Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ANCHETĂ

Patronul GVR SIX își escrochează proprii angajați

Țeapă penală în taximetrie

Patronul GVR SIX își escrochează proprii angajați

Dacă v-ați imaginat că autorizațiile «la normă» eliberate de Primăria Slobozia sînt cea mai gravă ilegalitate a taximetriei locale ei bine, nu! Sîntem în măsură să vă detaliem una dintre cele mai mari țepe încasată de un grup de taximetriști din Slobozia, angajați ai unei firme renumite de taxi. Falsuri grosolane, credite contractate pe numele angajaților fără știința acestora, mașini vîndute doar imaginar sau amenințări de tip mafiot...

Vinovații fără vină
Un grup de taximetriști își acuză fostul șef de escrocherii halucinante. Oamenii susțin că patronul ar fi făcut credite pe numele lor fără ca ei să știe! În plus, alții din cadrul aceleiași firme au încercat să cumpere mașinile pe care profesau doar în baza unor promisiuni verbale. Și, cum era de așteptat, doar cu promisiunile au rămas! Povestea taximetriștilor escrocați de propriul patron aduce în primplan firma locală de taximetrie GVR SIX și al său administrator Vlad Gheorghe. Numele firmei nu este străin, societatea fiind un mai vechi client al Primăriei Slobozia la eliberarea autorizațiilor de taximetrie. În plus, aceeași societate deținea un magazin în centrul orașului, vestit la vremea anilor ’90 pentru închirierea casetelor video. Revenind, acuzațiile angajaților s-au transformat recent într-un dosar penal, aflat în instrumentarea polițiștilor slobozeni. Care polițiști încă mai așteaptă corespondența bancară care să demonstreze veridicitatea declarațiilor angajaților... În tot acest timp, foștii angajați sînt somați aproape zilnic de instituțiile bancare să își achite datoriile restante la creditele de care, susțin aceștia, nu au beneficiat niciodată.

Credit cu buletinul pentru patronul nea Gică
De departe, povestea lui Aurelian Popa, unul dintre angajații escrocați de patronul GVR SIX este cea mai interesantă. Taximetrist la firma lui Vlad Gheorghe în perioada ianuarie 2008 și pînă în octombrie 2010, Aurelian povestește cum a ajuns să fie pus în situația de a fi executat silit pentru un credit de 15000 lei, de care nu ar fi beneficiat niciodată. «În tot acest timp am lucrat fără forme legale. Am cartea de muncă acasă... Acum stau și mă întreb cum a putut omul ăsta să ia credit pe numele meu fără ca eu să fiu angajat?».
Aurelian susține că, inițial, patronul GVR l-ar fi rugat insistent să-l gireze pentru a contracta un credit la BancPost. Și, ce nu face angajatul pentru mai binele patronului și pentru siguranța unui loc de muncă? «Pînă la urmă am acceptat, iar el s-a ocupat de întocmirea întregului dosar. Într-o zi, m-a pus să mă duc la soția dînsului să semnez o hîrtie pe care să i-o duc lui la bancă. Așa am făcut. Nici nu știu despre ce hîrtie e vorba, că nu m-am uitat. M-am dus cu ea la bancă unde era și el. Acolo mi-a făcut o copie după buletin și am mai semnat niște hîrtii fără să bănuiesc că eu sînt împrumutatul» susține fostul angajat.
Iar firul escrocheriei a continuat. La doar cîteva zile distanță, același patron și același angajat s-ar fi prezentat la bancă, unde împrumutul fusese aprobat, iar banii trebuiau ridicați. «Atunci nu am realizat, acum stau și mă gîndesc ce strategie a avut... Cînd am ajuns la bancă mi-a spus că nu are ochelarii la el și să semnez eu pentru ridicarea banilor. Mi-a zis să fiu atent cînd număr banii, că trebuie să fie 15000 de lei. Apoi ne-am dus la magazin (n. red.: magazinul aparținînd GVR SIX) unde i-am dat toți banii, dar și toate actele» își amintește Aurelian Popa.
În plus pentru a se acoperi cel puțin o perioadă, patronul GVR i-ar fi solicitat angajatului să achite în avans trei rate bancare, lucru care s-a și petrecut. La doar 4 luni de la episodul «Bancă», stupoare! Angajatul a început să fie somat de instituția financiară pentru achitarea ratelor lunare. « La vreo patru luni diferență, am început să primesc telefoane și somații de la bancă pentru credit. Eu neștiind despre ce este vorba, m-am dus să-l întreb. Pînă la urmă, a recunoscut că a făcut credit pe numele meu dar mi-a spus să nu-mi fac griji pentru că va achita el ratele la bancă. Doar că acest lucru nu s-a întîmplat nici pînă în ziua de azi, fiindcă eu primesc în continuare somații» mai spune taximetristul Popa.
Cît despre credit, rămîne cum am stabilit! Termenele bancare curg de la o zi la alta și doar puțin îl mai desparte pe taximetristul neangajat de executarea silită a singurului bun aflat în proprietatea sa: locuința! Cum a fost posibilă contractarea unui credit fără ca angajatul să dețină forme legale de muncă ne poate spune doar adeverința emisă de societatea GVR SIX. Sau poate polițiștii cînd vor termina perioada de așteptare a corespondenței bancare. Zicem și noi!

