Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Mamă pentru a cincisprezecea oară!

Premieră la Maternitatea Slobozia

Mamă pentru a cincisprezecea oară!

Performanță mai puțin obișnuită a unei femei din Țăndărei. În urmă cu o săptămînă, ea a adus pe lume al cincisprezecelea copil al familiei. Nașterea micuțului reprezintă o premieră și pentru medicii Maternității Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Specialiștii susțin că ultimul record la nașteri a fost atins în urmă cu 20 de ani de o altă mamă care a adus pe lume 13 copii... Deși femeia promite să dea naștere unui alt bebeluș, medicii susțin că o eventuală altă sarcină i-ar putea pune viața în pericol.

Un caz special Artemiza Tudor are 42 de ani și este din Țăndărei. În urmă cu o săptămînă a devenit o mamă demnă de Cartea Recordurilor. Internată la Maternitatea Spitalului Județean de Urgență Slobozia ea a adus pe lume cel de-al 15-lea copil al familiei. Un băiețel de 3400 de grame, perfect sănătos... Nu s-a hotărît însă ce nume îi va pune, însă știe că va avea grijă de el așa cum a avut și de ceilalți 14 frați care îl așteaptă acasă. Deși, lunar, 2 din 10 femei care nasc la Slobozia manifestă intenția de a-și abandona copiii pe patul de spital, Artemiza refuză să se gîndească la așa ceva. Trăiește la limita sărăciei, singurele surse de venit pe care le are fiind ajutoarele sociale și alocațiile copiilor, însă nu se gîndește să renunțe la bebeluș. «Dacă Domnul mi l-a dat, eu vreau să-l cresc. Și dacă îl voi face și pe al 16-lea și de ăla voi avea grijă!» declară proaspăta mamă. Acoperișul sărăcăcios sub care va locui cel mai proaspăt membru al familiei Tudor adăpostește nouă fete și cinci băieți. Proaspăt venit pe lume, micuțul este deja unchi. Cea mai mare dintre surorile sale, care a împlinit recent 24 de ani, are la rîndul său doi copii, un băiețel de cinci ani și o fetiță de șapte ani. «Am și nepoți și sînt mîndră de ei. Sîntem o familie numeroasă, dar unită. Nu ne-am certat niciodată și am trecut peste probleme cu toții!» mărturisește mămica ajunsă la a cincisprezecea naștere.

Sfatul medicilor Potrivit declarațiilor reprezentanților Maternității Spitalului Județean de Urgență Slobozia, femeia din Țăndărei care a născut pentru a cincisprezecea oară reprezintă un caz special. Ultima naștere-record s-a petrecut în urmă cu 20 de ani, cînd o altă mamă a reușit performanța de a aduce pe lume al treisprezecelea copil al familiei. Toate aceste sarcini multiple sînt însă extrem de periculoase atît pentru femei, cît și pentru copii. «O femeie care are nașteri multiple își pune în pericol viața. Este foarte epuizant pentru mamă, în primul rînd, să ducă la bun sfîrșit un număr ridicat de sarcini. Apoi și copiii pot veni pe lume cu o serie de probleme de sănătate. Ceea ce este important este faptul ca fiecare familie, înainte de concepție, să meargă la cabinetele de planing familial pentru mai multe informații cu privire la sarcină și ce presupune nașterea și creșterea unui copil» ne-au declarat medicii din cadrul secției Neonatologie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia.

25 Aprilie 2014, 11:35 (18279 vizualizări - 45 comentarii)

Comentariile cititorilor:


