Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

De unde nu e, nici Magistratura nu cere

«Justițiarii» de nota 4

Potrivit legii, orice jurist, avocat sau notar, cu o experiență de peste 5 ani în domeniu, are dreptul să devină procuror sau judecător în urma promovării unui examen. Cei 10 candidați ialomițeni care au încercat anul acesta să se reorienteze profesional au ratat promovarea în Magistratură. Pe lista celor care au picat examenul sînt trecute nume sonore, cu ștate vechi în sistemul juridic ialomițean. Vorbim despre juriștii Vasile Zamfir și Valentin Tudoran sau prim-grefierul Tribunalului Ialomița, Anișoara Barbuli. Și nu este prima dată cînd aceștia sînt urmăriți de ghinion...

Eforturi zadarnice
Subiectele le-au dat mari bătăi de cap celor 10 ialomițeni care au încercat anul acesta să devină judecători sau procurori. Au ratat șansa promovării în Magistratură încă de la prima probă, eliminatorie de altfel, cea de verificare a cunoștințelor juridice. Materia necesita cunoștințe de Drept Civil, Drept Procesual Civil, Drept Penal și Procesual Penal. Deși experiența îi recomanda, cei 10 candidați ialomițeni nu au reușit să obțină minimul de 70 de puncte pentru a fi considerați admiși... Concluzia? Examenele în Magistratură nu sînt pentru cine se nimerește, ci pentru cine se pregătește temeinic! Printre numele sonore care au picat examenul se numără și celor ale unor candidați cu ștate vechi în încercarea de a deveni magistrat. Primul este Valentin Tudoran, juristul Primăriei Slobozia. Este pentru a treia oară cînd încearcă să devină procuror și ratează. De data aceasta a obținut doar 44 din cele 70 de puncte necesare promovării probei eliminatorii... Experiența nu i-a fost de folos nici lui Vasile Zamfir, șeful Departamentului Juridic al Spitalului Județean de Urgență Slobozia. După două încercări eșuate de a deveni procuror, ultima dată obținînd doar 43 de puncte, anul acesta a decis să promoveze în Magistratură în calitate de judecător. Ghinion! A picat proba eliminatorie cu 40 de puncte. Judecător ar fi dorit să devină și Anișoara Barbuli, prim-grefierul Tribunalului Ialomița. A obținut ceva mai multe puncte decît ceilalți doi, însă insuficiente pentru a fi considerată admisă. Șefa grefierilor de la Tribunalul Ialomița a luat nota 4,50, adică doar 45 de puncte...

Cazul «penal» Vasile Zamfir
Situația e cu atît mai ilară cu cît unii dintre candidații menționați de noi sînt implicați permanent în scandaluri cu iz penal. Vasile Zamfir, de exemplu, și-a încercat norocul cu transportul dializaților, o afacere de-a dreptul profitabilă pentru buzunarele firmei pe care acesta o proteja... Ingineria financiară a fost pusă în practică încă din anul 2009 și l-a avut drept personaj principal pe juristul începător în ale profitului personal. Și mai surprinzător decît atît este faptul că «juristul-minune» a și reușit. A meșteșugit o licitație unde a cîștigat cine trebuia și a adus Spitalului Județean  un minus consistent de cash în buget. Și isprăvile «juristului-minune» nu se opresc aici. De numele său se leagă și scandalul gogoșeriei ridicate ilegal în curtea Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Această poveste viza falsificarea cu bună știință a unor procese-verbale ale ședințelor Comitetului Director din cadrul spitalului, în care membrii își exprimau «acordul» pentru închirierea spațiului din curtea Spitalului... Rechizitoriul procurorilor reținea însă că discuțiile din respectivele procese-verbale au fost imaginare. Și, dacă vreți, vă mai spunem și faptul că Vasile Zamfir este un fel de jurist multi-funcțional. Angajat al Spitalului Județean de Urgență Slobozia pe funcția de jurist, el este plătit cu ora, încă din anul 2010, pentru funcția de șef al serviciului RUNOS din cadrul aceleiași unități medicale. În timpul rămas liber, este și jurist al Colegiului Medicilor Ialomița. Totodată a acordat, vreme de un an, asistență juridică și Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița...

