Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Slobozia: Două mașini au fost avariate de un copac

Slobozia: Două mașini au fost avariate de un copac

Vremea pune în pericol siguranța cetățenilor din Slobozia. Două mașini parcate pe bulevardul Unirii din reședința județului au fost avariate de un copac, smuls din rădăcină de vînt. O persoană era la un pas de a fi rănită... Cele două automobile erau parcate pe bulevardul Unirii, în zona Casei de Cultură Municipală. Într-unul dintre automobile se afla o persoană, care, din fericire, a reușit să se salveze singură. Martorii susțin faptul că omul a ieșit pe geamul mașinii sale. «Era un șofer, săracul de el, l-am văzut cînd a ieșit pe geam. Era speriat omul...» susține o  femeie care trecea prin zonă în momentul în care copacul a căzut peste cele două automobile. La fața locului s-au deplasat angajații Primăriei Slobozia, care au încercat să îndepărteze pe de carosabil copacul. Circulația în zonă a fost întreruptă temporar.

24 Octombrie 2014, 12:35 (10667 vizualizări - 18 comentarii)

Citiți și:
Slobozia: Constructorii de pe Unirii au spart un hidrant
Slobozia: Stâlpi de iluminat puși la pământ de muncitorii care amenajează pistele de biciclete
Slobozia: Bulevardul Unirii, inaugurat de Înălțare

Comentariile cititorilor:


Rasu plansu:
(28 Octombrie 2014, 08:50)
Io zic asa: Decat lovit de unu cu RCA de carpatica ori euroins....mai bine sa cada pomu....Ca snt fonduri. Firmele de asigurari(cele de mai sus -sigur) ce o dau cotita .....Mai plopule,mai.....
diana:
(27 Octombrie 2014, 14:33)
Cine nu stie exista fonduri in primarie pentru astfel de situatii , trebuie doar sa ii ameninti cu judecata ca saiti poata repara masina
Domnule primar:
(26 Octombrie 2014, 15:28)
V-a spus cineva ca daca va schimbati freza pe dreapta si va modificati usor pozitia ochiului drept aduceti binisor cu Hitler? Reichstagul nu mai e dar puteti sa incercati cu sala polivalenta avangardista.
Seni:
(26 Octombrie 2014, 15:16)
Represalii domnule primar, represalii. Radeti tot pe o raza de un kilometru. Sa va roage sa le cada copacii pe masini numai sa mai vada si ei nitel verde.
Nae:
(26 Octombrie 2014, 13:07)
D-aia trebuie incurajat mersul cu bicicleta si transportul local.
Kami:
(26 Octombrie 2014, 12:04)
Primaria nu plateste nimic atita vreme cit plopul era functional si nu parea c-ar fi trebuit inlaturat. A mai casapit Stoica degeaba multi altii dar tocmai p-ala care trebuia l-a ratat. Asa ca norocosilor, scotociti-va buzunarele, amanetati-va nevestele si smartfoanele ca n-o sa pupati un leut de la zgirciobul de primar. Arunca el banii pe altele nu si pe rablele voastre care nu stiu sa faca distinctia intre ceasul rau si ceasul bun.
Ani:
(25 Octombrie 2014, 15:17)
Bad plop, bad, bad!
Adin:
(25 Octombrie 2014, 15:03)
N-au consultat augurii astia cu masinile cind au plecat de acasa.
[email protected]#$%:
(25 Octombrie 2014, 14:11)
Baieti MARIAN este foarte ocupat in perioada asta (cu vant) trebuie sa adune toate nucile cazute ...nu are timp de gard.
Mona:
(25 Octombrie 2014, 12:14)
Explicabil ca in loc de unul au defrisat doi la ce privire sasie are domn primar pe banerele atirnate peste tot pe unde a gasit un loc liber. Un te-ntorci dai de moacele boccii ale actualilor si viitorilor conducatori acum si-n veacul vecilor. La brutarie cu voi, mirmidonilor. Doar asa o sa fie Simona in siguranta la Hong Kong.
Santa:
(25 Octombrie 2014, 12:06)
Ati profitat de ocazie nenorocitilor si pe linga ala pagubos l-ati taiat si pe cel sanatos de alaturi desi nu va facuse nimic, doar asa, preventiv ca va stim cit sinteti de prevazatori. Mie imi tinea umbra plopul ala la apartament, parcam fara frica sub el ca aveam o intelegere mutuala (nu ma-ncaleci nu te tai), eram prieten cu omizile ce-si facusera culcus in el si la vara chiar aveam de gind sa-mi fac o casuta in coronament ca bugetul subtire cu eco se tine. Apropo, ati avut autorizatie pentru decapitarea celui de-al doilea copac? c-asa e moda acu, sa cereti autorizatie. Iuteala de mina si nebagare de seama. O sa platiti cu virf si indesati. Natura nu uita si nu iarta. Ho, ho, ho.
666:
(24 Octombrie 2014, 21:27)
care curte la Marian tiganu ca el nu are gard poate isi face acum din nuiele
Giordano:
(24 Octombrie 2014, 20:17)
Noroc frate pe casa verde ca a picat plopu' . Uite-așa iese "firma" in vizor si la sosea !
Țepeș:
(24 Octombrie 2014, 16:44)
Am o propunere, chemați APICULTORII de pe trandafirilor că ăștia taie tot, dacă au distrus dânșii 2 hectare de pădure câțiva plopi sunt un mizilic. Acum probabil s-a dat iar verde la defrișări. Unde se duc lemnele, tot la Marian țiganu în curte.
Papi:
(24 Octombrie 2014, 16:30)
La ce te poti astepta din partea unui plop lipsit de simtul raspunderii.