Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia

Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia

Fosta Întreprindere de Construcții Industriale și Montaj privatizată, după Revoluția din ’89, sub numele de SACO SA a deținut la Slobozia un bloc de nefamiliști. În prezent, de-a lungul palierelor celor 4 etaje ale imobilului trăiesc laolaltă cu locatarii sărăcia, mizeria și indiferența. Oamenii se reclamă între ei cu privire la faptul că nu sunt respectate normele de igienă și arată cu degetul către Primăria Slobozia. La rândul său, administrația locală susține că nu poate interveni, deși este proprietara a două garsoniere din acest bloc.

 

Blocul nepăsării... [citește_tot_articolul]

25 Iunie 2026, 12:20 (2307 vizualizări - 4 comentarii)

ULTIMA ORĂ

Slobozia: 24 Iunie-«Ziua Internațională a Iei», sărbătorită la Sala «Europa»

Miercuri, 24 iunie 2026, de la orele 18,00, la Sala «Europa» din Slobozia, Consiliul Județean Ialomița, prin Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița... [citește toată știrea]

23 Iunie 2026, 09:10 (428 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor

Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor

În timp ce primarul Alexandru Potor propagă în spațiul public fanteziile sale administrative, precum construcția unei stații de epurare sau amenajarea unui nou front de captare pentru apa potabilă, proiectele care ar fi realizabile sunt tratate cu indiferență de edil. Unul dintre acestea este cel referitor la reabilitarea Ștrandului Municipal. Sunt 2 ani de când Consiliul Local Slobozia a aprobat, printr-o hotărâre, modernizarea obiectivului, iar administrația Potor tratează investiția cu indiferență.

 

Un obiectiv «în conservare» Î... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2026, 09:50 (4883 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Administrația Potor vrea un nou front de captare pentru alimentarea cu apă a Sloboziei

Administrația Potor vrea un nou front de captare pentru alimentarea cu apă a Sloboziei

Joi, 28 mai 2026, s-a desfășurat ședința ordinară a Consiliului Local Slobozia. Ordinea de zi inițială, care a cuprins 11 proiecte, a fost suplimentată, în nota obișnuită, cu alte 13 inițiative. Printre acestea s-a numărat și proiectul care prevede organizare ediției din acest an a Festivalului «FreeLand». Punctul culminat al întâlnirii aleșilor locali l-au reprezentat însă declarațiile primarului Alexandru Potor cu privire la situația rețelei de apă a municipiului Slobozia. Edilul susține că este necesară identificarea unei alte surse de alimentare cu apă. Motivul invocat este faptul că o parte din terenul pe care se află forajele utilizate în prezent... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2026, 10:20 (3752 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Clinicile Dr. Ardeleanu, alături de copiii din Slobozia la Cupa Delfinului

Clinicile Dr. Ardeleanu, alături de copiii din Slobozia la Cupa Delfinului

Clinicile Dr. Ardeleanu au fost alături de copii la Cupa Delfinului, un eveniment dedicat sportului, performanței și bucuriei de a susține micii înotători din comunitatea locală.

Competiția a fost organizată de Clubul Sportiv Municipal UNIREA Slobozia, la Bazinul de Înot Didactic din Slobozia, aflat în administrarea Primăriei Municipiului Slobozia. Evenimentul a reunit copii pasionați de înot, părinți, antrenori și susținători ai sportului local, într-o atmosferă plină de energie, emoție și voie bună.

Micii participanți au avut ocazia să își demonstreze ambiția, curajul și spiritul competitiv, iar fiecare probă a fost întâmpinată cu... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2026, 13:35 (2004 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Slobozia aleargă la «Crosul Libertății», ediția a V-a

Slobozia aleargă la «Crosul Libertății», ediția a V-a

Sâmbătă, 13 iunie 2026, slobozenii de toate vârstele sunt așteptați la cea de a V-a ediție a «Crosului Libertății», eveniment sportiv organizat de Clubul Sportiv Municipal Unirea Slobozia și Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Ialomița. Traseul va totaliza 2 kilometri, punctul de plecare fiind Stadionul «1 Mai» din Slobozia, alergătorii parcurgând bulevardul Matei Basarab-bulevardul Chimiei-strada Aleea Sudului. Participanții vor primi din partea organizatorilor tricouri, medalii și cupe. Competiția va alinia la start cel puțin 500 de alergători, de toate vârstele.

... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2026, 08:55 (1977 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

O nouă groapă pe bulevardul Unirii din Slobozia

O nouă groapă pe bulevardul Unirii din Slobozia

La o lună distanță după imensul crater care s-a format pe bulevardul Unirii din Slo­bozia, circulația rutieră este din nou afectată din cauza unei noi gropi apărută în carosabil. Autoritățile locale dau vina pe sistemul de cana­lizare al orașului, care se con­fruntă cu o serie de deficiențe.

 

Bulevardul Unirii, o nouă groapă Pe 25 aprilie 2026, circulația pe bulevardul Unirii din Slobozia, în zona Casei Municipale de Cultură «Nicolae Rotaru», a fost întreruptă din cauza unei gropi imense apărută în carosabil. Întâmplarea... [citește_tot_articolul]

1 Iunie 2026, 09:20 (4114 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Cheltuieli «neeligibile» de 7,3 milioane de lei pentru construcția Autobazei municipiului Slobozia

Cheltuieli «neeligibile» de 7,3 milioane de lei pentru construcția Autobazei municipiului Slobozia

Aflată în conservare timp de aproape 2 ani, construcția Autobazei din municipiul Slobozia a fost reluată de adminis­trația locală. Demersurile inițierii proiectului au fost dezbătute încă de anul trecut, fiind aprobate de Consiliul Local Slobozia. Investiția este finanțată din fonduri europene, însă din cauza problemelor întâm­pinate în implementarea proiectului, Primăria Slobozia a fost obligată să își asume o parte din cheltuielile «neeligibile», care au o valoare de 7,3 milioane de lei.

 

Proiect cu termen-limită sfârșitul anului 2026... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2026, 08:10 (5464 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Slobozia: Taina vindecării trupești și sufletești la Parohia «Sf. Ev. Matei»

Slobozia: Taina vindecării trupești și sufletești la Parohia «Sf. Ev. Matei»

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, preoții Cercului Pastoral Nr.1 s-au întrunit în rugăciune la Parohia «Sf. Ev. Matei»... [citește toată știrea]

27 Mai 2026, 11:05 (2040 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Slobozia: Substanțe interzise ascunse în șosete

Vineri, 22 mai a.c., în jurul orelor 22,00, la Slobozia, pe timpul executării unei misiuni de patrulare, jandarmii ialomițeni au observat un grup format din patru tineri care manifestau un comportament... [citește toată știrea]

25 Mai 2026, 15:05 (1051 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Doi foști directori ai Urban SA Slobozia, sub control judiciar

Anchetă penală în scandalul poluării olfactive din Slobozia

Doi foști directori ai Urban SA Slobozia, sub control judiciar

Parchetul de pe lângă Judecătoria Slobozia și Serviciul de Investigare a Criminalității Economice din cadrul IPJ Ialomița au pus în mișcare acțiunea penală în ancheta poluării olfactive din Slobozia. Deși implica­țiile scandalului ar fi mai ample, anchetatorii și-au bazat probatoriul «exclusiv» pe relația contractuală dintre Urban SA Slobozia și societatea Clean Cyclo SRL. Astfel, Adrian Stoicescu, fost director gene­ral al operatorului Urban SA, Dan Manea, fost director de Dezvoltare în cadrul aceleiași companii, dar și unul dintre reprezentanții Clean Cyclo SRL, au fost plasați sub control judiciar în ancheta ce are ca obiect comiterea de... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2026, 12:10 (3788 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Buget de criză pentru «Zilele Municipiului Slobozia»

Buget de criză pentru «Zilele Municipiului Slobozia»

Administrația locală din Slobozia organizează ediția din acest an a «Zilelor Municipiului Slobozia» în regim de recesiune. Chiar dacă manifestările se de­rulează pe parcursul întregii săptămâni, acestea se desfășoară la nivel local, fără fastul edițiilor precedente.

