Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

«Oamenii președintelui»

«Oamenii președintelui»

Adrian, mîna stîngă a președintelui Ciupercă
Teren dat ilegal pentru consilierul personal

În anul 2008, Consiliul Local Slobozia a aprobat un proiect de hotărîre prin care decidea atribuirea în folosință gratuită a 300 de mp pentru tinerii care doreau să-și construiască o casă. Potrivit Legii 15, în baza căreia a fost aprobat proiectul, pe listă ar fi trebuit să figureze oameni care nu dețineau proprietăți. La momentul respectiv, Adrian Ionescu, consilierul președintelui Ciupercă, era proprietar cu acte în regulă. Dar acest amănunt nu l-a împiedicat să beneficieze, ilegal, de o halcă... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2012, 12:17 (37413 vizualizări - 41 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Candidatul USL Ialomița pentru Primăria Sloboziei, Alexandru Stoica, lansat oficial în cursa electorală

Miercuri, 16 mai a.c., candidatul USL Alexandru Stoica a fost lansat oficial în cursa electorală pentru fotoliul de primar al municipiului Slobozia. Lansarea s-a dorit a fi o demonstrație de forță a organizației PSD și s-a desfășurat la Casa de Cultură Municipală din Slobozia.

500 de susținători USL la lansarea lui Stoica
Miercuri după amiaza, la orele 17,00, candidatul USL Alexandru Stoica a fost lansat oficial în lupta pentru ocuparea fotoliului de primar al municipiului Slobozia. Evenimentul s-a desfășurat în prezența a peste 500 de susținători ai celor două partide, PSD și... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2012, 15:02 (43341 vizualizări - 37 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Candidat la două partide

Manea, pesedistul de la Partidul Poporului

Credeați că le-ați văzut pe toate? Ei bine, nu! În Ialomița, viața bate filmul, iar alegerile locale Cartea Recordurilor. Și asta pentru că Aurel Manea, unul dintre candidații PSD pentru Consiliul Local Fetești, se regăsește și pe lista de consilieri județeni a Partidului Poporului-Dan Diaconescu...

Aurică, candidatură mică
Aurel Manea este un candidat de umplutură al filialei locale a PSD Fetești. Spunem de umplutură pentru că el ocupă poziția 23 pe listele depuse de această filială pentru Consiliul Local al Feteștiului. Și, pentru ca dimensiunile microscopice ale candidaturii... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2012, 19:37 (10731 vizualizări - 4 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

USL Ialomița contestă candidatura democrat-liberalului Cazacu Marinică la președinția Consiliului Județean

Lovitură sub centură între greii politicii locale

USL Ialomița contestă candidatura democrat-liberalului Cazacu Marinică la președinția Consiliului Județean

Joi, 3 mai, la Tribunalul Județean Ialomița a fost înregistrată o contestație «împotriva acceptării de către Biroul Electoral de Circumscripție Județeană nr. 23 Ialomița a candidaturii domnului Cazacu Marinică din partea Alianței pentru Ialomița la funcția de Președinte al Consiliului Județean Ialomița». Contestația se bazează pe faptul că, la data depunerii candidaturii, Cazacu Marinică deținea calitatea de înalt funcționar public, fapt interzis de Legea nr. 67/2004...

Ciupercă și Martin atacă decisiv
Contestația împotriva candidaturii președintelui PD-L Cazacu Marinică este... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2012, 13:03 (11299 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

USL Ialomița a depus listele de candidați pentru alegeri

«Vrem 15 consilieri locali la Slobozia și 20 de consilieri județeni!»

Marți, 1 mai a.c., la orele 11,00, staff-ul USL Ialomița a participat, alături de candidați, la depunerea listelor pentru alegerile locale din 10 iunie 2012. Acțiunea s-a dorit a fi una publică, menită să atragă atenția asupra candidaților propuși.
Alexandru Stoica, candidatul USL Ialomița pentru fotoliul de primar al municipiului Slobozia a declarat că este încrezător în șansele sale de a cîștiga. «Avem o strategie coerentă, care ne va permite să cîștigăm lejer alegerile. Sîntem convinși că vom avea cel puțin 15 consilieri locali în viitorul consiliu» a spus el.
Pe lîngă cei 15 consilieri locali, USL Ialomița își propune să obțină și 20 de consilieri județeni. «Propunem o echipă solidă... [citește_tot_articolul]

2 Mai 2012, 10:13 (11864 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: Primarul de Albești, viitorul prefect

PNL reclamă aceeași funcție!

