Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ULTIMA ORĂ

«Ziua Drapelului», sărbătorită la Slobozia

26 iunie, «Ziua Drapelului», va fi marcată cum se cuvine și la Slobozia. Instituția Prefectului-Județul Ialomița, alături de Garnizoana Slobozia și Primăria municipiului Slobozia organizează marți, 26 iunie... [citește toată știrea]

26 Iunie 2012, 09:05 (7528 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Operele edilitare ale lui Ionașcu, RELOADED

Actuala administrație a Sloboziei va cheltui peste 69 milioane de lei pentru proiecte megalomanice. Este vorba despre construcția unei platforme industriale destinată IMM, precum și modernizarea Pieței Revoluției, din centrul Sloboziei. Cele două proiecte reprezintă o reluare a încercării ex-primarului Gabi Ionașcu de a transforma Slobozia într-un oraș cu pretenții europene.

«Proiecte de anvergură», după o idee de Gabi Ionașcu
La începutul acestei luni, primarul Alexandru Stoica a semnat un proiect în valoare de peste 17 milioane de lei. Acesta prevede înființarea unei platforme... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2012, 19:07 (36296 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Slobozia: Alegătorii din Ciochina au protestat în genunchi în fața Prefecturii Ialomița

Protest de amploare în fața Prefecturii Ialomița, vineri, 22 iunie a.c. Așezați în genunchi în fața reprezentanților Guvernului în teritoriu, cîteva zeci de localnici din Ciochina au cerut cu insistență reluarea alegerilor locale în propria comună.
Protestatarii sînt revoltați de faptul că scrutinul din 10 iunie 2012 a fost cîștigat de candidatul USL Gheorghe Stroe și nu de cel al API, fostul primar Vasile Cîmpulungeanu, pe care aceștia îl susțin. Oamenii sînt de părere că primarul USL de la Ciochina și-a cîștigat mandatul oferind butelii, porci și sume consistente de bani, drept mită electorală.
«A împărțit prin sat porci și butelii ca lumea să-l voteze. A dat chiar și bani! Noi îl... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2012, 18:37 (15100 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Expoziție inedită la Muzeul Național al Agriculturii

Comoara ascunsă a Muzeului Național al Agriculturii a fost scoasă la lumină, peste 12000 de exponate, ținute în depozitele Muzeului, fiind puse în valoare prin expoziții inedite. Primele piese din acest «tezaur» au fost prezentate publicului vineri, 8 iunie a.c. Este vorba despre cîteva tractoare și pluguri folosite în agricultura românească la începutul secolului XX...

Un patrimoniu impresionant
Depozitele Muzeului Național al Agriculturii din Slobozia dețin un «tezaur» impresionant. Este vorba despre peste 12000 de exponate, niciodată prezentate în fața publicului. Pentru a pune în valoare tradiția și cultura populară, reprezentanții... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2012, 14:55 (10003 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Răsturnare de situație în cazul dosarului «Mită la Poliția Locală Slobozia»

Șeful DGA Ialomița comandă procese?

Ultima oră: Cristinel Țaporea, agentul Poliției Locale Slobozia cercetat pentru «luare de mită», condamnat la un an de închisoare cu suspendare

Direct din sala de judecată, apărătorii celor doi agenți ai Poliției Locale Slobozia cercetați pentru luare de mită susțin că întreg procesul este o înscenare. Ofițerii Biroului Județean Ialomița au acționat la ordinele șefului lor, pentru că Ion Damian, «turnătorul» agenților, îi este rudă apropiată...

Filmul unui scandal
La jumătatea lunii aprilie, un scandal imens izbucnea la Slobozia. Cristinel Țaporea și Marian Bîrsan, doi agenți ai Poliției Locale din oraș, erau acuzați de luare de mită și trafic de influență, după ce Ion Damian a reclamat la Parchetul de pe lîngă Tribunalul... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2012, 20:28 (17015 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: «Pedofilul de la MB-uri», prins la Constanța

Slobozia: «Pedofilul de la MB-uri», prins la Constanța

După o anchetă minuțioasă care a durat luni de zile, pedofilul care a băgat spaima în toată Slobozia a fost prins în noaptea de 20/21 iunie a.c. Acesta se ascundea la Constanța. A fost imediat reținut pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore. În prezent, se află în Centrul de Reținere și Arest al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița...

