Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ANCHETĂ

Medicul Ioan Mănăilă, suspectat de moartea unui bebeluș

Caz de malpraxis la Spitalul Județean Slobozia

Medicul Ioan Mănăilă, suspectat de moartea unui bebeluș

Moartea unui bebeluș la cîteva ore după naștere atrage noi suspiciuni de malpraxis la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Acuzațiile privind decesul copilului planează asupra medicului Ioan Mănăilă, obstetricianul care a asistat-o la naștere pe mama nou-născutului. Surse din cadrul unității medicale susțin faptul că doctorul ar fi efectuat eronat o procedură care i-ar fi pus în pericol viața micuțului... O anchetă internă a fost deschisă în acest caz, iar dacă medicul va fi găsit vinovat el va fi tras la răspundere.

Drama unei mame de înger
Moartea bebelușului născut în Maternitatea Spitalului Județean de Urgență Slobozia a pus pe jar cadrele medicale ale unității. Pe Secția Obstetrică-Ginecologie persoanele străine intră doar cu aprobare specială primită din partea șefilor de secție. «Trebuie să discutăm și noi cu șeful nostru de secție să vedem dacă aveți voie să intrați aici. Altfel... așteptați vă rog frumos după ușă!» ne-a spus, iritată, o asistentă. Într-unul dintre saloane, mama copilului care a supraviețuit doar cîteva ore după ce a fost adus pe lume privește traumatizată în gol. Sub protecția anonimatului, femeia își face curaj să povestească drama prin care trece. Îi este greu să înțeleagă de ce o naștere confirmată că va fi fără probleme s-a transformat într-o tragedie. «Am vorbit cu medicul și i-am spus că vreau să nasc normal. În ziua în care a venit vremea să nasc am decis să fac totuși cezariană, dar doctorul mi-a zis că pot să nasc și pe cale naturală că nu vor fi probleme. După ce am născut am cerut să-mi văd copilul și mi s-a zis că nu se poate. Am aflat că este la București și că este mort...» spune femeia, cu glas stins. Echipa medicală care a asistat-o pe mamă la naștere a fost condusă de medicul obstetrician Ioan Mănăilă. Tot el este cel care i-a dat asigurări mamei că atît ea cît și copilul vor fi feriți de orice pericol, dacă-i urmează cu sfințenie indicațiile. «Părea un medic foarte de treabă... Totuși, sînt multe lucruri care ar trebui lămurite. Inițial, mi-a zis că bebelușul are 3,7 kile, iar la naștere am aflat că avea 4,9 kile. Ce i-a făcut copilului meu în acea sală de acum nu mai trăiește?» se întreabă, îndurerată, femeia.

Cum să omori un bebeluș
La cîteva ore după ce a fost adus pe lume, micuțul a fost transferat la o unitate medicală din București. După ce a ajuns la spitalul din Capitală, medicii bucureșteni i-au declarat decesul. Potrivit mamei, hîrtiile completate la București ar indica drept cauză a morții un stop cardio-respirator. «A fost soțul meu să ia toate actele și, la prima vedere, i-au spus că e vorba despre un stop cardio-respirator. Așteptăm rezultatul necropsiei să vedem ce s-a întîmplat de fapt...» adaugă mama. Ipoteza stabilită la spitalul din Capitală nu se regăsește însă la cel de la Slobozia. Mai multe surse din cadrul unității medicale afirmă faptul că medicul Ioan Mănăilă a executat o procedură medicală din cauza căreia ar fi survenit decesul copilului. Respectiva procedură i-ar fi provocat micuțului răni profunde în zona capului... «Într-adevăr, a fost o naștere complicată. Am fost nevoiți să folosim un aparat cam în genul unei ventuze cu ajutorul căruia i-am scos capul copilului, dar nu i-am provocat nicio leziune... A fost greu și pentru noi, deoarece copilul s-a blocat în pelvis. E ceea ce numim noi traumatism obstetrical... Mama suferă de obezitate morbidă. Am discutat cu ea și i-am explicat că trebuie să aibă o anumită dietă. Dar în loc de 20 de kilograme, cît era normal să ia în timpul sarcinii, ea a luat 40 de kilograme, ceea ce e enorm. Ce-aș putea să vă explic eu vouă acum? A fost, dacă vreți, o întîmplare ce ține de soartă...» afirmă medicul Ioan Mănăilă.

