Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia

Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia

bonus: Procese în instanță cu Avicola SA

O analiză financiară a Urban SA Slobozia arată că ope­ratorul de apă are de recuperat creanțe de 7,3 milioane de lei de la abonați. Sumele s-au adunat în ultimii 3 ani. Mai mult, operatorul regional de apă și canalizare trebuie să achite la rândul său datorii către furnizori de 4,9 milioane de lei și să ramburseze ratele creditelor accesate de către fosta conducere a firmei.

 

Mii de abonați, restanțe de milioane de lei Scandalurile generate de poluarea olfactivă din Slobozia au îndreptat atenția opiniei publice spre modul în care operatorul regional... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2026, 09:50 (3235 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Comisiile de Control ale Prefecturii Ialomița, rezultate «neconcludente» privind poluarea

Comisiile de Control ale Prefecturii Ialomița, rezultate «neconcludente» privind poluarea

bonus: Acord de recunoaștere a vinovăției în ancheta deschisă la Parchet/Procese în instanță și depășiri ale concentrațiilor admise

Prefectura Ialomița și instituțiile de mediu, aflate sub coordonarea reprezentantei Guvernului României în teritoriu, duc o luptă fără sfârșit împotriva marilor poluatori din județ. Deși situația este cunoscută de ani buni și evidența este clară, instituțiile publice nu reușesc să îi identifice. Numai puțin de 4 comisii au fost înființate în ultimii 2 ani pentru identificarea și tragerea la răspundere a poluatorilor, dar demersurile instituți­onale s-au dovedit irelevante, fără a exista o explicație în acest caz. Actualul prefect al județului Ialomița, Mihai Tănăsescu, a anunțat, printr-un mesaj postat pe rețelele de sociali­zare, faptul... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2026, 07:50 (2764 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Episcopia Sloboziei și Călărașilor acuză Garda de Mediu Ialomița de «inacțiune»

Război declarativ «instituțional» pe tema poluării olfactive

Episcopia Sloboziei și Călărașilor acuză Garda de Mediu Ialomița de «inacțiune»

La o zi după sărbătorirea hramului Catedralei Episcopale «Înălțarea Domnului» de joi, 21 mai 2026, Episcopia Sloboziei și Călărașilor remite o adresă Gărzii de Mediu Ialomița prin care solicită «măsuri cu adevărat eficiente» în ceea ce privește poluarea olfactivă de la nivelul municipiului reședință de județ. În același timp, Episcopia acuză Garda de Mediu Ialomița de «toleranță ta­cită» a situației, amenințând chiar că «își rezervă dreptul de a sesiza organele abilitate» dacă inacțiunea instituției de mediu continuă.

 

Intervenții ale Episcopiei Sloboziei și Călărașilor... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2026, 14:15 (4552 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Autoritățile de mediu din Ialomița pierd lupta cu poluatorii

Autoritățile de mediu din Ialomița pierd lupta cu poluatorii

bonus: IPJ Ialomița a solicitat măsurători pentru calitatea aerului la Bărbulești

Recentul scandal provocat de problema poluării olfactive din Slobozia scoate în evidență neputința autorităților de mediu din Ialomița de a controla poluarea. Blocate între birocrație și lipsa de interes, instituțiile publice încearcă să combată fenomenul invocând faptul că vidul legislativ le împiedică să adopte măsuri mai ferme. Într-un an și jumătate, Garda de Mediu Ialomița a reușit să închidă doar o singură societate care poluează, în timp ce Direcția Județeană de Mediu Ialomița «iartă» poluatorii oferindu-le măsuri de conformare pe termen nelimitat. De asemenea, Serviciul de Gospo­dărire a Apelor Ialomița nu a dispus măsuri... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2026, 07:55 (6728 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

6,2 milioane de lei pentru ca Urban SA Slobozia să rezolve doar pe jumătate problema poluării olfactive

6,2 milioane de lei pentru ca Urban SA Slobozia să rezolve doar pe jumătate problema poluării olfactive

