Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ULTIMA ORĂ

«Ziua Drapelului», sărbătorită la Slobozia

26 iunie, «Ziua Drapelului», va fi marcată cum se cuvine și la Slobozia. Instituția Prefectului-Județul Ialomița, alături de Garnizoana Slobozia și Primăria municipiului Slobozia organizează marți, 26 iunie... [citește toată știrea]

26 Iunie 2012, 09:05 (7529 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Operele edilitare ale lui Ionașcu, RELOADED

Actuala administrație a Sloboziei va cheltui peste 69 milioane de lei pentru proiecte megalomanice. Este vorba despre construcția unei platforme industriale destinată IMM, precum și modernizarea Pieței Revoluției, din centrul Sloboziei. Cele două proiecte reprezintă o reluare a încercării ex-primarului Gabi Ionașcu de a transforma Slobozia într-un oraș cu pretenții europene.

«Proiecte de anvergură», după o idee de Gabi Ionașcu
La începutul acestei luni, primarul Alexandru Stoica a semnat un proiect în valoare de peste 17 milioane de lei. Acesta prevede înființarea unei platforme... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2012, 19:07 (36297 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Slobozia: Alegătorii din Ciochina au protestat în genunchi în fața Prefecturii Ialomița

Protest de amploare în fața Prefecturii Ialomița, vineri, 22 iunie a.c. Așezați în genunchi în fața reprezentanților Guvernului în teritoriu, cîteva zeci de localnici din Ciochina au cerut cu insistență reluarea alegerilor locale în propria comună.
Protestatarii sînt revoltați de faptul că scrutinul din 10 iunie 2012 a fost cîștigat de candidatul USL Gheorghe Stroe și nu de cel al API, fostul primar Vasile Cîmpulungeanu, pe care aceștia îl susțin. Oamenii sînt de părere că primarul USL de la Ciochina și-a cîștigat mandatul oferind butelii, porci și sume consistente de bani, drept mită electorală.
«A împărțit prin sat porci și butelii ca lumea să-l voteze. A dat chiar și bani! Noi îl... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2012, 18:37 (15101 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Expoziție inedită la Muzeul Național al Agriculturii

Comoara ascunsă a Muzeului Național al Agriculturii a fost scoasă la lumină, peste 12000 de exponate, ținute în depozitele Muzeului, fiind puse în valoare prin expoziții inedite. Primele piese din acest «tezaur» au fost prezentate publicului vineri, 8 iunie a.c. Este vorba despre cîteva tractoare și pluguri folosite în agricultura românească la începutul secolului XX...

Un patrimoniu impresionant
Depozitele Muzeului Național al Agriculturii din Slobozia dețin un «tezaur» impresionant. Este vorba despre peste 12000 de exponate, niciodată prezentate în fața publicului. Pentru a pune în valoare tradiția și cultura populară, reprezentanții... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2012, 14:55 (10003 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Răsturnare de situație în cazul dosarului «Mită la Poliția Locală Slobozia»

Șeful DGA Ialomița comandă procese?

Ultima oră: Cristinel Țaporea, agentul Poliției Locale Slobozia cercetat pentru «luare de mită», condamnat la un an de închisoare cu suspendare

Direct din sala de judecată, apărătorii celor doi agenți ai Poliției Locale Slobozia cercetați pentru luare de mită susțin că întreg procesul este o înscenare. Ofițerii Biroului Județean Ialomița au acționat la ordinele șefului lor, pentru că Ion Damian, «turnătorul» agenților, îi este rudă apropiată...

Filmul unui scandal
La jumătatea lunii aprilie, un scandal imens izbucnea la Slobozia. Cristinel Țaporea și Marian Bîrsan, doi agenți ai Poliției Locale din oraș, erau acuzați de luare de mită și trafic de influență, după ce Ion Damian a reclamat la Parchetul de pe lîngă Tribunalul... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2012, 20:28 (17123 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: «Pedofilul de la MB-uri», prins la Constanța

Slobozia: «Pedofilul de la MB-uri», prins la Constanța

După o anchetă minuțioasă care a durat luni de zile, pedofilul care a băgat spaima în toată Slobozia a fost prins în noaptea de 20/21 iunie a.c. Acesta se ascundea la Constanța. A fost imediat reținut pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore. În prezent, se află în Centrul de Reținere și Arest al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița...