12 Aprilie 2013, 15:44 (13295 vizualizări - 22 comentarii)

Citiți și:
Ialomița nu are candidați la concursurile pentru șefia Parchetelor și instanțelor

Comentariile cititorilor:


dan:
(19 Aprilie 2013, 05:11)
daca o sa avem procurorii ca vasile care abia a facut liceul la seral si dn.BARBULI din vinzatoare a ajuns acolo ca e sotie de medic vet.ce sa mai zici frate asa e la psd nu trebuie sa fii destept trebuie tupeu si tupeul astora se numeste PROSTIE
Barbu D.:
(15 Aprilie 2013, 16:58)
Vasile, elev la magistratură! Ce scrii tu e cunoscut în tot județul, din massmedia( inclusiv pe RTV a fost dată fapta!). Nu ți-a fost eliminat comentariul, dovadă că există. Întrebarea e cum s-a pedepsit și de ce nu s-a luat nicio măsură? Sunt oameni Grei implicați! Rușineeeeee!! Justitia? DNA? Ce fac? Ce așteaptă?
Elev...la scoală il.:
(15 Aprilie 2013, 15:11)
D-le Vasile, ceea ce " ai dezvăluit " mata in com. "elev de la magistratură"( ești același, lasă fițele!), s-a scris în presă, în vara 2012. Nici nu se terminase de tot bacul. Deci, clasa 0 din toamna 2012 știa care a fost "lanțul" șpăgăriei-măgăriei! Eu n-am dat, n-am luat șpagă( până în prezent). Nu face deducții personale despre autorii comentariilor, că s-ar putea să ți-o iei!
irina:
(15 Aprilie 2013, 12:29)
ce va mai mirati  de spaga ,toti cei enumerati de d-voasta sint renumiti (Ciuperca ,Otilia nr 1 directoarea scolii post liceale  nr 2 ,zamfir  nr 3  e.t.c.) Va mirati si totusi nimeni nu face nimic  Ce face d.n.a ???? DE CE DATI MITA INCONTINU SI NU STOPATI  ACEST FLAGEL
Gigi:
(15 Aprilie 2013, 09:09)
Dl. procuror Dan Popa este unul dintre cei mai buni procurori din Ialomița. Foarte bine pregătit, și de altfel, un om integru.
vasile:
(14 Aprilie 2013, 23:30)
Dle ,,elev la scoala," sunt convins ca ce spune ,, elevul la magistratura"sunt banalitati pt dvs, insa pt noi cei de rand sunt niste fapte cutremuratoare, sa inteleg ca faceti parte din sistemul acesta si ca poate sunteti chiar unul dintre favorizati ! Daca stiti asa de multe de ce nu reactionati, de ce nu spuneti ca avem viitorul compromis, probabil sunteti unul dintre ,, adaptatii " sistemului, imi pare rau ca nu pot sa va felicit pt asta. Asa este, din totdeauna s a furat la bac, dar ca acum, de cand este aceasta inspectoare Otilia Dumitru, totul a luat nuanta de spaga, probabil a inclus o in regulamentul de functionare al ISJ asa cum a inclus o si Olaru la spital si Ciuperca la CJI . RUSINEEEEE !!!!
Ionescu V.:
(14 Aprilie 2013, 17:53)
Deci, să vedem cum zice elevul " la magistratură" că s-a făcut hoția multiplă din 2012: Ciupercă, prof. de matematică î. e. n. a fost manipulat de familii bune să intervină pe la ISJ, să ia UNII absolvenți note mai mari la bac. Buuun! ISJ, prin reprezentanta nr 1, a băgat-o pe Nicavela în față, ea fiind șefa de șpăgari. De-aici, e simplu: totul a mers ca uns( cu euroi). Vin și-ntreb: toată șleahta asta, la care se mai pun și cei care AU DAT MITA, nu merită pedepsită? Din 2012 credeți că se practică asta?! Nu pot să cred că faptele sunt deja îngropate. Vine dreptatea!
Eu:
(14 Aprilie 2013, 14:18)
Cum să-și dea demisia generala, după hoția de la bac 2012?! Ea nu știa ce se-ntâmplă pe-acolo. Dânsa va premia pe șpăgari, așa, ca să moară dușmanii! Nu moare nimeni. Numai Educația!
Liviu:
(14 Aprilie 2013, 14:02)
