Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

REPORTAJ

«Îngerii lui Charlie»

«Îngerii lui Charlie»

Deși Farrah Fawcett, actrița care a făcut celebru serialul «Îngerii lui Charlie» și a dat tonul emancipării femeii în societate la TV, nu mai e printre noi, modelul impus de ea în anii ’70 abia acum reușește să pătrundă în societate. Și pentru că Ialomița nu putea face excepție de la regulă, Independent a identificat pentru dumneavoastră acest model care se dovedește, la 40 de ani de la patentarea lui, unul de succes. Un succes atît de mare, încît poliția ialomițeană a decis să-l pună în practică și în mediul rural. Deși noi l-am descoperit tîrziu, la peste 6 luni de la implementare, procesul este în curs, iar «îngerii» în uniformă se dovedesc a fi din ce în ce mai mulți...

Îngeri rurali pentru ordinea publică
Fie că ai trecut de 40 de ani, fie că abia ți-a mijit mustața, nu se poate să nu fi văzut măcar o dată în viață «Îngerii lui Charlie» în acțiune. Așa se vor fi gîndit, probabil, și șefii poliției ialomițene care, în urmă cu 6 luni, au trimis în teritoriu 5 polițiști-femei, abia ieșite de pe băncile școlii, gata să se lupte cu răufăcătorii rurali. Deși Viorel Ștefu, comandantul șef al poliției ialomițene, le-a găsit gata instalate în funcții, e foarte mîndru de cele 6 fete-polițist pe care le are și e gata să parieze că sînt mai bine pregătite decît mulți dintre colegii lor cu vechime: «Nu e frumos să apreciez că își fac treaba mai bine decît polițistii bărbați. Pot însă să vă spun că sînt niște profesioniști și își îndeplinesc sarcinile cu eficiență. Sînt mulțumit de ele, mai ales că lucrează în condiții speciale. Muncesc mai mult, acoperă personalul deficitar, au responsabilități mai mari decît ar trebui. Și, ce e mai important, nu s-au plîns niciodată!».
Cele 5 fete sînt risipite în toate colțurile județului, de la Cosîmbeșți la Valea Măcrișului și de la Adîncata la Dridu. Lucrează cot la cot cu colegii lor bărbați, au zeci de participări la intervenții comune și nu sînt iertate de ture de noapte, patrulări sau solicitări de aplanare a conflictelor din localitățile unde muncesc. În aceste condiții, curiozitatea noastră s-a dovedit a fi una firească. Și am reușit, după îndelungi negocieri, să obținem în exclusivitate cîteva declarații de la «îngerii» poliție rurale ialomițene.

Evelina, mezina echipei
Evelina Toader (a treia din stînga) este cea mai tînără dintre «îngerii» rurali. Are un chip de copil și pare mai degrabă că ar avea ea nevoie de protecție. La 20 de ani însă, are deja un an și jumătate de experiență polițienească, o voce profesională și o siguranță pe care n-ai bănui-o privindu-i chipul: «Toată lumea îmi spune asta... Iar la început eram timorată de această impresie. Îmi aduc aminte cînd am plecat la prima intervenție singură, un scandal prin sat... Mă întrebam cine o să mă bage în seamă, dacă toți spun că sînt un copil. Dar a ieșit bine, oamenii m-au ajutat, am prins făptașul după ce l-am căutat juma’ de oră... Se ascunsese într-o magazie. De-atunci nu mi-a mai fost frică de nimic. Și-am înțeles cît de important e un polițist-femeie... La țară e altfel, oamenii au mai multă rușine. Și, de multe ori, o femeie e mai eficientă!». Așa spun și cei din jurul ei, la Valea Măcrișului, acolo unde a fost detașată în urmă cu 6 luni. Că e obsedată de eficiență și gata să lase totul la o parte pentru slujba ei de agent rural.
O urmează îndeaproape Ana Maria Borovină (a doua din stînga). Ea are 22 de ani, abia a ieșit de sub tutelă (o procedură polițienească, vă scutim de amănunte) și ne frînge mîna, atunci cînd facem imprudența să i-o întindem: «Am visat să fac asta încă de mică. Am vrut să am uniformă de polițist și viață de polițist. Și nu m-am lăsat pînă n-am avut-o! Îmi plac armele și mă pricep să trag... Am avut numai note de zece la tragere, la școală... Pentru că nu-mi tremură mîna» ne spune, dintr-o suflare, arătîndu-ne mîndră pistolul Carpați spînzurat la brîu. Ana Maria e polițist rural la Dridu și nu s-ar muta de-acolo pentru nimic în lume. Poate doar pentru ceva mai multă acțiune, pentru că pistolul ei ruginește în toc, între trageri.

