Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia

Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia

bonus: Procese în instanță cu Avicola SA

O analiză financiară a Urban SA Slobozia arată că ope­ratorul de apă are de recuperat creanțe de 7,3 milioane de lei de la abonați. Sumele s-au adunat în ultimii 3 ani. Mai mult, operatorul regional de apă și canalizare trebuie să achite la rândul său datorii către furnizori de 4,9 milioane de lei și să ramburseze ratele creditelor accesate de către fosta conducere a firmei.

 

Mii de abonați, restanțe de milioane de lei Scandalurile generate de poluarea olfactivă din Slobozia au îndreptat atenția opiniei publice spre modul în care operatorul regional... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2026, 09:50 (3223 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Comisiile de Control ale Prefecturii Ialomița, rezultate «neconcludente» privind poluarea

Comisiile de Control ale Prefecturii Ialomița, rezultate «neconcludente» privind poluarea

bonus: Acord de recunoaștere a vinovăției în ancheta deschisă la Parchet/Procese în instanță și depășiri ale concentrațiilor admise

Prefectura Ialomița și instituțiile de mediu, aflate sub coordonarea reprezentantei Guvernului României în teritoriu, duc o luptă fără sfârșit împotriva marilor poluatori din județ. Deși situația este cunoscută de ani buni și evidența este clară, instituțiile publice nu reușesc să îi identifice. Numai puțin de 4 comisii au fost înființate în ultimii 2 ani pentru identificarea și tragerea la răspundere a poluatorilor, dar demersurile instituți­onale s-au dovedit irelevante, fără a exista o explicație în acest caz. Actualul prefect al județului Ialomița, Mihai Tănăsescu, a anunțat, printr-un mesaj postat pe rețelele de sociali­zare, faptul... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2026, 07:50 (2759 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Episcopia Sloboziei și Călărașilor acuză Garda de Mediu Ialomița de «inacțiune»

Război declarativ «instituțional» pe tema poluării olfactive

Episcopia Sloboziei și Călărașilor acuză Garda de Mediu Ialomița de «inacțiune»

La o zi după sărbătorirea hramului Catedralei Episcopale «Înălțarea Domnului» de joi, 21 mai 2026, Episcopia Sloboziei și Călărașilor remite o adresă Gărzii de Mediu Ialomița prin care solicită «măsuri cu adevărat eficiente» în ceea ce privește poluarea olfactivă de la nivelul municipiului reședință de județ. În același timp, Episcopia acuză Garda de Mediu Ialomița de «toleranță ta­cită» a situației, amenințând chiar că «își rezervă dreptul de a sesiza organele abilitate» dacă inacțiunea instituției de mediu continuă.

 

Intervenții ale Episcopiei Sloboziei și Călărașilor... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2026, 14:15 (4539 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Autoritățile de mediu din Ialomița pierd lupta cu poluatorii

Autoritățile de mediu din Ialomița pierd lupta cu poluatorii

bonus: IPJ Ialomița a solicitat măsurători pentru calitatea aerului la Bărbulești

Recentul scandal provocat de problema poluării olfactive din Slobozia scoate în evidență neputința autorităților de mediu din Ialomița de a controla poluarea. Blocate între birocrație și lipsa de interes, instituțiile publice încearcă să combată fenomenul invocând faptul că vidul legislativ le împiedică să adopte măsuri mai ferme. Într-un an și jumătate, Garda de Mediu Ialomița a reușit să închidă doar o singură societate care poluează, în timp ce Direcția Județeană de Mediu Ialomița «iartă» poluatorii oferindu-le măsuri de conformare pe termen nelimitat. De asemenea, Serviciul de Gospo­dărire a Apelor Ialomița nu a dispus măsuri... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2026, 07:55 (6719 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

6,2 milioane de lei pentru ca Urban SA Slobozia să rezolve doar pe jumătate problema poluării olfactive

6,2 milioane de lei pentru ca Urban SA Slobozia să rezolve doar pe jumătate problema poluării olfactive