EXCLUSIV: Primarul de Albești, viitorul prefect

Marin Constantin, actualul primar al comunei Albești este nominalizarea PSD Ialomița pentru funcția de prefect al județului. PNL Ialomița reclamă la rîndu-i funcția de prefect, însă refuză să facă nominalizări...

Costică își vede visul cu ochii
Marin Constantin, primarul comunei Albești, ar putea fi viitorul prefect al județului Ialomița. Nominalizarea sa este o certitudine, iar conducerea PSD a transmis deja această propunere la Centru. În buna tradiție locală, conducerea PSD a refuzat să facă comentarii legate de această nominalizare. Este de notorietate însă dorința primarului... [citește_tot_articolul]

30 Aprilie 2012, 18:21 (22031 vizualizări - 27 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Ciupercă își vrea înapoi primarii-dezertori?

Președintele PSD Ialomița, prins cu ocaua mică

Ciupercă își vrea înapoi primarii-dezertori?

În cadrul Conferinței Extraordinare a PSD Ialomița, desfășurată miercuri, 4 aprilie a.c., președintele Silvian Ciupercă a anunțat faptul că se pregătește să îi primească înapoi pe doi dintre primarii care au trecut la PD-L. Este vorba despre Ionel Frițu, primarul de la Sălcioara, și Gheorghe Soare, primarul de la Munteni Buzău.
Silvian Ciupercă a precizat că edilul de la Sălcioara și cel de la Muntei Buzău sînt singurii dintre cei patru dezertori care au trecut la PD-L cu șanse mari să revină la PSD. «Categoric pe cei doi îi vom primi, dacă este cazul. Le-am spus NU edililor de la Perieți și Ciochina!» a ținut să declare Ciupercă.

Primarul comunei Munteni Buzău: «Nu vreau înapoi la PSD!»... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2012, 20:13 (12368 vizualizări - 11 comentarii)

POLITICĂ

Cinci dezertori în paradisul social-democrat al lui Ciupercă

PSD a ieșit pe șoseaua de centură a politicii ialomițene

Cinci dezertori în paradisul social-democrat al lui Ciupercă

După modelul patentat de PD-L în urmă cu două săptămîni, PSD și-a prezentat vineri, 30 martie a.c., ultimele achiziții. Este vorba de cinci primari din întreg spectrul politic ialomițean care au confirmat că vor candida, pe listele PSD Ialomița, la alegerile din 10 iunie.

Cum e Cazacu, și Ciupercă...
Vineri, 30 martie a.c., PSD Ialomița a organizat o conferință de presă în cadrul căreia a anunțat recolarea a cinci primari ialomițeni pentru PSD. În ordinea culorilor de pe tricouri, aceștia sînt primarul PNG de la Fierbinți, Iusein Iuksel, primarii PIN Marin Gheorghe (Adîncata)... [citește_tot_articolul]

30 Martie 2012, 12:41 (26482 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

PSD Ialomița a aruncat oficial buzduganele

Ciupercă pentru județ, Stoica pentru Slobozia

După 6 luni de scenarii și două săptămîni de la anunțul public, PSD Ialomița a primit oficial aprobarea de la Centru pentru candidaturile proprii. Astfel, candidatura lui Silvian Ciupercă este reconfirmată pentru Consiliul Județean Ialomița, iar Alexandru Stoica devine candidatul USL pentru alegerile locale din Slobozia.

