Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia

Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia

Fosta Întreprindere de Construcții Industriale și Montaj privatizată, după Revoluția din ’89, sub numele de SACO SA a deținut la Slobozia un bloc de nefamiliști. În prezent, de-a lungul palierelor celor 4 etaje ale imobilului trăiesc laolaltă cu locatarii sărăcia, mizeria și indiferența. Oamenii se reclamă între ei cu privire la faptul că nu sunt respectate normele de igienă și arată cu degetul către Primăria Slobozia. La rândul său, administrația locală susține că nu poate interveni, deși este proprietara a două garsoniere din acest bloc.

 

Blocul nepăsării... [citește_tot_articolul]

25 Iunie 2026, 12:20 (1001 vizualizări - 1 comentariu)

ULTIMA ORĂ

Slobozia: 24 Iunie-«Ziua Internațională a Iei», sărbătorită la Sala «Europa»

Miercuri, 24 iunie 2026, de la orele 18,00, la Sala «Europa» din Slobozia, Consiliul Județean Ialomița, prin Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița... [citește toată știrea]

23 Iunie 2026, 09:10 (373 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor

Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor

În timp ce primarul Alexandru Potor propagă în spațiul public fanteziile sale administrative, precum construcția unei stații de epurare sau amenajarea unui nou front de captare pentru apa potabilă, proiectele care ar fi realizabile sunt tratate cu indiferență de edil. Unul dintre acestea este cel referitor la reabilitarea Ștrandului Municipal. Sunt 2 ani de când Consiliul Local Slobozia a aprobat, printr-o hotărâre, modernizarea obiectivului, iar administrația Potor tratează investiția cu indiferență.

 

Un obiectiv «în conservare» Î... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2026, 09:50 (4802 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Administrația Potor vrea un nou front de captare pentru alimentarea cu apă a Sloboziei

Administrația Potor vrea un nou front de captare pentru alimentarea cu apă a Sloboziei

Joi, 28 mai 2026, s-a desfășurat ședința ordinară a Consiliului Local Slobozia. Ordinea de zi inițială, care a cuprins 11 proiecte, a fost suplimentată, în nota obișnuită, cu alte 13 inițiative. Printre acestea s-a numărat și proiectul care prevede organizare ediției din acest an a Festivalului «FreeLand». Punctul culminat al întâlnirii aleșilor locali l-au reprezentat însă declarațiile primarului Alexandru Potor cu privire la situația rețelei de apă a municipiului Slobozia. Edilul susține că este necesară identificarea unei alte surse de alimentare cu apă. Motivul invocat este faptul că o parte din terenul pe care se află forajele utilizate în prezent... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2026, 10:20 (3636 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Clinicile Dr. Ardeleanu, alături de copiii din Slobozia la Cupa Delfinului

Clinicile Dr. Ardeleanu, alături de copiii din Slobozia la Cupa Delfinului

Clinicile Dr. Ardeleanu au fost alături de copii la Cupa Delfinului, un eveniment dedicat sportului, performanței și bucuriei de a susține micii înotători din comunitatea locală.

Competiția a fost organizată de Clubul Sportiv Municipal UNIREA Slobozia, la Bazinul de Înot Didactic din Slobozia, aflat în administrarea Primăriei Municipiului Slobozia. Evenimentul a reunit copii pasionați de înot, părinți, antrenori și susținători ai sportului local, într-o atmosferă plină de energie, emoție și voie bună.

Micii participanți au avut ocazia să își demonstreze ambiția, curajul și spiritul competitiv, iar fiecare probă a fost întâmpinată cu... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2026, 13:35 (1928 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Slobozia aleargă la «Crosul Libertății», ediția a V-a

Slobozia aleargă la «Crosul Libertății», ediția a V-a

Sâmbătă, 13 iunie 2026, slobozenii de toate vârstele sunt așteptați la cea de a V-a ediție a «Crosului Libertății», eveniment sportiv organizat de Clubul Sportiv Municipal Unirea Slobozia și Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Ialomița. Traseul va totaliza 2 kilometri, punctul de plecare fiind Stadionul «1 Mai» din Slobozia, alergătorii parcurgând bulevardul Matei Basarab-bulevardul Chimiei-strada Aleea Sudului. Participanții vor primi din partea organizatorilor tricouri, medalii și cupe. Competiția va alinia la start cel puțin 500 de alergători, de toate vârstele.

... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2026, 08:55 (1899 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

O nouă groapă pe bulevardul Unirii din Slobozia

O nouă groapă pe bulevardul Unirii din Slobozia

La o lună distanță după imensul crater care s-a format pe bulevardul Unirii din Slo­bozia, circulația rutieră este din nou afectată din cauza unei noi gropi apărută în carosabil. Autoritățile locale dau vina pe sistemul de cana­lizare al orașului, care se con­fruntă cu o serie de deficiențe.

 

Bulevardul Unirii, o nouă groapă Pe 25 aprilie 2026, circulația pe bulevardul Unirii din Slobozia, în zona Casei Municipale de Cultură «Nicolae Rotaru», a fost întreruptă din cauza unei gropi imense apărută în carosabil. Întâmplarea... [citește_tot_articolul]

1 Iunie 2026, 09:20 (4045 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Cheltuieli «neeligibile» de 7,3 milioane de lei pentru construcția Autobazei municipiului Slobozia

Cheltuieli «neeligibile» de 7,3 milioane de lei pentru construcția Autobazei municipiului Slobozia

Aflată în conservare timp de aproape 2 ani, construcția Autobazei din municipiul Slobozia a fost reluată de adminis­trația locală. Demersurile inițierii proiectului au fost dezbătute încă de anul trecut, fiind aprobate de Consiliul Local Slobozia. Investiția este finanțată din fonduri europene, însă din cauza problemelor întâm­pinate în implementarea proiectului, Primăria Slobozia a fost obligată să își asume o parte din cheltuielile «neeligibile», care au o valoare de 7,3 milioane de lei.

 

Proiect cu termen-limită sfârșitul anului 2026... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2026, 08:10 (5461 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Slobozia: Taina vindecării trupești și sufletești la Parohia «Sf. Ev. Matei»

Slobozia: Taina vindecării trupești și sufletești la Parohia «Sf. Ev. Matei»

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, preoții Cercului Pastoral Nr.1 s-au întrunit în rugăciune la Parohia «Sf. Ev. Matei»... [citește toată știrea]

27 Mai 2026, 11:05 (1967 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Slobozia: Substanțe interzise ascunse în șosete

Vineri, 22 mai a.c., în jurul orelor 22,00, la Slobozia, pe timpul executării unei misiuni de patrulare, jandarmii ialomițeni au observat un grup format din patru tineri care manifestau un comportament... [citește toată știrea]

25 Mai 2026, 15:05 (1012 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Doi foști directori ai Urban SA Slobozia, sub control judiciar

Anchetă penală în scandalul poluării olfactive din Slobozia

Doi foști directori ai Urban SA Slobozia, sub control judiciar

Parchetul de pe lângă Judecătoria Slobozia și Serviciul de Investigare a Criminalității Economice din cadrul IPJ Ialomița au pus în mișcare acțiunea penală în ancheta poluării olfactive din Slobozia. Deși implica­țiile scandalului ar fi mai ample, anchetatorii și-au bazat probatoriul «exclusiv» pe relația contractuală dintre Urban SA Slobozia și societatea Clean Cyclo SRL. Astfel, Adrian Stoicescu, fost director gene­ral al operatorului Urban SA, Dan Manea, fost director de Dezvoltare în cadrul aceleiași companii, dar și unul dintre reprezentanții Clean Cyclo SRL, au fost plasați sub control judiciar în ancheta ce are ca obiect comiterea de... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2026, 12:10 (3712 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Buget de criză pentru «Zilele Municipiului Slobozia»

Buget de criză pentru «Zilele Municipiului Slobozia»

Administrația locală din Slobozia organizează ediția din acest an a «Zilelor Municipiului Slobozia» în regim de recesiune. Chiar dacă manifestările se de­rulează pe parcursul întregii săptămâni, acestea se desfășoară la nivel local, fără fastul edițiilor precedente.