Slobozia se confruntă de ani buni cu problema poluării olfactive. Persistența mirosu­rilor neplăcute s-a resimțit mai pu­ternic în urmă cu o lună și jumătate, când sute de tone de ape industriale, colectate de compania Clean Cyclo SRL, au fost deversate, mai mult sau mai puțin legal, în stația de epurare a ora­șului. Scandalul iscat a readus în atenție necesitatea unor investiții în infrastructura veche de aproape patru decenii pe care stația de epurare a orașului o utilizează. Proiectul costă 6,2 milioane de lei și este finanțat din bugetul ope­ratorului regional Urban SA Slobozia. Din păcate, este doar o soluție de avarie care nu permite rezolvarea... [citește_tot_articolul]

29 Aprilie 2026, 12:20 (5500 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Episcopia Sloboziei și Călărașilor sesizează problema poluării olfactive din Slobozia

De 10 ani

Episcopia Sloboziei și Călărașilor sesizează problema poluării olfactive din Slobozia

În Noaptea de Înviere, Prasfințitul Vincențiu, episco­pul Sloboziei și Călărașilor, a reclamat în fața celor peste 1500 de oameni prezenți la slujba oficiată la Catedrala Episcopală problema poluării olfactive din Slobozia. Înaltul prelat a precizat că «maimarii orașului au decis cu bună știință să ne otrăvească!». În spatele acestei declarații se află însă un demers instituțional care durează de aproape 10 ani, perioadă în care Episcopia Sloboziei și Călărașilor a atras atenția cu privire la această problemă. Instituțiile cărora le-au fost înaintate sesizări și petiții au rămas însă indiferente.

 

... [citește_tot_articolul]

23 Aprilie 2026, 07:55 (4071 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Maimarii orașului au decis cu bună știință să ne otrăvească!»

Episcopul Sloboziei și Călărașilor intervine în problema poluării olfactive a municipiului reședință de județ

«Maimarii orașului au decis cu bună știință să ne otrăvească!»

La finalul alocuțiunii specifice din Noaptea de Înviere de duminică, 12 aprilie 2026, episcopul Sloboziei și Călărașilor, PS Vincențiu, a ținut să uimească asistența cu o declarație în ceea ce privește poluarea olfactivă a municipiului reședință de județ. Cele peste 1500 de persoane prezente la Catedrala Episcopală pentru a primi Lumina și a întâmpina cum se cuvine Sărbătoarea Paștelui, au ascultat cu atenție discursul Prea Sfințitului Părinte Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor. La finalul cuvântării, înalta față bisericească a ținut să-și încheie alocuțiunea destul de dur, concluzionând că «maimarii orașului au decis cu bună știință să ne otrăvească!»... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2026, 11:50 (6779 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Acuzații de «fals» și «încălcare a legislației de mediu» în scandalul poluării olfactive de la Slobozia

Anchete în lucru

Acuzații de «fals» și «încălcare a legislației de mediu» în scandalul poluării olfactive de la Slobozia

De mai bine de o lună, pro­blema poluării olfactive din Slobozia, rezultată în urma deversării apelor industriale colectate de la operatorii economici din apro­pierea orașului în stația de epurare a municipiului, a revenit în atenția autorităților locale și județene după ce s-a descoperit că firma Clean Cyclo deversa la rându-i, în stația de epurare, substanțe toxice. Scandalul a ajuns, firesc, la Urban SA, care administrează stația de epurare a Sloboziei. Pe lângă demisiile directorilor Adrian Stoicescu și Dan Manea, compania a fost sancționată de Garda de Mediu Ialomița și este acum vizată de două dosare penale, aflate în lucru la Serviciul... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2026, 10:50 (3877 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Poluarea olfactivă din Slobozia, o problemă greu de gestionat de către autorități

Amenzi și dosare penale, mirosul pestilențial persistă

Poluarea olfactivă din Slobozia, o problemă greu de gestionat de către autorități