Anchetă internă la Spitalul Județean Slobozia
Aceeași pacientă susține faptul că, în timpul travaliului, i-a cerut cu insistență medicului să-i aducă pe lume copilul prin cezariană. Doctorul Mănăilă i-ar fi promis că efectuează operația în schimbul sumei de 1500 de lei. Femeia ar fi reușit să facă rost de bani, însă medicul a refuzat să-i primească și să efectueze intervenția chirurgicală salvatoare... «Făcusem rost de bani și am încercat să-i dau. Aș fi făcut orice, doar să mă simt în siguranță.  Eu nu înțeleg de ce n-a mai vrut să facem operația de cezariană...» declară mama îndurerată. Cu privire la aceste acuzații, medicul Ioan Mănăilă afirmă faptul că «mi-a zis de la început că nu vrea cezariană. N-am mai discutat despre acest aspect în timp ce-o pregăteam pentru sala de nașteri. Oricum unei cezariene n-ar fi rezistat pentru că avea și probleme cu tensiunea...». Responsabilii de moartea acestui bebeluși vor fi descoperiți ca urmare a unei anchete interne pe care conducerea Spitalului Județean de Urgență Slobozia intenționează s-o desfășoare pe Secția Obstetrică-Ginecologie a unității medicale. «Categoric nu vom lăsa situația așa! Cine se face vinovat de acest deces va fi tras la răspundere! Vom discuta cu medicul, cu asistentele, cu infirmierele, cu moașele, cu toți cei care au fost în acele momente în secție. Dacă e eroare medicală clar vor fi și sancțiuni!» a declarat medicul Vasile Olaru, managerul Spitalului Județean de Urgență Slobozia.

Malpraxis, «maladie» greu de diagnosticat În cazul în care anchetele interne de la Spitalul Slobozia vor demonstra că vina pentru moartea bebelușului o poartă echipa medicală care a asistat la naștere, cadrele medicale ar putea fi acuzate de malpraxis. Cazul ajunge pe masa Colegiului Medicilor, instituție care va propune și sancțiunile. Cu toate acestea, forul superior care veghează asupra calității actului medical refuză să creadă că medicii comit erori. Dar această poziție nu miră pe nimeni, avînd în vedere faptul că la Colegiul Medicilor Ialomița există cîteva cazuri mai vechi de malpraxis nerezolvate pînă în prezent. Spre exemplificare, unul dintre aceste cazuri «uitate» este cel al medicului Octavian Alexandrescu, de la Spitalul Urziceni. Doctorul a fost acuzat de un pacient pe care l-a operat de apendicită că i-a uitat în abdomen un pansament. Întîmplarea datează din luna septembrie 2012, iar pînă în prezent Colegiul Medicilor Ialomița n-a reușit să demonstreze vinovăția doctorului Alexandrescu...

12 Septembrie 2013, 10:27 (70072 vizualizări - 83 comentarii)

Citiți și:
Spitalul Județean de Urgență Slobozia, implicat în 5 procese de «malpraxis»
Pacient omorât din greșeală, cu sare de bucătărie
Noi acuzații de malpraxis la Spitalul Județean de Urgență Slobozia
Cazul medicului Ioan Mănăilă, în atenția Serviciului Anticorupție Ialomița

Comentariile cititorilor:


erata...la MAMAIE:
(14 Septembrie 2013, 14:56)
,,pe care tu, Franculetule, si Stavar LE-ATI facut"   Scuze......bătrånețea! O greseala recunoscuta, e pe  jumatatate iertata!
student medicina:
(14 Septembrie 2013, 13:33)
la  facultate,prof. ne spun:o sa ajungeti la ;abatoru ; din slobozia daca nu invatati!!!! judecati ce doctori ajung la acest spital!!!!:
anonim:
(14 Septembrie 2013, 12:52)
referitor la asistenta gineco  puneti vina pe greutatea femei  nu ca nu sinteti  competente    terminati posliceala sai gata v-ati facut asistene  si nu stiti sa bagati o branula  este plin spitalul de asistente ca voi                  daca as fi in locul tau nici nu as  mai fi comentat                                                                                     
MAMAIE:
(14 Septembrie 2013, 11:56)
Scuze, comentariul ,,profesoral" ce urmeaza nu  e pentru articol, e pentru UN MARE DOMN. Apropo, e asa de mare, ca ar avea nevoie de cezariana, la cel mai incapabil dr. ginecolog! Deci: 1.Nu este FRANCULUTU, E FRANCULETU!  2.Ciorba si tocanita mi le face femeia menajera! 3. Numai la mancare ai mintea obeza! 4. Familia mea e pe primul plan, apoi urmeaza ,,urmarirea" pe la usi, mai ales a FRANCULETULUI! 5.Ai vrea tu o nevasta MAMAIE, ca mine! 6. Ai descoperit tarziu  comentariile care te ating in ilegalitatile pe care tu si Stavar, le-ai facut! A NU SE UITA: uniforme, CIUREA......si le mai zic, ca nu mi-e frica de JUSTITIE! 7. Vezi-ti de industria ta de meditatii, dar nu mai scapi anul acesta! 8. Mai  du-te-n.......ca nu meriti atata atentie!
Adriana:
(14 Septembrie 2013, 09:41)
@dottore    Se simte ca esti om destept si, posibil, corect, dupa cum spui lucrurilor pe nume. Sunt de  acord si cu ortografia ta (mi-as dori ca toti fostii mei elevi sa scrie corect pentru ca eu ma straduiesc cu ei,  la clasa, nu la meditatii)......Ceea ce vreau sa adaug este ca degeaba iei atitudine, reclami, zici adevarul ,, mai sus"! Daca cel vinovat e UN MARE DOMN, nu-l atinge nici dracu (da, Doamne!). RAMAI CU ATITUDINEA, EL, ILEGALUL, CU SPAGA!!  Asa se-ntampla in scoli,de exemplu! Si eu consider ca omul trebuie sa spuna cand trebuie, in timp util, ce jigodisme i-au atins demnitatea si principiile de viata! DAR ciobanismele, primitivismul, marlaniile si, mai ales, interesele PERSONALE, vor mai fi timp indelungat pe plaiurile MARILOR DOMNI! SALUT INTERVENTIA @ dottore SI ÎL FELICIT PENTRU FELUL DE A GANDI!
dottore:
(14 Septembrie 2013, 00:30)
Eu inteleg si dramele umane si chiar disperarea pacientelor doctorului Manaila si a celorlalti pacienti care pe ultima suta de metri ca sa scape scot bani din buzunar sa-si salveze vietile. Totusi nu se procedeaza asa. Femei, mame si oameni in general nu mai stai cu frica in san si actionati atunci. Sunati la Politie, la Parchet, oriunde pentru a spune ceea ce vi s-a intamplat pentru ca lucrurile au ramas la stadiul acesta din cauza faptului ca nimeni n-a actionat. Pacienta era disperata a dat banii s-a facut bine sau nu si pe urma n-a mai interesat-o nimic. NU E NORMAL!!! Sa ne gandim ca prin dramele unei femei, care are norocul sa aiba bani, poate trece o alta amarata careia ii moare copilul sau moare chiar si ea impreuna cu el. Deci daca sunt in prezent situatii de genul ar fi foarte bine sa actionati si sa scoate la lumina, in cel mai util timp, toate aceste aspecte. Doctorul e raspunzator sa trateze pe toata lumea la fel, adica sa-i acorde ingrjiri pana cand se face bine. E dreptul fiecaruia la viata si la sanatate. Sunt doua drepturi garantate exclusiv de Constitutie. Nu va mai lasati dusi de val si luati atitudine. Degeba asteptam sa faca altii daca noi atunci cand avem ocazia nu facem ceva. Poate vorbele mele sunt prea mari, insa sa ne gandim ca drama acestei femei i se poate intampla oricui. Rusine mare doctorului pentru ceea ce a facut !!! Felicitari ziaristilor pentru ca au scos la iveala acest caz si daca vor sa ia aminte ca mai sunt si altele !!!
