Locuri de muncă prin intermediul Rețelei EURES. Selecție pentru studenții care doresc să lucreze în Germania!
Agenția Municipală pentru Ocuparea Forței de Muncă anunță organizarea selecției pentru studenții și masteranzii care doresc să desfășoare o activitate lucrativă pe teritoriul Germaniei pe perioada vacanței
...[citește_toată_știrea]
7 Ianuarie 2014, 15:36
(8852 vizualizări -
0 comentarii)
DSVSA Ialomița: Producătorii de lapte crud, aliniați la cerințele UE
DSVSA Ialomița informează toți producătorii care livrează lapte crud la centrele de colectare lapte, unități de procesare autorizate/înregistrate sanitar-veterinar, precum și pe cei care vînd direct laptele
...[citește_toată_știrea]
7 Ianuarie 2014, 13:35
(7027 vizualizări -
2 comentarii)
Element de muniție, descoperit lîngă Slobozia
Duminică, 5 ianurie 2014, un proiectil exploziv de artilerie de calibru 152 mm a fost descoperit de un cetățean pe cîmp, pe raza cartierului Slobozia Nouă. Acesta este cel de-al doilea eveniment de acest
...[citește_toată_știrea]
6 Ianuarie 2014, 15:22
(10685 vizualizări -
0 comentarii)
APIA Ialomița: Adeverințe necesare acordării de credite pentru crescătorii de bovine
Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează beneficiarii plăților naționale directe complementare (PNDC) în sectorul zootehnic, la specia bovine, că eliberează
...[citește_toată_știrea]
6 Ianuarie 2014, 12:20
(8708 vizualizări -
1 comentariu)
Slobozia: Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița are o nouă structură de conducere
Schimbări în cadrul Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița. Instituția are noi directori, executiv și medical. Numirile sînt temporare, pînă cînd posturile vor fi scoase la concurs... Schimbările de
...[citește_toată_știrea]
27 Decembrie 2013, 14:39
(22757 vizualizări -
19 comentarii)
Țăndărei: A distrus un taxi
Un tînăr de 21 de ani din Țăndărei s-a ales cu dosar penal în noaptea de Crăciun. După ce a uitat numărul paharelor de băutură pe care le-a dat pe gît, acesta a ieșit din localul unde se afla și a sărit
...[citește_toată_știrea]
27 Decembrie 2013, 10:37
(8840 vizualizări -
11 comentarii)
Slobozia: Bebeluși-gigant, aduși pe lume de Crăciun
Patru mămici din Ialomița nu vor uita niciodată ziua de Crăciun. Ele au adus pe lume 4 bebeluși la Maternitatea Spitalului din Slobozia. Doi dintre respectivii copii au cîntărit la naștere peste 4 kilograme
...[citește_toată_știrea]
27 Decembrie 2013, 07:37
(7865 vizualizări -
9 comentarii)
Incendii la Grindu și Sfîntu Gheorghe
Jocul copiilor cu focul a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu la rezerva de furaje a unui cetățean din localitatea Grindu. Evenimentul a fost anunțat vineri, 20 decembrie a.c., în
...[citește_toată_știrea]
23 Decembrie 2013, 13:55
(7945 vizualizări -
0 comentarii)
Moș Crăciunul Social Democrat oferă cadouri copiilor nevoiași!
