Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Cum să faci primul milion. De lei, cu Primăria Urziceni. Din PNRR.

Cum să faci primul milion. De lei, cu Primăria Urziceni. Din PNRR.

«We Grow Minds». Sau, pe românește, «creștem mințile». Mergea, cel puțin în cazul de față, și «We Grow Accounts». Ca să se înțeleagă ce și cum de la început, fără a mai fi necesar să ne gândim noi cum «creștem conturile» în traducere liberă. Pe scurt, subiectul nostru este cu și despre Primăria Urziceni, avidă de încheiat contracte de consultanță pentru absorbția PNRR, We Grow Minds SRL Slatina, o firmă dornică de afirmare și încasare (că doar d-aia «crește minți»!) și, probabil, ulterior alte structuri care vor verifica nevoile entităților... [citește_tot_articolul]

10 Februarie 2025, 07:55 (9448 vizualizări - 1 comentariu)

POLITICĂ

Primarul Urziceniului, Constantin Sava, exclus din PNL

Primarul Urziceniului, Constantin Sava, exclus din PNL

Joi, 3 august a.c., Biroul Județean Permanent al PNL Ialomița l-a exclus cu unanimitate de voturi din rândurile partidului pe primarul Urziceniului, Constantin Sava. La ședință au fost prezenți 18 din cei 33 de membri ai BPJ. Printre ei s-a numărat și deputatul PNL Luminița Barcari, dar și vicepreședintele PNL al Consiliului Județean Ialomița, Alexandru Dinu.

«Este o decizie justificată și legitimă!»
Președintele PNL Ialomița, Dragoș Soare, a declarat imediat după ședință: «Este o decizie justificată și legitimă! Conform statului, primarul Constantin Sava va fi notificat cu privire... [citește_tot_articolul]

3 August 2023, 17:30 (9872 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

PNL Ialomița dezaprobă practicile medicale și administrative de la Urziceni

Implicații politice în scandalul femeii care a născut în stradă

PNL Ialomița dezaprobă practicile medicale și administrative de la Urziceni

UPDATE Managerul Spitalului Municipal Urziceni a fost suspendat din funcție!

Marți, 1 august 2023, PNL Ialomița a remis publicității un comunicat de presă în care «dezaprobă cu fermitate și se delimitează de comportamentele degradante» privind gestionarea situației femeii care a născut pe stradă, în fața Spitalului Municipal Urziceni. Președintele PNL Ialomița, Dragoș Soare, reclamă o culpă comună, a conducerii spitalului și a administrației. «PNL l-a suspendat pe primarul Constantin Sava din funcția de președinte al Organizației Locale PNL Urziceni din februarie anul trecut... Sigur, nu e de ajuns! Dar am fost conștienți, încă de la acel moment, că deciziile sale administrative se pot răsfrânge negativ asupra comunității... Din păcate pentru Urziceni și pentru noi toți, acest lucru s-a întâmplat!»... [citește_tot_articolul]

1 August 2023, 21:10 (6267 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Pasaj rutier la ieșirea din Urziceni către București

Investiții în infrastructura rutieră

Pasaj rutier la ieșirea din Urziceni către București

Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere, prin secretarul de stat Irinel Ionel Scrioșteanu, a anunțat intenția de a construi la Urziceni un pasaj rutier. Alte 5 pasaje similare celui din județul Ialomița vor fi construite în județele Iași, Prahova și Ilfov. Totodată, pentru fluidizarea traficului, la limita județelor Ialomița și Ilfov, în localitatea Șindrilița, va fi amenajat un sens giratoriu.

Se așteaptă aprobările oficiale Pasajul rutier de la Urziceni va fi construit la ieșirea din oraș către București, la inter­secția Drumului Național 2 cu Drumul Național... [citește_tot_articolul]

9 Martie 2023, 14:05 (14277 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Blocuri ANL de 4 milioane de euro, la Urziceni

Blocuri ANL de 4 milioane de euro, la Urziceni

Agenția Națională pentru Locuințe investește 4 mi­lioane de euro în două blocuri de locuințe ce vor fi construite în următorii 3 ani la Urziceni. Reamintim faptul că ANL are în lucru alte 3 imobile pe raza orașului Amara și așteaptă finalizarea demersurilor legale pentru a putea recepționa blocul pentru medici, construit la Slobozia.

