Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, CS Ștefănești-Viitorul Axintele 1-1

Încă un egal în Ilfov

Meciurile egale par să devină specialitatea casei pentru Viitorul Axintele în disputele tari. S-a întîmplat cu Afumați, cu Voluntari, dar și cu Ștefănești, vineri, 25 octombrie 2013. Meciul a început bine pentru ialomițeni. Șelaru a trecut lejer printre apărătorii adverși (’10) și a deschis scorul. 7 minute mai tîrziu, Novac a ratat de puțin majorarea scorului. Prima repriză este controlată temeinic de alb-verzi, lucru care nu se poate spune și despre cea de-a doua. Bălan este faultat în careu de Chiva (’56) și tot el îl învinge pe tînărul Dănciulescu, aducînd egalarea. Viitorul își întărește poziția de play-off, dar rămîne în continuare la mare distanță de liderul FC Voluntari.

... [citește_tot_articolul]

29 Octombrie 2013, 18:35 (4058 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Două egaluri pentru echipele ialomițene

Vineri, 18 octombrie 2013, a fost o zi gri pentru echipele ialomițene angrenate în competiția Ligii a III-a. Etapa a IX-a a adus celor de la Viitorul Axintele doar un egal în compania liderului FC Voluntari. Și putea fi mai rău, pentru că ilfovenii au deschis scorul în minutul 10, prin reușita lui Tănase. Egalarea a venit în minutul 65, cînd Sorin Gheorghiu a reușit al doilea gol stagional. Cu acest 1-1, Viitorul cade un loc pînă pe 4 și rămîne la 6 puncte de FC Voluntari. Tot un egal și tot prin revenire a obținut și Rapid Fetești, în dulelul cu gălățenii de la Sporting Liești. Oaspeții au punctat prin Voicu (’15) și Bahnasu (’32), iar feteștenii au revenit rapid în joc prin Mihai Ciubuc (’3... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2013, 11:30 (4335 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Conpet Cireșu-Viitorul Axintele 0-3, Progresul Cernica-Rapid Fetești 3-0

Etapa a 8-a din Liga a III-a a fost de bun augur pentru Viitorul Axintele. Echipa lui Ion Nica a trecut la pas în deplasare de brăilenii de la Conpet Cireșu... La, practic, prima fază a meciului (’1), Anghel centrează de pe dreapta, iar Fătu marchează. Desprinderea vine în minutul 78, cînd Robu transformă un penalty scos de Novac. 8 minute mai tîrziu, Badea stabilește scorul final: Conpet Cireșu-Viitorul Axintele 0-3, iar alb verzii sînt pe locul 3 cu 16 puncte și se avîntă tot mai sigur în ecuația play-off-ului... Lucrurile nu stau atît de bine în ceea ce-i privește pe cei de la Rapid Fetești. Echipa lui Marius Munteanu a bifat o nouă înfrîngere la scor de neprezentare. Călăii au fost, de această... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2013, 12:24 (9105 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga III-a, Callatis Mangalia-Viitorul Axintele 0-1

Alb-verzii, din nou pe podium

«Victoriile aduc victorii» spune un clișeu din lumea fotbalului uzitat des de antrenori. În cazul celor de la Viitorul Axintele, această zicere începe să-și găsească corespondent în realitate. Vineri, 4 octombrie, în cadrul etapei a VI-a, ialomițenii au legat la Mangalia a treia victoria. Succesul a fost obținut grație reușitei lui Gabriel Badea (’70) și, prin acest rezultat, trupa lui Ion Nica urcă în premieră pe podium în această stagiune, după ce în campionatul trecut locurile fruntașe deveniseră obișnuință. Axintele ocupă locul III, cu 12 puncte, la 4 lungimi de liderul FC Voluntari...