A devenit o tradiție, în ultimii 8 ani, ca în perioada Sărbătorilor de Iarnă Organizația de Tineret a Partidului Social Democrat să organizeze «Cupa Crăciunului TSD la fotbal». În acest an, la startul competiției
...[citește_toată_știrea]
23 Decembrie 2013, 07:42
(5573 vizualizări -
3 comentarii)
Păltiniș: I-a desfigurat fața cu un par
Scandal în plină stradă la Păltiniș, în după amiaza zilei de joi, 19 decembrie 2013. Un bărbat de 43 de ani a ajuns în stare gravă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, după ce un vecin l-a lovit
...[citește_toată_știrea]
19 Decembrie 2013, 15:52
(8611 vizualizări -
5 comentarii)
Urziceni: Tîlhar trimis după gratii
Polițiștii din Urziceni au reușit identificarea și arestarea preventivă a unui tînăr de 25 de ani din Urziceni. Acesta se face vinovat de faptul că a tîlhărit un bărbat de 51 de ani, din Coșereni. Din informațiile
...[citește_toată_știrea]
19 Decembrie 2013, 11:29
(6239 vizualizări -
1 comentariu)
Ialomița: 13 hoți, identificați de polițiști
13 persoane din Ialomița, minori și adulți, sînt cercetate de polițiști sub aspectul săvîrșirii infracțiunii de «furt calificat». Hoților nu le-a scăpat nimic, aceștia sustrăgînd de la aparatură electronică
...[citește_toată_știrea]
19 Decembrie 2013, 07:33
(6530 vizualizări -
2 comentarii)
Ialomița: Beți la volan
Doi bărbați, de 37 și 43 de ani, din județele Ialomița și Ilfov, au fost identificați conducînd sub influența băuturilor alcoolice. Aceștia s-au ales cu dosare penale. Conducătorii auto au fost testați
...[citește_toată_știrea]
18 Decembrie 2013, 14:43
(6370 vizualizări -
1 comentariu)
Ialomița: Operațiunile cu produse cerealiere și de panificație, verificate de polițiștii ialomițeni
Polițiștii ialomițeni au continuat acțiunile de verificare a operațiunilor cu produse cerealiere și de panificație. Astfel, au fost efectuate 66 de controale, dintre care 18 la societăți comerciale, 16
...[citește_toată_știrea]
18 Decembrie 2013, 09:37
(7593 vizualizări -
1 comentariu)
Slobozia: Moarte «în condiții suspecte» la locul de muncă
Caz șocant în curtea unității Biolact din Slobozia. Un bărbat de 52 de ani a murit în cursul zilei de vineri, 13 decembrie 2013. Acesta lucra ca îngrijitor la animalele din incinta societății... Polițiștii
...[citește_toată_știrea]
13 Decembrie 2013, 13:49
(8505 vizualizări -
5 comentarii)
Ialomița: «Țeapă» cu fier vechi de 600 mii de lei
Un bărbat de 39 de ani, din Cluj, a fost reținut pentru 29 de zile de către polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor din Ialomița. Acesta a păcălit administratorul unei firme de fier vechi din
...[citește_toată_știrea]
13 Decembrie 2013, 11:48
(7009 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Dispărut de la domiciliu
Marți, 10 decembrie a.c., Poliția Slobozia a fost sesizată despre faptul că RĂDĂCINĂ DUMITRU, de 67 de ani, din municipiu, a plecat de la domiciliu și nu a mai revenit. În momentul plecării de acasă, bărbatul
...[citește_toată_știrea]
11 Decembrie 2013, 15:50
(7095 vizualizări -
8 comentarii)
Sălcioara: Reținut pentru «ultraj contra bunelor moravuri»
Polițiștii ialomițeni au reținut marți, 10 decembrie a.c., pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore, un bărbat în vîrstă de 50 de ani, din județul Călărași. Suspectul a fost încarcerat în Centrul
...[citește_toată_știrea]
11 Decembrie 2013, 15:15
(6906 vizualizări -
0 comentarii)
Spărgătorii casei de pariuri din Urziceni au fost prinși. Cinci persoane arestate sub acuzația de «furt calificat»!