Împrumut la Provident pentru bunăstarea patronului Gheorghe
Tot la capitolul împrumuturi frauduloase patronul Vlad Gheorghe a punctat un credit la Provident. Evident că împrumutul a fost realizat pe numele unui alt angajat al domniei sale: Cristian Ene. «În perioada martie-octombrie 2009, am lucrat la SC GVR SIX, ca taximetrist, fără forme legale. La o perioadă de o lună, patronul mi-a solicitat copii după permisul de conducere, atestatul de taximerist și cartea de identitate... Mi-a spus că documentele îi sînt necesare pentru întrocmirea unui proces verbal de predare-primite a autoturismului pe care eu lucram» sună povestea trasă la indigo a taximetristului Ene.
Escrocheria a fost demascată însă de insistențele telefonice ale unui reprezentant Provident care solicita taximetristului Ene achitarea ratelor lunare pentru un credit contractat. În plus, pentru a fi mai convingător, reprezentantul Provident a dezvăluit taximetristului că la dosarul împrumutului există o adeverință de salariat de la GVR. «Eu nu am fost niciodată angajat cu forme legale la firma GVR și nu am fost niciodată la Provident să iau împrumut. Creditul acela a fost dat pe numele meu dar fără semnătura mea» susține taximetristul neangajat Cristian Ene. Și cum îi stă bine unui patron de taximetre, Vlad Gheorghe nu a negat nici de această dată contractarea creditului, susținînd în fața angajatului său că va plăti în mod regulat ratele împrumutului. Doar că, între timp, termenele instituției financiare au curs, penalitățile s-au acumulat, iar polițiștii care actual verifică plîngerea taximetristului Ene așteaptă, așa cum am mai spus, răspunsuri la corespondența bancară! Și cu executarea cum rămîne? Întrebăm și noi!