Comunicate oficiale și nu numai
Comunicatul oficial remis redacției (ce coincidență, cu o oră înaintea celui trimis de Gabi Ionașcu!) confirmă ceea ce toată Ialomița știa de la începutul lui martie. «Biroul Permanent Național al PSD a aprobat candidatura domnului Silvian Ciupercă pentru un nou mandat de președinte... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2012, 10:10 (10058 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

  Ialomița pentru PSD, Slobozia pentru Martin

Drumeți în calea politicienilor locali

Ialomița pentru PSD, Slobozia pentru Martin

După două săptămîni de fiert în ceaunul politicii locale, mălaiul politic a explodat. Cine a stat prea aproape, s-a ars, ca bietul Ionașcu. Cine a știut că și mămăliga politică explodează, a profitat de suflul exploziei, precum viceprimarul Alexandru Stoica. Însă ceaunul continuă să fiarbă, iar sita cerne noi și noi scenarii. Astăzi vă prezentăm doar unul dintre cele rămase în cursă. Pînă la depunerea candidaturilor, pe 3 aprilie, a mai rămas mai puțin de o lună...

Habemus primar?
Răspunsul este nu. Deși Alexandru Stoica și-a demarat militărește campania electorală și centrează interviuri pentru electorat prin paginile ziarelor, zarurile nu sînt aruncate. Ultima... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2012, 09:04 (17762 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Scenarii cu repetiție

Ialomița: Inflație de candidați pentru orașe

Unul dintre efectele «competiției deschise» din USL îl reprezintă creșterea numărului de candidați pentru orașele mari ale județului. Fie că se cheamă Slobozia, Urziceni, Fetești sau Țăndărei, aceste orașe se confruntă în acest moment cu o inflație de candidați, din toate zonele spectrului politic.

Fiefuri PNL, amenințate de PSD
Fetești și Urziceni sînt în acest moment două dintre orașele unde USL are deja 4 candidați pentru alegerile locale. Pe lîngă primarul în funcție, la Fetești își trîmbițează intenția de a candida Grigori Cenușă, președintele organizației locale a PSD. «Nu s-a bătut în cuie, nu pot comenta nimic. Dar da, am această intenție și aș vrea... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2012, 10:11 (17412 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Războiul președintelui Ciupercă cu toată lumea

PSD și PNL, bătaie pe orașe

Războiul președintelui Ciupercă cu toată lumea

Cu alegerile la ușă, USL Ialomița s-a hotărît să se despartă. Ce alianță, ce principii democratice, ce mai bine public comun?!... Astea sînt prostii pe care nici măcar electoratul tradițional nu le mai poate înghiți! Și, astfel, schisma despre care toată lumea vorbește de luni a devenit realitate, împărțind județul în taberele politice tradiționale. Primele baricade se ridică în orașe. Adică la Slobozia, Urziceni, Fetești și Țăndărei, unde gherilele politice fac și desfac alianțe și scenarii. Intangibil deocamdată, mediul rural asistă prudent la noile mișcări de trupe... Pe de altă parte, căderea lui Gabi Ionașcu cutremură din temelii PSD Ialomița. Președintele Ciupercă a deschis cutia Pandorei... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2012, 11:09 (32186 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Ialomița: Candidații viitoarelor administrații rămân secreți

Cu patru luni înainte de alegerile locale

Ialomița: Candidații viitoarelor administrații rămîn secreți

Am încercat mai an, prin noiembrie, și am aflat că staff-urile locale ale partidelor nu sînt publice. Cu o lună înainte, numărînd candidații pentru Parlament ai fiecărei filiale, am tras concluzia că avem nevoie de două județe pentru a satisface ambițiile politice ale aleșilor locali. Astăzi, cu patru luni înainte de alegerile locale, descoperim că principalele partide politice locale sînt paralizate de teamă. Teama ca nu cumva viitorii candidați să fie șantajați și să renunțe la intențiile de a candida... Motiv pentru care listele viitorilor candidați rămîn secrete pînă la noi ordine!

PNL are candidați pentru toate localitățile După ce cîrlanul Ponta a sfidat... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2012, 11:45 (15357 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

PSD renunță la candidatul-primar în funcție Gabi Ionașcu pentru Primăria Slobozia! Viceprimarul Alexandru Stoica, viitorul candidat!

Surpriză de proporții

PSD renunță la candidatul-primar în funcție Gabi Ionașcu pentru Primăria Slobozia! Viceprimarul Alexandru Stoica, viitorul candidat!

