Grupul de Comunicare Strategică: 111 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița
Duminică, 13 februarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 24395, fiind înregistrate 111 de noi cazuri
...[citește_toată_știrea]
13 Februarie 2022, 16:15
(7421 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 162 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița
Sâmbătă, 12 februarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 24284, fiind înregistrate 162 de noi cazuri
...[citește_toată_știrea]
12 Februarie 2022, 16:05
(2294 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: A vrut să se sinucidă, dar a fost salvată de polițiști
Polițiștii din Slobozia au reușit să salveze de la moarte o tânără de 23 de ani din oraș, care amenința că vrea să se sinucidă. În seara zilei de vineri, 11 ianuarie 2022, aceasta a mers pe podul rutier
...[citește_toată_știrea]
12 Februarie 2022, 13:00
(3264 vizualizări -
1 comentariu)
Țăndărei: Camion încărcat cu azotat de amoniu, răsturnat pe șosea
Un accident rutier în zona orașului Țăndărei s-a produs vineri, 11 februarie 2022. Un camion care transporta 25 tone de azotat de amoniu din Portul Midia Năvodari, către Brăila, s-a răsturnat pe șosea,
...[citește_toată_știrea]
11 Februarie 2022, 16:00
(3419 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 296 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița
Vineri, 11 februarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 24122, fiind înregistrate 296 de noi cazuri
...[citește_toată_știrea]
11 Februarie 2022, 15:40
(2519 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Competiție sportivă supravegheată de jandarmi
Jandarmii ialomițeni vor asigura măsurile de ordine publică și siguranța spectatorilor prezenți la meciul de handbal feminin din cadrul Cupei României dintre echipele CSM Unirea Slobozia și CS Rapid București
...[citește_toată_știrea]
11 Februarie 2022, 15:35
(3436 vizualizări -
0 comentarii)
Instituția Prefectului Ialomița: Întâlnire între parlamentari și sindicaliștii din Poliție și Administrația Publică
Cei șase parlamentari PSD, PNL și AUR ai județului Ialomița susțin revendicările solicitate de sindicaliștii din Poliție și din administrația publică. Aceștia au participat vineri, 11 februarie 2022, la
...[citește_toată_știrea]
11 Februarie 2022, 15:30
(18307 vizualizări -
0 comentarii)
Urziceni: Ordin de protecție provizoriu emis de polițiști
Joi, 10 februarie a.c., polițiștii din Urziceni au fost sesizați cu privire la faptul că o femeie din localitate este lovită de soțul său. În urma verificărilor efectuate, polițiștii au stabilit că la domiciliul
...[citește_toată_știrea]
11 Februarie 2022, 15:00
(3842 vizualizări -
0 comentarii)
Peste 100 de sancțiuni aplicate pe raza orașului Fetești
Joi, 10 ianuarie a.c., pe raza municipiului Fetești, în intervalul orar 13,00-16,00, au fost angrenate 31 de efective de Ordine Publică, Poliție Rutieră și Investigarea Criminalității Economice, precum
...[citește_toată_știrea]
11 Februarie 2022, 14:45
(9579 vizualizări -
0 comentarii)
AJFP Ialomița: Încasări la bugetul consolidat de 90,96 milioane de lei
Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a realizat, în luna ianuarie a anului 2022, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 90,96 milioane de lei, cu 8,7
...[citește_toată_știrea]
11 Februarie 2022, 12:45
(11373 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Expoziție de grafică la Galeriile «Arcadia»
Centrul Cultural «Ionel Perlea» Slobozia îi invită pe iubitorii de artă plastică la o expoziție de grafică. Astfel, luni, 14 februarie a.c., în incinta Galeriilor «Arcadia» vor fi expuse lucrările graficianului
...[citește_toată_știrea]
11 Februarie 2022, 11:30
(1423 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 262 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița
Joi, 10 februarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 23826, fiind înregistrate 262 de noi cazuri față
...[citește_toată_știrea]
10 Februarie 2022, 15:20
(9563 vizualizări -
0 comentarii)
Instituția Prefectului Ialomița: Peste 300 de ialomițeni au rămas fără drept de liberă circulație
În anul 2021, potrivit informațiilor oferite de Instituția Prefectului Ialomița, peste 300 de ialomițeni au rămas fără drept de liberă circulație. Măsura a fost aplicată ca urmare a sentințelor judecătorești
...[citește_toată_știrea]
10 Februarie 2022, 14:45
(3580 vizualizări -
0 comentarii)
Grevă de avertisment a funcționarilor Instituției Prefectului Ialomița
Joi, 10 februarie 2022, timp de o oră angajații Instituției Prefectului Județul Ialomița au întrerupt activitatea, aflându-se în grevă de avertisment. Acțiunea se înscrie în seria de proteste ale Sindicatului
...[citește_toată_știrea]
10 Februarie 2022, 14:20
(3812 vizualizări -
1 comentariu)
Miloșești: Bărbat dispărut
Polițiștii ialomițeni desfășoară activități de identificare a unui tânăr, de 37 de ani, domiciliat pe raza localității Miloșești. Bărbatul, pe numele său Gheorghiță Alin Ciobotaru, a plecat
...[citește_toată_știrea]
10 Februarie 2022, 14:15
