Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Viitorul restaurant Bosfor «mușcă» din spațiul public

Vin turcii în Piața Revoluției

Viitorul restaurant Bosfor «mușcă» din spațiul public

Slobozenii vor avea un restaurant cu specific turcesc în Piața Revoluției din Slobozia. Restaurantul se va numi Bosfor și urmează să fie deschis într-unul dintre spațiile comerciale deținute de firma Ovis Aries SRL în Piața Revoluției. Investiția a debutat însă cu stîngul. Intrarea în restaurant se construiește, în buna tradiție a construcțiilor din Slobozia, fără a avea autorizație!

Aktas plus Ovis Aries egal Bosfor
În ’92, patronul firmei Aktas a deschis în Slobozia brutăria în care își desfășoară și acum activitatea. Gurile rele își amintesc că la momentul respectiv firma depozita... [citește_tot_articolul]

8 Septembrie 2015, 14:05 (10991 vizualizări - 11 comentarii)

REPORTAJ

Rezervația naturală «Groapa lui Stoica»

Rezervația naturală «Groapa lui Stoica»

Lucrările de reabilitare a Pieței Revoluției s-au blocat. Pe 4 septembrie 2015, lichidatorul judiciar va decide viitorul firmei ACM 4 București. Autoritățile au depus armele. Independent propune transformarea «Gropii lui Stoica» în rezervație naturală.

Pledoarie pentru o rezervație naturală
De o săptămînă, «Groapa lui Stoica» nu mai e păzită. În locul paznicilor au apărut niște proiectoare care alungă noaptea întunericul de pe fundul gropii. Însă noi nu ne-am aventurat noaptea în groapă. Am făcut-o într-o zi de joi, după program, la puțină vreme după ce excavatorul a dispărut... [citește_tot_articolul]

4 Septembrie 2015, 18:20 (6156 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

 Exclusiv: Dealer de droguri din București, anchetat de procurorii DIICOT Ialomița

Persoane audiate la Slobozia

Exclusiv: Dealer de droguri din București, anchetat de procurorii DIICOT Ialomița

Anchetă în județul Ialomița și municipiul București a procurorilor Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Crimă Organizată și Terorism-Biroul Teritorial Slobozia. Organele judiciare au efectuat 4 percheziții pentru a depista un bărbat din Capitală, suspectat că ar fi vîndut droguri pe raza județului Ialomița. În urma descinderilor cîteva persoane au fost chemate la audieri.

Canabis de București, vîndut în Ialomița
Potrivit anchetei coordonată de procurorii DIICOT Slobozia, dealerul de droguri ar fi vîndut canabis în mai multe localități din județul Ialomița. Pentru a proba... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2015, 21:55 (6006 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Construcții ILEGALE în Bazarul Municipal

E oficial

Slobozia: Construcții ILEGALE în Bazarul Municipal

La sfîrșitul lunii trecute, ziarul Independent atrăgea atenția asupra unei situații considerate «inadmisibile» în anul de grație 2015. Concret, este vorba despre aprobarea executării unor construcții cu caracter definitiv în Bazarul Municipal din Slobozia. Potrivit Planului Urbanistic Zonal, în perimetrul respectiv construcțiile au caracter provizoriu! Ca urmare a apariției articolului (n. red.: Bazarul Municipal din Slobozia, un Eldorado imobiliar), Inspectoratul de Stat în Construcții a declanșat un control la nivelul Primăriei Slobozia. Controlul este în curs, însă surse din cadrul administrației locale confirmă faptul că, potrivit... [citește_tot_articolul]

1 Septembrie 2015, 19:20 (7674 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Evaziune chinezească la Slobozia

Evaziune chinezească la Slobozia

Explozia de magazine chinezești din Slobozia a intrat în atenția organelor de urmărire penală. Potrivit unor informații interne, polițiștii ialomițeni din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice au început urmărirea penală în cazul a două societăți comerciale din oraș, administrate de patroni chinezi. Oamenii legii au sesizat și inspectorii fiscali, care au pus sechestre pe tone întregi de marfă, comercializate în reședința județului Ialomița. Faptele pe care le anchetează organele statului vizează infracțiuni de evaziune fiscală, prejudiciul depășind 1,1 milioane de lei.

