Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele-Rapid2 1-0

Tot mai sus

Rapidul a venit cu gînduri mari la Axintele. Forțați de poziția ingrată din clasament, feroviarii i-au aruncat în luptă pe Straton, Ioniță sau Dobroiu, fotbaliști care de regulă sînt în anturajul primei echipe. În meciul disputat sîmbătă, 22 octombrie, în etapa a X, axintenii au jucat foarte bine. Pe lîngă reușita lui Daniel Florea (’35), s-au mai consemnat și două bare, meteahnă veche a echipei ialomițene. Autori: Ogodbo și Cană. Victorie de moral, a doua consecutivă pentru Viitorul obținută în aceeași formulă ca la Cireșu. Din păcate, în minutul 25, mijlocașul Radu s-a accidentat, antrenorul Ion Nica sperînd în recuperarea lui pînă la jocul de vineri, 29 octombrie, cu Dunărea Călărași. Cu acest... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2011, 18:41 (13185 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Conpet Cireșu-Viitorul Axintele 0-3

Descătușare

De atîta timp așteptau elevii lui Ion Nica să simtă gustul victoriei încît, în momentul cînd l-au regăsit, au căutat să profite din plin. După înfrîngerea din meciul cu CS Ștefănești, antrenorul Viitorului a făcut 4 schimbări în formula de start, trei dintre acestea regăsindu-se în linia mediană. Astfel, vineri, 14 octombrie, la meciul de la Ianca împotriva celor de la Conpet Cireșu, în tricoul alb-verde au apărut din start oameni foarte puțin folosiți pînă atunci, ca Vincentovici, Bogorodiță sau Gheorghiu. Și rezultatele s-au văzut foarte repede. Era doar minutul 5 cînd Petrică Ungureanu deschidea scorul. Văzîndu-se conduși, brăilenii au trecut la presiuni, avîndu-l pe Stelică Nicoliță drept... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2011, 19:09 (9486 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele-CS Ștefănești 0-2

Încă o ghiulea la glezne

Viitorul Axintele a pornit meciul cu Ștefăneștiul cu gîndul la prima victore în acest sezon. Este greu să atingi acest obiectiv cînd îți lipsesc șansa și mai ales omul de gol, oricît ai domina. Și ialomițenii au dominat prima repriză, au avut o bară prin Ionică și un penalty refuzat de arbitru. Tabela arăta însă în continuare enervantul 0. A doua repriză a adus cu sine accidentările succesive ale fundașilor Vasile și Oprișan, care au lăsat breșe mari în defensivă. Oaspeții au profitat, iar Drăgan (’55) și Chiriță din penalty (’68) au semnat soarta unei partide care în final a constituit o nouă deziluzie pentru elevii lui Ion Nica și pentru suporterii lor. Etapa viitoare poate fi însă de bun augur... [citește_tot_articolul]

12 Octombrie 2011, 18:46 (13052 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal Liga a III-a, CS Tunari-Viitorul Axintele 1-1

De-acum așteptăm victoriile

La Axintele a venit descătușarea. Echipa lui Ion Nica a făcut pînă acum impresie bună însă doar atît. Vineri, 23 septembrie, la Tunari, antrenorul a umblat un pic la garnitura de start, ce-i drept forțat și de numeroasele accidentări și suspendări. Au apărut, astfel, față de ultimul meci oficial, portarul Sava, mijlocașii Ștefan și Radu sau atacanții Alex Pascale și Petrică Ungureanu. Scenariul partidei părea a fi cel cu care Viitorul ne obișnuise. În minutul 25, tunarul Ionuț Popescu a deschis scorul. Lucrurile însă aveau să stea cu totul altfel de această dată. Un sfert de oră mai tîrziu, ialomițenii beneficiază de o lovitură liberă, pe care Mihai Cană o transformă impecabil reușind egalarea... [citește_tot_articolul]

28 Septembrie 2011, 07:52 (14796 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Fotbal Liga a III-a, Viitorul Axintele-CS Eforie 0-1

Se-ngroașă gluma

Jucători vin, jucători pleacă, jucători sînt dați afară azi pentru a fi reprimiți mîine. Și, peste toate aceste mișcări de trupe, planează ineficiența. Zero goluri și zero puncte pare deja un clișeu jurnalistic atunci cînd vorbim de Viitorul Axintele. O echipă care trăiește un prezent sumbru și căreia, în ciuda numelui, nu i se întrezărește un viitor prea roz.