În urmă cu o săptămînă, o casă de pariuri din Urziceni a fost spartă de mai mulți necunoscuți. Din incinta societății, hoții au reușit să fure o casetă de valori în care se aflau 35000 de lei... Marți,
...[citește_toată_știrea]
11 Decembrie 2013, 14:45
(5806 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Șofer băut, urmărit și prins de polițiști
Urmărire ca-n filme pe șoselele din Slobozia. Polițiștii au încercat să prindă un șofer, de 23 de ani, care conducea sub influența băuturilor alcoolice. După ce au dat cîtva ture de oraș, oamenii legii
...[citește_toată_știrea]
10 Decembrie 2013, 15:01
(6280 vizualizări -
4 comentarii)
Slobozia: Expoziție de icoane la Muzeul Județean
Pregătirile pentru Sărbătorile de Iarnă au intrat în linie dreaptă la Muzeul Județean Ialomița. Marți, 17 decembrie 2013, instituția va găzdui o expoziție de icoane, dedicată momentului venirii pe lume
...[citește_toată_știrea]
10 Decembrie 2013, 13:00
(5658 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Acțiuni preventive ale polițiștilor Serviciului Rutier
Polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere. Valoarea sancțiunilor aplicate a depășit suma de 75000 lei. Încălcările normelor rutiere au fost
...[citește_toată_știrea]
10 Decembrie 2013, 09:59
(5157 vizualizări -
0 comentarii)
Comerț ilegal în Bazarul Slobozia
O patrulă de jandarmi din cadrul Detașamentului Mobil de Intervenție Slobozia a identificat, în zona Bazarului din oraș, un bărbat care comercializa articole vestimentare în mod ilegal. Hainele vînzătorului
...[citește_toată_știrea]
10 Decembrie 2013, 07:58
(5900 vizualizări -
3 comentarii)
Fetești: Autostrada Soarelui, prădată de hoți
Tronsonul Autostrăzii Soarelui care tranzitează județul Ialomița a devenit țintă pentru hoți. Recent, polițiștii din Fetești au întocmit un dosar penal pentru «furt calificat» pe numele unei femei, de
...[citește_toată_știrea]
4 Decembrie 2013, 15:10
(7819 vizualizări -
6 comentarii)
Vlădeni: Stația de apă, rămasă fără gard din cauza hoților
Doi tineri, de 17 și 22 de ani, din Vlădeni, au ajuns la Poliție după ce au fost prinși furînd gardul care împrejmuiește stația de apă a localității. Aceștia au primit dosare penale pentru furt calificat
...[citește_toată_știrea]
4 Decembrie 2013, 14:10
(7054 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: A sărit cu mașina de pe șosea și a distrus un gard pe o lungime de 8 metri!
Un tînăr, de 22 de ani, din Fetești, a provocat un accident de circulație desprins parcă din filmele de acțiune. După ce a consumat băuturi alcoolice, acesta s-a urcat la volan, a sărit de pe șosea și s
...[citește_toată_știrea]
3 Decembrie 2013, 19:30
(9581 vizualizări -
0 comentarii)
Jandarm ialomițean medaliat cu argint la lupte
Performanțe sportive pentru jandarmii ialomițeni. În urmă cu o săptămînă, la București, s-a desfășurat Campionatul Național de Arte Marțiale Mixte (MMA), competiție în cadrul căreia un subofițer din cadrul
...[citește_toată_știrea]
3 Decembrie 2013, 12:05
(6672 vizualizări -
1 comentariu)
Ialomița: Beți la volan și fără permis
În urma acțiunilor demarate de polițiștii Serviciului Rutier pe șoselele din județ, 3 conducători auto au fost prinși la volan sub influența băuturilor alcoolice. Pe numele acestora au fost întocmite dosare
...[citește_toată_știrea]
3 Decembrie 2013, 11:35
(7463 vizualizări -
0 comentarii)
Polițiștii ialomițeni, în luptă cu evaziunea fiscală
Ofițerii specializați din cadrul Serviciului de Investigare a Fraudelor din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița și-au intensificat în această perioadă acțiunile de control. Acțiunile
...[citește_toată_știrea]
3 Decembrie 2013, 11:30
(7829 vizualizări -
1 comentariu)
Ialomița: Campanie umanitară demarată Inspectoratul General pentru Imigrări
Polițiștii din cadrul Inspectoratului General pentru Imigrări au demarat la începutul acestei săptămîni o campanie umanitară ce are drept scop sprijinirea tuturor persoanelor refugiate și care au cerut
...[citește_toată_știrea]
3 Decembrie 2013, 10:25
(5442 vizualizări -
1 comentariu)
Comentariile cititorilor:
(20 Noiembrie 2013, 21:17)
Mesaj pt domnu` "slobozean " : Lasa netu`, ia sapa !
