Grupul de Comunicare Strategică: 179 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița
Marți, 12 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 13907, fiind înregistrate 179 de noi cazuri față
...[citește_toată_știrea]
12 Octombrie 2021, 16:40
(7878 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Acțiune a Poliției Rutiere
Luni, 11 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița polițiștii rutieri au acționat pentru preveniea principalelor cauze generatoare de evenimente rutiere dar și pentru verificarea transportului rutier
...[citește_toată_știrea]
12 Octombrie 2021, 15:25
(2691 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea interdicțiilor în localitățile carantinate
Luni, 11 octombrie a.c., au continuat acțiunile desfășurate de personalul MAI, la nivelul județului Ialomița, în contextul situației epidemiologice provocate de virusul SARS-CoV-2. Forțele de Ordine Publică
...[citește_toată_știrea]
12 Octombrie 2021, 15:10
(8232 vizualizări -
0 comentarii)
RAJA Constanța a activat Comandamentul pentru Situații de Urgență
RAJA Constanța a activat Comandamentul pentru Situații de Urgență la nivelul întregii societăți de miercuri, 12 octombrie 2021, orele 14,00, până miercuri, 13 octombrie 2021, orele 16,00, ca urmare a atenționărilor
...[citește_toată_știrea]
12 Octombrie 2021, 14:55
(9764 vizualizări -
0 comentarii)
AJOFM Ialomița: 4,39%, rata șomajului în luna august 2021
La sfârșitul lunii august 2021, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4091 șomeri (din care 1844 femei), rata șomajului fiind de 4,39%, cu 0,26 puncte
...[citește_toată_știrea]
12 Octombrie 2021, 12:40
(9466 vizualizări -
0 comentarii)
Minor din Bărbulești, «șofer» de ocazie
Duminică, 10 octombrie a.c., în jurul orelor 14,00, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 5 Jilavele au depistat, în flagrant, un minor în timp ce conducea un autoturism pe raza comunei Bărbulești
...[citește_toată_știrea]
11 Octombrie 2021, 18:05
(4513 vizualizări -
0 comentarii)
Constănțean surprins băut la volan pe străzile Sloboziei
Duminică seara, 10 octombrie a.c., în jurul orelor 23,00, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier, în timp ce efectuau acțiuni de control al traficului pe raza municipiului Slobozia, au observat, pe bulevarul
...[citește_toată_știrea]
11 Octombrie 2021, 17:25
(2826 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea măsurilor de izolare/carantinare
La sfârșit de săptămână au continuat acțiunile desfășurate de polițiștii ialomițeni în contextul situației epidemiologice provocate de virusul SARS-CoV-2. Peste 700 de persoane au fost verificate dacă respectă
...[citește_toată_știrea]
11 Octombrie 2021, 17:20
(8839 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 221 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița
Luni, 11 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 13728, fiind înregistrate 221 de noi cazuri față
...[citește_toată_știrea]
11 Octombrie 2021, 17:05
(7564 vizualizări -
0 comentarii)
Accident la Movila
Sâmbătă, 9 octombrie a.c., două echipaje de pompieri din Țăndărei au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD la un accident rutier produs în comuna Movila. În eveniment
...[citește_toată_știrea]
11 Octombrie 2021, 12:50
(2097 vizualizări -
0 comentarii)
APIA efectuează plata ajutorului de stat pentru motorina utilizată în agricultură aferentă trimestrului II 2021
Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin Centrele Județene, informează că a demarat plata ajutorului de stat pentru motorina utilizată în agricultură, aferentă cantităților de motorină
...[citește_toată_știrea]
11 Octombrie 2021, 12:25
(6481 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 139 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița
Duminică, 10 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 13507, fiind înregistrate 139 de noi cazuri
...[citește_toată_știrea]
10 Octombrie 2021, 17:05
(4948 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 148 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița
Sâmbătă, 9 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 13368, fiind înregistrate 148 de noi cazuri
...[citește_toată_știrea]
9 Octombrie 2021, 16:40
(3913 vizualizări -
2 comentarii)
Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița: «Donează sânge, salvează o viață!»
