Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

«Am realizat 16,5% din programul de guvernare!»

Senatorul PSD Marian Pavel, anul 1, mandatul 2

«Am realizat 16,5% din programul de guvernare!»

Marian Pavel e mulțumit. Are și de ce! În urmă cu 20 de ani era doar cel mai tânăr primar PRM din istoria partidului lui Vadim Tudor... Acum e senator PSD la al doilea mandat, respiră aerul fetid al tranșeelor politice din Parlamentul României și declară că, alături de PSD, a reușit să implementeze 16,5% din programul de guvernare cu care a câștigat alegerile din 2016! Suficient ca să ne atragă atenția...

Ialomița roz-bonbon
A mai slăbit, că ține cură, și merge mult pe jos. Discursul lui e mai bine articulat, semn că în câțiva ani s-a prins câte ceva și de el. Nu-l interesează politica locală, gândește «big». Acceptă totuși, din respect pentru electorat, câteva întrebări.... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2018, 17:10 (7313 vizualizări - 12 comentarii)

POLITICĂ

Pesedozaurii vor reîntronarea președintelui Ciupercă

Senzațional! Țineți aproape de el!

Pesedozaurii vor reîntronarea președintelui Ciupercă

Lăsate nesupravegheate de onorabilul Neacșu (care zilele astea e ocupat să care gențile, pardon, mapele Vasilicăi Viorica Dăncilă...), laboratoarele PSD au fost luate cu asalt de latifundozaurul (clasa Pesedozaurus Rex) Viorel Nica. Acesta a fost auzit profețind pe holurile filialei, la ceas de seară: «Vom fi ce-am fost și mai mult decât atât!». Specialiștii în politica glaciară a social-democrației au încercat decodarea mesajul și, după nopți de nesomn, au ajuns la următoarea concluzie: Viorel Nica trage sforile prin primării pentru a-l readuce la conducerea filialei pe ex-președintele Silvian Ciupercă!

«Victorașe, nici nu știi...... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2018, 10:05 (7869 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Marian Neacșu, omul și opera

Marian Neacșu, omul și opera

Marian Neacșu este președintele PSD Ialomița și secretarul general al PSD. Ar fi putut fi mai mult, dar soarta și pârdalnica de condamnare penală i-au fost potrivnice. Chiar și așa, el a reușit să își depășească condiția... Iar realizările lui merită atenția noastră, a tuturor!

Bine faci, bine găsești! În vreme ce țara se isterizează pentru că Liviu a făcut-o primă ministreasă pe Vasilica, Marian Neacșu populează discret ministerele cu secretari de stat și funcționari de rang înalt. Potrivit estimărilor noastre, o duzină de ialomițeni, în frunte cu Potor, Crunțeanu și Alexandrescu,... [citește_tot_articolul]

29 Ianuarie 2018, 09:55 (9358 vizualizări - 13 comentarii)

POLITICĂ

Deputatul Andrei Pop are probleme cu dioptriile politice

Când parlamentarii se iau în serios

Deputatul Andrei Pop are probleme cu dioptriile politice

De mai bine de un an, de când ne-au promis luna de pe cer dacă-i trimitem în Parlament, deputații și senatorii ialomițeni nu deranjează pe nimeni. Mușoiu e în concediu permanent, Găină e invizibil, Pavel împarte praful de pe tobe, Ionașcu strânge bani albi pentru zile negre, iar Tinel visează la viață politică veșnică. Singurul care s-a luat în serios este deputatul Andrei Pop, care la 25 de ani încearcă să demonstreze electoratului că politica se poate face și altfel. Părerea noastră e că mai bine făcea ca ceilalți...

Țara lui Andrei. Deputatul Andrei!
Andrei Pop a finalizat... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2018, 16:15 (11066 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

PSD Ialomița a împrumutat bani de la viitorii parlamentari

Politicianul la nevoie se cunoaște

PSD Ialomița a împrumutat bani de la viitorii parlamentari

Deputații Mihăiță Găină și Ștefan Mușoiu, precum și senatorul Marian Pavel, au împrumutat PSD Ialomița cu sume cuprinse între 30 și 60 mii de lei. Surse din cadrul Organizației susțin că și deputatul Andrei Pop ar fi cotizat, pardon, ar fi dat cu împrumut bani la PSD Ialomița, dar nu a știut că aceștia trebuie evidențiați în declarația de avere...