Chinezii au invadat Slobozia... [citește_tot_articolul]

28 August 2015, 20:25 (12596 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Pictorii lui Dumnezeu

Pictorii lui Dumnezeu

De trei luni, în Biserica din Bazarul Municipal sfinții primesc straie noi. Munca începe dimineața, la prima oră, și se termină tîrziu, în noapte, cînd pensulele ajung să tremure și ochii se împăienjenesc de osteneală. Pictorii sînt trei, iar biserica are 400 de metri pătrați de perete... «E o biserică mai mică și sperăm să reușim să terminăm lucrarea pînă la sfîrșitul lui septembrie. Cu voia lui Dumnezeu, o să reușim!» ne spune pictorul Constantin Iulian Teofănescu. Nu-i place să vorbească despre el, iar despre munca sa vorbește puțin și măsurat. În locul lui, vorbesc sfinții de pe zidurile bisericii.

Biserica Apostolului Matei... [citește_tot_articolul]

28 August 2015, 16:20 (5976 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Doi agenți de Ordine Publică, agresați în timpul serviciului

Slobozia: Doi agenți de Ordine Publică, agresați în timpul serviciului

Seria scandalurilor în care polițiștii devin victime ale infractorilor continuă la Slobozia. Procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia l-au reținut pentru 24 de ore, pe bază de ordonanță, pe tînărul Daniel Robert Sîrbu, după ce acesta a agresat doi agenți ai Serviciului de Ordine Publică. Inculpatul se face vinovat de comiterea infracțiunilor de «ultraj» și «tulburarea ordinii și liniștii publice».

A împărțit pumni polițiștilor
Incidentul s-a petrecut în dimineața zilei de 26 august 2015, la orele 6,53. Potrivit procurorilor, agresorul agenților... [citește_tot_articolul]

27 August 2015, 16:45 (17944 vizualizări - 28 comentarii)

EVENIMENT

Dai șpagă, treci clasa

Profesoară trimisă în judecată la Școala Postliceală Sanitară Slobozia

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au finalizat cercetările în cazul profesoarei șpăgare de la Școala Postliceală Sanitară de la Slobozia. Femeia nu a scăpat de acuzații și a fost trimisă în judecată pentru luare de mită. Anchetatorii susțin că ea ar fi primit de la elevii săi o cutie cu bomboane și 400 de lei, în schimbul subiectelor în baza cărora au fost evaluați.

Filmul unei anchete
În luna iulie a anului trecut, în urma unui flagrant, procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița descopereau într-o sală de examinare a Școlii Postliceale Sanitare... [citește_tot_articolul]

25 August 2015, 14:25 (16751 vizualizări - 24 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Slobozia: «Groapa lui Stoica», în sondaj

De două săptămîni încoace, «Groapa lui Stoica» a început să semene «a loc părăsit și neisprăvit». Spre deosebire de Negru Vodă însă, primarul Alexandru Stoica și-a pus palma în ..., ne scuzați de expresie!, și a plecat în concediu. Așa că, în locul celor nouă meșteri mari și a lui Manole zece, «care-i și întrece», la groapă mai lucrează doar doi Dorei care pompează de pe fundul gropii (na, că pînă la urmă am spus-o!) apa acumulată în urma ultimei furtuni.În aceste condiții, Independent propune slobozenilor o dezbatere argumentată pertinent, referitoare la dilema din acest moment a administrației locale: groapa trebuie sau nu să fie astupată?... [citește_tot_articolul]

21 August 2015, 16:25 (13123 vizualizări - 39 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Slobozia: Depistat la volan în stare de ebrietate

Un șofer, de 36 de ani, a fost prins conducînd pe șoselele Sloboziei în stare de ebrietate. Acesta avea o alcoolemie de 0,58 miligrame alcool pur în aerul expirat. Pentru fapta sa el s-a ales cu un dosar... [citește toată știrea]

