Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Embargo pentru taximetre în zona periurbană

Polițiștii ialomițeni obligă locuitorii din afara Sloboziei să circule cu maxi-taxi

Embargo pentru taximetre în zona periurbană

Scandalurile dintre maxi-taximetrele care deservesc orașul Slobozia și taximetriștii particulari care folosesc aceleași trasee par să nu se mai termine. Dar cînd Poliția este cea care arbitrează aceste conflicte prin aplicarea abuzivă a legii în favoarea uneia dintre tabere, conflictele devin o problemă a comunității. Iar banala luptă pentru clienți se transformă într-un război în toată regula ale cărui victime putem deveni fiecare dintre noi.

Abonat la abuzurile polițiștilor
Cazul taximetristului Alexandru Mihalcea ar putea fi considerat unul de notorietate datorită mediatizării excesive din ultima vreme. Cu un flagrant înscenat în urmă cu 6 luni la cererea patronului Nick Touring, Nicu Pericli și amenințări permanente din partea acestuia (orchestrate chiar și prin intermediul serviciului de urgență 112!), Adrian Mihalcea a devenit ținta săptămînală a șicanelor polițiștilor ialomițeni. Săptămîna trecută însă (joi, 21 octombrie a.c.), împreună cu el au fost obligați să plătească amenzi pentru nerespectarea legislației specifice alți doi taximetriști, unul particular, iar cel de-al doilea angajat al uneia dintre firmele locale de taximetrie. Surprinzător însă, celor trei, acuzați de transportarea în mod repetat a clienților pe rutele de maxi-taxi, li s-au întocmit procese verbale în care sînt invocate articole de lege diferite. Mai mult decît atît, niciunul dintre procesele verbale nu precizează clar articolul de lege care interzice taximetriștilor particulari să opereze pe traseele de maxi-taxi. «Pe mine m-au oprit dimineață. Eram cu doi clienți, îi duceam la Slobozia. Mi-au spus că n-am voie să duc mai mult de un client în taxi, c-așa spune legea. Cum ar veni, legea interzice unor oameni, soț și soție, să circule cu același taxi. Trebuie să ia mașini diferite» explică Alexandru Mihalcea raționametul polițiștilor. Alexandru Mihalcea nu este la prima «abatere» de acest gen. Deși are stație de taxi special amenajată, autorizație de transport taxi eliberată de către Primăria Amara și susține că își desfășoară activitatea perfect legal, el reclamă «vînarea» sa de către polițiști, indiferent de prilej sau situație. Nu mai tîrziu de începutul acestei luni, în urma unui apel recepționat prin 112, a fost obligat să meargă cu tot cu client la postul de poliție din Amara pentru a justifica transportul acestuia cu taxiul.

Dacă nu e laie, e bălaie
Așa cum vă spuneam, Alexandru Mihalcea nu e singur. Alături de el au mai fost amendați în urma filtrelor executate de către polițiști, alți doi taximetriști, unul particular, iar celălalt angajat al unei firme de taxi din oraș. Pentru fiecare dintre ei, explicația oferită de polițiști a fost halucinantă: «Mi-au spus că m-au filmat cu radarul cum am facut transport toată dimineața. Dar de cînd e radarul probă în instanță?! Și hai, treacă de la mine, m-au filmat și sînt vinovat. Dar în procesul-verbal au invocat un articol din lege care nu există! Art 53, litera V e un paragraf care se referă la cu totul și cu totul altceva. Invocă un articol, iar amenda o dau pentru altul. Eu n-am mai văzut așa ceva!» se plînge Adrian Militaru, o altă victimă a excesului de zel al polițiștilor. Cît despre posibila explicație pentru excesul de zel al polițiștilor, același Alexandru Mihalcea ne oferă o posibilă explicație: «Unuia dintr-ăia doi polițiști de ne-au oprit de dimineață, Nicu Pericli i-a împrumutat Loganul lui, cînd I s-a stricat mașina. Păi, cum să nu-l ajute, dacă-i e dator?! Le dă bani, benzină cînd n-au, îi cară cu mașinile. Iar ei închid ochii cînd trece el cu mașinile bucșite de călători, claie peste grămadă și ne amendează pe noi. Pe el nimeni nu-l întreabă de ce nu sînt autorizate microbuzele cu care duce clienții? Că n-are cine!».

