Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Embargo pentru taximetre în zona periurbană

Polițiștii ialomițeni obligă locuitorii din afara Sloboziei să circule cu maxi-taxi

Embargo pentru taximetre în zona periurbană

Scandalurile dintre maxi-taximetrele care deservesc orașul Slobozia și taximetriștii particulari care folosesc aceleași trasee par să nu se mai termine. Dar cînd Poliția este cea care arbitrează aceste conflicte prin aplicarea abuzivă a legii în favoarea uneia dintre tabere, conflictele devin o problemă a comunității. Iar banala luptă pentru clienți se transformă într-un război în toată regula ale cărui victime putem deveni fiecare dintre noi.

Abonat la abuzurile polițiștilor
Cazul taximetristului Alexandru Mihalcea ar putea fi considerat unul de notorietate datorită mediatizării excesive din ultima vreme. Cu un flagrant înscenat în urmă cu 6 luni la cererea patronului Nick Touring, Nicu Pericli și amenințări permanente din partea acestuia (orchestrate chiar și prin intermediul serviciului de urgență 112!), Adrian Mihalcea a devenit ținta săptămînală a șicanelor polițiștilor ialomițeni. Săptămîna trecută însă (joi, 21 octombrie a.c.), împreună cu el au fost obligați să plătească amenzi pentru nerespectarea legislației specifice alți doi taximetriști, unul particular, iar cel de-al doilea angajat al uneia dintre firmele locale de taximetrie. Surprinzător însă, celor trei, acuzați de transportarea în mod repetat a clienților pe rutele de maxi-taxi, li s-au întocmit procese verbale în care sînt invocate articole de lege diferite. Mai mult decît atît, niciunul dintre procesele verbale nu precizează clar articolul de lege care interzice taximetriștilor particulari să opereze pe traseele de maxi-taxi. «Pe mine m-au oprit dimineață. Eram cu doi clienți, îi duceam la Slobozia. Mi-au spus că n-am voie să duc mai mult de un client în taxi, c-așa spune legea. Cum ar veni, legea interzice unor oameni, soț și soție, să circule cu același taxi. Trebuie să ia mașini diferite» explică Alexandru Mihalcea raționametul polițiștilor. Alexandru Mihalcea nu este la prima «abatere» de acest gen. Deși are stație de taxi special amenajată, autorizație de transport taxi eliberată de către Primăria Amara și susține că își desfășoară activitatea perfect legal, el reclamă «vînarea» sa de către polițiști, indiferent de prilej sau situație. Nu mai tîrziu de începutul acestei luni, în urma unui apel recepționat prin 112, a fost obligat să meargă cu tot cu client la postul de poliție din Amara pentru a justifica transportul acestuia cu taxiul.

Dacă nu e laie, e bălaie
Așa cum vă spuneam, Alexandru Mihalcea nu e singur. Alături de el au mai fost amendați în urma filtrelor executate de către polițiști, alți doi taximetriști, unul particular, iar celălalt angajat al unei firme de taxi din oraș. Pentru fiecare dintre ei, explicația oferită de polițiști a fost halucinantă: «Mi-au spus că m-au filmat cu radarul cum am facut transport toată dimineața. Dar de cînd e radarul probă în instanță?! Și hai, treacă de la mine, m-au filmat și sînt vinovat. Dar în procesul-verbal au invocat un articol din lege care nu există! Art 53, litera V e un paragraf care se referă la cu totul și cu totul altceva. Invocă un articol, iar amenda o dau pentru altul. Eu n-am mai văzut așa ceva!» se plînge Adrian Militaru, o altă victimă a excesului de zel al polițiștilor. Cît despre posibila explicație pentru excesul de zel al polițiștilor, același Alexandru Mihalcea ne oferă o posibilă explicație: «Unuia dintr-ăia doi polițiști de ne-au oprit de dimineață, Nicu Pericli i-a împrumutat Loganul lui, cînd I s-a stricat mașina. Păi, cum să nu-l ajute, dacă-i e dator?! Le dă bani, benzină cînd n-au, îi cară cu mașinile. Iar ei închid ochii cînd trece el cu mașinile bucșite de călători, claie peste grămadă și ne amendează pe noi. Pe el nimeni nu-l întreabă de ce nu sînt autorizate microbuzele cu care duce clienții? Că n-are cine!».