Acuzat de viol și corupție sexuală
Pedofilul care a cutremurat Slobozia are 38 de ani, locuiește în Miloșești și se numește Alexandru Corneliu Croitoru. Pe numele său procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, dar... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2012, 13:06 (12015 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Slobozia: Fotbal de probațiune

Slobozia: Fotbal de probațiune

În Ialomița, peste 250 de minori sau tineri aflați la vîrsta majoratului sînt obligați să răspundă lunar «prezent» la Tribunalul Ialomița. Sînt tineri care au comis fapte antisociale sau au comis infracțiuni cu caracter penal, dar care, aflați la prima abatere, au obținut clemență din partea instanțelor. În pauzele dintre două prezențe însă, tinerii sînt implicați în activități care își propun reintegrarea lor mai facilă în societate. O astfel de activitate a fost meciul de fotbal organizat de Direcția pentru Tineret Ialomița, în colaborare cu copiii instituționalizați în cadrul Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița...

Meci de nevoie... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2012, 15:17 (13472 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Slobozia: Antreprenori la 17 ani

Au rezultate bune la învățătură, dar vor să se descurce și în afaceri. Au demonstrat-o peste 100 de liceeni ialomițeni care au participat joi, 14 iunie a.c., la «Tîrgul Micul Antreprenor», organizat la Slobozia. Atracția Tîrgului au fost designerii rochiilor de hîrtie și inventatorii tricoului care îți încarcă telefonul mobil...

Idei de afaceri inedite
Soluția pentru zilele caniculare care urmează este șapca cu ventilator. A fost inventată de un grup de elevi de clasa a IX-a de la Colegiul Național «Mihai Viteazul» din Slobozia. Tot ei au inventat și tricoul cu încărcător, foarte... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2012, 15:08 (16310 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, județul sărăciei

Ialomița, județul sărăciei

Nivelul de trai al ialomițenilor este scăzut. De alegeri, cifrele arătau că populația Ialomiței are cele mai mici salarii, șomează în exces și tratează școala cu indiferență. N-avem străzi, rețele de canalizare și nici măcar unde sta la umbră. Mult promisele schimbări ne-au făcut să renunțăm la mersul la restaurante în favoarea meselor calde și gratis oferite de Cantina Socială Slobozia, iar cerșetoria este pentru mulți o afacere profitabilă. Fruntași la sărăcie, rămîne să așteptăm vremurile în care vom trăi mai bine...

Raiul săracilor...
Ialomița a ales, iar candidații nu au... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2012, 03:27 (12546 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

O elevă de la Colegiul Național «Mihai Viteazul» la NASA

Maria crede că americanii au ajuns pe Lună

O elevă de la Colegiul Național «Mihai Viteazul» la NASA

Este un elev eminent. Participantă la toate olimpiadele școlare începînd cu clasa a V-a, olimpică la Chimie, premiantă a concursurilor de debate... Iar, de curînd, și-a înscris în palmares un premiu I, alături de echipa de 12 elevi din care a făcut parte, la un concurs internațional organizat de National Aeronautics and Space Administration (NASA). Suficient pentru a ne atrage atenția și a dori să aflăm mai mult despre ea...

O medicinistă interesată de spațiul cosmic
Maria Alexandra Ilie împlinește anul acesta 18 ani. Și este singurul elev din Slobozia care a reușit, anul acesta... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2012, 03:17 (12489 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Directorul Frâncu, spaima Codului Etic

Doi ani de teroare la CNMV

Directorul Frâncu, spaima Codului Etic

Profesorul Daniela Ciocea îl acuză pe directorul Colegiului Național «Mihai Viteazul», Paul Frâncu de «superficialitate, ignoranță și discriminare». Profesoara susține că de doi ani și mai bine este terorizată de Paul Frâncu și că acesta abuzează de poziția pe care o deține pentru a conduce discreționar instituția. În mod paradoxal, în urmă cu trei ani, Paul Frâncu aducea același gen de acuze directorului Vitalie Buzu, al cărui post l-a vînat timp de mai mulți ani...

Reclamație la Inspectoratul Școlar
După doi ani de abuzuri și șicane, profesorul Daniela Ciocea rupe omerta care... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2012, 19:42 (109480 vizualizări - 96 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Amonil refuză reeșalonarea datoriilor Urban!

Ultimatum pentru furnizorul local de apă

Amonil refuză reeșalonarea datoriilor Urban!

Conducerea SC Urban a informat Consiliul Local Slobozia că societatea suportă presiuni financiare imense, cărora nu le mai poate face față. Cea mai mare amenințare vine din partea SC Amonil, care refuză încheierea unui grafic de reeșalonare a datoriilor și anunță că va face toate diligențele necesare pentru «recuperarea întregii creanțe, prin toate mijloacele permise de lege!».