Slobozia se confruntă de ani buni cu problema poluării olfactive. Persistența mirosu­rilor neplăcute s-a resimțit mai pu­ternic în urmă cu o lună și jumătate, când sute de tone de ape industriale, colectate de compania Clean Cyclo SRL, au fost deversate, mai mult sau mai puțin legal, în stația de epurare a ora­șului. Scandalul iscat a readus în atenție necesitatea unor investiții în infrastructura veche de aproape patru decenii pe care stația de epurare a orașului o utilizează. Proiectul costă 6,2 milioane de lei și este finanțat din bugetul ope­ratorului regional Urban SA Slobozia. Din păcate, este doar o soluție de avarie care nu permite rezolvarea... [citește_tot_articolul]

29 Aprilie 2026, 12:20 (5501 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Episcopia Sloboziei și Călărașilor sesizează problema poluării olfactive din Slobozia

De 10 ani

Episcopia Sloboziei și Călărașilor sesizează problema poluării olfactive din Slobozia

În Noaptea de Înviere, Prasfințitul Vincențiu, episco­pul Sloboziei și Călărașilor, a reclamat în fața celor peste 1500 de oameni prezenți la slujba oficiată la Catedrala Episcopală problema poluării olfactive din Slobozia. Înaltul prelat a precizat că «maimarii orașului au decis cu bună știință să ne otrăvească!». În spatele acestei declarații se află însă un demers instituțional care durează de aproape 10 ani, perioadă în care Episcopia Sloboziei și Călărașilor a atras atenția cu privire la această problemă. Instituțiile cărora le-au fost înaintate sesizări și petiții au rămas însă indiferente.

 

... [citește_tot_articolul]

23 Aprilie 2026, 07:55 (4072 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Maimarii orașului au decis cu bună știință să ne otrăvească!»

Episcopul Sloboziei și Călărașilor intervine în problema poluării olfactive a municipiului reședință de județ

«Maimarii orașului au decis cu bună știință să ne otrăvească!»

La finalul alocuțiunii specifice din Noaptea de Înviere de duminică, 12 aprilie 2026, episcopul Sloboziei și Călărașilor, PS Vincențiu, a ținut să uimească asistența cu o declarație în ceea ce privește poluarea olfactivă a municipiului reședință de județ. Cele peste 1500 de persoane prezente la Catedrala Episcopală pentru a primi Lumina și a întâmpina cum se cuvine Sărbătoarea Paștelui, au ascultat cu atenție discursul Prea Sfințitului Părinte Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor. La finalul cuvântării, înalta față bisericească a ținut să-și încheie alocuțiunea destul de dur, concluzionând că «maimarii orașului au decis cu bună știință să ne otrăvească!»... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2026, 11:50 (6787 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Acuzații de «fals» și «încălcare a legislației de mediu» în scandalul poluării olfactive de la Slobozia

Anchete în lucru

Acuzații de «fals» și «încălcare a legislației de mediu» în scandalul poluării olfactive de la Slobozia

De mai bine de o lună, pro­blema poluării olfactive din Slobozia, rezultată în urma deversării apelor industriale colectate de la operatorii economici din apro­pierea orașului în stația de epurare a municipiului, a revenit în atenția autorităților locale și județene după ce s-a descoperit că firma Clean Cyclo deversa la rându-i, în stația de epurare, substanțe toxice. Scandalul a ajuns, firesc, la Urban SA, care administrează stația de epurare a Sloboziei. Pe lângă demisiile directorilor Adrian Stoicescu și Dan Manea, compania a fost sancționată de Garda de Mediu Ialomița și este acum vizată de două dosare penale, aflate în lucru la Serviciul... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2026, 10:50 (3878 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Poluarea olfactivă din Slobozia, o problemă greu de gestionat de către autorități

Amenzi și dosare penale, mirosul pestilențial persistă

Poluarea olfactivă din Slobozia, o problemă greu de gestionat de către autorități

De aproape o lună, problema poluării olfactive din Slobozia a reintrat în atenția autorităților județene din Ialomița. Verificările au scos la iveală deficiențe atât în modul în care funcționează stația de epurare a orașului, administrată de Urban SA, cât și existența unor cantități importante de deșeuri periculoase și nepericuloase, aduse la Slobozia de firma Clean Cyclo SRL. Considerate responsa­bile de întreaga situație «pestilențială», cele două societăți au fost sancționate de Garda de Mediu Ialomița și sunt vizate acum de o anchetă penală a IPJ Ialomița. Acțiunile autorităților nu au rezolvat însă problema de fond a poluării olfactive... [citește_tot_articolul]

25 Martie 2026, 10:20 (3217 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Adrian Stoicescu, directorul general al Urban SA Slobozia, a demisionat!