Veterane la capătul județului
Irina Stanciu are 27 de ani. A fost detașată tocmai la Adîncata, o comună «grea», cu multe sate. I s-a spus să se ferească, dar la vîrsta ei spune că e prea tîrziu să te mai ferești de muncă. Slăbuță și vivace (prima din dreapta), pare mereu gata de acțiune. Colegii spun că nu obosește niciodată și poate să reziste mai mult decît un bărbat. «Nu mi-am imaginat niciodată că am să ajung polițistă. Apoi s-a întîmplat și am avut curajul să nu spun nu. Nu-mi pare rău, nu mă vad făcînd o muncă de birou... Prefer viața asta activă, veșnic pe drum. Viața personală? Există și ea, dar nu cînd muncești... Adîncata e o comună grea, am fost sfătuită să o refuz. Dar după trei luni zi și noapte în post, nu-mi mai e frică de nimic!». Cele trei luni la care face referire Irina au fost luni care ar fi pus la pămînt un pluton de polițiști. Singură peste o comună cu 9000 de locuitori, Irina nu s-a plîns și și-a făcut treaba!
La fel și Andreea Teianu (a doua din dreapta) detașată acum 6 luni de zile la Brazii. Are o frumusețe de fotomodel pe care, la 22 de ani, a ales s-o îngroape aici, la capătul pămîntului. «Ajunsesem să visez la asta... Am dat concurs pînă am reușit. N-am fost genul de fată care are treabă cu păpușile, mie îmi plăceau mașinuțele. Acum am Loganul, care e, după mine, cea mai bună mașină pentru drumurile noastre de țară. Loganul e mașina de teren a poliției rurale. Și aici, prin coclaurile astea, am curajul să ma iau la întrecere cu orice jeep!».
Pe Iulia Fecioru (prima din stînga) abia am avut timp s-o oprim pentru fotografie. Se grăbea la un examen...Vă lăsăm însă bucuria de a o descoperi singuri. Cu o condiție, însă. Să nu fi încălcat legea! Polițistii din jurul ei spun că la Cosîmbești, acolo unde e detașată, Iulia nu iartă pe nimeni!

18 Iunie 2010, 14:22 (101602 vizualizări - 36 comentarii)

Comentariile cititorilor:


Ana:
(5 Martie 2016, 12:00)
@cititor fidel. Văd că și pe-aici faci pe puristul! Nu meriți decât laude. Bravo! Ia la palme tot ce vezi strâmb și îndreaptă tu, fideluțule, strâmbătățile de pe lumea asta! Ai de lucru (manual!)! Ține-o dreaptă! ....Articolul este bun. De multe ori, femeile sunt mai puternice și mai curajoase decât bărbații.
Om de rand:
(5 Martie 2016, 00:38)
Fetele sunt de nota 20!!!Pe cea care a fost la Adincata, Irina Stanciu, am avut ocazia sa o cunosc personal! Munceste mai bine ca un barbat, ba chiar a fost propusa pt sef de post dar nu a dorit! A lucrat singura la post fara ajutor mult timp, ceea ce un barbat nu ar fi reusit, mai ales la Adincata! Felicitari Irina Stanciu!!!
marius:
(28 Septembrie 2012, 10:43)
Felicitari tuturor! Andreea e cea mai frumoasa!
ady:
(25 Septembrie 2012, 15:20)
dar de ce nu sppui ca mezina e fata domnului toader politist in urziceni mama ei lucreaza de asemenea in urziceni tot in politite.???oare cum a intrat???
dia:
(23 Iulie 2011, 01:48)
foarte frumos reportajul.prin asta dati dovada ca sunteti fairplay si incercati sa mai dati putina culoare imaginii Politiei Romane.felicitari fetelor!una dintre ele imi este prietena si o apreciez din toate punctele de vedere!Succes domnisoarelor!si voua , "Independentilor"!!la mai multe reportaje!
cineva:
(18 Iulie 2011, 17:01)
am auzit ca fetele/politistele se implica mai mult si sunt mai rele.noi unii (cetatenii de rand) simtim nevoia de mai mult sprijin.
dia:
(18 Iulie 2011, 16:53)
cea mai frumoasa e andreea
marcu:
(1 Iulie 2011, 10:20)
era unu guster p-aici care le lua apararea ca's profesioniste..si aia rastoarna caruta in sant. pfff
coco:
(30 Iunie 2011, 22:36)
totul pana la cine?
admirator teianu:
(29 Iunie 2011, 00:41)
totul pana la ea !!!
gardianul:
(19 Martie 2011, 21:26)
pentru toti analfabetii fetele sunt de nota 10 si se descurca mai bine ca oricine in situatii critice.si politista din dridu are mai mult tupeu decat multe muieri cu pantaloni.fetele au fost in stare sa termine o scoala fata de unii din site-ul acesta.pentru luci special;desi a facut politista din dridu accident ea in comparatie cu tine are 12 clase si permis de conducere in timp ce tu nu ai sa vezi un permis de conducere doar pe net.bafta tuturor
dani:
(15 Noiembrie 2010, 19:39)
nu cred ca e dusa cu pluta.pana la urma se poate intampla oricui.poate ca tu stii mai multe
laur:
(25 Octombrie 2010, 07:59)
politista din dridu este dusa cu pluta rau de tot.s-a rasturnat si cu echipajul
gogumilogu:
(2 Septembrie 2010, 19:03)
am avut ocazia sa le intalnesc pe domnisoarele de la adancata si brazii...sunt amandoua fairplay! impartiale si din cate stiu isi fac treaba!bravo lor
sili:
(20 Iulie 2010, 20:40)
TOATE CA TOATE DAR AVEM NEVOIE DE ELE :d