Situația reclamată de către taximetristul Alexandru Mihalcea este cunoscută la nivelul IPJ Ialomița, însă pînă la acest moment conducerea instituției nu a investigat cazul și nici nu a adoptat vreo măsură împotriva polițiștilor acuzați. Singura declarație publică aparține celor doi agenți de circulație care au aplicat amenzile în dimineata zilei de joi, 21 octombrie a.c.: «Nick Touring-ul a fost oprit și el. Mergeți la registrele poliției și veți vedea ca a fost sancționat chiar în această dimineață. Ce vă putem spune noi este că, probabil, va fi sancționat și dispeceratul de taximetrie al firmei căreia aparține șoferul amendat astăzi pentru că primește comenzi de pe raza altei localități. Și nu are voie!». Reglementarea în baza căreia funcționează acest embargo exercitat de către poțițiști rămîne în continuare un mister. Potrivit Legii 38 din 2003, privind transportul în regim de taxi și regim de închiriere, nu există nicio prevedere legală care să interzică unui taximetrist să preia o comandă dintr-un oraș limitrof celui în care a obținut autorizație de funcționare sau să interzică transportul în regim de taxi pe traseele de maxi-taxi existente.

29 Octombrie 2010, 09:46 (20389 vizualizări - 8 comentarii)

Citiți și:
Transport public de nivel european cu autobuze închiriate
Lumea e rea și nu vrea să moară!
Una/Două pe săptămână
Transport local pe lîngă lege la Slobozia
Nick Touring terorizează concurența pe ruta Slobozia-Amara

Comentariile cititorilor:


Gigi:
(4 Noiembrie 2010, 14:21)
@ ENA FILOS, esti intr-o mare eroare, in sensul ca inainte de a detine monopolul Pericli prin cele 2 firme, nu deservea o singura firma traseele de care vorbesti, avea si Pericli partea lui conform programului. Comentariul facut este destul de alambicat si suna cam cum a spus Elena Udrea despre votul la legea pensiilor "si cei dinainte faceau la fel". Insa nu este relevant subiectul pe care il expui despre Trasport Privat si asta nu scuza matrapazlacurile lui Pericli. Daca ai argumente pertinente te provoc "la duel", daca nu, a fost punctul meu de vedere poate gresit, dar pe care il pot sustine. In rest numai de bine. A.P.P., de ce ii spui asa urat unui om pe care doresti al sustine(in comentariu) "chele lunga nick touring" si ce vrei sa spui cu "ma aberatie"? Si referitor la biletele cu serii duble, am cateva bilete cu serii duble, ghici de pe ce traseu si de la ce firma?
ena filos:
(4 Noiembrie 2010, 06:59)
Pentru GIGI ....la MAXI TAXI pana in sa apara firma lu chele lunga nick touring ...ma aberatie ...traseul era castigat de SC TRANSPORT PRIVAT SRL ..iar biletele eliberate pe relatia AMARA -SLOBOZIA SI SLOBOZIA -SLOBOZIA NOUA apreau bilete cu alte societati culmea si serii duble ...ca in filme cu prosti ...numai in SLOBOZIA se mai gaseste asa ceva pe cine IMPOZITA PRIMARIA SLOBOZIA ....omenie sinca ce omenie ...CA SA NU MAI SPUNEM CINE A LICITAT ...CINE A CASTIGAT ...CU CE MASINI....PROPRIETATEA CUI ERAU MASINILE...CUM S-AU ELIBERAT LICENTE DE TRANSPOIRT ...SI DE TRASEU...PE CE BAZA ....DE CE APAREAU ALTE SOCIETATI PE BILETE ....PE MASINI ERU INSCRISURI A ALTOR FIRME SC ...SRL CA IN FILME CU PROSTI DOAR IN SLOBOZIA .......AVEM ORGANE MANIPULATE
Gina:
(30 Octombrie 2010, 23:03)
Daca vreau sa merg (la o nunta de exemplu )la Amara si doresc sa merg cu un taxi de la o anumita societate din Slobozia, nu imi este onorata comanda pentru ca s-ar putea ca atat dispecera cat si soferul de taxi care efectueaza acea cursa sa fie amendati de Politia rutiera? Adica vreau sau nu trebuie sa merg cu maxi-taxi pentru ca asa vrea Pericli si Politia rutiera? Daca tot se tin de inregistrari domnii de la rutiera,au observat cam cate ore lucreaza pe zi un sofer de la firma de maxi-taxi si de a carui stare fizica si psihica depinde viata calatorilor?
vasile:
(30 Octombrie 2010, 18:44)
Nu va mai obositi sa mentionati organe de control (inclusiv politia), daca omu' are bani si influenta "cu caru' " , in judet la noi nu exista lege pentru el. E valabila chestia pentru multi care au facut bani dupa 2000 incoace. asta e... o tara de ra..ha..t .
ENA FILOS:
(30 Octombrie 2010, 11:58)
TRANSPORT PRIVAT a circulat ani de zile cu bilete cu NR si SERIE la fel si le repeta ca in fime cu prosti ......de aceia nu au facut ei BANIIIIIII....fara nr ca la nasu....sa traiasca !STIA SI TOATE ORGANELE DE CONTROL............. s-a scris si in ziare pe vremea aceia ca sa nu mai spunem si de cursele externe cu baietii din TANDAREI care inchiriau microbuze "CAND AJUNGEAU IN VAMA COBORAU TOTI CALATORII....TRECEAU PE JOS .....DUPA CARE SE IMBARCAU SI.....DRUMUL CA ERA CAM LUNG.....MICROBUZUL NU SE INREGISTRA CU CALATORI DAR LA A.R.R SE STIA DAR CAIETELE DE CURSE EXTERNE ALE MICROBUZELOR CARE TINEAU LOC DE FOI DE PARCURS ......."A fost o data un sofer care intelegea tiganeste si cand a vazut care-i treaba a aruncat carnetul de foi pe geam la intoarcere de frica ..a inteles ce rol au cursele ...ce inseamna sa intelegi mai multe limbi materne....chiar si tiganeasca....... a fost sofer la sc NANA srl.....CE VARSTE AVEAU CALATORII?...CINE ARVUNEA CURSA?...POATE UNII CALATORI AU CRESCUT SI SUNT MAJORI S-AU MAJORE
Gigi:
(30 Octombrie 2010, 08:05)
Este corect ca microbuzele de transport in regim de maxi-taxi ce transporta pasageri pe ruta Slobozia-Amara-Slobozia sa fie inscriptionate cu Nick Touring, daca firma ce a castigat aceasta licitatie se numeste Nana SRL? Cum ar fi ca taxiurile unei firme sa fie inscriptionate cu denumirea alteia? ITM-ul a facut macar o constatare a faptului ca soferii firmei Nana conduc microbuzele firmei Nick Touring si chiar pe traseele castigate de aceasta? Daca imi infiintez doua societati,"o fi corect" sa am salariati inregistrati pe o societate, dar sa lucreze pe ambele? Cum ar cataloga un Comisar de la garda financiara acest lucru? Diminuarea profitului pe una din societati si creearea de profit pe cealalta cu buna stiinta? Nu cumva asa (sigur asa)a fost cand Nick Touring a castigat licitatia pe oras?
Liberalul de servici:
(29 Octombrie 2010, 20:14)
Echipajul de politie trebuia sa verifice daca toti pasagerii microbuzului au bilete ,daca sint fiscalizate si daca taximetristul taxa fiecare cursa pe casa de marcat,corelata cu ora de pe inregistrarea radar ! Fiecare trebuie sa munceasca si sa-si plateasca taxele,catre societate . In rest,doar ABUZURI !!!
Gina:
(29 Octombrie 2010, 15:21)
Cum puteau politistii sa amendeze firma NICK TOURING SRL pe traseul Slobozia-Amara, daca pe acest traseu licitatia a fost castigata de firma NANA SRL? Chiar daca ambele societati sunt ale aceluiasi domn' Pericli, sunt doua societati diferite. In acest caz ori politistii mint ori procesul verbal e cacialma. Iar daca intradevar politistii au depistat o masina a Nick Turing ce circula in regim de maxi-taxi pe acest traseu e putina evaziune, NU? ARR,Politie Economica,Garda Financiara mai exista in acest judet? Cu politia rutiera ne-am lamurit in acest caz. Mai bine desfiintati taxiurile, nu de alta da Pericli va da foc sau o mama de bataie. POLITIA STIE!!!!!!!!!!!