liza:
(13 Septembrie 2013, 23:26)
asa fetelor vb, vb,..... ce credeti ca nu se stie pe sectie care-i face excrocului de dr. cartile? ha ha sau va pare rau ca o sa va cam scada ciubucul?
COCO:
(13 Septembrie 2013, 23:03)
LA PUSCARIE CU SPAGARIII ...sa recunoastem ca si noi avem o mare parte din vina cum intram la doctor...cu bani in dinti....OPRITIVA ODATA NU MAI DATI SPAGA
dana:
(13 Septembrie 2013, 22:55)
Mirela si cel fara nume , de unde stiti voi ca nu a vrut sa faca cezariana ? chiar in acea noapte a cerut medicului sa-i faca cezariana si el nu a vrut. nu mai vb daca nu stiti , si el medic fiind trebuia sa-si dea seama  la cat era de mare copilul ca  trebuie sa o opereze dar varsta isi spune cuvantul, cred ca s-a plictisit
ASISTENTA GINECO:
(13 Septembrie 2013, 21:44)
BAI NESTIUTORILORRRRR,,VA SPUN CLARRRR...144KG CANTAREA ACEASTA FEMEIE...CHIAR SUFEREA DE OBEZITATE MORBIDA..ARATA CA DRACUU...LA 30ANI..NU STIU CUM A DUS SARCINA PANA LA TERMEN...NU ZIK K NU E SPAGAR MANAILA ROSCATU DAR NU ESTE NUMAI EL DE VINAAA..E SI OBEZA K A REFUZAT CEZARIANA
elevul Adrianei:
(13 Septembrie 2013, 20:40)
Tovarasa profesoara Adriana, lectiile de limba romana ar trebui sa le tii la clasa, dar acolo ai alte preocupari... Alte treburi nu ai? N-ai si tu familie, barbat, copil? N-ai si tu de facut o ciorba, o tocana? Nu stii decat sa dai "lectii" pe net, sa-i pui la punct pe cei care au alte opinii, sa-l balacaresti la tot pasul de Francutu ( care, fie vorba intre noi, e un mare domn! despre tine nu pot afirma ca esti o mare doamna, sorry !!!), Du-t, femeia lui Dumnezeu si vezi-ti de copil, de casa, de barbat, de elevi si mai lasa dracu' net-ul! Zici ce esti Oracolul din ... . Te pricepi la toate, le stii pe toate, iti dai cu parerea despre orice. Ne-am saturat de tine, MAMAIE!!!
un om patit:
(13 Septembrie 2013, 17:37)
In anul 2009 jegosul asta de doctor i-a facut sotiei mele o injectie de declansare a sarcinii dupa care i-a spus ca nu are dilatatie si singura varianta ramane cezariana. Ne-a cerut 1500 lei ptr el , 500 lei ptr mana a 2-ua si 200 ptr anestezist. Si ca ne asteapta in 15 min in biroul lui sa ii dam raspunsul. Daca avem banii se apuca de cezariana , iar daca nu putem sa facem ce vrem. Ne-a spus citez "puteti sa mergeti la bucuresti sa nasteti dar nu uitati ca aveti o injectie de declansare facuta. Asa ca am fost obligati sa facem plata. La puscarie cu el.
dumi:
(13 Septembrie 2013, 17:16)
EU N-AM SA POT MULTIMI NICIODATA PERSONALULUI MEDICAL DIN SPITALUL SLOBOZIA. DIN 1984 SI PANA AN 2009 DE N ORI PERSONALUL MEDICAL MI-A SALVAT SOTIA DIN BRATELE MORTII.   PANA AN NOV 2009 CAND DUMNEZEU A HOTARAT ALTCEVA.   E GREU SA ACCEPTAM CA DUMNEZEU NU NE CONSULTA CAND IA O DECZIE
un om patit:
(13 Septembrie 2013, 16:02)
In anul 2009 jegosul asta de doctor i-a facut sotiei mele o injectie de declansare a sarcinii dupa care i-a spus ca nu are dilatatie si singura varianta ramane cezariana. Ne-a cerut 1500 lei ptr el , 500 lei ptr mana a 2-ua si 200 ptr anestezist. Si ca ne asteapta in 15 min in biroul lui sa ii dam raspunsul. Daca avem banii se apuca de cezariana , iar daca nu putem sa facem ce vrem. Ne-a spus citez "puteti sa mergeti la bucuresti sa nasteti dar nu uitati ca aveti o injectie de declansare facuta. Asa ca am fost obligati sa facem plata. La puscarie cu el.
anonim:
(13 Septembrie 2013, 15:02)
acum doi ani si jumatate o cunostinta de a mea din provincie a mers  la spital sa nasca,avand neaparat nevoie de o operatie de cezariana ptr ca avea hemoglobina foarte mica si nu avea voie sa nasca normal,doctorul manaila stiind perfect acest lucru ptr ca ea era pacienta lui de la inceputul sarcinii.in momentul in care  a ajuns la termen fata a mers s

