Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

REPORTAJ

CARITAS cu ganoderma

CARITAS cu ganoderma

De vreo trei săptămîni de zile, la Slobozia, s-a deschis un coffe-club inedit. Pe bază de recomandare intri, bei cafea și, dacă ești suficient de disperat, intri într-o afacere de tip network. E simplu, e ușor, e cafea cu ganoderma la prețuri fără concurență. Adică 265 de euro pentru pachetul bronze, 580 de euro pentru pachetul silver și 1400 de euro pentru pachetul gold...

Asociația băutorilor de cafea cu ganoderma
«Nu vreți să beți o cafea moca?». Vrem, cum să nu! Așa că la 18,30 trecute fix, ne prezentăm la Restaurantul Central din Slobozia. Înăuntru, cafea e pe bani. Întrebăm un chelner unde e cafeaua moca... Se vede pe el că-i e lehamite de mocangii ca noi, dar ne îndrumă către barul de la recepția hotelului. Acolo, cafeaua e într-adevăr gratis, dar sîntem întrebați de recomandare. Inventăm la repezeală un nume. Gazda pare contrariată, dar ne permite să ne așezăm. După 3 minute, o duduie care avea să se recomande ca fiind Ioana, asistentă medicală în devenire, ne întreabă dacă vrem o cafea șmecheră. Nu, vrem una strong, ca vecina de masă, șomeră de meserie. Serviabilă, Ioana revine și ne pasează cafeaua cerută. Are un decolteu generos, așa că bem fără să mai punem întrebări. Sîntem vreo 20 și toți facem la fel. Bem cafea moca. După o jumătate de oră, patru feluri de cafea băută, și trei imagini cu decolteul Ioanei stocate pe retină (a patra oară am ratat!), înțelegem de ce primim cafeaua gratis. «Sînt Ioana Cătălina (...) și în această seară  voi fi gazda dumneavoastră. Am să vă prezint o persoană dragă mie, pe doamna Daniela Cristocea, care va fi primul vorbitor. Ea vă va prezenta produsele și compania!». Daniela Cristocea e o doamnă între două vîrste, are o voce tabagică și a adus cafeaua cu ganoderma în Slobozia: «Compania Organo Gold a luat ființă acum 4 ani în Canada și a pătruns acum doi ani în Europa. (...) Produsele pe care le distribuie sînt cafeaua neagră, cafeaua cu lapte, cu 20% smîntînă și fructoză, recomandată și copiilor și produsul cel mai consumat, cafeaua Mocha». Doamna Daniela bea cele trei feluri de cafea, plus ceaiul verde distribuit de firmă, la orice oră din zi și din noapte. Doarme neîntoarsă, și-a reglat circulația, digestia și... ne explică cum ganoderma din cafea scanează organismul, identifică ce nu funcționează bine și repară. După Daniela, care insistă să ne tutuim, urmează o duduie care recomandă cafea latte. Băută și dimineața și seara! Vine rîndul lui Antonio Ene, bucureștean căruia doctorul i-a interzis cafeaua. Și el bea acum trei-patru cafele cu ganoderma și se simte perfect. În plus, de cînd a intrat în afacere, nu mai plătește el cafeaua, ci cafeaua îl plătește pe el.  Îl înlocuiește Rafael Feraru, fost cadru militar, actualmente lăutar, proprietar a două coffe-cluburi în București și Ploiești, unde servește gratis cafea cu ganoderma. E fericit ca un cintezoi și ne mărturisește că e un mare cafegiu: «Cafeaua cu ganoderma face din cafeaua normală, acidă, cafea alcalină și, în plus, te ajută să dormi. (...) Și, ca să nu vorbesc doar eu despre experiența mea, invit pe unul dintre dumneavoastră să povestiți despre întîlnirea dumneavoastră cu această cafea. Sau să povestiți mîine cuiva despre ce vi s-a întîmplat aici! Simplu, nu?!».

