Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

«Fermierii își vând producția sub costuri!»

Deputatul PSD Ștefan Țintă cere măsuri de urgență pentru stoparea falimentului din Agricultură

«Fermierii își vând producția sub costuri!»

Sectorul agricol din România traversează o perioadă critică, marcată de costuri de producție majorate și prețuri diminuate ale cerealelor. În acest context, deputatul PSD Ștefan Țintă a depus o interpelare oficială adresată ministrului interimar al Agriculturii și Dezvoltării Rurale, Tanczos Barna. Parlamentarul social-democrat solicită măsuri imediate pentru a opri prăbușirea exploa­tațiilor mici și mijlocii și pentru a garanta securitatea alimentară a țării. Așadar, deputatul social-democrat Ștefan Țintă, în cadrul interpelării, avertizează că lipsurile din infrastructură și presiunea pieței externe distrug treptat afacerile fermieri­lor locali. Parlamentarul atrage... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2026, 08:20 (1348 vizualizări - 2 comentarii)

POLITICĂ

Camera Deputaților a votat prelungirea plafonării adaosului comercial la alimentele de bază până la 31 decembrie 2026

Camera Deputaților a votat prelungirea plafonării adaosului comercial la alimentele de bază până la 31 decembrie 2026

Potrivit deputatului PSD Ștefan Țintă, «miercuri, 10 iunie 2026, Camera Deputaților a votat pentru prelungirea plafonării adaosului comercial la alimentele de bază până la 31 decembrie 2026!». Proiectul de lege la care face referire deputatul social-democrat Ștefan Țintă a fost adoptat cu 292 de voturi «pentru», un singur vot «împotrivă», fiind înregistrată și o «abținere». «Fără această prelungire, plafonarea expira pe 30 iunie... Altfel spus, la finele lunii iunie 2026!» a adăugat parlamentarul social-democrat. În context, trebuie precizat că România înregis­trează în continuare cea mai... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2026, 09:10 (1549 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Deputatul PSD Ștefan Țintă anunță «lucrări de asfaltare» pe drumul Stelnica-Fetești

Deputatul PSD Ștefan Țintă anunță «lucrări de asfaltare» pe drumul Stelnica-Fetești

Public, parlamentarul PSD Ștefan Țintă anunță că «drumul dintre Stelnica și Fetești va fi în sfârșit asfaltat!». «Poate părea o veste măruntă pentru cineva din afară, dar pentru oamenii care trec zilnic pe acel tronson de drum nu este deloc așa... Sunt aproximativ 2,4 kilometri pe care șoferii, navetiștii, fermierii și toți cei care se deplasează între Stelnica și Fetești îi cunosc foarte bine. Și nu din motive plăcute. Un drum prost nu este doar o problemă de confort. Înseamnă mașini care se strică, suspensii rupte, anvelope uzate înainte de vreme și bani scoși din buzunarul fiecăruia. Înseamnă timp pierdut, deplasări mai lente și... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2026, 08:20 (2167 vizualizări - 0 comentarii)

POLITICĂ

«Am votat Legea privind unele măsuri pentru protejarea intereselor naționale în activitatea economică!»

Deputatul PSD Ștefan Țintă

«Am votat Legea privind unele măsuri pentru protejarea intereselor naționale în activitatea economică!»

Potrivit deputatului PSD, Ștefan Țintă, la finalul săptămânii precedente, «în Camera Deputaților, am votat Legea privind unele măsuri pentru protejarea intereselor naționale în activitatea economică!». «O lege care suspendă, până la 31 decembrie 2027, înstrăinarea acțiunilor pe care Statul le deține la companiile și societățile naționale, la instituții de credit și la orice societate unde statul este acționar. Proiectul a fost inițiat de colegul nostru, senatorul PSD, Daniel Zamfir și a trecut cu o majoritate confortabilă, peste pragul cerut de lege...» a explicat parlamentarul social-democrat. Mai mult, același deputat PSD Ștefan Țintă... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2026, 11:25 (2274 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Deputatul PSD Ștefan Țintă, interpelare pe tema înzestrării Armatei Române