«Nea Gică-i băiat fin»
Un alt angajat, o altă țeapă. De această dată, Adrian Iordache povestește în premieră cum a reușit să primească o țeapă de aprozimativ 7000 de euro, bazîndu-se pe «Nea Gică-i băiat fin». Scandalul lui Adrian vizează o mașină pe care taximetristul ar fi intenționat să o cumpere de la patronul societății. «În luna februarie 2009, am cumpărat de la Vlad Gheorghe un autoturism Dacia Logan, mașină ce fusese cumpărată de firma GVR prin leasing. La momentul respectiv, șefu’ mi-a spus că mai are de plătit la leasing pînă în februarie 2010» își amintește Adrian.
Prețul mașinii: 6000 de euro, 3000 avans, 3000 pînă la 30 august 2009. De asemenea, potrivit declarațiilor taximetristului, ratele leasingului mașinii cădeau în sarcina patronului nea Gică. «Toate aceste înțelegeri au fost doar verbale, nu am încheiat un contract, stabilind ca acest lucru să se întîmple a doua zi, spunîndu-mi că are o problemă urgentă. După aceea o invocat diverse motive pentru a amîna acest lucru» susține Iordache.
La o perioadă de timp, cumpărătorul a aflat absolut întîmplător că patronul GVR nu mai achitase de cîteva luni rata către societatea de leasing. În plus, acesta nici nu a negat acest aspect, recunoscînd ulterior neachitarea ratelor, motivînd însă un litigiu cu societatea de leasing. «A invocat tot felul de probleme cu societatea de leasing. L-am crezut, ce să zic... La un moment dat, s-a întîmplat ca alte două mașini vîndute tot pe același sistem unor colegi de-ai mei să le ia înapoi. La una dintre ele am fost martor. M-a chemat și mi-a spus că dacă mă duc la Poliție să declar împotriva lui o să-mi fac rău singur. Așa că am preferat să-i dau mașina și să aștept să-mi înapoieze banii pe care i-am dat, aproape 7000 de euro» spune Adrian Iordache. Iar ca finalul să fie și mai frumos, taximetristul susține că nea Gică i-ar fi solicitat pentru perfectarea actelor încă 10000 lei. Așa, de dragul țepei!

Cere și ți se va da!
Și pentru ca dosarul Gheorghe să fie din ce în ce mai stufos, iar articolul nostru mai complet, să adăugăm o altă pungășie din palmaresul patronului GVR. De această dată, Silviu Rădulescu povestește cum a încercat să cumpere o mașină de la aceeși societate... «Am mers la sediul firmei și am discutat cu directorul Vlad Gheorghe pentru a cumpăra o mașină. M-am înțeles la suma de 15000 lei, din aceștia 7500 avans, urmînd ca diferența să o achit în rate de cîte 200 lei lunar. În plus, am stabilit ca a doua zi să ne întîlnim să facem actele» spune taximetristul Rădulescu.
Așa cum probabil vă imaginați, în ziua stabilită patronul Gheorghe s-a prezentat conștiincios la locul întîlnirii, pentru a încasa avansul de la cumpărătorul mașinii. Doar că, invocînd o grabă imaginară, șeful GVR a refuzat să transpună înțelegerea în scris.
«Mi-a spus că se grăbește, că trebuie să plece la București a doua zi, că nu are timp și tot așa... Nu am reușit să semnez acel contract» declară Rădulescu. Doar că țeapa în acest caz a fost și mai bine orchestrată. Sau cel puțin așa susține taximetristul Rădulescu în plîngerea penală adresată Parchetului local. Așadar, după ce ar fi încasat nu mai puțin de 7500 lei, drept avans la o mașină, patronul GVR ar fi mers la Poliție unde ar fi depus o plîngere în care l-ar fi reclamat pe cumpărătorul Rădulescu că ar deține fără drept mașina... Așa că, în aprilie 2010, un agent de Poliție a reușit performanța de a-l deposeda pe taximetristul Rădulescu de mașina de taxi, la solicitarea patronului GVR, Vlad Gheorghe.
Cît despre cei 7500 lei avans, rămîne cum am stabilit!

Lista continuă!
Lista țepuiților de patronul Gheorghe poate continua cu Adrian Ion, un tînăr slobozean, fost neangajat al firmei GVR SIX. Povestea taximetristului Ion este plasată în august 2009 cînd acesta a început să lucreze pentru firma mențio nată. La puțin timp după așa zisa angajare, taximetristului i s-ar fi propus să achiziționeze, după modelul prestabilit, mașina pe care acesta profesa. Tranzacția fusese stabilită la un preț de 18000 lei, 5000 avans și diferența în tranșe lunare, plus plata ratelor de leasing.
«I-am dat în prezența tatălui meu 5000 de lei, restul urmînd să-i achit potrivit înțelegerii. Urma ca a doua zi după ce i-am dat avansul să încheiem și contractul. Doar că, sub diverse motive, a tot amînat acest moment. Și nu am reușit să închei vreun document cu el» spune taximetristul Adrian Ion.
La scurt timp însă, patronul Gheorghe s-ar fi răzgîndit și ar fi solicitat taximetristului plata integrală a mașinii sau deposedarea de aceasta. Din cauza lipsei banilor, Adrian Ion nu a mai găsit mașina în parcarea din fața blocului, într-o dimineață, patronul GVR recunoscînd că a luat mașina. Iar banii... «I-am tot zis să-mi dea banii, dar mi-a spus că nu are de unde!» încheie Adrian Ion.