ninel:
(9 Mai 2014, 13:52)
@Andrei  unde ai invatat sa scrii  ? De ce nu vezi Parul Din Ochii Tai ? Ha,ha,Rade Ciob De Oala Sparta...ha,ha.  @Andrea unde ai invatat primele opt clase ?
Andrei:
(5 Mai 2014, 15:13)
@Andrea are perfectă dreptate!!! Doar că nu știe a scrie corect! Așa fac rromii și puii lor. Vai de cr nostru.. Nu zic, mai e unul la mie cinstit, poate nici atât!
ninel:
(5 Mai 2014, 11:02)
Bai Andreia uitat-te in oglinda si intreaba-te daca tu meriti sa fii ajutata sau iertata de D-zeu. Cand o sa fii in Sf. Biserica si te inchini cersind indurare,iertare si mantuire atunci sa te gandesti la ce ai citit aici si la ce ai aprobat dand-u-mi cu Hai Siktir care in limba turca aceasta injuratura e ce-a mai injositoare . Aprobi rautatea de rautate o sa ai parte. Pacat ca esti femeie,femeia ar trebui sa fie ingaduitoare si miloasa dar ....
Andrea:
(2 Mai 2014, 23:40)
Bine ca dracea e anonim si inofensiv in spatele calculatorului.Ce te faci ca 90% dintre rromi sunt infractori?Ce te faci cand trei pe langa trei puradei si-ti infig mana in geanta,in gat,in lantisorul de la gat?Comentariile or fi rautaciase,dar actiunile astora sund de-a dreptul periculoase,asa ca, hai sictir!!!
ninel:
(2 Mai 2014, 08:07)
Citesc aceste comentarii cu o mare uimire. Ma gandesc ca Adolf H.e in sangele unora si acum. Daca stai de vorba cu  una dintre aceste persoane face-tu-face va cauta sa te faca sa intelegi ca el este un Blajin un om cu frica de D-zeu. Insa in realitate e  frate cu Satana,din spatele calculatorului trimite sagetiile otravitoare catre semenul sau. Stind ca nimeni nu o sa-l recunoasca isi arunca draceasca rautate asupra unora ajungand sa.i instige pe multi si aia posedati de ura. Cred ca daca ar putea ar lua viata unora fara sa mai judeuce fapta .
citoyen:
(29 Aprilie 2014, 22:10)
<<Dă-ne dreptul de a spera - Că va învia inima ta - Și vom avea iarăși un țel - Mareșale de otel>>
da, SORINE:
(29 Aprilie 2014, 16:13)
m-ai convins, esti "Omul nou" pe care si l-a dorit Ceausescu si continuatorul lui, mai luminat, Iliescu. Sa fi sanatos si sa transmiti convingerea ta("Biserica mamii lor"!) si parintilor tai care te-au botezat crestin, bunicilor care s-au bucurat ca au un urmas atat de istet, stramosilor tai care, probabil s-au luptat , la fel ca si ai mei, ca ai romanilor in general, pt ca aceasta tara si acest neam sa ramana liber si ortodox cum s-a format de doua mii de ani incoace. Un sfat , nu lasa exceptiile sa-ti distruga viata; altfel vei crede ca toti(evident cu exceptia ta) sunt hoti, talhari,criminali,etc. Precum occidentalul care vede, in tara lui, la tv ,o fapta reprobabila a unui tigan si trage imediat concluzia ca toti romanii sunt asa: tuciurii,mincinosi, nespalati si hoti..
SORIN:
(29 Aprilie 2014, 15:16)
N-am decât să-i mulțumesc Adrianei care, încă o dată, s-a dovedit a fi mai realistă decât  alde "eu pup poala popii, popa pupă ... mea!". Să faci apologia credinței strămoșești arată cât de ridicoli pot fi unii. Rămân la "Biserica mamii lor!". De escroci, de nemernici, de golani, de proxeneți, de pedofili de violatori, de criminali, de, de, de ... treci codrii de aramă.
Gigel:
(29 Aprilie 2014, 15:10)
@Vica: Asta simti acum. Dupa ce va mai trece un timp nu vei mai simti la fel.
Adriana:
(29 Aprilie 2014, 13:35)
Nene @lunecosul@ Sorin. Nu compara "două Biserici", de-odinioară și de-acum! Recunoaștem meritele și influența pozitivă a Bisericii, cu două secole in urmă, sau poate, de acum 80 de ani. Ce este acum Biserică, nu are decât numele același...În rest, e firmă cu afaceriști lacomi și perverși! Tu, ăsta care îl incriminezi pe prietenul meu, Sorin! Stai cam prost la capitolul: NU MAI E CE-A FOST ODATĂ! Adio, și-un praz verde ( bio )!!
Ani:
(29 Aprilie 2014, 13:15)
Bai,daca intra in campul muncii e bine,dar daca alimenteaza cu ei infractionalitatea nu mai e bine.Daca fii-sa prima a produs deja 2,si are 9 fertile,basca ce mai insamanteaza si baietii, inmultit cu 15-16...uau!!!
Nen-tu:
(29 Aprilie 2014, 12:35)
Mare dovada de intelepciune si chibzuinta trebuie sa dai cind te hotarasti sa propasesti. Responsabilitate mai mare nici ca se poate. Poate doar daca esti purtatorul valizei cu butonul rosu. Nu te apuci sa puiezi doar pentru ca vrei sa-ti asiguri linia biologica sau pentru ca trebuie sa-ti fortifici triunghiul conjugal. Da: tu, eu, soacra-mea. Iti faci bine socotelile pe hirtie, angajezi un specialist de la NASA si unul de la Pentagon pentru consiliere extraordinara. Unul iti citeste in stele viitorul copilului, celalalt iti da garantia ca mileniul trei va fi religios. Abia atunci verifici daca sint sanse sa gasesti loc la gradinita, Liceul german, Oxford si numai dupa aceea mai arunci si zarurile sa vezi daca-ti iese 6 - 6. Aceste conditii fiind indeplinite, parca ai avea ceva sperante sa incepi sa-ti cauti si nevasta. Bonne chance.
lunecosul@SORIN:
(29 Aprilie 2014, 12:29)
Las-o moale, amice: cand te exprimi in halul asta("Biserica mamii lor"), injuri Biserica neamului ,Sorine! Iar bunicii si stramosii ai tai si-ai nostri, au invatat bunul simt si cresterea cuvincioasa tot in Biserica, ca doar nu erau comunisti pe vremea lor sa-i transforme in liberi-cugetatori sau "omul nou" care esti tu acum, insirandu-ti postarile de nedus la Biserica.
SORIN:
(29 Aprilie 2014, 12:13)
@ dubla personalitate.  Sincer mă bucur că mă urmărești, dar nu trebuie să faci confuzie între părerea mea despre preoțime și educația primită încă din copilărie. Niciodată bunicii sau părinții nu te învață de rău. Răul vine din viața de zi cu zi. Dacă tu consideri că medicii, preoții, mare parte din profesori și alte categorii dovedite corupte, inclusiv din Justiție, Poliție,  ca să nu mai vorbim de politicieni,  trebuie să se comporte în continuare ca atare, pe mine n-ai cum să mă convingi. Așa că prefer să crezi în dubla mea personalitate. Bine că nu e multiplă, precum a unor ipocriți fățarnici de p'aci care, analfabeți fiind, se dau "plante".
@Mitu:
(29 Aprilie 2014, 12:12)
Cum ar veni, ne putem lipsi de astfel de produse biologice. Spor de natalitate negativ. Ori ne lasam pe mâna Rozelor si Argentinelor roditoare si peste ceva vreme ne vom numi Rommania, ori admitem ca peste nu prea multisor, prognozez vreo 70 de anisori, zona noastra geografica va fi redata naturii. Asta daca nu cumva marele nostru frate de la Rasarit si-a inclus in viitoarea agenda electorala si raionul Romania, in sensul ca rusii au o apetenta pentru turism sexual, ceva de speriat.