De aproape o lună, problema poluării olfactive din Slobozia a reintrat în atenția autorităților județene din Ialomița. Verificările au scos la iveală deficiențe atât în modul în care funcționează stația de epurare a orașului, administrată de Urban SA, cât și existența unor cantități importante de deșeuri periculoase și nepericuloase, aduse la Slobozia de firma Clean Cyclo SRL. Considerate responsa­bile de întreaga situație «pestilențială», cele două societăți au fost sancționate de Garda de Mediu Ialomița și sunt vizate acum de o anchetă penală a IPJ Ialomița. Acțiunile autorităților nu au rezolvat însă problema de fond a poluării olfactive... [citește_tot_articolul]

25 Martie 2026, 10:20 (3217 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Adrian Stoicescu, directorul general al Urban SA Slobozia, a demisionat!

Presiunea «poluării olfactive»

Adrian Stoicescu, directorul general al Urban SA Slobozia, a demisionat!

În plin scandal al «poluării olfactive», directorul general al Urban SA Slobozia, Adrian Stoicescu a demisionat din funcție. Alături de acesta, și directorul de Dezvoltare, Dan Manea a demisonat... Informația a fost confirmată de Marian Pavel, președintele Consiliului Jude­țean Ialomița, instituție care reprezintă acționarul majoritar al operatorului regional de apă și canalizare Urban SA Slobozia. Între timp, în spațiul public au apărut noi informații referitoare la activitatea stației de epurare exploa­tată de Urban SA Slobozia, obiectivul fiind consi­derat «principala sursă de poluare olfactivă» la nivelul munici­... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2026, 17:05 (17057 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sute de tone de deșeuri, depozitate ilegal în curtea unei firme din Slobozia

Sute de tone de deșeuri, depozitate ilegal în curtea unei firme din Slobozia

UPDATE Agenția Națională pentru Mediu și Arii Protejate ANMAP: Depășiri ale concentrației de hidrogen sulfurat în aer!

O cantitate impresionantă de deșeuri periculoase și nepericuloase, depozitate în containere de plastic, a fost descoperită de comisarii Gărzii de Mediu Ialomița în incinta unui agent economic din Slobozia. Firma ar fi depozitat o cantitate de deșeuri de 6 ori mai mare decât cea permisă de autorizația de mediu pe care o deține!

 

Miros puternic reclamat de cetățeni Firma în cauză ar fi intrat în atenția autorită­ților de mediu din Ialomița după ce mai mulți slobozeni au reclamat prezența unui miros greu de suportat. Comisarii Gărzii de Mediu Ialomița... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2026, 19:10 (6313 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

CleanTech Ciulnița, sancțiune de 50 mii de lei aplicată de Garda de Mediu Ialomița

CleanTech Ciulnița, sancțiune de 50 mii de lei aplicată de Garda de Mediu Ialomița

După două activități de mo­nitorizare a calității aerului din zona localității Ciulnița, comi­sarii Gărzii de Mediu au constatat probleme în privința poluării olfactive rezultată din activitatea industrială desfă­șurată de fabrica administrată de CleanTech Ciulnița. Comisarii susțin că a fost în­călcat Planul de Gestionare a Mirosurilor, iar astfel au aplicat societății o sancțiune de 50 mii de lei.

 

Războiul fără sfârșit împotriva mirosurilor Sunt aproape două decenii de când fa­brica deținută de compania CleanTech își desfășoară... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2026, 09:50 (2861 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

DSP Ialomița a «uitat» de verificarea măsurilor dispuse pentru stoparea poluării olfactive din Slobozia

În 2025

DSP Ialomița a «uitat» de verificarea măsurilor dispuse pentru stoparea poluării olfactive din Slobozia

Anul 2025 a stat sub semnul scandalurilor iscate de problema mirosurilor neplăcute provenite de la Stația de epurare a muni­ci­piului Slobozia. Printre institu­țiile care au verificat obiectivul ad­ministrat de Urban SA s-a numărat și Direcția de Sănătate Publică Ialomița. Într-un răspuns oficial înaintat unei organizații neguvernamentale locale care militează pentru respectarea le­gislației în domeniul mediului înconjurător, DSP Ialomița sus­ține că a impus operatorului Urban SA o serie de măsuri, fără să precizeze dacă a verificat respectarea acestora.