Parlamentarii și daravelele lor
Săracă precum membrii săi, Organizația PSD Ialomița a fost obligată să se împrumute de la viitorii parlamentari pentru a face față cheltuielilor electorale din anul 2016. Dovada acestei sărăcii extreme... [citește_tot_articolul]

18 Decembrie 2017, 17:20 (10071 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Marian Neacșu se ia la trântă cu «statul paralel și ilegitim»

Don Quijote de Ialomița

Marian Neacșu se ia la trântă cu «statul paralel și ilegitim»

Cu doar cinci protestatari în stradă, Ialomița nu reprezintă o amenințare pentru PSD. Iar liderii locali, preocupați exclusiv de administrarea imaginii proprii, nu acordă niciun fel de importanță luptei pantagruelice cu «statul paralel și ilegitim». În aceste condiții, președintele Marian Neacșu a decis să lupte singur. Iar noi am decis să consemnăm pentru posteritate...

Un Don Quijote politic defect
Deși este doar o fundătură politică, Ialomița este reprezentată la vârf în lupta cu «statul paralel și ilegitim». După ce s-a umplut de ridicol devenind port-drapelul luptei împotriva... [citește_tot_articolul]

4 Decembrie 2017, 09:55 (8489 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Marea dăruire de la Bruxelles!

Feisbuc administrativ

Marea dăruire de la Bruxelles!

Resuscităm azi o rubrică mai veche, pe care aproape că o uitasem... Noroc cu femeile social-democrate din Ialomița! În perioada 18-19 octombrie 2017, acestea s-au alăturat unui grup de oficiali ialomițeni care au participat, cităm, «în structură mixtă (...) la o sesiune de informare și dezbatere cu DG Regio din Cadrul Comisiei Europene...».

Unul este Președintele! După cum puteți vedea în imagine, la sesiunea de la Bruxelles au participat vreo 20 de social-democrați și democrate. Ceea ce nu puteți vedea aici, descoperiți în postările de pe pagina de Facebook ale susținătorilor... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2017, 18:05 (5915 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

PSD promite Ialomiței 813,75 milioane de lei

Până în 2020, în cadrul PNDL 2

PSD promite Ialomiței 813,75 milioane de lei

Administrațiilor locale din Ialomița li se promit fondurile necesare finanțării a 129 de proiecte edilitare, din cele aproape 300 depuse spre aprobare în cadrul Programului Național de Dezvoltare Locală 2. Valoarea exactă a fondurilor promise Ialomiței de către PSD este de fix 813.751.086,75 de lei. Adică mai puțin de jumătate din cele 1,7 miliarde de lei promise de administrația Moraru încă de la începutul anului în curs... De reținut că depunerea cererilor de finanțare nu garantează însă și aprobarea implicită a acestor investiții! Cu atât mai mult cu cât unele dintre proiectele depuse nu au fost însoțite de studiile de fezabilitate sau proiectele tehnice aferente... Atât președintele PSD Ialomița... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2017, 11:05 (5736 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Ex-onorificul domn Neacșu a rămas fără mandat

Ex-onorificul domn Neacșu a rămas fără mandat

Steaua norocoasă a președintelui PSD Marian Neacșu își caută un nou drum. El a fost înlocuit de către Eugen Teodorovici, fost ministru al Fondurilor Europene și, ulterior, al Finanțelor Publice în Guvernul Ponta. Eugen Teodorovici  este, începând cu această săptămână, noul consilier onorific al premierului Mihai Tudose...

Vrednic este! Marian Neacșu este pentru Organizația PSD Ialomița întruchiparea succesului în politică. A pornit de jos, a muncit cu sârg, a supraviețuit scandalurilor publice în care a fost implicat și... a devenit umbra lui Liviu Dragnea pe holurile Parlamentului... [citește_tot_articolul]

17 Iulie 2017, 10:50 (8467 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Parlamentarii PSD după un an de guvernare

Trei, Doamne, și toți trei!

