IPJ Ialomița: Accident rutier, pe DN2A-E60, între două camioane
La data de 24 iunie 2026, în jurul orei 6,00, polițiștii ialomițeni au fost sesizați cu privire la producerea unui accident de circulație în care au fost implicate două camioane, pe DN2A
...[citește_toată_știrea]
24 Iunie 2026, 13:50
(686 vizualizări -
0 comentarii)
Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!
Secțiunea Mica Publicitate
a fost actualizată!
Cele mai noi anunțuri din Ialomița.
Se pot introduce anunțuri on-line!
24 Iunie 2026, 10:15
S-a întâmplat la Ograda: Doi minori, înecați în râul Ialomița!
Pompierii ialomițeni au desfășurat încă de duminică, 22 iunie 2026, o amplă acțiune de căutare a doi minori, de 13 și, respectiv 17 ani, înecați în apele râului Ialomița
...[citește_toată_știrea]
24 Iunie 2026, 08:20
(3324 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Traficant de droguri, arestat preventiv
Polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița, împreună cu procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism-Biroul Teritorial
...[citește_toată_știrea]
23 Iunie 2026, 18:00
(446 vizualizări -
0 comentarii)
AJFP Ialomița: 167,21 milioane de lei, încasări la bugetul de stat în mai 2026
Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat, în luna mai a anului 2026, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 167,21 milioane
...[citește_toată_știrea]
23 Iunie 2026, 12:10
(248 vizualizări -
0 comentarii)
RAJA Constanța: Lipsă apă pe mai multe străzi din orașul Țăndărei!
Echipele RAJA Constanța intervin marți, 23 iunie 2026, în intervalul orar 10,00-16,00, pentru remedierea unui branșament avariat de pe strada Venus din orașul Țăndărei. Pe durata desfășurării lucrărilor
...[citește_toată_știrea]
23 Iunie 2026, 10:30
(368 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: 24 Iunie-«Ziua Internațională a Iei», sărbătorită la Sala «Europa»
Miercuri, 24 iunie 2026, de la orele 18,00, la Sala «Europa» din Slobozia, Consiliul Județean Ialomița, prin Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița
...[citește_toată_știrea]
23 Iunie 2026, 09:10
(499 vizualizări -
0 comentarii)
Articole pirotehnice comercializate fără autorizație, depistate de jandarmii ialomițeni
Duminică, 22 iunie a.c., în cadrul misiunilor executate cu ocazia desfășurării evenimentului cultural «Drăgaica» din Căzănești, jandarmii ialomițeni au identificat o persoană care comercializa
...[citește_toată_știrea]
22 Iunie 2026, 13:15
(505 vizualizări -
0 comentarii)
RAJA Constanța: Avarie la intersecția străzii 1 Decembrie cu Șoseaua București din orașul Țăndărei!
Pentru remedierea unei avarii survenite la nivelul conductei de alimentare cu apă, cu diametrul de 225 mm, de la intersecția străzii 1 Decembrie cu Șoseaua București din orașul Țăndărei, echipele RA
...[citește_toată_știrea]
22 Iunie 2026, 12:40
(420 vizualizări -
0 comentarii)
RAJA Constanța: Avarie în localitatea Țăndărei!
Pentru executarea lucrărilor de remediere a unei avarii survenite la nivelul conductei de alimentare cu apă, cu diametrul de 350 mm, de pe strada Gării din orașul Țăndărei, echipele RAJA Constanța sistează
...[citește_toată_știrea]
21 Iunie 2026, 09:55
(556 vizualizări -
0 comentarii)
1097 persoane, angajate prin intermediul AJOFM Ialomița în perioada ianuarie-mai 2026
În primele 5 luni ale anului 2026, ca urmare a implementării Programului Național de Ocupare a Forței de Muncă, prin intermediul AJOFM Ialomița au fost încadrate în muncă 1097 persoane, dintre care 414 femei.