Jandarmii ialomițeni s-au alăturat campaniei «Donează sânge, salvează o viață!», desfășurată la nivel național de către Jandarmeria Română. Astfel, vineri, 8 octombrie a.c., reprezentanții Inspectoratului
...[citește_toată_știrea]
8 Octombrie 2021, 19:45
(9002 vizualizări -
2 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 152 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița
Vineri, 8 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 13220, fiind înregistrate 152 de noi cazuri față
...[citește_toată_știrea]
8 Octombrie 2021, 16:50
(7423 vizualizări -
1 comentariu)
Ialomița: Șoferi beți la volan
În noaptea de joi spre vineri, 7/8 octombrie 2021, în jurul orelor 22,00, polițiștii din cadrul Secției Nr. 6 Poliție Rurală Ion Roată, în timp ce acționau pe raza comunei Sărățeni în vederea reducerii
...[citește_toată_știrea]
8 Octombrie 2021, 16:25
(1720 vizualizări -
1 comentariu)
Razie de prevenire la Slobozia
Întrucât în municipiul Slobozia rata de incidență se ridică la o valoare de peste 9 la mia de locuitori, forțe de ordine cu efective mărite au acționat joi, 7 octombrie a.c., pentru prevenirea răspândirii
...[citește_toată_știrea]
8 Octombrie 2021, 16:10
(4199 vizualizări -
2 comentarii)
Incendii la Fetești și Bordușelu
Joi, 7 octombrie a.c., pompierii din Fetești au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu produs la o anexă gospodărească a unui feteștean. Două echipaje de pompieri cu două autospeciale
...[citește_toată_știrea]
8 Octombrie 2021, 12:55
(4178 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: Pisică salvată de pompieri
Joi, 7 octombrie a.c., pompierii din Fetești, cu mijloacele din dotare, au intervenit pentru salvarea unei pisici. Patrupedul căzuse într-o fosă septică, adâncă de aproximativ 2 metri.
...[citește_toată_știrea]
8 Octombrie 2021, 12:45
(3582 vizualizări -
1 comentariu)
Ialomița: Concursuri din sursă externă la Inspectoratul pentru Situații de Urgență și Inspectoratul de Jandarmi Județean
Reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița și Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița organizează concursuri din sursă externă. În cadrul ISU Ialomița sunt disponibile 8 posturi
...[citește_toată_știrea]
7 Octombrie 2021, 19:30
(19144 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 169 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița
Joi, 7 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 13068, fiind înregistrate 169 de noi cazuri față
...[citește_toată_știrea]
7 Octombrie 2021, 16:30
(2871 vizualizări -
0 comentarii)
Maltezi: Sancționată pentru că a încălcat măsura izolării
Polițiștii ialomițeni au aplicat o sancțiune pe numele unei tinere din localitatea Maltezi, care a încălcat măsura izolării, stabilită de Direcția de Sănătate Publică Ialomița. În ziua de miercuri, 6 octombrie
...[citește_toată_știrea]
7 Octombrie 2021, 15:30
(3798 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Amenzi aplicate de polițiști pentru încălcarea regulilor de circulație
Miercuri, 6 octombrie, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au desfășurat acțiuni punctuale pentru creșterea gradului de disciplină rutieră, pentru prevenirea și combaterea încălcării normelor rutiere
...[citește_toată_știrea]
7 Octombrie 2021, 15:15
(7860 vizualizări -
0 comentarii)
RAJA Constanța: Recomandări privind folosirea tehnologiei ca mijloc de protecție împotriva COVID-19
Creșterea îngrijorătoare a ratei de infectare și evoluția constantă a valorii incidenței cazurilor confirmate cu COVID-19 ne determină să lansăm un apel către toți cei interesați, în sensul limitării activității
...[citește_toată_știrea]
7 Octombrie 2021, 14:45
(9055 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Măsurile de protecție sanitară, verificate de polițiști
Polițiștii ialomițeni au continuat, în sistem integrat, acțiunile de verificare cu privire la respectarea măsurilor impuse în contextul Stării de Alertă, în scopul prevenirii răspândirii virusului COVI
...[citește_toată_știrea]
6 Octombrie 2021, 19:05
(6853 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 159 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița
Miercuri, 6 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 12899, fiind înregistrate 159 de noi cazuri
...[citește_toată_știrea]
6 Octombrie 2021, 16:30
(1884 vizualizări -
0 comentarii)
Condeești: Copil acroșat de un autoturism
Marți, 5 octombrie a.c., două echipaje de pompieri din Urziceni au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD la un accident rutier produs în satul Condeești, un autoturism
...[citește_toată_știrea]
6 Octombrie 2021, 12:35
(3169 vizualizări -
0 comentarii)
Țăndărei: Conducea fără drept, cu permis susceptibil a fi fals
Luni, 4 octombrie a.c., în jurul orelor 17,00, polițiștii rutieri din Țăndărei au depistat, în flagrant, un bărbat din Mangalia, în timp ce conducea un autoturism cu permis susceptibil a fi fals. Șoferul
...[citește_toată_știrea]
5 Octombrie 2021, 19:45
(2274 vizualizări -
0 comentarii)
Andrășești: Tânăr căzut într-o fântână
Pompierii din Slobozia au intervenit marți, 5 octombrie a.c., pentru salvarea unui bărbat, în vârstă de aproximativ 33 de ani, căzut într-o fântână în localitatea Andrășești. La locul intervenției a venit
...[citește_toată_știrea]
5 Octombrie 2021, 19:30
(2164 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Reglementări normative privind circulația trotinetelor electrice
Marți, 5 octombrie a.c., în ședința de Guvern a fost adoptată Hotărârea de Guvern pentru modificarea și completarea Regulamentului de aplicare a Ordonanței de Urgență a Guvernului nr. 195/2002, privind
...[citește_toată_știrea]
5 Octombrie 2021, 18:40
(4569 vizualizări -
0 comentarii)
Comentariile cititorilor:
(14 Martie 2014, 00:10)
Sunt de acord cu tn anonimus.... Așa ca cel mai bn e sa fim in continuare alături de echipa mai ales ca 80% sunt in playoff....