Presiunea «poluării olfactive»

Adrian Stoicescu, directorul general al Urban SA Slobozia, a demisionat!

În plin scandal al «poluării olfactive», directorul general al Urban SA Slobozia, Adrian Stoicescu a demisionat din funcție. Alături de acesta, și directorul de Dezvoltare, Dan Manea a demisonat... Informația a fost confirmată de Marian Pavel, președintele Consiliului Jude­țean Ialomița, instituție care reprezintă acționarul majoritar al operatorului regional de apă și canalizare Urban SA Slobozia. Între timp, în spațiul public au apărut noi informații referitoare la activitatea stației de epurare exploa­tată de Urban SA Slobozia, obiectivul fiind consi­derat «principala sursă de poluare olfactivă» la nivelul munici­... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2026, 17:05 (17062 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sute de tone de deșeuri, depozitate ilegal în curtea unei firme din Slobozia

Sute de tone de deșeuri, depozitate ilegal în curtea unei firme din Slobozia

UPDATE Agenția Națională pentru Mediu și Arii Protejate ANMAP: Depășiri ale concentrației de hidrogen sulfurat în aer!

O cantitate impresionantă de deșeuri periculoase și nepericuloase, depozitate în containere de plastic, a fost descoperită de comisarii Gărzii de Mediu Ialomița în incinta unui agent economic din Slobozia. Firma ar fi depozitat o cantitate de deșeuri de 6 ori mai mare decât cea permisă de autorizația de mediu pe care o deține!

 

Miros puternic reclamat de cetățeni Firma în cauză ar fi intrat în atenția autorită­ților de mediu din Ialomița după ce mai mulți slobozeni au reclamat prezența unui miros greu de suportat. Comisarii Gărzii de Mediu Ialomița... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2026, 19:10 (6314 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

CleanTech Ciulnița, sancțiune de 50 mii de lei aplicată de Garda de Mediu Ialomița

CleanTech Ciulnița, sancțiune de 50 mii de lei aplicată de Garda de Mediu Ialomița

După două activități de mo­nitorizare a calității aerului din zona localității Ciulnița, comi­sarii Gărzii de Mediu au constatat probleme în privința poluării olfactive rezultată din activitatea industrială desfă­șurată de fabrica administrată de CleanTech Ciulnița. Comisarii susțin că a fost în­călcat Planul de Gestionare a Mirosurilor, iar astfel au aplicat societății o sancțiune de 50 mii de lei.

 

Războiul fără sfârșit împotriva mirosurilor Sunt aproape două decenii de când fa­brica deținută de compania CleanTech își desfășoară... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2026, 09:50 (2862 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

DSP Ialomița a «uitat» de verificarea măsurilor dispuse pentru stoparea poluării olfactive din Slobozia

În 2025

DSP Ialomița a «uitat» de verificarea măsurilor dispuse pentru stoparea poluării olfactive din Slobozia

Anul 2025 a stat sub semnul scandalurilor iscate de problema mirosurilor neplăcute provenite de la Stația de epurare a muni­ci­piului Slobozia. Printre institu­țiile care au verificat obiectivul ad­ministrat de Urban SA s-a numărat și Direcția de Sănătate Publică Ialomița. Într-un răspuns oficial înaintat unei organizații neguvernamentale locale care militează pentru respectarea le­gislației în domeniul mediului înconjurător, DSP Ialomița sus­ține că a impus operatorului Urban SA o serie de măsuri, fără să precizeze dacă a verificat respectarea acestora.