Altă distribuție, același rezultat
Ion Nica a început meciul de sîmbătă, 17 septembrie, cu CS Eforie cu o linie mediană schimbată în bună măsură. Rolurile de mijlocași centrali au fost preluate de Madukwe pentru prima dată titular în acest sezon și de Daniel Florea, jucător adus de la Conprest Gim, care a apărut... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2011, 18:45 (15366 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Eolica Baia-Viitorul Axintele 1-0

Secetă

Alb-verde părea o combinație cromatică lipsită de succes în acest început de toamnă. Îmbrăcați în aceste culori, fotbaliștii de la Viitorul Axintele bifează înfrîngere după înfrîngere cu fiecare etapă ce trece. Vineri, 9 septembrie, s-a produs deplasarea de la Baia, unde în cadrul etapei a IV-a ialomițenii i-au înfruntat pe cei de la Eolica. Antrenorul Ion Nica a încercat, forțat de împrejurări, să facă primele modificări în primul 11. Astfel, în poartă a apărut, în locul lui Sava, Ovidiu Trandafir, iar în apărare a fost titularizat, pe stînga, Marius Ionică. Tot în premieră, Toader și Cană au fost amîndoi titulari, ultimul fiind folosit în avanposturi. Angrenajul a dat rezultate pînă în minutul... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2011, 11:27 (12850 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal Liga a III-a, Viitorul Axintele-Unirea Slobozia 0-3

Galben-albaștri, din nou în frunte

Unirea Slobozia a pornit sezonul glonț, cu un nou gînd de promovare. Privind rezultatele de pînă acum, putem concluziona că numirea ca antrenor principal a lui Ion Ionescu, contestată de multă lume, este una de bun augur. Echipa arată bine, avem dublaj pe posturi, iar banca de rezerve se ridică deseori la nivelul titularilor.

«Manole» una caldă, alta rece
«Am întîlnit poate cea mai puternică echipă din serie. Eu am văzut la lucru aproape toate combatantele și pot să afirm că Slobozia se ridică, în acest moment, și peste Afumați, și peste orice altă formație» a fost concluzia îmbucurătoare pentru noi a antrenorului Ion Nica, de la Viitorul Axintele, la finele partidei... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2011, 19:20 (17141 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Fotbal Liga a III-a, Viitorul Chirnogi-Viitorul Axintele 1-0

Lanțul ghinioanelor

Viitorul Axintele continuă să trăiască periculos. Echipa lui Ion Nica a întîlnit în etapa a II-a pe viitorul Chirnogi, formație pregătită din acest sezon de fostul dinamovist Ionel Augustin. Reeditarea partidei din Cupa României a fost una încrîncenată, ialomițenii putînd deschide scorul în prima repriză, dar șutul exoticului Ogodbo Moseses a nimerit bara. Victoria călărășenilor a venit abia în minutul 82, tot de la un jucător al Viitorului. La un corner al gazdelor, fundașul stînga, Păun și-a băgat mingea în propria poartă. «A fost curat ghinion! Nu am ce să-i reproșez băiatului pentru că, per ansamblu, a făcut o partidă bună. În fotbal se întîmplă și astfel de lucruri» ne-a declarat Ion Nica... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2011, 08:46 (9068 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal Liga a III-a, Viitorul Axintele-FC Voluntari 0-1

Le-a venit de hac golul-fantomă

Minutul 90+4! Stadionul din Axintele este în așteptarea primului punct pentru Viitorul. Scorul este 0-0, într-un meci greu cu FC Voluntari. Mai e de trecut un singur hop: o lovitură liberă pentru ilfoveni. Execută omniprezentul Ghirie, dar a mai făcut-o în cîteva rînduri fără rezultat. Șutează și acum, iar portarul ialomițenilor Sava scoate. Aici intră în scenă asistentul care consideră că mingea a depășit linia porții și acordă gol pentru FC Voluntari în ultima fază a jocului! Se termină 1-0 pentru oaspeți, rezultat cu atît mai frustant cu cît a doua repriză fusese una bună pentru Viitorul. «Un punct cu Voluntari ar fi picat bine pentru noi. Campionatul este lung și cu siguranță vor veni și succesele. Nu am ce să le reproșez arbitrilor!»... [citește_tot_articolul]