Apostolii Organo Gold
După o altă jumătate de oră de prăpovăduit deliciile cafelei și beneficiilei ciupercii ganoderma lucidum, care valora pe vremea împăraților Chinei greutatea ei în aur, partenerii Organo Gold se opresc. Sala e paralizată, ca prada șerpilor cu clopoței. Doi șomeri, nou veniți, se decid instantaneu să-și unească forțele pentru a-și deschide propriul coffe-club. Două gospodine, singure la masă, se scotocesc în poșete. Noi ne surprindem numărînd în gînd cîte zile au mai rămas pînă la salariu. Numai vecina din dreapta, impasibilă, mai comandă o cafea șmecheră. «La mine e a treia zi. Eu nu cumpăr nimic. Le beau cafeaua și mă duc acasă. Și mai vin și săptămîna viitoare!». Ne lepădăm de ea și îl urmăm pe Antonio Ene în sala de conferințe. Sîntem doar jumătate din cei care am băut cafeaua. Urmează un curs mitraliat despe Organo Gold, cafea, ca cel de-al doilea cel mai vîndut produs după petrol și pachetele bronze, silver și gold, pașaportul către un viitor mai bun... După ce ne-a promis sănătate și tinerețe veșnică cu ganoderma, Antonio Ene ne promite  bani. Munți de bani, piramide de bani, totul într-o rețea network «pe două picioare», care are un nivel de dezvoltare exploziv, care depășește Microsoft și Facebook. Intrăm în fibrilație, visăm bani, ne închipuim urcînd ierarhia Organo Gold... Sîntem safiri, rubini, diamanți, conducem Mercedes-urile oferite de firmă pentru liderii meritorii... După 40 de minute, storși de vlagă, ieșim din sală cu picioarele tremurînde. Unii rămîn să cumpere. Pachetul bronze la 265 de euro, pachetul silver, la 580 de euro și pachetul gold la 1400 de euro. Sîntem invidioși, neputința ne roade ca un vierme. Rafael Feraru e mai vesel decît la prezentare. Unul dintre amatorii de cafea gratis l-a recunoscut și l-a arvunit pentru o nuntă, toamna viitoare! Pe bani! Acasă, surfăm înnebuniți internetul, ca să aflăm mai mult. Pe youtube, Holton Buggs, vicepreședinte de vînzări la Organo Gold, promite viitorilor apostoli ai afacerii din America de Nord același lucru. Numai că acolo pachetul bronze e doar 59 de euro. Pardon, de dolari! Ne izbește gîndul că și Caritas-ul a început la fel la Slobozia. Dat dracului Antonio ăsta, pe onoarea noastră!

18 Noiembrie 2013, 06:55 (605898 vizualizări - 690 comentarii)

Comentariile cititorilor:


Andrei:
(6 Aprilie 2014, 14:20)
Si daca tot ce se spune despre ganoderma este adevarat cat la % contine un pliculet de cafea ganoderma? Sa fim seriosi trebuie sa bei in cantitati industriale ca sa isi faca efectul.
Alex:
(6 Aprilie 2014, 14:16)
Nu sunt nici pro nici contra. Dar toata lumea care nu este de acord vorbesc de inselatorie. Cu ce iti da teapa. Si eu am fost de curand la 2-3 coffe club si nu cred nimic din ganderma ma ajuta sa slabesc, create imunitatea sau devi mai tanar. Asa cum spuneti si voi zici ca sunt hipnotizati sau drogati. Dar eu as incerca macar odata sa cumpar pachetul bronz daca iese ceva merg mai departe daca nu imi beau cafeaua care am cumparato si merg mai departe... Nu? Ce este adevarat eu care fac sala dupa 2 cafele m'am simtit super energic dar sa fie oare cafeaua sau autosugestia minti? Ce parere aveti.
Cristi:
(6 Aprilie 2014, 12:53)
Asa este!ORGANO GOLD =HOTIE.MLM sunt ok .dar Organo Gold e piramida .frauda .Ei vor sa faca sa para mlm ,dar nu este.Fugiti cand suneti invitati la coffee cluburi.Va vor inconjura toti cara fac parte din organo gold sa va zapaceasca.Nu va lasati prada acestor false oferte!
Ion:
(6 Aprilie 2014, 12:44)
Incercati sa va feriti de Organo Gold!Se vede clar ca sunt in faliment si ilegalitate!Aceasta companie pe langa faptul ca fura banii oamenilor le FURA VIATA.Ar trebui verificati ,amendati si inchisa firma.Stiu oameni care aveau familii si acum nu le mai au din cauza lor ca i-au pacalit pe prosti ca se vor imbogati.acestia au crezut si s-au indepartat de familii si prieteni mai ales de cei carora le spuneau ca nu este bine ce fac..SUNT HIPNOTIZATI!Nu mai vad realitatea,nu vad decat bani.Sper ca nu vor mai exista oameni care sa fie pacaliti INDEPARTATI DE PRIETENI.IUBITI SI FAMILII.
cafeasanatoasa.info:
(6 Aprilie 2014, 12:01)
Aceasta companie doreste sa prosteasca oamenii prin practicile lor ilegale si sa isi bata joc de cuvantul MLM. 1. Industria MLM este reglementata in Romania, iar companiile CORECTE, sunt inregistrate si platesc taxe si impozite, iar produsele sunt autorizate de Ministerul Sanatatii. 2. Compania Organo Gold a furat ideea din Malaezia, acolo este un micolog care a pus pe picioare afacerea cu ganoderma care este prezenta in toata lumea: Europa, USA si Australia, respectand toate standardele de calitate si sanatate. In USA, acesti Organo Gold au deturnat compania din Malaezia, au falimentat-o in USA, au plecat cu toate informatiile si si-au construit aceasta companie.  3. Ganoderma are multe proprietati, insa este foarte mult copiata si falsificata; peste 900 studii independente atesta acest lucru, se poate vedea aici: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed?term=ganoderma%20lucidum
Coca:
(5 Aprilie 2014, 17:19)
Schimba-ti cafeaua ,schimba-ti viata !Aceasta este deviza celor care  distrug vietile oamenilor.Bataie de joc.Dar uite ca tine la unii fara creier care se lasa usor manipulati .
Toli:
(5 Aprilie 2014, 10:10)
Stiu multi oameni care si-au pierdut prietenii intrand in aceasta masonerie Organo Gold.Feriti-va!O sa regretati mai tarziu cand veti vrea prietenii inapoi iar ei va vor ocoli.Acesta este rezultatul creierelor spalate.Observati cum cei de la Organo Gold spun acelasi lucruri,despre ganoderma .sunt zapaciti ca acolo i-au inebunit cu lucruri despre aceasta ciuperca.Habar nu au despre ce vorbesc,repeta poezia,Ca papagalii!Nu exista nimic miraculos in cafea asta,totul este o minciuna.In plus medicii din SUA spun ca este chiar daunatoare.
Ana:
(4 Aprilie 2014, 20:18)
Tare!Cei de la Organo Gold se incurajeaza singuri unii pe altii ca nu este țeapaRidicol!Sa-și bea singuri cafeaua ,dar sa lase oamenii in pace cu prostiile lor!Li se strica treaba si urla disperati ca lupii in padure.
smilecarli:
(4 Aprilie 2014, 09:05)
Eu chiar va multumesc pentru reclama.Va incurajez sa mai scrieti articole, sa mai veniti in cafenele si chiar sa mai invitati si alti colegi gazetari care sa isi dea seama de "marea teapa" si sa scrie despre ea. Apoi ne dorim multe pagini de comentarii in urma carora oamenii sa devina curiosi despre ce inseamna Ganoderma, sa citeasca pe google cele 3 milioane de paginii despre aceasta planta care se gaseste inclusiv in plafar sub forma de capsule, apoi sa studieze despre compania Organo Gold si uite asa s-a facut reclama din gura in gura sau, mai bine zis, din tastatura in tastatura :)). Apropo de secta, noua ne-au crescut aripi, intinerim pe zi ce trece si in cadrul intalnirilor devenim frenetici,facem adevarate orgii  oameni buni, nu ati mai vazut asa dezmat!!! Veniti sa va convingeti dar luati scutul antienergetic cu voi si spada lui Jedi pentru a va apara de sectantii din prima camera care va pandesc sa va ia banii din buzunare!!! Va iubesc si va astept la o cafea pe toti, neconditionat, sa dezbatem subiectul pe fapte si pe degustarea aceste cafele , caci acesta este scopul coffe club-urilor: oamenii sa se simta bine si sa afle informatii despre o cafea noua.
Marian;:
(3 Aprilie 2014, 11:25)
Buna ziua,sincer eu beau aceasta cafea de 3 luni si chiar merge bine atat financiar cat si din punct de vedere al sanatatii.Daca aveti alt ceva de facut nu veniti la cofi club,mie chiar i-mi merge bine,va urez zile frumoase de gandire.
Mari:
(2 Aprilie 2014, 21:37)
- De ce cafeaua este ambalata in pliculete? Foarte simplu: pentru a pastra prospetimea cafelei si a ganodermei la fiecare ceasca de cafea pe care ti-o prepari (nu sunt MOSTRE!!! Pur si simplu compania Organo Gold a ales aceasta solutie de ambalare din motivul invocat mai sus). - In America pachetul Bronze costa 59$? Gresit!! In USA pachetul Bronze costa 150$ (49,95$ costa numai mapa (Business Entry Kit)) la care se mai adauga si niste taxe de livrare. Pentru cine nu crede, sa vina la un Coffee Club si sa ceara explicatii la organizatori. Vor vedea cu ochii lor aceste lucruri. Fapte si nu vorbe... - Sistem piramidal???  Caritas cu cafea??? Nimic mai neadevarat!!! La Caritas plateai niste bani (nu primeai nimic in schimb, decat o chitanta!!!) si trebuia sa vii dupa o perioada de timp sa incasezi de 6 sau de 10 ori mai multi, daca iti mai venea randul. La Organo Gold platesti un pachet de intrare si primesti in schimb CAFEA. Unde este Caritasul aici?  Bag de seama ca multa lume nu stie sau nu a aflat inca de Network Marketing. Pentru cei care nu stiu sau nu au auzit, le spun ca nu a fost inventat astazi. El functioneaza deja de peste 30 ANI. Companii precum AMWAY, NuSKYN, HERBALIFE, AVON, ORIFLAME etc. functioneaza in retele de Network Marketing. Partea buna la Organo Gold este ca sistemul ei de retea Network Marketing este cel mai performant, este ultima noutate in materie de MLM. Daca veti participa la un Business Meeting, veti intelege ca Organo Gold nu este sistem piramidal pentru faptul ca esti platit atata timp cat muncesti. Daca nu muncesti, nu esti platit! Simplu! Inainte de a trage o concluzie, luati-va informatia personal pana la capat... Participati la un Coffee Club si un Business Meeting. Nu aplecati urechea la ce spun unii neinformati... 
Gina:
(2 Aprilie 2014, 16:11)
Ai dreptate si uite a scris oameni in loc de oamenii :Biu ai trecut vreodata pe la scoala?Mai ai o multime de greseli gramaticale ,dar iti dam ca tema pt acasa sa le corectezi singur.Daca nu poti cauta pe net si ia gramatica de la capat.Este cam grea ca nu este pt oricine pe cand minciuna si hotia sunt la indemana oricui .nu?Aceste persoane le gasiti numai la Organo Gold!
Vlad:
(2 Aprilie 2014, 15:53)
Biu consuma tu ganoderma ,dar lasa-i pe altii in pace si nu le mai vinde gogosi sa iti scoti tu comision pe seama altora!
Cristina:
(2 Aprilie 2014, 15:51)
Tu Biu cred ca ai lipsit de la ora de romana dar ai invatat sa spui poezii pentru prosti si asta vad ca stii foarte bine.De ce nu te faci biolog daca ai atatea date despre ganoderma?Esti PENIBIL!
Coca:
(2 Aprilie 2014, 14:34)
Dezbinati familii si prietenii ,șarlatanilor!Ciuperca minune!MIZERII

