Școlile auto, în atenția inspectorilor ITM Ialomița
În luna iulie 2013, din inițiativa Inspecției Muncii București, s-a desfăsurat în județul Ialomița Campania Națională privind verificarea respectării prevederilor legale referitoare la încheierea și executarea
...[citește_toată_știrea]
12 August 2013, 13:06
(6421 vizualizări -
1 comentariu)
APDRP: Fermele de familie, finanțate prin Măsura 121
Agenția de Plăți pentru Dezvoltare Rurală și Pescuit informează potențialii beneficiari ai Programul Național de Dezvoltare Rurală asupra unor noi posibilități de asigurare a cofinanțării private a proiectelor
...[citește_toată_știrea]
12 August 2013, 12:02
(11029 vizualizări -
3 comentarii)
Icoana Maicii Domnului-făcătoare de minuni de la Mînăstirea Iviron din Muntele Athos, la Țăndărei
Sîmbătă, 3 august 2013, cu binecuvîntarea Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu, se va purta în procesiune Icoana Maicii Domnului, făcătoare de minuni, de la Mînăstirea Iviron din Muntele Athos, pe
...[citește_toată_știrea]
1 August 2013, 18:51
(12381 vizualizări -
11 comentarii)
Spitalul Județean de Urgență Slobozia a primit un incubator!
Fundația «Salvați Copiii» a inițiat, alături de o firmă producătoare de apă minerală și băuturi răcoritoare, campania «Îi ajutăm să înflorească». Scopul acestei acțiuni este acela de a dota secțiile de
...[citește_toată_știrea]
1 August 2013, 15:11
(7587 vizualizări -
5 comentarii)
Fetești: Tînără de 19 ani, dispărută
Polițiștii de investigații criminale au fost sesizați cu privire la faptul că o tînără, de 19 ani, a plecat de la domiciliul său, situat pe raza municipiului Fetești și nu a revenit pînă în prezent. Din
...[citește_toată_știrea]
30 Iulie 2013, 15:45
(9984 vizualizări -
4 comentarii)
Gîrbovi: Copil pe bicicletă, acroșat de un autoturism
Poliția a fost sesizată marți, 30 iulie a.c., în jurul orei 11,30, cu privire la faptul că pe raza localității Gârbovi s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp
...[citește_toată_știrea]
30 Iulie 2013, 15:03
(8131 vizualizări -
0 comentarii)
Valea Ciorii: La 17 ani a violat o bătrînă de 78!
Polițiștii au reținut luni, 29 iulie a.c., pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore un minor în vîrstă de 17 ani pentru comiterea infracțiunii de viol. Duminică, 28 iulie a.c., Poliția a fost sesizată
...[citește_toată_știrea]
30 Iulie 2013, 14:59
(9438 vizualizări -
12 comentarii)
Fierbinții de Sus: Incendiu după ce a verificat butelia cu un chibrit
Luni, 29 iulie a.c., în jurul orei 21,50, locuința unui cetățean din localitatea Fierbinții de Sus a fost cuprinsă de flăcări, după ce proprietarul, o femeie în vîrstă de 67 de ani, a verificat etanșeitatea
...[citește_toată_știrea]
30 Iulie 2013, 13:48
(9258 vizualizări -
0 comentarii)
Balaciu: A adormit la volan. Doi morți și doi răniți!
Luni, 29 iulie a.c., în jurul orei 13,15, în timp ce un bărbat, în vîrstă 56 de ani, din județul Brașov, conducea un autoturism pe DN2A, din direcția Slobozia către Urziceni, în afara localității Balaciu
...[citește_toată_știrea]
30 Iulie 2013, 10:43
(6986 vizualizări -
2 comentarii)
APIA Ialomița: Vizarea carnetelor de rentă viageră
Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează că, pentru a intra în posesia rentei viagere cuvenite pentru anul 2012, rentierii trebuie să se prezinte la centrele
...[citește_toată_știrea]
30 Iulie 2013, 08:42
(8096 vizualizări -
1 comentariu)
Ialomița: Cinci persoane, trimise în judecată pentru trafic de minori
Cinci persoane au fost trimise în judecată de oamenii legii pentru trafic de minori. Suspecții au recrutat, transportat și găzduit o minoră, fugită de la domiciliu, profitînd de starea ei de vulnerabilitate
...[citește_toată_știrea]
24 Iulie 2013, 18:54
(9878 vizualizări -
0 comentarii)
Tragedia de la Fetești se mută în instanță. Rudele muncitorilor prinși sub malul de pămînt se pregătesc de procese!