Parlamentarii PSD după un an de guvernare

Miercuri, 5 iulie 2017, parlamentarii PSD au organizat prima conferință de presă comună de la instalarea lor în funcție. Scopul declarat al acestui eveniment a fost acela de a prezenta opiniei publice rezultatele activității parlamentare după primele 6 luni de guvernare. La întâlnire au participat senatorul Marian Pavel și deputații Andrei Pop și Ștefan Mușoiu. Marele absent al întâlnirii a fost deputatul Mihăiță Găină, scuzat oficial pentru că «a fost reținut la lucrările Comisiei de Muncă din care face parte...». Prestația publică a celor trei parlamentari prezenți s-a dovedit jenantă, aceștia limitându-se la înșiruirea seacă a obligațiilor parlamentare care le-au revenit de la începutul... [citește_tot_articolul]

11 Iulie 2017, 18:10 (7023 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Candidații de «paie» ai PSD Ialomița

Trei, Doamne, și toți trei!

Candidații de «paie» ai PSD Ialomița

Campania pentru alegerile locale parțiale de la Amara, Fierbinți și Țăndărei sunt în plină desfășurare. Pe lista partidelor care propun candidați s-au înscris PNL, PMP și PSD. Primele două partide au propus niște iluștri anonimi, fără șanse reale la fotoliul de primar. PSD, în schimb, are pretenții electorale. Oferta este însă jenantă, iar conferința de presă în care și-au prezentat candidații demonstrează fără dubii acest fapt!

Ofertă jenantă la PSD
Nu știm alții cum sunt, dar noi unii, când vin alegerile, parc-am intra în pământ de rușine. De rușinea lor! Pentru că, aflat în... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2017, 12:10 (9058 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Căutări fără Țintă pentru Prefectura Ialomița

PSD vrea prefect, dar nu are de unde

Căutări fără Țintă pentru Prefectura Ialomița

bonus: Martin vine pe turnantă

Pironit în cuiele administrației guvernamentale, Gigi Petre se dovedește greu de urnit din funcția de prefect a județului Ialomița. Și, cu toată silința PSD de a debloca acest post, până la acest moment nu a fost identificată o soluție legală de schimbare a lui din funcție. Surse administrative mai bine informate decât noi susțin că ea nici nu va apărea atâta timp cât Organizația PSD Ialomița nu a identificat un candidat eligibil pentru această funcție...

Doamne ferește până nimerește
Deciziile Guvernului Grindeanu de schimbare din funcție a prefecților și subprefecților decapitează... [citește_tot_articolul]

27 Aprilie 2017, 11:55 (9372 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

antiIstorii social-democrate (I)

antiIstorii social-democrate (I)

Taman când speram și noi ca Ialomița să nu mai facă «pipi contra vântului», l-am remarcat pe domnul Președinte de CJI alergând ca bezmeticul în urma lui Dragnea, pe holurile Parlamentului din Casa Poporului. Într-un final, Dragnea a fost prins și reținut de fătucii și fătucele din presă, iar al nostru Președinte de CJI s-a postat regulamentar în spatele lui Dragnea, la susținere. Revenind la subiectul «pipi contra vânt», să completăm că, de-a lungul timpului, Ialomița și-a format un obicei în a fi «contra vântului». Și acum ne referim la momentul 2001, când ex-Președintele Savu trăgea la căruța lu’ nea Nelu în timp ce vremurile erau cu Năstase, ulterior Ialomița s-a repliat cu Năstase (prin 2... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2017, 14:40 (6430 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

PSD Ialomița este alături de «fratele» Liviu Dragnea

PSD Ialomița este alături de «fratele» Liviu Dragnea

Printr-un comunicat de presă lansat pe adresele de e-mail ale presei locale, Organizația PSD Ialomița își manifestă sprijinul pentru «fratele» Liviu Dragnea, președintele social-democraților. «Rezoluția Comitetului Executiv Județean al Organizației PSD Ialomița», cum sugestiv este intitulată declarația social-democraților ialomițeni, a fost adoptată după o ședință-fulger desfășurată miercuri seara, 15 februarie 2017. De la nivel central s-a primit dispoziție ca fiecare filială locală să-și manifeste sprijinul pentru actuala conducere a PSD și, firesc, Organizația Ialomița a reacționat «corespunzător».

