Miloșești: Bărbat mort după ce a căzut într-o fântână
În cursul zilei de sâmbătă, 26 februarie a.c., pompierii ialomițeni au intervenit într-o acțiune de recuperare a unei persoane căzută într-o fântână, la o adâncime de aproximativ 20 de metri. Intervenția
...[citește_toată_știrea]
27 Februarie 2022, 10:30
(6673 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 67 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița
Sâmbătă, 26 februarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 26141, fiind înregistrate 67 de noi cazuri
...[citește_toată_știrea]
26 Februarie 2022, 15:40
(9476 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 99 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița
Vineri, 25 februarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 26074, fiind înregistrate 99 de noi cazuri față
...[citește_toată_știrea]
25 Februarie 2022, 15:50
(10748 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 134 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița
Joi, 24 februarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 25975, fiind înregistrate 134 de noi cazuri față
...[citește_toată_știrea]
24 Februarie 2022, 15:30
(8951 vizualizări -
0 comentarii)
Silviu Mihai, noul președinte al Asociației Cultivatorilor de Cereale și Plante Tehnice Ialomița
Luni, 21 februarie 2022, Asociația Cultivatorilor de Cereale și Plante Tehnice Ialomița a organizat Adunarea Generală anuală, destinată alegerii conducerii Asociației, în urma expirării mandatului statutar
...[citește_toată_știrea]
23 Februarie 2022, 18:35
(5038 vizualizări -
1 comentariu)
Autorii unor «furturi», depistați într-o mașină la Andrășești
Patru persoane, bănuite de furt în județul Tulcea, au fost depistate în trafic, în cursul zilei de marți, 22 februarie a.c., de polițiștii ialomițeni, în cadrul unui filtru rutier pe DN2A. Astfel, în jurul
...[citește_toată_știrea]
23 Februarie 2022, 18:30
(3309 vizualizări -
0 comentarii)
Petrecere privată, întreruptă de polițiștii din Urziceni
Marți, 22 februarie a.c., în jurul orelor 21,00, polițiștii din Urziceni s-au sesizat din oficiu cu privire la faptul că la domiciliul unui bărbat, în vârstă de 43 de ani, din Urziceni, este organizat un
...[citește_toată_știrea]
23 Februarie 2022, 18:25
(3118 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: Acțiuni preventive dedicate siguranței tinerilor
Marți, 22 februarie a.c., polițiștii din Fetești au acționat pe lina prevenirii faptelor cu violență, a delincvenței juvenile și victimizării minorilor în zona unităților de învățământ, a abandonului și
...[citește_toată_știrea]
23 Februarie 2022, 18:15
(2015 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Amenzi de peste 60000 de lei
În ultimele 24 de ore, polițiștii au intervenit la 66 de evenimente, dintre care 61 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, constatându-se 8 infracțiuni. Pentru abaterile de la normele
...[citește_toată_știrea]
23 Februarie 2022, 18:05
(1475 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 121 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița
Miercuri, 23 februarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 25841, fiind înregistrate 121 de noi cazuri
...[citește_toată_știrea]
23 Februarie 2022, 15:50
(1806 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Șase persoane, reținute pentru «tulburarea ordinii și liniștii publice»
Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au reținut în cursul zilei de luni, 21 februarie a.c., șase persoane, cu vârste cuprinse între 18 și 41 de ani, din Slobozia
...[citește_toată_știrea]
22 Februarie 2022, 17:30
(3567 vizualizări -
0 comentarii)
Sinești: Depistat în trafic cu permisul suspendat
În seara zilei de luni, 21 februarie a.c., în cadrul unui filtru rutier pe DN2, în comuna Sinești polițiștii rutieri au oprit, pentru control, un autoturism condus de un bărbat, în vârstă de 39 de ani,
...[citește_toată_știrea]
22 Februarie 2022, 17:15
(2815 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: S-a urcat la volan în stare de ebrietate
Luni, 21 februarie a.c., polițiștii din Slobozia au întocmit un dosar penal pe numele unui bărbat ,de 63 de ani, din municipiul reședință de județ. Acesta a fost depistat în trafic sub influența băuturilor
...[citește_toată_știrea]
22 Februarie 2022, 17:00
(3049 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 119 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița
Marți, 22 februarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 25720, fiind înregistrate 119 de noi cazuri față
...[citește_toată_știrea]
22 Februarie 2022, 15:30
(6902 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Expoziție de mărțișoare și podoabe
Centrul Cultural «Ionel Perlea» Slobozia organizează miercuri, 23 februarie a.c., o expoziție de mărțișoare și podoabe. Expoziția se deschide începând cu orele 17,00.
