Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ULTIMA ORĂ

IPJ Ialomița: Acțiuni preventive al polițiștilor în minivacanța de Rusalii

În perioada 22-24 iunie 2024, polițiștii ialomițeni vor fi la datorie pentru ca întreaga comunitate să se bucure în liniște și siguranță de minivacanța de Rusalii. Astfel, în această perioadă, oamenii legii se vor afla în stradă și în proximitatea locurilor unde au loc manifestări dedicate zilei sărbătoririi Rusaliilor. Zilnic, peste 100 de polițiști vor acționa pe raza județului Ialomița, împreună cu jandarmii ialomițeni și cu celelalte instituții cu atribuții în asigurarea ordinii și liniștii publice pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale, combaterea infracționalității stradale, a furturilor, precum și pentru identificarea persoanelor și bunurilor urmărite în temeiul legii.

 

 

 

21 Iunie 2024, 13:10 (1988 vizualizări - 5 comentarii)

Citiți și:
Pompierii și polițiștii ialomițeni, la datorie în minivacanța de Rusalii

Comentariile cititorilor:


OarecareDeOriunde:
(22 Iunie 2024, 18:59)
Pentru "asigurarea ordinii și liniștii publice pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale, combaterea infracționalității stradale" trebuiesc patrule periodice in stanga si dreapta, sa zic asa, bulevardelor si arterelor principale. Caci aceste lucruri nu se intampla in vazul tuturor si in "centrul atentiei" si mai ales cu Politia de fata - se intampla pe strazile adiacente bulevardelor, adica TOCMAI ACOLO UNDE NU SUNT PATRULE... Totusi, in pofida acestor "observatii" - nota 10+ pentru Politie si Politia Locala - super profesionisti, amabili, rapizi si eficienti. Chiar daca multe lucruri nu functioneaza in acest oras asa cum ar trebui, macar fortele politiei functioneaza - si poate asta este cel mai important si primul pas pentru ca si restul sa functioneze, sau macar sa inceapa...
Corcodel de la Dumitresti:
(22 Iunie 2024, 11:37)
MULTUMIM INDEPENDENT DE IALOMITA, PENTRU COMENTARIUL APROBAT. ASTA INSEAMNA LIBERTATEA PRESEI.
@Corcodele..:
(22 Iunie 2024, 09:43)
Schimba tastatura calculatorului ca e defecta: ti s-a blocat tasta pe majuscule plus ca nu mai respecta  multe reguli gramaticale..
Corcodel de la Dumitresti:
(21 Iunie 2024, 23:02)
MATALE ESTI PIFAN IN IALOMITA, ASA LE SPUNEAM SI SE SPUNE LA NOI VENITI INDIFERENT DE GRAD, CAND VIN INTR-O UNITATE NOUA. UNITATE FORMATA CU TABIETURI, PROTECTII ORDONATE DE FOSTII SEFI.  AM O RUGAMINTE CA SA VEZI CA VOI MURITI DIN INTERIOR, FA O APLICATIE TASTEAZA PE GOG POLITIA MUNICIPALA URZICENI, OK NUMAR TELEFON 0243 250 838.  SUNIIIIIIIIIIIIIIIIIIII, NUMAR NEALOCAT.  SUNI............... NUMAR NEALOCAT.  DE ASTA SUNA CETATENII LA 112, PENTRU NECOMPETENTA VOASTRA DE  A INSERA UN NUMAR DE CONTACT.  SUNT MULTE DE REZOLVAT IN IALOMITA, IALE TREPTAT. SA NU UITI SA OPREASCA AIA DE LA RUTIERA SI TIGANI DIN BARBULELESTI CAND CAUATA STINGATORUL, NU NUMA PE ROMANI. MERCII!
Corcodel de la Dumitresti:
(21 Iunie 2024, 22:37)
PERFECT INSPECTORE SEF DE LA PROTECTIA ANIMALELOR. DACA O FI CA LA ALEGERILE DE DUMINICA, CAND OAMENII TAI PLATITI DIN BANI NOSTRIII, NU AU VAZUT CA LA SECTIA 66 URZICENI, LA 5 METRI DE INTRAREA IN AREALUL SECTIEI ESTE UN AFIS ELECTORAL AL UNUI CANDIDAT CARE POATE INFLUENTA VOINTA DE VOT, ESTE PERFECT. DACA FACI DREPTI BINE LA CANCELARUL TANTAR, SE PATE SA RAMAI MANDATAR PE TARLA, DAR SUNT PRODUCATORII PLECATI IN DESTINATII, CARTI FALSE NU MAI SUNT SERINTE PASAPOARTE LE FACE TANDAREIUL, TE LASA ASTIA LA RENUMARAREA VOTURILOR.  SA NU LATRI MULT, TE PUP!