De la «onorificul» Neacșu pentru «fratele» Dragnea... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2017, 11:05 (6645 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mihai Gore, consilier județean PSD, a demisionat din partid!

Ordonanțele scandaloase lasă PSD Ialomița fără membri

Mihai Gore, consilier județean PSD, a demisionat din partid!

Adoptarea de către Guvern a Ordonanțelor de Urgență privind modificarea legii penale a avut reacții și în Ialomița. Mihai Gore, membru PSD și consilier județean în cadrul Consiliului Județean Ialomița, a demisionat din organizația județeană a PSD. Anunțul a fost făcut în cursul serii de miercuri, 1 februarie 2016, pe un site de socializare.

«Nu pot accepta oroarea care a avut loc!» În mesajul pe care l-a postat pe un site de socializare, fostul membru PSD Ialomița Mihai Gore a scris: «Mă numesc Mihai Gore, consilier județean al județului Ialomița. Am intrat în acest partid și am acceptat propunerea de a fi consilier județean doar din dorința de a ajuta românii. Am avut speranțe mari însă eu sunt un om corect și nu pot accepta oroarea care a avut loc! Pentru aceasta, eu nu pot face parte din această organizație condusă de corupți. În momentul de față sunt în SUA, în interes de serviciu, și mă doare foarte tare că nu pot ieși în stradă alături de voi. Sper să dau un exemplu pentru toate persoanele corecte care fac parte din această Organizație și fiecare dintre voi să ia atitudine!»... [citește_tot_articolul]

2 Februarie 2017, 13:05 (16021 vizualizări - 37 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Marian Neacșu, consilier onorific al premierului Sorin Grindeanu

Marian Neacșu, consilier onorific al premierului Sorin Grindeanu

După ce a ratat înscrierea în cursa electorală pentru un nou mandat de parlamentar, din cauza unei condamnări penale de 6 luni închisoare cu suspendare, Marian Neacșu a ajuns consilier onorific al premierului Sorin Grindeanu, pentru relația cu Parlamentul României. Decizia a fost adoptată în Monitorul Oficial.

Consilier onorific al primului ministru Președinte al PSD Ialomița, Marian Neacșu nu a putut să candideze pentru un nou mandat la Camera Deputaților din cauza problemelor penale pe care le are. El a fost condamnat de Înalta Curte de Casație și Justiție la 6 luni închisoare cu... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2017, 12:55 (14193 vizualizări - 24 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

PSD pregătește epurarea instituțiilor descentralizate din Ialomița

Schimbarea stăpânilor, bucuria nebunilor

PSD pregătește epurarea instituțiilor descentralizate din Ialomița

PSD Ialomița a decis epurarea instituțiilor descentralizate ale statului din Ialomița. Deocamdată, procesul se află în faza de «selecție a dosarelor de cadre». Printre cele mai râvnite instituții publice se numără Inspectoratul Școlar Județean, Casa Județeană de Pensii, Inspectoratul Teritorial de Muncă și Oficiul Județean pentru Finanțarea Investițiilor Rurale. Perla Coroanei PSD rămâne însă Instituția Prefectului Ialomița, iar prima redută, cea ocupată acum de subprefectul Tonița Manea, se află acum sub asediu...

Partidul e-n toate... Procedura de selecție a candidaților PSD pentru... [citește_tot_articolul]

16 Ianuarie 2017, 12:35 (13113 vizualizări - 24 comentarii)

EVENIMENT

Alexandru Potor, secretar de stat în Ministerul Agriculturii

Este oficial!

