Vlădeni: La volan în stare de ebrietate
Joi, 2 septembrie a.c., polițiștii din Stelnica au depistat pe DN3B, în comuna Vlădeni, un bărbat în vârstă de 52 ani, din Fetești, în timp ce conducea un ansamblu de vehicule aflându-se sub influența băuturilor
...[citește_toată_știrea]
3 Septembrie 2021, 18:10
(2143 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Acțiuni preventive
Joi, 2 septembrie a.c., polițiștii ialomițeni împreună cu reprezentanți din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița și lucrători ai celorlalte instituții cu atribuții în domeniu au continuat
...[citește_toată_știrea]
3 Septembrie 2021, 17:50
(5738 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 9 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița
Vineri, 3 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10960, fiind înregistrate 9 noi cazuri față
...[citește_toată_știrea]
3 Septembrie 2021, 16:50
(3322 vizualizări -
0 comentarii)
AJFP Ialomița: Termen de depunere a mai multor declarații fiscale
Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează persoanele impozabile, înregistrate în scopuri de TVA conform art. 316 din Legea 227/2015, care nu au depășit plafonul de scutire și care
...[citește_toată_știrea]
3 Septembrie 2021, 15:55
(6993 vizualizări -
0 comentarii)
AJOFM Ialomița: 4,47%, rata șomajului în iulie 2021
La sfârșitul lunii iulie 2021, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4191 șomeri (din care 1874 femei), rata șomajului fiind de 4,47%, cu 0,18% sub valoarea
...[citește_toată_știrea]
3 Septembrie 2021, 14:25
(2778 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Expoziția «De la brazdă la cuptor» și lansare de carte la Muzeul Național al Agriculturii
La Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia se va deschide vineri, 17 septembrie 2021, orele 10,00, expoziția «De la brazdă la cuptor», care prezintă principalele etape ale drumului pâinii, începând
...[citește_toată_știrea]
3 Septembrie 2021, 14:20
(2971 vizualizări -
0 comentarii)
ISU Ialomița: Alege cariera de POMPIER!
Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița recrutează candidați pentru participarea la concursul de admitere organizat în cadrul Școlii de Subofițeri de Pompieri și
...[citește_toată_știrea]
3 Septembrie 2021, 13:45
(3608 vizualizări -
0 comentarii)
IJJ Ialomița: 551 de locuri în cadrul școlilor militare ale Jandarmeriei Române
Începând de joi, 2 septembrie 2021, Jandarmeria Ialomița desfășoară o nouă campanie de recrutare pentru cei care doresc o carieră militară în Jandarmeria Română. Astfel, la Școala Militară de Subofițeri
...[citește_toată_știrea]
2 Septembrie 2021, 18:15
(3385 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pe raza județului
Forțe de ordine cu efective mărite au acționat miercuri, 1 septembrie a.c., pe raza orașului Țăndărei și comunei Gura Ialomiței, pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale asociate extinderii
...[citește_toată_știrea]
2 Septembrie 2021, 18:10
(2977 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 13 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița
Joi, 2 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10951, fiind înregistrate 13 noi cazuri față de
...[citește_toată_știrea]
2 Septembrie 2021, 16:35
(3096 vizualizări -
0 comentarii)
AJFP Ialomița: Programul «Tezaur» continuă și în luna septembrie
Ministerul Finanțelor emite, începând cu miercuri, 1 septembrie 2021, 3 noi emisiuni de titluri de stat în cadrul Programului «Tezaur», cu maturități de 1, 3 și 5 ani și dobânzi de 3,25%, 3,75% și 4,15
...[citește_toată_știrea]
1 Septembrie 2021, 18:50
(5138 vizualizări -
0 comentarii)
Țăndărei: Beat și fără permis, la volan
Marți, 31 august a.c., în jurul orelor 11,00, polițiștii din Țăndărei, în cadrul unui filtru rutier, au efectuat semnal de oprire unui autoturism care se deplasa pe strada Căprioarei din localitate. Pentru
...[citește_toată_știrea]
1 Septembrie 2021, 17:55
(2000 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: «Vacanța s-a terminat! Sunteți pregătiți pentru un nou început?»
«Vacanța s-a terminat! Sunteți pregătiți pentru un nou început?» este sloganul campaniei de prevenire a victimizării minorilor derulată de Poliția Română prin Institutul de Cercetare și Prevenire a Criminalității
...[citește_toată_știrea]
1 Septembrie 2021, 17:45
(4334 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița
Miercuri, 1 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10938, fiind înregistrate 6 noi cazuri față
...[citește_toată_știrea]
1 Septembrie 2021, 16:40
(1183 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Se întrerupe curentul electric!