25 August 2011, 11:25 (11245 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Fotbal

Start în LIGA a III-a

Fotbalul mic se urnește cu greu la drum. Mai convulsionat ca oricînd, țintarul Ligii a III-a a fost în cele din urmă definitivat. Chiar dacă a trebuit să folosească forcepsul, FRF a reușit să aducă pe lume o toamnă fotbalistică 2011 cu 6 serii a cîte 16 echipe. Pe noi ne interesează seria a II-a, unde vom avea două echipe de pe meleaguri ialomițene: Unirea Slobozia și Viitorul Axintele, care se vor înfrunta direct în etapa a III-a. Pe lîngă ele, din această serie vor mai face parte: ACS Berceni, Dunărea Călărași, Rapid II, FC Voluntari, CS Tunari, CS Balotești, Phoenix Ulmu, Comprest GIM, CS Eforie, Lindab Ștefănești, Conpet Cireșu, Eolica Baia, Viitorul Chirnogi, Concordia Chiajna II. Așadar... [citește_tot_articolul]

17 August 2011, 20:06 (12128 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele

Încă 5 nume noi

După achiziționarea lui Ionică și Florea de la Comprest, conducerea Viitorului Axintele mai parafează în aceste zile alte 5 transferuri. Este vorba de fundașul stînga Adrian Pepeleu și mijlocașul central Alexandru Ștefan, ambii veniți de la Cernica, precum și de portarul Ovidiu Trandafir, fundașul central Florentin Andrei și atacantul Ștefan Matache, toți de la Victoria Amara. Miercuri, 20 iulie, la Amara, Viitorul Axintele întîlnește Viitorul Chirnogi într-un meci contînd pentru Cupa României care va începe la orele 17,30. Pe 24 iulie, elevii lui Ion Nica pleacă într-un cantonament montan de o săptămînă la Moeciu.... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2011, 18:42 (9594 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Mișcări de trupe la Axintele

Marți, 5 iulie, antrenorul Ion Nica a dat startul pentru pregătirea sezonului 2011-2012 pe care Viitorul Axintele îl va disputa în Liga a III-a. Conducerea tehnică a renunțat deja la 4 jucători: Ionuț Enache, Gabriel Mititiuc, Marius Stan și Bogdan Constantinescu. La capitolul achiziții certe sînt trecuți doi jucători, ambii de la Conprest București: Mariuș Ionică (fundaș, 24 ani) și Dan Florea (mijlocaș de bandă, 26 ani). De asemenea, Ion Nica are în probe o serie de jucători printre care Babagearu (Slobozia), Matache, Buzoianu, Trandafir (Amara), Iordache (Conprest), Crăciun (Rocar), Dincă, Peteleu (Cernica). Marți, 12 iulie, Viitorul a început seria amicalelor cu echipa din Fundulea, urmînd... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2011, 08:39 (6643 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Viitorul va juca tot la Axintele

Fotbal, Liga a III-a

Viitorul va juca tot la Axintele

În aceste zile una dintre cele mai mobile echipe din fotbalul românesc a fost Viitorul Axintele. Trupa proaspăt promovată în Liga a III-a a fost mutată de zvonaci ba la Urziceni, ba la Tunari, întrucît terenul din Axintele nu corespunde momentan cerințelor celui de-al treilea eșalon fotbalistic. «Conducerea echipei a demarat lucrările la stadion și pînă la începerea Campionatului acesta va corespunde rigorilor Ligii a III-a. Așadar, vom evolua tot la Axintele» a afirmat, pentru Independent, antrenorul Viitorului, Ion Nica, declarație întărită și de patronul clubului, Alexandru Grigore: «Nu știu de unde au pornit aceste zvonuri, pentru că nu s-a pus niciodată problema să evoluăm în altă parte decît... [citește_tot_articolul]