 

Lipsă de fonduri pentru «Zilele Municipiului Slobozia» Dacă în anii trecuți slobozenii simțeau sărbătoarea pe care o aduceau «Zilele Municipiului Slobozia», ediția de anul acesta se desfășoară sub semnul recesiunii. Evenimentele publice organizate de... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2026, 11:40 (2856 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia a organizat primul târg de adopții pentru animalele abandonate

Slobozia a organizat primul târg de adopții pentru animalele abandonate

În urmă cu o săptămână, Parcul Tineretului din Slobozia a fost gazda primului târg de adopții dedicat animalelor abandonate. Organizatorii evenimentului și-au dorit ca manifestarea să aibă și un caracter informativ, cei interesați primind informații despre cum poate fi adoptat un animal abandonat și, mai departe, ce trebuie să facă pentru a-l putea îngriji corespunzător.

 

Sprijin pentru câinii fără stăpân Zona centrală a Parcului Tineretului a fost luată cu asalt de organizatorii primului târg de adopții dedicat animalelor abandonate,... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2026, 09:55 (3654 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Fostul director al Urban SA Slobozia, Adrian Stoicescu, audiat de polițiști!

Percheziții în scandalul poluării olfactive din Slobozia

Fostul director al Urban SA Slobozia, Adrian Stoicescu, audiat de polițiști!

UPDATE Adrian Stoicescu și Dan Manea, reținuți pentru 24 de ore!

Polițiștii și procurorii au făcut joi, 14 mai 2026, trei percheziții domiciliare în ancheta deschisă privind poluarea olfactivă din Slobozia. Vizați sunt fostul director general al Urban SA Slobozia, Adrian Stoicescu, și fostul director de Dezvoltare al societății, Dan Manea. Surse judiciare au confirmat pentru Independent faptul că cei doi ar putea fi reținuți pentru 24 de ore, pe bază de ordonanță. 

 

Cercetările sunt în curs Potrivit unui comunicat de presă al IPJ Ialomița, anchetatorii susțin că: «Perchezițiile s-au derulat în cadrul unui dosar penal în care se efectuează cercetări sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de „fals în înscrisuri sub semnătură privată“, „fals în declarații“ și infracțiuni prevăzute de OUG 92/2021, privind regimul deșeurilor, fapte săvârșite în perioada octombrie 2025-februarie 2026. De la locuințele a trei persoane, două situate pe raza municipiului Slobozia și una pe raza comunei Dobroești, județul Ilfov, polițiștii au ridicat bunuri și înscrisuri care interesează pentru soluționarea cauzei... [citește_tot_articolul]

14 Mai 2026, 12:30 (10034 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Veritas Medical se alătură PALMED: Standarde de excelență medicală națională pentru pacienții din Slobozia!

advertorial

Veritas Medical se alătură PALMED: Standarde de excelență medicală națională pentru pacienții din Slobozia!

Veritas Medical, centrul medical de referință din Ialomița specializat în diagnostic avansat și chirurgie oncologică, anunță oficial afilierea sa la PALMED (Patronatul Furnizorilor de Servicii Medicale Private din România). Această etapă marchează o consolidare a poziției clinicii ca furnizor de servicii medicale de elită, aliniate la standardele naționale de calitate și etică. Prin aderarea la PALMED, Veritas Medical... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2026, 15:05 (4153 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Autoritățile de mediu din Ialomița pierd lupta cu poluatorii

Autoritățile de mediu din Ialomița pierd lupta cu poluatorii

bonus: IPJ Ialomița a solicitat măsurători pentru calitatea aerului la Bărbulești

Recentul scandal provocat de problema poluării olfactive din Slobozia scoate în evidență neputința autorităților de mediu din Ialomița de a controla poluarea. Blocate între birocrație și lipsa de interes, instituțiile publice încearcă să combată fenomenul invocând faptul că vidul legislativ le împiedică să adopte măsuri mai ferme. Într-un an și jumătate, Garda de Mediu Ialomița a reușit să închidă doar o singură societate care poluează, în timp ce Direcția Județeană de Mediu Ialomița «iartă» poluatorii oferindu-le măsuri de conformare pe termen nelimitat. De asemenea, Serviciul de Gospo­dărire a Apelor Ialomița nu a dispus măsuri... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2026, 07:55 (6588 vizualizări - 15 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Poluarea ca «o linie roșie», pe platforma Stației de Epurare a Sloboziei