...[citește_toată_știrea]
19 Iunie 2026, 08:25
(498 vizualizări -
0 comentarii)
Nu ratați...
...Secțiunea BÂRFE fiindcă
nici nu știți ce pierdeți! :-)
16 Iunie 2026, 18:10
Slobozia: Expoziția de pictură «TEMPO RUBATO», la Centrul Cultural «Ionel Perlea»
Luni, 15 iunie 2026, la Galeriile «Arcadia» din cadrul Centrului Cultural «Ionel Perlea» va fi vernisată expoziția de pictură «TEMPO RUBATO-natură și proiect», semnată
...[citește_toată_știrea]
11 Iunie 2026, 11:20
(1391 vizualizări -
0 comentarii)
Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj»
Un bărbat de 51 de ani, din Bărbulești, a fost prins în flagrant delict de polițiștii de investigații criminale din Urziceni, imediat după ce ar fi primit 1000 de euro, bani pretinși prin amenințări
...[citește_toată_știrea]
11 Iunie 2026, 10:25
(977 vizualizări -
1 comentariu)
Tânăr din Urziceni, reținut de polițiști pentru infracțiuni rutiere
Un tânăr de 28 de ani, din Urziceni, a fost reținut pentru 24 de ore de polițiștii rutieri ialomițeni după ce a fost depistat la volan deși avea permisul de conducere suspendat. Cercetările au
...[citește_toată_știrea]
10 Iunie 2026, 17:20
(1171 vizualizări -
0 comentarii)
Call Center RAJA Constanța
Interacțiunea cu utilizatorul serviciilor de alimentare cu apă și/sau de canalizare este extrem de importantă pentru RAJA Constanța. De aceea, serviciul Call Center pus la dispoziția acestora vine î
...[citește_toată_știrea]
10 Iunie 2026, 12:50
(631 vizualizări -
0 comentarii)
DSVSA Ialomița: Controale și amenzi de peste 132 mii de lei. Peste 1000 kg de produse alimentare, retrase de la comercializare!
În perioada 25 mai5 iunie 2026, Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a desfășurat 58 de acțiuni de control în unități din domeniul alimentar, având
...[citește_toată_știrea]
10 Iunie 2026, 10:15
(1134 vizualizări -
0 comentarii)
RAJA Constanța: Lipsă apă în localitatea Căzănești!
Marți, 9 iunie 2026, echipele RAJA Constanța intervin pentru remedierea unui branșament avariat de pe strada Prunului din orașul Căzănești. Astfel, în intervalul orar 09,30-13,00, sunt afectați
...[citește_toată_știrea]
9 Iunie 2026, 10:20
(585 vizualizări -
0 comentarii)
RAJA Constanța: Se oprește apa în localitățile Dridu-Snagov și Moldoveni!
Miercuri, 10 iunie 2026, în intervalul orar 09,00-16,00, RAJA Constanța va sista furnizarea apei în localitățile Dridu-Snagov și Moldoveni, pentru realizarea operațiunilor
...[citește_toată_știrea]
8 Iunie 2026, 15:05
(1235 vizualizări -
0 comentarii)
«Pe pământ și pe apă: locuitorii Deltei Dunării acum 6500 de ani», expoziție vernisată la Muzeul Județean Ialomița
Muzeul Județean Ialomița invită publicul pasionat de istorie și patrimoniu să participe joi, 11 iunie 2026, începând cu orele 11,00, la vernisajul expoziției «Pe pământ și pe
...[citește_toată_știrea]
8 Iunie 2026, 12:50
(1178 vizualizări -
0 comentarii)
Dosar privind «deținerea ilegală de arme», percheziții la Țăndărei
Joi, 4 iunie 2026, polițiștii ialomițeni au pus în aplicare 5 mandate de percheziție domiciliară în orașul Țăndărei. Activitățile au fost desfășurate în cadrul unui dosar penal î
...[citește_toată_știrea]
4 Iunie 2026, 15:40
(1621 vizualizări -
0 comentarii)
Soluții digitale de la RAJA Constanța
Pe lângă misiunile principale de a aduce apă de calitate la robinetele tuturor utilizatorilor și de a asigura servicii de canalizare eficiente, o preocupare constantă a societății RAJA Constanța
...[citește_toată_știrea]
4 Iunie 2026, 15:30
(1115 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: Reținut pentru consum de alcool la volan și lipsa permisului auto
Polițiștii din Fetești au reținut pentru 24 de ore un bărbat în vârstă de 41 de ani, cercetat pentru săvârșirea infracțiunilor de «conducere a unui vehicul sub influența alcoolului
...[citește_toată_știrea]
4 Iunie 2026, 15:20
(1318 vizualizări -
0 comentarii)
Borănești: Mașină de Poliție, vandalizată. Autorii au fost reținuți!