Scandalul public iscat o dată cu accidentul de muncă petrecut la Fetești, în urmă cu o săptămînă, ia amploare. Rudele muncitorilor acoperiți de malul de pămînt al șanțului pe care-l săpau se pregătesc de
...[citește_toată_știrea]
24 Iulie 2013, 09:01
(9749 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Copil de 8 ani, accidentat de o mașină
Un copil de 8 ani a fost la un pas de moarte, după ce a fost lovit de o mașină. Vina pentru producerea accidentului îi aparține minorului care a traversat strada prin loc nepermis. Cel care a provocat accidentul
...[citește_toată_știrea]
23 Iulie 2013, 16:15
(7452 vizualizări -
0 comentarii)
Ciulnița: Înșelată prin metoda «accidentul»
O bătrînă de 81 de ani a rămas fără suma de 1000 de euro, după ce un escroc a înșelat-o la telefon. Femeii i s-a comunicat că nepotul său a rănit într-un accident rutier o persoană și că trebuie să trimită
...[citește_toată_știrea]
23 Iulie 2013, 11:14
(8935 vizualizări -
1 comentariu)
Manasia: Fată de 15 ani, înecată în Ialomița
Tragedie în comuna ialomițeană Manasia. O adolescentă de 15 ani a pierit înghițită de apele rîului Ialomița. Tînăra plecase la scăldat, dar nu s-a mai întors acasă. A intrat în apă, a înotat de cîteva ori
...[citește_toată_știrea]
23 Iulie 2013, 09:14
(9253 vizualizări -
2 comentarii)
Tragedie pe litoralul Mării Negre. Doi frați din Slobozia, înecați!
Doi frați din Slobozia au murit în dimineața zilei de duminică, 21 iulie a.c., în stațiunea Olimp, de pe litoralul românesc al Mării Negre. Deși marea era extrem de agitată, cei doi au intrat în apă și
...[citește_toată_știrea]
21 Iulie 2013, 12:33
(9557 vizualizări -
11 comentarii)
anunț angajare
SC Eurobike Universal SRL
angajează urgent
-vopsitori
cu calificare și experiență
(de preferat vopsitorie în cîmp electromagnetic)
pentru Fabrica de Biciclete
din com. Movilița,
sat Movilița, jud. Ialomița
-muncitori necalificați
pentru Fabrica de Biciclete din
com. Movilița, sat Movilița, jud. Ialomița
Telefon de contact 0725/558.577
departament Resurse Umane
17 Iulie 2013, 13:27
IPJ Ialomița: Filtre ale Poliției
În cursul zilei de sîmbătă, 13 iulie a.c., peste 140 de polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat pentru prevenirea evenimentelor rutiere și a faptelor ce pot tulbura
...[citește_toată_știrea]
14 Iulie 2013, 09:17
(8397 vizualizări -
0 comentarii)
APIA Ialomița: Termen pentru cererile de plată la crescătorii de animale
Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița reamintește potențialilor beneficiari că 15 iulie 2013 este ultima zi în care pot depune cererile de plată aferente anului 2
...[citește_toată_știrea]
14 Iulie 2013, 08:16
(13915 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: Eliminată de la Bacalaureat pentru că a încercat să copieze
Ultima probă a Bacalaureatului s-a încheiat prost pentru o elevă din Fetești. Tînăra a fost eliminată din sala de examen pentru că a fost prinsă în timp ce copia. Ea susținea ultima probă a examenului de
...[citește_toată_știrea]
5 Iulie 2013, 16:36
(10181 vizualizări -
0 comentarii)
Feteșteanca dispărută și-a anunțat moartea prin SMS! A fost găsită înecată la Stelnica...