Prima zi de muncă pentru noul vechi prefect Mihai Tănăsescu

Poluarea ca «o linie roșie», pe platforma Stației de Epurare a Sloboziei

Așa cum ediția online a ziarului nostru v-a informat, în ședința Executivului de miercuri, 29 aprilie 2026, printr-o Hotărâre a Guvernului, ca urmare a înaintării demisiei, s-a decis «elibe­rarea domnului Marin Constantin din funcția de prefect al județului Ialomița». În aceeași ședință a Executivului de miercuri, 29 aprilie a.c., printr-o nouă Hotărâre a Guvernului Ilie Bolojan, s-a decis «eliberarea domnului Tănăsescu Mihai-Andrei din funcția de subprefect al jude­țului Ialomița» și, printr-o altă Hotărâre, «numirea domnului Tănăsescu Mihai Andrei în funcția de prefect al județului Ialomița»... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2026, 16:20 (4534 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Vot cu scandal pentru bugetul Sloboziei, în ședința Consiliului Local

Vot cu scandal pentru bugetul Sloboziei, în ședința Consiliului Local

În urmă cu câteva zile, aleșii locali s-au întrunit în cadrul ședinței Consiliului Local al municipiului Slobozia. Trecem peste faptul că ordinea de zi a fost suplimentată pe «repede-înainte» și ajungem la proiectul de hotărâre cu adevărat de interes pentru comunitatea locală, cel ce a vizat aprobarea bugetului orașului pentru anul în curs. Momentul votului nu a fost ocolit de turbulențe. Consilierii PNL au depus 4 amendamente prin care au solicitat ca o parte din banii pentru anumite investiții să fie transferați către alte proiecte, pe care le-au considerat prioritare. Preț de câteva zeci de minute, sala de ședințe a Consiliului... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2026, 10:35 (5211 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Dr. Ardeleanu Slobozia-Ai grijă de sănătatea ta într-o clinică care are grijă și de mediu

Dr. Ardeleanu Slobozia-Ai grijă de sănătatea ta într-o clinică care are grijă și de mediu

Locuitorii din Slobozia au acum acces la un concept medical unic, unde grija pentru sănătatea orală se împletește cu respectul profund pentru mediul înconjurător. Clinica Stomatologică Dr. Ardeleanu Slobozia, situată în strada Mărăcineanu Walter, nr. 8, în Cartierul Tineretului, nu este doar un spațiu medical de top, ci și un pionier al sustenabilității locale. Într-o eră a responsabilității, clinica noastră demonstrează că poți avea grijă de sănătatea ta într-un loc care are grijă și de planetă: prin utilizarea energiei solare, reducem amprenta de carbon și contribuim activ la un mediu mai curat.... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2026, 09:15 (4274 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

De la creșa «nZEB» din Slobozia la iluminatul public din București

De la creșa «nZEB» din Slobozia la iluminatul public din București

Pe scurt, undeva pe la început de an 2024, Compania Națională de Investiții demara lucrările la creșa «nZEB» din Slobozia, construcție amplasată în Cartierul Gării Noi (sau Cartierul Tinerilor). La acel moment, aplaudam alături de administrația locală înce­perea lucrărilor la ceea ce se numea «o construcție prietenoasă cu mediul înconjurător» sau «nZEB». În cele ce urmează vom rederula etapele poveștii de la Slobozia cu de-acum celebra creșă «nZEB», impresionând cititorii noștri cu un deznodământ foarte «luminos». Căci, așa cum o să aflați lecturând următoarele rânduri... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2026, 14:10 (7156 vizualizări - 0 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
251 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

CCIA Ialomița: Invitații la expoziții în Republica Moldova

În perioada 16-19 marie 2011, Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Ialomița organizează o misiune economică în Republica Moldova, respective la Chișinău, pentru vizitarea expozițiilor specializate ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2011, 16:18
(9829 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Au furat calea ferată!