Surse din cadrul PSD Ialomița ne-au precizat că la ședința de azi, marți, 21 februarie 2012, Comitetul Local al PSD Slobozia va decide asupra candidaturii edilului în funcție Gabi Ionașcu la Primăria Slobozia. Așadar, pentru alegerile din iunie 2012 la Slobozia, social-democrații vor decide schimbarea candidatului-primar în funcție Ionașcu cu viceprimarul Alexandru Stoica, președinte al PSD Slobozia. De asemenea, o altă variantă este candidatura președintelui PNL Ialomița, Ioan Martin, la Primăria Slobozia, liberalul urmînd a fi susținut în alegeri și de organizația locală a PSD. Pe de altă parte, aceeași schimbare de candidaturi va fi produsă și pentru Primăria Țăndărei, unde primarul în funcție... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2012, 14:37 (86843 vizualizări - 32 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Alegerile pentru Primăria Slobozia, piatra de moară a politicii locale

Scenarii politice sub zăpadă

Alegerile pentru Primăria Slobozia, piatra de moară a politicii locale

Băsescu a fost salvat de ger. Comasarea se amînă pentru alegerile viitoare. Pentru anticipate nu mai e timp. În Ialomița însă, avem timp berechet pentru scenarii. Iar la -20 grade ele ar putea fi chiar interesante. Așa că reluăm la acest început de an una dintre temele favorite ale publicației noastre, alegerile pentru Slobozia.

Considerațiuni pe o temă dată
În lung de linie, pe parcursul anului 2011, v-am oferit o lungă serie de variante de lucru pentru alegerile locale din 2012, comasate sau nu. Din «best off»-ul publicației reamintim varianta în care Gabi Ionașcu renunța benevol la încă un mandat (am greșit, recunoaștem, dar greșeala recunoscută e pe jumătate... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2012, 11:21 (21848 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Niculae, un milion de euro pentru campania lui Geoană

Niculae, un milion de euro pentru campania lui Geoană

Subminarea economiei naționale, cu ajutorul funcționarilor SNGN Romgaz SA, ai Ministerului Economiei, Comerțului și Mediului de Afaceri, ai Autorității Naționale de Reglementare în Domeniul Energiei-ANRE nu este singura infracțiune reținută în sarcina magnatului Ioan Niculae. Săptămîna precedentă, Direcția Națională Anticorupție a dispus trimiterea omului de afaceri în judecată. Acțiunea s-a petrecut după ce procurorii DNA au reușit să stabilească relațiile mafiote dintre marcanți membri ai Partidului Social Democrat și omul de afaceri. Evident, relația de «concubinaj» avea drept scop numirea în funcții de conducere în cadrul unor importante instituții publice a unor indivizi ce urmau să-l favorizeze... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2012, 16:51 (17241 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Dreptate, ochii plînși cer să te vadă

Nici un pesedist ialomițean la mitingul de la București!

click pe poză

Miercuri, 18 ianuarie 2012, la Slobozia s-a desfășurat cel mai mare miting politic din ultimii 10 ani. În ciuda acestei demonstrații de forță impecabil organizate, joi, 19 ianuarie a.c., niciun membru al PSD Ialomița nu a participat la mitingul USL de la București.

Paradă de forță pentru electoratul local
Miercuri, 18 ianuarie 2012, după 4 zile în care PSD Ialomița a întreținut din umbră protestele din fața Prefecturii Ialomița, «Slobozia a fost scena celui mai mare miting politic din ultimii 10 ani» după cum au declarat-o chiar organizatorii. Peste 250 de membri PNL și peste 800 de membri PSD au mărșăluit animați de o rigidă disciplină de partid de la Stadionul «1 ... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2012, 16:55 (52685 vizualizări - 34 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Adevărata Revoluție a încetat. Protestele de partid continuă!

click pe poză

Așa cum a anunțat încă din ziua precedentă, miercuri, 18 ianuarie, USL Ialomița a organizat la Slobozia un miting de protest împotriva Guvernului Boc și a președintelui Băsescu. Mitingul s-a desfășurat pe bulevardul principal, Matei Basarab, de la Stadionul «1 Mai» și pînă în Piața Revoluției. La manifestare au participat peste 1000 de membri de partid și simpatizanți ai USL, atît din Slobozia, cît și din localitățile rurale din județ.
În ciuda îndemnurilor manifestanților («Nu stați la balcoane/Că murim de foame») locuitorii municipiului Slobozia, surprinși pe stradă de marșul USL, nu s-au alăturat acestuia. Printre protestatari s-au numărat liderii PSD și PNL locali, dar și primarii comunelor... [citește_tot_articolul]

