Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, CS Ștefănești-Viitorul Axintele 1-1

Încă un egal în Ilfov

Meciurile egale par să devină specialitatea casei pentru Viitorul Axintele în disputele tari. S-a întîmplat cu Afumați, cu Voluntari, dar și cu Ștefănești, vineri, 25 octombrie 2013. Meciul a început bine pentru ialomițeni. Șelaru a trecut lejer printre apărătorii adverși (’10) și a deschis scorul. 7 minute mai tîrziu, Novac a ratat de puțin majorarea scorului. Prima repriză este controlată temeinic de alb-verzi, lucru care nu se poate spune și despre cea de-a doua. Bălan este faultat în careu de Chiva (’56) și tot el îl învinge pe tînărul Dănciulescu, aducînd egalarea. Viitorul își întărește poziția de play-off, dar rămîne în continuare la mare distanță de liderul FC Voluntari.

... [citește_tot_articolul]

29 Octombrie 2013, 18:35 (4058 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Două egaluri pentru echipele ialomițene

Vineri, 18 octombrie 2013, a fost o zi gri pentru echipele ialomițene angrenate în competiția Ligii a III-a. Etapa a IX-a a adus celor de la Viitorul Axintele doar un egal în compania liderului FC Voluntari. Și putea fi mai rău, pentru că ilfovenii au deschis scorul în minutul 10, prin reușita lui Tănase. Egalarea a venit în minutul 65, cînd Sorin Gheorghiu a reușit al doilea gol stagional. Cu acest 1-1, Viitorul cade un loc pînă pe 4 și rămîne la 6 puncte de FC Voluntari. Tot un egal și tot prin revenire a obținut și Rapid Fetești, în dulelul cu gălățenii de la Sporting Liești. Oaspeții au punctat prin Voicu (’15) și Bahnasu (’32), iar feteștenii au revenit rapid în joc prin Mihai Ciubuc (’3... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2013, 11:30 (4335 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Conpet Cireșu-Viitorul Axintele 0-3, Progresul Cernica-Rapid Fetești 3-0

Etapa a 8-a din Liga a III-a a fost de bun augur pentru Viitorul Axintele. Echipa lui Ion Nica a trecut la pas în deplasare de brăilenii de la Conpet Cireșu... La, practic, prima fază a meciului (’1), Anghel centrează de pe dreapta, iar Fătu marchează. Desprinderea vine în minutul 78, cînd Robu transformă un penalty scos de Novac. 8 minute mai tîrziu, Badea stabilește scorul final: Conpet Cireșu-Viitorul Axintele 0-3, iar alb verzii sînt pe locul 3 cu 16 puncte și se avîntă tot mai sigur în ecuația play-off-ului... Lucrurile nu stau atît de bine în ceea ce-i privește pe cei de la Rapid Fetești. Echipa lui Marius Munteanu a bifat o nouă înfrîngere la scor de neprezentare. Călăii au fost, de această... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2013, 12:24 (9105 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga III-a, Callatis Mangalia-Viitorul Axintele 0-1

Alb-verzii, din nou pe podium

«Victoriile aduc victorii» spune un clișeu din lumea fotbalului uzitat des de antrenori. În cazul celor de la Viitorul Axintele, această zicere începe să-și găsească corespondent în realitate. Vineri, 4 octombrie, în cadrul etapei a VI-a, ialomițenii au legat la Mangalia a treia victoria. Succesul a fost obținut grație reușitei lui Gabriel Badea (’70) și, prin acest rezultat, trupa lui Ion Nica urcă în premieră pe podium în această stagiune, după ce în campionatul trecut locurile fruntașe deveniseră obișnuință. Axintele ocupă locul III, cu 12 puncte, la 4 lungimi de liderul FC Voluntari...

