Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

25 de percheziții în 10 localități din Ialomița. Polițiștii caută hoți și contrabandiști!

25 de percheziții în 10 localități din Ialomița. Polițiștii caută hoți și contrabandiști!

Acțiune de amploare a polițiștilor ialomițeni în dimineața zilei de joi, 9 ianuarie 2014. Oamenii legii au efectuat 25 de percheziții domiciliare pe raza a 10 localități din județ. Polițiștii sînt pe urmele a 7 suspecți acuzați de comiterea infracțiunilor de furt calificat și contrabandă cu țigări...
Potrivit unui comunicat de presă remis publicității de Biroul de Presă al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, «peste 100 de polițiști din cadrul Serviciului de Investigații Criminale, ai Serviciului de Ordine Publică, ai Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase, ai Serviciului Investigarea Fraudelor, Serviciului Criminalistic, precum și ai Serviciului pentru Acțiuni Speciale ai Poliției Municipiilor Slobozia și Urziceni efectuează, în această dimineață, 25 de percheziții domiciliare în 10 localități de pe raza județului. Acțiunea vizează probarea activității infracționale a șapte persoane suspectate că în cursul anului 2013 au comis mai multe furturi din locuințe și au deținut și comercializat țigări provenite din contrabandă. La finalizarea perchezițiilor, suspecții vor fi conduși la sediul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, pentru cercetări».

9 Ianuarie 2014, 05:45 (12109 vizualizări - 20 comentarii)

Citiți și:
Ialomița: Percheziții la persoane bănuite de contrabandă cu țigări
Polițiștii au efectuat percheziții pe raza județelor Călărași și Ialomița, într-un dosar de trafic de droguri de mare risc
Percheziții în Ialomița și Ilfov. Trei persoane reținute pentru «braconaj piscicol» și «furt calificat»!
Urziceni: Percheziții la locuințele unor hoți

Comentariile cititorilor:


Ana:
(14 Ianuarie 2014, 13:49)
Si cat mai trag de ea,cat  o mai lungesc???Justitia,mai cu talent,Dorina,ca astia-s la catedra ,inca,si au vlastarele noastre pe mana,iar eu ma tem sa nu le modeleze dupa chipul si asemanarea lor de infractori,
oare când...și ei?:
(14 Ianuarie 2014, 12:29)
Potrivit procurorilor, Balaciu și Gogotă au utilizat trei modalități frauduloase de corectare și de înregistrare a rezultatelor în scopul asigurării promovării probelor de bacalaureat: au acordat note supraevaluate, au permis evaluatorilor să completeze lucrările elevilor cu răspunsurile corecte și au consemnat note „vădit mai mari” în computere și, implicit, în diplomele de bacalaureat. Procurorii notează că, în prealabil, profesorii le ceruseră candidaților care au dat bani ca, în situația în care nu cunosc răspunsul în întregime sau în parte al subiectelor, să lase spații libere în lucrare, astfel încât să se poată interveni și completa răspunsul.
Liliana :
(12 Ianuarie 2014, 10:39)
Campioana șpăguitului din cătunul Amara, Otilia Dumitru, profesoară de biologie, fostă inspector general al ISJ Ialomita, nu a scăpat. Nu se știe încă finalul serialului. Așteptați-vă la o surpriză...in anul 2020!
genaraleasa:
(12 Ianuarie 2014, 08:30)
a scapat campioana spagii din Satul Amara?
xxx:
(10 Ianuarie 2014, 14:42)
Ne ducem dracu pe mana USL-ului care are il are  ca prioritatea pe Basescu.Au toata conducerea tarii pe mana,,toata economia, dar nu pot face  nimic ca nu l-au dat jos pe Basescu,de exemplu nu au putut trece amnistia si gratierea,nu l-au putut scapa pe Nastase de puscarie ,cum nu-l vor scapa nici pe Voiculescu,pentru ca UE trimite comunicat ca Guvernul e complet incapabil ,pentru ca americanii nu citesc presa basista ,ci au informatii adevarate despre balamucul de la noi,dar poate mai lasam dracu antena 3 si nu mai votam puscariasii si partidele care ii tin in brate.Ponta, esti scos din carti,baiete,ca nu au venit americanii  sa joci tu pititea,prostalaule.
tudor65:
(10 Ianuarie 2014, 11:41)
La sectia circulatie a IJP veniti ???
Lolita:
(10 Ianuarie 2014, 11:22)
Tot inainte,baieti,tot inainte!!!  USL lupta ca actiunile voastre de furt sa nu fie stingherite de justitia basista ,ca nu d-aia au venit americanii si s-a ascuns Ponta lasul si mincinosul,viitorul nostru brav  si cinstit presedinte.Decat colonie a hotilor USL,a baronilor USL,a rusilor sau chinezilor,mai bine colonie a democratilor americani,daca noi nu suntem in stare sa nu depindem de nimeni.Eu ma predau  Americii.USL are o majoritate covarsitoare,nu e capabila sa miste nimic,dar absolut nimic, dpdv economic,si aceasta inactivitate si-o ascunde sub fustele regimului basescu.Gadea,frate adventist,pe multi ai manipulat si prostit ,dar sa nu-ti inchipui ca petitia voastra   ii lumineaza pe americani  ca traim sub un regim totalitar basist.Ei stiu foarte bine ce e pe la noi si ii doare fix in cur de aia 7.4 milioane de prosti manipulati care nici nu stiu multi pentru ce au votat.Las" ca a fost referendum pentru reducerea numarului de banditi din Parlament,si nu s-a mai luptat si n-a mai dat  nimeni ochii peste cap pentru punerea lui in aplicare.Traiasca americanul  care-i va da unda verde la  presedintie lui Ponta -mistocarul cand imi voi vedea eu ceafa!
dan:
(10 Ianuarie 2014, 06:49)
la spitalul judetean cind veniti??????????
Grant:
(10 Ianuarie 2014, 05:35)
Cati avem curajul sa-i denuntam pe spagari ? Cati suntem dispusi sa colaboram ca sa-i prinda in flagrant?
Silvia:
(10 Ianuarie 2014, 05:25)
@zadarnic. Ai dreptate! Sunt de invidiat șpăgarii! Sunt majoritari și fără griji! Se mai prinde câte un găinar din când în când....restul, trai neneacă!
zadarnic:
(9 Ianuarie 2014, 17:54)
Nu mai așteptați pedepsirea șpăgarilor...sunt basma curată...să moară invidioșii! 
danut:
(9 Ianuarie 2014, 17:18)
Sa vina si la spitalul Slobozia , au fost atatea sesizari dar degeaba asa ca inca mai pot fura fara frica Luati masuri cei de la DNA sa verifice firmele sefilor care au adus la faliment spitalul
Dănuţ:
(9 Ianuarie 2014, 14:30)
@ Raluca  Ești..udă...dar ..a început doar urmărirea penală..până la trimitere în judecată....mai prin d băieții ceva cruci, de pe gârlă))) De era gata rechizitoriul...ne informa amfitrionul independent))
EU:
(9 Ianuarie 2014, 11:50)
SI A FOST PRINS VREUN HOT SAU AU GASIT CEVA INEREGULA?
Raluca:
(9 Ianuarie 2014, 11:14)
@silvian La ,, etc,, mai sunt vreo sută nume! Unii au dat, alții au luat, în formă continuată... Sau cum s-o numi șpăguitul ca meserie. Acum vine hotărârea! Puțină răbdare, și se va auzi zornăitul Cătușelor!!