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Joi 06 Aug 2026
238 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJFP Ialomița: Luni, 20 mai 2024, termen-limită pentru depunerea unor declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că luni, 20 mai 2024, este termenul-limită de depunere al următoarelor declarații, în scopul notificării organului ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2024, 10:30
(13724 vizualizări - 0 comentarii)


Case în flăcări la Făcăeni și Gheorghe Lazăr

Case în flăcări la Făcăeni și Gheorghe Lazăr

În cursul zilei de marți, 14 mai a.c., în jurul orelor 18,00, trei echipaje de pompieri din Fetești, cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD, au intervenit pentru ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2024, 10:10
(5019 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 128,64 milioane de lei, încasări la bugetul de stat în luna aprilie 2024

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat, în luna aprilie 2024, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 128,64 milioane de lei ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2024, 09:55
(12984 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Soluții digitale pentru clienți

RAJA Constanța: Soluții digitale pentru clienți

Pachetul Cont Client este accesibil non-stop și este sigur și ușor de utilizat prin platforma on-line Contul meu RAJA (accesibil de pe orice desktop) sau prin aplicația de mobil ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2024, 09:40
(9832 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Luna mai-luna promovării economiei sociale

Luna mai este luna promovării economiei sociale și este dedicată unor acțiuni de conștientizare a importanței dezvoltării acestui sector pentru întreaga societate. Dezvoltarea locală, cetățenia ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2024, 09:25
(9142 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: «Bursa Generală a Locurilor de Muncă»

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza vineri, 17 mai 2024, «Bursa Generală a Locurilor de Muncă», eveniment ce va avea loc la sediul Agenției Locale din ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2024, 11:30
(13188 vizualizări - 0 comentarii)


ANAF a publicat listele cu contribuabilii rău-platnici și bun-platnici

Administrația Județeană a Finanțelor Publice informează că au fost publicate, pe pagina proprie de internet a Agenției Naționale de Administrare Fiscală, listele de contribuabili persoane juridice care ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2024, 10:10
(6853 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Olimpiada Națională de Arte Vizuale, Arhitectură și Istoria Artei

Consiliul Județean Ialomița, în colaborare cu Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, Muzeul Național al Agriculturii din România, Liceul de Arte «Ionel Perlae» Slobozia și Uniunea ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2024, 09:55
(12663 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa la Dridu!