50 de apartamente ANL Potrivit informațiilor pu­blice, Agenția Națională pentru Locuințe a semnat un partene­riat cu Primăria Urziceni în vederea construirii a două blocuri pe raza municipiului. Proiectul celor două imobile are o valoare de 4 milioane de... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2022, 11:20 (3769 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Dragoș Soare, președinte interimar la PNL Urziceni

Epoca primarului Sava a apus!

Dragoș Soare, președinte interimar la PNL Urziceni

Joi, 17 februarie 2022, Biroul Permanent Județean al PNL Ialomița a votat pentru dizolvarea filialei locale a PNL Urziceni. Prin votul majorității, Dragoș Soare preia pentru o lună funcția de președinte al filialei. Primarul Constantin Sava susține că nu a fost informat despre aceste schimbări: «Nu știu nimic. Aștept o hârtie oficială!».

Turcu bea, Turcu plătește Constantin Sava, primarul orașului Urziceni, a pierdut funcția politică de președinte al PNL Urziceni. Cei 39 de membri ai Biroului Permanent Județean al PNL Ialomița au votat joi, 17 februarie 2022, cu majoritate de voturi... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2022, 16:40 (5731 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Salubritate Urziceni SRL colectează selectiv 27 tone de deșeuri lunar

Exemplu de bună practică

Salubritate Urziceni SRL colectează selectiv 27 tone de deșeuri lunar

Administrația din Urziceni a devenit un exemplu de bună practică la nivel județean. Conform datelor oficiale, firma de salubritate a municipiului colectează 27 tone de deșeuri reciclabile lunar. «Am promis că vom oferi comunității un serviciu de salubritate performant și ne-am ținut de cuvânt...» declară primarul orașului Urziceni, Constantin Sava. Performanța e cu atât mai surprinzătoare în condițiile în care numărul de angajați care asi­gură serviciile de salubrizare nu trece de 6 persoane.

Servicii de 1 milion de euro Cunoscută pentru problemele de mediu generate de operatorul de... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2021, 14:05 (5097 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ialomița riscă să piardă fonduri europene în valoare de 80 milioane de euro

Ialomița riscă să piardă fonduri europene în valoare de 80 milioane de euro

O  anchetă DNA-Serviciul Teritorial Bacău și o decizie controversată a Consiliului Județean Călărași sunt la un pas de a lăsa 8 localități din Ialomița fără o finanțare europeană în valoare de 80 milioane de euro. Cele 8 comunități fac parte din Asociația de Dezvoltare Intercomunitară «Ecoaqua», care încearcă să obțină de la Uniunea Europeană 260 milioane de euro pentru a realiza rețele de apă și canalizare pe raza celor două județe. Acesta este cel mai mare proiect ca va­loare inițiat în zona de Sud-Est a României, de la momentul intrării țării noastre în spațiul comunitar.

La un pas de a rata finanțarea... [citește_tot_articolul]

18 August 2020, 11:05 (14722 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Acuzații grave aduse conducerii Spitalului Municipal Urziceni

În plină pandemie

Acuzații grave aduse conducerii Spitalului Municipal Urziceni

Scandal la Spitalul Municipal din Urziceni. Sub protecția anonimatului, o angajată a instituției a transmis opiniei publice o scrisoare prin care reclamă managementul abuziv al Danielei Ianuș, actualul director al instituției. Totodată, sesizarea scrisă îi este adresată și primarului din Urziceni, Constantin Sava, căruia i se reproșează faptul că a numit-o pe Ianuș la condu­cerea spitalului din oraș. Contactată telefonic, Daniela Ianuș a precizat că medicii și asistentele din subordine nu și-au manifestat nemulțumirea cu privire la activitatea sa...