29 Iunie 2011, 16:48 (11898 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Viitorul Axintele a promovat în Liga a III-a

Fotbal, Liga a III-a

Viitorul Axintele a promovat în Liga a III-a

Axintele, o comună cu aproximativ 3000 de locuitori aflată la marginea județului Ialomița, a dat la o parte anonimatul și a reușit în sezonul 2010-2011 să ia, fotbalistic vorbind, fața unor localități cu pretenții ca Fetești, Țăndărei sau Amara. O poveste de succes, pornită dintr-o răbufnire de orgoliu și concretizată săptămîna trecută prin promovare în Liga a III-a.

Viitorul Axintele-Luceafărul CA Rosetti: 2-1
La Ianca, județul Brăila, pe stadionul care poatră numele regretatului Ștefan Vrăbioru, s-a desfășurat, miercuri, 15 iunie, meciul de baraj pentru promovarea în Liga a III-a dintre Viitorul Axintele, campioana județului Ialomița și Luceafărul CA Rosetti, campioana... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2011, 15:41 (18976 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal

Ialomița: Viitorul Axintele a promovat în Liga a III-a

Unirea Slobozia nu mai este singura reprezentantă a județului Ialomița în al treilea eșalon al fotbalului românesc. Miercuri, 15 iunie, cu începere de la ora 17.30, campioana Ligii a IV-a, Viitorul Axintele a cîștigat de o manieră categorică barajul pentru promovarea în Liga a III-a, în meciul împotriva campioanei Buzăului, Luceafărul CA Rosetti.
Partida s-a disputat pe Stadionul «Ștefan Vrăbioru» din Ianca și a fost arbitrată de o brigadă compusă din doi brăileni și un tulcean. Elevii lui Ion Nica au pus tunurile pe poarta adversă încă din startul partidei, dar prima repriză nu a consemnat nicio modificare pe tabelă. În a doua repriză, ialomițenii nu au mai așeptat decît cîteva secunde pentru... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2011, 20:32 (12644 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

S-a tras cortina peste divizia județeană

Fotbal Liga a IV-a

S-a tras cortina peste divizia județeană

Vacanța de vară a venit în sfîrșit pentru fotbaliștii din Liga lui Basarab. Sîmbătă, 4 iunie, a avut loc ultima etapă a ediției 2010-2011. Meciul dintre Amara și Axintele ar fi trebuit să fie capul de afiș al acestei runde. Cele două formații au mers în tandem în fruntea clasamentului, multă vreme, însă apoi pentru amăreni au apărut sincopele care i-au îndepărtat de mult rîvnitul loc la barajul pentru Liga a III-a. Așadar, ceea ce în iarnă mulți așteptau să fie meciul sezonului, derby-ul care să decidă campioana, s-a transformat într-o confruntare anostă, încheiată cu scor alb. Viitorul Axintele cîștigă titlul la pas, absolut meritat, performanță pe care o anunțau încă din finalul sezonului precedent... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2011, 18:45 (8662 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Ploaie de goluri

«S-au întîlnit în această etapă cele mai tari atacuri cu cele mai slabe apărări» conchidea un mucalit din AJF după închiderea rundei 28. Sîmbătă, 21 mai, s-a bătut măr orice record la goluri marcate. Au fost 74 de reușite, o singură poartă, cea a liderului Viitorul Axintele, rămînînd neperforată. La capitolul apărări vraiște a excelat iarăși Recolta Gheorghe Doja, care le-a permis celor din Borănești să-și cîrpească serios golaverajul. Mai sînt două etape, iar singurul focar de interes a rămas bătălia pentru evitarea ultimului loc retrogradabil. Acolo se încaieră Viticola Fetești și Munteni Buzău. Privind programul constatăm că Viticola are cele mai dificile meciuri. Uitîndu-ne retrospectiv descoperim... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2011, 14:21 (11580 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Chiar și matematica s-a dat bătută