Acuzat de viol și corupție sexuală
Pedofilul care a cutremurat Slobozia are 38 de ani, locuiește în Miloșești și se numește Alexandru Corneliu Croitoru. Pe numele său procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, dar... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2012, 13:06 (12013 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Slobozia: Fotbal de probațiune

Slobozia: Fotbal de probațiune

În Ialomița, peste 250 de minori sau tineri aflați la vîrsta majoratului sînt obligați să răspundă lunar «prezent» la Tribunalul Ialomița. Sînt tineri care au comis fapte antisociale sau au comis infracțiuni cu caracter penal, dar care, aflați la prima abatere, au obținut clemență din partea instanțelor. În pauzele dintre două prezențe însă, tinerii sînt implicați în activități care își propun reintegrarea lor mai facilă în societate. O astfel de activitate a fost meciul de fotbal organizat de Direcția pentru Tineret Ialomița, în colaborare cu copiii instituționalizați în cadrul Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița...

Meci de nevoie... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2012, 15:17 (13472 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Slobozia: Antreprenori la 17 ani

Au rezultate bune la învățătură, dar vor să se descurce și în afaceri. Au demonstrat-o peste 100 de liceeni ialomițeni care au participat joi, 14 iunie a.c., la «Tîrgul Micul Antreprenor», organizat la Slobozia. Atracția Tîrgului au fost designerii rochiilor de hîrtie și inventatorii tricoului care îți încarcă telefonul mobil...

Idei de afaceri inedite
Soluția pentru zilele caniculare care urmează este șapca cu ventilator. A fost inventată de un grup de elevi de clasa a IX-a de la Colegiul Național «Mihai Viteazul» din Slobozia. Tot ei au inventat și tricoul cu încărcător, foarte... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2012, 15:08 (16308 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, județul sărăciei

Ialomița, județul sărăciei

Nivelul de trai al ialomițenilor este scăzut. De alegeri, cifrele arătau că populația Ialomiței are cele mai mici salarii, șomează în exces și tratează școala cu indiferență. N-avem străzi, rețele de canalizare și nici măcar unde sta la umbră. Mult promisele schimbări ne-au făcut să renunțăm la mersul la restaurante în favoarea meselor calde și gratis oferite de Cantina Socială Slobozia, iar cerșetoria este pentru mulți o afacere profitabilă. Fruntași la sărăcie, rămîne să așteptăm vremurile în care vom trăi mai bine...

Raiul săracilor...
Ialomița a ales, iar candidații nu au... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2012, 03:27 (12545 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

O elevă de la Colegiul Național «Mihai Viteazul» la NASA

Maria crede că americanii au ajuns pe Lună

O elevă de la Colegiul Național «Mihai Viteazul» la NASA

Este un elev eminent. Participantă la toate olimpiadele școlare începînd cu clasa a V-a, olimpică la Chimie, premiantă a concursurilor de debate... Iar, de curînd, și-a înscris în palmares un premiu I, alături de echipa de 12 elevi din care a făcut parte, la un concurs internațional organizat de National Aeronautics and Space Administration (NASA). Suficient pentru a ne atrage atenția și a dori să aflăm mai mult despre ea...

O medicinistă interesată de spațiul cosmic
Maria Alexandra Ilie împlinește anul acesta 18 ani. Și este singurul elev din Slobozia care a reușit, anul acesta... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2012, 03:17 (12487 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Directorul Frâncu, spaima Codului Etic

Doi ani de teroare la CNMV

Directorul Frâncu, spaima Codului Etic

Profesorul Daniela Ciocea îl acuză pe directorul Colegiului Național «Mihai Viteazul», Paul Frâncu de «superficialitate, ignoranță și discriminare». Profesoara susține că de doi ani și mai bine este terorizată de Paul Frâncu și că acesta abuzează de poziția pe care o deține pentru a conduce discreționar instituția. În mod paradoxal, în urmă cu trei ani, Paul Frâncu aducea același gen de acuze directorului Vitalie Buzu, al cărui post l-a vînat timp de mai mulți ani...