Reclamații pe bandă rulantă
... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2020, 10:55 (5871 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Orașul arde și Turcu’ se piaptănă!

Orașul arde și Turcu’ se piaptănă!

Cu sau fără vaccin pentru COVID-19, viața merge mai departe. Toți suntem de acord cu acest lucru, iar dacă nu suntem, curând nu vom avea încotro... La Urziceni însă, administrația locală a transformat optimismul în ridicol. Noua pagină de Facebook a administrației, plină ochi de realizări edilitare, anunță cu mândrie că spațiile verzi, sala de fitness, piscina orașului sunt pregătite pentru contribuabili. «S-a făcut curat și la sala de fitness, unde s-a văruit și s-a pus totul la punct», «Astăzi se taie iarba pe Calea București și în cartierul nou de peste calea ferată», «Operațiunea de curățare a piscinelor continuă» sunt numai câteva dintre postările motivaționale... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2020, 15:20 (4457 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urziceni: Tineri obligați să măture gunoiul pe care l-au făcut pe stradă

Urziceni: Tineri obligați să măture gunoiul pe care l-au făcut pe stradă

Ieșitul din case fără justificare i-a adus la munca de jos pe mai mulți tineri din Urziceni. Pe lângă amenzile pe care le-au primit, polițiștii locali ai orașului i-au obligat să măture cojile de semințe pe care le-au spart pe domeniul public și să adune gunoaiele pe care le-au lăsat în urma lor. Tinerii au fost fotografiați pe stradă, imaginile fiind postate pe rețelele de socializare.

«Trebuie să respectăm cu toții legea!» Potrivit informațiilor, respectivii tineri au fost surprinși pe domeniul public în ziua de marți, 28 aprilie 2020. Luați la întrebări de către polițiștii locali... [citește_tot_articolul]

30 Aprilie 2020, 11:10 (5941 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul din Urziceni cere carantinarea localității Bărbulești

Primarul din Urziceni cere carantinarea localității Bărbulești

Comuna Bărbulești este din nou în centrul unui scandal public. De această dată este vorba despre propunerea pe care Constantin Sava, primarul municipiului Urziceni, a înaintat-o către Ministerul Afacerilor Interne și Prefectura Ialomița cu privire la instituirea carantinei în localitatea Bărbulești. Edilul își argumentează solicitarea pe baza numărului de infecții COVID-19 înregistrate la Bărbulești. Oficialii Comitetului Județean pentru Situații de Urgență au precizat însă faptul că, cel puțin pentru moment, o astfel de măsură nu se impune.

Demersuri edilitare
Solicitările pe... [citește_tot_articolul]

24 Aprilie 2020, 23:30 (5317 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Primăria Urziceni crede că virusul COVID-19 se transmite on-line

Primăria Urziceni crede că virusul COVID-19 se transmite on-line

Un candidat din Urziceni a deter­minat administrația locală să avertizeze populația că riscă să se contamineze on-line cu virusul COVID-19. Canidatul a propus pe pagina sa de Facebook organizarea unor cursuri on-line pentru elevii care susțin anul acesta Evaluarea Națională...

Xenofobie cu portaltoi
Gabriel Cateliu (n.red.: cu accent pe a doua silabă, nu cu «ț», domnule primar!) conduce în Urziceni o afacere de 5 mi­lioane de euro, respectiv o fa­brică de prelucrare a laptelui. Și anul acesta s-a hotărât să candi­deze la funcția de primar al orașului... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2020, 20:10 (8581 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul Constantin Sava vrea investiții de 350 mii de euro în serviciul de salubritate

Cheltuieli megalomanice la Urziceni

Primarul Constantin Sava vrea investiții de 350 mii de euro în serviciul de salubritate

La o lună de la declararea «stării de alertă», orașul Urziceni continuă să se confrunte cu probleme grave legate de salubrizarea localității. Prețul pentru preluarea gunoiului menajer a fost majorat la 10,5 lei, Rosal Grup SA rămâne titular de contract pentru încă 8 luni de zile, iar primarul Constantin Sava nu renunță la intențiile sale de a înființa un serviciu de salubritate propriu...