Callatis Mangalia 0-1 Viitorul Axintele
        ... [citește_tot_articolul]

8 Octombrie 2013, 12:34 (4743 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Rapid Fetești-Viitorul Axintele 0-5

Feroviarii, în deraiaj total

«Dacă nu faci scor cu Feteștiul, nu exiști!» pare să fie zicerea la modă în această perioadă în anturajul seriei 2 din Liga a III-a. S-a întîmplat și vineri, 27 septembrie a.c., în etapa a V-a, cînd Viitorul Axintele a luat lejer la Fetești 3 puncte plus o importantă doză de moral. Ion Nica mută inspirat în minutul 35. Îl scoate pe Gheorghiu și îl introduce pe Luca, omul care deschide scorul 2 minute mai tîrziu. La pauză e 2-0, grație lui Gabriel Badea. În repriza secundă iese la rampă Șelaru, cu 2 reușite din lovituri libere. Fătu închide tabela în minutul 83... Cu această victorie, Axintele urcă pe 5, cu 9 puncte. Feteștiul pică pe ultimul loc. De menționat că la acest meci Ion Nica l-a folosit... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2013, 10:28 (4071 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Axintele-victorie la limită, Feteștiul-înfrîngere categorică

Viitorul Axintele continuă să șovăie în această perioadă, dar vineri, 20 septembrie, în etapa a V-a, a obținut o nouă victorie acasă, la limită, contra celor de la Popești Leordeni. Golul a venit în minutul 10, fiind marcat de Ionuț Fătu, din pasa lui Gabriel Badea. Ion Nica a aliniat următoarea formulă de joc: Răduță-Chiva, Oprișan, Mihociu, Boigorodiță-Mihalache (Luca), Șelaru, Frangu (Dumitrescu), Gheorghiu-Badea (Novac), Fătu (Robu). Altfel, lotul Viitorului continuă să se subțieze după ce atacantul Simon Măzărache a părăsit echipa. Cealaltă formație ialomițeană din Liga a III-a, Rapid Fetești, a pierdut fără drept de apel, 0-4, acasă, cu Dunărea Călărași. Antrenorul Gigel Stoica a jucat cu... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2013, 16:26 (5800 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Dunărea Călărași-Viitorul Axintele 2-0

Continuă criza

Viitorul Axintele este tot mai departe de echipa care anul trecut zburda în Liga a III-a. Vineri, la Călărași, elevii lui Ion Nica n-au știut să profite de superioritatea numerică creată după eliminarea unui apărător al gazdelor. Au profitat, în schimb, cei de la Dunărea, de degringolada celor din apărarea alb-verde și au marcat prin Șerban și Andrei, ultimul gol venind după o ratare a lui Robu. Viitorul rămîne cu 3 puncte și, momentan, este în a doua parte a clasamentului.

Dunărea Călărași 2-0 Viitorul Axintele
Șerban (’58)
Andrei (’76)

Viitorul Axintele: Răduță-Chiva, Mihociu, Oprișan... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2013, 11:30 (4794 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele-Sporting Liești 2-1

Victorie greoaie

Viitorul Axintele a obținut primele 3 puncte în acest sezon. S-a întîmplat în etapa a 2-a, vineri, 6 septembrie 2013, cînd la Axintele a venit o nouă promovată, Sporting Liești. Gălățenii au dat o replică dîrză gazdelor, golul de 1-0 venind abia în minutul 40, după o lovitură liberă executată perfect de Șelaru. Imediat după pauză, oaspeții bagă spaima în alb-verzi. Stoica profită de o bîlbă a lui Răduță și egalează. Viitorul rămîne în cele din urmă cu toate punctele, grație golului marcat în minutul 78 de Simon Măzărache. Ialomițenii sînt pe 6, dar pentru ca echipa lui Ion Nica să continue lupta pentru primele locuri este necesar ca victoria cu Lieștiul să fie dublată de un succes în deplasarea... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2013, 13:05 (5497 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Oțelul II Galați-Viitorul Axintele 2-1

Debut nefast

Viitorul Axintele pare să nu fi trecut încă peste șocul pierderii promovării la masa verde. Băieții lui Ion Nica au demarat greu în acest sezon și le va fi greu să repete performanța din capionatul trecut. Prima etapă al Ligii a III-a le-a scos în cale satelitul unei foste campioane, Oțelul Galați. Ialomițenii au început jocul cu 4 noutăți față de sezonul trecut, cu Mihociu și Oprișan proaspăt reintegrați în lot, cu Bogorodiță plantat experimental pe postul de fundaș stînga și cu 6 accidentați. Meciul a debutat prost pentru Axintele. Stoian de la gazde a profitat de o ieșire hazardată a lui Popescu, păstrat în cele din urmă în lot și chiar titularizat și a deschis scorul. 3 minute mai tîrziu,... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2013, 18:17 (5824 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Greu pentru echipele ialomițene