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
09 Aug 2026
256 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

IPJ Ialomița: Recrutări de personal

Inspectoratul de Poliție Județean Ialomița, cu sediul în Slobozia, bdul Matei Basarab, nr. 13-15,  recrutează/selecționează candidați pentru admiterea în instituțiile de învățămînt ale Ministerului ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2014, 09:15
(6771 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A încercat să se spînzure!

Un bărbat, în vîrstă de 45 de ani, din Slobozia, a încercat să se spînzure de crengile unui copac, în apropierea cartierului Bora. Așadar, bărbatul a sunat la 112, amenințînd că o să se omoare dacă nu este ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2014, 08:10
(7435 vizualizări - 0 comentarii)


Sfinții martiri de la Niculițel, sărbătoriți în Catedrala Episcopală din Slobozia

Miercuri, 4 iunie 2014, cu binecuvîntarea Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu, la Catedrala Episcopală «Înălțarea Domnului» din Slobozia se vor desfășura sfintele slujbe care să marcheze prezența ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2014, 14:20
(6667 vizualizări - 0 comentarii)


Admiterea în Colegiile Militare Liceale

Concursul de admitere în Colegiile Militare Liceale «Dimitrie Cantemir», «Mihai Viteazul» și «Ștefan cel Mare», care se desfășoară în perioada 29 mai-7 iulie 2014, a debutat vineri, 30 mai a.c., cu evaluarea ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2014, 12:30
(6404 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Beat mangă la volan

Polițiștii au depistat un tînăr, în vîrstă de 22 de ani, din Făcăeni, în timp ce se afla la volanul unui autoturism, deși anterior consumase băuturi alcoolice. Cel în cauză a fost testat alcoolscop, rezultatul ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2014, 10:40
(5493 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: «Ziua porților deschise» pentru copii

Peste 100 de copii, însoțiți de cadre didactice au vizitat Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița cu ocazia sărbătoririi «Zilei Internaționale a Copilului». «Porțile» Inspectoratului de Poliție ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2014, 09:30
(5569 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campania «Infractorii te pot cunoaște mai bine decît crezi!»