Eu îl știam pe Popa Alexandru Dan ca om integru. Așa e, nu m-am înșelat! E dintr-o famile de OAMENI.... I s-au pus opreliști, deci. Bac 2013, tot ca-nainte! Mare porcărie!
Elev la...școală:
(14 Aprilie 2013, 13:45)
Multe banalități. Credeam că cine știe ce comentariu devastator fusese cenzurat! Nimic nou. Măi @ elev..., slab, băiatu', comentariu slab! Descoperi tu roata! C'est plus tard, mon copain! Aspecte știute din clasa 0!!
un elev la magistratura:
(14 Aprilie 2013, 12:40)
Domnilor, nu va mai mirati de ce se intampla in judetul nostru.! Ce pretentii sa avem la conducatori de valoare daca cel mai bun de la noi, competentul Ciuperca, este ultimul din tara. Cum vreti sa fie ceilalti numiti de el, Olaru, Otilia, Costica, Zamfir si toti cei pe care ii propune astazi sa ne conduca, a il uitasem pe faimosul Bruce Lee de la Slobozia Noua, Ciuperca  l a pus pe Olaru, Olaru l a pus pe Zamfir si tot asa se intampla in toate institutiile. Dlor nu mai intrebati ce se mai intampla cu spaga de la bacul din 2012, pt ca e simpla treaba, Ciperca a pus o pe Otilia iar ea i a pus pe cei din comisie sa rezolve problemele bacului, adica sa le mareasca notele beizadelelor si in acelasi timp sa si rotunjeasca si ei substantial veniturile. Dvs, dlor din presa, de ce nu l ati intrebat pe dl Ciuperca ce parere are,de spaga de la bac si de cum ar fi trebuit sa reactioneze dna Otilia Dumitru. In orice tara civilizata aceasta ar fi trebuit sa si dea demisia sau sa fie demisa, dar la noi a beneficiat chiar de protectie din partea tuturor pt ca Otilia e fata buna cu toti, nu conteaza de la ce partid sunt, important este cat da si daca vine de la sefu sau bineinteles de la uni din presa.Acum ca sa se rezolve problema in liniste il inlocuim pe Stefu,il avem si  pe Hristescu ce ne mai trebuie ? sa stea presa linistita ! Pacat de dl Popa D., l au vandut cei de langa el, bine totusi ca nu l au retrogradat pt ca a indraznit sa i retina pe saraci spagari. Nu vedeti dlor ca astia nu mai au ce fura, ne au furat trecutul, au furat prezentul iar acum ne fura viitorul, va dati seama cat de nemernici pot fi daca ne educa copii in acest fel. Sper sa l publicati dlor.
un elev la magistratura:
(13 Aprilie 2013, 22:20)
V am trimis  un comentariu dlor, de ce n ul postati, va simtiti cumva cu musca pe caciula ? Va rog sa postati si ce nu va convine stimabililor ! 
Ion:
(13 Aprilie 2013, 21:03)
Alooooo! @Naiv, acilea s-a făcut vorbire de pușcăriabilii șpăgari! Află neică, că aceia crapă de bunăstare și educă cu abnegație, viitorii șpăgari! Se vorbește prin mahala că au fost scăpați, ei, judecăporcii, nu au PROBE!!!!
NAIV:
(13 Aprilie 2013, 19:16)
Pai ce va mai mirati, la asa magiStrati asa lege... Chiar nu le e rusine, inclusiv actualilor asa -zisi magistrati. Brava voua dragutilor, oricum opinia publica, chiar daca nu mai are nici un efect, va considera idioti, mai bine zis intelectuali prosti, iar pe cei in activitate intelecti mafioti. BRAVO VOUA, CA VA DESCURCATI INTR-O TARA NEBUNA.
Titi:
(13 Aprilie 2013, 17:25)
Oameni buni, chestia cu bacul, spaga, mituitii, mituitorii ce pedeapsa au primit?! Stie careva ceva? Într-adevar, vine iar examenul, facem un an de la închiderea 24 de ore a "profesorilor"! Ce mai fac îngerasii educatiei ialomitene? Au primit Gradatii de merit?!!