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Marți 18 Aug 2026
369 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Pompierii scot cîini din gropi și dărîmă țurțuri

Sîmbătă, 29 ianuarie, în jurul orei 11.45, pompierii de la Detașamentul Urziceni au intervenit pentru scoaterea unui cîine care căzuse într-o fîntînă dezafectată, adîncă de aproape 20m, aflată în apropierea ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2011, 14:10
(8632 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: ISU Ialomița


Renta Viageră trece la Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că, începînd cu data de 1 februarie 2011, va prelua activitatea desfășurată de birourile județene ale Oficiului Național de Rentă Viageră Agricolă ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2011, 14:06
(14104 vizualizări - 0 comentarii)


Accident grav la intrare în Alexeni

În urmă cu cîteva ore, un bărbat, de 52 de ani, din municipiul Urziceni, și-a pierdut viața într-un accident rutier. Bărbatul se afla la volanul unui autoturism și se deplasa pe direcția Slobozia-Urziceni ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2011, 13:59
(10275 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni accident


Ialomița: Amplasarea radarelor

Ialomița: Amplasarea radarelor

Continuînd seria de acțiuni pentru prevenirea accidentelor în trafic, polițiștii rutieri au acționat pe principalele artere de circulație din județeț. Astfel, în ultimele 24 de ore, polițiștii au aplicat ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2011, 17:46
(11875 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: radar Ialomița


Andrășești: Hoți prinși de polițiști

Polițiștii ialomițeni avertizează din nou asupra apariției unor hoți care pătrund în locuințe sau curțile oamenilor. În acest sens, miercuri, 25 ianuarie, trei tineri cu vîrste cuprinse între 17 și 23 de ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2011, 17:40
(9094 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Activități preventive cu elevii de la Liceul de Artă

În perioada 25-28 ianuarie, polițiștii ialomițeni s-au întîlnit cu elevii Liceului de Artă «Ionel Perlea» din Slobozia, polițiștii vorbind elevilor despre prevenirea implicării acestora în acte de delicvență ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2011, 17:37
(8138 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Prinși la furat de motorină într-o benzinărie

Colaborarea Poliției Locale Slobozia cu Biroul de Poliție Rutieră, inițiată de conducerea IPJ Ialomița și Poliția Locală Slobozia, începe să dea rezultate. O demonstrează acțiunea din noaptea trecută în ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2011, 10:13
(7433 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia furt


APIA: Adeverințe eliberate pentru accesare de credite

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură eliberează adeverințe pentru beneficiarii plăților aferente Măsurilor 211-«Sprijin pentru zona montană defavorizată», 212-«Sprijin pentru zone defavorizate ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2011, 10:04
(10566 vizualizări - 0 comentarii)


Deputatul PNL Cristina Pocora vrea demisia ministrului Baconschi

Deputatul PNL Cristina Pocora vrea demisia ministrului Baconschi

Așa cum și-a obișnuit electoratul în ultimul timp, deputatul PNL Cristina Pocora cere din nou demisia unui ministru. De această dată a venit rîndul ministrului Afacerilor Externe, Teodor Bacnschi, persoana ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2011, 08:34
(10630 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Fetiță de 8 ani, lovită de un microbuz ce transporta elevi