Situația reclamată de către taximetristul Alexandru Mihalcea este cunoscută la nivelul IPJ Ialomița, însă pînă la acest moment conducerea instituției nu a investigat cazul și nici nu a adoptat vreo măsură împotriva polițiștilor acuzați. Singura declarație publică aparține celor doi agenți de circulație care au aplicat amenzile în dimineata zilei de joi, 21 octombrie a.c.: «Nick Touring-ul a fost oprit și el. Mergeți la registrele poliției și veți vedea ca a fost sancționat chiar în această dimineață. Ce vă putem spune noi este că, probabil, va fi sancționat și dispeceratul de taximetrie al firmei căreia aparține șoferul amendat astăzi pentru că primește comenzi de pe raza altei localități. Și nu are voie!». Reglementarea în baza căreia funcționează acest embargo exercitat de către poțițiști rămîne în continuare un mister. Potrivit Legii 38 din 2003, privind transportul în regim de taxi și regim de închiriere, nu există nicio prevedere legală care să interzică unui taximetrist să preia o comandă dintr-un oraș limitrof celui în care a obținut autorizație de funcționare sau să interzică transportul în regim de taxi pe traseele de maxi-taxi existente.

29 Octombrie 2010, 09:46 (20287 vizualizări - 8 comentarii)

Citiți și:
Transport public de nivel european cu autobuze închiriate
Lumea e rea și nu vrea să moară!
Una/Două pe săptămână
Transport local pe lîngă lege la Slobozia
Nick Touring terorizează concurența pe ruta Slobozia-Amara

Comentariile cititorilor:


Gigi:
(4 Noiembrie 2010, 14:21)
@ ENA FILOS, esti intr-o mare eroare, in sensul ca inainte de a detine monopolul Pericli prin cele 2 firme, nu deservea o singura firma traseele de care vorbesti, avea si Pericli partea lui conform programului. Comentariul facut este destul de alambicat si suna cam cum a spus Elena Udrea despre votul la legea pensiilor "si cei dinainte faceau la fel". Insa nu este relevant subiectul pe care il expui despre Trasport Privat si asta nu scuza matrapazlacurile lui Pericli. Daca ai argumente pertinente te provoc "la duel", daca nu, a fost punctul meu de vedere poate gresit, dar pe care il pot sustine. In rest numai de bine. A.P.P., de ce ii spui asa urat unui om pe care doresti al sustine(in comentariu) "chele lunga nick touring" si ce vrei sa spui cu "ma aberatie"? Si referitor la biletele cu serii duble, am cateva bilete cu serii duble, ghici de pe ce traseu si de la ce firma?
ena filos:
(4 Noiembrie 2010, 06:59)
Pentru GIGI ....la MAXI TAXI pana in sa apara firma lu chele lunga nick touring ...ma aberatie ...traseul era castigat de SC TRANSPORT PRIVAT SRL ..iar biletele eliberate pe relatia AMARA -SLOBOZIA SI SLOBOZIA -SLOBOZIA NOUA apreau bilete cu alte societati culmea si serii duble ...ca in filme cu prosti ...numai in SLOBOZIA se mai gaseste asa ceva pe cine IMPOZITA PRIMARIA SLOBOZIA ....omenie sinca ce omenie ...CA SA NU MAI SPUNEM CINE A LICITAT ...CINE A CASTIGAT ...CU CE MASINI....PROPRIETATEA CUI ERAU MASINILE...CUM S-AU ELIBERAT LICENTE DE TRANSPOIRT ...SI DE TRASEU...PE CE BAZA ....DE CE APAREAU ALTE SOCIETATI PE BILETE ....PE MASINI ERU INSCRISURI A ALTOR FIRME SC ...SRL CA IN FILME CU PROSTI DOAR IN SLOBOZIA .......AVEM ORGANE MANIPULATE
Gina:
(30 Octombrie 2010, 23:03)
Daca vreau sa merg (la o nunta de exemplu )la Amara si doresc sa merg cu un taxi de la o anumita societate din Slobozia, nu imi este onorata comanda pentru ca s-ar putea ca atat dispecera cat si soferul de taxi care efectueaza acea cursa sa fie amendati de Politia rutiera? Adica vreau sau nu trebuie sa merg cu maxi-taxi pentru ca asa vrea Pericli si Politia rutiera? Daca tot se tin de inregistrari domnii de la rutiera,au observat cam cate ore lucreaza pe zi un sofer de la firma de maxi-taxi si de a carui stare fizica si psihica depinde viata calatorilor?
vasile:
(30 Octombrie 2010, 18:44)
Nu va mai obositi sa mentionati organe de control (inclusiv politia), daca omu' are bani si influenta "cu caru' " , in judet la noi nu exista lege pentru el. E valabila chestia pentru multi care au facut bani dupa 2000 incoace. asta e... o tara de ra..ha..t .
ENA FILOS:
(30 Octombrie 2010, 11:58)
TRANSPORT PRIVAT a circulat ani de zile cu bilete cu NR si SERIE la fel si le repeta ca in fime cu prosti ......de aceia nu au facut ei BANIIIIIII....fara nr ca la nasu....sa traiasca !STIA SI TOATE ORGANELE DE CONTROL............. s-a scris si in ziare pe vremea aceia ca sa nu mai spunem si de cursele externe cu baietii din TANDAREI care inchiriau microbuze "CAND AJUNGEAU IN VAMA COBORAU TOTI CALATORII....TRECEAU PE JOS .....DUPA CARE SE IMBARCAU SI.....DRUMUL CA ERA CAM LUNG.....MICROBUZUL NU SE INREGISTRA CU CALATORI DAR LA A.R.R SE STIA DAR CAIETELE DE CURSE EXTERNE ALE MICROBUZELOR CARE TINEAU LOC DE FOI DE PARCURS ......."A fost o data un sofer care intelegea tiganeste si cand a vazut care-i treaba a aruncat carnetul de foi pe geam la intoarcere de frica ..a inteles ce rol au cursele ...ce inseamna sa intelegi mai multe limbi materne....chiar si tiganeasca....... a fost sofer la sc NANA srl.....CE VARSTE AVEAU CALATORII?...CINE ARVUNEA CURSA?...POATE UNII CALATORI AU CRESCUT SI SUNT MAJORI S-AU MAJORE
Gigi:
(30 Octombrie 2010, 08:05)
Este corect ca microbuzele de transport in regim de maxi-taxi ce transporta pasageri pe ruta Slobozia-Amara-Slobozia sa fie inscriptionate cu Nick Touring, daca firma ce a castigat aceasta licitatie se numeste Nana SRL? Cum ar fi ca taxiurile unei firme sa fie inscriptionate cu denumirea alteia? ITM-ul a facut macar o constatare a faptului ca soferii firmei Nana conduc microbuzele firmei Nick Touring si chiar pe traseele castigate de aceasta? Daca imi infiintez doua societati,"o fi corect" sa am salariati inregistrati pe o societate, dar sa lucreze pe ambele? Cum ar cataloga un Comisar de la garda financiara acest lucru? Diminuarea profitului pe una din societati si creearea de profit pe cealalta cu buna stiinta? Nu cumva asa (sigur asa)a fost cand Nick Touring a castigat licitatia pe oras?
Liberalul de servici:
(29 Octombrie 2010, 20:14)
Echipajul de politie trebuia sa verifice daca toti pasagerii microbuzului au bilete ,daca sint fiscalizate si daca taximetristul taxa fiecare cursa pe casa de marcat,corelata cu ora de pe inregistrarea radar ! Fiecare trebuie sa munceasca si sa-si plateasca taxele,catre societate . In rest,doar ABUZURI !!!
Gina:
(29 Octombrie 2010, 15:21)
Cum puteau politistii sa amendeze firma NICK TOURING SRL pe traseul Slobozia-Amara, daca pe acest traseu licitatia a fost castigata de firma NANA SRL? Chiar daca ambele societati sunt ale aceluiasi domn' Pericli, sunt doua societati diferite. In acest caz ori politistii mint ori procesul verbal e cacialma. Iar daca intradevar politistii au depistat o masina a Nick Turing ce circula in regim de maxi-taxi pe acest traseu e putina evaziune, NU? ARR,Politie Economica,Garda Financiara mai exista in acest judet? Cu politia rutiera ne-am lamurit in acest caz. Mai bine desfiintati taxiurile, nu de alta da Pericli va da foc sau o mama de bataie. POLITIA STIE!!!!!!!!!!!