Deputatul PSD Ștefan Țintă, interpelare pe tema înzestrării Armatei Române

În urmă cu câteva zile, deputatul PSD Ștefan Țintă a adresat o interpelare ministrului Apărării Naționale, Radu Miruță, parlamentarul social-democrat fiind interesat asupra respectării «calendarului» de realizare a contractelor pentru echipamente militare. «Alocarea, începând cu 2017, a cel puțin 2% din PIB pentru apărare a stârnit foarte multe controverse în rândul opiniei publice, încă din anul 2015, când s-a decis acest prag financiar în vederea alinierii țării noastre la cerințele NATO. În baza acordului politic semnat în 2015, România s-a numărat printre primele state membre NATO care au alocat constant peste 2% din PIB pentru Apărare. Iar anul acesta, bugetul Ministerului Apărării Naționale a fost majorat semnificativ, cu 16,62% față de anul anterior, ajungând la 49,4 miliarde lei (aproximativ 2,5% din PIB)!»... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2026, 08:10 (3608 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Europarlamentarul Fănică a prins trenul

Europarlamentarul Fănică a prins trenul

Cu fiece postare cu care ne încântă privirea europarlamentarul Fănică înțelegem că Guru CG devine pigmeu cel puțin din punct de vedere filosofic. Căci europarlamentarul femeilor de pretutindeni face inimile să tresalte și pustiește gândurile. În paradigma gestionării timpului, a energiei, prezenței în social media și a corelării cu relațiile din juru-i, europarlamentarul Fănică se adâncește în propriul abis din puțul gândirii. Spre exemplu, metafora prin care tranșează subiectul stereotip de propagare a aprobării bugetului, căci Fănică e la Bruxelles pentru oameni și nevoile acestora. Vântul superior cu care se afișează Fănică mimează... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2026, 16:10 (6733 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Partidul Social Democrat, consultări cu organizațiile locale PSD privind guvernarea

Partidul Social Democrat, consultări cu organizațiile locale PSD privind guvernarea

Sâmbătă, 28 martie 2026, la Târgoviște, Partidul Social Democrat a demarat seria de întâlniri cu organizațiile social-democrate locale din Regiunea Sud-Muntenia, conducerea PSD, alături de unii dintre miniștri întâlnindu-se cu delegați jude­țeni și șefi de fi­lială. Partidul Social Democrat consultă astfel proprii membri asupra unor eventuale decizii privind guvernarea, în același timp «reconectând» legăturile dintre Centru și teritoriu.

 

PSD Ialomița la Târgoviște «Am participat alături de colegii din județ la o întâlnire im­portantă a organizațiilor PSD din Regiunea Sud Muntenia, un mo­ment de reconectare, analiză și solidaritate între organizațiile noastre județene...»... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2026, 08:20 (3759 vizualizări - 1 comentariu)

POLITICĂ

Deputatul PSD Ștefan Țintă, fonduri atrase pentru Ialomița prin amendamente la Legea Bugetului

Deputatul PSD Ștefan Țintă, fonduri atrase pentru Ialomița prin amendamente la Legea Bugetului

«În calitate de deputat al Partidului Social Democrat, am reușit să impun două amendamente în Legea Bugetului pe anul 2026, prin care sunt aduse investiții directe în comunitatea noastră!» a ținut să declare deputatul PSD Ștefan Țintă. «Nu sunt doar promi­siuni, ci fonduri reale de care va beneficia județul nostru. Respectiv, 750000 de lei pentru municipiul reședință de județ Slobozia, bani dedicați reabilitării Parcului E14... Precum și 2000000 de lei pentru Consiliul Județean Ialomița, fonduri vitale reabilitării drumurilor județene și comunale!» a completat același deputat social-democrat, detaliind amendamentele depuse la Legea Bugetului. «... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2026, 11:20 (1721 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Deputatul PSD Ștefan Țintă, interesat de situația datoriilor companiilor de Stat

Deputatul PSD Ștefan Țintă, interesat de situația datoriilor companiilor de Stat

Printr-o interpelare adresată ministrului Economiei, Digitalizării, Antrepreno­riatului și Turismului, Ambrozie-Irineu Darău, deputatul social-democrat Ștefan Țintă vrea să afle care ar fi situația debitelor înregistrate de companiile cu capital majoritar sau integral de Stat. «Un principiu esențial pentru funcționarea unei economii de piață loiale statuează ca orice stat are responsabilitatea legală și constituțională să garanteze un tratament echitabil și condiții concurențiale egale pentru toți operatorii economici, indiferent dacă aceștia sunt privați sau de Stat. Însă, în ultimii ani, au existat situații care au afectat concurența loială și disciplina financiară, prin acumularea unor arierate semnificative de către companiile cu capital integral sau majoritar de stat, precum și prin utilizarea ineficientă sau netransparentă a subvențiilor acordate acestora»... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2026, 14:15 (3140 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Efervescența» politicii ialomițene sau radiografia activității partidelor