În perioada 1-3 septembrie 2021, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor desfășura în localitățile
...[citește_toată_știrea]
31 August 2021, 20:10
(7644 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Amenzi de peste 53 mii de lei
Pe parcursul zilei de luni, 30 august a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pentru menținerea unui climat de ordine și siguranță publică și pentru verificarea modului în care sunt respectate normele impuse
...[citește_toată_știrea]
31 August 2021, 18:25
(2101 vizualizări -
1 comentariu)
AJFP Ialomița: Marți, 7 septembrie 2021-termen limită pentru depunerea Formularului 092
Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor înregistrați în scop de TVA care utilizează ca perioadă fiscală trimestrul și care au efectuat o achiziție intracomunitară
...[citește_toată_știrea]
31 August 2021, 17:50
(3273 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 16 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița
Marți, 31 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10932, fiind înregistrate 16 noi cazuri față de
...[citește_toată_știrea]
31 August 2021, 16:40
(3179 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: Băut și fără permis, surprins în trafic de polițiști
Duminică, 29 august a.c, polițiștii Biroului Rutier Fetești, în timpul unui filtru rutier efectuat pe raza municipiului Fetești, au depistat în trafic un bărbat, în vârstă de 52 de ani, în timp ce conducea
...[citește_toată_știrea]
30 August 2021, 19:50
(2293 vizualizări -
0 comentarii)
Borănești: Pieton lovit de un camion
Luni, 30 august a.c., pe DJ201, în localitatea Borănești, s-a produs un accident de circulație, soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate a reieșit că în timp ce un bărbat, în vârstă de
...[citește_toată_știrea]
30 August 2021, 19:00
(2583 vizualizări -
0 comentarii)
Giurgeni: Circula pe drumurile publice deși avea permisul suspendat de 2 ani
Sâmbătă, 28 august a.c., polițiștii din cadrul Secției 7 Poliție Rurală Platonești au oprit, pentru control, pe raza comunei Giurgeni, un autoturism ce se deplasa pe DN2A/E60, sensul de mers Hârșova către
...[citește_toată_știrea]
30 August 2021, 18:45
(10125 vizualizări -
0 comentarii)
Iazu: Incendiu produs la cabina unui autotren
Vineri, 27 august a.c., pompierii militari din cadrul Detașamentului de pompieri Slobozia au intervenit, pe raza localității Iazu, cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o autospecială de descarcerare
...[citește_toată_știrea]
30 August 2021, 18:00
(2298 vizualizări -
0 comentarii)
ISU Ialomița: Pompierii au intervenit în cazul a 8 incendii de vegetație uscată și gunoi menajer
În ziua de sâmbătă, 28 august august a.c., militarii ISU Ialomița au intervenit în cazul a 8 incendii de vegetație uscată și gunoi menajer în localitățile Manasia, Fetești,
Giurgeni, Bărcănești,
...[citește_toată_știrea]
30 August 2021, 17:40
(3944 vizualizări -
0 comentarii)
Acțiune umanitară a Protopopiatului Urziceni
Luni, 30 august a.c., Protopopiatul Urziceni din cadrul Episcopiei Sloboziei și Călărașilor, prin Biroul de Asistență Socială și Serviciul Social Acordat în Comunitate destinat Persoanelor Adulte, a oferit
...[citește_toată_știrea]
30 August 2021, 17:40
(2013 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița
Luni, 30 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10916, fiind înregistrate 4 noi cazuri față de ziua
...[citește_toată_știrea]
30 August 2021, 16:25
(2113 vizualizări -
0 comentarii)
RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în orașul Căzănești!
Marți, 31 august 2021, RAJA Constanța va executa operațiuni periodice de întreținere a rezervorului de înmagazinare apă potabilă din orașul Căzănești. Pentru realizarea acestor lucrări, se va întrerupe
...[citește_toată_știrea]
30 August 2021, 15:20
(1416 vizualizări -
0 comentarii)
Vlădeni: Înjunghiați în plină stradă
Polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Fetești au fost sesizați prin apel 112 cu privire la faptul că doi tineri ar fi fost înjunghiați pe stradă de alți doi bărbați. Incidentul s-a petrecut în seara
...[citește_toată_știrea]
30 August 2021, 14:00
(4126 vizualizări -
4 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița
Duminică, 29 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10912, fiind înregistrate 3 noi cazuri față de
...[citește_toată_știrea]
29 August 2021, 17:05
(1940 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 1 nou caz de COVID-19 în Ialomița
Sâmbătă, 28 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10909, fiind înregistrate 1 nou caz față de ziua
...[citește_toată_știrea]
28 August 2021, 16:37
(3322 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Accident rutier provocat de un șofer băut
În seara zilei de vineri, 27 august a.c., în municipiul Slobozia s-a produs un accident de circulație în care au fost implicate 5 autoturisme, soldat cu pagube materiale. Din verificările efectuate de polițiști
...[citește_toată_știrea]
28 August 2021, 01:30
(5712 vizualizări -
0 comentarii)
Comentariile cititorilor:
(14 Martie 2014, 00:10)
Sunt de acord cu tn anonimus.... Așa ca cel mai bn e sa fim in continuare alături de echipa mai ales ca 80% sunt in playoff....