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Vineri 17 Iul 2026
257 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

ANFA și Forumul APPR-apel la solidaritate către comunitatea de fermieri pentru sprijinirea sinistraților din județele Galați și Vaslui

În urma inundațiilor masive care au curpins județele Timiș, Galați, Iași și Vaslui, conform estimărilor, peste 7000 de persoane au rămas fără adăpost, fără acces la bunuri esențiale și se confruntă ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2024, 16:55
(2073 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Intervenție pe strada Călărași din Cartierul Fetești-Gară/Fetești!

Echipele RAJA Constanța intervin miercuri, 18 septembrie 2024, pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 180 mm, de pe strada Călărași din Cartierul Fetești ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2024, 14:25
(2289 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița atenționează asupra variolei ovină și caprină

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița atenționează crescătorii de ovine și caprine de pe raza județului Ialomița cu privire la contextul epidemiologic european privind ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2024, 14:20
(2669 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Vineri, 20 septembrie 2024, termenul-limită de depunere a declarațiilor fiscale pentru aplicarea/încetarea aplicării sistemului TVA la încasare

 Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că vineri, 20 septembrie  2024, este termenul-limită de depunere a unor declarații fiscale, în scopul ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2024, 14:15
(4336 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în localitatea Sudiți!

Echipele RAJA Constanța intervin miercuri, 18 septembrie 2024,  pentru executarea lucrărilor de remediere a unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 180 mm, de pe ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2024, 09:20
(1961 vizualizări - 0 comentarii)


Razie a polițiștilor la Slobozia

Razie a polițiștilor la Slobozia

Marți, 17 septembrie 2024, polițiștii ialomițeni au organizat o razie în municipiul Slobozia, având ca scop menținerea și asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică, prevenirea ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2024, 15:30
(1369 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia razie


APIA: 30 septembrie 2024, termen-limită pentru semnarea cererilor de plată aferente Campaniei 2024

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură reamintește fermierilor că până la data de 30 septembrie 2024, sunt așteptați la Centrele APIA unde au depus cererile de plată aferente Campaniei ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2024, 10:30
(8893 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Tânăr surprins de jandarmi având asupra sa substanțe posibil interzise

Un tânăr de 20 ani a fost depistat de jandarmii ialomițeni având asupra sa substanțe posibil interzise. Atenția jandarmilor a fost atrasă de faptul că persoana se afla într-un autoturism ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2024, 10:00
(4114 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Rambursări TVA de peste 4,63 milioane de lei în luna august 2024

Administrația Județeană Finanțelor Publice Ialomița, prin structurile sale fiscal-teritoriale, a rambursat în luna august 2024, conform selecției naționale, TVA în valoare de peste 4,63 milioane ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2024, 16:20
(4425 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Infracțiuni rutiere

Sâmbătă, 15 septembrie a.c., în jurul orei 1,30, polițiștii din Platonești au oprit în trafic, în comuna Giurgeni, un autoturism condus de un bărbat, în vârstă de ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2024, 16:10
(1826 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune cu efective mărite în localitățile Ciulnița, Albești și Ciochina

Vineri, 13 septembrie a.c., polițiștii din Slobozia au organizat în localitățile Ciulnița, Albești și Ciochina o acțiune cu efective mărite. În acest sens, s-a acționat în zonele î ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2024, 16:05
(2453 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Porumbului» Orezu-ediția 2024: Un manifest al fermierilor pentru strategii naționale privind managementul riscurilor în agricultură!