Callatis Mangalia 0-1 Viitorul Axintele
        ... [citește_tot_articolul]

8 Octombrie 2013, 12:34 (4743 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Rapid Fetești-Viitorul Axintele 0-5

Feroviarii, în deraiaj total

«Dacă nu faci scor cu Feteștiul, nu exiști!» pare să fie zicerea la modă în această perioadă în anturajul seriei 2 din Liga a III-a. S-a întîmplat și vineri, 27 septembrie a.c., în etapa a V-a, cînd Viitorul Axintele a luat lejer la Fetești 3 puncte plus o importantă doză de moral. Ion Nica mută inspirat în minutul 35. Îl scoate pe Gheorghiu și îl introduce pe Luca, omul care deschide scorul 2 minute mai tîrziu. La pauză e 2-0, grație lui Gabriel Badea. În repriza secundă iese la rampă Șelaru, cu 2 reușite din lovituri libere. Fătu închide tabela în minutul 83... Cu această victorie, Axintele urcă pe 5, cu 9 puncte. Feteștiul pică pe ultimul loc. De menționat că la acest meci Ion Nica l-a folosit... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2013, 10:28 (4070 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Axintele-victorie la limită, Feteștiul-înfrîngere categorică

Viitorul Axintele continuă să șovăie în această perioadă, dar vineri, 20 septembrie, în etapa a V-a, a obținut o nouă victorie acasă, la limită, contra celor de la Popești Leordeni. Golul a venit în minutul 10, fiind marcat de Ionuț Fătu, din pasa lui Gabriel Badea. Ion Nica a aliniat următoarea formulă de joc: Răduță-Chiva, Oprișan, Mihociu, Boigorodiță-Mihalache (Luca), Șelaru, Frangu (Dumitrescu), Gheorghiu-Badea (Novac), Fătu (Robu). Altfel, lotul Viitorului continuă să se subțieze după ce atacantul Simon Măzărache a părăsit echipa. Cealaltă formație ialomițeană din Liga a III-a, Rapid Fetești, a pierdut fără drept de apel, 0-4, acasă, cu Dunărea Călărași. Antrenorul Gigel Stoica a jucat cu... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2013, 16:26 (5800 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Dunărea Călărași-Viitorul Axintele 2-0

Continuă criza

Viitorul Axintele este tot mai departe de echipa care anul trecut zburda în Liga a III-a. Vineri, la Călărași, elevii lui Ion Nica n-au știut să profite de superioritatea numerică creată după eliminarea unui apărător al gazdelor. Au profitat, în schimb, cei de la Dunărea, de degringolada celor din apărarea alb-verde și au marcat prin Șerban și Andrei, ultimul gol venind după o ratare a lui Robu. Viitorul rămîne cu 3 puncte și, momentan, este în a doua parte a clasamentului.

Dunărea Călărași 2-0 Viitorul Axintele
Șerban (’58)
Andrei (’76)

Viitorul Axintele: Răduță-Chiva, Mihociu, Oprișan... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2013, 11:30 (4794 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele-Sporting Liești 2-1

Victorie greoaie

Viitorul Axintele a obținut primele 3 puncte în acest sezon. S-a întîmplat în etapa a 2-a, vineri, 6 septembrie 2013, cînd la Axintele a venit o nouă promovată, Sporting Liești. Gălățenii au dat o replică dîrză gazdelor, golul de 1-0 venind abia în minutul 40, după o lovitură liberă executată perfect de Șelaru. Imediat după pauză, oaspeții bagă spaima în alb-verzi. Stoica profită de o bîlbă a lui Răduță și egalează. Viitorul rămîne în cele din urmă cu toate punctele, grație golului marcat în minutul 78 de Simon Măzărache. Ialomițenii sînt pe 6, dar pentru ca echipa lui Ion Nica să continue lupta pentru primele locuri este necesar ca victoria cu Lieștiul să fie dublată de un succes în deplasarea... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2013, 13:05 (5496 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Oțelul II Galați-Viitorul Axintele 2-1