 

Măsuri impuse, dar neverificate... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2026, 12:10 (6851 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Avocatul Poporului obligă Urban SA să sisteze preluarea apelor industriale cu parametri peste limita legală

Avocatul Poporului obligă Urban SA să sisteze preluarea apelor industriale cu parametri peste limita legală

Problema poluării olfactive gene­rată de stația de epurare a Sloboziei a intrat și în atenția Avocatului Poporului. Instituția recunoaște oficial faptul că s-a sesizat din oficiu după ce ziarul nostru a relatat în repetate rânduri pe marginea acestui subiect. De altfel, Avocatul Poporului este singura instituție implicată în scandalul mirosurilor pestilențiale din Slobozia care, într-adevăr, aplică măsuri concrete, fără a se acoperi de acte normative și zeci de documente a căror valoare juridică nu există. După o corespondență de 3 luni cu instituțiile abilitate, Avocatul Poporului a obligat Urban SA să nu permită de­versarea apelor industriale în... [citește_tot_articolul]

19 Decembrie 2025, 09:55 (23556 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Noi sancțiuni aplicate companiei Clean Tech Ciulnița de Garda de Mediu Ialomița

Noi sancțiuni aplicate companiei Clean Tech Ciulnița de Garda de Mediu Ialomița

Principalul poluator olfactiv din zona Sloboziei, fabrica deținută de compania Clean Tech în comuna Ciulnița, a fost din nou amendat pentru încălcarea legislației de mediu. Este vorba despre nerespectarea Planului de Gestionare a Mirosurilor și a autorizației integrate de mediu, potrivit cărora fabrica nu trebuie să mai provoace poluare olfactivă. Garda de Mediu Ialomița a constatat faptul că în lunile octombrie și noiembrie 2025, în urma activității industriale desfă­șurate, fabrica a poluat olfactiv zona Ciulnița-Slobozia, fiind amendată cu aproximativ 200 mii de lei.

 

Un apel la 112 și o sancțiune... [citește_tot_articolul]

4 Decembrie 2025, 08:10 (8506 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

O nouă amendă pentru Urban SA din cauza mirosurilor neplăcute

DNA, invocată pentru «elucidarea» situației de la Stația de Epurare a Sloboziei

O nouă amendă pentru Urban SA din cauza mirosurilor neplăcute

Nesfârșita problemă a mirosurilor neplăcute reclamate la Slobozia i-a adus operatorului Urban SA o nouă sancțiune din partea Gărzii de Mediu Ialomița. Societatea a fost amendată cu 100 mii de lei pentru nerespectarea mă­surilor impuse de instituție la controlul anterior. Oficialii Urban SA au explicat pentru ziarul nostru că res­pectivele măsuri nu pot fi realizate pentru că impun un timp îndelungat de implementare și un buget conside­rabil. Așa cum s-a întâmplat cu sancțiunea anterioară, Urban SA va contesta în instanță și această amendă.

 

Sancțiunile nu rezolvă problema mirosurilor... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2025, 07:55 (9523 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Cele 5 zone unde ar fi posibilă relocarea stației de epurare a Sloboziei

Cele 5 zone unde ar fi posibilă relocarea stației de epurare a Sloboziei

Sursă permanentă de disconfort olfactiv, stația de epurare a Sloboziei are nevoie de relocare. În baza unui studiu de amploare realizat de operatorul Urban SA la solicitarea Primăriei Slobozia, au fost identificate 5 zone posibile unde ar putea fi amenajată viitoarea stație de epurare a orașului Slobozia. Principalul indicator a fost distanța față de municipiu, astfel încât mirosurile emanate în urma activității de epurare a apelor uzate să nu mai ajungă în oraș. Estimativ, va­loarea acestei investiții se ridică la peste 100 mi­lioane de lei.