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Joi 04 Iun 2026
284 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Unirea Urziceni vs Liverpool

Unirea Urziceni vs Liverpool

Ghinion teribil pentru Unirea Urziceni la tragerea la sorți Europa League. Singura echipă din România calificată în primăvara europeană, Unirea Urziceni, și-a aflat adversarul din «16»-imile Ligii Europa ...[citește_toată_știrea]

18 Decembrie 2009, 15:09
(12077 vizualizări - 0 comentarii)


ANM-Sîmbătă și duminică, în sud-est reîncep ninsorile

Prognoza meteorologică pe următoarele trei zile, potrivit Administrației Naționale de Meteorologie, prevede că în cursul zilei sîmbătă, 19 decembrie, în cursul nopții și duminică, 20 decembrie, în sud ...[citește_toată_știrea]

18 Decembrie 2009, 14:13
(11389 vizualizări - 0 comentarii)


DRUMURI ÎNCHISE

DRUMURI ÎNCHISE

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița informează că peste 150 de polițiști, din care 34 din structurile de siguranță rutieră, sînt angrenați în măsuri de deblocare/dirijare a traficului rutier ...[citește_toată_știrea]

18 Decembrie 2009, 12:00
(13115 vizualizări - 0 comentarii)


Jandarmii ialomițeni, în sprijinul oamenilor înzăpeziți

Jandarmii ialomițeni, în sprijinul oamenilor înzăpeziți

Peste 25 de jandarmi din cadrul Detașamentului Urziceni au acționat, în zilele de 16 și 17 decembrie a.c., pentru deszăpezirea participanților la trafic surprinși de viscol. Pe segmentul de șosea Urziceni ...[citește_toată_știrea]

18 Decembrie 2009, 11:52
(11767 vizualizări - 1 comentariu)


Brazi confiscați la Fetești

Brazi confiscați la Fetești

8 brazi pentru care nu existau documente de proveniență potrivit legii au fost confiscați de polițiștii feteșteni. Aceștia au acționat joi, 17 decembrie a.c., pe raza municipiului pentru prevenirea și combaterea ...[citește_toată_știrea]

18 Decembrie 2009, 11:47
(10674 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea SPORT a fost actualizată!

Nu ratați cele mai noi articole despre sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

18 Decembrie 2009, 11:40
(14780 vizualizări - 0 comentarii)


În Ialomița se circulă în condiții de iarnă

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița informează că pe majoritatea arterelor de pe raza județului Ialomița se circulă în condiții de iarnă. Nu există tronsoane de drum închise circulației, traficul ...[citește_toată_știrea]

17 Decembrie 2009, 14:46
(12117 vizualizări - 0 comentarii)


Hoți din mașini, prinși în flagrant

Hoți din mașini, prinși în flagrant

Polițiștii au identificat un grup format din patru suspecți, acuzați că au acționat pe raza municipiului Slobozia și orașului Țăndărei, săvîrșind zece furturi din autoturisme. În cursul zilei de miercuri ...[citește_toată_știrea]

17 Decembrie 2009, 14:44
(11936 vizualizări - 0 comentarii)


Viscolul-41 de localități fără energie electrică, Slobozia fără apă

Potrivit subprefectului Gigi Petre, «viscolul a afectat rețelele electrice din întreg județul Ialomița, parțial sau integral 41 de localități rămînînd fără energie electrică». «Noaptea trecută a fost un ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2009, 16:28
(11281 vizualizări - 0 comentarii)


Camioanele de peste 7,5 tone, interzise în trafic de prefectul Teculescu

Camioanele de peste 7,5 tone, interzise în trafic de prefectul Teculescu

Din cauza blocajelor din trafic, prefectul Mădălin Teculescu a emis astăzi, la orele 10,45, o dispoziție prin care interzice circulația autovehiculelor cu o greutate mai mare de 7,5 tone pe raza județului ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2009, 14:47
(11482 vizualizări - 0 comentarii)