«Efervescența» politicii ialomițene sau radiografia activității partidelor

Așa cum probabil nu știați și, sincer, vă înțelegem, «joaca» redistribuirii a trimis în Parlamentul României după Alegerile din 1 decembrie 2024 anumite «personalități». Mandate «întregi», adică voturile acordate raportate la numărul de alegători, au obținut deputatul Partidului Social Democrat, Ștefan Țintă, și cvasinecunoscutul deputat al Alianței pentru Unirea Românilor, coordonator AUR pentru Ialomița, Silviu Florin Oancea. Ceilalți deputați cu care s-a pricopsit Ialomița au fost «redistribuiții» Florin Caragață și Sorin George Oltenașu, parașutați de regina «interzisă» a suveranismului Diana Șoșoacă... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2026, 10:05 (2270 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Pachetul de Solidaritate rămâne o decizie obligatorie, nu un subiect de negociere!»

Deputatul PSD Ștefan Țintă

«Pachetul de Solidaritate rămâne o decizie obligatorie, nu un subiect de negociere!»

«După ședința Consiliului Politic Național poziția noastră este limpede. Echipa PSD merge înainte fără ezitare, iar Pachetul de Solidaritate rămâne o decizie obligatorie, nu un subiect de negociere!» precizează public deputatul social-democrat Ștefan Țintă. În continuare, același parlamentar mai arată că Partidul Social Democrat susține planul pre­zentat de ministrul Muncii, Petre Florin Manole, «prin care seniorii primesc ajutoare în două tranșe, de Paște și de Crăciun: 1000 lei pentru pensiile sub 1500 lei, 800 lei pentru pensiile între 1500 și 2000 lei și 600 lei pentru pensiile între 2000 și 3000 lei». «Vorbim despre 2,8 mili­oane de români sprijiniți direct, într-un moment în care PSD pregătește în regim de urgență un plan amplu de relansare economică. Este o datorie morală față de cei care au clădit această țară, oameni care merită res­pect, stabilitate, siguranță!»... [citește_tot_articolul]

4 Februarie 2026, 15:20 (3224 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Deputatul PSD Ștefan Țintă, interpelare pe tema combaterii consumului de droguri în școli

Deputatul PSD Ștefan Țintă, interpelare pe tema combaterii consumului de droguri în școli

Printr-o interpelare adresată ministrului Educației și Cercetării, Daniel David, parlamentarul social-democrat Ștefan Țintă este interesat de «strategia privind combaterea consumului de droguri în unitățile de învățământ». «Vârsta la care elevii intră în contact cu substanțele interzise și încep să consume droguri a scăzut alarmant, ajungând chiar până la 10 ani, potrivit specialiștilor din dome­niul medical. Această realitate devoa­lează o vulnerabilitate crescută a mediului școlar în fața rețelelor de trafic de substanțe interzise, cât și a influențelor negative din exterior. Din aceste consi­derente, protejarea elevilor trebuie să devină o prioritate absolută în interiorul tuturor unităților de învățământ. Școala trebuie să redevină un spațiu sigur, ferit de orice risc de expunere la consumul de substanțe interzise și dedicat strict stu­diului!»... [citește_tot_articolul]

22 Noiembrie 2025, 14:20 (2307 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Deputatul PSD Ștefan Țintă atrage atenția asupra pericolului reprezentat de trotinetele electrice

Deputatul PSD Ștefan Țintă atrage atenția asupra pericolului reprezentat de trotinetele electrice

Printr-o interpelare adresată ministrului Administrației și Internelor, Marian Cătălin Predoiu, deputatul social-democrat Ștefan Țintă atrage atenția pericolului reprezentat de trotinetele electrice. «De la începutul anului și până în luna iulie 2025, în România au fost înregistrate peste 1500 de accidente în care au fost implicate trotinetele electrice, conform statisticilor oficiale. Tot potrivit informațiilor centralizate de Ministerul Afacerilor Interne, în perioada 30 iunie 2021-30 iunie 2024, s-au înregistrat aproape 400 de accidente grave, provocate cu aceste trotinete electrice» precizează deputatul PSD Ștefan... [citește_tot_articolul]