Vineri, 17 mai 2024, în intervalul orar 09,00-21,00, RAJA Constanța va sista furnizarea apei în comuna Dridu, pentru realizarea operațiunilor de mentenanță a instalațiilor destinate î ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2024, 09:50
(10425 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Cereri de plată pentru schema de ajutor de stat «Sprijin pentru prima împădurire și crearea de suprafețe împădurite»

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că în perioada 13 mai-5 iulie 2024 (inclusiv), beneficiarii Schemei de ajutor de stat «Sprijin pentru prima împădurire ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2024, 16:45
(16367 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Salonul Național de Artă Plastică «Atitudini Contemporane»

Centrul Cultural «Ionel Perlea» Ialomița, «TRUICART Events Brand» și Dan Tudor Truică-curator independent vă invită la vernisajul Salonului Național de Artă Plastică «Atitudini ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2024, 14:35
(6246 vizualizări - 0 comentarii)


Dridu: Incendiu la un garaj din cauza unui scurtcircuit electric

Detașamentul de Pompieri Urziceni a intervenit, cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD, pentru localizarea și lichidarea unui incendiu, produs la un garaj, în comuna ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2024, 12:55
(10980 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Dridu incendiu


Accidente la Stejaru, Fierbinți-Târg și Slobozia

Vineri, 10 mai a.c., în jurul orelor 13,00, dispeceratul ISU Ialomița a fost alertat despre producerea unui accident rutier, pe DN2A, în localitatea Stejaru, în care au fost implicate ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2024, 12:45
(4381 vizualizări - 0 comentarii)


DECES

DECES

Cu durere în suflet și profundă tristețe, anunțăm trecerea în neființă a domnului Ion Porumb. Pentru cei care doresc să-și ia un ultim rămas bun, trupul neînsuflețit ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2024, 12:30
(6821 vizualizări - 0 comentarii)


Forumul APPR: Organizarea unui protest la nivel național în data de 27 mai 2024

Forumul APPR: Organizarea unui protest la nivel național în data de 27 mai 2024

În numele membrilor săi, care împreună lucrează peste 1,2 milioane hectare, Forumul Agricultorilor și Procesatorilor Profesioniști din România (Forumul APPR), structură profesională ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2024, 17:20
(14832 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa la Maia!

Pentru a asigura calitatea serviciului de furnizare a apei potabile, echipele RAJA Constanța vor efectua lucrări periodice de întreținere a instalațiilor de înmagazinare a apei din comuna ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2024, 08:40
(8552 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Promovarea profesiei de polițist în rândul elevilor ialomițeni

IPJ Ialomița: Promovarea profesiei de polițist în rândul elevilor ialomițeni

Polițiștii ialomițeni desfășoară activități de promovare a profesiei de polițist, cu scopul de a informa tinerii interesați cu privire la procedura de recrutare. Astfel, polițiștii din cadrul Compartimentului ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2024, 16:10
(9434 vizualizări - 0 comentarii)


APIA eliberează adeverințe pentru beneficiarii măsurilor și intervențiilor gestionate în cadrul Campaniei 2024

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că începând de joi, 9 mai 2024, eliberează adeverințe pentru beneficiarii unor măsuri și intervenții implementate de ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2024, 15:40
(11002 vizualizări - 0 comentarii)


Albești: Ucis de prietenul de pahar

Un tânăr de 18 ani a fost arestat preventiv marți, 7 mai 2024, după ce în Sâmbăta Mare, 4 mai a.c., și-ar fi ucis prietenul de pahar. Cei doi au consumat alcool, iar între ei ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2024, 14:20
(7045 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Sprijin financiar în valoare de 2,66 milioane de lei pentru crescătorii de animale

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin intermediul Centrelor Județene, efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor (ameliorare rase), solicitat ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2024, 11:30
(11974 vizualizări - 0 comentarii)