Permanență 24 din 24 la sediul DSV

Printr-un comunicat de presă, Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează că, în perioada 19 decembrie 2009-3 ianuarie 2010, în scopul prevenirii apariției unor evenimente ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2009, 14:37
(12797 vizualizări - 0 comentarii)


Atenționare pentru șoferi

Atenționare pentru șoferi

Polițiștii ialomițeni avertizează conducătorii autovehiculelor de mare tonaj că la intrare în localitățile Slobozia și Urziceni au fost instituite filtre ce restricționează accesul mașinilor neechipate ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2009, 16:55
(10067 vizualizări - 1 comentariu)


Bătrân omorât pe loc

Bătrîn omorît pe loc

În localitatea Coșereni s-a produs un accident de circulație soldat cu decesul unui pieton. Astfel, luni, 14 decembrie a.c., în jurul orelor 18,00, pe DN 2, un pieton, în timp ce se angajase în traversarea ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2009, 14:37
(12163 vizualizări - 0 comentarii)


Amenzi în trafic de peste 500 de milioane

Serviciul Rutier Ialomița a monitorizat, în perioada 7-13 decembrie 2009, traficul rutier pe toate arterele importante ale județului. Astfel, polițiștii au aplicat 207 sancțiuni contravenționale, 109 dintre ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2009, 14:28
(11738 vizualizări - 0 comentarii)


Birou pentru eliberarea de caziere judiciare, la Urziceni

De marți, 15 decembrie a.c., și municipiul Urziceni are un Birou pentru eliberarea de certificate de cazier judiciar. Așadar, de la orele 14,00, la sediul Poliției Municipiului Urziceni, a fost inaugurat ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2009, 14:18
(15307 vizualizări - 0 comentarii)


Selecție pentru studenții care doresc să lucreze în Germania

Agenția Municipală pentru Ocuparea Forței de Muncă București anunță organizarea selecției pentru studenții care doresc să desfășoare o activitate lucrativă pe teritoriul Germaniei pe perioada vacanței de ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2009, 13:40
(10974 vizualizări - 0 comentarii)


«Sărbătoarea colindului», la Slobozia

«Sărbătoarea colindului», la Slobozia

Vineri, 18 decembrie, autoritățile locale dau startul sărbătorilor de iarnă. Anul acesta, Consiliul Județean Ialomița, Centrul Județean pentru Promovarea Culturii Tradiționale, Consiliul Local Slobozia ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2009, 13:38
(10248 vizualizări - 0 comentarii)


Polei și zăpadă

Polei și zăpadă

În Ialomița se acționează deja cu 16 utilaje dotate cu lamă și răspînditori material antiderapant și 6 unimoguri, fiind permanent ținută legătura cu reprezentanții Secției de Drumuri Naționale Ialomița ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2009, 13:36
(12029 vizualizări - 0 comentarii)


Direcția Sanitară-Veterinară atenționează

Direcția Sanitară-Veterinară atenționează

Printr-un comunicat de presă, Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița atenționează populația, în scopul prevenirii de îmbolnăvire cu Trichinella spiralis (Trichineloză). Astfel ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2009, 13:22
(14535 vizualizări - 0 comentarii)


Locuri de muncă în Anglia

Locuri de muncă în Anglia

Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă, prin Direcția EURES, va organiza anul următor, o bursă a locurilor de muncă sezoniere în sectorul agricol din Marea Britanie. Marea Britanie are nevoie ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2009, 16:47
(14315 vizualizări - 1 comentariu)


Cod GALBEN, din 15 decembrie

Cod GALBEN, din 15 decembrie

În intervalul 15-17 decembrie 2009, județul Ialomița intră în Cod GALBEN, de ninsoare abundentă. Potrivit ANM, «începînd de marți, 15 decembrie, orele 12,00, va ninge în toate regiunile ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2009, 15:35
(11769 vizualizări - 0 comentarii)


La volan fără permis

La volan fără permis

În după amiaza zilei de vineri, 11 decembrie a.c., în jurul orei 16,30, polițiștii au depistat pe DN21, în afara municipiului Slobozia, un bărbat în vîrstă de 31 ani, în timp ce conducea un autoturism, ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2009, 15:22
(13387 vizualizări - 0 comentarii)


Suspect de furt, identificat

Sîmbătă, 12 decembrie 2009, în jurul orelor 14,00, polițiștii din Armășești au fost sesizați de un prahovean ce deține o casă de vacanță pe raza comunei că, în zilele trecute, persoane necunoscute i-ar ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2009, 15:19
(12314 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente rutiere

Accidente rutiere

O persoană și-a pierdut viața și alte șase au suferit vătămări corporale în acest week-end după ce au fost implicate în evenimente rutiere produse pe drumurile publice din Ialomița. • Astfel, primul eveniment ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2009, 15:17
(11577 vizualizări - 0 comentarii)


Fiul generalului Amza-sinucidere, accident sau crimă?