La începutul acestei săptămîni, polițiștii ialomițeni informau cu privire la dispariția de la domiciliu a unei tinere de 34 de ani, din Fetești. Recent, ea a fost descoperită înecată în apele Brațului
...[citește_toată_știrea]
5 Iulie 2013, 15:34
(11754 vizualizări -
6 comentarii)
Acțiune a Asociației Mediatorilor Autorizați Ialomița
Miercuri, 26 iunie 2013, membri ai Asociației Mediatorilor Autorizați Ialomița au inițiat o acțiune la nivelul municipiului reședință de județ. Evenimentul a vizat promovarea procedurii de mediere, fiind
...[citește_toată_știrea]
5 Iulie 2013, 14:25
(8035 vizualizări -
0 comentarii)
Militarii ISU Ialomița, specializați în «descarcerarea din vehicule»
Vineri, 5 iulie a.c., s-a încheiat faza zonală a competiției de Descarcerare și de Acordare a Primului Ajutor Calificat. Evenimentul s-a desfășurat în stațiunea Amara, iar participarea a fost satisfăcătoare
...[citește_toată_știrea]
5 Iulie 2013, 13:23
(7669 vizualizări -
0 comentarii)
29 iunie 2013-4 ani de la Întronizarea Preasfințitului Vincențiu ca Episcop al Sloboziei și Călărașilor
Praznicul Sfinților Apostoli Petru și Pavel este și sărbătoarea Eparhiei, căci în această zi, în urmă cu 4 ani, Preasfințitul Părinte Vincențiu era instalat de Preafericitul Părinte Daniel, Patriarhul
...[citește_toată_știrea]
5 Iulie 2013, 09:22
(14938 vizualizări -
3 comentarii)
Sălcioara: Conducea fără permis o mașină cu numere false
Un tînăr de 23 de ani, din Sălcioara a fost tras pe dreapta și amendat de polițiști. Astfel, în primul rînd, vorbim despre faptul că tînărul șofer nu avea permis, carnetul de conducere fiindu-i reținut
...[citește_toată_știrea]
4 Iulie 2013, 17:08
(6896 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Două persoane date dispărute, căutate de polițiștii de la Investigații Criminale
O adolescentă de 17 ani, din Reviga și o tînără de 34 de ani, din Fetești au fost date dispărute de la domiciliu de către rude. Cazurile se află în atenția polițiștilor de la Investigații Criminale...
...[citește_toată_știrea]
4 Iulie 2013, 15:03
(8683 vizualizări -
2 comentarii)
Orașul-stațiune Amara, gazda fazei zonale a Competiției de Descarcerare și de Acordare a Primului Ajutor Calificat
Echipajele de descarcerare din cadrul a 7 Inspectorate pentru Situații de Urgență din țară participă, în zilele de 4-5 iulie 2013, la faza zonală a Competiției de Descarcerare și de Acordare a Primului
...[citește_toată_știrea]
4 Iulie 2013, 13:02
(12065 vizualizări -
0 comentarii)
Gîrbovi: Cercetat penal după ce cîinii săi aproape au sfîșiat un bărbat
Un iubitor de animale din comuna ialomițeană Gîrbovi s-a trezit cu dosar penal din cauza celor doi cîini ciobănești pe care îi crește. Patrupedele aproape că au sfîșiat un om, iar victima a făcut plîngere
...[citește_toată_știrea]
4 Iulie 2013, 11:43
(8008 vizualizări -
2 comentarii)
Razie în Bărbulești
Polițiștii ialomițeni au descins din nou la Bărbulești. Oamenii legii au desfășurat o acțiune al cărei scop a fost acela de a combate criminalitatea în mediul rural. La Bărbulești, polițiștii ialomițeni
...[citește_toată_știrea]
4 Iulie 2013, 10:27
(8664 vizualizări -
0 comentarii)
Plajele din Amara, supravegheate de jandarmi
Jandarmii ialomițeni încep patrularea pe plajele din stațiunea Amara. Forțele de ordine vor fi cu ochii în patru, astfel încît vacanțele turiștilor să fie ferite de pericole. De asemenea, jandarmii vor
...[citește_toată_știrea]
4 Iulie 2013, 09:59
(5110 vizualizări -
2 comentarii)
Comentariile cititorilor:
(14 Martie 2014, 00:10)
Sunt de acord cu tn anonimus.... Așa ca cel mai bn e sa fim in continuare alături de echipa mai ales ca 80% sunt in playoff....