(2935 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Campania «Atingeri Nedorite»
Polițiștii Compartimentului de Analiză și Prevenire a Criminalității din cadrul IPJ Ialomița au desfășurat în cursul zilei de miercuri, 9 februarie a.c., activități informativ-preventive, în cadrul Campaniei
...[citește_toată_știrea]
10 Februarie 2022, 14:00
(1331 vizualizări -
0 comentarii)
Bordușani: Percheziții la domiciliile unor braconieri
Miercuri, 9 februarie a.c., polițiștii ialomițeni, sub coordonarea procurorilor din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Fetești, au pus în executare 2 mandate de percheziție domiciliară în comuna
...[citește_toată_știrea]
10 Februarie 2022, 13:40
(3735 vizualizări -
0 comentarii)
Accident rutier pe raza localității Bărcănești
Miercuri, 9 februarie a.c., două echipaje din cadrul Detașamentului de Pompieri Urziceni au intervenit cu o autospecială cu apă și spumă și o ambulanță SMURD la un accident rutier produs în comuna Bărcănești
...[citește_toată_știrea]
10 Februarie 2022, 11:40
(2296 vizualizări -
0 comentarii)
DSVSA Ialomița: Licitații publice pentru atribuirea circumscripțiilor sanitar-veterinare
Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează cu privire la organizarea licitațiilor publice privind atribuirea circumscripțiilor sanitar-veterinare din județ. Data limită
...[citește_toată_știrea]
10 Februarie 2022, 11:30
(3603 vizualizări -
0 comentarii)
Instituția Prefectului Ialomița: Grupul de Lucru Mixt pentru Romi
Miercuri, 9 februarie 2022, prefectul județului Ialomița a participat la ședința trimestrială a Grupului de Lucru Mixt pentru Romi. Pe ordinea de zi a acțiunii au fost dezbătute două proiecte, respectiv
...[citește_toată_știrea]
9 Februarie 2022, 18:05
(1344 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 256 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița
Miercuri, 9 februarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 23564, fiind înregistrate 256 de noi cazuri
...[citește_toată_știrea]
9 Februarie 2022, 15:40
(3225 vizualizări -
0 comentarii)
Instituția Prefectului Ialomița: «Recensământul populației și locuințelor»
Marți, 8 februarie 2022, Instituția Prefectului Ialomița a găzduit ședința de lucru a autorităților județene implicate în «Recensământul populației și locuințelor». În cadrul întâlnirii, prefectul județului
...[citește_toată_știrea]
8 Februarie 2022, 18:10
(9848 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 257 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița
Marți, 8 februarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 23308, fiind înregistrate 257 de noi cazuri față
...[citește_toată_știrea]
8 Februarie 2022, 15:50
(1191 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Prefectul vrea sancționarea șoferilor care aruncă gunoaie din mașini
Printr-un comunicat de presă, Instituția Prefectului Județul Ialomița anunță lansarea unui proiect de mediu. «Sub egida „Ialomița-dintotdeauna pentru totdeauna“, Instituția Prefectului Județul Ialomița
...[citește_toată_știrea]
7 Februarie 2022, 18:20
(3922 vizualizări -
6 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 143 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița
Luni, 7 februarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 23051, fiind înregistrate 143 de noi cazuri față
...[citește_toată_știrea]
7 Februarie 2022, 15:50
(10291 vizualizări -
0 comentarii)
Pompierii ialomițeni au intervenit la 11 incendii de vegetație uscată
Sâmbătă și duminică, 5/6 februarie a.c., pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină pentru stingerea mai multor incendii de vegetație uscată, în mai multe localități din județ. Astfel, la Gârbovi
...[citește_toată_știrea]
7 Februarie 2022, 14:15
(2599 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: 10 persoane care nu au respectat carantinarea la domiciliu, sancționate
La sfârșit de săptămână, 10 persoane au fost sancționate pentru încălcarea măsurii de carantină la domiciliu și 62 de persoane au fost amendate pentru că nu au purtat masca de protecție. Astfel, polițiștii
...[citește_toată_știrea]
7 Februarie 2022, 14:05
(2907 vizualizări -
0 comentarii)
AJFP Ialomița: Programul «Tezaur» continuă și în februarie 2022
Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că începând de luni, 7 februarie a.c., românii pot investi în Titlurile de Stat «Tezaur», cu maturități de 1,
...[citește_toată_știrea]
7 Februarie 2022, 13:35
(8994 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 182 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița
Duminică, 6 februarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 22908, fiind înregistrate 182 de noi cazuri
...[citește_toată_știrea]
6 Februarie 2022, 15:50
(8499 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 174 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița
Sâmbătă, 5 februarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 22726, fiind înregistrate 174 de noi cazuri
...[citește_toată_știrea]
5 Februarie 2022, 16:10
(1631 vizualizări -
0 comentarii)
Comentariile cititorilor:
(20 Noiembrie 2013, 21:17)
Mesaj pt domnu` "slobozean " : Lasa netu`, ia sapa !