«Ziua Porumbului» Orezu-ediția 2024: Un manifest al fermierilor pentru strategii naționale privind managementul riscurilor în agricultură!

Evenimentul emblematic al Forumului Agricultorilor și Procesatorilor Profesioniști din România, «ZIUA PORUMBULUI» OREZU a avut loc miercuri, 11 septembrie 2024, la ferma domnului Nicolae ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2024, 14:50
(2129 vizualizări - 0 comentarii)


Case în flăcări la Bărbulești și Vlădeni, incendiu la o mașină în Slobozia

Case în flăcări la Bărbulești și Vlădeni, incendiu la o mașină în Slobozia

Trei echipaje operative din cadrul Detașamentului de Pompieri Urziceni au intervenit pentru lichidarea unui incendiu produs la o locuință în comuna Bărbulești. Au ars obiecte de mobilier. Cauza ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2024, 09:55
(1729 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Coșereni

Sâmbătă, 14 septembrie a.c., în jurul orelor 13,00, pompierii din Urziceni au intervenit la un accident rutier produs în comuna Coșereni. În eveniment au fost implicate două autoturisme ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2024, 09:50
(2528 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în Cartierul Coloniști din orașul Fetești!

În vederea executării lucrărilor de remediere a unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 180 mm, de pe strada Țăndărei din Fetești, echipele RAJA Constanța sistează ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2024, 09:30
(2274 vizualizări - 0 comentarii)


DIICOT: Traficanți de heroină, prinși la Slobozia!

DIICOT: Traficanți de heroină, prinși la Slobozia!

Joi, 12 septembrie 2024, procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism DIICOT-Structura Centrală au dispus reținerea a șase inculpați (trei cetățeni albanezi ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2024, 18:05
(3232 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Copil de 12 ani lovit de o mașină

Slobozia: Copil de 12 ani lovit de o mașină

Vineri, 13 septembrie 2024, pompierii din Slobozia, alături de paramedicii SMURD au intervenit în cazul a două accidente rutiere produse în Cartierul Bora al Sloboziei. În primul eveniment ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2024, 17:25
(2445 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Fetești: Dosar penal pentru că a încălcat ordinul de protecție

Polițiștii din Fetești au fost sesizați vineri, 13 septembrie 2024, de către o tânără de 36 de ani, cu domiciliul în Fetești. Concubinul acesteia, un bărbat de 40 de ani, ar fi încălcat ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2024, 13:50
(1101 vizualizări - 0 comentarii)


Movila: Urmărit penal pentru «violență în familie»

Polițiștii au fost sesizați miercuri, 11 septembrie 2024, de către o femeie de 42 de ani, cu privire la faptul că ar fi fost agresată fizic de către concubinul său, un bărbat în vârstă de ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2024, 13:40
(1251 vizualizări - 0 comentarii)


Serviciul de Call Center RAJA Constanța

Serviciul de Call Center RAJA Constanța

Serviciul de Call Center pus la dispoziția clienților de către RAJA Constanța vine în întâmpinarea tuturor abonaților, funcționând sub forma unui robot telefonic ce răspunde la ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2024, 13:05
(3445 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Plăți de peste 28,62 milioane de lei pentru renta viageră agricolă

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a finalizat autorizarea la plată a rentierilor agricoli care și-au vizat carnetele de rentier în perioada 1 martie-2 septembrie 2024. Astfel, ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2024, 12:50
(1642 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: S-a prelungit perioada de depunere a cererilor pentru schema de ajutor «Silvo-mediu și climă»

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură anunță prelungirea până la data de 4 octombrie 2024, orele 14,30, a primei sesiuni de depunere a Cererilor de finanțare pentru accesarea schemei ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2024, 12:30
(3926 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Vindea pește fără documente legale

IPJ Ialomița: Vindea pește fără documente legale

Joi, 12 septembrie 2024, polițiștii ialomițeni au depistat în flagrant un bărbat, în vârstă de 42 de ani, din județul Constanța, care transporta cu autoturismul personal pește din speciile ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2024, 11:40
(1247 vizualizări - 1 comentariu)