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
16 Aug 2026
312 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Expoziție la Centrul Cultural

Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» și Consiliul Județean Ialomița vă invită miercuri, 20 ianuarie a.c., la evenimentul vernisării expoziției artistei Miruna Budișteanu. Expoziția va fi inaugurată la ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2010, 13:32
(12150 vizualizări - 0 comentarii)


173 milioane subvenții pentru sectorul zootehnic și vegetal

Potrivit unui comunicat de presă, Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a repartizat centrelor județene APIA suma de peste 173 milioane lei de la bugetul național reprezentînd plata solicitărilor ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2010, 07:16
(13758 vizualizări - 0 comentarii)


Casă mistuită de flăcări

Casă mistuită de flăcări

În seara zilei de joi, 14 ianuarie a.c., la construcția de casă încă nefinalizată a unei bătrîne din satul Malu a izbucnit un incendiu. Pînă la intervenția pompierilor, întreaga locuință a fost cuprinsă ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2010, 08:12
(9952 vizualizări - 0 comentarii)


Parfumuri contrafăcute găsite de jandarmi

Doi bărbați, unul din București și celălalt din Brașov, au încercat să comercializeze parfumuri contrafăcute la Slobozia. Numai că, astfel, aceștia au fost surprinși miercuri, 13 ianuarie a.c., de jandarmii ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2010, 07:18
(11126 vizualizări - 0 comentarii)


Cupa Liceelor-ediția 2010

Cupa Liceelor-ediția 2010

Sîmbătă, 16 ianuarie, la orele 11,00, municipalitatea locală dă startul uneia dintre cele mai longevive competiții sportive naționale. Este vorba despre Cupa Liceelor, ediția 2010, competiție destinată ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2010, 18:35
(10110 vizualizări - 0 comentarii)


Beat și fără permis la volan

Joi, 14 ianuarie a.c., polițiștii slobozeni au depistat în trafic un tînăr în timp ce-și conducea autoturismul deși nu poseda permis de conducere pentru nicio categorie și se afla în sare vădită de ebrietate ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2010, 17:26
(10474 vizualizări - 0 comentarii)


Copil, victima unui accident rutier

Joi, 14 ianuarie a.c.,poliția a fost sesizată despre producerea unui accident rutier pe raza comunei Jilavele, eveniment rutier soldat cu rănirea unui pieton. În urma investigațiilor efectuate la fața locului ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2010, 17:25
(11303 vizualizări - 0 comentarii)


Suspectul unui furt din magazin, reținut pentru 24 de ore

În cadrul activităților desfășurate de efective ale Poliției Orașului Amara și Serviciului de Investigații Criminale cu privire la un furt din magazin comis în urmă cu aproximativ o săptămînă, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2010, 17:24
(12943 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 1,4 tone de deșeuri feroase și neferoase, confiscate de polițiști

