Grupul de Comunicare Strategică: 179 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița
Marți, 12 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 13907, fiind înregistrate 179 de noi cazuri față
...[citește_toată_știrea]
12 Octombrie 2021, 16:40
(7885 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Acțiune a Poliției Rutiere
Luni, 11 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița polițiștii rutieri au acționat pentru preveniea principalelor cauze generatoare de evenimente rutiere dar și pentru verificarea transportului rutier
...[citește_toată_știrea]
12 Octombrie 2021, 15:25
(2692 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea interdicțiilor în localitățile carantinate
Luni, 11 octombrie a.c., au continuat acțiunile desfășurate de personalul MAI, la nivelul județului Ialomița, în contextul situației epidemiologice provocate de virusul SARS-CoV-2. Forțele de Ordine Publică
...[citește_toată_știrea]
12 Octombrie 2021, 15:10
(8239 vizualizări -
0 comentarii)
RAJA Constanța a activat Comandamentul pentru Situații de Urgență
RAJA Constanța a activat Comandamentul pentru Situații de Urgență la nivelul întregii societăți de miercuri, 12 octombrie 2021, orele 14,00, până miercuri, 13 octombrie 2021, orele 16,00, ca urmare a atenționărilor
...[citește_toată_știrea]
12 Octombrie 2021, 14:55
(9776 vizualizări -
0 comentarii)
AJOFM Ialomița: 4,39%, rata șomajului în luna august 2021
La sfârșitul lunii august 2021, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4091 șomeri (din care 1844 femei), rata șomajului fiind de 4,39%, cu 0,26 puncte
...[citește_toată_știrea]
12 Octombrie 2021, 12:40
(9474 vizualizări -
0 comentarii)
Minor din Bărbulești, «șofer» de ocazie
Duminică, 10 octombrie a.c., în jurul orelor 14,00, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 5 Jilavele au depistat, în flagrant, un minor în timp ce conducea un autoturism pe raza comunei Bărbulești
...[citește_toată_știrea]
11 Octombrie 2021, 18:05
(4520 vizualizări -
0 comentarii)
Constănțean surprins băut la volan pe străzile Sloboziei
Duminică seara, 10 octombrie a.c., în jurul orelor 23,00, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier, în timp ce efectuau acțiuni de control al traficului pe raza municipiului Slobozia, au observat, pe bulevarul
...[citește_toată_știrea]
11 Octombrie 2021, 17:25
(2830 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea măsurilor de izolare/carantinare
La sfârșit de săptămână au continuat acțiunile desfășurate de polițiștii ialomițeni în contextul situației epidemiologice provocate de virusul SARS-CoV-2. Peste 700 de persoane au fost verificate dacă respectă
...[citește_toată_știrea]
11 Octombrie 2021, 17:20
(8846 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 221 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița
Luni, 11 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 13728, fiind înregistrate 221 de noi cazuri față
...[citește_toată_știrea]
11 Octombrie 2021, 17:05
(7570 vizualizări -
0 comentarii)
Accident la Movila
Sâmbătă, 9 octombrie a.c., două echipaje de pompieri din Țăndărei au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD la un accident rutier produs în comuna Movila. În eveniment
...[citește_toată_știrea]
11 Octombrie 2021, 12:50
(2111 vizualizări -
0 comentarii)
APIA efectuează plata ajutorului de stat pentru motorina utilizată în agricultură aferentă trimestrului II 2021
Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin Centrele Județene, informează că a demarat plata ajutorului de stat pentru motorina utilizată în agricultură, aferentă cantităților de motorină
...[citește_toată_știrea]
11 Octombrie 2021, 12:25
(6485 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 139 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița
Duminică, 10 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 13507, fiind înregistrate 139 de noi cazuri
...[citește_toată_știrea]
10 Octombrie 2021, 17:05
(4953 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 148 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița
Sâmbătă, 9 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 13368, fiind înregistrate 148 de noi cazuri
...[citește_toată_știrea]
9 Octombrie 2021, 16:40
(3915 vizualizări -
2 comentarii)
Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița: «Donează sânge, salvează o viață!»