(12 Martie 2014, 15:21)
Domnu' Suporter, imi dau si eu cu umila parere, care nu cred ca e asa deplasata. Pai dumneata spui ca nivelul salariilor e unul scazut, atunci cu ce resurse doresti sa ajungi si sa rezisti in Liga 1? Trebuie sa ne raportam la realitatea din jurul nostru, nu exista bani pentru o performanta superioara, nu poti face asta cu bani de la bugetul local al unui oras care si asa arata ca un sat. Si ca o paranteza, sa stii ca nu ratez niciun meci al echipei.
(12 Martie 2014, 08:56)
era de asteptat sa se vanda meciuri acum...cine sa sustina echipa in A? ...
(11 Martie 2014, 22:03)
O singura parere mi s-a parut avizata, cea a primarului, care a spus ca nu are bani de Liga I si nici nu crede ca echipa va promova. Aici nu e premonitie, e strategie. Deci nu sunt numai oameni cu darul inainte-vederii in Slobozia, sunt si oameni care au darul in mana.
(11 Martie 2014, 21:45)
Ai dreptate pe o parte anonimus dar sa știi ca la unirea sa făcut performanța cu niște salarii medi pentru liga 2 si nu s au dat bani pe fotbaliști așa cum au fc adversarele candidate la promovare , bă din contra s au si vândut cei mai valorosi fotbaliști,așa ca nu va mai dați cu părerea pe aici daca nu aveți habar ce se întâmpla.bafta băieți si orice s ar întâmpla noi suntem alături de voi.
(11 Martie 2014, 15:34)
Hai Unirea...dar unde, incotro? E de asteptat sa piarda meciuri, oricum nu's bani de promovare, cine sa sustina o echipa in Liga 1? Ce sa faca acolo o echipa sustinuta cu bani din bugetul unui oras ruina si cu o baza sportiva de nivelul anilor 60-70?
(11 Martie 2014, 14:55)
Nu inteleg care este strategia la acest CSM Unirea Slobozia? Se cheltuiesc foarte multi bani publici pentru ca uni sa faca practica in antrenorat, alti sa incaseze salarii pentru ca au pile in spate iar alti sa-si faca imagine. Atunci cand se vor termina banii cum s-a intamplat si la alte municipii cine va mai juca la aceasta echipa. In aceasta iarna s-au mai adus 6 jucatori noi iar juniorii nostri joaca la bucu. Dl primar Stoica nu v-am vazut si la aceste jocuri caci poate daca dvs. ati veni poate s-ar deranja si dl. antrenor Mihalcea.
(10 Martie 2014, 19:58)
abia asteptam primii pasi gresiti si reactii( tipice "era duna" )ale slobozenilor ! nimeni nu vede altceva decat meciuri trucate , toata lumea se pricepe la fotbal si toti uita ca aceiasi jucatori ne-au facut sa ne simtim mandrii ca suntem la egalitate de punce cu rapid ! acum ce ar trebui sa facem ? sa-i punem pe toti la zid si sa-i impuscam ? aveti "putintica rabdare" vb lui caragiale ! mai e mult pana la final cand sunt convins ca nu vom ramane cu un gust amar ! at sa va aduceti aminte de vorbele mele iar pana atunci puneti mana si veniti la stadion ca d'aia avem intrarea libera ! ! !
(10 Martie 2014, 16:56)
nici-o surpriza. vor vinde meciurile la greu
(10 Martie 2014, 10:09)
Daca FRF-ul nu ar fi intrerupt aiurea campionatul la inceput de iarna(tot in conditii execrabile se joaca si acum ) am fi castigat si la Galati si cu moldovenii.CSMS-ul s-a intarit considerabil in aceasta pauza si va promova alaturi de Rapid. Noi speram intr-o figura cat mai frumoasa si un "arbitraj" nepartinitor in lupta pentru promovarea altora... Hai Unirea!