Reclamație la Inspectoratul Școlar
După doi ani de abuzuri și șicane, profesorul Daniela Ciocea rupe omerta care... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2012, 19:42 (109458 vizualizări - 96 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Amonil refuză reeșalonarea datoriilor Urban!

Ultimatum pentru furnizorul local de apă

Amonil refuză reeșalonarea datoriilor Urban!

Conducerea SC Urban a informat Consiliul Local Slobozia că societatea suportă presiuni financiare imense, cărora nu le mai poate face față. Cea mai mare amenințare vine din partea SC Amonil, care refuză încheierea unui grafic de reeșalonare a datoriilor și anunță că va face toate diligențele necesare pentru «recuperarea întregii creanțe, prin toate mijloacele permise de lege!».

Urban, aruncată în corzi
Joi, 31 mai a.c., în cadrul ședinței festive de încheiere a mandatului actualului Consiliu Local Slobozia, conducerea SC Urban a informat plenul Consiliului Local (AGA) că a primit un ultimatum din partea SC Amonil. Potrivit acestuia, SC Amonil refuză reeșalonarea... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2012, 19:08 (12502 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Un elev de 17 ani de la Școala nr. 6 a încercat să treacă dintr-o clasă în alta pe exteriorul clădirii!

În cursul zilei de vineri, 15 iunie a.c., în jurul orei 11,00, Poliția a fost sesizată de către o elevă a unei școli generale din Slobozia despre faptul că un coleg a căzut de la etajul 2 al școlii unde desfășoară orele de curs. La fața locului s-a deplasat de urgență o echipă de cercetare din cadrul Biroului de Investigații Criminale, care a stabilit că, în timpul pauzei de la ora 11,00, un elev de 17 ani, a încercat să treacă dintr-o sală de curs în alta pe exteriorul clădirii, pășind pe o bordură îngustă, moment în care s-a dezechilibrat și a căzut de la etajul 2 al clădirii. Tînărul a fost transportat la Spitalul Județean Slobozia pentru acordarea de îngrijiri medicale, ulterior fiind transferat... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2012, 14:51 (16237 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Carambol în zona E14 după ce un șofer a forțat culoarea galbenă!

Accident de circulație la intersecția bulvardului Unirii cu strada Lacului din Slobozia. Un șofer, care a forțat culoarea galbenă a semaforului, a lovit un alt autoturism care circula regulamentar. În urma impactului, 4 mașini au fost avariate și două persoane au fost rănite...
Din primele cercetări, vina pentru producerea accidentului îi aparține șoferului unui autoturism BMW, înmatriculat IL 28 GMY. Acesta circula pe bulevardul Unirii, iar la intersecția cu strada Lacului a forțat culoarea galbenă a semaforului, lovind un autoturism Volkswagen, înmatriculat IL 20 MVL, care circula regulamentar în direcția strada Lacului-Episcopiei. La rîndu-i, autoturismul VW a ricoșat într-o mașină parcată... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2012, 21:07 (15924 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: «Motociclist» fără permis, implicat într-un accident rutier spectaculos în sensul giratoriu de la intrarea în oraș

Slobozia: «Motociclist» fără permis, implicat într-un accident rutier spectaculos în sensul giratoriu de la intrarea în oraș

Motocicliștii sînt un adevărat pericol pe șosele. A demonstrat-o un tînăr de 23 ani, din Slobozia. În momentul în care a vrut să treacă prin sensul giratoriu de la intrarea în oraș, acesta a atins bordura și s-a răstunrat. Mai grav este faptul că tînărul nu deținea permis de conducere!
Martori ai evenimentului susțin faptul că motociclistul de ocazie a intrat în sensul giratoriu cu o viteză amețitoare. S-a apropiat prea mult de bordură, a trecut peste și s-a răsturnat cu motorul. Motocicleta a fost distrusă și, instant, «motociclistul» a zburat cîțiva metri pînă la locomobilul amplasat în mijlocul sensului giratoriu. A fost rănit și transportat de urgență la Spitalul Județean Slobozia.
... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2012, 17:51 (35749 vizualizări - 33 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Paros, «condamnat» să rămână în PER 4 ani

Vae victis!