24 Februarie 2011, 10:43 (52885 vizualizări - 18 comentarii)

Citiți și:
Slobozia: Țeapă de 1 milion de euro, dată de o contabilă firmei la care lucra
Agenția Terra Tourism din Slobozia și-a țepuit clienții
«Groapa lui Stoica» falimentează firmele locale

Comentariile cititorilor:


mara:
(21 August 2016, 00:14)
scumpa lui sotie,este deja la cutie,la Poarta Alba ,ptr un an si 10 luni ptr inselaciune in acte.
Taximetristu:
(29 Mai 2012, 17:04)
Mai este un exemplar in oras care a avut firma de taxi ADN trans,vad ca fostii lui angajati tac malc toti,poveste  lor este aproape identica cu cea a gvr-ului.
Vorbiti fratilor nu va frie frica sant banii vostrii pana la urma.
Si teparu asta a cerut angajatilor sa faca imprumuturi pt el promitandule masinile pe care lucrau si pana la urma le-a traso bine ha ....si fara masini si cu banii luati si neplatiti la banca
ioana serban:
(27 Iulie 2011, 10:19)
mai mu.. asa esty cu oamenii?
vasile scanteie:
(19 Aprilie 2011, 10:10)
cel mai gay om din oras este gvrul
GIGI BADEA:
(10 Martie 2011, 15:48)
ITI MAI ADUCI AMINTE PRIN ANII 1998-1999 CAND AI INCHIRIAT SPATIU DE LA MINE CE AI ZS CA ESTY UN OM CORECT SI PLATESTI CHIRIA LA TIMP SI MAI PUS SI SA ADUC 1000 DE EURO DE-A ACASA TEVEDE DUMNEZEU CE ESCROC AI FOST CU TOATA LUMEA
mmmmm:
(9 Martie 2011, 19:51)
GICA CHIOARA ai reusit sa-i praduiesti pe toti
CLIPCEA CATALIN:
(7 Martie 2011, 16:25)
HOTULE IMPUTITULE ADUTI AMINTE CATI BANI AI SA DAI
cristocea marius:
(7 Martie 2011, 16:21)
ma prostule de ce esty asa escroc cu toata lumea ai sa-mi dai bani din 2002 cand ti-ai luat apartamentul dupa stefan cel mare
anonim:
(5 Martie 2011, 01:35)
Domnul Cornel si eu am lucrat la domnu GIGI VLAD si tot ce scrie in articolul prezentat de catre ziarul Independent este foarte adevarat, Cel mai rau este ca cei prezentati in articol nu sunt singuri escrocati de catre Gigi Vlad si sotia acestuia Vlad Mariana in prezent societatea sc gvr six fiind condusa de catre sotia acestuia .
cineva:
(4 Martie 2011, 18:16)
Mai Cornele,daca esti sigur ca domnu cu parpalac nu este "tepar" iti doresc acelasi lucru si tie, sa patesti si tu cum au patit toti fosti neangajati de la GVR six. Te priveste viata personala a oamenilor sau ce a facut escrocul asta?
anonim:
(4 Martie 2011, 12:54)
vorba cuiva escroc cu cravata
dorin:
(4 Martie 2011, 09:16)
este adevarat toti angajatii nu au avut acte in regula la el,si eu am fost pacalit a luat bani pe numele meu de la sc.exppress finance ifn s.a.si primesc citatii acum de la tribunal si mai e si fata care a lucrat la el la magazin si multi altii care nu stiu de aceasta investigatie,este un escroc si a facut si multe falsuri in acte dar are pile si nu il controleaza nimeni .
CORNEL:
(3 Martie 2011, 16:03)
SI EU AM LUCRAT LA FIRMA ASTA SI NU E DELOC ASA CUM MINCINOSII PREZINTA POVESTEA.MAI BINE V-ATI INTERESA SA VEDETI CINE SUNT CU ADEVARAT CEI CE SE PLANG.ATUNCI ATI STI CA PE UNII NU II POTI SCOATE DIN SALILE DE JOCURI DE NOROC,IAR ALTII SUNT LA A TREIA CASNICIE,IN CERTURI CU SOCRII CE LE-AU DAT O PAINE SA MANANCE...SI CU RECLAMATII PE LA POLITIE PT BATAI...ASA CA DRAGA MARIAN NU MAI CREDE TOT CE SPUN UNII SI ALTII...SI DESPRE TINE SE POT INVENTA MULTE!!!!
marian:
(27 Februarie 2011, 20:07)
tu cine esti mai elizabeth?esti cumva frumoasa lui fetita?nu va mai ajung banii/?ca doar saptamina trecuta ati iesit dintrun mare market din oras cu cosurile pline...pe banii prostilor tepuiti de voi....
marian:
(27 Februarie 2011, 19:57)
pina tio rupe oasele nea gik,sa ramii paralizat toata viata pentru munca unor amariti nenorocitule,cine te cunoate te stie,mai bine ti sar fi dat si poza sa nu mai tepuiesti si pe altii....infectule...