Curat ilegal, iar locuitorii plătesc!
La sfârșitul lunii septembrie 2019, primarul Constantin Sava anunța public rezilierea contractului cu Rosal Grup SA și înființarea «în maxim două săptămâni... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2019, 13:20 (6224 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Strategie de Iluminat Public de 25000 de lei, via Ioan Martin

Tichia de mărgăritar a Turcului de Urziceni

Strategie de Iluminat Public de 25000 de lei, via Ioan Martin

Serviciul de salubritate nu este singura idee creață a primarului Constantin Sava. El a achiziționat recent o Strategie de Iluminat Public pentru orașul Urziceni, de la fostul său șef de partid, Ioan Martin. Strategia a costat 25000 de lei și reprezintă primul pas în procesul de înființare a unui Serviciu de Iluminat Public. Potrivit Legii 230/2006, a serviciului de iluminat public, toate unitățile administrativ teritoriale din țară sunt obligate să înființeze un astfel de serviciu sau să concesioneze activitatea unei firme specializate.

Unde merge mia, merge și suta Înființarea Serviciului... [citește_tot_articolul]

7 Octombrie 2019, 14:40 (5913 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Ăștia sunt oamenii... jegoși!»

Constantin Sava, primarul liberal al orașului Urziceni

«Ăștia sunt oamenii... jegoși!»

Urziceni, în pragul stării de alertă

Luni, 30 septembrie 2019, de la orele 17,00, plenul Consiliului Local Urziceni a aprobat decizia primarului Constantin Sava de a declara «stare de alertă». Reamintim că orașul Urziceni se confruntă de peste o lună de zile cu o criză a gunoiului. Oficial, criza este declanșată de decizia operatorului de salubritate, Rosal Grup SA, de a restructura activitatea în unitățile administrativ-teritoriale pe care le deservește.

Criza bate la ușă Administrația din Urziceni este incapabilă să gestioneze «criza gunoiului». Situația persistă de mai bine de o lună, perioadă în care gunoiul... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2019, 22:50 (4560 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Primarul din Urziceni vrea serviciu de salubritate propriu

Povești edilitare

Primarul din Urziceni vrea serviciu de salubritate propriu

După ce timp de 8 ani în care a permis firmei Rosal și propriilor subordonați să polueze orașul și ariile protejate din jur, primarul Constantin Sava face primul pas către înființarea unui serviciu de salubritate la nivelul Primăriei. Anunțul a fost făcut în luna iulie 2019, dar abia săptămâna trecută a fost prezentat public un act de constituire al firmei. Prima măsură anunțată de primarul din Urziceni este creșterea tarifului de la 8 la 10 lei. Reamintim că orașul Urziceni se confruntă de luni bune cu sincope legate de ridicarea gunoiului menajer de pe străzile orașului. La acest moment, serviciul se face săptămânal și există riscul ca deșeurile să nu mai fie preluate de către operatorul Rosal... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2019, 13:40 (4452 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Urziceni are moț la tichia de mărgăritar

Borduri de granit la 100 de lei bucata pe Calea București!

În urmă cu o săptămână, Primăria Urziceni anunța victorioasă pe pagina sa de socializare că orașul va deveni european prin montarea unor borduri de... granit. Prețul unitar pentru aceste borduri este de minim 100 de lei pentru o bucată! În urmă cu 4 luni, în ședința de aprobare a bugetului local, primarul Constantin Sava anunța un deficit de 4 milioane de lei pentru anul 2019...