Jandarmii ialomițeni s-au alăturat campaniei «Donează sânge, salvează o viață!», desfășurată la nivel național de către Jandarmeria Română. Astfel, vineri, 8 octombrie a.c., reprezentanții Inspectoratului
...[citește_toată_știrea]
8 Octombrie 2021, 19:45
(9007 vizualizări -
2 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 152 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița
Vineri, 8 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 13220, fiind înregistrate 152 de noi cazuri față
...[citește_toată_știrea]
8 Octombrie 2021, 16:50
(7427 vizualizări -
1 comentariu)
Ialomița: Șoferi beți la volan
În noaptea de joi spre vineri, 7/8 octombrie 2021, în jurul orelor 22,00, polițiștii din cadrul Secției Nr. 6 Poliție Rurală Ion Roată, în timp ce acționau pe raza comunei Sărățeni în vederea reducerii
...[citește_toată_știrea]
8 Octombrie 2021, 16:25
(1720 vizualizări -
1 comentariu)
Razie de prevenire la Slobozia
Întrucât în municipiul Slobozia rata de incidență se ridică la o valoare de peste 9 la mia de locuitori, forțe de ordine cu efective mărite au acționat joi, 7 octombrie a.c., pentru prevenirea răspândirii
...[citește_toată_știrea]
8 Octombrie 2021, 16:10
(4204 vizualizări -
2 comentarii)
Incendii la Fetești și Bordușelu
Joi, 7 octombrie a.c., pompierii din Fetești au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu produs la o anexă gospodărească a unui feteștean. Două echipaje de pompieri cu două autospeciale
...[citește_toată_știrea]
8 Octombrie 2021, 12:55
(4179 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: Pisică salvată de pompieri
Joi, 7 octombrie a.c., pompierii din Fetești, cu mijloacele din dotare, au intervenit pentru salvarea unei pisici. Patrupedul căzuse într-o fosă septică, adâncă de aproximativ 2 metri.
...[citește_toată_știrea]
8 Octombrie 2021, 12:45
(3583 vizualizări -
1 comentariu)
Ialomița: Concursuri din sursă externă la Inspectoratul pentru Situații de Urgență și Inspectoratul de Jandarmi Județean
Reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița și Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița organizează concursuri din sursă externă. În cadrul ISU Ialomița sunt disponibile 8 posturi
...[citește_toată_știrea]
7 Octombrie 2021, 19:30
(19156 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 169 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița
Joi, 7 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 13068, fiind înregistrate 169 de noi cazuri față
...[citește_toată_știrea]
7 Octombrie 2021, 16:30
(2919 vizualizări -
0 comentarii)
Maltezi: Sancționată pentru că a încălcat măsura izolării
Polițiștii ialomițeni au aplicat o sancțiune pe numele unei tinere din localitatea Maltezi, care a încălcat măsura izolării, stabilită de Direcția de Sănătate Publică Ialomița. În ziua de miercuri, 6 octombrie
...[citește_toată_știrea]
7 Octombrie 2021, 15:30
(3799 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Amenzi aplicate de polițiști pentru încălcarea regulilor de circulație
Miercuri, 6 octombrie, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au desfășurat acțiuni punctuale pentru creșterea gradului de disciplină rutieră, pentru prevenirea și combaterea încălcării normelor rutiere
...[citește_toată_știrea]
7 Octombrie 2021, 15:15
(7868 vizualizări -
0 comentarii)
RAJA Constanța: Recomandări privind folosirea tehnologiei ca mijloc de protecție împotriva COVID-19
Creșterea îngrijorătoare a ratei de infectare și evoluția constantă a valorii incidenței cazurilor confirmate cu COVID-19 ne determină să lansăm un apel către toți cei interesați, în sensul limitării activității
...[citește_toată_știrea]
7 Octombrie 2021, 14:45
(9063 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Măsurile de protecție sanitară, verificate de polițiști
Polițiștii ialomițeni au continuat, în sistem integrat, acțiunile de verificare cu privire la respectarea măsurilor impuse în contextul Stării de Alertă, în scopul prevenirii răspândirii virusului COVI
...[citește_toată_știrea]
6 Octombrie 2021, 19:05
(6856 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 159 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița
Miercuri, 6 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 12899, fiind înregistrate 159 de noi cazuri
...[citește_toată_știrea]
6 Octombrie 2021, 16:30
(1884 vizualizări -
0 comentarii)
Condeești: Copil acroșat de un autoturism
Marți, 5 octombrie a.c., două echipaje de pompieri din Urziceni au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD la un accident rutier produs în satul Condeești, un autoturism
...[citește_toată_știrea]
6 Octombrie 2021, 12:35
(3173 vizualizări -
0 comentarii)
Țăndărei: Conducea fără drept, cu permis susceptibil a fi fals
Luni, 4 octombrie a.c., în jurul orelor 17,00, polițiștii rutieri din Țăndărei au depistat, în flagrant, un bărbat din Mangalia, în timp ce conducea un autoturism cu permis susceptibil a fi fals. Șoferul
...[citește_toată_știrea]
5 Octombrie 2021, 19:45
(2274 vizualizări -
0 comentarii)
Andrășești: Tânăr căzut într-o fântână
Pompierii din Slobozia au intervenit marți, 5 octombrie a.c., pentru salvarea unui bărbat, în vârstă de aproximativ 33 de ani, căzut într-o fântână în localitatea Andrășești. La locul intervenției a venit
...[citește_toată_știrea]
5 Octombrie 2021, 19:30
(2167 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Reglementări normative privind circulația trotinetelor electrice
Marți, 5 octombrie a.c., în ședința de Guvern a fost adoptată Hotărârea de Guvern pentru modificarea și completarea Regulamentului de aplicare a Ordonanței de Urgență a Guvernului nr. 195/2002, privind
...[citește_toată_știrea]
5 Octombrie 2021, 18:40
(4577 vizualizări -
0 comentarii)
Comentariile cititorilor:
(1 Martie 2015, 15:35)
Veniti la stadion duminica 8 martie si nu veti regreta. Acesti copii au rezultate mai notabile decat Unirea Slobozia-seniori. Au invins campioana seriei Academia Hagi, Otelul galati, Farul Constanta s.a. Nu veti regreta. Pacat ca nu au investit mai mult in acesti copii in ultimii 2-3 ani pentru ca acum cand s-a terminat sacul de bani nu era nevoie de mercenari. Hai Unirea ! Victorie cu Otelul si lumea va veni la stadion. Sunt copiii orasului.