...[citește_toată_știrea]
22 Februarie 2022, 12:00
(3358 vizualizări -
0 comentarii)
ITM Ialomița: Verificări privind munca nedeclarată
În perioada 25-31 ianuarie 2022, inspectorii din cadrul ITM Ialomița au făcut verificări privind munca nedeclarată. Au fost efectuate 21 de acțiuni de control în urma cărora a fost sancționat un angajator
...[citește_toată_știrea]
22 Februarie 2022, 11:45
(2107 vizualizări -
0 comentarii)
AJFP Ialomița: Luni, 28 februarie 2022, termenul limită pentru depunerea Formularului 207
Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că luni, 28 februarie 2022, este termenul-limită pentru depunerea Formularului 207-«Declarația informativă privind
...[citește_toată_știrea]
22 Februarie 2022, 11:10
(9064 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Pieton ucis de o mașină
În dimineața zilei de marți, 22 februarie a.c., la ieșire din municipiul Slobozia către Urziceni, s-a produs un accident rutier. Din verificările efectuate de polițiști a reieșit că în timp ce un bărbat
...[citește_toată_știrea]
22 Februarie 2022, 10:15
(2430 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Tânăr de 17 ani, depistat la volanul unei mașini cu bunuri furate
Vineri, 18 februarie a.c., în jurul orelor 22,00, polițiștii din Slobozia au oprit în trafic, pentru control, un autoturism ce avea o deplasare sinuoasă. La volan a fost identificat un tânăr de 17 ani,
...[citește_toată_știrea]
21 Februarie 2022, 17:20
(10261 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea carantinei/izolării și nepurtarea măștii de protecție
4 persoane au fost sancționate pentru încălcarea măsurii de carantină la domiciliu, iar 59 de persoane au fost amendate pentru că nu au purtat masca de protecție. În cadrul acțiunilor desfășurate în ultimele
...[citește_toată_știrea]
21 Februarie 2022, 17:10
(9415 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 71 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița
Luni, 21 februarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 25601, fiind înregistrate 71 de noi cazuri față
...[citește_toată_știrea]
21 Februarie 2022, 15:30
(1622 vizualizări -
0 comentarii)
Casă din Manasia, mistuită de flăcări
Vineri, 18 ianuarie a.c., în jurul orelor 17,00, pompierii din Urziceni au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu izbucnit la o casă din Manasia. Trei echipaje de pompieri cu două autospeciale
...[citește_toată_știrea]
21 Februarie 2022, 12:50
(3029 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 60 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița
Duminică, 20 februarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 25530, fiind înregistrate 60 de noi cazuri
...[citește_toată_știrea]
20 Februarie 2022, 15:50
(1279 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 99 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița
Sâmbătă, 19 februarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 25470, fiind înregistrate 99 de noi cazuri
...[citește_toată_știrea]
19 Februarie 2022, 16:05
(1773 vizualizări -
0 comentarii)
Borănești: Arestat pentru «șantaj în formă continuată»
Joi, 17 februarie a.c., polițiștii au pus în executare un mandat emis de Judecătoria Sectorului 5 București, pe numele unui bărbat de 31 de ani, din comuna Borănești. Cel în cauză a fost încarcerat în
...[citește_toată_știrea]
18 Februarie 2022, 17:45
(4849 vizualizări -
0 comentarii)
Țăndărei: Reținut pentru fapte de «furt»
Joi, 17 februarie a.c., polițiștii ialomițeni au identificat un tânăr, de 16 ani, bănuit de comiterea infracțiunilor de «furt calificat», «amenințare» și «folosirea fără drept de obiecte periculoase».