Patru ialomițeni sînt în prezent cercetați penal după ce au fost prinși de jandarmi furînd șine de cale ferată. Indivizii au fost depistați încă de la primele ore ale dimineții de joi, 3 martie. Potrivit ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2011, 16:22
(9231 vizualizări - 0 comentarii)


Instruire gratuită pentru angajații ANAF

«Agenția Națională de Administrare Fiscală anunță organizarea în data de 7 martie 2011, la sediul Agenției, a conferinței pentru închiderea oficială a proiectului cu titlul „Îmbunătățirea abilităților tehnice ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2011, 16:20
(10855 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 66 de locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene de Ocupare a Forței de Muncă Ialomița, miercuri, 3 martie, în Ialomița, erau disponibile 66 locuri de muncă vacante. Dintre acestea, două posturi sînt destinate ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2011, 18:44
(14109 vizualizări - 3 comentarii)


ITM Ialomița: Cărțile de muncă, predate angajatorilor

Potrivit unor noi prevederi legale, începînd cu data de 1 ianuarie 2011, carnetele de muncă nu vor mai exista. Vechimea în muncă pînă la data de 31 decembrie 2010 se probează cu carnetul de muncă, urmînd ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2011, 18:42
(10087 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: A dat în groapă și a sunat la 112

Un bărbat de 41 de ani a sunat la 112 după ce... a căzut într-o groapă. Acesta se deplasa pe strada Buzăului din localitate și nu a observat craterul de 4 mp din fața sa. Pompierii au intervenit de urgență ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2011, 11:17
(8040 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Urziceni groapă 112


Slobozia: Magazie mistuită de flăcări

Magazia unei firme din Slobozia a fost distrusă de flăcări în seara zilei de 2 martie. Flăcările au fost aprinse de mai multe persoane care se adăposteau în respectiva locație. Preț de aproximativ un sfert ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2011, 11:15
(8725 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Furt în familie la Tovărășia

Ofițeri din cadrul Poliției Municipiului Slobozia-Biroul de Ordine Publică pentru Mediul Rural în colaborare cu agenții Postului de Poliție Miloșești au reușit identificarea a trei tineri (frați) din satul ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2011, 16:49
(8712 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Tovărășia furt


Armășești: Femeie de 55 ani, lovită de o mașină

Marți, 1 martie, în jurul orei 19.00, pe DN1D, în afara localității Armășești s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din primele cercetări s-a stabilit că în timp ce un bărbat ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2011, 16:47
(10468 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiuni ale polițiștilor pentru siguranța elevilor

Polițiștii ialomițeni acționează consecvent pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică în perimetrul școlilor, pentru prevenirea infracționalității și a oricăror evenimente nedorite care ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2011, 16:42
(9386 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2011, 18:45
(5300 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Grup de lucru anti-etnobotanice

În baza Ordinului Ministerului Administrației și Internelor nr. 37 din data de 17 februarie 2011 pentru constituirea echipelor mixte ce vor efectua controale conform competențelor legale, în locurile și ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2011, 15:23
(9718 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Record la depunerea Formularului 112

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că, din 4177 Declarații 112 ce se așteptau a fi primite la nivelul județului nostru, au fost depuse un număr de 4010 declarații, în procent de ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2011, 12:02
(5652 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomaj în 10 zile de la diponibilizare

Potrivit reprezentanților Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, luni, 28 februarie au fost publicate modificările privind sistemul asigurărilor de șomaj și stimularea ocupării forței ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2011, 12:00
(10383 vizualizări - 1 comentariu)


Amara: Beat la volan, a acroșat un scuter

Duminică, 27 februarie, la Amara s-a produs un accident de circulație. Pe scurt, o mașină condusă de un bărbat de 37 ani, din localitate, a lovit un scuter ce circula regulamentar. Mopedul a fost acroșat ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 17:24
(43617 vizualizări - 32 comentarii)

Taguri: Amara accident


Fetești: Bătrînă accidentată de un șofer ce dădea înapoi

O bătrînă de 66 ani a fost lovită violent de o mașină, la Fetești. Incidentul s-a produs sîmbătă, 26 februarie, pe o stradă din localitate. Șoferul încerca să efectueze manevra de mers înapoi, timp în care ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 17:23
(14580 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Căzănești: Țigări de contrabandă, descoperite într-o mașină

20 de cartușe de țigări, aceasta este ultima captură a polițiștilor la capitolul contrabandă cu țigarete. Descoperirea a fost realizată vineri, 25 februarie, de către polițiștii din Căzănești, care au oprit ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 17:23
(11229 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi beți la volan