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Luni 17 Aug 2026
307 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Minor, suspect de comiterea a 12 furturi

Polițiștii din Țăndărei au reușit identificarea și probarea activității infracționale a unui minor, suspect a 12 furturi, care figurau în evidențele Poliției cu autori necunoscuți. Suspectul este un minor ...[citește_toată_știrea]

12 Martie 2010, 09:36
(16075 vizualizări - 1 comentariu)


Au furat fier de la o moară din Făcăeni

Miercuri, 10 martie a.c., polițiștii din Făcăeni au fost sesizați de un bărbat, de 60 de ani, din Constanța, administrator la o societate comercială din localitate, asupra unui furt. Astfel, în seara zilei ...[citește_toată_știrea]

12 Martie 2010, 08:16
(24096 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale Poliției

• Miercuri, 10 martie a.c., timp de trei ore, efective din cadrul Poliției Municipiului Slobozia, Inspectoratului Județean de Jandarmi și Serviciului Public al Poliției Comunitare au organizat o acțiune ...[citește_toată_știrea]

12 Martie 2010, 06:21
(21066 vizualizări - 0 comentarii)


Scrimă: Campionatele Europene de Cadeți, Atena 2010

În perioada 2-8 martie 2010, la Sala Olimpică din Atena, s-au desfășurat Campionatele Europene de Cadeți. După cum am anunțat, la eveniment a participat și reprezentantul Ialomiței, Mihai Cruțu, legitimat ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2010, 13:57
(16462 vizualizări - 3 comentarii)


Prins în flagrant încercînd să mituiască un polițist

Un bărbat a fost depistat de un polițist în timp ce transporta 30 de miei tăiați, fără acte de proveniență. Pentru a nu fi sancționat și a nu i se confisca marfa, R.L. i-a oferit polițistului 200 de lei ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2010, 13:40
(28406 vizualizări - 4 comentarii)


6 persoane, victime ale unui accident rutier

Neadaptarea vitezei la condițiile meteo a fost cauza principală a producerii unui accident rutier între Coșereni și Urziceni. Potrivit polițiștilor, în accident a fost implicat un microbuz în care se aflau ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2010, 11:33
(30315 vizualizări - 0 comentarii)


Depășire în triplare și a ajuns cu mașina în pom

Pe șoseaua ce leagă Slobozia de Amara s-a petrecut marți, 9 martie a.c., un accident spectaculos. Așadar, polițiștii au fost sesizați telefonic de producerea accidentului, din primele investigații la fața ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2010, 15:42
(20883 vizualizări - 0 comentarii)