Paros, «condamnat» să rămînă în PER 4 ani

Radu Paros, candidatul Partidului Ecologist Român, a organizat joi, 14 iunie a.c., prima conferință de presă după pierderea alegerilor locale. Paros a declarat cu acest prilej că Teculescu Mădălin, unul dintre contracandidații săi, este «un micinos și un securist»...
Radu Paros, candidatul PER la funcția de primar al Sloboziei, a organizat o conferință de presă în care și-a precizat poziția după pierderea alegerilor locale.
«Ne pregătim pentru alegerile de peste patru ani...» a explicat pentru început acesta, în încercarea de a masca înfrîngerea radicală suferită. Reamintim că Radu Paros s-a clasat pe ultimul loc din cei patru candidați cotați cu șanse reale la funcția de primar al... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2012, 17:14 (21416 vizualizări - 19 comentarii)

REPORTAJ

50% DA, 50% BA(c)!

Ultima zi de liceu, prima zi de BAC

50% DA, 50% BA(c)!

La umbra alegerilor electorale, luni, 11 iunie a.c., a avut loc debutul examenului de Bacalaureat. Independent a fost acolo pentru a «prinde» pulsul a cîțiva dintre cei peste 2500 de elevi de liceu care susțin examenele de competență zilele acestea. Motivul acestei curiozități îl reprezintă o ultimă declarație a Luminiței Barcari, fost inspector general școlar... «Cred că doar 50 la sută dintre elevii ialomițeni vor promova examenul!» a declarat ex-oficialul instituției.

La Bacul lăudat
Luni la orele 11,00, curtea Liceului Pedagogic din Slobozia e animată ca-ntr-o zi de școală obișnuită. Pe candidații însă îi recunoști usor. Băieții au cămășile descheiate la guler, părul îndreptat cu drotul în creastă și fumează țigări light cu aerul acela studiat, a la James Dean. Fetele vorbesc puțin și sînt decent îmbrăcate. Mai decente decît în tot anul școlar la un loc. Se lasă rugați, dar cînd vorbesc au păreri ferme.... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2012, 15:46 (12563 vizualizări - 2 comentarii)

ULTIMA ORĂ

Slobozia: S-a rănit la școală

Pauza mare s-a transformat într-un coșmar pentru un copil de 11 ani, din Slobozia, elev la Liceul Pedagogic. Acesta s-a accidentat și a fost transferat de urgență la Spitalul «Bagdasar Arseni» din București... [citește toată știrea]

14 Iunie 2012, 15:39 (10532 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Hoțul care a «spart» zeci de taxiuri, prins!

A fost prins «spaima taxiurilor»

Slobozia: Hoțul care a «spart» zeci de taxiuri, prins!

«Spaima taxiurilor» din Slobozia a fost reținut. Hoțul care «spărgea» mașinile de taxi și fura bani, casetofoane sau baterii auto a fost prins. Cei care i-au dat de urmă sînt agenții din cadrul Poliției Slobozia. S-a întîmplat în seara zilei de marți, 12 iunie a.c. Este vorba despre un tînăr, de 20 ani, din Ciulnița...
Timp de cîteva luni, taximetriștii și firmele de taxi din Slobozia au fost în alertă. Un hoț spărgea mașinile de taxi și fura tot ce-i stătea la îndemînă. Suspectul sustrăgea bani, casetofoane și chiar baterii auto. În seara zilei de 12 iunie, polițiștii slobozeni au reușit să îi dea de urmă. Este vorba despre un tînăr, de 20 ani, din localitatea Ciulnița. Acesta a fost prins... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2012, 13:30 (5039 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Maria Ionașcu, «alungată» de la Liceul Pedagogic

Nici nu s-a instalat bine în fruntea Inspectoratului Școlar Ialomița că Otilia Dumitru, proaspăta inspector general școlar, a și început schimbările în sistem. Marți, 12 iunie a.c., a schimbat-o pe Maria Ionașcu din funcția de director al Liceului Pedagogic «Matei Basarab», în locul acesteia fiind numită Nica Balaciu.
Astfel, Otilia Dumitru și-a încălcat promisiunea făcută în cadrul conferinței în care a preluat funcția de inspector școlar general. «Nu voi face nicio schimbare în sistem» declara domnia sa în urmă cu aproximativ o săptămînă. Ei bine, imediat după alegeri, lucrurile s-au schimbat. Prima schimbare a fost cea a conducerii Liceului Pedagogic «Matei Basarab»din Slobozia, fiind... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2012, 19:19 (39367 vizualizări - 37 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
291 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Programul «Tinerii și Hristos», în liceele din Urziceni