 

Lipsă de fonduri pentru «Zilele Municipiului Slobozia» Dacă în anii trecuți slobozenii simțeau sărbătoarea pe care o aduceau «Zilele Municipiului Slobozia», ediția de anul acesta se desfășoară sub semnul recesiunii. Evenimentele publice organizate de... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2026, 11:40 (2974 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia a organizat primul târg de adopții pentru animalele abandonate

Slobozia a organizat primul târg de adopții pentru animalele abandonate

În urmă cu o săptămână, Parcul Tineretului din Slobozia a fost gazda primului târg de adopții dedicat animalelor abandonate. Organizatorii evenimentului și-au dorit ca manifestarea să aibă și un caracter informativ, cei interesați primind informații despre cum poate fi adoptat un animal abandonat și, mai departe, ce trebuie să facă pentru a-l putea îngriji corespunzător.

 

Sprijin pentru câinii fără stăpân Zona centrală a Parcului Tineretului a fost luată cu asalt de organizatorii primului târg de adopții dedicat animalelor abandonate,... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2026, 09:55 (3718 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Fostul director al Urban SA Slobozia, Adrian Stoicescu, audiat de polițiști!

Percheziții în scandalul poluării olfactive din Slobozia

Fostul director al Urban SA Slobozia, Adrian Stoicescu, audiat de polițiști!

UPDATE Adrian Stoicescu și Dan Manea, reținuți pentru 24 de ore!

Polițiștii și procurorii au făcut joi, 14 mai 2026, trei percheziții domiciliare în ancheta deschisă privind poluarea olfactivă din Slobozia. Vizați sunt fostul director general al Urban SA Slobozia, Adrian Stoicescu, și fostul director de Dezvoltare al societății, Dan Manea. Surse judiciare au confirmat pentru Independent faptul că cei doi ar putea fi reținuți pentru 24 de ore, pe bază de ordonanță. 

 

Cercetările sunt în curs Potrivit unui comunicat de presă al IPJ Ialomița, anchetatorii susțin că: «Perchezițiile s-au derulat în cadrul unui dosar penal în care se efectuează cercetări sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de „fals în înscrisuri sub semnătură privată“, „fals în declarații“ și infracțiuni prevăzute de OUG 92/2021, privind regimul deșeurilor, fapte săvârșite în perioada octombrie 2025-februarie 2026. De la locuințele a trei persoane, două situate pe raza municipiului Slobozia și una pe raza comunei Dobroești, județul Ilfov, polițiștii au ridicat bunuri și înscrisuri care interesează pentru soluționarea cauzei... [citește_tot_articolul]

14 Mai 2026, 12:30 (10180 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Veritas Medical se alătură PALMED: Standarde de excelență medicală națională pentru pacienții din Slobozia!

advertorial

Veritas Medical se alătură PALMED: Standarde de excelență medicală națională pentru pacienții din Slobozia!

Veritas Medical, centrul medical de referință din Ialomița specializat în diagnostic avansat și chirurgie oncologică, anunță oficial afilierea sa la PALMED (Patronatul Furnizorilor de Servicii Medicale Private din România). Această etapă marchează o consolidare a poziției clinicii ca furnizor de servicii medicale de elită, aliniate la standardele naționale de calitate și etică. Prin aderarea la PALMED, Veritas Medical... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2026, 15:05 (4255 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Autoritățile de mediu din Ialomița pierd lupta cu poluatorii

Autoritățile de mediu din Ialomița pierd lupta cu poluatorii

bonus: IPJ Ialomița a solicitat măsurători pentru calitatea aerului la Bărbulești

Recentul scandal provocat de problema poluării olfactive din Slobozia scoate în evidență neputința autorităților de mediu din Ialomița de a controla poluarea. Blocate între birocrație și lipsa de interes, instituțiile publice încearcă să combată fenomenul invocând faptul că vidul legislativ le împiedică să adopte măsuri mai ferme. Într-un an și jumătate, Garda de Mediu Ialomița a reușit să închidă doar o singură societate care poluează, în timp ce Direcția Județeană de Mediu Ialomița «iartă» poluatorii oferindu-le măsuri de conformare pe termen nelimitat. De asemenea, Serviciul de Gospo­dărire a Apelor Ialomița nu a dispus măsuri... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2026, 07:55 (6650 vizualizări - 15 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Poluarea ca «o linie roșie», pe platforma Stației de Epurare a Sloboziei