 

Studiu privind noua stație de epurare a orașului... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2025, 12:05 (11762 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Poluarea olfactivă provocată de Clean Tech Ciulnița, «restanța» autorităților

Poluarea olfactivă provocată de Clean Tech Ciulnița, «restanța» autorităților

De mai bine de 10 ani cetă­țenii din Slobozia și localitatea Ciulnița trebuie să facă față miro­surilor neplăcute rezultate în urma activității industriale pe care o desfășoară fabrica deținută de compania Clean Tech. În ciuda controalelor și amenzilor aplicate de-a lungul timpului, situația persistă. Ultima dată, în perioada 21-22 august 2025, cetățenii din localitatea Ciulnița au reclamat prezența în aer a mirosurilor greu de suportat provenite din zona fabricii. În urmă cu o săptămână, asaltată de sesizările cetățenilor, administrația locală a organizat o dezbatere pentru a găsi soluții la această problemă. Detaliile cu privire la această î... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2025, 10:20 (8628 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Mirosurile pestilențiale din Slobozia, provenite de la marii poluatori

Avicola deversează la greu ape neepurate

Mirosurile pestilențiale din Slobozia, provenite de la marii poluatori

Problema mirosurilor neplăcute provenite de la stația de epurare a Sloboziei, ad­ministrată de operatorul regional Urban SA, a intrat din nou în atenția autorită­ților județene. În timp ce Instituția Prefectului Județul Ialomița a convocat o nouă comisie pentru a găsi soluții la problema mirosurilor greu de suportat, operatorul Urban SA susține că sancțiunea recentă primită din partea Gărzii de Mediu Ialomița nu schimbă cu nimic situația de fapt. Mai mult, oficialii societății susțin că măsurile care le-au fost trasate nu pot fi puse în practică în timpul impus. Singura soluție o reprezintă mutarea stației de epurare a orașului, aspect care a fost luat î... [citește_tot_articolul]

28 August 2025, 09:50 (24192 vizualizări - 22 comentarii)

EVENIMENT

DSP Ialomița nu poate sancționa poluarea olfactivă prin Legea Mirosurilor

DSP Ialomița nu poate sancționa poluarea olfactivă prin Legea Mirosurilor

În ultimul an și jumătate, Direcția de Sănătate Publică Ialomița a fost sesizată de nenumărate ori cu privire la poluarea olfactivă rezultată în urma activității industriale desfă­șurată de fabricile din jurul Sloboziei. Toate reclamațiile aveau la bază Legea Mirosurilor, act normativ care dă dreptul inspectorilor DSP de a face verificări. În realitate, actul normativ nu poate fi utilizat pentru că nu are norme de aplicare, deși a fost promulgat cu 4 ani în urmă. Lipsa normelor de aplicare este generată de opi­niile contrare ale Ministerului Mediului și Ministerului Sănătății față de stabilirea «nivelului de disconfort olfactiv».

 

... [citește_tot_articolul]

1 Ianuarie 2025, 10:15 (9931 vizualizări - 5 comentarii)

28 Iun 2026
250 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Polițiștii au tras focuri de armă la Fetești: A fost reținut un bărbat care a furat un autoturism!

Acțiune rapidă și fermă a polițiștilor ialomițeni, care au folosit armamentul din dotare la Fetești, pentru imobilizarea unui autoturism furat, condus de un bărbat de 26 de ani. Șoferul a fost reținut pentru ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2020, 12:40
(6384 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii au efectuat percheziții pe raza județelor Călărași și Ialomița, într-un dosar de trafic de droguri de mare risc

Polițiștii specializați în combaterea criminalității organizate din București și Călărași,  împreună cu procurorii DIICOT-BT Călărași, au efectuat 17 percheziții domiciliare pe raza județelor Călărași ...[citește_toată_știrea]

12 Martie 2020, 10:05
(3519 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Arestat pentru «furt calificat» și «conducere fără permis»

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale al IPJ Ialomița au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2020, 17:25
(1881 vizualizări - 0 comentarii)