Urban, aruncată în corzi
Joi, 31 mai a.c., în cadrul ședinței festive de încheiere a mandatului actualului Consiliu Local Slobozia, conducerea SC Urban a informat plenul Consiliului Local (AGA) că a primit un ultimatum din partea SC Amonil. Potrivit acestuia, SC Amonil refuză reeșalonarea... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2012, 19:08 (12502 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Un elev de 17 ani de la Școala nr. 6 a încercat să treacă dintr-o clasă în alta pe exteriorul clădirii!

În cursul zilei de vineri, 15 iunie a.c., în jurul orei 11,00, Poliția a fost sesizată de către o elevă a unei școli generale din Slobozia despre faptul că un coleg a căzut de la etajul 2 al școlii unde desfășoară orele de curs. La fața locului s-a deplasat de urgență o echipă de cercetare din cadrul Biroului de Investigații Criminale, care a stabilit că, în timpul pauzei de la ora 11,00, un elev de 17 ani, a încercat să treacă dintr-o sală de curs în alta pe exteriorul clădirii, pășind pe o bordură îngustă, moment în care s-a dezechilibrat și a căzut de la etajul 2 al clădirii. Tînărul a fost transportat la Spitalul Județean Slobozia pentru acordarea de îngrijiri medicale, ulterior fiind transferat... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2012, 14:51 (16252 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Carambol în zona E14 după ce un șofer a forțat culoarea galbenă!

Accident de circulație la intersecția bulvardului Unirii cu strada Lacului din Slobozia. Un șofer, care a forțat culoarea galbenă a semaforului, a lovit un alt autoturism care circula regulamentar. În urma impactului, 4 mașini au fost avariate și două persoane au fost rănite...
Din primele cercetări, vina pentru producerea accidentului îi aparține șoferului unui autoturism BMW, înmatriculat IL 28 GMY. Acesta circula pe bulevardul Unirii, iar la intersecția cu strada Lacului a forțat culoarea galbenă a semaforului, lovind un autoturism Volkswagen, înmatriculat IL 20 MVL, care circula regulamentar în direcția strada Lacului-Episcopiei. La rîndu-i, autoturismul VW a ricoșat într-o mașină parcată... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2012, 21:07 (15924 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: «Motociclist» fără permis, implicat într-un accident rutier spectaculos în sensul giratoriu de la intrarea în oraș

Slobozia: «Motociclist» fără permis, implicat într-un accident rutier spectaculos în sensul giratoriu de la intrarea în oraș

Motocicliștii sînt un adevărat pericol pe șosele. A demonstrat-o un tînăr de 23 ani, din Slobozia. În momentul în care a vrut să treacă prin sensul giratoriu de la intrarea în oraș, acesta a atins bordura și s-a răstunrat. Mai grav este faptul că tînărul nu deținea permis de conducere!
Martori ai evenimentului susțin faptul că motociclistul de ocazie a intrat în sensul giratoriu cu o viteză amețitoare. S-a apropiat prea mult de bordură, a trecut peste și s-a răsturnat cu motorul. Motocicleta a fost distrusă și, instant, «motociclistul» a zburat cîțiva metri pînă la locomobilul amplasat în mijlocul sensului giratoriu. A fost rănit și transportat de urgență la Spitalul Județean Slobozia.
... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2012, 17:51 (35752 vizualizări - 33 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Paros, «condamnat» să rămână în PER 4 ani

Vae victis!

Paros, «condamnat» să rămînă în PER 4 ani

Radu Paros, candidatul Partidului Ecologist Român, a organizat joi, 14 iunie a.c., prima conferință de presă după pierderea alegerilor locale. Paros a declarat cu acest prilej că Teculescu Mădălin, unul dintre contracandidații săi, este «un micinos și un securist»...
Radu Paros, candidatul PER la funcția de primar al Sloboziei, a organizat o conferință de presă în care și-a precizat poziția după pierderea alegerilor locale.
«Ne pregătim pentru alegerile de peste patru ani...» a explicat pentru început acesta, în încercarea de a masca înfrîngerea radicală suferită. Reamintim că Radu Paros s-a clasat pe ultimul loc din cei patru candidați cotați cu șanse reale la funcția de primar al... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2012, 17:14 (21426 vizualizări - 19 comentarii)

REPORTAJ

50% DA, 50% BA(c)!