(20 Noiembrie 2013, 20:23)
Daca vom promova in liga 1 putem juca pe terenul nostru?
(20 Noiembrie 2013, 19:59)
Raspuns pt "slobozean" : Daca ai avea macar 10% sange de slobozean adevarat în tine te-ai fi gandit la orice altceva dar nu la bani ! Stim cu totii zvonurile care circula prin oras despre noi si de la bun inceput multa lume a incercat sa ne denigreze , urmarind destabilizarea noastra si (poate) o eventuala dezbinare ! Asta nu a ne-a determinat decat sa luptam si mai mult pentru idealurile noastre si ne-a facut mai puternici ! Nu am de gand sa fac aici istoria galeriei Unirii Slobozia ! Cei interesati de acest lucru pot intra pe blogul nostru Rebels Unirea Slobozia - http://rebelsunirea.wordpress.com/ pentru a citi pe pagina principala istoria noastra pe scurt ! Pentru cei ca acest "slobozean" de mai sus nu putem sa avem decat o sincera parere de rau ! Ramai in continuare un anonim in timp ce noi sustinem cu tarie si mandrie ECHIPA si ORASUL NOSTRU , fara a pretinde ceva de la cineva VREODATA ! Si daca pana acum am facut TOTUL doar din simpla PASIUNE si FARA VREUN AJUTOR DIN EXTERIOR asta vom face si de aici inainte !
(20 Noiembrie 2013, 19:57)
hai Unirea bafta Mihalcea felicitari galeriei sambata au fost la inaltime tinetio tot asa.
(20 Noiembrie 2013, 00:04)
si ce vreti ma acum, bani ? :))
(19 Noiembrie 2013, 20:28)
Suntem mandri de voi! Felicitari Mihalcea! Hai Unirea!
(19 Noiembrie 2013, 20:09)
DACA : "Publicul slobozean este tot mai cald și mai implicat" PE CAND UN ARTICOL DESPRE GALERIA CARE ANIMA STADIONUL SI INCURAJEAZA ECHIPA 90 DE MINUTE LA FIECARE MECI DISPUTAT PE PROPRIUL TEREN ? SA NU MAI SPUNEM CA INAFARA DE GALERIA RAPIDULUI DIN CAPITALA SUNTEM SINGURII SUPORTERI DIN SERIA 1 A LIGII 2 CARE MERGEM IN DEPLASARI CHIAR DACA O FACEM INTR-UN GRUP RESTRANS PENTRU CA ACESTEA SUNT CONDITIILE ! AM FACUT ACTIUNI DE PRMOVARE A IMAGINII CLUBULUI SI A GALERIEI NOASTRE PRIN LIPIREA DE AFISE IN DIFERITE LOCATII DIN ORAS CU TITLUL " SUSTINETI ECHIPA LOCALA " , PRIN DISTRIBUIREA ACESTORA IN LICEE SAU SCOLI ! AVEM SI O PAGINA DE FACEBOOK CE SE BUCURA DE O EXTREM DE MARE POPULARITATE DAR ASTA NU INSEAMNA CA NU AVEM NEVOIE IN CONTINUARE DE AJUTOR PENTRU CA IDEILE SI INITIATIVELE NOASTRE SA AJUNGA LA UN PUBLIC TOT MAI LARG ! IN REST RESPECT TUTUROR CELOR CARE SE IMPLICA ALATURI DE NOI IN PROMOVAREA IMAGINII CLUBULUI UNIREA SLOBOZIA SI A GALERIEI ACESTUIA !