Prima zi de muncă pentru noul vechi prefect Mihai Tănăsescu

Poluarea ca «o linie roșie», pe platforma Stației de Epurare a Sloboziei

Așa cum ediția online a ziarului nostru v-a informat, în ședința Executivului de miercuri, 29 aprilie 2026, printr-o Hotărâre a Guvernului, ca urmare a înaintării demisiei, s-a decis «elibe­rarea domnului Marin Constantin din funcția de prefect al județului Ialomița». În aceeași ședință a Executivului de miercuri, 29 aprilie a.c., printr-o nouă Hotărâre a Guvernului Ilie Bolojan, s-a decis «eliberarea domnului Tănăsescu Mihai-Andrei din funcția de subprefect al jude­țului Ialomița» și, printr-o altă Hotărâre, «numirea domnului Tănăsescu Mihai Andrei în funcția de prefect al județului Ialomița»... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2026, 16:20 (4595 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Vot cu scandal pentru bugetul Sloboziei, în ședința Consiliului Local

Vot cu scandal pentru bugetul Sloboziei, în ședința Consiliului Local

În urmă cu câteva zile, aleșii locali s-au întrunit în cadrul ședinței Consiliului Local al municipiului Slobozia. Trecem peste faptul că ordinea de zi a fost suplimentată pe «repede-înainte» și ajungem la proiectul de hotărâre cu adevărat de interes pentru comunitatea locală, cel ce a vizat aprobarea bugetului orașului pentru anul în curs. Momentul votului nu a fost ocolit de turbulențe. Consilierii PNL au depus 4 amendamente prin care au solicitat ca o parte din banii pentru anumite investiții să fie transferați către alte proiecte, pe care le-au considerat prioritare. Preț de câteva zeci de minute, sala de ședințe a Consiliului... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2026, 10:35 (5280 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Dr. Ardeleanu Slobozia-Ai grijă de sănătatea ta într-o clinică care are grijă și de mediu

Dr. Ardeleanu Slobozia-Ai grijă de sănătatea ta într-o clinică care are grijă și de mediu

Locuitorii din Slobozia au acum acces la un concept medical unic, unde grija pentru sănătatea orală se împletește cu respectul profund pentru mediul înconjurător. Clinica Stomatologică Dr. Ardeleanu Slobozia, situată în strada Mărăcineanu Walter, nr. 8, în Cartierul Tineretului, nu este doar un spațiu medical de top, ci și un pionier al sustenabilității locale. Într-o eră a responsabilității, clinica noastră demonstrează că poți avea grijă de sănătatea ta într-un loc care are grijă și de planetă: prin utilizarea energiei solare, reducem amprenta de carbon și contribuim activ la un mediu mai curat.... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2026, 09:15 (4372 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

De la creșa «nZEB» din Slobozia la iluminatul public din București

De la creșa «nZEB» din Slobozia la iluminatul public din București

Pe scurt, undeva pe la început de an 2024, Compania Națională de Investiții demara lucrările la creșa «nZEB» din Slobozia, construcție amplasată în Cartierul Gării Noi (sau Cartierul Tinerilor). La acel moment, aplaudam alături de administrația locală înce­perea lucrărilor la ceea ce se numea «o construcție prietenoasă cu mediul înconjurător» sau «nZEB». În cele ce urmează vom rederula etapele poveștii de la Slobozia cu de-acum celebra creșă «nZEB», impresionând cititorii noștri cu un deznodământ foarte «luminos». Căci, așa cum o să aflați lecturând următoarele rânduri... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2026, 14:10 (7250 vizualizări - 0 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
271 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Anunț angajare

Salon de masaj erotic din Constanța angajează fete cu aspect fizic plăcut, cu sau fără experiență, cu vîrsta între 18-30 ani.
Angajarea se face cu carte de muncă. Oferim cazare ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2010, 11:48
(7800 vizualizări - 0 comentarii)


Furau animale din două județe!