Raiul bordurilor de la Urziceni
După mandate întregi în care a promis investiții de anvergură europeană, primarul Constantin Sava reușește să demareze o investiție vizibilă. La începutul lunii august ... [citește_tot_articolul]

21 August 2019, 11:10 (5974 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Poliția Locală, «bau-bau» pentru populația din Slobozia și Urziceni

Ipocrizie administrativă

Poliția Locală, «bau-bau» pentru populația din Slobozia și Urziceni

bonus: Unde dai și unde crapă

Primarii din Slobozia și Urziceni folosesc Poliția Locală pentru disciplinarea populației. Ei le-au cerut polițiștilor locali să amendeze cetățenii care depozitează ilegal gunoiul. Oficial, deciziile celor doi edili au rolul de a descuraja depozitarea necontrolată a deșeurilor menajere. În realitate, măsura are un pronunțat caracter electoral.

Foamea de voturi nu are limite
Primarii Adrian Mocioniu și Constantin Sava vor să transforme polițiștii locali în paznici ai pubelelor de gunoi și gropilor de deșeuri menajere ilegale. Pe 30 iulie 2019, în cadrul ședinței Consiliului Local... [citește_tot_articolul]

16 August 2019, 12:10 (37565 vizualizări - 19 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Urziceni cheltuie 220 mii de lei pentru băile murdare ale Policlinicii

Primăria Urziceni cheltuie 220 mii de lei pentru băile murdare ale Policlinicii

Situație revoltătoare la Policlinica Urziceni. Toaletele din cadrul unității medicale destinate pacienților, 15 la număr, sunt mizerabile! Potrivit reprezentanților Primăriei Urziceni, ultima renovare a băilor a fost făcută în urmă cu aproximativ 2 ani... Potrivit declarațiilor edilului Constantin Sava, admi­nistrația locală va aloca 220 mii de lei pentru noi lucrări de reparații și igienizare.

Dezastrul de la toalete În băile pentru pacienți din cadrul Policlinicii Urziceni mi­zeria este greu de descris în cuvinte. Tavanul este căzut, ba­teriile chiuvetelor sunt ruginite, iar WC-urile... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2019, 15:20 (4746 vizualizări - 2 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
278 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Sărbătoare la Catedrala Episcopală din Slobozia

Sărbătoare la Catedrala Episcopală din Slobozia

Mii de credincioși sînt așteptați luni, 1 octombrie a.c., să participe la cinstirea celui de-al doilea hram al Catedralei Episcopale din Slobozia. Evenimenul religios se va bucura de prezența celor mai ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2012, 18:32
(9447 vizualizări - 1 comentariu)


Cotorca: Groaznic accident rutier cu 4 morți și 12 răniți

Circulația rutieră pe DN2 Buzău-Urziceni este restricționată în zona localității ialomițene Cotorca, după un accident teribil. Astfel, la primele ore ale dimineții de joi, 27 septembrie a.c., un microbuz ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2012, 07:47
(15857 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

26 Septembrie 2012, 17:36


Accidente la Luciu și Lilieci

Marți, 25 septembrie, în jurul orei 10,30, Poliția a fost sesizată că pe raza localității Luciu s-a produs un accident rutier. Din cercetările efectuate de polițiști s-a stabilit că în timp ce un bărbat ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2012, 17:24
(11307 vizualizări - 0 comentarii)


Deputatul Neacșu sună goarna în Parlament: Mobilizare generală pentru o nouă sesiune parlamentară!

Deputatul ialomițean Marian Neacșu a declarat că «este absolut necesară o mobilizare generală pentru actuala sesiune parlamentară», care «deși este cea mai scurtă, este sesiunea pe umerii căreia fosta conducere ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2012, 17:19
(8132 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Romi la expoziție

Muzeul Județean Ialomița, în parteneriat cu Asociația pentru Dezvoltare și Incluziune Socială și cu Inspectoratul Școlar Județean Ialomița organizează vineri, 28 septembrie a.c., începînd cu orele 11,0 ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2012, 17:14
(25697 vizualizări - 43 comentarii)


Pocora nu minte, e parlamentar cuminte: «Am reparat încă o nedreptate făcută românilor în guvernarea PD-L!»