Viitorul Axintele și Rapid Fetești, reprezentantele județului nostru în Liga a III-a, se regăsesc ca și anul trecut, în seria a II-a. Lucrurile însă stau acum cu totul altfel. Pe lîngă faptul că numărul echipelor s-a restrîns la 12 și s-a introdus sistemul play-off/play-out, împărțirea geografică este și ea cu totul alta. Pentru a vă oferi un argument, precizăm că din seria noastră vor face parte și echipele ilfovene. Astfel, pe lîngă reprezentanții Ialomiței, vor mai concura: Oțelul II, CS Ștefănești, Dunărea Călărași, Conpet Cireșu, Calattis Mangalia, CS Afumați, AS Popești Leordeni, FC Voluntari, Sporting Liești și Progresul Cernica. «Va fi mult mai greu decît în sezonul trecut. Deocamdată... [citește_tot_articolul]

26 August 2013, 17:03 (4512 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Schimbări majore la Axintele Viitorul Axintele a dat piept săptămîna trecută cu prima confruntare oficială din acest sezon. Este vorba despre partida cu Rapid Fetești contînd pentru turul 2 al Cupei României. Meciul disputat pe terenul CFR-iștilor s-a terminat cu victoria la limită a alb-verzilor, scor 1-0. Golul trupei lui Ion Nica a fost reușit de mijlocașul stînga Alin Robu. Axintenii au evoluat în următoarea alcătuire: Răduță-Chiva, Mihociu, Matei, Bogorodiță-Mihalache, Șelaru, Dumitrescu, Robu-Fătu, Măzărache. Au mai jucat Novac, Dedu, Badea și Frangu în vreme ce pe bancă au rămas Popescu,... [citește_tot_articolul]

7 August 2013, 07:21 (4549 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

«Tomiță», la Rapid Fetești Rapid Fetești continuă pregătirea pentru un nou sezon pe iarba verde de acasă. Pentru că noul sezon bate la ușă, nu mai este timp de cantonamente. Echipa lui Marius Munteanu a dat în această perioadă cîteva lovituri pe piața transferurilor. Cea mai importantă dintre ele este aducerea de la Dunărea Călărași a lui Valentin Toma. «Tomiță» are 31 de ani, evoluează pe postul de fundași central și a fost pînă de curînd unul dintre jucătorii exponențiali ai Unirii Slobozia, echipa la care, pentru o perioadă, a îndeplinit și funcția de căpitan. De la Unirea Slobozia a venit sub... [citește_tot_articolul]

1 August 2013, 14:21 (5033 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Rapid Fetești rămîne în «C», Viitorul Axintele a urcat la munte

În sfîrșit, pentru fotbalul ialomițean, vara are și semne bune. După ce a fost retrogradată la «masa verde» în urma pierderii a 9 puncte pe motiv de neparticipare la competiții cu grupele juniori C, D și E, echipa Rapid Fetești a primit și vești bune. În urma, retragerii din Liga a III-a a Victoriei Ghirnogi, trupa lui Marius Munteanu a fost reprimită în fosta Divizie «C». «Într-adevăr, avem comunicatul de la Federație prin care se atestă faptul că și în sezonul viitor Rapid Fetești va evolua în Liga a III-a. Sîntem în pregătire, în căutări, avem jucători aflați momentan în perioada de probe. Referitor la lotul pe care l-am avut la terminarea sezonului precedent, momentan, vă pot spune că sînt... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2013, 18:18 (8172 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga III, Viitorul Axintele

Încep din nou urcușul

Munca de Sisif depusă de cei de la Axintele în sezonul recent încheiat a făcut ca bolovanul de puncte strîns să nu fie suficient pentru promovare. Drept urmare, elevii lui Ion Nica sînt nevoiți ca din data de 17 august să reînceapă urcușul de la poalele Ligii a III-a... «Vom juca tot în Liga a III-a. Neplăcută situație, dar asta-i viața! Sîntem în plină pregătire și căutăm să-i remontăm pe băieți pentru că este greu să-ți aduni forțele și să o iei de la capăt cînd primești o astfel de lovitură. Avem nevoie să fim uniți și puternici pentru că nu doar jucătorii, ci toți cei care sîntem implicați la această echipă am fost afectați de nedreapta pierdere a promovării...» ne-a declarat antrenorul Viitorului... [citește_tot_articolul]

