2026
235 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Beți la volan

Polițiștii au depistat luni, 7 august a.c., doi bărbați de 27 și 48 ani, din comuna Scânteia, respectiv Movilița, care conduceau autoturisme deși se aflau sub infuența băuturilor alcoolice. Ambii au fost ...[citește_toată_știrea]

8 August 2017, 21:05
(4169 vizualizări - 0 comentarii)


Autoturism căutat de autoritățile cehe, identificat de polițiștii ialomițeni

Un autoturism căutat pentru confiscare de autoritățile cehe a fost depistat de polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale Ialomița. Polițiști din cadrul Serviciului de Investigații Criminale ...[citește_toată_știrea]

8 August 2017, 20:30
(5635 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: A dispărut de la domiciliu

Ialomița: A dispărut de la domiciliu

Polițiștii ialomițeni  caută o minoră, de 12 ani, care a plecat de acasă și nu a revenit până în prezent. Cei care pot oferi informații care să conducă la găsirea minorei sunt rugați să sune la numărul ...[citește_toată_știrea]

8 August 2017, 20:20
(7163 vizualizări - 1 comentariu)


Amara: Festivalul Național de Folclor «Doina Bărăganului», ediția a III-a

În organizarea Consiliului Județean Ialomița, a Centrului Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița, a Consiliului Local Amara, a Consiliului Local Slobozia, a Direcției ...[citește_toată_știrea]

8 August 2017, 20:05
(5313 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Accident rutier în zona Popasului «Perla»

Accident rutier în orașul Amara, în zona Popasului «Perla». O femeie și un bărbat, ambii în vârstă de aproximativ 60 de ani, au fost răniți după ce două automobile s-au ciocnit. Din primele informații se ...[citește_toată_știrea]

7 August 2017, 19:13
(6752 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara accident


ITM Ialomița: Amenzi de 100 mii de lei pentru «muncă la negru»

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a desfășurat în luna iulie 2017 o serie de controale tematice pentru a preveni și combate fenomenul «muncii la negru». În urma verificărilor au fost depistate ...[citește_toată_știrea]

3 August 2017, 20:10
(6687 vizualizări - 1 comentariu)


Se închide gazul la Fetești

Distrigaz Sud Rețele anunță sistarea furnizării de gaze naturale în municipiul Fetești, pe străzile Anghel Saligny, Călărași și Ecaterina Teodoriu, vineri, 4 august 2017, în intervalul orar 8,00-12,00. ...[citește_toată_știrea]

3 August 2017, 19:35
(4248 vizualizări - 0 comentarii)


«Trofeul Tinereții Amara 2017», sub supravegherea jandarmilor

Efective de jandarmi vor supraveghea, în perioada 3-6 august 2017, buna desfășurare a Festivalului «Trofeul Tinereții Amara 2017». Misiunile oamenilor legii au ca scop prevenirea de fapte antisociale. ...[citește_toată_știrea]

3 August 2017, 19:05
(5862 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC CARGILL CEREALE SRL
angajează
LABORANT
pentru Silozul Bucu, județul Ialomița
2 posturi-unul permanent și
unul pe perioadă determinată (5 luni)
Cerințe minime: studii medii,
cunoștințe operare calculator;
studiile de specialitate sau
experiența în domeniu
constituie un avantaj
Responsabilități: determină calitatea
produselor la Recepție,
în timpul Depozitării, la Livrare,
întocmește documentele specifice
acestor operațiuni manual
și pe calculator și operează
în sistemul de gestiune toți indicii
calitativi necesari, întocmește rapoarte
Cei interesați sunt rugați
să trimită CV-ul pe adresa de mail:
[email protected]
sau pe fax la nr. 021/23.32.499,
cu mențiunea
«pentru laborant Bucu, județul Ialomița»
CV-urile pot fi depuse
și la poarta Silozului Bucu,

situat în strada Gh. Lazăr,
cu mențiunea de mai sus,
în atenția dlui Șerban Jan-șef locație.
Termenul limită de depunere al CV-urilor
este 10 August 2017

1 August 2017, 20:10


Polițiști noi la IPJ Ialomița

Polițiști noi la IPJ Ialomița

4 ofițeri și 12 agenți de poliție din promoția 2017 reîmprospătează colectivul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Luni, 31 iulie a.c., 4 ofițeri și 12 agenți de poliție s-au prezentat la ...[citește_toată_știrea]

1 August 2017, 19:15
(5651 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bursă a locurilor de muncă la solicitarea unui angajator

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza marți, 8 august 2017, o bursă a locurilor de muncă la solicitarea unui angajator. Este vorba de o firmă ce își desfășoară activitatea ...[citește_toată_știrea]

1 August 2017, 15:20
(8332 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Percheziții la samsarii auto!

Polițiștii din cadrul Direcției Generale de Poliție a Municipiului București, sub supravegherea Parchetului de pe lângă Tribunalul București, efectuează, marți dimineața, 1 august 2017, 14 percheziții în ...[citește_toată_știrea]

1 August 2017, 11:05
(5846 vizualizări - 2 comentarii)


Urziceni: A furat din magazin

Polițiștii din cadrul Poliției Urziceni au fost sesizați vineri, 28 iulie a.c., de angajatul unei societăți comerciale din localitate, cu privire la faptul că o persoană ar fi sustras bunuri din magazin ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2017, 20:10
(5215 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale polițiștilor ialomițeni

Polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au desfășurat la acest sfârșit de săptămână, 28-30 iulie a.c., acțiuni în locurile și zonele de interes operativ din județ, pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2017, 19:45
(4099 vizualizări - 0 comentarii)


Bilanț la ITM Ialomița. Peste 600 de controale, amenzi de peste 529 mii de lei!