Patroni cercetați penal

Marți, 9 martie, polițiștii Biroului de Investigare a Fraudelor din cadrul Poliției Fetești, au organizat și executat o acțiune pe linia prevenirii și combaterii distribuirii și comercializării băuturilor ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2010, 15:34
(18177 vizualizări - 1 comentariu)


Acțiuni ale Poliției

• În ultimele 48 de ore, polițiștii Serviciului Rutier au desfășurat mai multe acțiuni pe șoselele ialomițene. În cadrul acțiunilor au fost aplicate 153 sancțiuni contravenționale, în valoare de peste ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2010, 15:32
(17779 vizualizări - 0 comentarii)


Din nou atenționare COD GALBEN în Ialomița

Din nou atenționare COD GALBEN în Ialomița

În intervalul 10 martie, ora 22.00-11 martie, ora 20.00, în sudul Banatului, Oltenia, Muntenia, Dobrogea, sudul Moldovei și în zona Carpaților Meridionali și Carpaților de Curbură va ninge, vîntul va avea ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2010, 14:53
(16599 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2010, 17:42
(16480 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2010, 17:21
(19346 vizualizări - 0 comentarii)


Materiale neferoase, confiscate

Luni, 8 martie a.c., cu ocazia unei acțiuni desfășurate pe linia prevenirii și combaterii activităților comerciale ilicite, polițiștii feteșteni au oprit pentru control un autovehicul la volanul căruia ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2010, 15:18
(13717 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni pentru siguranța traficului rutier

În acest week-end, polițiștii au desfășurat acțiuni pentru prevenirea evenimentelor rutiere. 9 infracțiuni constatate, 329 sancțiuni contravenționale aplicate, 18 certificate de înmatriculare retrase și ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2010, 15:17
(15839 vizualizări - 0 comentarii)


Sprijinul pe suprafață, solicitat de 54 mii de fermieri

«În prima săptămână de la lansarea campaniei SAPS 2010, au fost depuse 54 mii de cereri de plată, pentru o suprafață de circa 242 mii de hectare» informează reprezentanții Agenției de Plăți și Intervenție ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2010, 14:42
(14610 vizualizări - 0 comentarii)


Atenționare COD GALBEN în Ialomița

Atenționare COD GALBEN în Ialomița

Potrivit Administrației Naționale de Meteorologie, în intervalul 8 martie, ora 18.00-9 martie, ora 21.00, în sudul Olteniei, sudul și estul Munteniei și în Dobrogea, intensificările de ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2010, 14:08
(13771 vizualizări - 0 comentarii)


Cîine pe acoperiș

Un cîine s-a urcat pe acoperiș și n-a mai putut coborî decît cu ajutorul pompierilor. Patrupedul, în cursul nopții trecute, a ajuns pe un bloc cu patru etaje din orașul Amara, locatarii solicitînd intervenția ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2010, 11:47
(14894 vizualizări - 0 comentarii)


Echipajele SMURD în acțiune

Echipajul SMURD Urziceni a intervenit sîmbătă, 6 martie a.c., în jurul orei 19.00, pentru acordarea primului ajutor calificat unei femei de 89 de ani cu afecțiuni medicale, din comuna Gîrbovi. La sosirea ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2010, 11:47
(14180 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu în apartament

Flăcările au izbucnit, 5 martie a.c., în comuna Movila, zona fostului IAS Bărăganu. Pompierii militari de la Garda Fetești au fost alertați pentru a interveni la localizarea și lichidarea incendiului, în ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2010, 11:47
(13243 vizualizări - 0 comentarii)


Băut la volan

Duminică, 7 martie a.c., în jurul orei 17.30, polițiștii din Căzănești au oprit pentru control, pe DJ 203 E, un autoturism condus de un bărbat de 51 de ani, din localitate. Întrucît bărbatul emana halenă ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2010, 11:12
(16874 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente

În cursul zilei de duminică, 7 martie a.c., în jurul orei 11.00, Poliția a fost sesizată prin SNUAU 112, despre producerea unui eveniment rutier pe DN 21, în afara localității Slobozia, accident în urma ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2010, 11:11
(17790 vizualizări - 0 comentarii)