9 Iulie 2013, 11:28 (5301 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Viitorul Axintele

Reunire sub semnul frustrării

Erau pregătiți și îndreptățiți să evolueze în Liga a II-a. Le-au pus tălpi prin birouri buzoienii, ajutați de mai marii AJF Ialomița, care ne-au dovedit încă o dată că avem un fotbal mic, mic atît ca valoare, cît și ca organizare. Nu mai intrăm în amănunte, acestea fiind deja arhicunoscute. Cert este că, deși cu 14 puncte peste Gloria Buzău cîștigate pe teren, Viitorul Axintele se vede nevoită s-o ia de la capăt în al treilea eșalon. După ce le-au fost respinse ultimele memorii, alb-verzii s-au prezentat luni, 1 iulie, la reunirea pentru un sezon care nu se știe deocamdată ce le va aduce și cum va fi abordat. A fost prezent întregul lot, cu trei excepții. Pană, Tache și Pintilie care și-au încheiat... [citește_tot_articolul]

4 Iulie 2013, 14:46 (4326 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Axintele pierde promovarea, Feteștiul retrogradează

Vineri, 14 iunie 2013, a fost «vinerea neagră» a fotbalului ialomițean. Neangrenarea în competițiile C, D și E sau lipsa acestor grupe din structura cluburilor au făcut ravagii în zestrea de puncte adunată de cele două echipe ialomițene implicate în competiția Ligii a III-a. Cu 9 puncte au fost penalizate Rapid Fetești și Viitorul Axintele, în urma sesizărilor făcute de Urban Titu și Gloria Buzău. Fără aceste puncte, Feteștiul ajunge la borna 23 și la locul 9, retrogradabil. «Este greu să privești cum munca depusă de echipă pe parcursul unui sezon se irosește în urma unei astfel de decizii. Noi avem peste 50 de copii legitimați la grupele respective și am demonstrat asta. Faptul că nu au participat... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2013, 09:21 (7935 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal

Promovarea Viitorului Axintele, încă la stadiul de enigmă

Viitorul Axintele a defilat în seria a II-a din Liga a III-a și a obținut «en fanfare» promovarea, avînd 9 puncte distanță față de Gloria Buzău. Fotbaliștii sînt într-o binemeritată vacanță, dar pentru conducătorii alb-verzilor, încordarea încă dăinuie. Motivul îl reprezintă, de cîteva săptămîni, o sesizare către FRF, făcută de Gloria Buzău, conform căreia Viitorul Axintele nu ar deține grupe de juniori C, D și E. Acest fapt, recunoscut și de președintele AJF Ialomița, Mihai Basarab, ar putea duce la depunctarea cu 9 puncte a ialomițenilor. Această penalizare ar aduce Viitorul pe picior de egalitate cu Gloria Buzău. Cum, în aceste situații, principalul criteriu de departajare îl reprezintă rezultatele... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2013, 12:54 (7794 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Viitorul Axintele-Sportul Studențesc 3-3

Egal cu răzvrătiții Sportului

Chiar dacă meciurile oficiale s-au terminat, iar terminarea este pecetluită în ciuda încercărilor deznădăjduite ale adversarilor de a pune bețe în roate, Viitorul Axintele nu a luat încă vacanță. Elevii lui Ion Nica au continuat antrenamentele, iar vineri, 24 mai, au evoluat la București într-un amical cu Sportul Studențesc, varianta anti-Șiman. Alb-verzii i-au avut astfel în față pe Varga, Ferfelea, Lazăr și toți ceilalți care în startul returului s-au dezis de Vasile Șiman și de atunci își caută libertatea pe la Comisii. Răduță-Vasile, Bucă, Simion, Pintilie-Bogorodiță, Ionel, Șelaru, Dedu-Novac, Badea au fost jucătorii care au început meciul pentru Viitorul. Bucureștenii au avut 3-1 la pauză... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2013, 11:14 (4022 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga III-a, Dunărea Călărași-Viitorul Axintele 3-2

Viitorul Axintele s-a despărțit de Liga a III-a. Drum bun în eșalonul secund!