În perioada 15 aprilie-septembrie 2014, Poliția Română, împreună cu Groupama Asigurări, desfășoară campania de prevenire «Infractorii te pot cunoaște mai bine decît crezi», în scopul informării populației ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2014, 13:40
(7791 vizualizări - 0 comentarii)


Marsilieni: Incendiu de la un scurtcircuit

Marsilieni: Incendiu de la un scurtcircuit

Un incendiu a izbucnit la locuința unui cetățean din satul Marsilieni, arondat comunei Albești. Vecinii care au văzut fumul dens au sunat la 112, iar în scurt timp un echipaj de pompieri de la Garda Slobozia ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2014, 10:10
(7674 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Incendiu la un bloc din Slobozia, animale salvate de pompieri!

Ialomița: Incendiu la un bloc din Slobozia, animale salvate de pompieri!

În dimineața zilei de sîmbătă, 24 mai a.c, baia unui apartament situat la atajul 1 al unui bloc din municipiul Slobozia a fost cuprinsă de flăcări. Cel mai probabil, incendiul a fost generat de jarul unei ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2014, 10:25
(10448 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Agresorul unei fetițe de 8 ani, prins de doi polițiști!

Doi polițiști aflați în timpul liber au prins și imobilizat duminică, 25 mai a.c., un tînăr de 24 de ani, imediat după ce acesta a agresat o minoră, în vîrstă de 8 an, pe raza municipiului Slobozia. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2014, 09:05
(10525 vizualizări - 12 comentarii)


anunț angajare

SC ADMET SRL
angajează
AGENT VÎNZĂRI
Depunerea CV-urilor se va face
la Recepția Hotelului Select

Interviul va avea loc joi, 29 mai 2014,
la Hotel Select, începînd cu orele 16,00

22 Mai 2014, 10:20


Amara: Tineri bănuiți de furt

Doi tineri de 18 și 19 ani s]nt bănuiți de polițiști pentru comiterea infracțiunii de furt. Cercetările sînt în curs. Cei doi tineri sînt bănuiți de faptul că ar fi intrat într-o locuință din Amara de unde ...[citește_toată_știrea]

21 Mai 2014, 15:50
(8391 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara furt


Fetești: Pădure cuprinsă de flăcări

2000 de mp de pădure au ars ca o torță în zona municipiului Fetești. Pompierii care au intervenit pentru a stinge focul s-au luptat mai bine de 3 ore cu flăcările. Varianta cea mai plauzibilă în ceea ce ...[citește_toată_știrea]

21 Mai 2014, 13:30
(6552 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Deținea ilegal o armă

Polițiștii i-au întocmit dosar penal unui bărbat din Slobozia pentru că în urma verificărilor acesta deținea fără drept un pistol cu proiectil de cauciuc. Cercetările polițiștilor au scos la iveală faptul ...[citește_toată_știrea]

21 Mai 2014, 11:25
(6511 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi prinși în ilegalitate și amendați

Acțiunile preventive ale polițiștilor ialomițeni au continuat și în aceste zile. Oamenii legii au supravegheat siguranța publică, dar și traficul rutier. Amenzile au curs fără număr, valoarea sancțiunilor ...[citește_toată_știrea]

21 Mai 2014, 10:20
(6367 vizualizări - 1 comentariu)


Competițiile Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița și-au desemnat cîștigătorii

În această perioadă, oficialii Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița au desemnat cîștigătorii celor două competiții destinate elevilor ialomițeni. Vorbim despre concursurile «Prietenii pompierilor ...[citește_toată_știrea]

21 Mai 2014, 09:05
(10161 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Măsuri de pază și ordine publică la alegerile europarlamentare

Peste 120 de jandarmi din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița și ai Grupării Mobile de Jandarmi Constanța vor asigura, în perioada 24-25 mai 2014, paza a 79 secții de votare și a Biroului ...[citește_toată_știrea]