Alexandru Potor, secretar de stat în Ministerul Agriculturii

Președintele Federației Naționale a Grupurilor de Acțiune Locală, ialomițeanul Alexandru Potor, a fost  desemnat oficial în funcția de secretar de stat al Ministerului Agriculturii. Potor a mai fost nominalizat pentru a ocupa această poziție și în luna noiembrie a anului 2015, însă numirea nu s-a concretizat.

De la FNGAL, în Ministerul Agriculturii
Potrivit unor surse, premierul Sorin Grindeanu a semnat deja numirea lui Alexandru Potor în funcția de secretar de stat în cadrul Ministerului Agriculturii. Alexandru Potor este absolvent a două facultăți, respectiv Drept și Administrație... [citește_tot_articolul]

11 Ianuarie 2017, 22:30 (26038 vizualizări - 30 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

PSD Ialomița a furat startul alegerilor parlamentare

Dragnea a fost aplaudat în lipsă

PSD Ialomița a furat startul alegerilor parlamentare

Joi, 10 noiembrie 2016, președintele PSD Ialomița Marian Neașcu a furat startul campaniei electorale, organizînd în avanpremieră lansarea candidaților PSD pentru alegerile parlamentare din 11 decembrie. Marele absent al întîlnirii a fost președintele Liviu Dragnea, așteptat zadarnic de către cei 400 de membri și simpatizanți PSD din Ialomița.

Frica de partid și de stat
«E ca pe vremea lui Ceaușescu!», «Ba, e mai rău!»... Acest schimb de replici, rostit în șoaptă la lansarea candidaților PSD Ialomița pentru alegerile parlamentare, a dat măsura calității organizării evenimentului... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2016, 10:45 (9919 vizualizări - 30 comentarii)

POLITICĂ

Marin Constantin se întoarce la Consiliul Județean. Sau nu!

PSD Ialomița contestă numirea în funcție a subprefectului

Marin Constantin se întoarce la Consiliul Județean. Sau nu!

Surse apropiate Instituției Prefectului Ialomița susțin că «rocada subprefecților» nu ar fi fost posibilă fără acordul tacit al PSD Ialomița. Considerat «eminența cenușie» a Organizației PSD în mandatul președintelui Ciupercă, Marin Constantin a căzut, încet-încet, în dizgrație. Potrivit legii, acesta ar trebui să revină acum pe funcția de consilier pe care o ocupa în cadrul Consiliului Județean Ialomița. Președintele Victor Moraru a declarat public că Marin Constantin a solicitat revenirea pe post, însă pînă la acest moment nu a fost luată o decizie... «Studiem legalitatea acestui demers. Dacă e posibil, nu avem nimic împotrivă!» a declarat el. Reamintim că, pentru a putea fi numit în... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2016, 12:55 (7390 vizualizări - 3 comentarii)

28 Iun 2026
272 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

anunț public

Primăria Municipiului Slobozia
dorește să sprijine
activitatea de funcționare
a Asociațiilor de Proprietari
și organizează, în acest sens,
în ziua de miercuri,
13 mai 2015, orele 16,00,

la Casa Municipală de Cultură
(fostul cinematograf Galax),
o Adunare cu toți administratorii
și președinții Asociațiilor de proprietari

8 Mai 2015, 12:05


Ialomița: Un tractor și un autoturism, cuprinse de flăcări

Pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină, în ultimele 24 de ore, pentru lichidarea a două incendii, izbucnite la un tractor și la un autoturism. Primul apel telefonic a fost înregistrat miercuri ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2015, 20:30
(4686 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului, în scădere ușoară

La sfîrșitul lunii aprilie 2015, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 7569 șomeri, din care 1849 șomeri indemnizați, respectiv 5720 șomeri ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2015, 18:25
(5270 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: În atenția operatorilor care achiziționează lapte

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează operatorii care achiziționează lapte de la producători că, în conformitate cu art. 151 din Regulamentul (UE) nr. 1308/2013, pînă la data de ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2015, 17:40
(4192 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Depistat în trafic în stare de ebrietate