(26 Februarie 2015, 16:32)
Hai lasa,ca nu se mai joaca deloc ! Sa vedem cine e în stare sa vina sa încurajeze juniorii republicani în meciurile de acasa care se vor juca duminica de la 12 pe 1 mai ! Acum sa vedem care sunt suporteri adevarati si care veneau la stadion doar ca Unirea avea rezultate si juca în Liga secunda ! O sa vedem clar duminica viitoare care sunt suporterii de rezultat si care sunt cei care îsi sacrifica din timpul lor liber sa vina la stadion ca sa încurajeze niste copii !
(25 Februarie 2015, 21:03)
pai ce încurajare daca asta e ultimul meci ca apoi sa poată înscrie in liga 3 ...deci concluzia ca își bat incontinuare joc de noi ne amăgește cu un meci sa venim la stadion apoi nu mai continua ca asta e motivul PTR care joaca sâmbăta ; PTR ca daca nu jucau nici un meci din retur nu se puteau înscrie in liga 3 la vara ,așa ca marssssss draq cu PSD ca tot niște jeguri ramân. RUȘINE SI TIE PREPELIȚĂ AI PUS FOTBALUL IN GENUNCHI ÎMPREUNA CU MĂSCĂRICIUL DE PRIMARA...ATI PREFERAT SA CONTINUAȚI CU HANDBALUL DAR CINE ȘTIE POATE AVEȚI AMANTE PE ACOLO SI VOI SI DAIA LE ȚINEȚI.
(25 Februarie 2015, 17:56)
#Suporter nu stiu la cine te referi cand spui "ati stricat echipa" dar trebuie sa întelegi ca vi la stadion sa încurajezi echipa UNIREA nu anumiti jucatori care chiar daca au plecat si-au facut aici datoria ! Unirea Slobozia traieste acum clipe grele dar traieste prin acesti juniori care vor fi sambata pe teren ! De ce sa nu fim alturi de ei si sa-i încurajam ? ? ? Nu merita si ei un minim efort ? ? ?
(25 Februarie 2015, 16:51)
bai surpriza ați stricat echipa care ne a adus atâtea bucurii si acum ne aștepți la meci sa vedem juniorii .hotilor jos PSD niște incapabili si furăcioșii care nu au mai dat banii de 3 luni la fotbaliști.Dar oare unde sunt bani ca bugetul a fost alocat???surpriza: banii sunt in groapa de la primărie....jegurilor sa va fie Rușine la toți din conducere....jos pacaliciu de Stoica!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
(25 Februarie 2015, 11:58)
DEZINFORMARE TOTALA PENTRU TOATA SLOBOZIA ! NU ESTE ADEVARAT CA SAMBATA STADIONUL VA FI PUSTIU ! MECIUL CU SUCEAVA SE JOACA BAI NEBUNILOR CARE SCRIETI NUMAI ABERATII IN ZIARUL ASTA ! MAI BINE VENITI LA STADION SAMBATA SA FACETI UN REPORTAJ DECAT SA VA LUATI DUPA TOT FELUL DE PISTE FALSE ! ACUMA SA VEDEM UNDE VOR FI CEI CARE FACEAU GURA PE AICI CA NU MAI AVEM ECHIPA ! ACUMA SA VEDEM ATITUDINE DIN PARTEA ASTORA DE SA DAU MARI SUSTINATORI ! AVETI POATE O ULTIMA SANSA SA VA ARATATI ATASAMENTUL FATA DE ACEST CLUB ASA CUM POATE FIECARE ! SA NU AUD CA N-A STIUT LUMEA CA SE JOACA SI D'AIA NU A VENIT NIMENI LA MECI PENTRU CA ASTA NU E O SCUZA ! ACUMA SA VA VEDEM SLOBOZENILOR DE CE SUNTETI IN STARE !
(24 Februarie 2015, 22:14)
Fi-v-ar organizarea de ras hahalerelor! Primar de doi bani care nu cunoaste nici legislatie nici regulamente si s-a inconjurat de niste incompetenti! Nu te poti juca asa cu sufletelor catorva mii de slobozeni ! O sa vedeti voi la urmatorul vot panaramelor !
(24 Februarie 2015, 21:51)
Nu inteleg de ce nu au continuat cu juniorii, pentru ei era o experienta, doar daca asta cu inscrierea in liga 3 este doar praf in ochi si vor s-o termine definitiv!
(24 Februarie 2015, 21:47)
Primare,nenorocitule ai stricat o munca de 10 ani!