Ultima zi de liceu, prima zi de BAC

50% DA, 50% BA(c)!

La umbra alegerilor electorale, luni, 11 iunie a.c., a avut loc debutul examenului de Bacalaureat. Independent a fost acolo pentru a «prinde» pulsul a cîțiva dintre cei peste 2500 de elevi de liceu care susțin examenele de competență zilele acestea. Motivul acestei curiozități îl reprezintă o ultimă declarație a Luminiței Barcari, fost inspector general școlar... «Cred că doar 50 la sută dintre elevii ialomițeni vor promova examenul!» a declarat ex-oficialul instituției.

La Bacul lăudat
Luni la orele 11,00, curtea Liceului Pedagogic din Slobozia e animată ca-ntr-o zi de școală obișnuită. Pe candidații însă îi recunoști usor. Băieții au cămășile descheiate la guler, părul îndreptat cu drotul în creastă și fumează țigări light cu aerul acela studiat, a la James Dean. Fetele vorbesc puțin și sînt decent îmbrăcate. Mai decente decît în tot anul școlar la un loc. Se lasă rugați, dar cînd vorbesc au păreri ferme.... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2012, 15:46 (12563 vizualizări - 2 comentarii)

ULTIMA ORĂ

Slobozia: S-a rănit la școală

Pauza mare s-a transformat într-un coșmar pentru un copil de 11 ani, din Slobozia, elev la Liceul Pedagogic. Acesta s-a accidentat și a fost transferat de urgență la Spitalul «Bagdasar Arseni» din București... [citește toată știrea]

14 Iunie 2012, 15:39 (10536 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Hoțul care a «spart» zeci de taxiuri, prins!

A fost prins «spaima taxiurilor»

Slobozia: Hoțul care a «spart» zeci de taxiuri, prins!

«Spaima taxiurilor» din Slobozia a fost reținut. Hoțul care «spărgea» mașinile de taxi și fura bani, casetofoane sau baterii auto a fost prins. Cei care i-au dat de urmă sînt agenții din cadrul Poliției Slobozia. S-a întîmplat în seara zilei de marți, 12 iunie a.c. Este vorba despre un tînăr, de 20 ani, din Ciulnița...
Timp de cîteva luni, taximetriștii și firmele de taxi din Slobozia au fost în alertă. Un hoț spărgea mașinile de taxi și fura tot ce-i stătea la îndemînă. Suspectul sustrăgea bani, casetofoane și chiar baterii auto. În seara zilei de 12 iunie, polițiștii slobozeni au reușit să îi dea de urmă. Este vorba despre un tînăr, de 20 ani, din localitatea Ciulnița. Acesta a fost prins... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2012, 13:30 (5039 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Maria Ionașcu, «alungată» de la Liceul Pedagogic

Nici nu s-a instalat bine în fruntea Inspectoratului Școlar Ialomița că Otilia Dumitru, proaspăta inspector general școlar, a și început schimbările în sistem. Marți, 12 iunie a.c., a schimbat-o pe Maria Ionașcu din funcția de director al Liceului Pedagogic «Matei Basarab», în locul acesteia fiind numită Nica Balaciu.
Astfel, Otilia Dumitru și-a încălcat promisiunea făcută în cadrul conferinței în care a preluat funcția de inspector școlar general. «Nu voi face nicio schimbare în sistem» declara domnia sa în urmă cu aproximativ o săptămînă. Ei bine, imediat după alegeri, lucrurile s-au schimbat. Prima schimbare a fost cea a conducerii Liceului Pedagogic «Matei Basarab»din Slobozia, fiind... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2012, 19:19 (39367 vizualizări - 37 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
236 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Minori, infractori de ocazie

Polițiștii orașului Țăndărei au identificat pe șoseaua București, din localitate, doi minori, de 11, respectiv 14 ani, care se deplasau cu un atelaj hipo. După oprirea și verificarea atelajului, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2010, 06:22
(20610 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2010, 18:29
(17473 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2010, 18:18
(14788 vizualizări - 0 comentarii)


170 de locuri pentru arma «pompieri»

Ministerul Administrației și Internelor lansează programele de promovare, recrutare și selecționare a candidaților pentru admiterea în instituțiile militare de învățămînt. Începînd cu data de 15 martie ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2010, 13:18
(15187 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții la Sărulești-Călărași

Efective din cadrul Poliției Municipiului Urziceni, ale posturilor de poliție limitrofe, precum și cele ale Serviciului Intervenție Rapidă Ialomița și Inspectoratului de Poliție al Județului Călărași au ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2010, 11:16
(15753 vizualizări - 0 comentarii)