Printr-un comunicat de presă, parlamentarul ialomițean Cristina Ancuța Pocora anunță că, în sfîrșit, activitatea ei de parlamentar a dat roade. După 4 ani, deputatul de Fetești-Țăndărei anunță electoratul ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2012, 17:08
(9259 vizualizări - 1 comentariu)


Săptămînă plină pentru pompierii ialomițeni

În urma ploilor căzute în data de 21 septembrie a.c, gospodăria unui cetățean din cartierul Bora al municipiului Slobozia a fost inundată. Un echipaj de pompieri s-a deplasat la fața locului cu o autospecială ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2012, 17:06
(7288 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Arestată pentru că a furat un telefon mobil

O tînără de 27 ani, din Urziceni, a fost arestată preventiv pentru 29 de zile pentru comiterea infracțiunii de furt calificat. Fapta a fost sesizată Poliției sîmbătă, 22 septembrie a.c., de către un bărbat ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2012, 17:05
(8022 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: 8 persoane, reținute în urma conflictului din cartierul Vlașca

În urma cercetărilor efectuate de polițiștii ialomițeni cu privire la conflictul ce a avut loc în zilele de 19 și 20 septembrie, în cartierul Vlașca din Fetești, 8 persoane au fost reținute. Potrivit datelor ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2012, 16:57
(9481 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: Furt calificat în familie

Polițiștii efectuează cercetări față de trei femei, cu vîrste cuprinse între 23 și 38 ani, toate domiciliate în comuna Vlădeni, suspecte de comiterea infracțiunii de furt calificat. Sîmbătă, 22 septembrie ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2012, 16:55
(9690 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Vlădeni furt


IPJ Ialomița: «Săptămîna prevenirii criminalității»

În săptămîna 24-28 septembrie a.c., Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița desfășoară o serie de acțiuni specifice prin care marchează «Săptămâna Prevenirii Criminalității». Sub acest slogan «Săptămîna ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2012, 16:54
(9786 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fraude de milioane depistate de polițiști

Luni, 24 septembrie a.c., polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor Ialomița au dispus începerea urmăririi penale față de patru bărbați, cu vîrste cuprinse între 27 și 44 ani, doi ialomițeni, un ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2012, 16:50
(6738 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 urmăriți internațional, prinși de polițiști

Polițiști din cadrul Serviciului de Investigații Criminale, Birourile de Investigații Criminale Slobozia și Fetești, în colaborare cu Secțiile Rurale de Poliție Slobozia și Grivița și Serviciul de Intervenție ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2012, 16:47
(8902 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: A furat de două ori din aceeași biserică

Polițiștii au reținut vineri, 21 septembrie a.c., un tînăr de 27 ani, din comuna Grivița, cercetat sub aspectul comiterii infracțiunii de furt calificat. Suspectul a pătruns în noaptea de 19/20 septembrie ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2012, 16:46
(9391 vizualizări - 1 comentariu)


Incendiu la Amara

Incendiu la Amara

O dependință a unei gospodării din localitatea Amara a fost mistuită de flăcări în după amiaza zilei de marți, 25 septembrie. Focul a fost provocat din cauza unei pîini lăsată prea mult la cuptor... Proprietarul ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2012, 16:11
(8045 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Amara incendiu


Scrimă: Iulian Teodosiu și echipa CSS Slobozia, campioni naționali de juniori la sabie

În perioada 12-16 septembrie 2012, Sala Sporturilor din Iași a găzduit Finalele Campionatului Național de Scrimă-Juniori, în organizarea FRS și DJST Iași. Pentru a doua oară consecutiv, echipa masculină ...[citește_toată_știrea]

25 Septembrie 2012, 10:11
(11633 vizualizări - 2 comentarii)


Tenis de cîmp: Sorin Iordache, în primii 70 din Europa

Începînd cu 11 septembrie 2012, Sorin Iordache, tenismenul slobozean legitimat la TenisCon Slobozia, s-a aflat la Chișinău, unde a participat la două foarte puternice turnee internaționale de tenis. Într ...[citește_toată_știrea]