Potrivit unui bilanț al ITM Ialomița pe primul semestru al anului 2017, în domeniul relațiilor de muncă au fost efectuate 668 de controale, 232 de angajatori fiind sancționați cu amenzi în cuantum de peste ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2017, 19:35
(5353 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Mandat de arestare pentru «tâlhărie»

Doi tineri de 14, respectiv 22 de ani, din Slobozia, bănuiți de comiterea infracțiunii de «tâlhărie calificată», sunt cercetați de polițiști. Tânărul de 22 de ani a fost reținut pentru o perioadă de 24 ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2017, 19:15
(4455 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Exerciții de alarmare

Primăria Slobozia informează că, începând cu luna august 2017, în prima zi de miercuri a fiecărei luni, în intervalul orar 10,00-11,00, se vor organiza și desfășura exerciții de alarmare. Astfel, vor fi ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2017, 18:40
(4504 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Campanie pe șantierele cu lucrări de săpături

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a desfășurat, în perioada 5-7 iulie 2017, o campanie de control la unitățile din șantierele unde se efctuează lucrări de săpături. Având în vedere evenimentele ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2017, 15:20
(6130 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Amenzi de 34 mii de lei pentru patronii spălătoriilor auto

Inspectorii din cadrul Inspectoratului Teritorial de Muncă  Ialomița au verificat recent modul în care se respectă legislația în muncă de către patronii spălătoriilor auto de pe raza județului. Cu ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2017, 21:05
(6598 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: A scăzut infracționalitatea stradală

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița a făcut un bilanț al activității pe primul semestru al anului în curs. Potrivit statisticilor, infracționalitatea stradală sesizată la nivelul județului a ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2017, 20:20
(4102 vizualizări - 0 comentarii)


APM Ialomița: Află de pe internet informații despre calitatea aerului

Agenția Județeană pentru Protecția Mediului Ialomița informează cetățenii cu privire la faptul că website-ul care oferea informații despre calitatea aerului a fost îmbunătățit. Astfel, cei interesați pot ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2017, 20:05
(4434 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Reținuți pentru «furt calificat»

Polițiștii ialomițeni au întocmit dosare penale pe numele a cinci ialomițeni, cu vârste cuprinse între 19 și 45 de ani, aceștia fiind suspecți în mai multe cauze privind comiterea de furturi. Pentru trei ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2017, 19:40
(4709 vizualizări - 0 comentarii)


Avarie ENEL: Fetești a rămas fără apă!

Vineri, 28 iulie 2017, în jurul orelor 15,20, în urma unei avarii la linia de alimentare cu tensiune a Uzinei de Apă Fetești, abonații din localitate au rămas fără apă potabilă. Au fost anunțați reprezentanții ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2017, 19:25
(5724 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Bărbat acroșat de un autoturism

Un bărbat de 34 de ani, din județul Constanța, a fost rănit în urma unui accident rutier produs pe raza comunei Stelnica luni, 24 iulie 2017. Acesta a fost acroșat de un autoturism condus de un tânăr, de ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2017, 16:35
(5530 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Stelnica accident


Movilița: Cinci persoane rănite într-un accident rutier

Accident rutier între localitățile Movilița și Coșereni. Cinci persoane au fost rănite după ce 3 mașini s-au ciocnit. La fața locului s-au deplasat paramedicii SMURD, însoțiți de un echipaj de descarcerare ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2017, 17:21
(5471 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Scandal de «Ziua Comunei»

Jilavele: Scandal de «Ziua Comunei»

Duminică 22 iulie a.c., în jurul orei 1.30, jandarmii din cadrul unei patrule care asigura măsurile de ordine publică la manifestările culturale prilejuite de «Ziua Comunei Jilavele», au observat pe o alee ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2017, 15:20
(6322 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Jilavele scandal


Tabără gratuită organizată de Catedrala Urziceni

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, Catedrala din Urziceni a organizat o mini tabără la Mânăstirea Cozia din județul Vâlcea. Astfel, în perioada 16- ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2017, 12:15
(4638 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în scădere ușoară

La sfârșitul lunii iunie 2017, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 6220 șomeri, din care 943 șomeri indemnizați, respectiv 5277 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2017, 11:10
(4697 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Moment de reculegere în memoria polițistului Sorin Vezeteu

IPJ Ialomița: Moment de reculegere în memoria polițistului Sorin Vezeteu

Duminică, 23 iulie 2017, reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au ținut un moment de reculegere în fața instituției, pentru a cinsti memoria polițistului Sorin Vezeteu, ucis în ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2017, 15:30
(4940 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Oficialii MApN au intervenit pentru scoaterea din Dunăre a TAB-ului scufundat

Vineri, 21 iulie 2017, reprezentanții Ministerului Apărării Naționale au intervenit la Bordușani pentru a scoate din apele Dunării TAB-ul scufundat, în urma exercițiului militar NATO, desfășurat în zonă ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2017, 18:25
(11895 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
#pasajladrajna în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...