Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Percheziții la Slobozia

Vivi Dinescu, săltat de mascați

UPDATE Mandat de arestare preventivă de 30 de zile pentru Victor «Vivi» Dinescu!

Interlopul Victor Dinescu, cunoscut și sub numele de Vivi, a căzut în mîinile anchetatorilor. El a fost săltat de mascați și condus la audieri, fiind suspectat de comiterea infracțiunilor de «cămătărie» și «șantaj». În aceeași speță urmează să fie audiate alte patru persoane.

Anchetă în plină desfășurare Un comunicat de presă remis publicității de Inspectoratul General al Poliției Române anunța desfășurarea la Slobozia și în municipiul București a unui număr de 10 percheziții domiciliare, efectuate la sediile unor societăți comerciale și persoane fizice, ca urmare a cercetărilor desfășurate de polițiștii ialomițeni, sub coordonarea procurorilor Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia, într-o anchetă în care 5 suspecți sînt cercetați pentru de «cămătărie» și «șantaj».

Descinderi la vila lui Vivi Vizat de  anchetatori a fost și interlopul slobozean Victor Dinescu, cunoscut și sub numele de Vivi. Mascații au descins în opulenta sa locuință la primele ore ale dimineții. După ce au scotocit cameră cu cameră impresionantul imobil, anchetatorii l-au urcat în duba mascaților și l-au condus la audieri. Din primele informații, s-ar părea că Vivi, alături de ceilalți 4 suspecți cercetați de organele judiciare, ar fi «împrumutat» importante sume de bani către mai multe persoane, aplicînd dobînzi importante. Cei care nu reușeau să achite la timp datoriile și mai ales dobînzile erau amenințați cu acte de violență. Cercetările în această cauză sînt în plină desfășurare.

UPDATE 1 Surse din cadrul anchetei au precizat că anchetatorii au emis o ordonanță de reținere pentru 24 de ore pe numele lui Victor «Vivi» Dinescu.

UPDATE 2 Importante sume de bani și tehnică de calcul au fost descoperite și ridicate de polițiști în urma celor 10 percheziții efectuate de Poliția Română, marți, 31 martie a.c., pe raza municipiilor București și Slobozia. O persoană a fost reținută pentru 24 de ore. În urma  perchezițiilor efectuate de polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița la sedii de societăți comerciale și la locuințele membrilor unei grupări infracționale, au fost identificați și ridicați aproximativ 13000 de euro, bani susceptibili a proveni din activități infracționale. De asemenea, au fost descoperite și ridicate tehnică de calcul și medii de stocare, iar un autoturism de lux a fost indisponibilizat la sediul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Pe numele unui bărbat, în vîrstă de 46 de ani, din municipiul Slobozia, a fost emisă ordonanță de reținere pentru 24 de ore, fiind bănuit de comiterea infracțiunii de șantaj. Bărbatul a fost încarcerat în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă al Inspectoratului, urmînd ca miercuri, 1 aprilie a.c., să fie prezentat instanței cu propunerea de arestare preventivă. Reamintim că astăzi, 31 martie a.c., peste 70 de polițiști ai Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, sub coordonarea Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia, au efectuat 10  percheziții la sedii ale unor societăți comerciale și la locuințele membrilor unei grupări infracționale specializate în șantaj și cămătărie. La activități au participat și luptători ai Serviciului pentru Acțiuni Speciale din cadrul Direcției Generale de Poliție a Municipiului București. Membrii grupării erau bănuiți că ar fi împrumutat mai multor persoane sume de bani importante cu o dobîndă mare. Astfel, în cazul în care membrii grupului infracțional nu obțineau sumele de bani rezultate din împrumutul propriu zis și dobînda stabilită ar fi procedat la inducerea unei stări de temere victimelor prin amenințarea cu acte de violență împotriva lor sau a persoanelor apropiate. Persoanele împrumutate de membrii grupului infracțional organizat erau, de regulă, administratori ai unor societăți comerciale care dețin în patrimoniu bunuri imobile sau mobile ce reprezintă o garanție pentru recuperarea sumelor de bani împrumutate și a dobînzilor. (Biroul de Presă al IPJ Ialomița)