...[citește_toată_știrea]
18 Februarie 2022, 17:35
(3055 vizualizări -
1 comentariu)
IPJ Ialomița: Acțiuni preventive desfășurate de polițiști
În ultimele 24 de ore, polițiștii au verificat 158 de locații, 7 societăți comerciale și persoane fizice autorizate cu privire la respectarea măsurilor impuse în perioada Stării de Alertă și 20 de mijloace
...[citește_toată_știrea]
18 Februarie 2022, 17:20
(2754 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 150 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița
Vineri, 18 februarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 25371, fiind înregistrate 150 de noi cazuri
...[citește_toată_știrea]
18 Februarie 2022, 15:30
(3206 vizualizări -
0 comentarii)
IȘJ Ialomița: Situația burselor acordate elevilor din învățământul preuniversitar
Potrivit Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, la nivelul județului nostru, în semestru II al acestui an școlar vor beneficia de burse școlare 9454 de elevi. Astfel, un singur elev va primi bursă de
...[citește_toată_știrea]
18 Februarie 2022, 14:15
(14235 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: «Parfum de Epocă» la Muzeul Național al Agriculturii
Pasionații de fotografie sunt invitați marți, 22 februarie a.c., la orel 14,00, la vernisajul unei expoziții dedicate fotografiei. Gazda evenimentului este Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia.
...[citește_toată_știrea]
18 Februarie 2022, 12:00
(3863 vizualizări -
0 comentarii)
Comentariile cititorilor:
(20 Noiembrie 2013, 21:17)
Mesaj pt domnu` "slobozean " : Lasa netu`, ia sapa !
(20 Noiembrie 2013, 20:23)
Daca vom promova in liga 1 putem juca pe terenul nostru?
(20 Noiembrie 2013, 19:59)
Raspuns pt "slobozean" : Daca ai avea macar 10% sange de slobozean adevarat în tine te-ai fi gandit la orice altceva dar nu la bani ! Stim cu totii zvonurile care circula prin oras despre noi si de la bun inceput multa lume a incercat sa ne denigreze , urmarind destabilizarea noastra si (poate) o eventuala dezbinare ! Asta nu a ne-a determinat decat sa luptam si mai mult pentru idealurile noastre si ne-a facut mai puternici ! Nu am de gand sa fac aici istoria galeriei Unirii Slobozia ! Cei interesati de acest lucru pot intra pe blogul nostru Rebels Unirea Slobozia - http://rebelsunirea.wordpress.com/ pentru a citi pe pagina principala istoria noastra pe scurt ! Pentru cei ca acest "slobozean" de mai sus nu putem sa avem decat o sincera parere de rau ! Ramai in continuare un anonim in timp ce noi sustinem cu tarie si mandrie ECHIPA si ORASUL NOSTRU , fara a pretinde ceva de la cineva VREODATA ! Si daca pana acum am facut TOTUL doar din simpla PASIUNE si FARA VREUN AJUTOR DIN EXTERIOR asta vom face si de aici inainte !
(20 Noiembrie 2013, 19:57)
hai Unirea bafta Mihalcea felicitari galeriei sambata au fost la inaltime tinetio tot asa.
(20 Noiembrie 2013, 00:04)
si ce vreti ma acum, bani ? :))
(19 Noiembrie 2013, 20:28)
Suntem mandri de voi! Felicitari Mihalcea! Hai Unirea!
(19 Noiembrie 2013, 20:09)
DACA : "Publicul slobozean este tot mai cald și mai implicat" PE CAND UN ARTICOL DESPRE GALERIA CARE ANIMA STADIONUL SI INCURAJEAZA ECHIPA 90 DE MINUTE LA FIECARE MECI DISPUTAT PE PROPRIUL TEREN ? SA NU MAI SPUNEM CA INAFARA DE GALERIA RAPIDULUI DIN CAPITALA SUNTEM SINGURII SUPORTERI DIN SERIA 1 A LIGII 2 CARE MERGEM IN DEPLASARI CHIAR DACA O FACEM INTR-UN GRUP RESTRANS PENTRU CA ACESTEA SUNT CONDITIILE ! AM FACUT ACTIUNI DE PRMOVARE A IMAGINII CLUBULUI SI A GALERIEI NOASTRE PRIN LIPIREA DE AFISE IN DIFERITE LOCATII DIN ORAS CU TITLUL " SUSTINETI ECHIPA LOCALA " , PRIN DISTRIBUIREA ACESTORA IN LICEE SAU SCOLI ! AVEM SI O PAGINA DE FACEBOOK CE SE BUCURA DE O EXTREM DE MARE POPULARITATE DAR ASTA NU INSEAMNA CA NU AVEM NEVOIE IN CONTINUARE DE AJUTOR PENTRU CA IDEILE SI INITIATIVELE NOASTRE SA AJUNGA LA UN PUBLIC TOT MAI LARG ! IN REST RESPECT TUTUROR CELOR CARE SE IMPLICA ALATURI DE NOI IN PROMOVAREA IMAGINII CLUBULUI UNIREA SLOBOZIA SI A GALERIEI ACESTUIA !