Un șofer băut a fost prins de polițiști vineri, 25 februarie, conducînd o mașină în orașul Țăndărei. Localnicul de 35 ani, a cărui alcoolemie depășea 0,97 la mie, s-a ales cu dosar penal. În aceeași noapte ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 17:22
(9285 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiune a polițiștilor în discoteci

Aproape 50 de polițiști ialomițeni, însoțiți de jandarmi, au desfășurat o acțiune de amploare în noaptea de sîmbătă, 26 februarie, în Slobozia și în localitățile limitrofe. Ținta principală a polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 17:17
(9406 vizualizări - 0 comentarii)


Casă mistuită de flăcări la Ciochina

Casă mistuită de flăcări la Ciochina

Pompierii militari de la Garda de Intervenție Slobozia și Serviciul Voluntar pentru Situații de Urgență al orașului Căzănești au acționat sîmbătă, 26 februarie, în jurul orei 17.20, pentru lichidarea unui ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 14:59
(11849 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciochina incendiu


Fetești: Tînără de 22 ani, salvată de SMURD după ce a înghițit mai multe medicamente

Sîmbătă, 26 februarie, în jurul orei 16.00, echipajul SMURD de la Garda Fetești a fost solicitat să intervină pentru a acorda primul ajutor medical unei tinere, în vîrstă de 22 ani, din municipiu. La sosirea ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 14:55
(9089 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Fetești are OFICIAL comandanți: Anghel, șef al Poliției, Mihăilă, șef la Ordine Publică

În urma concursului desfășurat la finele acestei luni, Poliția Fetești a revenit la normal. Adică are șefi. Potrivit unui comunicat remis de Inspectoratul Județean de Poliție, noul șef al Poliției Municipiului ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 12:54
(13875 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Fermierii pot depune cereri pentru plata pe suprafață

Marți, 1 martie, Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură lansează Campania de primire a cererilor de plată pentru schemele/măsurile de sprijin pe suprafață. Potrivit unei informări a instituției ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 16:41
(8872 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: După ce au spart mai multe case din Albești și Buești, doi tineri au fost reținuți

Doi tineri, în vârstă de 16, respectiv 18 ani, primul din comuna Albești, iar cel de-al doilea din comuna Buești, au fost încarcerați în cursul zilei de joi, 24 februarie a.c., în arestul Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 16:40
(12676 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Miliarde de euro pentru fermieri

Potrivit datelor statistice ale Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură, în perioada februarie 2010-februarie 2011, instituția a efectuat plăți în conturile beneficiarilor în valoare ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 16:39
(13622 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Stagiul de practică al studenților Academiei de Poliție, la final

Cei 11 studenți ai Academiei de Poliție «Al. I. Cuza» București au finalizat vineri, 25 februarie a.c., stagiul de practică la Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița.
Repartizați să își desfășoare ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 16:27
(12169 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Prinși de polițiști la furat de lemne

Manasia: Prinși de polițiști la furat de lemne

În cursul nopții trecute, joi spre vineri, 24/25 februarie a.c., agenții Postului de Poliție Manasia împreună cu lucrători din cadrul Ocolului Silvic Urziceni au identificat trei bărbați, cu vîrste cuprinse ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 15:43
(10354 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Manasia furt lemne


Ialomița: Traficul rutier, îngreunat de viscol și zăpadă

Ialomița: Traficul rutier, îngreunat de viscol și zăpadă

La primele ore ale dimineții de vineri, 25 februarie, Inpectoratul de Poliție anunță că în Ialomița sînt blocate 4 drumuri județene, traficul rutier fiind întrerupt din cauza vîntului puternic care viscolește ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 09:32
(10612 vizualizări - 0 comentarii)


5 stele la testele Euro NCAP pentru Hyundai ix20

5 stele la testele Euro NCAP pentru Hyundai ix20

Hyundai ix20, noul MPV din segmentul B al mărcii, a obținut punctajul maxim de 5 stele la testele Euro NCAP-organizație independentă care se ocupă cu evaluarea nivelului de siguranță al ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2011, 17:53
(5012 vizualizări - 0 comentarii)


Agajatorii, obligați să depună fișele fiscale pentru 2010

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomita reamintește contribuabililor, plătitori de venituri din salarii și asimilate salariilor, că au obligația depunerii fișelor fiscale pentru anul 2010. Acestea ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2011, 17:43
(5188 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...