Miercuri, 3 iunie 2026, polițiștii ialomițeni au reținut, pentru 24 de ore, doi bărbați cercetați pentru săvârșirea infracțiunii de «distrugere». Din cercetările efectuate a reieșit
...[citește_toată_știrea]
4 Iunie 2026, 15:00
(2498 vizualizări -
0 comentarii)
AJOFM Ialomița: 5,72%, rata șomajului la sfârșitul lunii aprilie 2026
La sfârșitul lunii aprilie 2026, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4487 de șomeri (din care 2114 femei), rata șomajului fiind
...[citește_toată_știrea]
4 Iunie 2026, 11:30
(1408 vizualizări -
0 comentarii)
Informare privind plata facturilor RAJA Constanța prin rețeaua PayPoint
RAJA Constanța informează clienții societății că, urmare a noilor condiții comerciale și operaționale implementate la nivel național de către procesatorul de plăți PayPoint, la achitarea facturilor prin
...[citește_toată_știrea]
3 Iunie 2026, 13:20
(1459 vizualizări -
0 comentarii)
Trafic feroviar blocat în zona Fetești din cauza unui accident. O femeie și un copil au fost loviți de tren!
Luni, 1 iunie 2026, o femeie de aproximativ 70 de ani și un minor de aproximativ 5 ani au fost loviți în plin de trenul InterRegio Constanța-București în timp ce traversau neregulamentar
...[citește_toată_știrea]
1 Iunie 2026, 17:00
(3822 vizualizări -
2 comentarii)
Programul RAJA Constanța de 1 Iunie 2026
Casieriile RAJA Constanța și compartimentele care desfășoară activități de lucru cu publicul vor fi închise luni, 1 Iunie 2026, cu prilejul Zilei Copilului și Rusaliilor. Abonații societății au
...[citește_toată_știrea]
29 Mai 2026, 10:20
(4429 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: «Expoziția Absolvenților 2026»
Consiliul Județean Ialomița, Muzeul Național al Agriculturii, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, Uniunea Artiștilor Plastici-Filiala Slobozia/Ialomița și Liceul de Arte «Ionel Perlea»
...[citește_toată_știrea]
28 Mai 2026, 15:55
(2115 vizualizări -
0 comentarii)
Țăndărei: Dealer de cocaină, arestat preventiv
Polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița, împreună cu procurorii DIICOT-Biroul Teritorial Ialomița, au documentat activitatea infracțională a unei persoane, de
...[citește_toată_știrea]
28 Mai 2026, 15:50
(11538 vizualizări -
0 comentarii)
Comentariile cititorilor:
(17 Ianuarie 2012, 19:28)
Psd-istii sa isi lase sotiile acasa. Nu vad nimic rau in faptul ca sotiile lor ar putea sa ii astepte acasa, fericite si satisfacute. Miracolele chiar exista si sunt conjuncturale.