Beat la volan pe străzile Sloboziei

Marți, 10 martie a.c., polițiștii slobozeni au depistat în flagrant un bărbat, de 49 de ani, din Slobozia, în timp ce conducea un autoturism pe drumurile publice aflându-se sub influența băuturilor alcoolice ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2020, 17:20
(1967 vizualizări - 1 comentariu)


Perieți: Șofer fără permis al unui moped neînmatriculat

Marți, 10 martie a.c., polițiștii slobozeni au oprit, pentru control, un moped care circula pe raza comunei Perieți, al cărui conducător nu utiliza casca de protecție. În urma verificărilor efectuate, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2020, 17:15
(2134 vizualizări - 0 comentarii)


Prefectura Ialomița, Coronavirus: 96 persoane, izolate la domiciliu!

Potrivit Prefecturii Ialomița, în ceea ce privește situația epidemiologică-Coronavirus, marți, 10 martie 2020, 96 persoane sunt izolate la domiciliu, în carantină neaflându-se persoane ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2020, 19:35
(3741 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Copii folosiți la cerșit

Situație revoltătoare în județul Ialomița. În cadrul unei acțiuni desfășurată de polițiștii ialomițeni, luni, 9 martie 2020, oamenii legii au descoperit doi minori, de 1 și, respectiv, 5 ani, folosiți la ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2020, 19:30
(2078 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se întrerupe apa la Dridu!

Din cauza lucrărilor de întreținere și reparații ale liniilor de electricitate, RAJA SA Constanța informează clienții din localitatea Dridu cu privire la faptul că miercuri, 11 martie 2020, între orele ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2020, 19:25
(2448 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Conducea beat un scuter

Un tânăr, de 26 de ani, din Fierbinți Târg, s-a ales cu un dosar penal după ce a fost identificat în trafic în stare de ebrietate și cu permisul de conducere anulat. El a fost oprit luni, 9 martie a.c. ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2020, 19:20
(2909 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Măsuri preventive împotriva Covid-19

Societatea RAJA SA Constanța a implementat o serie de măsuri specifice, pentru a limita răspânidrea infecției cu noul Coronavirus. Toate centrele societății au fost dotate cu materiale și soluții dezinfectate ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2020, 19:15
(2253 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: La volan cu permisul suspendat

Agenții Poliției Rurală Slobozia au oprit pentru control pe raza comunei Bucu un autoturism condus de un tânăr, de 20 de ani, din București. În urma verificărilor efectuate în bazele de date, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2020, 19:10
(2481 vizualizări - 0 comentarii)


Toate școlile din Ialomița vor fi închise

Reprezentanții Comitetului Național pentru Situații Speciale de Urgență au ajunțat faptul că în perioada 11-22 martie a.c., toate școlile din România, implicit Ialomița, vor fi închise ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 22:15
(2816 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Ordin de protecție pentru un bărbat care și-ar fi lovit și amenințat soția și fiica

Polițiștii ialomițeni au emis duminică, 8 martie 2020, un ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat, de 47 de ani, din Slobozia, care și-ar fi lovit și amenințat soția și fiica. Astfel, la data ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:55
(3877 vizualizări - 0 comentarii)


Gârbovi: I-a luat foc casa

Sâmbătă, 7 martie, a.c., în jurul orelor 21,20, ISU Ialomița a intervenit la stingerea unui incendiu izbucnit la locuința unui cetățean din localitatea Gârbovi. La locul solicitării s-au deplasat de urgență ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:45
(2030 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi incendiu


Ialomița: Arestat pentru «conducere fără permis»

Vineri, 6 martie a.c., polițiștii din Fetești au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:40
(2293 vizualizări - 0 comentarii)


Armășești: La volan cu permisul suspendat

Duminică, 8 martie a.c., polițiștii din Jilavele au oprit pentru control, pe raza comunei Armășești, un autoturism condus de un bărbat, de 51 de ani, din Urziceni. În urma verificărilor efectuate, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:35
(2491 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente violente la Amara și Coșereni