Un tînăr, de 27 de ani, din București, este urmărit penal după ce a fost identificat în trafic, la Fetești, sub influența băuturilor alcoolice. Cel în cauză avea o alcoolemie de 0,43 miligrame alcool pur ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2015, 16:45
(4005 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Doi tineri, răniți într-un accident rutier

Doi tineri, de 32 și 28 de ani, au fost implicați într-un accident rutier, în zona municipiului Urziceni. Din primele verificări, vina ar purta-o tînărul de 28 de ani care, într-o curbă periculoasă, nu ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2015, 15:30
(4809 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Ialomița: Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor

În această perioadă, polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița demarează ample acțiuni de prevenire și combatere a braconajului piscicol. Demersurile oamenilor legii au în vedere ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2015, 13:15
(5368 vizualizări - 0 comentarii)


Festivitate de premiere pentru concursul de proiecte «Slobozia Viitorului»

Joi, 7 mai 2015, de la orele 12,00, la Casa de Municipală de Cultură Slobozia se va desfășura festivitatea de premiere a  tinerilor care au cîștigat la concursul de proiecte «Slobozia Viitorului». ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2015, 19:25
(4277 vizualizări - 1 comentariu)


AJFP Ialomița: Analiza Activității de Inspecție Fiscală din cadrul ANAF-DGRFP Ploiești în trimestrul I 2015

Principalul obiectiv al inspecției fiscale în trimestrul I 2015 l-a reprezentat intensificarea măsurilor de prevenire și combatere a evaziunii fiscale, activitatea fiind orientată cu precădere către contribuabili ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2015, 18:10
(10598 vizualizări - 1 comentariu)


APIA Ialomița: Detalii despre cota de lapte

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează operatorii care achiziționează lapte, precum și producătorii deținători de cotă de lapte pentru vînzări directe că, pînă la data de 14 mai ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2015, 15:25
(4881 vizualizări - 0 comentarii)


50 de elevi din Slobozia, în vizită de studiu la instituțiile publice din oraș

Proiectul «Inițiativă pentru comunitate mea!» continuă în Ialomița cu vizitele de studiu la instituțiile publice din oraș. Astfel, marți și miercuri, 6-7 mai 2015, 50 de elevi participanți la programul ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2015, 17:35
(5776 vizualizări - 0 comentarii)


Locuri disponibile în instituțiile de învățămînt ale Administrației Naționale a Penitenciarelor

Începînd de marți, 5 mai 2015, Administrația Națională a Penitenciarelor a făcut publică lista locurilor disponibile din cadrul unităților de învățămînt ale instituției. Peroanele care doresc să obțină ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2015, 16:15
(9002 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Prins la volan fără să dețină permis

În cursul nopții de luni spre marți, 4/5 mai 2015, polițiștii au oprit pe raza municipiului Slobozia un autoturism condus de un tînăr, de 21 de ani, domiciliat în localitate. Din verificările efectuate ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2015, 15:10
(4775 vizualizări - 1 comentariu)


Gîrbovi: Furt din locuință

Polițiștii Secției Rurale Ion Roată cercetează un tînăr, în vîrstă de 31 de ani, din comuna Gîrbovi, sub aspectul comiterii infracțiunii de furt calificat. Cel în cauză este bănuit că în perioada ianuarie ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2015, 14:05
(5025 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fără permise sau beți la volan

Un tînăr, în vîrstă de 22 de ani, din comuna Făcăeni, a fost depistat în noaptea de sîmbătă spre duminică, 2/3 mai a.c., în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu, deși anterior ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2015, 12:45
(3384 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Festivalul județean de folclor «Zărzărică, zărzărea»

Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița organizează vineri, 8 mai 2015, orele 16,00, la Căminul Cultural Săveni, faza finală a celei de-a XXIII-a ediții a Festivalului ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2015, 15:45
(6681 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Manasia

Un scurtcircuit produs la instalația electrică a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu la locuința unui cetățean din localitatea Manasia. Evenimentul a fost anunțat în după-amiaza ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2015, 13:10
(3906 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia incendiu