Debut nefast

Viitorul Axintele pare să nu fi trecut încă peste șocul pierderii promovării la masa verde. Băieții lui Ion Nica au demarat greu în acest sezon și le va fi greu să repete performanța din capionatul trecut. Prima etapă al Ligii a III-a le-a scos în cale satelitul unei foste campioane, Oțelul Galați. Ialomițenii au început jocul cu 4 noutăți față de sezonul trecut, cu Mihociu și Oprișan proaspăt reintegrați în lot, cu Bogorodiță plantat experimental pe postul de fundaș stînga și cu 6 accidentați. Meciul a debutat prost pentru Axintele. Stoian de la gazde a profitat de o ieșire hazardată a lui Popescu, păstrat în cele din urmă în lot și chiar titularizat și a deschis scorul. 3 minute mai tîrziu,... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2013, 18:17 (5784 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Greu pentru echipele ialomițene

Viitorul Axintele și Rapid Fetești, reprezentantele județului nostru în Liga a III-a, se regăsesc ca și anul trecut, în seria a II-a. Lucrurile însă stau acum cu totul altfel. Pe lîngă faptul că numărul echipelor s-a restrîns la 12 și s-a introdus sistemul play-off/play-out, împărțirea geografică este și ea cu totul alta. Pentru a vă oferi un argument, precizăm că din seria noastră vor face parte și echipele ilfovene. Astfel, pe lîngă reprezentanții Ialomiței, vor mai concura: Oțelul II, CS Ștefănești, Dunărea Călărași, Conpet Cireșu, Calattis Mangalia, CS Afumați, AS Popești Leordeni, FC Voluntari, Sporting Liești și Progresul Cernica. «Va fi mult mai greu decît în sezonul trecut. Deocamdată... [citește_tot_articolul]

26 August 2013, 17:03 (4512 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Schimbări majore la Axintele Viitorul Axintele a dat piept săptămîna trecută cu prima confruntare oficială din acest sezon. Este vorba despre partida cu Rapid Fetești contînd pentru turul 2 al Cupei României. Meciul disputat pe terenul CFR-iștilor s-a terminat cu victoria la limită a alb-verzilor, scor 1-0. Golul trupei lui Ion Nica a fost reușit de mijlocașul stînga Alin Robu. Axintenii au evoluat în următoarea alcătuire: Răduță-Chiva, Mihociu, Matei, Bogorodiță-Mihalache, Șelaru, Dumitrescu, Robu-Fătu, Măzărache. Au mai jucat Novac, Dedu, Badea și Frangu în vreme ce pe bancă au rămas Popescu,... [citește_tot_articolul]

7 August 2013, 07:21 (4549 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

«Tomiță», la Rapid Fetești Rapid Fetești continuă pregătirea pentru un nou sezon pe iarba verde de acasă. Pentru că noul sezon bate la ușă, nu mai este timp de cantonamente. Echipa lui Marius Munteanu a dat în această perioadă cîteva lovituri pe piața transferurilor. Cea mai importantă dintre ele este aducerea de la Dunărea Călărași a lui Valentin Toma. «Tomiță» are 31 de ani, evoluează pe postul de fundași central și a fost pînă de curînd unul dintre jucătorii exponențiali ai Unirii Slobozia, echipa la care, pentru o perioadă, a îndeplinit și funcția de căpitan. De la Unirea Slobozia a venit sub... [citește_tot_articolul]

1 August 2013, 14:21 (5032 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Rapid Fetești rămîne în «C», Viitorul Axintele a urcat la munte

În sfîrșit, pentru fotbalul ialomițean, vara are și semne bune. După ce a fost retrogradată la «masa verde» în urma pierderii a 9 puncte pe motiv de neparticipare la competiții cu grupele juniori C, D și E, echipa Rapid Fetești a primit și vești bune. În urma, retragerii din Liga a III-a a Victoriei Ghirnogi, trupa lui Marius Munteanu a fost reprimită în fosta Divizie «C». «Într-adevăr, avem comunicatul de la Federație prin care se atestă faptul că și în sezonul viitor Rapid Fetești va evolua în Liga a III-a. Sîntem în pregătire, în căutări, avem jucători aflați momentan în perioada de probe. Referitor la lotul pe care l-am avut la terminarea sezonului precedent, momentan, vă pot spune că sînt... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2013, 18:18 (8172 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga III, Viitorul Axintele