19 Mai 2014, 10:20
(9901 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Hoții fură tot ce găsesc în case

Polițiștii cercetează șase ialomițeni, fiind bănuiți de comiterea infracțiunii de furt calificat. Patru dintre aceștia, tineri cu vîrste cuprinse între 15 și 19 ani, domiciliați pe raza localităților Slobozia ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2014, 14:15
(7097 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ialomița furt


Țăndărei: Neatenția la volan costă

Un alt accident rutier soldat cu vătămarea corporală a unei persoane s-a produs în cursul zilei de miercuri, 14 mai 2014, în jurul orei 20,00, la intrarea în orașul Țăndărei. În timp ce un bărbat, în vîrstă ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2014, 13:50
(5456 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Accident pe contrasens

Poliția a fost sesizată miercuri, 14 mai a.c., în jurul orei 15,00, cu privire la faptul că în afara comunei Coșereni s-a produs un accident de circulație soldat cu victime. Din primele verificări, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2014, 12:45
(8011 vizualizări - 4 comentarii)


Ialomița: Polițiștii acționează pentru combaterea braconajului piscicol

Polițiștii ialomițeni au intensificat acțiunile pentru prevenirea și combaterea faptelor de braconaj piscicol, îndreptate împotriva habitatelor piscicole naturale, a transportului și comercializării ilegale ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2014, 11:15
(8094 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Sancțiuni de 9 mii de lei într-o singură zi

Miercuri, 14 mai 2014, polițiștii rutieri și de ordine publică au acționat pe arterele rutiere județene pentru constatarea de contravenții și prevenirea, respectiv combaterea infracțiunilor rutiere. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2014, 09:40
(7005 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Alege o carieră în cadrul Administrației Naționale a Penitenciarelor

Tinerii interesați de o carieră în cadrul Administrației Naționale a Penitenciarelor pot alege să studieze într-una dintre unitățile de învățămînt ale instituției sau din cadrul sistemului național de apărare ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2014, 08:30
(6386 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 194 locuri de muncă pentru șomeri

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița pune la dispoziție șomerilor ialomițeni un număr de 194 de locuri de muncă. Dintre acestea, cele mai numeroase, în număr de 133, sînt destinate ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2014, 20:20
(6802 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Poștașii, în grevă japoneză

Protestul la nivel național organizat de Compania Națională «Poșta Română» s-a desfășurat și în Ialomița. Solidari cu colegii lor din țară, angajații Poștei Române filiala Ialomița au fost preț de o zi ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2014, 18:40
(5897 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Tragedie în curtea Remat. A murit strivit de propria mașină!

Slobozia: Tragedie în curtea Remat. A murit strivit de propria mașină!

Un angajat al societății Remat din Slobozia și-a pierdut viața la locul de muncă.  În acest caz procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au deschis o anchetă. Potrivit informațiilor ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2014, 17:40
(11804 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Infractor trimis la închisoare

Un ialomițean de 54 de ani a fost reținut în noaptea de marți spre miercuri, 13/14 mai 2014, pe raza municipiului București de către polițiști. Pe numele acestuia Judecătoria Urziceni a emis un mandat de ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2014, 10:30
(7077 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Termen limită pentru depunerea cererilor de plată pe suprafață

Potrivit Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița, termenul limită pentru depunerea cererii de plată fără penalități este 15 mai 2014. În cazul în care acest termen ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2014, 18:10
(6159 vizualizări - 0 comentarii)


București: LAPAR organizează «Conferința Națională a Agricultorilor»

Liga Asociațiilor Producătorilor Agricoli din România, federație reprezentativă legală a producătorilor agricoli români, va organiza Conferința Națională a Agricultorilor-2014, cu tema «Agricultura românească ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2014, 16:35
(6578 vizualizări - 0 comentarii)


A treia Coferință Regională «Zile Medicale Amara 2014»

Colegiul Medicilor din Ialomița și Călărași, împreună cu Asociația Medicilor de Familie organizează cea de-a III-a ediție a Conferinței Regionale, cu participare internațională «Zile Medicale Amara 201 ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2014, 16:10
(6727 vizualizări - 6 comentarii)


Ultimele comentarii
Mary în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița Răduță Aurelian-Constantin în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița Antoine în «Suntem în urmă cu pregătirea, dar construim un grup puternic!» ciumpalacul în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița @PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Mary în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Mary în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița #pasajladrajna în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Cetatean în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă SPERANȚA în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Rodica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere as în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița georgica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere vasilica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Ilie Palarie în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...