7 Noiembrie 2025, 11:25 (2306 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Conferința și «Succesorul»

Conferința și «Succesorul»

Așadar, după cum ați aflat deja, într-o zi de luni și la-nceput de noiembrie, mai toată spuma social-democrată a Ialomiței s-a adunat la sediul de partid pentru a desemna pe cei care vineri, 7 noiembrie 2025, vor participa la Congresul PSD. Firesc, și PSD Ialomița a votat în unanimitate susținerea moțiunii «România înainte» a președintelui Sorin Grindeanu, «un program care aduce energie și soluții pentru viitor». Am citat din postarea președintelui Marian Pavel, ca să nu apară discuții ulterioare că domnu’ Grindeanu nu s-a ales că n-a fost votat de social-democrații Ialomiței. În concluzie, primari cu gleznuțele pe... [citește_tot_articolul]

5 Noiembrie 2025, 13:20 (5801 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Deputatul PSD Ștefan Țintă, interpelare adresată ministrului Educației pe tema consilierilor școlari

Deputatul PSD Ștefan Țintă, interpelare adresată ministrului Educației pe tema consilierilor școlari

Deputatul PSD Ștefan Țintă l-a interpelat pe ministrul Educației și Cercetării, Daniel David, pe tema consilierilor școlari. «Ministerul Educației și Cercetării își propune să ajungă la un total de 10.000 de consilieri până în anul 2027, pornind de la baza actuală. Deși este un obiectiv ambițios și necesar, acesta trebuie însoțit de un plan concret, sustenabil și echitabil, pentru a răspunde nevoilor reale din teritoriu» precizează, pentru început, deputatul social-democrat Ștefan Țintă. «Pentru atingerea acestei finalități, este de apreciat faptul că Proiectul Practici transformaționale în consilierea și orientarea carierei (ConsEDU), susținut din fonduri europene, a beneficiat de semnarea contractului de finanțare la începutul verii acestui an. Obiectivul general al proiectului vizează consolidarea calității serviciilor de consiliere și orientare în carieră prin formarea a 2500 de consilieri școlari, 2000 de diriginți și 500 de învățători pentru nivelul educației primare, gimnaziale și liceale. Pe lângă furnizarea de servicii de informare, consiliere, coaching individual, evaluare vocațională și orientare pentru elevi și familiile acestora, proiectul va susține și dezvoltarea de instrumente de evaluare psihoaptitudinală, module de consiliere on-line, baze de date și rapoarte personalizate, pilotarea modelului integrat whole school approach prin activități de mentorat desfășurate cu elevi din clasele a VIII-a și a XII-a, cât și dotarea a 2500 de unități de învățământ cu kituri de testare și instrumente de consiliere. Însă, în ciuda unei nevoi tot mai acute, clamată de diminuarea accesului tot mai deficitar al elevilor la consilierea psihologică în școli, suma totală destinată acestui Proiect a scăzut de la 28 de milioane de euro, la 25,5 de milioane de euro»... [citește_tot_articolul]

11 Octombrie 2025, 08:40 (2407 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

În poză cu pârnaia ambulantă

În poză cu pârnaia ambulantă

Precum spune sloganul inventat pe vremea răposatului «sărac, cinstit și competent», «Ialomița: dintotdeauna, pentru totdeauna!», așa și noi l-am adulat pe cel mai trendy politican local. Adică, actualul europarlamentar, fost deputat, fost vicepreședinte de consiliu județean, fost ce-o mai fi fost înainte de a fi crescut de Stoica&Ionașcu și șlefuit de Ciupercă, cu nume și prenume Ștefan Mușoiu, este cel care «dintotdeauna, pentru totdeauna» va rămâne veșnic în sufletele ialomițenilor. Căci rămâne singurul europarlamentar ialomițean ales democratic, pe liste comune PSD-PNL, care a ajuns la Bruxelles datorită... [citește_tot_articolul]

23 Septembrie 2025, 16:20 (7178 vizualizări - 4 comentarii)

POLITICĂ

Deputatul PSD Ștefan Țintă, interesat de strategiile «imediate» ale Ministerului Apărării Naționale în contextul războiului ruso-ucrainean