Fiul generalului Amza-sinucidere, accident sau crimă?

Sinucidere, accident sau crimă? Vineri, 11 decembrie, după-amiaza, unul dintre profesorii Universității particulare Nicolae Titulescu din Bucuresti s-a zdrobit de asfalt, dupa ce a căzut de la 10 metri ...[citește_toată_știrea]

12 Decembrie 2009, 08:32
(52554 vizualizări - 16 comentarii)


Au profitat de neatenția vînzătoarei și au furat banii

Polițiștii au fost sesizați marți, 8 decembrie 2009, prin 112, cu privire la faptul că persoane necunoscute au sustras o sumă de bani dintr-un magazin alimentar. Cercetările demarate au indicat că, în urmă ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2009, 16:51
(10855 vizualizări - 0 comentarii)


«Contestația PSD, doar un joc de imagine»

«Contestarea rezultatului alegerilor din 6 decembrie nu este decît un joc de imagine al PSD, care vrea doar să-și explice eșecul electoral prin faptul că au fost furați la urne» se arată într-un comunicat ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2009, 16:37
(11287 vizualizări - 0 comentarii)


Marea Debarasare, reluată

Marea Debarasare, reluată

Sîmbătă, 5 decembrie 2009, s-a reluat campania națională Marea Debarasare. Campania continuă să transmită populației mesajul inițial, creîndu-se astfel obișnuința de a se debarasa de deșeurile electrice ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2009, 16:21
(12469 vizualizări - 0 comentarii)


APIA eliberează adeverințe

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a eliberat peste 30000 de adeverințe pentru beneficiarii formelor de sprijin gestionate deAPIA și care intenționează să acceseze credite de la băncile ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2009, 15:56
(13745 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea SPORT a fost actualizată!

Nu ratați cele mai noi articole despre sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2009, 18:24
(16811 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Mmm în Podurile peste râul Ialomița din Bucu și Țăndărei se închid pentru reparații Mary în Prioritatea administrației Potor: deschiderea parcării subterane din Piața Revoluției! Mary în Administrația Potor vrea un nou front de captare pentru alimentarea cu apă a Sloboziei casă Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 3 iunie 2026 Gogu în Podurile peste râul Ialomița din Bucu și Țăndărei se închid pentru reparații garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 3 iunie 2026 JALE ion în Administrația Potor vrea un nou front de captare pentru alimentarea cu apă a Sloboziei Nicolae în Podurile peste râul Ialomița din Bucu și Țăndărei se închid pentru reparații @Muza(kk)Verde în Episcopia Sloboziei și Călărașilor acuză Garda de Mediu Ialomița de «inacțiune» Guzganu în Podurile peste râul Ialomița din Bucu și Țăndărei se închid pentru reparații Mary în Episcopia Sloboziei și Călărașilor acuză Garda de Mediu Ialomița de «inacțiune» Misu în Episcopia Sloboziei și Călărașilor acuză Garda de Mediu Ialomița de «inacțiune» Ioana în Episcopia Sloboziei și Călărașilor acuză Garda de Mediu Ialomița de «inacțiune» apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 3 iunie 2026 Piața în Administrația Potor vrea un nou front de captare pentru alimentarea cu apă a Sloboziei Mary în Instituțiile de mediu refuză autorizarea unei investiții în energie verde de 400 milioane de euro Mary în O nouă groapă pe bulevardul Unirii din Slobozia Mary în «Premierul demis Bolojan să înceteze „sinecuriada“ din instituțiile guvernamentale!» Mary în Episcopia Sloboziei și Călărașilor acuză Garda de Mediu Ialomița de «inacțiune» ATeReul în Instituțiile de mediu refuză autorizarea unei investiții în energie verde de 400 milioane de euro

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...