Polițiștii ialomițeni efectuează cercetări pentru stabilirea provenienței unor deșeuri feroase și neferoase ce ar putea proveni din săvîrșirea de infracțiuni. Joi, 14 ianuarie a.c., aflați într-un filtru ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2010, 17:24
(10525 vizualizări - 0 comentarii)


Înșelați de un fals asistent veterinar

Trei cetățeni din comuna Movila au sesizat agenții postului de poliție despre faptul că un bărbat ce s-a recomandat drept medic veterinar i-a înșelat cu diferite sume de bani sau bunuri, părăsind ulterior ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2010, 18:22
(11071 vizualizări - 0 comentarii)


Pieton accidentat

În dimineața zilei de 13 ianuarie a.c., la Munteni Buzău s-a petrecut un accident rutier în urma căruia un bărbat în vîrstă de 70 ani a suferit vătămări corporale, necesitînd internarea. Evenimentul rutier ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2010, 18:21
(16023 vizualizări - 0 comentarii)


Cu permis fals la volan

Miercuri, 13 ianuarie a.c., polițiștii din Făcăeni au oprit pentru control, pe raza comunei, un autoturism înmatriculat în județul Ialomița, la volanul căruia se afla un localnic în vîrstă de 22 ani. Cu ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2010, 18:20
(12032 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale Poliției în mediul rural

Acțiuni ale Poliției în mediul rural

Polițiștii ialomițeni au desfășurat acțiuni cu efective mărite în mai multe comune ale județului. Astfel, la acțiunile efectuate pe raza comunelor aflate în zona de responsabilitate a Poliției Municipiului ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2010, 18:15
(12626 vizualizări - 1 comentariu)


Se caută 200 de femei pentru cules de căpșuni în Spania

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița primește înscrieri pentru locuri de muncă sezonieră în sectorul agricol din Spania, la cules de căpșuni. Sînt oferite 200 locuri de muncă pentru ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2010, 19:13
(10318 vizualizări - 0 comentarii)


Șofer de autobuz, beat la volan

În cursul zilei de marți, 12 ianuarie a.c., în jurul orelor 4,00, un echipaj al Biroului Rutier Fetești a oprit pentru control, pe strada Călărași din localitate, un autobuz de transport local persoane ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2010, 18:15
(11093 vizualizări - 0 comentarii)


Consultant de asigurări, cercetat penal

Polițiștii din Urziceni au finalizat cercetările și au dispus începerea urmăririi penale într-un dosar penal în care o femeie în vîrstă de 41 ani, din localitate, este învinuită de săvîrșirea infracțiunilor ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2010, 17:43
(10163 vizualizări - 0 comentarii)


A dat peste doi copii pe trecerea de pietoni

Doi minori, ambii în vîrstă de 10 ani, din municipiul Urziceni, au fost răniți în urma unui accident rutier produs în dimineața zilei de marți, 12 ianuarie a.c., pe Calea București din localitate. Evenimentul ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2010, 17:21
(11304 vizualizări - 0 comentarii)


Suspectul unui furt din locuință, reținut pentru 24 de ore

În urma cercetărilor efectuate în cazul unei infracțiuni de furt, polițiștii Biroului de Ordine Publică pentru Mediul Rural Slobozia au stabilit că principalul suspect de comiterea faptei este un ialomițean ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2010, 16:48
(10223 vizualizări - 0 comentarii)


A condus fără permis

Un echipaj din cadrul Biroului de Poliție Rurală Urziceni, aflat în serviciu pe raza comunei Armășești, a oprit pentru control un autoturism înmatriculat în Capitală, la volanul căruia se afla un localnic ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2010, 16:18
(10143 vizualizări - 0 comentarii)


Siguranța traficului rutier

În cadrul activităților desfășurate pentru combaterea indisciplinei în trafic, efectivele Biroului Rutier Slobozia au constatat 22 de contravenții la regimul circulației pe drumurile publice, pentru săvîrșirea ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2010, 15:57
(10604 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive în mediul rural