Încep din nou urcușul

Munca de Sisif depusă de cei de la Axintele în sezonul recent încheiat a făcut ca bolovanul de puncte strîns să nu fie suficient pentru promovare. Drept urmare, elevii lui Ion Nica sînt nevoiți ca din data de 17 august să reînceapă urcușul de la poalele Ligii a III-a... «Vom juca tot în Liga a III-a. Neplăcută situație, dar asta-i viața! Sîntem în plină pregătire și căutăm să-i remontăm pe băieți pentru că este greu să-ți aduni forțele și să o iei de la capăt cînd primești o astfel de lovitură. Avem nevoie să fim uniți și puternici pentru că nu doar jucătorii, ci toți cei care sîntem implicați la această echipă am fost afectați de nedreapta pierdere a promovării...» ne-a declarat antrenorul Viitorului... [citește_tot_articolul]

9 Iulie 2013, 11:28 (5300 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Viitorul Axintele

Reunire sub semnul frustrării

Erau pregătiți și îndreptățiți să evolueze în Liga a II-a. Le-au pus tălpi prin birouri buzoienii, ajutați de mai marii AJF Ialomița, care ne-au dovedit încă o dată că avem un fotbal mic, mic atît ca valoare, cît și ca organizare. Nu mai intrăm în amănunte, acestea fiind deja arhicunoscute. Cert este că, deși cu 14 puncte peste Gloria Buzău cîștigate pe teren, Viitorul Axintele se vede nevoită s-o ia de la capăt în al treilea eșalon. După ce le-au fost respinse ultimele memorii, alb-verzii s-au prezentat luni, 1 iulie, la reunirea pentru un sezon care nu se știe deocamdată ce le va aduce și cum va fi abordat. A fost prezent întregul lot, cu trei excepții. Pană, Tache și Pintilie care și-au încheiat... [citește_tot_articolul]

4 Iulie 2013, 14:46 (4326 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Axintele pierde promovarea, Feteștiul retrogradează

Vineri, 14 iunie 2013, a fost «vinerea neagră» a fotbalului ialomițean. Neangrenarea în competițiile C, D și E sau lipsa acestor grupe din structura cluburilor au făcut ravagii în zestrea de puncte adunată de cele două echipe ialomițene implicate în competiția Ligii a III-a. Cu 9 puncte au fost penalizate Rapid Fetești și Viitorul Axintele, în urma sesizărilor făcute de Urban Titu și Gloria Buzău. Fără aceste puncte, Feteștiul ajunge la borna 23 și la locul 9, retrogradabil. «Este greu să privești cum munca depusă de echipă pe parcursul unui sezon se irosește în urma unei astfel de decizii. Noi avem peste 50 de copii legitimați la grupele respective și am demonstrat asta. Faptul că nu au participat... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2013, 09:21 (7935 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal

Promovarea Viitorului Axintele, încă la stadiul de enigmă

Viitorul Axintele a defilat în seria a II-a din Liga a III-a și a obținut «en fanfare» promovarea, avînd 9 puncte distanță față de Gloria Buzău. Fotbaliștii sînt într-o binemeritată vacanță, dar pentru conducătorii alb-verzilor, încordarea încă dăinuie. Motivul îl reprezintă, de cîteva săptămîni, o sesizare către FRF, făcută de Gloria Buzău, conform căreia Viitorul Axintele nu ar deține grupe de juniori C, D și E. Acest fapt, recunoscut și de președintele AJF Ialomița, Mihai Basarab, ar putea duce la depunctarea cu 9 puncte a ialomițenilor. Această penalizare ar aduce Viitorul pe picior de egalitate cu Gloria Buzău. Cum, în aceste situații, principalul criteriu de departajare îl reprezintă rezultatele... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2013, 12:54 (7794 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Viitorul Axintele-Sportul Studențesc 3-3