Jandarmi mobilizați pentru sărbătorirea hramului Mânăstirii din Slobozia

Jandarmi mobilizați pentru sărbătorirea hramului Mânăstirii din Slobozia

Efective din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița și Grupării de Jandarmi Mobile Constanța vor fi angrenate, în perioada 8-14 mai 2024, în misiuni de asigurare a măsurilor ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2024, 10:45
(17977 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 500 mii de lei în minivacanța de 1 Mai

În perioada 1-6 mai 2024, polițiștii ialomițeni au intervenit la peste 530 de evenimente, majoritatea sesizate prin 112. Au fost aplicate peste 1400 de sancțiuni contravenționale, iar în ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2024, 15:00
(19529 vizualizări - 0 comentarii)


Locuințe în flăcări la Coșereni, Alexeni, Giurgeni, Rovine, Fetești și Slobozia

Locuințe în flăcări la Coșereni, Alexeni, Giurgeni, Rovine, Fetești și Slobozia

Sâmbătă, 4 mai a.c., echipajele operative de la Detașamentul de Pompieri Urziceni au intervenit, cu două autospeciale de stingere cu apă și o ambulanță SMURD, pentru lichidarea unui incendiu produs ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2024, 14:15
(15543 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Fetești, Cegani și Dridu

Pompierii din Fetești au intervenit la un accident rutier produs în municipiul Fetești, în eveniment fiind implicate două autoturisme cu două persoane pasagere. Echipajele SMURD și SAJ au ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2024, 14:10
(8193 vizualizări - 0 comentarii)


Episcopia Sloboziei și Călărașilor: Procesiune cu ocazia hramului Mânăstirii din Slobozia

Episcopia Sloboziei și Călărașilor: Procesiune cu ocazia hramului Mânăstirii din Slobozia

În perioada 8-14 mai 2024, cu binecuvântarea PS Vincențiu, Episcopia Sloboziei și Călărașilor organizează o serie de manifestări cu ocazia sărbătoririi hramului «Izvorul Tămăduirii ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2024, 13:55
(15777 vizualizări - 0 comentarii)


Muzeul Național al Agriculturii din România: Expoziția «Icoana-Suflet de Copil»

Muzeul Național al Agriculturii din România: Expoziția «Icoana-Suflet de Copil»

Muzeul Național al Agriculturii din România/Slobozia va vernisa expoziția «Icoana-Suflet de Copil». Evenimentul se va petrece miercuri, 8 mai 2024, de la orele 11,00, în organizarea ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2024, 09:20
(12721 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Muzeul Județean Ialomița!

Incendiu la Muzeul Județean Ialomița!

Un incendiu a izbucnit duminică, 5 mai a.c., la acoperișul Muzeului Județean Ialomița. Au intervenit mai multe autospeciale ale ISU Ialomița, încercându-se limitarea și localizarea flăcărilor ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2024, 14:55
(5304 vizualizări - 6 comentarii)


AJFP Ialomița: Rambursări TVA de 16,43 milioane de lei în trimestrul I 2024

AJFP Ialomița a rambursat, în trimestrul I al anului 2024, TVA în valoare de peste 16,43 milioane de lei. Administrația Județeană Finanțelor Publice Ialomița, prin structurile sale fiscal ...[citește_toată_știrea]

1 Mai 2024, 12:20
(15823 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Polițiști, jandarmi și pompieri, pe străzi de «1 Mai» și Sărbători Pascale

Peste 180 de polițiști din județul Ialomița vor fi la datorie, în slujba comunității, pentru asigurarea desfășurării în condiții de deplină ordine și siguranță publică a manifestărilor specifice ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2024, 14:50
(9696 vizualizări - 0 comentarii)


19 noi agenți de poliție la IPJ Ialomița

În cursul zilei de luni, 29 aprilie a.c., 19 agenți de poliție, absolvenți ai Școlii de Agenți de Poliție «Vasile Lascăr» Câmpina, și-au început activitatea în cadrul ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2024, 14:30
(10161 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Andrei în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița Andrei în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Ion Ion în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă FELICITĂRI în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă autoturism Seat Ibiza în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 22 iulie 2026 cetatean în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Eu în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița Deșteaptă-te ROMÂNE în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Fascinat în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! cetatean în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! cetatean în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița NELAMURITULE în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Azi, miercuri, de la 16 în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Cel care i nelamurit în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! mai baieti în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Independent? în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Maine de la ora 16 în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Ionica în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Neseriosul în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! slobozean în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...