Rata șomajului în Ialomița, 12,8%

La sfîrșitul lunii februarie 2010, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița au fost înregistrate 13465 persoane, din care 7294 șomeri indemnizați, respectiv 6171 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2010, 10:50
(11568 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția rutieră în acțiune

În cadrul activităților desfășurate pentru combaterea indisciplinei în trafic, polițiștii rutieri au aplicat duminică, 7 martie a.c., 91 de contravenții la regimul circulației pe drumurile publice, în valoare ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2010, 10:48
(15035 vizualizări - 0 comentarii)


Suspect de furt, identificat cu operativitate de polițiști

Duminică, 7 martie a.c., în jurul orei 8.00, polițiștii au fost sesizați de către un tînăr, de 28 de ani, din orașul Căzănești, despre faptul că în noaptea de sîmbătă spre duminică, persoane necunoscute ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2010, 10:45
(11815 vizualizări - 0 comentarii)


Planul de acțiune SIGURANȚA

Pentru creșterea gradului de siguranță publică a cetățenilor din Ialomița, efective din cadrul structurilor teritoriale ale Ministerului Administrației și Internelor au fost angrenate în cursul zilei de ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2010, 07:58
(12155 vizualizări - 1 comentariu)


Beat fiind a nimerit în locuința altei persoane

Vineri, 5 martie a.c., polițiștii din Platonești au fost sesizați de un localnic cu privire la faptul că, în noaptea de joi spre vineri, persoane necunoscute ar fi forțat ușa de la locuința vecinei sale ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2010, 17:30
(12820 vizualizări - 0 comentarii)


Prins cu țigări din Moldova

În cadrul unei acțiuni desfășurate de polițiști vineri, 5 martie a.c., a fost identificat în trafic, pe Drumul Național 21, la Slobozia Nouă, un autoturism înmatriculat în Spania. Procedîndu-se la oprirea ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2010, 17:29
(15000 vizualizări - 0 comentarii)


Depistați la volan sub influența băuturilor alcoolice

Vineri seara, 5 martie a.c., în jurul orei 18.45, polițiștii feteșteni au depistat un bărbat, de 46 de ani, din Fetești, în timp ce conducea un autoturism cu numere de înmatriculare străine, fiind sub influența ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2010, 17:29
(11691 vizualizări - 0 comentarii)


Tîlhari arestați

Polițiștii din cadrul Biroului de Investigații Criminale Slobozia, în cadrul activităților desfășurate cu privire la o tîlhărie aflată în evidențele Poliției cu autori necunoscuți, au reușit identificarea ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2010, 17:28
(14455 vizualizări - 0 comentarii)


«Șofer» fără permis de conducere

Polițiștii din Țăndărei au depistat la ieșirea din localitate, pe Drumul Național 2A, din direcția Țăndărei-Constanța, un autoturism la volanul căruia se află un localnic, în vîrstă de 30 de ani. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2010, 17:24
(13628 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
[email protected] în Festivalul Internațional de Folclor «Floare de pe Bărăgan», 15-18 august 2026: Tradițiile lumii, în inima Ialomiței, la cea de a XXVI-a ediție! @ Cristi în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Cristi în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Daria în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Gino V în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Gino V în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Mary în Rectificare bugetară și actualizări majore pentru drumurile și podurile din Ialomița Gino V în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Cetatean în Rectificare bugetară și actualizări majore pentru drumurile și podurile din Ialomița AlexDan în A fost semnat contractul de finanțare de 5 milioane de euro pentru modernizarea Școlii Gimnaziale «George Vâlsan» Amara Iulia în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Scolar în A fost semnat contractul de finanțare de 5 milioane de euro pentru modernizarea Școlii Gimnaziale «George Vâlsan» Amara Punct de vedere în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Punct de vedere în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Marius în Unirea Slobozia sau startul «fals» de sezon garsonieră Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 12 august 2026 cetatean în Unirea Slobozia sau startul «fals» de sezon Novac Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 12 august 2026 Antoine în Unirea Slobozia sau startul «fals» de sezon casă Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 12 august 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...