Deputatul PSD Ștefan Țintă, interesat de strategiile «imediate» ale Ministerului Apărării Naționale în contextul războiului ruso-ucrainean

Printr-o interpelare adresată mi­nistrului Apărării Naționale, Liviu-Ionuț Moșteanu (USR), viceliderul Grupului Parlamentar PSD din Camera Deputaților, Ștefan Țintă, se interesează asupra strategiei Ministerului Apărării Naționale pentru informarea anticipată și pregătirea urgentă a populației în cazul unei invazii intempestive armate. Astfel, în preambul, deputatul social-democrat atenționează asupra conflictului armat de la granița României, care «pare că nu mai are sfârșit». «De asemenea, nici evoluția politicii internaționale din ultimul timp nu pare că ar conduce la finalizarea cât mai rapidă a războiului dintre Federația Rusă și Ucraina... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2025, 13:20 (6687 vizualizări - 6 comentarii)

POLITICĂ

Investițiile în Ialomița, prioritatea liderilor social-democrați

Investițiile în Ialomița, prioritatea liderilor social-democrați

Biroul Permanent Național al Partidului Social Democrat s-a reunit luni, 25 august 2025, la sediul central al PSD. La finalul ședinței, s-a anunțat că PSD va reveni la ședințele Coaliției pentru a se discuta despre măsurile bugetare restrictive impuse de Guvern. În acest context, pre­ședintele PSD Ialomița, Marian Pavel, a ținut să declare că «normal, s-a votat în unanimitate ca PSD să revină la ședințele Coaliției...». «Este foarte corect ca partenerii noștri de guvernare să înțeleagă că investițiile, la nivelul comunităților pe care le reprezentăm, sunt deosebit de importante. La întâlnirile la care am participat, alături și de alți reprezentanți ai administrației locale, s-au avansat diverse propuneri... În calitate de președinte al Organizației PSD Ialomița, o organizație care a câștigat încrederea ialomițenilor în 54 de localități, este firesc să militez pentru continuarea investițiilor!»... [citește_tot_articolul]

29 August 2025, 13:10 (2285 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

«fake news» administrativ cu primarul Sloboziei, Alexandru Potor

Mitomanul patologic și minciunile prin omisiune

«fake news» administrativ cu primarul Sloboziei, Alexandru Potor

Potrivit specialiștilor, «minciuna patologică, cunoscută și sub numele de mitomanie și pseudologia fantastică, este o tulburare mentală în care persoana se află în mod obișnuit sau compulsiv. Adică, sub un impuls greu de controlat, persoana respectivă inventează sau reinventează povești de viață trăite sau situații în care crede cu putere și le împărtășește și celorlalți». Pe de altă parte, «minciuna prin omisiune și mitomania patologică sunt două concepte distincte, deși ambele implică alterarea adevărului». Suplimentar, «minciuna prin omisiune se referă la reținerea deliberată a unor informații importante, creând o impresie falsă. Mitomania, pe de altă parte, este o tendință patologică de a minți, o nevoie compulsivă de a denatura sau inventa evenimente, adesea fără un scop utilitar evident»... [citește_tot_articolul]

21 August 2025, 07:55 (20134 vizualizări - 31 comentarii)

POLITICĂ

Deputatul PSD Ștefan Țintă, alături de agricultorii români

Deputatul PSD Ștefan Țintă, alături de agricultorii români

Printr-o declarație politică de la finele lunii iunie 2025, viceliderul Grupului Parlamentar PSD din Camera Deputaților, social-democratul Ștefan Țintă atrăgea atenția asupra «birocrației comunitară acutizată privind accesarea fondurilor europene» precum și «a subvențiilor» acordate fermierilor. «Dublată de impredictibilitatea meteorologică din ce în ce mai crescută, cât și de invazia cerealelor ieftine ucrainene și majorarea costurilor fertilizanților, toate acestea au determinat, din păcate, pe unii fermieri autohtoni să își abandoneze, în ultimii ani, investițiile din acest domeniu!» atrăgea atenția î... [citește_tot_articolul]

20 August 2025, 14:40 (1885 vizualizări - 2 comentarii)

28 Iun 2026
257 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 51 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 28 decembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 6600, cu 51 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2020, 15:05
(2499 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Fetești și Țăndărei