 

Măsuri impuse, dar neverificate... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2026, 12:10 (6856 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Avocatul Poporului obligă Urban SA să sisteze preluarea apelor industriale cu parametri peste limita legală

Avocatul Poporului obligă Urban SA să sisteze preluarea apelor industriale cu parametri peste limita legală

Problema poluării olfactive gene­rată de stația de epurare a Sloboziei a intrat și în atenția Avocatului Poporului. Instituția recunoaște oficial faptul că s-a sesizat din oficiu după ce ziarul nostru a relatat în repetate rânduri pe marginea acestui subiect. De altfel, Avocatul Poporului este singura instituție implicată în scandalul mirosurilor pestilențiale din Slobozia care, într-adevăr, aplică măsuri concrete, fără a se acoperi de acte normative și zeci de documente a căror valoare juridică nu există. După o corespondență de 3 luni cu instituțiile abilitate, Avocatul Poporului a obligat Urban SA să nu permită de­versarea apelor industriale în... [citește_tot_articolul]

19 Decembrie 2025, 09:55 (23556 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Noi sancțiuni aplicate companiei Clean Tech Ciulnița de Garda de Mediu Ialomița

Noi sancțiuni aplicate companiei Clean Tech Ciulnița de Garda de Mediu Ialomița

Principalul poluator olfactiv din zona Sloboziei, fabrica deținută de compania Clean Tech în comuna Ciulnița, a fost din nou amendat pentru încălcarea legislației de mediu. Este vorba despre nerespectarea Planului de Gestionare a Mirosurilor și a autorizației integrate de mediu, potrivit cărora fabrica nu trebuie să mai provoace poluare olfactivă. Garda de Mediu Ialomița a constatat faptul că în lunile octombrie și noiembrie 2025, în urma activității industriale desfă­șurate, fabrica a poluat olfactiv zona Ciulnița-Slobozia, fiind amendată cu aproximativ 200 mii de lei.

 

Un apel la 112 și o sancțiune... [citește_tot_articolul]

4 Decembrie 2025, 08:10 (8507 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

O nouă amendă pentru Urban SA din cauza mirosurilor neplăcute

DNA, invocată pentru «elucidarea» situației de la Stația de Epurare a Sloboziei

O nouă amendă pentru Urban SA din cauza mirosurilor neplăcute

Nesfârșita problemă a mirosurilor neplăcute reclamate la Slobozia i-a adus operatorului Urban SA o nouă sancțiune din partea Gărzii de Mediu Ialomița. Societatea a fost amendată cu 100 mii de lei pentru nerespectarea mă­surilor impuse de instituție la controlul anterior. Oficialii Urban SA au explicat pentru ziarul nostru că res­pectivele măsuri nu pot fi realizate pentru că impun un timp îndelungat de implementare și un buget conside­rabil. Așa cum s-a întâmplat cu sancțiunea anterioară, Urban SA va contesta în instanță și această amendă.

 

Sancțiunile nu rezolvă problema mirosurilor... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2025, 07:55 (9524 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Cele 5 zone unde ar fi posibilă relocarea stației de epurare a Sloboziei

Cele 5 zone unde ar fi posibilă relocarea stației de epurare a Sloboziei

Sursă permanentă de disconfort olfactiv, stația de epurare a Sloboziei are nevoie de relocare. În baza unui studiu de amploare realizat de operatorul Urban SA la solicitarea Primăriei Slobozia, au fost identificate 5 zone posibile unde ar putea fi amenajată viitoarea stație de epurare a orașului Slobozia. Principalul indicator a fost distanța față de municipiu, astfel încât mirosurile emanate în urma activității de epurare a apelor uzate să nu mai ajungă în oraș. Estimativ, va­loarea acestei investiții se ridică la peste 100 mi­lioane de lei.