21 August 2015, 15:30 (4037 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: «Groapa lui Stoica» în oglindă

De 6 ori mai mult cu aceiași bani europeni

Slobozia: «Groapa lui Stoica» în oglindă

De aproape un an și jumătate, administrația locală oferă explicații menite să justifice întîrzierile în execuția lucrărilor de reabilitare a Pieței Revoluției. De la «noi am făcut tot ce a depins de noi» și pînă la «sîntem epuizați fizic și moral», trecînd prin invariabilul «alții sînt de vină», oficialii administrației locale au arătat cu degetul în toate direcțiile încercînd să identifice «acarul Păun». Mai mult decît atît, toate scandalurile publice mediatizate de noi cu privire la această investiție au fost înfierate proletar, primarul Alexandru Stoica făcînd din publicația Independent «Inamicul nr. 1» al administrației locale. În acest... [citește_tot_articolul]

17 August 2015, 14:50 (20258 vizualizări - 34 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Slobozia: Tinerețe fără bătrânețe, asistată medical

Slobozia: Tinerețe fără bătrînețe, asistată medical

Într-un oraș înțesat de saloane de cosmetică precum Slobozia, există un loc unde frumusețea este asistată medical. Cu aparate inovatoare și proceduri diversificate, Lia Laser Medspa garantează domnișoarelor și doamnelor din oraș că tinerețea fără bătrînețe poate deveni realitate.

Un proiect ambițios
Povestea singurului Centru de Estetică Medicală din Slobozia se scrie în imediata apropiere a Gării, la capătul bulevardului Unirii. Ideea înființării lui a apărut în 2010, an în care medicii Ionel și Adriana Stamate au decis să deschidă un Centru care să îmbine procedurile de înfrumusețare... [citește_tot_articolul]

17 August 2015, 12:10 (14673 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Mihai, cosmetician auto

Mihai, cosmetician auto

Angajat la stat, sclav la patron sau liber profesionist?! Un bucureștean naturalizat în Slobozia răspunde fără să clipească la această întrebare. L-am descoperit lîngă un autoturism prăfuit, cu o periută de dinți în mînă și trei pulverizatoare alături. «Sînt cosmetician. Cosmetician auto!» s-a recomandat el înainte de a ne spune una dintre cele mai inspirate povești pe care am ascultat-o în ultimul an.

Cînd viața îți dă lămîi...
...«fă o limonadă!» spune unul dintre miile de bancuri stupide care circulă pe internet. Lui Mihai Aldea viața nu i-a oferit nici măcar lămîi. A venit... [citește_tot_articolul]

14 August 2015, 17:55 (14585 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Centrul de Informare Turistică de la Slobozia a fost inaugurat

Centrul de Informare Turistică de la Slobozia a fost inaugurat

Reprezentanții Primăriei Slobozia au inaugurat vineri, 14 august 2015, Centrul de Informare Turistică. Amplasat la intrarea dinspre București a municipiului, obiectivul  își propune să le ofere celor... [citește toată știrea]

14 August 2015, 15:20 (10014 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Barierele BIOMED blochează circulația

Slobozia: Barierele BIOMED blochează circulația

Centrul medical BIOMED de pe bulevardul Matei Basarab din Slobozia a instalat două bariere. Barierele blochează circulația în zonă creînd ambuteiaje și obligînd șoferii să ocolească inutil. Proprietarii de apartamente care locuiesc în blocurile din jur sînt revoltați și vor explicații.

Barierele de pe trotuar
Centrul medical BIOMED, din imediata vecinătate a blocurilor MFA, funcționează de ani buni în Slobozia. Iar vecinii nu au fost deranjați de firma în cauză pînă cînd reprezentanții BIOMED nu au blocat spațiul din fața sediului cu două bariere care sufocă circulația în zonă... [citește_tot_articolul]

7 August 2015, 15:10 (18179 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

 Haos în transportul comun din Slobozia

Nick Touring amenință Primăria

Haos în transportul comun din Slobozia

Transportul în comun la Slobozia a devenit un coșmar. Primăria Slobozia a cerut firmei Nick Touring să respecte clauzele contractuale. În replică, administratorul Nicu Pericli a declarat că va renunța la concesiune dacă nu este sprijinit. Conducerea Nick Touring acuză angajații și clienții de «furt și distrugere».