Un incendiu s-a produs sâmbătă, 26 decembrie a.c., în jurul orelor 16,40, la Fetești, la un castel de apă dezafectat. La fața locului s-au deplasat pompierii din cadrul Stației de Pompieri Fetești, cu o ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2020, 12:25
(2751 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 5 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 27 decembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 6549, cu 5 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2020, 15:50
(2254 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 31 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 26 decembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 6544, cu 31 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

26 Decembrie 2020, 15:40
(3904 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive desfășurate de Crăciun

În ultimele 24 de ore, la nivel județean, peste 80 de polițiști din cadrul IPJ Ialomița, polițiști locali, precum și jandarmi ialomițeni, au continuat verificările pentru respectarea măsurilor de protecție ...[citește_toată_știrea]

26 Decembrie 2020, 13:00
(1882 vizualizări - 1 comentariu)


Grindu: Scandal în plină stradă urmat de un accident rutier

Polițiștii ialomițeni au fost sesizați cu privire la faptul că, în seara zilei de vineri, 25 decembrie a.c., pe raza comunei Grindu s-a produs un accident de circulație, iar părțile implicate s-ar fi agresat ...[citește_toată_știrea]

26 Decembrie 2020, 12:30
(4718 vizualizări - 1 comentariu)


Manasia: Accident rutier în seara de Crăciun

Manasia: Accident rutier în seara de Crăciun

Pompierii din Urziceni au intervenit în seara zilei de 25 decembrie a.c., pentru acordarea primului ajutor victimelor unui accident rutier. O femeie care se afla la volanul unui autoturism a pierdut controlul ...[citește_toată_știrea]

25 Decembrie 2020, 21:00
(3274 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia accident


Grupul de Comunicare Strategică: 31 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 25 decembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 6513, cu 31 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

25 Decembrie 2020, 15:55
(2332 vizualizări - 0 comentarii)


Bucurie și filantropie la Catedrala Urziceni

Bucurie și filantropie la Catedrala Urziceni

În zilele dinaintea Crăciunului, în parohia Urziceni au avut loc ample acțiuni de binefacere. Astfel, marți, 22 decembrie a.c., slujitorii Catedralei au vestit Nașterea Domnului la Centrul pentru Servicii ...[citește_toată_știrea]

24 Decembrie 2020, 21:10
(1759 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Românii pot investi în Titlurile de Stat «Tezaur» și în luna ianuarie 2021

Ministerul Finanțelor Publice emite, începând cu 4 ianuarie 2021, 3 noi emisiuni de Titluri de Stat în cadrul Programului «Tezaur», cu maturități de 1, 3 și 5 ani și dobânzi de 3,25%, 3,5% și 3,75%. Titlurile ...[citește_toată_știrea]

24 Decembrie 2020, 17:15
(2718 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 200 de polițiști ialomițeni, în acțiune de Crăciun

În perioada minivacanței de Crăciun, peste 200 de polițiști ialomițeni vor fi angrenați în acțiuni menite să crească gradul de siguranță a cetățeanului. Efectivele planificate în seviciu vor acționa pe ...[citește_toată_știrea]

24 Decembrie 2020, 17:10
(1687 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 51 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 24 decembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 6431, cu 51 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

24 Decembrie 2020, 15:25
(3126 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Reținut pentru «furt calificat»

Polițiștii slobozeni au depistat persoana bănuită de comiterea unei infracțiunii de «furt calificat» în data de 21 noiembrie a.c., asupra unui bărbat din municipiul Slobozia. Persoana în cauză a fost reținută ...[citește_toată_știrea]

24 Decembrie 2020, 12:45
(2060 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive desfășurate de polițiști

IPJ Ialomița: Acțiuni preventive desfășurate de polițiști

Pe parcursul zilei de miercuri, 23 decembrie a.c., au continuat acțiunile pentru de verificare a respectării normelor impuse pentru prevenirea și combaterea răspândirii virusului SARS-CoV-2. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

24 Decembrie 2020, 12:40
(1476 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Omorâtă pe trecerea de pietoni

Movilița: Omorâtă pe trecerea de pietoni

O femeie a fost ucisă în seara zilei de miercuri, 23 decembrie a.c., pe o trecere de pietoni din localitatea Movilița. Împreună cu o prietenă, aceasta s-a angajat în traversarea străzii, moment în care ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2020, 21:15
(2970 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea măsurilor individuale de protecție sanitară la 93 de persoane!

IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea măsurilor individuale de protecție sanitară la 93 de persoane!

Marți, 22 decembrie a.c., polițiștii ialomițeni împreună cu reprezentanți din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița și polițiști locali, au continuat activitățile de verificare a gradului ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2020, 16:20
(3653 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 78 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 23 decembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 6431, cu 78 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2020, 15:15
(2711 vizualizări - 0 comentarii)


APIA continuă plățile în cadrul măsurilor implementate în contextul pandemiei COVID-19

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că marți, 22 decembrie 2020, a dat startul plăților pentru cererile depuse de fermieri în cadrul Măsurii 21 din Programul Național de Dezvoltare ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2020, 16:05
(3775 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 64 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 22 decembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 6353, cu 64 cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2020, 15:30
(2109 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: 6,86/1000 de locuitori, rata de incidență a cazurilor COVID-19

Evoluția pandemiei de COVID-19 pare să fie nefavorabilă la Slobozia. Deși autoritățile au ridicat măsura carantinei, numărul infecțiilor cu noul Coronavirus continuă să crească la nivelul orașului. Astfel ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2020, 12:10
(3462 vizualizări - 1 comentariu)


APIA: A doua tranșă de plăți pentru seceta pedologică la culturile de toamnă

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin Centrele Județene, informează că începând de marți, 22 decembrie 2020, efectuează tranșa a doua de plăți către beneficiarii ajutorului de ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2020, 11:55
(5773 vizualizări - 1 comentariu)


Făcăeni: S-a înecat în apele Brațului Borcea

Pompierii ialomițeni au intervenit în seara zilei de luni, 21 decembrie a.c., pe raza localității Făcăeni, după ce doi bărbați, de 38 și 50 de ani, s-au răsturnat cu barca în apele Brațului Borcea al Dunării ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2020, 11:40
(2426 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Plăți la subvenția pe motorină la trimestrul II 2020

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin Centrele Județene, aduce la cunoștința opiniei publice că a demarat plata aferentă ajutorului de stat la motorina utilizată în agricultură ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2020, 17:25
(4233 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Se caută polițiști și personal pentru Biroul pentru Protecția Animalelor

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița organizează concursuri pentru ocuparea a 25 de posturi de ofițer prin trecere a agenților de poliție în corpul ofițerilor, precum și 6 șase posturi din sursă ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2020, 17:20
(5969 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive desfășurate de polițiști

În ultimele 24 de ore, în urma activităților desfășurate pe raza întregului județ, au fost verificate 34 de societăți comerciale, peste 30 mijloace de transport persoane, fiind totodată legitimate peste ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2020, 17:00
(2131 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 45 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 21 decembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 6289, cu 45 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2020, 15:15
(2666 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Petrecăreți sancționați pentru că nu respectau distanțarea fizică

Polițiștii din Ialomița au aplicat sâmbătă, 19 decembrie a.c., sancțiuni contravenționale în localitățile Grivița și Slobozia, acolo unde au fost organizate evenimente private fără a fi respectate măsurile ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2020, 19:00
(3457 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 90 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 20 decembrie a.c., în județul Ialomița, conform Grupului de Comunicare Strategică, au fost înregistrate 90 de noi cazuri de boală infecțioasă COVID-19. Astfel, de la debutul pandemiei și până ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2020, 15:06
(2777 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Petrecere privată oprită de polițiști. 17 persoane au fost sancționate!

Polițiștii ialomițeni au oprit în ziua de vineri, 18 decembrie a.c., o petrecere privată organizată în localitatea Coșereni. În momentul în care s-au deplasat la fața locului, polițiștii au identificat ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2020, 15:15
(2435 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Percheziții la vânzătorii ambulanți de artificii

Manasia: Percheziții la vânzătorii ambulanți de artificii

Polițiștii ialomițeni au descins sâmbătă, 19 decembrie a.c., la locuințele a doi bărbați, ambii de 43 de ani, din comuna Manasia, bănuiți că ar deține articole pirotehnice cu intenția de a le valorifica ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2020, 15:00
(2790 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...