Viitorul Axintele promovase matematic cu o săptămînă înainte de meciul de la Călărași, cu Dunărea, disputat vineri, 10 mai. Partida a fost așadar trăită de elevii lui Ion Nica cu biletele pentru Liga a II-a în buzunar... Tributul relaxării a fost plătit încă din minutul 7, cînd lejeritatea din apărarea alb-verde a dat naștere unui penalti transformat cu siguranță de călărășeanul Șerban. Alin Robu egalează în finalul primei părți, dar același Șerban mai înscrie de două ori (’57, ’68). Robu realizează la rîndu-i dubla în ultimul minut al jocului, iar cele trei puncte merg să înoate în Dunăre. Răduță-Tache, Bucă, Oprișan (Șelaru), Andrei-Bogorodiță (Dedu), Ionel, Stan (Florea), Robu-Novac, Badea... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2013, 15:57 (8855 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele-Rapid Fetești 1-2

Lovitură de teatru

Ion Nica, antrenorul Viitorului Axintele, a îndemînat la prudență și concentrare după victoria cu Gloria Buzău. A făcut-o și după victoria cu Metaloglobus stîrnind ceva zîmbete. Pentru toată lumea părea clar că promovarea Viitorului este doar o chestiune de timp și nimeni nu-i mai poate opri, iar discursul celui care conduce de peste 3 ani banca ialomițenilor părea doar un clișeu folosit des în fotbal. A venit însă meciul cu Rapid Fetești disputat vineri, 19 aprilie a.c., și vrînd-nevrînd a trebuit să-i dăm dreptate lui Nica. «Cu Axintele o să ne vindem scump pielea!» avertiza antrenorul Feteștiului Gigel Stoica și stîrnea, la rîndu-i, zîmbete. Și el a avut dreptate! Prima repriză a fost una încrîncenată... [citește_tot_articolul]

23 Aprilie 2013, 11:25 (8216 vizualizări - 2 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
251 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Ialomița: Minoră dispărută

Ialomița: Minoră dispărută

Polițiștii ialomițeni încearcă să-i dea de urmă adolescentei Daniela Bratoșin, în vârstă 15 ani, din zona Urziceni. Tânăra a plecat de acasă în cursul nopții de 27/28 august 2017 și nu ...[citește_toată_știrea]

31 August 2017, 21:10
(4431 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție de pictură

Galeriile «Arcadia» ale Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia găzduiesc marți, 5 septembrie 2017, începând cu orele 14,00, vernisajul expoziției «Emoții». Tablourile sunt realizate de artista ...[citește_toată_știrea]

31 August 2017, 20:25
(3481 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Donare de sânge

Cu sprijinul Centrului de Transfuzii Sanguine Ialomița, sediul Protopopiatului Urziceni a devenit neîncăpător datorită zecilor de credincioși veniți să doneze sânge. Împreună cu preoții și reprezentanții ...[citește_toată_știrea]

31 August 2017, 20:05
(4257 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

vând struguri-2017
toate soiurile, la lădițe
jud. Vrancea
transport la domiciliu
Relații la telefon 0742/308.915

29 August 2017, 19:25


ITM Ialomița: Controale la firme care au înregistrat accidente de muncă

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița va desfășura, în perioada septembrie-noiembrie 2017, acțiuni de control la toți angajatorii din județ care au înregistrat în ultimii 5 ani accidente de muncă. ...[citește_toată_știrea]

29 August 2017, 19:05
(4695 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

CAZACU I. ȘTEFAN II
cu sediul în comuna Gheorghe Lazăr
vinde legume:
roșii, ardei

din producția proprie
Relații la telefon 0727/519.593

29 August 2017, 18:20


AJOFM Ialomița: Șomajul, în creștere ușoară

La sfârșitul lunii iulie 2017, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 6360 șomeri, din care 920 șomeri indemnizați, respectiv 5440 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

23 August 2017, 21:15
(4310 vizualizări - 1 comentariu)


Urmărit internațional, depistat la Slobozia

Miercuri, 23 august 2017, polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au depistat un bărbat, de 30 de ani, din Slobozia, pe numele căruia exista un mandat european de ...[citește_toată_știrea]

23 August 2017, 20:55
(4831 vizualizări - 0 comentarii)


Pompierii ISU Ialomița, calificați la faza națională a Concursurilor Serviciilor Profesioniste pentru Situații de Urgență