25 Septembrie 2012, 10:10
(23952 vizualizări - 32 comentarii)


AJOFM Ialomița: 53 locuri de muncă vacante

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de muncă Ialomița a făcut publică lista locurilor de muncă vacante la data de 21 septembrie 2012. Angajatorii pun la dispozție însă 53 de locuri de muncă... Cele ...[citește_toată_știrea]

21 Septembrie 2012, 18:17
(7956 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Simpozion pe teme istorice

Baza arheologică de la Orașul de Floci a fost vineri, 21 septembrie a.c., gazda celei de-a XX-a ediție a evenimentului denumit «Zilele europene ale patrimoniului». Astfel, la ruinele fostului oraș medieval ...[citește_toată_știrea]

21 Septembrie 2012, 18:17
(7257 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Jandarmii vor dona sânge

Ialomița: Jandarmii vor dona sînge

Peste 100 de jandarmi din cadrul Inspectoratului de Județean de Jandarmi Ialomița se vor alătura campaniei «Întinde o mînă-salvează o viață», în cadrul căreia aceștia vor merge la Centrul de Transfuzii ...[citește_toată_știrea]

21 Septembrie 2012, 17:18
(7914 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Se redeschide «Salonul Anual de Carte»

Lumea cărților își redeschide porțile la Slobozia. Mai sînt cel mult două săptămîni și începe «Salonul Anual de Carte». Cel mai important eveniment cultural al Ialomiței a ajuns anul acesta a la cea de ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2012, 19:00
(8522 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: «Tipografii» de bani falși, trimiși la răcoare

Falsificatorii de bani din Movilița au fost trimși la închisoare. Magistrații Judecătoriei Slobozia au admis cererea procurorilor de arestare preventivă pentru 29 de zile a trei dintre cei 10 suspecți acuzați ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2012, 17:57
(7666 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Două familii de țigani s-au luat la bătaie pentru fier vechi! 35 de persoane, audiate de polițiști!

Scandal de proporții în seara zilei de miercuri, 19 septembrie a.c., la Fetești. Două familii de romi din cartierul Vlașca s-au luat la bătaie din cauza mai multor componente de fier vechi pe care fiecare ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2012, 17:53
(11819 vizualizări - 0 comentarii)


Lăcusteni: Au săpat după cablu telefonic și i-a prins Poliția

Patru «vînători de comori», cu vîrste cuprinse între 17 și 58 ani, din Fetești, au fost prinși în noaptea de 19/20 septembrie a.c. pe un cîmp din apropierea localității  Lăcusteni, în timp ce săpau ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2012, 16:54
(8896 vizualizări - 2 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

19 Septembrie 2012, 18:23


Slobozia: Se redeschide «Salonul Național de Artă Plastică»

Casa de Cultură Municipală din Slobozia va găzdui vernisajul expoziției de pictură «Atitudini Contemporane», în cadrul Salonului Național de Artă Plastică. Evenimentul a devenit deja o tradiție în rîndul ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2012, 18:11
(6571 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Descoperiți cu o bîtă și un cuțit în mașină

În noaptea de luni spre marți, 17/18 septembrie a.c., polițiștii Serviciului de Ordine Publică din cadrul Poliției Slobozia au identificat pe bulevandrul Matei Basarab doi tineri, de 21 și 27 ani, din ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2012, 17:57
(6340 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Vecina i-a furat poarta!

Poliția a fost sesizată marți, 18 septembrie a.c., de către o femeie de 25 ani, din Fetești, cu privire la faptul că vecina sa i-a sustras poarta de la intrarea în curtea locuinței. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2012, 17:54
(6900 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Accident de muncă la Mînăstirea Hagieni

Marți, 18 septembrie a.c., în jurul orei 16,00, Poliția a fost sesizată despre faptul că la Mînăstirea Hagieni un perete a căzut peste trei persoane. Din cercetările efectuate de polițiștii deplasați la ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2012, 17:52
(9982 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...