În cursul zilei de marți, 25 ianuarie a.c., în jurul orei 12.00, Poliția Fetești a fost sesizată despre faptul că pe strada Călărași din localitate s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2011, 18:32
(7468 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Fetești accident


Grindu: Beat cu mașina prin sat

În cursul nopții de marți spre miercuri, 25/26 ianuarie a.c., în jurul orei 23.30, agenții Postului de Poliție Grindu au oprit în trafic un autoturism condus de un localnic, de 22 de ani. Întrucît emana ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2011, 17:12
(10879 vizualizări - 3 comentarii)


Țăndărei: Au furat plăci metalice din gard și le-au predat la fier vechi

După ce în perioada 20-25 ianuarie a.c., au sustras șase plăci metalice din gardul ce împrejmuia un teren intravilan din orașul Țăndărei, doi tineri au fost identificați și prinși de polițiști. Fapta a ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2011, 16:02
(11515 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Țăndărei furt


Urziceni: Urmărit internațional, identificat de polițiști

Polițiști din Urziceni au identificat în cursul zilei de marți, 25 ianuarie a.c., un bărbat, de 27 de ani, din Urziceni, urmărit internațional din luna octombrie a anului trecut. Pe numele acestuia Tribunalul ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2011, 15:32
(9100 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Incendii la Drăgoești și Stelnica

Ialomița: Incendii la Drăgoești și Stelnica

În urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, locuința unui cetățean din localitatea Drăgoești, sat Valea Bisericii a fost cuprinsă de flăcări. Evenimentul s-a produs marți, 25 ianuarie, în ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2011, 13:24
(10552 vizualizări - 0 comentarii)


Andrășești: Beat turtă, s-a suit pe un stîlp să fure cabluri

Un bărbat de 56 de ani, din localitatea Andrășești, a fost prins de polițiști în vreme ce încerca să fure cabluri. Aflat într-o avansată stare de ebrietate, bărbatul a fost surprins în flagrant după ce ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2011, 19:15
(10241 vizualizări - 1 comentariu)


Bordușani: «Am 14 ani si fur telefoane mobile!»

Un minor de 14 ani, din Slobozia, a fost prins după ce a furat un telefon mobil în valoare de 400 de lei. Telefonul aparținea unui localnic din Bordușani, care a sesizat agenții Postului de Poliție cu privire ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2011, 19:13
(9160 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bordușani furt


Ion Roată: I-au furat din curte

Luni, 24 ianuarie, polițiștii din Ion Roată au fost sesizați că unui bătrîn din satul Broșteni (aparținător comunei) i-au fost furate țevile de fier din curte. În urma cercetărilor efectuate, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2011, 19:12
(8539 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ion Roată furt


APIA: Termenul de depunere a cererilor de ajutor acordat producătorilor de lapte de vacă, prelungit

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură anunță fermierii interesați că a treia perioadă de depunere a cererilor privind Schema de ajutor specific acordat producătorilor de lapte de vacă din zonele ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2011, 19:12
(16106 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2011, 18:46
(7139 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Trei accidente într-o singură zi

Sîmbătă, 22 ianuarie a.c., pe raza județului s-au produs trei accidente de circulație soldate cu vătămarea corporală ușoară a trei persoane, cauza principală a evenimentelor fiind neadaptarea vitezei de ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2011, 15:53
(7711 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Patroni cercetați pentru petarde comercializate ilegal

Doi administratori ai unor societăți comerciale cu sediile în Slobozia sînt cercetați de polițiști întrucît comercializau fără drept articole pirotehnice. Polițiștii Serviciului Arme, Explozibili și Substanțe ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2011, 15:52
(8609 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia petarde


Urziceni: Prevenirea furturilor de animale, în atenția polițiștilor

În cursul nopții de vineri spre sîmbătă, 21/22 ianuarie a.c., începînd cu ora 22.00, timp de trei ore, polițiști de siguranță publică, în colaborare cu jandarmi au acționat pe raza municipiului Urziceni ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2011, 15:51
(7318 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Intervenții SMURD