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Miercuri 24 Iun 2026
304 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

IPJ Ialomița: Traficant de droguri, arestat preventiv

Polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița, împreună cu procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism-Biroul Teritorial ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2026, 18:00
(197 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 167,21 milioane de lei, încasări la bugetul de stat în mai 2026

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat, în luna mai a anului 2026, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 167,21 milioane ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2026, 12:10
(132 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă pe mai multe străzi din orașul Țăndărei!

Echipele RAJA Constanța intervin marți, 23 iunie 2026, în intervalul orar 10,00-16,00, pentru remedierea unui branșament avariat de pe strada Venus din orașul Țăndărei. Pe durata desfășurării lucrărilor ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2026, 10:30
(244 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: 24 Iunie-«Ziua Internațională a Iei», sărbătorită la Sala «Europa»

Miercuri, 24 iunie 2026, de la orele 18,00, la Sala «Europa» din Slobozia, Consiliul Județean Ialomița, prin Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2026, 09:10
(240 vizualizări - 0 comentarii)


Articole pirotehnice comercializate fără autorizație, depistate de jandarmii ialomițeni

Articole pirotehnice comercializate fără autorizație, depistate de jandarmii ialomițeni

Duminică, 22 iunie a.c., în cadrul misiunilor executate cu ocazia desfășurării evenimentului cultural «Drăgaica» din Căzănești, jandarmii ialomițeni au identificat o persoană care comercializa ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2026, 13:15
(279 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie la intersecția străzii 1 Decembrie cu Șoseaua București din orașul Țăndărei!

Pentru remedierea unei avarii survenite la nivelul conductei de alimentare cu apă, cu diametrul de 225 mm, de la intersecția străzii 1 Decembrie cu Șoseaua București din orașul Țăndărei, echipele RA ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2026, 12:40
(269 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie în localitatea Țăndărei!

Pentru executarea lucrărilor de remediere a unei avarii survenite la nivelul conductei de alimentare cu apă, cu diametrul de 350 mm, de pe strada Gării din orașul Țăndărei, echipele RAJA Constanța sistează ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2026, 09:55
(382 vizualizări - 0 comentarii)


1097 persoane, angajate prin intermediul AJOFM Ialomița în perioada ianuarie-mai 2026

În primele 5 luni ale anului 2026, ca urmare a implementării Programului Național de Ocupare a Forței de Muncă, prin intermediul AJOFM Ialomița au fost încadrate în muncă 1097 persoane, dintre care 414 femei.  ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2026, 08:25
(294 vizualizări - 0 comentarii)


Nu ratați...

...Secțiunea BÂRFE fiindcă
nici nu știți ce pierdeți! :-)

16 Iunie 2026, 18:10


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Secțiunea Mica Publicitate
a fost actualizată!
Cele mai noi anunțuri din Ialomița.
Se pot introduce anunțuri on-line!

16 Iunie 2026, 17:35


Slobozia: Expoziția de pictură «TEMPO RUBATO», la Centrul Cultural «Ionel Perlea»

Luni, 15 iunie 2026, la Galeriile «Arcadia» din cadrul Centrului Cultural «Ionel Perlea» va fi vernisată expoziția de pictură «TEMPO RUBATO-natură și proiect», semnată ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2026, 11:20
(1153 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj»

Un bărbat de 51 de ani, din Bărbulești, a fost prins în flagrant delict de polițiștii de investigații criminale din Urziceni, imediat după ce ar fi primit 1000 de euro, bani pretinși prin amenințări ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2026, 10:25
(674 vizualizări - 1 comentariu)


Tânăr din Urziceni, reținut de polițiști pentru infracțiuni rutiere

Un tânăr de 28 de ani, din Urziceni, a fost reținut pentru 24 de ore de polițiștii rutieri ialomițeni după ce a fost depistat la volan deși avea permisul de conducere suspendat. Cercetările au ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2026, 17:20
(896 vizualizări - 0 comentarii)


Call Center RAJA Constanța

Call Center RAJA Constanța

Interacțiunea cu utilizatorul serviciilor de alimentare cu apă și/sau de canalizare este extrem de importantă pentru RAJA Constanța. De aceea, serviciul Call Center pus la dispoziția acestora vine î ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2026, 12:50
(447 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Controale și amenzi de peste 132 mii de lei. Peste 1000 kg de produse alimentare, retrase de la comercializare!

În perioada 25 mai5 iunie 2026, Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a desfășurat 58 de acțiuni de control în unități din domeniul alimentar, având ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2026, 10:15
(825 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în localitatea Căzănești!

Marți, 9 iunie 2026, echipele RAJA Constanța intervin pentru remedierea unui branșament avariat de pe strada Prunului din orașul Căzănești. Astfel, în intervalul orar 09,30-13,00, sunt afectați ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2026, 10:20
(534 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Se oprește apa în localitățile Dridu-Snagov și Moldoveni!