În noaptea de 11/12 ianuarie a.c., agenții posturilor de poliție aflate pe raza de competență a Poliției Municipiului Slobozia au desfășurat acțiuni comune, pentru prevenirea faptelor de tulburare a ordinii ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2010, 15:26
(9233 vizualizări - 0 comentarii)


Plățile APIA în 2009, peste 1,281 miliarde euro

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a efectuat, în anul 2009, plăți în valoare totală de peste 1,281 miliarde euro din Fondul European de Garantare Agricolă (FEGA) și din Fondul European ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2010, 17:55
(12025 vizualizări - 0 comentarii)


Recalcitrant la volan deși avea mașina neînmatriculată

Sîmbătă, 9 ianuarie a.c., în jurul orelor 15,15, prin 112, un cetățean din comuna Ciulnița sesiza Poliției faptul că un tînăr aflat la volanul unui autoturism înmatriculat în străinătate, a oprit lîngă ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2010, 17:40
(11686 vizualizări - 0 comentarii)


Urmăriți penal pentru produse contrafăcute

În data de 8 ianuarie 2010, polițiștii de investigare a fraudelor au început urmărirea penală în cinci dosare penale, în care sînt cercetați reprezentanții unor agenți economici, societăți comerciale sau ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2010, 17:40
(10758 vizualizări - 0 comentarii)


Dosar penal pentru pocnitori

Vineri, 8 ianuarie 2010, în baza datelor deținute, polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au efectuat un control la un agent economic din comuna Gheorghe Doja pe linia deținerii ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2010, 17:40
(12393 vizualizări - 0 comentarii)


Geci confiscate la Fetești

La finele săptămînii precedente, vineri, 8 ianuarie a.c., polițiștii feteșteni au depistat pe raza localității o persoană ce vindea pe stradă două geci din blană sintetică, fără respectarea prevederilor ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2010, 17:39
(11941 vizualizări - 1 comentariu)


Controale APIA în teren

Controale APIA în teren

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură reafirmă obligativitatea respectării Bunelor Condiții Agricole și de Mediu (GAEC) de către fermierii care au depus cereri de plată pentru schemele de sprijin ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2010, 12:34
(15805 vizualizări - 0 comentarii)


Prefectul Teculescu a convocat directorii de descentralizate

De la începutul săptămînii, prefectul județului Ialomița, Mădălin Teculescu a organizat întîlniri cu reprezentanții instituțiilor publice deconcentrate de la nivel local. Principalele teme abordate au fost ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2010, 19:35
(11208 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu fals, anunțat telefonic

Pompierii slobozeni au fost alertați, joi, 7 ianuarie a.c., asupra producerii unui incendiu la o locuință din cartierul Bora. Deplasîndu-se la locul indicat de apelant, pompierii au constatat că au fost ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2010, 19:34
(12364 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 100 de șoferi, sancționați de polițiști

Peste 100 de participanți la trafic care nu au respectat prevederile Codului rutier au fost sancționați contravențional, pe numele unui conducător auto care circula cu un autoturism neînmatriculat fiind ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2010, 19:33
(11246 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
@ Cristi în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Cristi în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Daria în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Gino V în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Gino V în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Mary în Rectificare bugetară și actualizări majore pentru drumurile și podurile din Ialomița Gino V în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Cetatean în Rectificare bugetară și actualizări majore pentru drumurile și podurile din Ialomița AlexDan în A fost semnat contractul de finanțare de 5 milioane de euro pentru modernizarea Școlii Gimnaziale «George Vâlsan» Amara Iulia în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Scolar în A fost semnat contractul de finanțare de 5 milioane de euro pentru modernizarea Școlii Gimnaziale «George Vâlsan» Amara Punct de vedere în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Punct de vedere în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Marius în Unirea Slobozia sau startul «fals» de sezon garsonieră Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 12 august 2026 cetatean în Unirea Slobozia sau startul «fals» de sezon Novac Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 12 august 2026 Antoine în Unirea Slobozia sau startul «fals» de sezon casă Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 12 august 2026 casă Gheorghe Doja în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 12 august 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...