(17 Ianuarie 2012, 15:54)
luati-va si nevestele ,nu le lasati singure,ca vin pdlistii si...
(17 Ianuarie 2012, 14:31)
La 18.01.2012 orele 16.00 la Stadionul municipal Slobozia,adunarea si mars pana in fata Prefecturii.Totul este autorizat si organizat.Acuma trebuie sa iesiti cu totii in strada.Haideti domnilor profesori,politiceni si consilieri si ce oti fi.Cu totii la marsul de protest.Acuma da domnilor Roman si Stroe!!
(17 Ianuarie 2012, 14:00)
În principiu sunt de acord ca, la un moment dat, politicul să se implice în anumite manifestații, ba chiar să le organizeze, dar nu pot fi de acord să scoți oamenii din producție și să-i duci la miting. Numai comuniștii procedau așa. Nu numai "spitalul" a procedat așa, ci și D.A.D.P.. Or mai fi și alții, dar nu-i știu. De ce nu vă lepădați de metehnele comuniste, pesedeilor?! Dacă mai "pupați" ceva în județ, să știți de la mine: asta se va întâmpla datorită liberalilor, sau din cauza lor.
(17 Ianuarie 2012, 10:00)
"Protestatari"din Spitalul Slobozia!Aveti grija cit de tare manifestati,urlati,plingeti.....etc.fiindca Olaru e cu camerele pe voi.El este mic copil pe linga Kim Ir-sen si alti Kim ce au urmat la cirma Coreei de nord.Ati fost amenintati ca daca nu iesiti in strada 'nici nu stiti ce v-asteapta'vorba unui alt gunoi analfabet si hulpav,un mare hot si spagar.
(16 Ianuarie 2012, 16:19)
o adunare pestrita,de la someri,lenesi betivi,revolutionari cu ghilimelele de rigoare,pensionari ce asteapta pachete ,oameni adusi cu arcanul,pana la profitori,politicieni de mana saptea,conducatori psd-pnl.
(16 Ianuarie 2012, 15:39)
poate emilian nu e multumit de cati bani a facut vanzand cozonaci fara sa dea bon,sau cate blocuri a facut la pepiniera pe vremea lui ionascu(NU ERA CUMVA UN CARTIER DE CASE).
(16 Ianuarie 2012, 12:50)
@LEX ET HONOR, cine-oi fi, le zici bine: inteligent, documentat, aplicat...Se simte ȘCOALA și educația. Haios bancul și cu direcție! Nu știu câți au priceput...În altă ordine de idei: sunt directori de școli puși politic pe funcții! Domnilor, sunt hahalere, n-au competențe de lideri, profitori, mârlani parveniți care abuzează de funcție...VREM DIRECTORI CU AUTORITATE CÂȘTIGATĂ, NU FORȚATĂ!!
(16 Ianuarie 2012, 11:45)
semnati si aderati http://www.uslonline.ro/petitie/
(16 Ianuarie 2012, 08:28)
@ E. MIHAI. Dacă "mitingul spontan" a fost monitorizat sau nu de 'mneata, nici măcar nu contează. Probabil te dezici de "companie", ca liberal sadea ce te pretinzi. Vezi că nu numai 'mneata ai dreptul să FII nemulțumit.