«Haos», numele tău e Nick Touring
De o săptămînă, firma locală de transport a redus numărul curselor la jumătate, fără acordul Primăriei Slobozia. Pe 29 iulie, firma și-a notificat unilateral clienții cu privire la dublarea intervalului de așteptare între două curse... [citește_tot_articolul]

6 August 2015, 14:40 (25578 vizualizări - 38 comentarii)

EVENIMENT

«Groapa lui Stoica» are păcate de neiertat

Corespondență edificatoare

«Groapa lui Stoica» are păcate de neiertat

La un an și mai bine de la demararea lucrărilor de reabilitare a Pieței Revoluției, problemele cu care se confruntă această investiție au efect de bumerang. O corespondență dintre antreprenorul general, ACM 4 București și Primăria Slobozia confirmă faptul că lucrările nu vor fi gata la termenul stabilit. Pe de altă parte, conflictul dintre Elena Neagu, președintele UJSL Ialomița și administrația locală a intrat în atenția Direcției Naționale Anticorupție. Primarul Alexandru Stoica a anunțat la începutul acestei luni că situația îl epuizează «fizic și psihic»...

ACM 4 contestă managementul Primăriei... [citește_tot_articolul]

4 August 2015, 21:05 (28910 vizualizări - 20 comentarii)

REPORTAJ

Zodia Măturoiului la Slobozia

Zodia Măturoiului la Slobozia

De aproape un an de zile, angajații Polaris «terorizează» orașul cu măturoaiele. Măturau și anii trecuți, dar o făceau noaptea și deranjau mai puțin. Acum însă nimic nu-i mai oprește. Au mături uriașe și nu iartă nimic. Copii în cărucioare, pensionari toropiți de căldură, dame bine ieșite în tîrg, oameni cu treburi. Toată lumea se ferește și toată lumea e terorizată. Slobozia se mătură la metru pătrat!

Orașul văzut din praf
E cald încă de dimineață. De trei zile vîntul abia de adie împingînd vipia de pe o stradă pe alta. Cea mai fierbinte vară din ultimii 135 de ani face ravagii... [citește_tot_articolul]

4 August 2015, 17:40 (5631 vizualizări - 8 comentarii)

ULTIMA ORĂ

Patiseria de lângă Spitalul Județean Slobozia a luat foc

Patiseria de lîngă Spitalul Județean Slobozia a luat foc

În seara zilei de duminică, 2 august 2015, pompierii din cadrul Gărzii de Intervenție Slobozia au fost solicitați să stingă un incendiu produs pe raza municipiului. Flăcările au cuprins patiseria de lîngă... [citește toată știrea]

3 August 2015, 01:45 (11525 vizualizări - 6 comentarii)

ULTIMA ORĂ

Beat la volan, pe străzile Sloboziei

Polițiștii rutieri au oprit pentru control, pe raza municipiului Slobozia, un autoturism condus de un localnic, de 33 de ani. Întrucît emana halenă alcoolică, șoferul a fost testat cu aparatul etilotest... [citește toată știrea]

31 Iulie 2015, 20:25 (5306 vizualizări - 0 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
275 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Amenzi de peste 91 mii de lei aplicate șoferilor

În ultimele patru zile, polițiștii rutieri ialomițeni au constatat nereguli ce au condus la aplicarea a 334 sancțiuni contravenționale, valoarea amenzilor depășind suma de 91 mii lei.Cele mai multe dintre ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2010, 16:40
(25182 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: amenzi Ialomița


Protocol de parteneriat cu APIA Franța

La sfîrșitul săptămînii precedente, vineri, 28 mai 2010, la Paris, a fost semnat un protocol de parteneriat între Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură, FranceAgriMer și Agenția pentru Servicii ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2010, 16:38
(29159 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A rămas fără permis pentru că a condus o mașină cu defecțiuni tehnice

«Polițiștii Biroului Rutier Slobozia, cu sprijinul de specialitate al Registrului Auto Român Ialomița au acționat pe raza municipiului reședință de județ pentru verificarea stării tehnice a autovehiculelor ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2010, 16:37
(31841 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii asigură măsurile de ordine la BAC