18 Ianuarie 2012, 19:50 (43373 vizualizări - 31 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Un SMS pierdut și «modalitățile de influențare a evenimentelor»

Un SMS pierdut și «modalitățile de influențare a evenimentelor»

«„Există o așteptare privind modalitățile de influențare a evenimentelor! Aștept un semnal! Silvian“. Ce ați citit este un SMS expediat pe unul dintre telefoanele redacției noastre chiar de, ați ghicit!, președintele PSD Ialomița, Silvian Ciupercă. Președintele Ciupercă a încurcat, fără îndoială, destinatarul mesajului citat mai sus și ni l-a expediat undeva sîmbătă, 14 ianuarie 2012, în jurul orei 12,40. Cui îi era adresat e lesne de închipuit, adevăratul destinatar acordîndu-i «indicațiile» și «modalitățile de influențare» căci, după cum se știe, sîmbătă, 14 ianuarie 2012, sub oblăduirea PSD s-a consumat prima zi de «revoluție» la Slobozia...»
Între ghilimele am prezentat șapoul articolului... [citește_tot_articolul]

18 Ianuarie 2012, 15:14 (38048 vizualizări - 23 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Prefectul Teculescu acuză USL de «instigare la revoltă»

Ialomița: Prefectul Teculescu acuză USL de «instigare la revoltă»

Ultima Oră: PSD a solicitat autorizarea unui miting pentru miercuri, 18 ianuarie 2012, acțiune la care se preconizează participarea a 1000 de oameni. Mitingul se va desfășura la Slobozia, pe traseul Stadionul «1 Mai»-Piața Revoluției.

Marți, 17 ianuarie 2012, prefectul de Ialomița, Mădălin Teculescu a făcut primele declarații oficiale legate de protestele desfășurate timp de trei zile în Piața Revoluției. El a declarat că oamenii politici prezenți în Piață au organizat mitingul incitînd populația la revoltă. Singura persoană nominalizată de către prefectul Tecuelescu a fost președintele Autorității Teritoriale de Ordine Publică, Otilia Dumitru. Prefectul Teculescu a considerat inadmisibilă prezența acesteia la un miting neautorizat, ținînd cont de calitatea sa oficială. În privința probelor, prefectul Teculescu a declarat că lasă organele abilitate să se pronunțe, după finalizarea unei anchete în această privință: «Au cărat... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2012, 20:40 (46875 vizualizări - 17 comentarii)

28 Iun 2026
251 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Tânăr din Scânteia, beat la volan pe străzile Sloboziei

Vineri, 20 septembrie a.c., în jurul orelor 21,00, polițiștii din Slobozia au oprit în trafic, pentru verificări, un vehicul condus de un tânăr, de 19 ani, din Scânteia. Î ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2024, 15:40
(2318 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni cu efective mărite

Duminică, 22 septembrie a.c., polițiștii ialomițeni au organizat în localitățile Reviga, Cocora, Colelia, Bărcănești, Borănești și Axintele două acțiuni cu efective mărite, având ca scop ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2024, 15:35
(1958 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie la o conductă de alimentare cu apă la Țăndărei!

Luni, 23 septembrie 2024, în intervalul orar 12,30-14,00, se sistează furnizarea apei potabile consumatorilor la Țăndărei, în vederea executării lucrărilor de remediere a unei avarii survenite ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2024, 12:45
(2730 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Andrășești

Sâmbătă, 21 septembrie a.c., în jurul orelor 17,00, pompierii din Slobozia au intervenit la un accident rutier produs la Andrășești. În eveniment a fost implicat un autoturism. După ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2024, 09:20
(3171 vizualizări - 0 comentarii)


IJJ Ialomița: Pasageri amenințați cu un cuțit în tren

Panică în rândul călătorilor care doreau să ajungă vineri, 20 septembrie a.c., de la București, la Slobozia, cu un tren personal. Pe parcursul călătoriei, oamenii au fost amenințați cu un ...[citește_toată_știrea]

21 Septembrie 2024, 11:40
(1680 vizualizări - 0 comentarii)


USR: «Pentru persoanele cu dizabilități, PSD și PNL nu au nici timp, nici soluții. Pentru Iohannis, fac proceduri speciale în Parlament!»