Accidente violente la Amara și Coșereni

Duminică, 8 martie, a.c., în jurul orelor 10,15, s-a produs un accident rutier produs în orașul Amara, în care au fost implicate un autoturism și un autotren. În sprijinul persoanelor implicate în coliziune ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:30
(6072 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Incendii de vegetație

Ialomița: Incendii de vegetație

Sâmbătă, 7 martie, a.c., în jurul orelor 14,55, ISU Ialomița a intervenit la stingerea unui incendiu de vegetație uscată și gunoi, izbucnit pe raza localității Manasia. Pentru localizarea și lichidarea ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:15
(1647 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Fetești

Sâmbătă, 7 martie, a.c., în jurul orelor 13,50, ISU Ialomița a intervenit la un accident rutier produs la Fetești, cu implicarea a două autoturisme. În sprijinul persoanelor implicate în coliziune s-au ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:10
(2807 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Prefectura Ialomița, Coronavirus: 106 persoane, izolate la domiciliu!

Potrivit Prefecturii Ialomița, în ceea ce privește situația epidemiologică-Coronavirus, vineri, 6 martie 2020, 106 persoane sunt izolate la domiciliu, în carantină neaflându-se persoane ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 17:20
(2964 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric!

În perioada 9-13 martie 2020, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor desfășura în localitățile ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 17:15
(5634 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița recrutează voluntari

Începând de luni, 9 martie 2020, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița va începe o nouă etapă a campaniei de recrutare a voluntarilor «Salvator din pasiune». Până ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 15:20
(2972 vizualizări - 0 comentarii)


La volan fără permis pe străzile din Fetești

Joi, 5 martie a.c., în jurul orelor 22,00, polițiștii din Fetești au oprit pentru control, pe raza municipiului Fetești, un autoturism condus de un bărbat, de 27 de ani, din Dragalina. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 14:25
(5120 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Carambol cu 3 vehicule

Joi, 5 martie a.c., în jurul orelor 22,00, polițiștii din Slobozia au intervenit la un eveniment rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din primele verificări efectuate a reieșit că în timp un tânăr, de ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 14:20
(2542 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia accident


Razie cu percheziții la Slobozia

Razie cu percheziții la Slobozia

Joi, 5 martie a.c., polițiștii ialomițeni au desfășurat o acțiune de amploare pe raza municipiului Slobozia, pentru depistarea și sancționarea faptelor antisociale și creșterea gradului de siguranță a cetățenilor ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 11:40
(2641 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Acțiune de vaccinare antipseudopestoasă la galinacee

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița anunță crescătorii și deținătorii de păsări domestice că, în această perioadă, desfășoară prin medicii veterinari de liberă practică ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 11:25
(3650 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Concubina și-a bătut bărbatul, iar polițiștii au emis un ordin de protecție

Miercuri, 4 martie a.c., polițiștii ialomițeni au emis un ordin de protecție provizoriu pe numele unei femei, de 49 de ani, care și-ar fi lovit concubinul în timp ce se aflau la domiciliu. Polițiștii din ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 11:20
(5536 vizualizări - 0 comentarii)


Malu: Doi șoferi băuți, implicați într-un accident

Doi șoferi din Sfântu Gheorghe, aflați sub influența băuturilor alcoolice, au fost implicați într-un accident de circulație pe raza comunei Malu. Mai mult, unul dintre aceștia avea permisul de conducere ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 10:50
(1872 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Malu accident


Ialomița: Trei accidente, trei răniți

Miercuri dimineața, 4 martie a.c., în jurul orei 7,00, s-a produs un accident de circulație în localitatea Movilița soldat cu rănirea unui minor. Din primele verificări efectuate a reieșit faptul că, timp ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 10:40
(1688 vizualizări - 0 comentarii)


Gura Ialomiței: Prins beat la volan

Miercuri, 4 martie a.c., în jurul orelor 19,00, polițiștii din Platonești au depistat în trafic, în comuna Gura Ialomiței, un bărbat în vârstă de 45 de ani, care conducea un autoturism pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 10:35
(1968 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...