A trecut etapa a 27-a, după ce, la mijlocul săptămînii trecute, fotbaliștii din Liga lui Basarab se întîlniseră la o intermediară mică. Cu 11-0 și 12-0, scoruri de (ne scuzați!) maidan, în fața nefericitelor Sălcioara și Borănești, băieții de la Axintele și-au asigurat și matematic locul la barajul pentru promovare. După cum vedeți, există momente în viață (multe, ar spune umaniștii) cînd matematica nu-ți mai e de niciun ajutor, mai ales cînd în cazul nostru, te numești Amara. Dacă despre Axintele bănuiam noi încă din iarnă că iese campioană de județ, la revenirea spectaculoasă a Viticolei Fetești nu ne-am fi așteptat. Cum face, cum drege, echipa a doua a Feteștiului se scoate! S-a scos și în... [citește_tot_articolul]

20 Mai 2011, 19:08 (11134 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga IV

Se-ncinge lupta în coada clasamentului

Viticola Fetești este în acest final de sezon detonator de bombe în Liga a IV-a. După succesul la masa verde cu Victoria Amara, feteștenii au trecut și de Andrias Andrășești într-un meci în care gurile rele spun că au primit de 11 ori verde către poarta echipei cu nocturnă la purtător. Astfel, deși aflată pe loc retrogradabil, Viticola s-a apropiat periculos de Borănești și Munteni Buzău, iar în cele 5 etape rămase multe se pot întîmpla pe teren și mai ales în afara lui. Trecînd de la coadă către vîrful clasamentului, cum le stă bine unor oameni cu aspirații înalte, dăm tot de Fetești, dar de data asta Rapid. Glasul roților de tren a reușit să deraieze Amara din urmărirea gîfîindă pe care o exercita... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2011, 19:09 (13460 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga IV

Amara penalizată. Axintele Campioană

Ați putea zice că ne grăbim ca Moni Columbeanu la măritat cînd cu 6 etape înainte de finele campionatului Ligii a IV-a declarăm Viitorul Axintele campioană de județ. Totuși, 9 puncte cîte are această echipă în fața Amarei sînt imposibil de recuperat. De ce această diferență? Pentru că, dacă n-a reușit pe teren, Viticola Fetești a bătut-o pe Victoria Amara la comisii. Motivul pare unul întemeiat și nu este prima oară cînd o echipă o pățește în acest mod: doi dintre jucătorii Amarei și-au păstrat în legitimații pozele de pe vremea junioratului. Deh, greu se desparte omul de perioada cînd agăța fetele în reclamele la brînză topită. Așa că nu ne rămîne decît să contemplăm goana gen Gabi Szabo a celor... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2011, 19:43 (10402 vizualizări - 0 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
321 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

E-Distribuție Dobrogea: Atenție, se întrerupe curentul!

Din cauza lucrărilor de întreținere și reabilitare a rețelelor electrice, furnizarea energiei electrice va fi sistată în unele zone ale orașelor Amara, Slobozia și Urziceni, în perioada 19-23 noiembrie ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2018, 19:05
(6479 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Arestat pentru «infracțiuni contra patrimoniului»

Polițiștii de Investigații Criminale din Ialomița au depistat un bărbat care era urmărit internațional pentru «infracțiuni contra patrimoniului», fapte comise în Belgia. Astfel, pe numele bărbatului de ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2018, 12:15
(3989 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Gheorghe Doja

Miercuri, 14 noiembrie a.c., Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza comunei Gheorghe Doja s-a produs un eveniment rutier soldat cu pagube materiale. Astfel, polițiștii ajunși la locul evenimentului ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2018, 12:10
(4702 vizualizări - 0 comentarii)


Parchetul de pe lângă Judecătoria Urziceni: Arest preventiv pentru doi bărbați care operau prin metoda «Accidentul»

Potrivit unui comunicat de presă al Parchetului de pe lângă Judecătoria Urziceni, anchetatorii au reușit arestarea a doi indivizi acuzați de «înșelăciune» și «complicitate la înșelăciune» ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2018, 19:10
(6821 vizualizări - 4 comentarii)