Pentru a doua oară în doar patru zile, persoanele cu dizabilități au ieșit în stradă ca să-și strige disperarea. A trecut aproape o lună de când au aflat că legea PSD-PNL a pensiilor ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2024, 09:05
(1356 vizualizări - 0 comentarii)


ANFA și Forumul APPR-apel la solidaritate către comunitatea de fermieri pentru sprijinirea sinistraților din județele Galați și Vaslui

În urma inundațiilor masive care au curpins județele Timiș, Galați, Iași și Vaslui, conform estimărilor, peste 7000 de persoane au rămas fără adăpost, fără acces la bunuri esențiale și se confruntă ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2024, 16:55
(2060 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Intervenție pe strada Călărași din Cartierul Fetești-Gară/Fetești!

Echipele RAJA Constanța intervin miercuri, 18 septembrie 2024, pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 180 mm, de pe strada Călărași din Cartierul Fetești ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2024, 14:25
(2281 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița atenționează asupra variolei ovină și caprină

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița atenționează crescătorii de ovine și caprine de pe raza județului Ialomița cu privire la contextul epidemiologic european privind ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2024, 14:20
(2637 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Vineri, 20 septembrie 2024, termenul-limită de depunere a declarațiilor fiscale pentru aplicarea/încetarea aplicării sistemului TVA la încasare

 Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că vineri, 20 septembrie  2024, este termenul-limită de depunere a unor declarații fiscale, în scopul ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2024, 14:15
(4335 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în localitatea Sudiți!

Echipele RAJA Constanța intervin miercuri, 18 septembrie 2024,  pentru executarea lucrărilor de remediere a unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 180 mm, de pe ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2024, 09:20
(1823 vizualizări - 0 comentarii)


Razie a polițiștilor la Slobozia

Razie a polițiștilor la Slobozia

Marți, 17 septembrie 2024, polițiștii ialomițeni au organizat o razie în municipiul Slobozia, având ca scop menținerea și asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică, prevenirea ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2024, 15:30
(1309 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia razie


APIA: 30 septembrie 2024, termen-limită pentru semnarea cererilor de plată aferente Campaniei 2024

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură reamintește fermierilor că până la data de 30 septembrie 2024, sunt așteptați la Centrele APIA unde au depus cererile de plată aferente Campaniei ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2024, 10:30
(8854 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Tânăr surprins de jandarmi având asupra sa substanțe posibil interzise

Un tânăr de 20 ani a fost depistat de jandarmii ialomițeni având asupra sa substanțe posibil interzise. Atenția jandarmilor a fost atrasă de faptul că persoana se afla într-un autoturism ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2024, 10:00
(4082 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Rambursări TVA de peste 4,63 milioane de lei în luna august 2024

Administrația Județeană Finanțelor Publice Ialomița, prin structurile sale fiscal-teritoriale, a rambursat în luna august 2024, conform selecției naționale, TVA în valoare de peste 4,63 milioane ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2024, 16:20
(4341 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Infracțiuni rutiere

Sâmbătă, 15 septembrie a.c., în jurul orei 1,30, polițiștii din Platonești au oprit în trafic, în comuna Giurgeni, un autoturism condus de un bărbat, în vârstă de ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2024, 16:10
(1820 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune cu efective mărite în localitățile Ciulnița, Albești și Ciochina

Vineri, 13 septembrie a.c., polițiștii din Slobozia au organizat în localitățile Ciulnița, Albești și Ciochina o acțiune cu efective mărite. În acest sens, s-a acționat în zonele î ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2024, 16:05
(2432 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Porumbului» Orezu-ediția 2024: Un manifest al fermierilor pentru strategii naționale privind managementul riscurilor în agricultură!

«Ziua Porumbului» Orezu-ediția 2024: Un manifest al fermierilor pentru strategii naționale privind managementul riscurilor în agricultură!