Peste 30 de polițiști ialomițeni acționează pentru a asigura măsurile de ordine și siguranță publică la cele 17 unități de învățămînt în care sînt organizate centre de susținere ale examenului de Bacalaureat ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2010, 16:35
(25423 vizualizări - 0 comentarii)


Dridu: Biciclist accidentat

Sîmbătă, 29 mai a.c., în jurul orei 15.30, Poliția Urziceni a fost sesizată prin 112 despre faptul că pe DJ101C, pe raza localității Dridu, s-a produs un accident de circulație soldat cu vătămarea unei ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2010, 18:02
(27493 vizualizări - 0 comentarii)


Băut la volan, a intrat cu mașina în pom

Duminică, 30 mai a.c., în jurul orei 13.15, Poliția Slobozia a fost sesizată despre faptul că pe DN2C între localitățile Tovărășia și Nicolești, s-a produs un accident rutier soldat cu vătămarea unei persoane ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2010, 18:02
(24419 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: La volan cu permisul suspendat

Duminică, 30 mai a.c., în jurul orei 14.30, pe DN2C, pe raza localității Grivița, polițiștii au oprit în trafic pentru control la volanul căruia se afla un tînăr, de 21 de ani. Procedînd la oprirea regulamentară ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2010, 18:01
(26590 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive în mediul rural

În cursul nopții de sâmbătă spre duminică, 29/30 mai a.c., polițiști din cadrul Poliției Orașului Țăndărei au organizat și executat, începînd cu miezul nopții, timp de patru ore, acțiuni punctuale pentru ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2010, 18:00
(27316 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Depistat conducînd un autoturism fără drept de circulație

În cursul zilei de duminică, 30 mai a.c., în jurul orei 18.00, agenți din cadrul Poliției Municipiului Urziceni, în timp ce se aflau în exercitarea atribuțiilor de serviciu pe raza municipiului, au depistat ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2010, 17:59
(22066 vizualizări - 0 comentarii)


Rîul Ialomița a mai făcut o victimă

Duminică, 30 mai a.c., în jurul orei 8.15, echipa de căutare-salvare de la Detașamentul Urziceni al Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» a fost solicitată pe raza comunei Sărățeni ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2010, 12:41
(25794 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: înec Ialomița


Incendii: Un vagon de marfă al CFR a luat foc

Incendii: Un vagon de marfă al CFR a luat foc

Vagonul făcea parte dintr-o garnitură de tren dezafectată, în el fiind depozitate paie și resturi vegetale. Fumul dens care se degaja din tren a fost observat sîmbătă, 29 mai, în jurul orei 14.30, fiind ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2010, 12:40
(26857 vizualizări - 0 comentarii)


192 locuri de muncă disponibile în străinătate

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomita aduce la cunostințta celor interesați că la această dată, prin intermediul rețelei EURES, sînt disponibile 192 locuri de muncă în străinătate. ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2010, 10:16
(26428 vizualizări - 0 comentarii)


«Acolo unde sunt adunați doi sau trei în numele Domnului, acolo și Hristos este în mijlocul lor»

«Acolo unde sînt adunați doi sau trei în numele Domnului, acolo și Hristos este în mijlocul lor»

Luni, 24 mai a.c., Sărbătoarea Sf. Treimi, după săvîrșirea Sfintei Liturghii, la îndemnul și îndrumarea Preotului Paroh Radu Gheorghe, cîteva familii tinere din parohia Fierbinții de Jos au oferit o masă ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2010, 15:20
(32395 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Sistem de Management al Calității la Prefectură și Consiliul Județean

Marți, 8 iunie a.c., Prefectura Ialomița și Consiliul Județean Ialomița vor organiza, la Centrul Cultrual UNESCO «Ionel Perlea», Conferința de lansare a proiectului «Implementarea, certificarea și menținerea ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2010, 10:16
(31475 vizualizări - 1 comentariu)


Judecătoria Slobozia se mută în sediu nou din 7 iunie

Judecătoria Slobozia se va muta în sediu nou din 7 iunie 2010, dată fiind demararea lucrărilor de consolidare a clădirii în care își desfășura activitatea. Astfel, Judecătoria Slobozia va funcționa la imobilul ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2010, 08:32
(20508 vizualizări - 0 comentarii)