Egal cu răzvrătiții Sportului

Chiar dacă meciurile oficiale s-au terminat, iar terminarea este pecetluită în ciuda încercărilor deznădăjduite ale adversarilor de a pune bețe în roate, Viitorul Axintele nu a luat încă vacanță. Elevii lui Ion Nica au continuat antrenamentele, iar vineri, 24 mai, au evoluat la București într-un amical cu Sportul Studențesc, varianta anti-Șiman. Alb-verzii i-au avut astfel în față pe Varga, Ferfelea, Lazăr și toți ceilalți care în startul returului s-au dezis de Vasile Șiman și de atunci își caută libertatea pe la Comisii. Răduță-Vasile, Bucă, Simion, Pintilie-Bogorodiță, Ionel, Șelaru, Dedu-Novac, Badea au fost jucătorii care au început meciul pentru Viitorul. Bucureștenii au avut 3-1 la pauză... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2013, 11:14 (4022 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga III-a, Dunărea Călărași-Viitorul Axintele 3-2

Viitorul Axintele s-a despărțit de Liga a III-a. Drum bun în eșalonul secund!

Viitorul Axintele promovase matematic cu o săptămînă înainte de meciul de la Călărași, cu Dunărea, disputat vineri, 10 mai. Partida a fost așadar trăită de elevii lui Ion Nica cu biletele pentru Liga a II-a în buzunar... Tributul relaxării a fost plătit încă din minutul 7, cînd lejeritatea din apărarea alb-verde a dat naștere unui penalti transformat cu siguranță de călărășeanul Șerban. Alin Robu egalează în finalul primei părți, dar același Șerban mai înscrie de două ori (’57, ’68). Robu realizează la rîndu-i dubla în ultimul minut al jocului, iar cele trei puncte merg să înoate în Dunăre. Răduță-Tache, Bucă, Oprișan (Șelaru), Andrei-Bogorodiță (Dedu), Ionel, Stan (Florea), Robu-Novac, Badea... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2013, 15:57 (8854 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele-Rapid Fetești 1-2

Lovitură de teatru

Ion Nica, antrenorul Viitorului Axintele, a îndemînat la prudență și concentrare după victoria cu Gloria Buzău. A făcut-o și după victoria cu Metaloglobus stîrnind ceva zîmbete. Pentru toată lumea părea clar că promovarea Viitorului este doar o chestiune de timp și nimeni nu-i mai poate opri, iar discursul celui care conduce de peste 3 ani banca ialomițenilor părea doar un clișeu folosit des în fotbal. A venit însă meciul cu Rapid Fetești disputat vineri, 19 aprilie a.c., și vrînd-nevrînd a trebuit să-i dăm dreptate lui Nica. «Cu Axintele o să ne vindem scump pielea!» avertiza antrenorul Feteștiului Gigel Stoica și stîrnea, la rîndu-i, zîmbete. Și el a avut dreptate! Prima repriză a fost una încrîncenată... [citește_tot_articolul]

23 Aprilie 2013, 11:25 (8216 vizualizări - 2 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
264 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJOFM Ialomița: Oferta locurilor de muncă

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița pune la dispoziția șomerilor din județ 380 de locuri de muncă, 25 dintre acestea fiind destinate persoanelor cu studii superioare. Angajatorii ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2016, 18:50
(5811 vizualizări - 1 comentariu)


Accidente la Țăndărei și Andrășești

Serviciul Poliției Rutiere Ialomița informează că miercuri, 20 aprilie 2016, pe DN2A s-au produs două accidente rutiere. Primul eveniment, soldat cu vătămarea corporală a unui bărbat de 48 de ani, s-a produs ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2016, 17:25
(5859 vizualizări - 0 comentarii)


AFIR a lansat aplicația «Asistență module on-line»

Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale (AFIR) lansează, prin intermediul paginii oficiale de internet www.afir.info, aplicația «Asistență module on-line» pentru a veni în sprijinul solicitanților ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2016, 16:10
(2757 vizualizări - 0 comentarii)


«Școala Altfel» la Muzeul Județean Ialomița

În zilele de 18 și 19 aprilie 2016., în baza protocolului încheiat între Direcția de Investigații Criminale din cadrul Inspectoratului General al Poliției Române, Fundația Collegium XXI, și Școala Gimnazială ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2016, 19:35
(4276 vizualizări - 6 comentarii)