Arme deținute ilegal, confiscate

Polițiștii au acționat în cursul zilei de luni, 15 martie a.c., în vederea depistării celor care dețin ilegal arme. Astfel, au fost depistați doi bărbați, în vîrstă de 34, respectiv 24 de ani, ambii din ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2010, 10:42
(15403 vizualizări - 0 comentarii)


Tînăr cu șase infracțiuni la activ, reținut de polițiști

În cursul zilei de luni, 15 martie a.c., polițiștii ialomițeni au dispus reținerea pe bază de ordonanță pentru 24 de ore a unui bărbat în vîrstă de 30 de ani, din comuna Sudiți, acuzat de comiterea a șase ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2010, 10:18
(13393 vizualizări - 0 comentarii)


Prins în flagrant la furat

Sâmbătă seara, 13 martie a.c., în jurul orei 19.00, o echipă de siguranță publică mixtă, formată dintr-un polițist și un jandarm, a surprins, în flagrant, un bărbat în vîrstă de 31 de ani, din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2010, 10:16
(17564 vizualizări - 0 comentarii)


Hoți din Bordușani, identificați

Trei tineri în vîrstă de 17, 19 și 20 de ani, toți din comuna Bordușani, sînt cercetați de polițiști pentru furt calificat, fiind suspectați de comiterea a două furturi din curțile locuințelor a doi consăteni ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2010, 09:23
(16325 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune preventivă la Urziceni

Polițiști din Urziceni au participat sîmbătă, 13 martie a.c., la o acțiune preventivă desfășurată pe raza municipiului. Acțiunea s-a desfășurat în intervalul orar 8.00-12.00, polițiștii controlînd 23 autovehicule ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2010, 08:42
(15829 vizualizări - 0 comentarii)


15 tone deșeuri feroase, confiscate la Fetești

Sâmbătă, 13 martie a.c., în jurul orei 8.00, o echipă de siguranță publică aflată într-un filtru rutier instituit pe Strada Călărași din Fetești a oprit, pentru control, un autotractor cu remorcă în care ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2010, 08:12
(14320 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente de la băutură

Sâmbătă, 13 martie a.c., în jurul orei 19.45, Poliția Municipiului Fetești a fost sesizată prin 112, despre un accident rutier petrecut pe raza comunei Făcăeni. Polițiștii deplasați la fața locului au efectuat ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2010, 07:12
(17970 vizualizări - 0 comentarii)


Amenzi de peste un miliard de la Poliția Rutieră

Avînd în vedere numărul mare al accidentelor rutiere produse în ultima perioadă, Poliția Rutieră a derulat în acest week-end acțiuni ce au avut drept scop determinarea participanților la trafic de a conștientiza ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2010, 06:48
(14638 vizualizări - 0 comentarii)


Săbii ninja, bâte și cuțite, depistate în două mașini la Slobozia

Săbii ninja, bîte și cuțite, depistate în două mașini la Slobozia

În după-amiaza zilei de luni, 15 martie a.c., efective ale Serviciului de Investigații Criminale, Serviciului Rutier, Biroului de Ordine Publică pentru Mediul Urban Slobozia și Serviciului de Intervenție ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2010, 18:11
(14697 vizualizări - 0 comentarii)


Urgențe medicale la Bărbulești și Manasia

Echipajul SMURD din Detașamentul Urziceni a fost solicitat la două urgențe medicale din zona de competență. Astfel, duminică, 14 martie a.c., în jurul orelor 22.20, echipajul de prim-ajutor s-a deplasat ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2010, 11:48
(15277 vizualizări - 0 comentarii)


Bătrînă de 83 de ani, salvată de SMURD Fetești

Echipajul de descarcerare dar și cel de acordare a primului-ajutor de la Garda Fetești au fost solicitate sîmbătă, 13 martie a.c., în jurul orei 18.30, la apartamentul unei bătrîne din localitate, care ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2010, 11:45
(17326 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu laBorănești

Flăcările au izbucnit sîmbătă, 13 martie a.c., la miezul nopții, la locuința unui cetățean din localitate. Incendiul a avut ca sursă probabilă de aprindere efectul termic al unui coș de evacuare a fumului ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2010, 11:42
(18074 vizualizări - 0 comentarii)