Evenimentul emblematic al Forumului Agricultorilor și Procesatorilor Profesioniști din România, «ZIUA PORUMBULUI» OREZU a avut loc miercuri, 11 septembrie 2024, la ferma domnului Nicolae ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2024, 14:50
(2121 vizualizări - 0 comentarii)


Case în flăcări la Bărbulești și Vlădeni, incendiu la o mașină în Slobozia

Case în flăcări la Bărbulești și Vlădeni, incendiu la o mașină în Slobozia

Trei echipaje operative din cadrul Detașamentului de Pompieri Urziceni au intervenit pentru lichidarea unui incendiu produs la o locuință în comuna Bărbulești. Au ars obiecte de mobilier. Cauza ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2024, 09:55
(1716 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Coșereni

Sâmbătă, 14 septembrie a.c., în jurul orelor 13,00, pompierii din Urziceni au intervenit la un accident rutier produs în comuna Coșereni. În eveniment au fost implicate două autoturisme ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2024, 09:50
(2511 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în Cartierul Coloniști din orașul Fetești!

În vederea executării lucrărilor de remediere a unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 180 mm, de pe strada Țăndărei din Fetești, echipele RAJA Constanța sistează ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2024, 09:30
(2259 vizualizări - 0 comentarii)


DIICOT: Traficanți de heroină, prinși la Slobozia!

DIICOT: Traficanți de heroină, prinși la Slobozia!

Joi, 12 septembrie 2024, procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism DIICOT-Structura Centrală au dispus reținerea a șase inculpați (trei cetățeni albanezi ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2024, 18:05
(3226 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Copil de 12 ani lovit de o mașină

Slobozia: Copil de 12 ani lovit de o mașină

Vineri, 13 septembrie 2024, pompierii din Slobozia, alături de paramedicii SMURD au intervenit în cazul a două accidente rutiere produse în Cartierul Bora al Sloboziei. În primul eveniment ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2024, 17:25
(2431 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Fetești: Dosar penal pentru că a încălcat ordinul de protecție

Polițiștii din Fetești au fost sesizați vineri, 13 septembrie 2024, de către o tânără de 36 de ani, cu domiciliul în Fetești. Concubinul acesteia, un bărbat de 40 de ani, ar fi încălcat ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2024, 13:50
(1094 vizualizări - 0 comentarii)


Movila: Urmărit penal pentru «violență în familie»

Polițiștii au fost sesizați miercuri, 11 septembrie 2024, de către o femeie de 42 de ani, cu privire la faptul că ar fi fost agresată fizic de către concubinul său, un bărbat în vârstă de ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2024, 13:40
(1232 vizualizări - 0 comentarii)


Serviciul de Call Center RAJA Constanța

Serviciul de Call Center RAJA Constanța

Serviciul de Call Center pus la dispoziția clienților de către RAJA Constanța vine în întâmpinarea tuturor abonaților, funcționând sub forma unui robot telefonic ce răspunde la ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2024, 13:05
(3407 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Plăți de peste 28,62 milioane de lei pentru renta viageră agricolă

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a finalizat autorizarea la plată a rentierilor agricoli care și-au vizat carnetele de rentier în perioada 1 martie-2 septembrie 2024. Astfel, ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2024, 12:50
(1632 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: S-a prelungit perioada de depunere a cererilor pentru schema de ajutor «Silvo-mediu și climă»

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură anunță prelungirea până la data de 4 octombrie 2024, orele 14,30, a primei sesiuni de depunere a Cererilor de finanțare pentru accesarea schemei ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2024, 12:30
(3916 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Vindea pește fără documente legale

IPJ Ialomița: Vindea pește fără documente legale

Joi, 12 septembrie 2024, polițiștii ialomițeni au depistat în flagrant un bărbat, în vârstă de 42 de ani, din județul Constanța, care transporta cu autoturismul personal pește din speciile ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2024, 11:40
(1238 vizualizări - 1 comentariu)


AJFP Ialomița: 1,83 milioane lei de lei, obligații suplimentare de plată stabilite de Inspecția Fiscală în luna august 2024

Inspectorii cu atribuțiuni de control din cadrul Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița au efectuat, în luna august 2024, controale la contribuabili persoane fizice și juridice. ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2024, 11:00
(5215 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...