Miercuri, 10 iunie 2026, în intervalul orar 09,00-16,00, RAJA Constanța va sista furnizarea apei în localitățile Dridu-Snagov și Moldoveni, pentru realizarea operațiunilor ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2026, 15:05
(904 vizualizări - 0 comentarii)


«Pe pământ și pe apă: locuitorii Deltei Dunării acum 6500 de ani», expoziție vernisată la Muzeul Județean Ialomița

Muzeul Județean Ialomița invită publicul pasionat de istorie și patrimoniu să participe joi, 11 iunie 2026, începând cu orele 11,00, la vernisajul expoziției «Pe pământ și pe ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2026, 12:50
(845 vizualizări - 0 comentarii)


Dosar privind «deținerea ilegală de arme», percheziții la Țăndărei

Dosar privind «deținerea ilegală de arme», percheziții la Țăndărei

Joi, 4 iunie 2026, polițiștii ialomițeni au pus în aplicare 5 mandate de percheziție domiciliară în orașul Țăndărei. Activitățile au fost desfășurate în cadrul unui dosar penal î ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2026, 15:40
(1269 vizualizări - 0 comentarii)


Soluții digitale de la RAJA Constanța

Soluții digitale de la RAJA Constanța

Pe lângă misiunile principale de a aduce apă de calitate la robinetele tuturor utilizatorilor și de a asigura servicii de canalizare eficiente, o preocupare constantă a societății RAJA Constanța ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2026, 15:30
(852 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Reținut pentru consum de alcool la volan și lipsa permisului auto

Polițiștii din Fetești au reținut pentru 24 de ore un bărbat în vârstă de 41 de ani, cercetat pentru săvârșirea infracțiunilor de «conducere a unui vehicul sub influența alcoolului ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2026, 15:20
(1143 vizualizări - 0 comentarii)


Borănești: Mașină de Poliție, vandalizată. Autorii au fost reținuți!

Miercuri, 3 iunie 2026, polițiștii ialomițeni au reținut, pentru 24 de ore, doi bărbați cercetați pentru săvârșirea infracțiunii de «distrugere». Din cercetările efectuate a reieșit ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2026, 15:00
(1920 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 5,72%, rata șomajului la sfârșitul lunii aprilie 2026

La sfârșitul lunii aprilie 2026, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4487 de șomeri (din care 2114 femei), rata șomajului fiind ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2026, 11:30
(1085 vizualizări - 0 comentarii)


Informare privind plata facturilor RAJA Constanța prin rețeaua PayPoint

RAJA Constanța informează clienții societății că, urmare a noilor condiții comerciale și operaționale implementate la nivel național de către procesatorul de plăți PayPoint, la achitarea facturilor prin ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2026, 13:20
(1191 vizualizări - 0 comentarii)


Trafic feroviar blocat în zona Fetești din cauza unui accident. O femeie și un copil au fost loviți de tren!

Trafic feroviar blocat în zona Fetești din cauza unui accident. O femeie și un copil au fost loviți de tren!

Luni, 1 iunie 2026, o femeie de aproximativ 70 de ani și un minor de aproximativ 5 ani au fost loviți în plin de trenul InterRegio Constanța-București în timp ce traversau neregulamentar ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2026, 17:00
(3398 vizualizări - 2 comentarii)


Programul RAJA Constanța de 1 Iunie 2026

Casieriile RAJA Constanța și compartimentele care desfășoară activități de lucru cu publicul vor fi închise luni, 1 Iunie 2026, cu prilejul Zilei Copilului și Rusaliilor. Abonații societății au ...[citește_toată_știrea]

29 Mai 2026, 10:20
(3494 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Expoziția Absolvenților 2026»

Slobozia: «Expoziția Absolvenților 2026»

Consiliul Județean Ialomița, Muzeul Național al Agriculturii, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, Uniunea Artiștilor Plastici-Filiala Slobozia/Ialomița și Liceul de Arte «Ionel Perlea» ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2026, 15:55
(1848 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Dealer de cocaină, arestat preventiv

Țăndărei: Dealer de cocaină, arestat preventiv

Polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița, împreună cu procurorii DIICOT-Biroul Teritorial Ialomița, au documentat activitatea infracțională a unei persoane, de ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2026, 15:50
(11505 vizualizări - 0 comentarii)


854 persoane, angajate prin intermediul AJOFM Ialomița în primele 4 luni ale anului 2026

În primele 4 luni ale anului 2026, urmare a implementării Programului Național de Ocupare a Forței de Muncă, prin intermediul AJOFM Ialomița au fost încadrate în muncă 854 persoane ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2026, 13:20
(1663 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Taina vindecării trupești și sufletești la Parohia «Sf. Ev. Matei»

Slobozia: Taina vindecării trupești și sufletești la Parohia «Sf. Ev. Matei»

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, preoții Cercului Pastoral Nr.1 s-au întrunit în rugăciune la Parohia «Sf. Ev. Matei» ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2026, 11:05
(1830 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...