(12 Martie 2014, 15:21)
Domnu' Suporter, imi dau si eu cu umila parere, care nu cred ca e asa deplasata. Pai dumneata spui ca nivelul salariilor e unul scazut, atunci cu ce resurse doresti sa ajungi si sa rezisti in Liga 1? Trebuie sa ne raportam la realitatea din jurul nostru, nu exista bani pentru o performanta superioara, nu poti face asta cu bani de la bugetul local al unui oras care si asa arata ca un sat. Si ca o paranteza, sa stii ca nu ratez niciun meci al echipei.
(12 Martie 2014, 08:56)
era de asteptat sa se vanda meciuri acum...cine sa sustina echipa in A? ...
(11 Martie 2014, 22:03)
O singura parere mi s-a parut avizata, cea a primarului, care a spus ca nu are bani de Liga I si nici nu crede ca echipa va promova. Aici nu e premonitie, e strategie. Deci nu sunt numai oameni cu darul inainte-vederii in Slobozia, sunt si oameni care au darul in mana.
(11 Martie 2014, 21:45)
Ai dreptate pe o parte anonimus dar sa știi ca la unirea sa făcut performanța cu niște salarii medi pentru liga 2 si nu s au dat bani pe fotbaliști așa cum au fc adversarele candidate la promovare , bă din contra s au si vândut cei mai valorosi fotbaliști,așa ca nu va mai dați cu părerea pe aici daca nu aveți habar ce se întâmpla.bafta băieți si orice s ar întâmpla noi suntem alături de voi.
(11 Martie 2014, 15:34)
Hai Unirea...dar unde, incotro? E de asteptat sa piarda meciuri, oricum nu's bani de promovare, cine sa sustina o echipa in Liga 1? Ce sa faca acolo o echipa sustinuta cu bani din bugetul unui oras ruina si cu o baza sportiva de nivelul anilor 60-70?
(11 Martie 2014, 14:55)
Nu inteleg care este strategia la acest CSM Unirea Slobozia? Se cheltuiesc foarte multi bani publici pentru ca uni sa faca practica in antrenorat, alti sa incaseze salarii pentru ca au pile in spate iar alti sa-si faca imagine. Atunci cand se vor termina banii cum s-a intamplat si la alte municipii cine va mai juca la aceasta echipa. In aceasta iarna s-au mai adus 6 jucatori noi iar juniorii nostri joaca la bucu. Dl primar Stoica nu v-am vazut si la aceste jocuri caci poate daca dvs. ati veni poate s-ar deranja si dl. antrenor Mihalcea.
(10 Martie 2014, 19:58)
abia asteptam primii pasi gresiti si reactii( tipice "era duna" )ale slobozenilor ! nimeni nu vede altceva decat meciuri trucate , toata lumea se pricepe la fotbal si toti uita ca aceiasi jucatori ne-au facut sa ne simtim mandrii ca suntem la egalitate de punce cu rapid ! acum ce ar trebui sa facem ? sa-i punem pe toti la zid si sa-i impuscam ? aveti "putintica rabdare" vb lui caragiale ! mai e mult pana la final cand sunt convins ca nu vom ramane cu un gust amar ! at sa va aduceti aminte de vorbele mele iar pana atunci puneti mana si veniti la stadion ca d'aia avem intrarea libera ! ! !
(10 Martie 2014, 16:56)
nici-o surpriza. vor vinde meciurile la greu
(10 Martie 2014, 10:09)
Daca FRF-ul nu ar fi intrerupt aiurea campionatul la inceput de iarna(tot in conditii execrabile se joaca si acum ) am fi castigat si la Galati si cu moldovenii.CSMS-ul s-a intarit considerabil in aceasta pauza si va promova alaturi de Rapid. Noi speram intr-o figura cat mai frumoasa si un "arbitraj" nepartinitor in lupta pentru promovarea altora... Hai Unirea!