Slobozia: Interlopul Vivi Dinescu, trimis în judecată

Procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au finalizat cercetările în dosarul penal deschis pe numele interlopului Victor «Vivi» Dinescu. Acesta a fost trimis în judecată în urmă cu o săptămînă ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2015, 11:35
(8026 vizualizări - 0 comentarii)


Traian: Copil de 1 an și 3 luni, intoxicat cu sodă caustică

Întîmplare nefericită în localitatea ialomițeană Traian. Un copil de 1 an și 3 luni a ajuns în stare gravă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, după ce a băut sodă caustică. El a fost stabilizat de ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2015, 22:50
(7335 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

SC POLARIS M HOLDING SRL
punct de lucru Slobozia-Ialomița
aduce la cunoștința cetățenilor
care au ca zi de ridicare
a deșeurilor menajere
ziua de vineri, faptul că
ridicarea acestora se va efectua
sîmbătă, 02.05.2015,
întrucît ziua de 01.05.2015
este declarată zi
nelucrătoare

29 Aprilie 2015, 13:15


Ialomița: Arestat pentru evaziune fiscală din produse farmaceutice-citostatice

Procurori din cadrul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpatul GRIGORIU ALEXANDRU, sub aspectul săvîrșirii infracțiunii ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2015, 20:20
(8691 vizualizări - 0 comentarii)


ECOlimpiada elevilor

Elevii de clasa a III-a din Slobozia și Urziceni participă cu peste 20 de lucrări pline de imaginație în etapa națională a programului educațional ECOlimpiada Elevilor și întră în competiție cu peste 3 ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2015, 16:40
(5133 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Condiții de eligibilitate plăți directe pentru 2015

Conform prevederilor Ordonanței de Urgenta a Guvernului nr. 3 din 18 martie 2015 pentru aprobarea schemelor de plăți care se aplică în agricultură în perioada 2015-2020 și pentru modificarea art. 2 din ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2015, 15:10
(4281 vizualizări - 0 comentarii)


Elemente de muniție, descoperite la Ciocîrlia

În urma unui apel telefonic primit sîmbătă, 25 aprilie a.c., în jurul orei 12,00, echipajul pirotehnic din cadrul ISU Ialomița a fost solicitat să intervină în cazul unui proiectil descoperit de un cetățean ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2015, 13:25
(4040 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bilanț la Bursa Generală a Locurilor de Muncă

Vineri, 24 aprilie 2015, la nivel național, s-a desfașurat Bursa Generală a Locurilor de Muncă, acțiune organizată de Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă. Acest eveniment a fost organizat ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2015, 12:35
(5638 vizualizări - 1 comentariu)


Percheziții ale Poliției Române în 8 județe. Ialomița, călcată de anchetatori!

În dimineața zilei de marți, 28 aprilie 2015, polițiștii din București efectuează 75 de percheziții, în municipiul București și 8 județe, printre care și Ialomița, la persoane bănuite de ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2015, 11:50
(7521 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Reținuți pentru tentativă la omor

Potrivit unui comunicat de presă, «procurori din cadrul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpații ARDELEANU CONSTANTIN DANIEL ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2015, 16:10
(8171 vizualizări - 0 comentarii)


29 aprilie-«Ziua Veteranilor de Război», marcată la Slobozia

Miercuri, 29 aprilie 2015, în organizarea Instituției Prefectului-Județul Ialomița, a Consiliului Județean Ialomița, a Garnizoanei Slobozia precum și a Primăriei municipiului Slobozia, va fi marcată «Ziua ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2015, 14:40
(4941 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Săptămîna bibliotecilor»

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița organizează vineri, 24 aprilie 2015, cu începere de la ora 11,00, o manifestare dedicată Zilei Bibliotecarului și Zilei Mondiale a Cărții și a Dreptului ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2015, 13:20
(3226 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Tînăr accidentat pe trecerea de pietoni

Luni, 20 aprilie 2015, în jurul orei 10,30, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe bulevardul Unirii, în zona Colegiului Național Mihai Viteazul din Slobozia, s-a produs un accident de circulație ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2015, 12:10
(3678 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia accident


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...