În perioada 22-25 august 2017, se desfășoară la Iași etapa națională a Concursurilor Serviciilor Profesioniste pentru Situații de Urgență. La această etapă vor participa 12 echipaje, reprezentante ale inspectoratelor ...[citește_toată_știrea]

23 August 2017, 19:45
(5436 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «Adolescența-etapa în care ne formăm ca oameni»

Miercuri, 23 august 2017, beneficiarii proiectului «Clubul de vară» din Urziceni s-au întâlnit cu psihologul Angela Bojoga, consilier școlar și voluntar în cadrul Serviciului Social acreditat al Protopopiatului ...[citește_toată_știrea]

23 August 2017, 19:05
(4920 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

I.I. DUMITRU M. GEORGE-CRISTIAN
cu sediul în sat Luciu, com. Gura Ialomiței
vinde pepeni și legume
din producția proprie
Relații la telefon 0729/558.058

22 August 2017, 18:05


AJFP Ialomița: Încasări de 45,54 milioane de lei la buget

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a încasat în luna iulie 2017 la bugetul general consolidat  suma de 45,54 milioane lei. Cel mai mare grad de încasare a fost semnalat la nivelul ...[citește_toată_știrea]

17 August 2017, 22:10
(5166 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Amenzi de 12 mii de lei

Inspectorii DSVSA Ialomița au realizat în această perioadă mai multe controale tematice cu privire la abatorizarea, prelucrarea laptelui sau modul în care se comercializează produsele alimentare. În urma ...[citește_toată_știrea]

17 August 2017, 21:05
(5005 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se închid gazele

Distrigaz Sud Rețele informează faptul că vineri, 18 august 2017, în orașele Fetești, Slobozia și Urziceni, pe străzile Călărași, Matei Basarab, Panduri și București, se va opri furnizarea de gaze naturale ...[citește_toată_știrea]

17 August 2017, 20:30
(4474 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Acțiuni de prevenire a Pestei Porcină Africană

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a intensificat acțiunile cu privire la prevenirea răspândirii pe teritoriul județului Ialomița a Pestei Porcină Africană. Astfel, în ...[citește_toată_știrea]

17 August 2017, 20:10
(4265 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Polițiștii ialomițeni, la datorie în minivacanța de Sfânta Maria

Pe perioada minivacanței de Sfânta Maria, polițiștii au fost la datorie, zilnic, pentru siguranța și liniștea cetățenilor. În 5 zile, polițiștii au constatat peste 100 de infracțiuni, au aplicat aproximativ ...[citește_toată_știrea]

16 August 2017, 12:40
(4553 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița a interzis comerțul cu porci în târguri

DSVSA Ialomița anunță toți crescătorii de porcine, ca urmare a evoluției Pestei Porcine Africane în țările riverane României precum și notificarea a două  focare de boală la porcii domestici în cartierele ...[citește_toată_știrea]

11 August 2017, 15:20
(6788 vizualizări - 0 comentarii)


Centrul Militar Județean Ialomița: Recrutare pentru Școala Militară de Maiștri Militari a Forțelor Navale «Amiral Ion Murgescu»

Centrul Militar Județean Ialomița, structură a Ministerului Apărării Naționale, anunță că Școala Militară de Maiștri Militari a Forțelor Navale «Amiral Ion Murgescu» va organiza concurs de admitere sesiunea ...[citește_toată_știrea]

11 August 2017, 15:05
(9052 vizualizări - 1 comentariu)


AJFP Ialomița: Prețurile medii pentru produsele agricole

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița înștiințează contribuabilii interesați că a fost aprobată Hotărârea Consiliului Județean Ialomița nr. 128/31.07.2017, privind modificarea Hotărârii ...[citește_toată_știrea]

10 August 2017, 13:15
(6478 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC Agromas Grup SRL
furnizor de produse și servicii agricole
angajează
ȘOFER AUTOCAMION
Cerințe
-permis auto C+E
-experiență minimum 2 ani în transport mărfuri
-atestat valabil de sofer profesionist transport marfa
-atestat valabil ADR
-fără antecedente penale
-capacitate de organizare și planificare
-punctualitate, seriozitate și responsabilitate
-avize medicale și psihologice valabile
-transport intern și EXTERN
CV pot fi trimise la adresa de e-mail
[email protected]
telefon 0749/082.231

10 August 2017, 12:10


«Alături de Oameni... pentru Oameni», program social derulat de Protopopiatul Urziceni