(16 Ianuarie 2012, 06:56)
nu stiati cine este lex et honor, va spun eu este un fost gabor ordinar, care cica s-a pensionat pe caz de boala(la cap cred eu), am auzit ca anton se numeste
(15 Ianuarie 2012, 23:36)
D-le ?,,LEX ET HONOR,,nu imi doresc sa intru intr-o polemica cu cineva care se ascunde in spatele unor pseudonime,dar sa stiti ca nu scrieti fondat cum ati afirmat: 1.directorul de la Mihail Kogalniceanu nu este numit politic,fiind director de peste 20 ani,cred ca spune totul, acest om repr.institutia de aici cu onoare si profesionalism 2.scoala de aici a deveni grup scolar anul tecut si are clase I-XI, deocamdata,deci nu se poate discuta de bacalaureat,sau de rezultate 3.personal am absolvit ,,Universitatea Ovidius,,Facultate de drept,istorie,in invatamantul universitar de stat ,deci exclus Spiru Haret,personal nu emit pareri aici despre absolventii acestei universitati 4.referitor la prezenta mea,la mitingul din 14 ianuarie,inca mai cred ca avem dreptul de a protesta pasnic vizavi de masuri care ne-au afectat direct ca si categorie profesionala,si cum a mai mentionat cineva, acolo au fost mai multe cadre didactice chiar si lideri de sindicat. Daca doriti o discutie principiala oricand pot discuta cu un fost cadru militar ,,cum sugerati ca sunteti,,personal sau pe ,,blogul,,referitor la Tandarei pe care l-ati initiat
(15 Ianuarie 2012, 23:28)
Ba Ciuperca, ia spune tu otv-istilor in timpul carei dictaturi s-au realizat marile privatizari ale Romaniei si s-a vandut tarisoara asta. Cand s-a vandut Romtelecomul, Petrom-ul, gazele, energia, contractul cu Bechtel????!???. Daca mintea ta luminata are amnezie ar trebui sa le reamintim noi linguristilor pe care ii fortezi sa iasa in strada...pe timpul lui Nastase. Care Nastase??? Pai nea Nastase este polipu' din curul lui Iliescu , care in spiritul social-democratiei liberal renascentiste a mai dat nastere la doi hemoroizi: Geoana si Ponta. Naivii aia care au iesit in strada ar trebui sa injure, in primul rand, pe acolitii care ii tii in brate si care otravesc orasul si judetul asta... Ionascu cu mizeria lui de apa si faptul ca a bagat orasul in niste datorii din care nu o sa mai iasa curand, Musoiu cu contractele lui pe bani publici, Olaru cu politica lui manageriala de conducere a spitalului care are multe suflete pe constiinta, Stan cu ...(aia) masii , etc. Pe astia ar trebui sa-i hulim zilnic, apoi pe ceilalti. Nea Ciuperca si ceilalti infantili nu au in gand decat sa-i dam jos pe ceilalti, sa distrugem , ...si??? Pe cine punem in loc??? Pe Crin, un infantil care nu are in cap decat anticipate si nu o politica mai clara de redresare a Romaniei. Pe Ponta??? alt analfabet. Pe Diaconescu, mama hotilor si spagarilor din Romania asta??? Pe cine??? Veniti voi cu un om decent, inteligent , echilibrat, cu o verticalitate si cu o structura morala impecabila...si pe el il vom vota toti. Dar nu asa. Vreti doar haos si distrugeri. Unde vom ajunge?
(15 Ianuarie 2012, 20:43)
Accesati linkul de mai jos si studiati ce se vrea: http://sindicatulcmd.blogspot.com/
(15 Ianuarie 2012, 20:20)
Toti care il sustin pe dl. Calafat (pardon Arafat)sa lase OTV-ul si semintele deoparte, ptr moment, si sa se prezinte la raport la mitingul spontan organizat ptr ora 16.00 de nenea Ciuperca si cei 40 de gainari (ca in telenovela cu Ali-baba). Si sa stea in fata centrului cultural 1001 de nopti. De mancat vor avea ce ptr ca dupa miezul noptii vor veni la datorie cainii care circula cu covrigi calzi in coada, promisi de Crin si Ponta. Apa menajera de baut va fi furnizata, ca de fiecare data, de sacagiul Ionascu ajutat de aghiotantul Stan. Iar in cazul in care vreo pavela rebela va ricosa din capul vreunui jandarm in cel al bietilor manifestanti, care oricum nu stiu ce e de capul lor, nea Olaru va acorda primordialul ajutor. Diasconescuzeu sa va ajute.