Adjunctul Tiță a ajuns șef la Poliția Urziceni

La începutul săptămînii, marți 25 mai, comisarul șef de poliție Ioan Tiță a promovat concursul pentru ocuparea funcției de șef al Poliției Municipiului Urziceni. Funcția de șef la Urziceni s-a vacantat ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2010, 16:28
(29256 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Urziceni Poliție


APIA: Subvenția pentru ovine caprine se solicită pînă la 31 mai

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că, pînă în prezent, au fost depuse 13,6 mii de cereri, pentru un efectiv de aproximativ 2 milioane capete ovine/caprine, termenul limită pentru ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2010, 16:25
(25586 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Fără permis și cu tractorul neînmatriculat prin oraș

Un bărbat, de 31 de ani, din Slobozia este cercetat de polițiștii ialomițeni pentru punerea în circulație pe drumurile publice a unui autovehicul neînmatriculat și conducerea pe drumurile publice a unui ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2010, 16:17
(24878 vizualizări - 0 comentarii)


Grindu: Biciclist băut, accidentat de un autoturism

Miercuri, 25 mai, Poliția Slobozia a fost sesizată, prin 112, că pe DJ203 B, în afara localității Grindu, s-a produs un accident de circulație soldat cu vătămarea corporală a unei persoane. Pe scurt, în ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2010, 16:17
(29871 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Acțiune a polițiștilor

Polițiștii Serviciului Rutier Ialomița, în colaborare cu efective ale Biroului Rutier Urziceni și posturilor de poliție aflate în zona de responsabilitate a Poliției Urziceni, au acționat marți, 25 mai ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2010, 16:16
(27070 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: La volan cu permisul suspendat

În noaptea de 26 spre 27 mai, în jurul orei 01,30, polițiștii au depistat în trafic, pe raza municipiului Slobozia, un autoturism cu numere de înmatriculare străine, la volanul căruia se afla un bărbat ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2010, 16:15
(26916 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Furtul din locuințe, prevenit de polițiști

Miercuri, 25 martie, în intervalul orar 08,30-16,00, în baza Planului național de acțiune «Siguranța», polițiștii din Urziceni au acționat pe raza municipiului, urmărind în special prevenirea și combaterea ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2010, 16:14
(25604 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Amenzi de 27000 de lei în 48 de ore

Polițiștii rutieri au acționat în ultimele două zile pe principalele artere de circulație din județ în vederea prevenirii accidentelor rutiere cu victime și impunerii unui climat de siguranță în rîndul ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2010, 16:13
(28145 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț

URGENT recrutăm tinere dansatoare, 18-30 ani, contract Japonia, 6 luni, salariu 1200 euro/lună. Telefon 0763104457. ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2010, 16:18
(19238 vizualizări - 0 comentarii)


Cursuri de perfecționare la Camera de Comerț

În perioada 17-28 mai 2010, la sediul Camerei de Comerț, Industrie și Agricultură Ialomița, se desfășoară cursul de perfecționare în ocupația de «manager proiect». Cursul se derulează în cadrul Proiectului ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2010, 16:14
(25606 vizualizări - 0 comentarii)


Ședința Colegiului Prefectural

Vineri, 28 mai, începînd cu ora 10.00, se va desfășura o nouă ședință a Colegiului Prefectural. Ordinea de zi va cuprinde, printre altele, o informare privind activitatea Direcției Județene de Cultură, ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2010, 13:42
(29704 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua porților deschise pentru copii» la Jandarmerie

Marți, 1 iunie 2010, cu începere de la ora 12.00, Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița organizează, în municipiile Slobozia, Urziceni și Fetești, «Ziua Porților Deschise pentru copii». Jandarmii ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2010, 13:32
(25132 vizualizări - 0 comentarii)


Precizare APIA: Depunerea cererii pentru acordarea de subvenții nu este condiționată de apartenența solicitantului la o asociație de crescători de animale

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură precizează că depunerea cererii pentru acordarea Plăților Naționale Directe Complementare, speciile ovine/caprine, nu este condiționată de apartenența ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2010, 13:29
(32736 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2010, 19:44
(16530 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2010, 19:42
(15165 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...