Primarul general al Madridului, Manuela Carmena, vizită de lucru la Țăndărei

Consilierul de stat cu responsabilități în problematica minorităților, Dana Varga, a primit miercuri, 14 noiembrie a.c., o delegație spaniolă condusă de primarul general al Madridului, Manuela Carmena, ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2018, 19:30
(4142 vizualizări - 1 comentariu)


DSVSA Ialomița: Informare cu privire la evoluția pestei micilor rumegătoare

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de rumegătoare mici (ovine și caprine), atât din exploatațiile comerciale cât și din gospodăriile ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2018, 15:35
(3661 vizualizări - 1 comentariu)


Acțiuni preventive ale polițiștilor ialomițeni

Prevenirea delincvenței juvenile și victimizarea minorilor, prevenirea infracțiunilor contra patrimoniului și siguranța cetățeanului, sunt unele dintre prioritățile Poliției ialomițene. Astfel, marți, ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2018, 14:20
(3556 vizualizări - 0 comentarii)


Teatrul «Tony Bulandra» Târgoviște, la Slobozia

Marți, 4 decembrie 2018, cu începere de la orele 18,00, la Casa de Cultură Municipală Slobozia, Teatrul «Tony Bulandra» Târgoviște va pune în scenă piesa «O scrisoare pierdută», de I.L. Caragiale. Beneficiind ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2018, 13:40
(2863 vizualizări - 0 comentarii)


2364 de persoane, angajate prin intermediul AJOFM Ialomița

În primele 9 luni ale anului 2018, ca urmare a implementării Programului Național de Ocupare a Forței de Muncă, prin intermediul AJOFM Ialomița au fost încadrate în muncă 2364 persoane, dintre care 873 ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2018, 12:20
(3133 vizualizări - 0 comentarii)


Gura Ialomiței: «Rapsozii la ei acasă»

Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița, în colaborare cu Primăria comunei Gura Ialomiței, organizează sâmbătă, 17 noiembrie 2018, în această localitate manifestarea ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2018, 11:25
(2910 vizualizări - 0 comentarii)


Diplomă de Bună Practică pentru Consiliul Județean Ialomița

Agenția Națională a Funcționarilor Publici a organizat ce-a de-a XI- ediție a Competiției celor mai bune practici din administrația publică din România, cu scopul de a identifica și disemina inițiative ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2018, 11:15
(3267 vizualizări - 0 comentarii)


ANOFM: Locuri de muncă în Danemarca și Portugalia

Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă, prin intermediul Serviciului EURES din cadrul AJOFM Ialomița, promovează oferta unui angajator din Danemarca de 200 locuri de muncă (100 locuri pentru Danemarca și 100 locuri pentru Portugalia), pentru munca sezonieră, cules de mazăre, campania 2019. Durata contractului este pe perioada iunie-octombrie 2019, programul de lucru fiind de 30-40 ore, 6 zile/săptămână. ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2018, 10:05
(2584 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița recrutează personal din sursă externă

Inspectoratul pentru Situații de Urgență al Județului Ialomița organizează concurs de recrutare din sursă externă pentru ocuparea a 6 funcții vacante (4 ofițeri și 2 subofițeri). Înscrierile se desfășoară ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2018, 19:20
(5737 vizualizări - 0 comentarii)


E-Distribuție Dobrogea: Atenție, se întrerupe curentul!

E-Distribuție Dobrogea anunță consumatorii casnici cu privire la faptul că, în perioada 12-16 noiembrie 2018, din cauza lucrărilor de întreținere a rețelelor, alimentarea cu energie electrică va fi sistată ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2018, 19:10
(5525 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Rădulești, arestat pentru «infracțiuni la regimul rutier»

Polițiștii ialomițeni au identificat un bărbat, de 41 de ani, din satul Rădulești, acesta figurând pe lista persoanelor care se sustrăgeau executării unor pedepse privative de libertate. El a fost condamnat ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2018, 20:05
(3412 vizualizări - 0 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: Prins la volan fără permis

Un bărbat, de 42 de ani, din comuna Mihail Kogălniceanu s-a ales cu un dosar penal după ce a condus pe drumurile publice, fără a avea permis de conducere. Cercetările în această cauză continuă. ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2018, 19:25
(3737 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: La volan sub influența băuturilor alcoolice