Prefectura Ialomița, la raport

În săptămîna precedentă, Prefectura Ialomița a înregistrat 6 Ordine ale prefectului, 166 documente la Registratură, 11 scrisori, 2 apostile și au fost ținute 7 audiențe.
În cadrul Compartimentului Controlul ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2010, 11:19
(15288 vizualizări - 0 comentarii)


Deținut evadat, dat în urmărire națională

Deținut evadat, dat în urmărire națională

În dimineața zilei de joi, 12 martie a.c., de la Penitenciarului Tulcea a evadat Ichim Gheorghiță, de 21 de ani, din comuna Băltătești, județul Neamț.
Bărbatul a fost condamnat pentru săvârșirea infracțiunii ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2010, 14:52
(15239 vizualizări - 0 comentarii)


Comerț ilicit cu pantofi

Un bărbat, de 32 de ani, din Capitală, șofer al unui autovehicul, a fost depistat în trafic transportînd peste 400 de perechi de pantofi, în valoare de peste 20000 de lei. Șoferul a fost sancționat contravențional ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2010, 14:43
(16696 vizualizări - 0 comentarii)


Jocuri electronice, fără licențe de exploatare

La o societate comercială din localitatea Gîrbovi, polițiștii au identificat cinci aparate de jocuri electronice, ce funcționau fără licențe de exploatare. Pe numele administratorului societății a fost ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2010, 14:38
(15900 vizualizări - 0 comentarii)


500 litri de băuturi alcoolice, confiscate la Slobozia

Pe raza municipiului Slobozia a fost depistat un bărbat de 34 ani, din municipiul Brăila, ce transporta cu un autoturism cantitatea de 500 litri de alcool fără a deține documente de proveniență. Șoferul ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2010, 14:37
(15653 vizualizări - 0 comentarii)


În Fetești, beat la volan

Vineri, 12 martie a.c., în jurul orelor 22.00, pe raza municipiului Fetești a fost depistat în trafic un bărbat de 49 de ani, din localitate. După testarea cu etilotestul, s-a constatat că șoferul conducea ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2010, 14:36
(18642 vizualizări - 0 comentarii)


Planul de acțiune SIGURANȚA

Pentru creșterea gradului de siguranță publică a cetățenilor din județul Ialomița, efective din cadrul structurilor teritoriale ale Ministerului Administrației și Internelor au fost angrenate în cursul ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2010, 14:30
(18294 vizualizări - 0 comentarii)


Accident din cauza neacordării de prioritate

Pe DN 2, în afara localității Urziceni, s-a produs un accident de circulație soldat cu vătămarea corporală a unei persoane. Un șofer, de 50 de ani, din județul Călărași, pe fondul neatenției, a pătruns ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2010, 14:24
(15283 vizualizări - 0 comentarii)


Suspecți de furt comis în județul Brăila, prinși de polițiștii ialomițeni

În cursul dimineții de vineri, 12 martie a.c., în jurul orei 06.00, agenții Postului de Poliție Ciocîrlia, cu ocazia efectuării serviciului de patrulare în vederea prevenirii și combaterii furturilor din ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2010, 14:20
(14124 vizualizări - 0 comentarii)


Pocora și investițiile în școli și diguri

Pocora și investițiile în școli și diguri

Ultima preocupare a deputatului PNL de Ialomița, Cristina Pocora vizează investițiile din învățămînt. Astfel, parlamentarul a remis ministrului Educației un set de întrebări privitoare la situația școlilor ...[citește_toată_știrea]

12 Martie 2010, 18:31
(19138 vizualizări - 0 comentarii)


Minor, suspect de comiterea a 12 furturi

Polițiștii din Țăndărei au reușit identificarea și probarea activității infracționale a unui minor, suspect a 12 furturi, care figurau în evidențele Poliției cu autori necunoscuți. Suspectul este un minor ...[citește_toată_știrea]

12 Martie 2010, 09:36
(15995 vizualizări - 1 comentariu)


Au furat fier de la o moară din Făcăeni

Miercuri, 10 martie a.c., polițiștii din Făcăeni au fost sesizați de un bărbat, de 60 de ani, din Constanța, administrator la o societate comercială din localitate, asupra unui furt. Astfel, în seara zilei ...[citește_toată_știrea]

12 Martie 2010, 08:16
(24038 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale Poliției

• Miercuri, 10 martie a.c., timp de trei ore, efective din cadrul Poliției Municipiului Slobozia, Inspectoratului Județean de Jandarmi și Serviciului Public al Poliției Comunitare au organizat o acțiune ...[citește_toată_știrea]

12 Martie 2010, 06:21
(20965 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...