AJFP Ialomița: 1,83 milioane lei de lei, obligații suplimentare de plată stabilite de Inspecția Fiscală în luna august 2024

Inspectorii cu atribuțiuni de control din cadrul Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița au efectuat, în luna august 2024, controale la contribuabili persoane fizice și juridice. ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2024, 11:00
(5228 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: 13 septembrie-Ziua Pompierilor din România

Vineri, 13 septembrie 2024, se serbează  Ziua Pompierilor din România. Evenimentul amintește de bătălia de pe Dealul Spirii, din 13 septembrie 1848, când, sub comanda căpitanului Pavel ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2024, 11:00
(1514 vizualizări - 1 comentariu)


AJFP Ialomița: 120,43 milioane de lei, încasări la bugetul de stat în luna august 2024

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a realizat, în luna august a anului 2024, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 120,43 milioane de ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2024, 10:40
(4657 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Facilități speciale pentru bunii platnici

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița aduce la cunoștința contribuabililor interesați că în Monitorul Oficial nr. 905 din 6 septembrie 2024 a fost publicată Ordonanța de Urgență ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2024, 09:30
(1778 vizualizări - 0 comentarii)


IJJ Ialomița: Șarpe înfășurat într-o perdea, la Stejaru

Marți, 10 septembrie 2024., în jurul orelor 15,30, jandarmii ialomițeni au fost solicitați să intervină în localitatea Stejaru, ca urmare a unei sesizări prin apelul 112 din partea unui bărbat ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2024, 11:30
(1961 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: Excursie educativă la Constanța

Protopopiatul Slobozia: Excursie educativă la Constanța

Sâmbătă, 7 septembrie 2024, beneficiarii «Clubului de Vară», desfășurat de Protopopiatul Slobozia în parteneriat cu Școala Gimnazială «Sfântul Ierarh Nicolae» ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2024, 08:50
(2877 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: 29 de clădiri școlare nu dețin autorizații de securitate la incendiu

Un raport al ISU Ialomița confirmă faptul că 29 de clădiri din Ialomița în care învață elevii nu dețin autorizații de securitate la incendiu. Astfel, din totalul celor 328 de clădiri cu destinația ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2024, 14:30
(2295 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Vali în Tribunalul București a anulat decizia de concediere a Dorinei Milea din funcția de director al Servicii Publice Slobozia SRL POKEMON în Tribunalul București a anulat decizia de concediere a Dorinei Milea din funcția de director al Servicii Publice Slobozia SRL @ana în Tribunalul București a anulat decizia de concediere a Dorinei Milea din funcția de director al Servicii Publice Slobozia SRL Maria în Tribunalul București a anulat decizia de concediere a Dorinei Milea din funcția de director al Servicii Publice Slobozia SRL Cetățeanul x în Primarul Alexandru Potor vrea să reducă suprafața parcurilor din Slobozia Gelu în Tribunalul București a anulat decizia de concediere a Dorinei Milea din funcția de director al Servicii Publice Slobozia SRL Ana în Tribunalul București a anulat decizia de concediere a Dorinei Milea din funcția de director al Servicii Publice Slobozia SRL curse TAXI aeroport în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 15 iulie 2026 Fane în Sictir în tractir! Mimi în Screening pentru cancerul colorectal la Spitalul Județean de Urgență Slobozia Biciclist în Slobozeanca Irina Stoica sfidează limitele la «L'Étape du Tour de France 2026» Titi în Screening pentru cancerul colorectal la Spitalul Județean de Urgență Slobozia Cuculet în Slobozeanca Irina Stoica sfidează limitele la «L'Étape du Tour de France 2026» Răduță Aurelian-Constantin în Slobozeanca Irina Stoica sfidează limitele la «L'Étape du Tour de France 2026» Andrei în Unul dintre cei doi adolescenți înecați în zona Ograda, de negăsit! Cetatean în Slobozeanca Irina Stoica sfidează limitele la «L'Étape du Tour de France 2026» Ioana în Primăria Slobozia și DIICOT-Structura Centrală, război în instanță pentru preluarea fostului cinematograf «Ialomița» Pt. @@cineva în Mii de dosare, «uitate» la Parchetele locale din Ialomița autoturism RABLA în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 15 iulie 2026 Biciclist în Slobozeanca Irina Stoica sfidează limitele la «L'Étape du Tour de France 2026»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...