Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ULTIMA ORĂ

Falși inspectori de la Protecția Consumatorului

O nouă metodă de înșelat patronii slobozeni a fost testată la Slobozia. Polițiștii i-au prins pe făptuitori, cercetînd actual modul în care aceștia au reușit să-i înșele pe administratorii a două societăți comerciale.
Miercuri, 1 septembrie, polițiștii au identificat pe raza orașului, un grup format din patru persoane, doi bărbați și două femei, cu vîrste cuprinse între 24 și 41 ani, toți din București. Referitor la prezența suspectă în Slobozia, cei patru au declarat că sînt membrii unei asociații denumită Grup Asociativ pentru Protecția Consumatorului. «Conform declarațiilor celor în cauză scopul prezenței acestora pe raza localității era cel de identificare a unor nereguli pe linia protecției consumatorului în unități de alimentație publică și saloane de înfrumusețare. Totodată, aceștia susțin că în data de 24 august au verificat mai multe unități economice, identificînd o serie de nereguli despre care ar fi informat conducea Asociației, urmînd ca aceasta să sesizeze Oficiul Național pentru Protecția Consumatorului» susțin polițiștii.
Cercetările polițiștilor au scos la iveală însă altceva. «Controlorii» au fraierit deja doi administratori de firme. Pe scurt, magaziile deținute de aceștia pe raza municipiului Slobozia au fost verificate, iar în urma nedivulgării unor presupuse nereguli suspecții au solicitat să li se achite 200 euro, respectiv 400 lei. Actual, escrocii au ajuns pe mîinile polițiștilor și sînt cercetați pentru înșelăciune.

3 Septembrie 2010, 11:44 (1015976 vizualizări - 518 comentarii)

Taguri: Slobozia țeapă
Citiți și:
Slobozia: Țeapă de 1 milion de euro, dată de o contabilă firmei la care lucra
Agenția Terra Tourism din Slobozia și-a țepuit clienții
«Groapa lui Stoica» falimentează firmele locale

Comentariile cititorilor:


nicu:
(8 Iunie 2014, 15:40)
De ce copii este vorba ca Septimiu nici nu stie de ei,copilasi in forma de sticla poate asa da,oricum a plecat la tara la ce ani are si o curva langa el o sa moara ca un prost intr-un colt de cimitir satesc plin de buruienisi o cruce de lemn --AICI ODIHNESTE PROSTUL BETIV HOT  ESCROC CARE A FURAT DIN SATUL NOSTRU SA-SI PLATEASCA CHIRIA LA CASA----ce priveliste urata, nu te pune pe ganduri domnule super prost(avocat pe hartie)
cucu:
(5 Iunie 2014, 18:55)
Septimiu esti si vei fi un R=======
Amic:
(5 Iunie 2014, 09:09)
Septimiu de ce te-a schimbat  asa de mult? Erai un om altruist, cu mult bun simt si acum? Nu inteleg cum de nu te m-ai intereseaza de proprii copii? Imi amintesc cum spuneai " Ma duc acasa ca ma asteapta dulaii si Lenuta! Acum te duci acasa ca te asteapta o CATEA! M-am uitat si eu pe facebook si ti-am vazut sotia si ma intreb chiar esti fericit cu ea, chiar esti mandru cu ce ai langa tine? Nu pot sa-ti spun decat, ca-mi pare sincer rau de tine si-mi pare rau de "dulaii tai" ca nu mai au un tata langa ei, ca nu te m-ai intereseaza soarta lor. Septimiu este viata ta si ti-o joci URAT!  Si mai spuneai ceva frumos "Amintirile sunt cel mai presus dar, nu ni le pot lua nimeni" . Nu uita ce familie frumoasa ai avut si ce om erai nu demult. Salut Septimiu!
FAS:
(3 Iunie 2014, 21:26)
Septimiu cum de-o superi pe coana Emilia? Vezi ca iti da nana fisu! Femeia fura pentru tine si tu esti nerecunoscator? Si cumpara mai mult clor sa-i albesti fata Coanei Emilia! Vai de creierul tau!
LUCA:
(3 Iunie 2014, 14:24)
draga jojo mai mergi pe la scoala cred ca este frumoasa Emilia dar sa nu o vezi noaptea, si cred ca are suflet bun ca smoala , pai ne priveste de unde a luat casa si masina si mai ales cu ce pentru furat din plin, nu intelegem de ce cei care o apara pe escroaca se aseamana asa de mult cu d-na Emilia mai ales la exprimarea gramaticala cooerenta si mai ales corecta parca au facut impreuna cele 2 clase ca trenul, cred ca nu ar trebui sa mai bagam in seama familia asta de hoti, dar nici legea nu se amesteca a vazut cineva vreun proces pe rol ptr ei cu ceea ce au facut si inteleg ca fac pe mai departe, mai nou am auzit ca se fura din locuinte
joio:
(2 Iunie 2014, 23:29)
Nebunilor ceo dati cu doamna Emilia ca este urata. Ca avocatul Septimiu este un frumos te pomenesti. Emilia macar este sufletista si septimiu chiar o supara , dar ea il iubeste sil iarta.Asa a fost sa fie ei doi, chiar au nevoie unul de altul. Si nu va interezeaza pe voi din ce au iei vila si masini. Taceti dracu, PROSTILOR! Si emilia nu este tiganca are doar fata mai inchisa la culoare, fraiere!
crin:
(2 Iunie 2014, 11:01)
Ce dracu pute Septimiu cand mergi pe strada
Cipi:
(1 Iunie 2014, 12:04)
Bai Septimiu! cand te cauta cineva pe facebook, ce vede? Doua femei obosite si urate cu draci! Una  clar este sotia ta si cealalta? Du-te frate si te controleaza la cap sigur ai ceva! Cum poti sa te............. cu asa muiere! Sau mai bine du-te pe la biserici ca daca sotia iti este si de etnie cine stie! am ras de ma doare burta cand ti-am vazut sotia! HAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA, chiar nu ma pot abtine! Cu cati GALBENI te-a cumparat de la maicata?
Simi:
(30 Mai 2014, 22:22)
Neamul excroacei nu este doar analfabet. Daca i-ati cunoaste v-ati da seama ca pe  Emilia de fapt o cheama MONDIALA EMILIA! Asa ca intelegeti de ce meseria ei este  hotia. Ea este nevinovata si inocenta.. rasa ei este de vina!. Si draga fosta colega a avocatului Cus ai inteles acum care este statutul social al minunatei sale sotii. Si crede-ma draga colega ca acesti doi excroci se potrivesc de minune. Sunt doi hidosi atat in interior cat si in exterior. Si cu siguranta fosta sotie nu l-ar mai vrea pe betiv inapoi. Femeia este fericita ca a scapat de o scursura, de fapt ce femeie cu toate tiglele pe casa si l-ar dori? Dar noi scriem ca prostii si ei fura ca desteptii.
vecin:
(30 Mai 2014, 14:35)
Dane, tu ai dreptate! Hoata CUS EMILIA nici nu avea dupa ce bea apa,era rasul vecinilor. Si proasta si urata!!!Acum este mare cucoana si-l mai trimite pe fisu iscoada pe la bloc. Si EXCROACO de unde a avut fitu bani sa-si ia un super BMW? Din banii furati de la asociatiile de proprietari, desigur Si EXCROACO ai dreptate ca ai facut si bine, dar cu bani furati. Si ai facut bine lui fitu, fitei si betivului de langa tine. Si Dane ai dreptate ca au cautat-o executorii. CUS EMILIA esti o EXCROACA PENALA si vei plati.Si nu uitati ca in Olt de unde este EXCROACA s-a rasturnat caruta cu prosti dar in cazul ei si excroci!!!!!!!!!!!!!
luca:
(30 Mai 2014, 13:53)
Draga Dane escroaca nu se ascunde ba este chiar f mandra de prostia ei pe care o plimba cu virtute prin Dragomiresti Vale pentru ca acolo stau cei doi porumbei voiajori, pana ii va salta Politia sau si mai rau asa cum merita mascati. Acum stau in asteptare sa vada ce mai nascocesc de unde sa mai faca bani, Septimiu mare pacat de tine nu te trezesti nici in ceasul al 12 lea unde vrei sa ajungi eu nu te-am cunoscut asa, de ce ai acceptat sa decazi in acest mod jalnic, scapa de aceasta individa dubioasa si josnica nu este de tine a facut ceva facultate, are un statut profesional decent, poate vreodata vor ajunge sa citeasca aceste mesaje si unii superiori ai tai sau puate colegi care te cunosc altfel, de raie si de buba neagra poti scapa tu nu poti scapa de aceasta Emilia cancerul care te roade pe interior,nu zice nimeni sa te intorci la fosta dar cred ca viata ta va fi mult mai curata si linistita fara aceasta individa ( nu vreau sa reproduc atributele care i se dau), si mai ales am aflat ca are si o familie de succes. O fosta colega de facultate. Dumnezeu sa te lumineze9
Dan:
(30 Mai 2014, 01:36)
Bai Ela! Care este problema ta cu numele meu?  Oricum HOPA escroaco m-ai ascultat si l-ai pus pe avocatel sa scrie sub dictare, ca neamurile tale sunt la fel de analfabete ca si tine. Mai bine da inapoi banii furati ! Si Cucu tu partial ai dreptate. Si-a parasit avocatul minune familia pentru o curva dar si o vaca de muls si la propriu si la figurat, Si care prieteni au un cuvant de spus, cei cu care furi in continuare si inselli oamenii cu asociatia ta, " Asociatia Grup  Asocitiv pentru protectia Consumatorilor" Si vezi escroaco ca te cauta executorii judecatoresti prin Drumul Taberei, Te ascunzi ca o hoata ce esti!
ela:
(30 Mai 2014, 00:03)
Sunteti tare interesanti , a-ti scris numele DAN . . ca sa para ca a scris el ..ce tampiti .. Nu trebuie sa mai scrie nimeni aici pe site .. ca acesti indivizi care nu au ce face nu crede pe nimeni ... gata hopaa este Emilia sau cine mai stie rude ,neamuri / prietenii ei nu au un cuvant de spus?? Aveti impresia ca are numai dusmani? Nuuu .. a facut si mult bine
cucu:
(29 Mai 2014, 18:54)
Ce tot vorbiti de un escroc terminat ca Septimiu care a parasit copii pentru bautura si a luat o curva analfabeta cu familia ei de hoti.Septimiu esti terminat,FUNIA SI SAPUNUL,SA NU FACI RANI PE GAT
Dan:
(25 Mai 2014, 10:00)
Bai analfabeto Roxi (desigur Emilia) cine sunt jalnici, noi care sriem, sau tu o escroca impreuna cu betivul tau avocat? Mancati si beti din furaciuni si mai mult i-ai initiat si pe copii tai in ale furatului, doar meseria este bratara de aur! Si apropo te-ai facut cat o vaca, cred ca betivul de Septimiu te mulge cu 5 galeti langa el. Laptele tau face si caimac sau este atat de acru incat se strica imediat? Si zau, pune pe cineva sa scrie in locul tau, sub dictare desigur ca tare analfabeta esti!