Polițiștii ialomițeni, în colaborare cu cadre ale IPJ Buzău, au reușit documentarea activității infracționale a unei grupări de hoți de animale ce acționa pe raza celor două județe. Astfel, ancheta polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2010, 20:17
(11558 vizualizări - 0 comentarii)


Sf. Gheorghe: Femeie de 55 de ani, băută la volan

Polițiștii rutieri aflați în trafic pe raza localității Sfîntu Gheorghe au oprit, joi, 11 noiembrie, pentru control, un autoturism condus de o femeie, de 55 de ani, din București. Fiindcă mirosea a băutură ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2010, 20:12
(10405 vizualizări - 0 comentarii)


Hoți prinși de polițiști și nearestați de procurori

Trei tineri cu vîrste cuprinse între 20 și 21 ani, din Slobozia, au fost identificați ca fiind principalii suspecți ai unor furturi de cabluri electrice. Furtul a fost comis în noaptea de 9 spre 10 septembrie ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2010, 20:10
(14687 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: hoți Ialomița


«Riposta», acțiune de siguranță în Ialomița

În cursul zilei de joi, 11 noiembrie, polițiștii ialomițeni, în colaborare cu mai multe structuri, au desfășurat pe raza județului acțiuni de menținere a climatului de siguranță publică. Potrivit polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2010, 20:08
(15025 vizualizări - 0 comentarii)


Cetățeni străini, rezidenți ilegal în Ialomița

Reprezentanții Biroului pentru Imigrări Ialomița au descoperit la începutul acestei luni mai mulți cetățeni străini care locuiesc ilegal în România. Primul caz este cel al unei femei de cetățenie canadiană ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2010, 13:23
(13556 vizualizări - 0 comentarii)


13 sesizări penale pentru firme din partea Finanțelor

Potrivit datelor statistice ale Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița, în cursul lunii octombrie 2010 au fost efectuate 168 verificări ale bazei de impozitare, ale legalității și conformității ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2010, 13:19
(10638 vizualizări - 0 comentarii)


Sergiu Băhăian, judecat la Tribunalul Ialomița

Sergiu Băhăian, judecat la Tribunalul Ialomița

Procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism-Biroul Teritorial Ialomița au dispus trimiterea în judecată a inculpatului Sergiu Băhăian. Acestea, împreună ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2010, 17:10
(15351 vizualizări - 0 comentarii)


Declarațiile fiscale se depun numai electronic

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că solicitarea de utilizare a unui certificat digital poate fi depusă, pentru fiecare contribuabil reprezentat, la unitatea fiscală teritorială ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2010, 17:01
(11793 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Raclă de argint de 17 kilograme pentru Sfintele Moaște

Slobozia: Raclă de argint de 17 kilograme pentru Sfintele Moaște

În cursul dimineții de joi, 11 noiembrie 2010, Preasfințitul Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, a sfințit la Catedrala Episcopală «Înălțarea Domnului» din Slobozia noua raclă în care ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2010, 14:07
(14701 vizualizări - 0 comentarii)


Braconieri surprinși la Bordușani

Un control de rutină al polițiștilor organizat marți, 9 noiembrie, în zona Fetești, pentru prevenirea și combaterea braconajului, a dus la identificarea în trafic a unui autoturism suspect. În vehiculul ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2010, 15:46
(14194 vizualizări - 0 comentarii)


Un MIC producător de pîine de la Amara a fost «ars» de Poliție și Gardă. Pe cînd cei MARI?

Polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor, în colaborare cu comisarii Gărzii Financiare au identificat pe raza orașului Amara un autovehicul ce aparținea unei societăți comerciale din localitate ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2010, 15:38
(9842 vizualizări - 3 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Marți, 9 noiembrie, polițiștii din Fetești au identificat, pe strada Călărași din localitate, un cetățean în vîrstă de 53 de ani care se deplasa la volanul unui autoturism. Întrucît emana halenă alcoolică ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2010, 15:23
(15231 vizualizări - 0 comentarii)


Finanțele atenționează agricultorii asupra plății impozitului anual

Fermierii ialomițeni care desfășoară activități agricole în legumicultură și viticultură și pomicultură mai au la dispoziție 5 zile pentru plata impozitului anual. Într-un comunicat remis publicității, ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2010, 15:02
(13491 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Incendiu la un uscător de cereale

Un incendiu s-a produs în această dimineață, în jurul orei 5.15, la un uscător de cereale care aparține unei societăți comerciale din municipiul Fetești. Urmare a nerespectării parametrilor tehnologici ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2010, 11:14
(13622 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2010, 19:30
(11541 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2010, 18:54
(12768 vizualizări - 0 comentarii)


«Biblionet» se extinde la Jilavele

Centrul de formare Biblionet (demarat în cadrul unui program derulat ca parteneriat între IREX-SUA, Ministerul Culturii și Patrimoniului Național, Asociația Bibliotecarilor și Bibliotecilor Publice din ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2010, 16:17
(15630 vizualizări - 0 comentarii)