Un bărbat, de 34 de ani, din localitatea Săveni s-a ales cu un dosar penal pentru că a condus sub influența băuturilor alcoolice. Acesta avea o alcoolemie de 0,44 miligrame alcool pur în aerul expirat. ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2018, 19:20
(3589 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infracțiuni la regimul silvic, constatate de polițiști

Doi bărbați, de 38 și 47 de ani, din județele Vrancea și Ialomița, au intrat în atenția polițiștilor după ce au comis infracțiuni la regimul silvic. Primul contravenient transporta cu o mașină o cantitate ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2018, 19:10
(3402 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Expoziție de artă plastică la Muzeul Național al Agriculturii

Uniunea Artiștilor Plastici Ialomița vernisează expoziția de artă plastică «Salonul de Toamnă 2018». Evenimentul se va desfășura la Muzeul Național al Agriculturii din România miercuri, 7 noiembrie 201 ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2018, 10:35
(3309 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Peste 450 de amenzi, 19 de permise reținute

Polițiștii au intervenit, la finele săptămânii precedente, la aproape 100 de evenimente, majoritatea sesizate prin 112. Polițiștii au aplicat peste 450 de sancțiuni contravenționale, au constatat peste ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2018, 10:20
(4702 vizualizări - 0 comentarii)


Hramul Mânăstirii Slobozia

În perioada 6-12 noiembrie 2018, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu, Episcopia Sloboziei și Călărașilor organizează o serie de manifestări cu ocazia sărbătoririi hramului «Sfinților ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2018, 10:05
(3848 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Acțiune de vaccinare a galinaceelor

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița anunță crescătorii și deținătorii de păsări domestice că, în această perioadă, desfășoară prin medicii veterinari de liberă practică ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2018, 09:50
(4229 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Șapte persoane au fost rănite într-un accident rutier

Amara: Șapte persoane au fost rănite într-un accident rutier

Accident rutier produs în apropiere de orașul Amara în seara zilei de duminică, 4 noiembrie 2018. Șapte persoane au fost rănite, una dintre ele murind la locul incidentului, după ce o căruță a fost lovită ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2018, 21:08
(5732 vizualizări - 0 comentarii)


Nou focar de Pestă Porcină Africană în Cartierul Slobozia Nouă

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează că sâmbătă, 27 octombrie 2018, într-o exploatație din Cartierul Slobozia Nouă a fost confirmat un focar de Pestă Porcină ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2018, 10:05
(4120 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: Registrul electronic de evidență a contractelor de internship

Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă anunță lansarea Registrului electronic de evidență a contractelor de internship. Registrul înființat și gestionat de ANOFM ține evidența tuturor contractelor ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2018, 09:55
(5345 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Produsele contrafăcute, în atenția polițiștilor

În ultimele 48 de ore, polițiștii de Investigare a Criminalității Economice au efectuat controale la mai mulți agenți economici de pe raza județului Ialomița, pe linia prevenirii și combaterii ilegalităților ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2018, 19:10
(4256 vizualizări - 1 comentariu)


Jilavele: S-a răsturnat cu mașina

În cursul zilei de joi, 25 octombrie a.c, în apropiere de localitatea Jilavele s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate de către polițiști s-a stabilit faptul ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2018, 18:55
(4205 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Jilavele accident


Slobozia: Arestat pentru «lipsire de libertate»

Joi, 25 octombrie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul IPJ Ialomița au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2018, 18:50
(4664 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Borănești, urmărit de mașina Poliției

Joi, 25 octombrie a.c., un bărbat de 46 de ani, din comuna Manasia, a fost depistat de polițiștii rutieri în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu deși avea acest drept suspendat ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2018, 18:40
(4081 vizualizări - 0 comentarii)


Orboești: A căzut în WC-ul din fundul curții

Orboești: A căzut în WC-ul din fundul curții

O bărtrână de 74 de ani din satul ialomițean Orboești a fost la un pas de moarte după ce a căzut în WC-ul pe care îl avea în fundul curții. Femeia a fost descoperită după 12 ore de o rudă care voia să folosească ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2018, 15:45
(6119 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...