ISU Ialomița: Simulare de accident rutier pe A2

Joi, 21 aprilie 2016, începînd cu orele 10,00, urmează să se desfășoare un amplu exercițiu cu forțe și mijloace în teren pentru gestionarea situațiilor de urgență produse de un accident rutier cu victime ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2016, 18:20
(6876 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Vaccinare antirabică aeriană a vulpilor

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează locuitorii județului că, în perioada 18.04.201-5.05.2016, în funcție de condițiile meteorologice, se va desfășura campania ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2016, 17:10
(5496 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 accidente soldate cu un mort și cinci răniți

La acest sfîrșit de săptămînă, pe șoselele ialomițene s-au produs 3 accidente rutiere, soldate cu decesul unei persoane și rănirea a altor cinci.
Primul dintre acestea s-a produs vineri, 15 aprilie ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2016, 16:10
(5756 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Acțiuni de control în tîrguri

DSVSA Ialomița vă informează că, în perioada 1-14 aprilie 2016, conform Notei de Serviciu ANSVSA nr. 6183/21.03.2016, au fost efectuate controale în tîrgurile autorizate/neautorizate din județ împreună ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2016, 15:40
(4516 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 90000 de lei, 20 permise reținute

La acest sfîrșit de săptămînă, 15-17 aprilie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2016, 14:50
(5581 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Porților Deschise» la IPJ Ialomița

În cadrul Programului «Școala Altfel: Să știi mai multe, să fii mai bun!», polițiștii ialomițeni organizează miercuri și joi, 20 și 21 aprilie a.c., în intervalul orar 10,00-12,00, «Ziua Porților Deschise ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2016, 13:10
(4414 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Accident cu patru victime

Duminică, în jurul orei 15,15, două autoturisme au fost implicate într-un accident rutier, pe DJ203B, între localitățile Manasia și Gîrbovi. În urma impactului, patru persoane aflate în unul dintre autoturisme ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2016, 11:55
(3902 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: I-a luat foc mașina pe Autostrada Soarelui

În urma unor scurgeri de combustibil la compartimentul motor, un autoturism ce se deplasa pe Autostrada București-Constanța a fost cuprins de flăcări. Evenimentul a fost anunțat la 112 în după-amiaza zilei ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2016, 10:25
(34888 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


AJOFM Ialomița: Bursa Generală a Locurilor de Muncă

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița a organizat joi, 14 aprilie 2016, ora 9,00, «Bursa Generală a Locurilor de Muncă», eveniment ce a avut loc la Slobozia-Centrul Cultural UNESCO ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2016, 12:40
(5897 vizualizări - 0 comentarii)


Săptămîna «Școala Altfel», la ISU Ialomița și Jandarmerie

Programul «Să știi mai multe, să fii mai bun!» se desfășoară anul acesta în perioada 18-22 aprilie și constă în derularea, la nivelul fiecărei unități de învățămînt, într-o săptămână din al doilea semestru ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2016, 11:50
(5398 vizualizări - 0 comentarii)


Polaris va continua prestarea serviciului de salubrizare în Slobozia pe o perioadă de 30 de zile

Ca urmare a comunicatului de presă transmis în data de 13.04.2016, prin care s-a menționat că serviciul de salubrizare va fi sistat datorită suspendării contractului de depozitare a deșeurilor ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2016, 10:40
(6718 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții în Cartierul 500 din Slobozia: Proxenet, căzut în plasa procurorilor

Procurorii din cadrul Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia, împreună cu polițiștii din oraș, au desfășurat miercuri, 13 aprilie 2016, percheziții domiciliare în Cartierul 500. În plasa organelor ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2016, 16:30
(6943 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Fără permise la volan și conducînd vehicule neînmatriculate

Luni, 11 aprilie a.c., polițiștii rutieri au depistat o tînără, de 20 de ani, din orașul Țăndărei, în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu, deși nu poseda permis de conducere ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2016, 15:55
(4342 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC Bere Băuturi București SA
angajează