 

Studiu privind noua stație de epurare a orașului... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2025, 12:05 (11762 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Poluarea olfactivă provocată de Clean Tech Ciulnița, «restanța» autorităților

Poluarea olfactivă provocată de Clean Tech Ciulnița, «restanța» autorităților

De mai bine de 10 ani cetă­țenii din Slobozia și localitatea Ciulnița trebuie să facă față miro­surilor neplăcute rezultate în urma activității industriale pe care o desfășoară fabrica deținută de compania Clean Tech. În ciuda controalelor și amenzilor aplicate de-a lungul timpului, situația persistă. Ultima dată, în perioada 21-22 august 2025, cetățenii din localitatea Ciulnița au reclamat prezența în aer a mirosurilor greu de suportat provenite din zona fabricii. În urmă cu o săptămână, asaltată de sesizările cetățenilor, administrația locală a organizat o dezbatere pentru a găsi soluții la această problemă. Detaliile cu privire la această î... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2025, 10:20 (8629 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Mirosurile pestilențiale din Slobozia, provenite de la marii poluatori

Avicola deversează la greu ape neepurate

Mirosurile pestilențiale din Slobozia, provenite de la marii poluatori

Problema mirosurilor neplăcute provenite de la stația de epurare a Sloboziei, ad­ministrată de operatorul regional Urban SA, a intrat din nou în atenția autorită­ților județene. În timp ce Instituția Prefectului Județul Ialomița a convocat o nouă comisie pentru a găsi soluții la problema mirosurilor greu de suportat, operatorul Urban SA susține că sancțiunea recentă primită din partea Gărzii de Mediu Ialomița nu schimbă cu nimic situația de fapt. Mai mult, oficialii societății susțin că măsurile care le-au fost trasate nu pot fi puse în practică în timpul impus. Singura soluție o reprezintă mutarea stației de epurare a orașului, aspect care a fost luat î... [citește_tot_articolul]

28 August 2025, 09:50 (24193 vizualizări - 22 comentarii)

EVENIMENT

DSP Ialomița nu poate sancționa poluarea olfactivă prin Legea Mirosurilor

DSP Ialomița nu poate sancționa poluarea olfactivă prin Legea Mirosurilor

În ultimul an și jumătate, Direcția de Sănătate Publică Ialomița a fost sesizată de nenumărate ori cu privire la poluarea olfactivă rezultată în urma activității industriale desfă­șurată de fabricile din jurul Sloboziei. Toate reclamațiile aveau la bază Legea Mirosurilor, act normativ care dă dreptul inspectorilor DSP de a face verificări. În realitate, actul normativ nu poate fi utilizat pentru că nu are norme de aplicare, deși a fost promulgat cu 4 ani în urmă. Lipsa normelor de aplicare este generată de opi­niile contrare ale Ministerului Mediului și Ministerului Sănătății față de stabilirea «nivelului de disconfort olfactiv».

 

... [citește_tot_articolul]

1 Ianuarie 2025, 10:15 (9931 vizualizări - 5 comentarii)

28 Iun 2026
228 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Munteni Buzău: Patru hoți, prinși de polițiști

Patru tineri cu vîrste cuprinde între 16 și 27 ani sînt cercetați de polițiști pentru furt. Cei patru sînt acuzați că în perioada 10-26 aprilie au furat de pe raza comunei Munteni Buzău, din curtea a două ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2011, 20:37
(8584 vizualizări - 0 comentarii)


Sinești: Conducea cu permisul anulat

S-a ales cu dosar penal după ce polițiștii l-au prins conducînd deși avea permisul anulat. Este vorda despre un tînăr, de 21 ani, din localitatea ialomițeană Jilavele, ce a fost depistat de polițiști miercuri ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2011, 20:36
(7423 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Sancțiuni pentru incendierea miriștilor

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează cu privire la nerespectarea „Bunelor condiții agricole și de mediu“ prin care nu este permisă arderea miriștilor și a resturilor vegetale pe ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2011, 20:35
(8311 vizualizări - 0 comentarii)


Miloșești: Adolescent de 17 ani, încarcerat

Polițiștii de la Miloșești au prins miercuri, 20 iulie, un minor de 17 ani, din Tovărășia, pe numele căruia Judecătoria Slobozia emisese un mandat de arestare pentru furt calificat. Adolescentul a fost ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2011, 20:30
(8082 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Miloșești furt


Ialomița: «Șoferi» fără permise

Agenții Postului de Poliție Gheorghe Doja au depistat în trafic o motocicletă al cărui șofer nu avea permis de conducere. Conducătorul motocicletei, un tînăr de 18 ani, ieșise la plimbare deși nu deținea ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2011, 20:25
(6117 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: A plecat de acasă!