(20 Noiembrie 2013, 20:23)
Daca vom promova in liga 1 putem juca pe terenul nostru?
(20 Noiembrie 2013, 19:59)
Raspuns pt "slobozean" : Daca ai avea macar 10% sange de slobozean adevarat în tine te-ai fi gandit la orice altceva dar nu la bani ! Stim cu totii zvonurile care circula prin oras despre noi si de la bun inceput multa lume a incercat sa ne denigreze , urmarind destabilizarea noastra si (poate) o eventuala dezbinare ! Asta nu a ne-a determinat decat sa luptam si mai mult pentru idealurile noastre si ne-a facut mai puternici ! Nu am de gand sa fac aici istoria galeriei Unirii Slobozia ! Cei interesati de acest lucru pot intra pe blogul nostru Rebels Unirea Slobozia - http://rebelsunirea.wordpress.com/ pentru a citi pe pagina principala istoria noastra pe scurt ! Pentru cei ca acest "slobozean" de mai sus nu putem sa avem decat o sincera parere de rau ! Ramai in continuare un anonim in timp ce noi sustinem cu tarie si mandrie ECHIPA si ORASUL NOSTRU , fara a pretinde ceva de la cineva VREODATA ! Si daca pana acum am facut TOTUL doar din simpla PASIUNE si FARA VREUN AJUTOR DIN EXTERIOR asta vom face si de aici inainte !
(20 Noiembrie 2013, 19:57)
hai Unirea bafta Mihalcea felicitari galeriei sambata au fost la inaltime tinetio tot asa.
(20 Noiembrie 2013, 00:04)
si ce vreti ma acum, bani ? :))
(19 Noiembrie 2013, 20:28)
Suntem mandri de voi! Felicitari Mihalcea! Hai Unirea!
(19 Noiembrie 2013, 20:09)
DACA : "Publicul slobozean este tot mai cald și mai implicat" PE CAND UN ARTICOL DESPRE GALERIA CARE ANIMA STADIONUL SI INCURAJEAZA ECHIPA 90 DE MINUTE LA FIECARE MECI DISPUTAT PE PROPRIUL TEREN ? SA NU MAI SPUNEM CA INAFARA DE GALERIA RAPIDULUI DIN CAPITALA SUNTEM SINGURII SUPORTERI DIN SERIA 1 A LIGII 2 CARE MERGEM IN DEPLASARI CHIAR DACA O FACEM INTR-UN GRUP RESTRANS PENTRU CA ACESTEA SUNT CONDITIILE ! AM FACUT ACTIUNI DE PRMOVARE A IMAGINII CLUBULUI SI A GALERIEI NOASTRE PRIN LIPIREA DE AFISE IN DIFERITE LOCATII DIN ORAS CU TITLUL " SUSTINETI ECHIPA LOCALA " , PRIN DISTRIBUIREA ACESTORA IN LICEE SAU SCOLI ! AVEM SI O PAGINA DE FACEBOOK CE SE BUCURA DE O EXTREM DE MARE POPULARITATE DAR ASTA NU INSEAMNA CA NU AVEM NEVOIE IN CONTINUARE DE AJUTOR PENTRU CA IDEILE SI INITIATIVELE NOASTRE SA AJUNGA LA UN PUBLIC TOT MAI LARG ! IN REST RESPECT TUTUROR CELOR CARE SE IMPLICA ALATURI DE NOI IN PROMOVAREA IMAGINII CLUBULUI UNIREA SLOBOZIA SI A GALERIEI ACESTUIA !