-contabil analist financiar
pentru punctul de lucru ȚĂNDĂREI
Condițiile angajării sînt:
-experiență în domeniu, minim 5 ani
-cunoașterea centrilor de cost
și a gestiunii
-prezență agreabilă, spirit de echipă

-operator facturare
pentru Punctul de lucru ȚĂNDĂREI
Condițiile angajării sînt:
-cunoștințe operare PC:
Word, Excell, Outlook
-cunoștințe facturare
-experiența constituie avantaj

Persoanele interesate
pot depune CV
la adresa de e-mail
office.ialomita@bere-băuturi.ro
iar pentru detalii suplimentare
apelați tel. 0751/078.718

13 Aprilie 2016, 15:45


Urziceni: A furat din magazin

Polițiștii din Urziceni au fost sesizați luni, 11 aprilie a.c., de angajata unei societăți comerciale din localitate, cu privire la faptul că o persoană a sustras bunuri din magazin. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2016, 11:05
(6401 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni furt


anunț angajare

angajăm
-zugravi, București,
2000 lei salariu brut,
cazare asigurată
-agenți vînzări, București,
cazare asigurată
Relații la telefon
0722/533.541

13 Aprilie 2016, 10:30


anunț angajare

societate comercială
angajează
electricieni
cu experiență
pentru lucru în zona FETEȘTI
Relații la telefon
0740/621.199
e-mail [email protected]

13 Aprilie 2016, 10:10


Bătrînă dispărută din Alexeni, găsită într-un canal de irigații

O amplă intervenție de căutare-salvare a fost desfășurată în după-amiaza zilei de duminică, 10 aprilie a.c, pe raza localităților Alexeni-Broșteni-Gîrbovi, după ce o femeie în vîrstă de 80 de ani, din ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2016, 13:25
(7494 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: «Rapsozii la ei acasă»

Printre preocupările permanente ale Centrului Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița se numără și organizarea anuală a unei manifestări legate de inima și sufletul țăranului ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2016, 11:50
(4903 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A intrat cu mașina în pom

Luni dimineață, 11 aprilie 2016, în jurul orei 3,30, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza municipiului Fetești s-a produs un accident rutier, soldat cu rănirea a două persoane. Astfel ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2016, 11:05
(4779 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


APIA: Au început plățile la subvențiile pe suprafață

Respectînd calendarul stabilit și obiectivele asumate, Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că în data de 7 aprilie 2016 a început autorizarea, iar din data de 8 aprilie ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2016, 10:15
(8420 vizualizări - 0 comentarii)


Controale ale DSVSA Ialomița

În scopul prevenirii apariției toxiinfecțiilor alimentare în perioada imediat următoare, cînd se înregistrează în mod tradițional o creștere a consumului de produse alimentare specifice Sărbătorilor Pascale ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2016, 16:15
(7813 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Se redeschide «Salonul de Primăvară»

Reprezentanții Uniunii Artiștilor Plastici din România-filiala Ialomița redeschid «Salonul de Primăvară». Evenimentul se va desfășura la Galeriile «Arcadia» din cadrul Centrului Cultural UNESCO «Ionel ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2016, 15:40
(4042 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Mondială a Sănătății», sărbătorită la Mărculești

Miercuri, 6 aprilie a.c., reprezentanții Protopoiatului Slobozia, împreună cu Școala Gimnazială Mărculești, au marcat «Ziua Mondială a Sănătății». În cadrul manifestării, peste 20 de copii din cadrul unității ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2016, 14:25
(3727 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Peste 300 locuri de muncă

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița a făcut publică lista locurilor de muncă disponibile în această perioadă. Oferta cuprinde peste 300 locuri de muncă, în domenii de activitate precum ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2016, 13:15
(4312 vizualizări - 0 comentarii)


Episcopia Sloboziei și Călărașilor: Campania «Donează sînge! Salvează o viață!»

Cu binecuvîntarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, Protopopiatul Slobozia în parteneriat cu Centrul Județean de Transfuzie Ialomița continuă Campania «Donează sînge ...[citește_toată_știrea]

7 Aprilie 2016, 14:40
(5997 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! ozzy ada în Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița Gigel în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetățean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetatean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! patrik în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...