Acest program social a fost inițiat în anul 2009 din dorința de a veni în întâmpinarea problemelor resimțite de persoanele din comunitate aflate în dificultate și care din motive obiective nu puteau să ...[citește_toată_știrea]

8 August 2017, 21:20
(7113 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Polițiștii au depistat luni, 7 august a.c., doi bărbați de 27 și 48 ani, din comuna Scânteia, respectiv Movilița, care conduceau autoturisme deși se aflau sub infuența băuturilor alcoolice. Ambii au fost ...[citește_toată_știrea]

8 August 2017, 21:05
(4168 vizualizări - 0 comentarii)


Autoturism căutat de autoritățile cehe, identificat de polițiștii ialomițeni

Un autoturism căutat pentru confiscare de autoritățile cehe a fost depistat de polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale Ialomița. Polițiști din cadrul Serviciului de Investigații Criminale ...[citește_toată_știrea]

8 August 2017, 20:30
(5633 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: A dispărut de la domiciliu

Ialomița: A dispărut de la domiciliu

Polițiștii ialomițeni  caută o minoră, de 12 ani, care a plecat de acasă și nu a revenit până în prezent. Cei care pot oferi informații care să conducă la găsirea minorei sunt rugați să sune la numărul ...[citește_toată_știrea]

8 August 2017, 20:20
(7151 vizualizări - 1 comentariu)


Amara: Festivalul Național de Folclor «Doina Bărăganului», ediția a III-a

În organizarea Consiliului Județean Ialomița, a Centrului Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița, a Consiliului Local Amara, a Consiliului Local Slobozia, a Direcției ...[citește_toată_știrea]

8 August 2017, 20:05
(5288 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Accident rutier în zona Popasului «Perla»

Accident rutier în orașul Amara, în zona Popasului «Perla». O femeie și un bărbat, ambii în vârstă de aproximativ 60 de ani, au fost răniți după ce două automobile s-au ciocnit. Din primele informații se ...[citește_toată_știrea]

7 August 2017, 19:13
(6750 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara accident


ITM Ialomița: Amenzi de 100 mii de lei pentru «muncă la negru»

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a desfășurat în luna iulie 2017 o serie de controale tematice pentru a preveni și combate fenomenul «muncii la negru». În urma verificărilor au fost depistate ...[citește_toată_știrea]

3 August 2017, 20:10
(6685 vizualizări - 1 comentariu)


Se închide gazul la Fetești

Distrigaz Sud Rețele anunță sistarea furnizării de gaze naturale în municipiul Fetești, pe străzile Anghel Saligny, Călărași și Ecaterina Teodoriu, vineri, 4 august 2017, în intervalul orar 8,00-12,00. ...[citește_toată_știrea]

3 August 2017, 19:35
(4247 vizualizări - 0 comentarii)


«Trofeul Tinereții Amara 2017», sub supravegherea jandarmilor

Efective de jandarmi vor supraveghea, în perioada 3-6 august 2017, buna desfășurare a Festivalului «Trofeul Tinereții Amara 2017». Misiunile oamenilor legii au ca scop prevenirea de fapte antisociale. ...[citește_toată_știrea]

3 August 2017, 19:05
(5862 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC CARGILL CEREALE SRL
angajează
LABORANT
pentru Silozul Bucu, județul Ialomița
2 posturi-unul permanent și
unul pe perioadă determinată (5 luni)
Cerințe minime: studii medii,
cunoștințe operare calculator;
studiile de specialitate sau
experiența în domeniu
constituie un avantaj
Responsabilități: determină calitatea
produselor la Recepție,
în timpul Depozitării, la Livrare,
întocmește documentele specifice
acestor operațiuni manual
și pe calculator și operează
în sistemul de gestiune toți indicii
calitativi necesari, întocmește rapoarte
Cei interesați sunt rugați
să trimită CV-ul pe adresa de mail:
[email protected]
sau pe fax la nr. 021/23.32.499,
cu mențiunea
«pentru laborant Bucu, județul Ialomița»
CV-urile pot fi depuse
și la poarta Silozului Bucu,

situat în strada Gh. Lazăr,
cu mențiunea de mai sus,
în atenția dlui Șerban Jan-șef locație.
Termenul limită de depunere al CV-urilor
este 10 August 2017

1 August 2017, 20:10


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...