Programul «Tinerii și Hristos», în liceele din Urziceni

Joi, 12 mai 2022, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, în contextul Anului Omagial și Comemorativ 2022, Protopopiatul Urziceni a organizat, în cadrul ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2022, 17:00
(10660 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 2 cazuri noi de COVID-19

Vineri, 13 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27156, fiind înregistrate 2 cazuri noi față de ziua de joi, 12 mai a.c ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2022, 16:20
(1776 vizualizări - 0 comentarii)


Recensământul Populației și Locuințelor 2021: Perioada de autorecenzare se prelungește până pe 27 mai 2022

Direcția Județeană de Statistică Ialomița informează cu privire la faptul că perioada de autorecenzare pentru Recensământul Populației și Locuințelor 2021 se prelungește până la data de 27 mai 2022. Recenzarea ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2022, 15:00
(24734 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: «Noaptea Muzeelor», supravegheată de pompieri

Sâmbătă, 14 mai a.c., se va desfășura evenimentul cultural «Noaptea Muzeelor». Pentru a asigura un nivel ridicat de siguranță pentru participanți și patrimoniul adăpostit de muzeele din municipiul Slobozia ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2022, 14:45
(7989 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Copil electrocutat după ce s-a urcat pe vagonul unui tren

Fetești: Copil electrocutat după ce s-a urcat pe vagonul unui tren

Joi, 12 mai a.c., pompierii din Fetești au fost solicitați să intervină pentru gestionarea unei situații de urgență, generată de producerea unei electrocutări a unui copil, în vârstă de 12 ani, care s-a ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2022, 10:30
(14874 vizualizări - 0 comentarii)


Penitenciarul Slobozia: Curs de calificare profesională pentru deținuți

Penitenciarul Slobozia: Curs de calificare profesională pentru deținuți

Joi, 12 mai a.c., Penitenciarul Slobozia, în parteneriat cu Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița și Centrul Regional de Formare Profesională a Adulților Călărași, a demarat cursul ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2022, 19:30
(17713 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 2 cazuri noi de COVID-19

Joi, 12 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27154, fiind înregistrate 2 cazuri noi față de ziua de miercuri, 11 mai a ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2022, 16:15
(2785 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Amenzi pentru dezastrul ecologic de la Borănești

Printr-o adresă oficială, Inspectoratul de Poliție a Județului Ialomița înștiința DSVSA Ialomița asupra faptului că, în data de 21.04.2022, urmare a unei sesizări primite, reprezentanții Gărzii Naționale ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2022, 18:10
(8459 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 1 caz nou de COVID-19

Miercuri, 11 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27152, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua de marți, 10 mai a.c ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2022, 16:50
(1917 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Luna mai, luna concursurilor cu elevi

Ca în fiecare an, luna mai este dedicată unor activități extrașcolare pe care ISU Ialomița le desfășoară cu elevi de toate vârstele din județ. Concursul cu tematică în domeniul apărării împotriva incendiilor ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2022, 16:40
(2664 vizualizări - 0 comentarii)


«SEMINARII WEB», un nou serviciu electronic al ANAF

Agenția Națională de Administrare Fiscală a dezvoltat un nou serviciu electronic, «SEMINARII WEB», care va fi pus la dispoziția contribuabililor începând cu luna mai 2022. Prin intermediul acestui serviciu ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2022, 21:20
(6689 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 cazuri noi de COVID-19

Marți, 10 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27151, fiind înregistrate 4 cazuri noi față de ziua de luni, 9 mai a.c. ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2022, 16:40
(2343 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 1 caz nou de COVID-19

Luni, 9 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27147, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua de duminică, 8 mai a.c., când ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2022, 16:10
(2741 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Ograda

Accident la Ograda

Sâmbătă, 7 mai a.c., două echipaje din cadrul Gărzii de intervenție Țăndărei au intervenit cu o autospecială pentru stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD la un accident rutier produs în localitatea ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2022, 15:05
(3496 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ograda accident