(12 Martie 2014, 15:21)
Domnu' Suporter, imi dau si eu cu umila parere, care nu cred ca e asa deplasata. Pai dumneata spui ca nivelul salariilor e unul scazut, atunci cu ce resurse doresti sa ajungi si sa rezisti in Liga 1? Trebuie sa ne raportam la realitatea din jurul nostru, nu exista bani pentru o performanta superioara, nu poti face asta cu bani de la bugetul local al unui oras care si asa arata ca un sat. Si ca o paranteza, sa stii ca nu ratez niciun meci al echipei.
(12 Martie 2014, 08:56)
era de asteptat sa se vanda meciuri acum...cine sa sustina echipa in A? ...
(11 Martie 2014, 22:03)
O singura parere mi s-a parut avizata, cea a primarului, care a spus ca nu are bani de Liga I si nici nu crede ca echipa va promova. Aici nu e premonitie, e strategie. Deci nu sunt numai oameni cu darul inainte-vederii in Slobozia, sunt si oameni care au darul in mana.
(11 Martie 2014, 21:45)
Ai dreptate pe o parte anonimus dar sa știi ca la unirea sa făcut performanța cu niște salarii medi pentru liga 2 si nu s au dat bani pe fotbaliști așa cum au fc adversarele candidate la promovare , bă din contra s au si vândut cei mai valorosi fotbaliști,așa ca nu va mai dați cu părerea pe aici daca nu aveți habar ce se întâmpla.bafta băieți si orice s ar întâmpla noi suntem alături de voi.
(11 Martie 2014, 15:34)
Hai Unirea...dar unde, incotro? E de asteptat sa piarda meciuri, oricum nu's bani de promovare, cine sa sustina o echipa in Liga 1? Ce sa faca acolo o echipa sustinuta cu bani din bugetul unui oras ruina si cu o baza sportiva de nivelul anilor 60-70?
(11 Martie 2014, 14:55)
Nu inteleg care este strategia la acest CSM Unirea Slobozia? Se cheltuiesc foarte multi bani publici pentru ca uni sa faca practica in antrenorat, alti sa incaseze salarii pentru ca au pile in spate iar alti sa-si faca imagine. Atunci cand se vor termina banii cum s-a intamplat si la alte municipii cine va mai juca la aceasta echipa. In aceasta iarna s-au mai adus 6 jucatori noi iar juniorii nostri joaca la bucu. Dl primar Stoica nu v-am vazut si la aceste jocuri caci poate daca dvs. ati veni poate s-ar deranja si dl. antrenor Mihalcea.
(10 Martie 2014, 19:58)
abia asteptam primii pasi gresiti si reactii( tipice "era duna" )ale slobozenilor ! nimeni nu vede altceva decat meciuri trucate , toata lumea se pricepe la fotbal si toti uita ca aceiasi jucatori ne-au facut sa ne simtim mandrii ca suntem la egalitate de punce cu rapid ! acum ce ar trebui sa facem ? sa-i punem pe toti la zid si sa-i impuscam ? aveti "putintica rabdare" vb lui caragiale ! mai e mult pana la final cand sunt convins ca nu vom ramane cu un gust amar ! at sa va aduceti aminte de vorbele mele iar pana atunci puneti mana si veniti la stadion ca d'aia avem intrarea libera ! ! !
(10 Martie 2014, 16:56)
nici-o surpriza. vor vinde meciurile la greu
(10 Martie 2014, 10:09)
Daca FRF-ul nu ar fi intrerupt aiurea campionatul la inceput de iarna(tot in conditii execrabile se joaca si acum ) am fi castigat si la Galati si cu moldovenii.CSMS-ul s-a intarit considerabil in aceasta pauza si va promova alaturi de Rapid. Noi speram intr-o figura cat mai frumoasa si un "arbitraj" nepartinitor in lupta pentru promovarea altora... Hai Unirea!