Țăndărei: A plecat de acasă!

În cursul zilei de luni, 18 iulie a.c., Poliția Țăndărei a fost sesizată despre faptul că Păun Dorian-George, de 8 ani, a plecat de la domiciliu și nu a mai revenit pînă în prezent.
Semnalmente ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2011, 13:28
(8724 vizualizări - 0 comentarii)


Orboiești: A depășit o căruță, a pierdut controlul volanului și s-a izbit de un copac!

Marți, 19 iulie a.c., Poliția a fost sesizată în jurul orei 21.50 cu privire la faptul că, pe DN2A, în afara localității Orboiești, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a două persoane ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2011, 13:22
(9699 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Au furat gardul de protecție de la autostradă!

Polițiștii cercetează doi tineri, în vîrstă de 24 și 25 ani, pentru săvîrșirea infracțiunii de «furt calificat». În fapt, Poliția Fetești a fost sesizată în data de 17 iulie a.c., despre faptul că persoane ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2011, 13:22
(7646 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Beat la volan, a intrat cu mașina în șanț

În timp ce un slobozean, de 53 ani, conducea un autoturism pe strada General Magheru din Slobozia, datorită consumului de alcool a pierdut controlul volanului, a părăsit partea carosabilă, intrînd în șanț ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2011, 13:21
(6780 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Stelnica: Șoferul de camion a vîndut din cerealele transportate

Efective din cadrul Poliției Fetești au acționat, în perioada 18-19 iulie a.c., pe linia prevenirii și combaterii ilegalităților ce se comit în domeniul producerii, depozitării și comercializării produselor ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2011, 13:21
(7673 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Stelnica furt


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2011, 18:35
(4192 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Copil de 4 ani lăsat nesupravegheat, lovit de o mașină

Un copil de 4 ani, din Slobozia, a fost rănit într-un accident rutier, petrecut luni, 18 iulie, la Slobozia. Minorul a fost lăsat nesupraveheat și a încercat să traverseze strada prin loc nepermis, moment ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2011, 18:31
(7702 vizualizări - 4 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Slobozia: Exercițiu de alarmare în zona Pepinieră!

Miercuri, 20 iulie, începînd cu orele 10,00, pompierii ialomițeni vor desfășura un exercițiu de cooperare cu Direcția Silvică Ialomița, în pădurea din zona de responsabilitate a municipiului Slobozia. ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2011, 18:27
(8457 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Depășind neregulamentar, s-a izbit frontal de o basculantă!

Luni, 18 iulie, în zona Urziceni s-a produs un accident de circulație. Concluziile polițiștilor au stabilit că în timp ce un tînăr, de 33 ani, din Giurgiu, se deplasa pe direcția Dridu către Jilavele a ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2011, 16:28
(4827 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Amara: Vacă transportată ilegal cu o autoutilitară

Marți, 18 iulie, polițiștii din cadrul Biroului de Ordine Publică au oprit la Amara o autoutilitară ce transporta o bovină. Șoferul, un tînăr de 34 ani, din Slobozia, nu a putut prezenta documente de proveniență ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2011, 16:22
(9409 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara bovină


Sudiți: Un tînăr de 22 ani a fost prins beat la volan. Prietenul lui a urmărit, tot băut, mașina Poliției!

Agenții Postului de Poliție Sudiți au oprit pentru control în trafic un autoturism ce se deplasa sinuos din direcția Țăndărei către Slobozia. Conducătorul auto, un tînăr în vîrstă de 22 ani, din comuna ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2011, 16:09
(5700 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Un șofer german a lovit pe trecere un pieton

Poliția a fost sesizată cu privire la producerea unui accident de circulație pe DN2A, varianta de ocolire a municipiului Slobozia. În fapt, în timp ce un cetățean german, în vîrstă de 64 ani, conducea un ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2011, 16:06
(5623 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Poliția Rutieră Ialomița: 15 permise reținute, 267 de sancțiuni, peste 66000 lei amenzi

În ultimele 48 de ore, polițiștii Serviciului Rutier Ialomița au acționat pe principalele artere din județ pentru asigurarea respectării normelor rutiere în trafic, pentru prevenirea și combaterea neregulilor ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2011, 16:04
(8571 vizualizări - 0 comentarii)


Scînteia: Din nou înșelăciune la mobil!