Audi Q7 furat din Italia, depistat la Bărbulești

Audi Q7 furat din Italia, depistat la Bărbulești

Luni, 8 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni au organizat și executat o acțiune pentru depistarea autoturismelor ce figurează urmărite internațional. În cadrul acțiunii, polițiștii au identificat un cetățean ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2010, 13:47
(15783 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Peste 100 de vitezomani amendați de Poliția Rutieră

Peste 100 de conducători auto au fost depistați conducînd cu viteze peste limita legală doar pe parcursul a trei zile. În intervalul 5-7 noiembrie a.c., pe arterele din județ, polițiștii Serviciului Rutier ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2010, 13:40
(14149 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Rata șomajului-9,3%

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă, la sfîrșitul lunii octombrie 2010 rata șomajului înregistrată la nivelul județului Ialomița este în scădere. Astfel, în ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2010, 12:22
(8870 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bătrân de 73 de ani prins cu țigări de contrabandă

Slobozia: Bătrîn de 73 de ani prins cu țigări de contrabandă

În cursul dimineții de luni, 8 noiembrie a.c., în jurul orei 10.00, polițiștii slobozeni au depistat pe raza municipiului un localnic, de 73 de ani, în timp ce intenționa să comercializeze țigări avînd ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 19:11
(16335 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Un tânăr fără permis a intrat cu mașina în gardul Penitenciarului

Slobozia: Un tînăr fără permis a intrat cu mașina în gardul Penitenciarului

Sîmbătă, 6 noiembrie a.c., în Slobozia, un tînăr a intrat cu mașina în gardul Penitenciarului. Așadar, pe strada Gării din Slobozia, un tînăr, de 26 de ani, din municipiu, gonea la volanul unui autoturism ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 19:05
(15399 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia accident


APIA: 90,8 milioane de euro pentru peste 400000 de fermieri

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a autorizat la plată 401942 fermieri ce au îndeplinit cumulativ condițiile impuse de regulamentele europene și legislația românească, cu suma de 387,9 ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 15:21
(14038 vizualizări - 0 comentarii)


Fetiță de 9 ani, violată cu bestialitate

O copilă de doar 9 ani, din localitatea Marsilieni a trecut zilele trecute prin clipe de groază, după ce a fost violată de un bărbat de 47 de ani. Fetița a fost ademenită de violator la docmiciliul acestuia ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 15:01
(19563 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: viol Ialomița


Tânăr de 26 ani, mort într-un accident rutier

Tînăr de 26 ani, mort într-un accident rutier

Tragedie aseară în cartierul Slobozia Nouă. Un tînăr de 26 de ani a sfîrșit într-un accidet rutier produs de prietenul său. Accidentul s-a produs duminică, 7 noiembrie, în cartierul Slobozia Nouă. În timp ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 15:00
(16447 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Femeie salvată de la viol de doi jandarmi

Sîmbătă, 6 noiembrie, noaptea, doi jandarmi ialomițeni ce se îndreptau către domiciliul propriu după terminarea orelor de program au auzit țipetele de ajutor ale unei femei în zona blocului G5. Nu mare ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 14:59
(17634 vizualizări - 1 comentariu)


Patru persoane rănite în urma unui accident rutier

În dimineața zilei de sîmbătă, 6 noiembrie a.c., în jurul orei 7.45, în afara localității Armășești, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a patru persoane. La fața locului s-a deplasat ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 14:56
(16671 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 300 kg de pește, confiscate de polițiști

Peste 300 kg de pește, confiscate de polițiști

Vineri, 5 noiembrie a.c., polițiștii slobozeni au identificat pe raza cartierului Slobozia Nouă două persoane care comercializau pește fără a deține documente legale de proveniență. Astfel, în autoturismul ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 14:55
(15373 vizualizări - 0 comentarii)


Uniunea Europeană sancționează România diminuînd subvenția pe suprafață

În campania SAPS 2007 România a avut la dispoziție, conform regulamentelor Uniunii Europene, un pachet financiar de 440 milioane de euro, reprezentînd sprijin financiar direct pe unitate de suprafață. ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 14:50
(15963 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...