Echipajele de prim ajutor ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița au fost solicitate să intervină la sfîrșitul săptămînii precedente la cinci situații de urgență ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2011, 13:14
(10984 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Fata care și-a anunțat mama prin SMS că pleacă cu iubitul ei, găsită de polițiști

După ce și-a anunțat mama prin SMS că pleacă alături de iubitul ei de 17 ani, minora Leța Cătălina Maria, de 16 ani, din Fetești, a fost găsită de polițiști. Fata, sesizată ca dispărută la data de 19 ianuarie ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2011, 11:07
(8177 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Un singur drum blocat

Puțin înainte de orele 10,00 (09,45), luni, 24 ianuarie, Poliția ialomițeană a dat publicității situația drumurilor unde traficul rutier este întrerupt din cauza poleiului și zăpezii abundente. Astfel ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2011, 10:00
(13360 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: La 15 ani, a «împrumutat» mașina tatălui vitreg pentru o plimbare

Joi, 20 ianuarie a.c., în jurul orei 13.30, un bărbat de 35 de ani, domiciliat în localitatea Bărbulești, a sesizat prin Sistemul Național Unic Apel de Urgență 112 dispariția automobilului proprietate personal ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2011, 13:22
(10037 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bărbulești


Ialomița: Cod Galben

Ialomița: Cod Galben

Pentru intervalul 22 ianuarie, orele 12.00-23 ianuarie, orele 23.00, Administrația Națională de Meteorologie a emis o atenționare Cod Galben pentru jumătate de țară. Printre județele ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2011, 13:05
(11263 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Încasări mai mari la buget

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că în luna decembrie 2010 au fost încasate la bugetul general consolidat peste 43,6 milioane lei, în procent de 96,01% față de plan, înregistrîndu ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2011, 11:28
(8713 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Beat la volan și fără permis

Un echipaj al Poliției Rutiere a depistat în cursul nopții de joi spre vineri (21-22 ianuarie), pe DJ212, un bărbat, de 31 de ani, care conducea fără permis. Polițiștii au procedat la oprirea regulamentară ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2011, 08:12
(10005 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Biblioteca vine la tine» de 24 ianuarie

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița, Liceul de Artă «Ionel Perlea» Slobozia și Grupul Școlar «Înălțarea Domnului» Slobozia lansează proiectul «Biblioteca vine la tine». Proiectul este de fapt ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 16:04
(8303 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Elena I în Constructorii podului peste râul Ialomița din Țăndărei, responsabili de distrugerea digului de apărare din zonă Maria N în Constructorii podului peste râul Ialomița din Țăndărei, responsabili de distrugerea digului de apărare din zonă Isc în Constructorii podului peste râul Ialomița din Țăndărei, responsabili de distrugerea digului de apărare din zonă CETATEAN în Festivalul Internațional de Folclor «Floare de pe Bărăgan», 15-18 august 2026: Tradițiile lumii, în inima Ialomiței, la cea de a XXVI-a ediție! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 12 august 2026 Gigel în Proiect tehnic pentru consolidarea digului din zona Bentu, lipsă de fonduri pentru implementare Gigel în Proiectul-fantomă al Aeroportului de la Alexeni garsonieră Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 12 august 2026 anonim în Proiectul-fantomă al Aeroportului de la Alexeni Duță Aurel în Mii de dosare, «uitate» la Parchetele locale din Ialomița Anonim în Proiectul-fantomă al Aeroportului de la Alexeni Gogu în Proiectul-fantomă al Aeroportului de la Alexeni Prefectura în Rectificare bugetară și actualizări majore pentru drumurile și podurile din Ialomița casă Cocora în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 12 august 2026 [email protected] în Festivalul Internațional de Folclor «Floare de pe Bărăgan», 15-18 august 2026: Tradițiile lumii, în inima Ialomiței, la cea de a XXVI-a ediție! @ Cristi în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Cristi în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Daria în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Gino V în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Gino V în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...