Recensământul Populației și Locuințelor 2021: Peste 72000 de chestionare completate la nivelul județului Ialomița

În intervalul 14.03-07.05.2022 al perioadei de autorecenzare și autorecenzare asistată pentru Recensământul Populației și Locuințelor 2021 au fost completate 72091 chestionare la nivelul județului Ialomița ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2022, 13:50
(15620 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Profanatori de morminte, identificați de polițiști

Duminică, 8 mai a.c., polițiștii din Fetești au fost sesizați cu privire la faptul că mai multe morminte din cimitirul comunal Făcăeni au fost distruse. Oamenii legii s-au deplasat de îndată la fața locului ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2022, 21:30
(3916 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 cazuri noi de COVID-19

Duminică, 8 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27146, fiind înregistrate 4 cazuri noi față de ziua de sâmbătă, 7 mai ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2022, 16:50
(7184 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 1 caz nou de COVID-19!

Sâmbătă, 7 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27142, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua de vineri, 6 mai a.c., ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2022, 16:30
(2481 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Vineri, 6 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 27141, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de joi, 5 mai a.c., ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2022, 16:15
(2267 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Marți, 10 mai 2022, termen limită pentru depunerea a 4 declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează persoanele impozabile, înregistrate în scopuri de TVA, care nu au depășit plafonul de scutire și care doresc să fie scoase din evidența persoanelor ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2022, 14:30
(9939 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 6 noi cazuri de COVID-19

Joi, 5 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27141, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ziua de miercuri, 4 mai a.c ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2022, 16:20
(2571 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Din 15 iunie se pot depune cereri pentru Ajutor de Stat

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează că, în perioada 15 iunie-26 iulie 2022, inclusiv, Ministerul Finanțelor derulează o nouă sesiune de înregistrare a Cererilor de acord pentru ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2022, 13:10
(11186 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 noi cazuri de COVID-19

Miercuri, 4 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27135, fiind înregistrate 4 noi cazuri față de ziua de marți, 3 mai a ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2022, 16:35
(2672 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: Târg Educațional-Universitatea «Dunărea de Jos» din Galați

Marți, 3 mai 2022, lnspectoratul Școlar Județean lalomița, susținut de autoritățile locale, a facilitat întâlnirea elevilor de liceu cu reprezentanți ai Universității «Dunărea de Jos» din Galați. Evenimentul ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2022, 16:05
(9593 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Termene limită pentru depunerea unor declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii, persoanele impozabile înregistrate în scopuri de TVA conform art. 316 din Legea 227/2015 privind Codul Fiscal, cu modificările ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2022, 15:35
(14503 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Luna mai, luna promovării economiei sociale

În viziunea AJOFM Ialomița, luna mai este luna promovării economiei sociale, fiind dedicată unor acțiuni de conștientizare a importanței dezvoltării acestui sector pentru întreaga societate. Dezvoltarea ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2022, 14:25
(9035 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 6 noi cazuri de COVID-19

Marți, 3 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27131, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ziua de luni, 2 mai a.c., ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2022, 16:15
(4804 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,11%, rata șomajului înregistrat în luna martie 2022

La sfârșitul lunii martie 2022, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 3827 șomeri (din care 1720 femei), rata șomajului fiind de 4,11%, cu 0,82% sub ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2022, 15:00
(10996 vizualizări - 0 comentarii)


DN2A: Tânăr de 15 ani, mort într-un accident rutier

DN2A: Tânăr de 15 ani, mort într-un accident rutier

Un grav accident rutier s-a petrecut în seara zilei de luni, 2 mai a.c., pe DN2A, între localitățile Perieți și Misleanu. Un tânăr de 21 de ani s-a angajat într-o depășire neregulamentară, moment în care ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2022, 11:30
(7844 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la case din Traian și Bărbulești

Sâmbătă, 30 aprilie a.c., în jurul orei 2,00, pompierii din Slobozia au fost solicitați să intervină pentru localizarea și lichidarea unui incendiu izbucnit la locuința unui cetățean din comuna Traian. ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2022, 19:40
(11255 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...