Polițiștii trag încă un semnal de alarmă, atrăgînd atenția ialomițenilor și nu numai să nu cadă în plasa persoanelor care sună la întîmplare de pe telefoane mobile. Aceștia se recomandă ca fiind reprezentanți ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2011, 13:58
(11392 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Femeie de 42 ani, găsită moartă în casă

Duminică, 17 iulie, în jurul orei 19.45, pompierii militari au fost solicitați să intervină pentru deblocarea ușii unui apartament situat la etajul 1 al unui bloc de locuit din municipiul Slobozia, după ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2011, 12:44
(10039 vizualizări - 0 comentarii)


Rași: Armă de tir cu aer comprimat, confiscată

Efective din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au depistat un bărbat, în vârstă de 72 ani, din satul Rași, comuna Sălcioara, care deținea fără drept o armă de tir cu aer comprimat ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2011, 12:31
(7822 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: A lovit un scuter!

Serviciul Poliției Rutiere a fost sesizat cu privire la producerea unui accident de circulație, soldat cu rănirea unei persoane. În fapt, în timp ce un tînăr, de 27 ani, din comuna Munteni Buzău, conducea ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2011, 12:05
(7794 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Un polițist din Sudiți a refuzat o șpagă de 200 lei

Vineri, 15 iulie a.c., ofițerii Direcției Generale Anticorupție-Biroul Județean Anticorupție Ialomița, sub coordonarea procurorului din cadrul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, în cooperare cu ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2011, 12:02
(10830 vizualizări - 2 comentarii)


Sudiți: Poiectil de artilerie scos de plug

În urma unui apel telefonic primit prin 112 sîmbătă, 15 iulie a.c., în jurul orei 20.00, echipajul pirotehnic din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2011, 11:55
(7878 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sudiți proiectil


Ialomița: Acțiuni ale Poliției la nivelul județului

Pentru creșterea gradului de siguranță publică a ialomițenilor, efective din toate structurile operative ale Inspectoratului de Poliție au fost angrenate în cursul zilei de duminică, 17 iulie a.c., în executarea ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2011, 08:48
(6543 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Surprinși la furat

Poliția Fetești a fost sesizată vineri 15 iulie a.c., în jurul orei 22.45, de către șeful formațiunii de pază al unei societăți comerciale, despre faptul că mai multe persoane încearcă să sustragă o țeavă ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2011, 08:40
(5817 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: 19 sesizări penale pentru patroni

«În primele șase luni ale anului 2011, organele de control din cadrul DGFP Ialomița au efectuat un număr de 1457 verificări ale bazei de impozitare, ale legalității și conformității declarațiilor fiscale ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2011, 08:36
(6935 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Arderi necontrolate pe cîmp

În ultimele trei zile, pompierii militari ialomițeni au intervenit în cazul a 7 arderi necontrolate produse pe teritoriul județului nostru, pagube materiale fiind înregistrate în cazul uneia dintre acestea ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2011, 08:33
(6020 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Borsetă plină cu bani, găsită în zona Piața Mare

O borsetă plină cu bani a fost pierdută, joi, 14 iulie, la Slobozia, în zona Piața Mare. Borseta a fost găsită de o femeie de 56 ani, care a decis să meargă la Poliție. Pentru că în borsetă se aflau și ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2011, 12:57
(7284 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: Dosar penal pentru peștele vîndut pe marginea drumului

Joi, 14 iulie, un echipaj de poliție a oprit în trafic la Giurgeni o autoutilitară condusă de un bărbat, de 33 ani. În urma verificărilor sumare, în habitaclul autoutilitarei, polițiștii au descoperit o ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2011, 12:56
(8537 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Giurgeni pește


Ultimele comentarii
#pasajladrajna în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...