UPDATE 3
Procurori din cadrul Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de numitul DINESCU VICTORAȘ, zis VIVI CĂMĂTARUL, sub aspectul savîrșirii infracțiunii de șantaj, prev. de art. 207 alin. 3 Cod penal. În ordonanța de punere în mișcare a acțiunii penale s-a reținut că inculpatul, în contextul unor împrumuturi tip camătă acordate persoanei vătămate B.L., a exercitat în perioada octombrie 2014-martie 2015 atît acte de amenințare, cît și acte de violență față de persoana vătămată pentru recuperarea dobînzilor impuse. Inculpatului i s-a adus la cunoștință calitatea procesuală și acuzațiile în conformitate cu prevederile art. 309 Cod Procedură Penală. Față de inculpat a fost luată măsura reținerii și s-a formulat propunere de arestare preventivă pentru o perioadă de 30 de zile, ce a fost înaintată judecătorului de drepturi și libertăți din cadrul Judecătoriei Slobozia. În cauză procurorii au beneficiat de sprijin de specialitate din partea Serviciului Român de Informații și Direcției Operațiuni Speciale. Raportat la actele procedurale efectuate în prezenta cauză, precizăm că, atunci când împrejurările vor permite, vom fi în măsură să oferim detalii suplimentare. (Parchetul de pe lîngă Tribunalul Ialomița)

31 Martie 2015, 13:15 (48150 vizualizări - 47 comentarii)

Citiți și:
Fostul director al Urban SA Slobozia, Adrian Stoicescu, audiat de polițiști!
Percheziții la Slobozia și Andrășești
Slobozia: Percheziții domiciliare într-un dosar de «evaziune fiscală»
IPJ Ialomița: Percheziții la sediile unor clinici medicale private. Prejudiciu estimat la 580 mii de lei!

Comentariile cititorilor:


pentru D:
(12 Mai 2015, 14:24)
Stiu cine esti mai D,esti un țânțar plecatin Anglia la munca sau poate ciordeala... Si nu il mai tine in brate pe Tasu atata, ca nu da doi bani pe tine, oricum nu are doi bani in buzunar... La oi cu voi!
Papaie:
(19 Aprilie 2015, 19:34)
Mă Ioane cum putea lumea sa îi spună în față când el nu călca prin cârciumile din Slobozia. Era șmecher la el în curte și se mai dădea si pe la București ca acolo încă nu se aflase ca în Slobozia dacă ieșea pe traseu îl lachiau și puștanii. A camatarit niște fraieri și oameni de afaceri doar nu a dat bani la vreun șmecher ca sigur nu îi mai vedea.
ION:
(7 Aprilie 2015, 04:37)
nici nu ma asteptam la alte raspunsuri , tari in gura pe internet... iar "face to face " niste mielusei . Terminati-va cu astea muritorilor de foame... nu aveti o chifla in stomac si munciti pe 1000 ron pe luna ...si aveti curajul sa comentati(de frica, sub niste nume false) impotriva unor oameni care daca vroiau va cumparau toata familia
Lupu:
(4 Aprilie 2015, 18:06)
Toti il injura si il fac manelist dar... Vad ca sunt 5409 de vizualizari.cam interesati voi asa de soarta Lupului...apropo !? Ce inseamna manelar !?!
mircea:
(4 Aprilie 2015, 14:36)
ba ioane curajosu' , nu te mai da rotund pe aici...daca vrei, fa o cere la politie, poate iti da voie sa o faci fizic, adica sa te duci sa-l pupi in c.r pe manelaru' bagat la zdup....
D:
(4 Aprilie 2015, 12:46)
Mai acesta care isi spune Camatar Belit!!?eu am curaj sa imi dau numele ca nu am nimic de ascuns pasarica care esti!!dar tu ai curaj sa zici numele tau si daca se poate pe urma poate bem si noi o cafea ca sa ne cunoastem mai bine ca sa ne imprietenim!!!astept un raspuns de la tn mah pisi si daca in acel raspuns este si numele tau il Zic si eu pe al meu asa o sa putem vorbi ca oameni as spune eu!!te pup pisi!! Si tu mai Mircea esti baiat si tu ce sa spun dar nu stiu cum sa te numesc baiat cu pasarica sau baiat cu pi.da in cur!!nu am avut si nici nu am relatie cu Vivi mai draga si nici nu vreau sa am si nici nu am dc sa am relatie cu el!!eu joc in alt teren asa ca nu ma intereseaza noi colegi de echipa!!din toti restu care au comentat aiurea si au zis numele unor persoane te ai trezit tu sa comentezi aiurea!!dc?!stai naibi si tu cuminte baietel cu fusta ce esti!!hai va rog frumos sa fim mai expliciti cine suntem cum ne cheama ca sa ne cunoastem mai bn si poate vorbim lucrurile astea despre anumite persoane la o cafea undeva ca o sa ne intelegem mai bn as spune eu!!aici ne facem de ras criticam injuram plm vede toata lumea si nu e frumos ca nu e baieteste deloc!!eu va provoc sa ne spunem adevaratu nume sa ne cunoastem sa da m dovada ca suntem barbati cu coloana vertebrala!!va pup
denunt:
(4 Aprilie 2015, 12:08)
Dom'le, vreau să fac un denunț. Sunt foarte hotărât. O cunoștință și-a împrumutat capra (nevasta) unui prieten. Ca să vezi dom'le, nenorocitul de cămătar a dat-o pt vreo 2 ani in Italia. Ce să vezi dom'le, cămătar nenorocit "care este", a beneficiat de foloase necuvenite. Dom'le, i s-a returnat împrumutul, respectiv capra, plus,Atenție, dobândă, constând in doi iezi. Să și-i crească sănătos. Așa că luați aminte cămătarilor de acest gen, sunt cu ochiu' pe voi. (Pamflet)
ION:
(4 Aprilie 2015, 00:46)
Bai astia care comentati impotriva lui Vivi... de ce nu v.ati dus la el sa.i spuneti in fata chestia asta? va zic eu.. de frica , pentru ca sunteti niste amarati care se ascund sub niste nume false .. din toti care ati comentat unul singur nu aveti curaj sa va dezvaluiti identitatea !.. si da este nepotul lui Mircea Dinescu
mircea:
(3 Aprilie 2015, 22:04)
@D...cred ca d-ul vine de la ”dus cu capul”...auzi, stii ce ? ma doare-n c.r de manelarii astia, din puncrul meu de vedere, astia fac parte din categoria fiintelor, sau, ca si tine, a manelarilor cu cap de lemn, daca cineva este frustrat aici, tu esti ala boule....uita-te in oglinda si o sa vezi un nimic...hai sictir tie si toturor magraonilor ascultatori de manele...sunteti niste janghinosi ordinari care nu stiu sa lege doua vorbe....cat despe cufuriciosul ala chel din poza...trebuie sa fii tampit sa ai legaturi cu caricatura aia...pe bune
Part:
(3 Aprilie 2015, 21:29)
Chiar ca esti vaca.la banca nu ie frica sa-ti ia casa ptr. ca e o procedura legala dar vacari ca tine care e ilegala camataria daca te afla te salta.Asta e problema la camatari ei chiar cred ca sunt baieti buni.parlitul planetei care esti
Vaca:
(3 Aprilie 2015, 20:46)
Cand luati va fata vaca si cand dati va moare bou...inseamna ca oricand la orice ora putem fi acuzati de santaj daca imprumutam vreun prieten,neam sau orice persoana care ii arde buza sa isi plateasca datoriile...o sa ne fie frica sa ne mai cerem banii inapoi sa nu cumva sa o dea in garda asadar NU va mai dati mari pe banii altora si nu mai bateti pe la usile oamenilor in miez de noapte ptr. ca aveti plati de facut a 2 a zi.Bancile au program de luni pana vineri orele 17.00 bineinteles prezentati documentatia ceruta(desigur ca nu o aveti fiind la randul lor gajate)
Obeada :
(3 Aprilie 2015, 20:44)
Vorbe goale băieți ',,,,,,,,,
Slobozia :
(3 Aprilie 2015, 20:41)
Orașul plin de cămătari si de proxeneți .... Bv DL Ștefu felicitări tot înainte va rugam mult vad ca nu țineți cont ca sant infractori sau polițiști etc etc
Tot eu :
(3 Aprilie 2015, 20:29)
Câinele moare de drum lung si ,,,,,,,,,, se înțelege
Eu :
(3 Aprilie 2015, 17:30)
Bai fraților nu mai faceți atâta atmosfera falsa ca nu va da nimeni nimic acest domn v nu era mâna larga ba era chiar foarte strânsă nu a băut nimeni un suc neplătit

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Vineri 14 Aug 2026
373 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Ialomița: «Mișcarea Națională de Împădurire», peste 10000 puieți de salcâm plantați

Ialomița: «Mișcarea Națională de Împădurire», peste 10000 puieți de salcîm plantați

Sîmbătă, 26 martie, la nivelul județului Ialomița s-a desfășurat etapa-pilot a Mișcării Naționale de Împădurire, inițiată de Asociația EcoAssist. La această acțiune au participat aproximativ 228 de voluntari ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2011, 17:37
(9825 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arestat preventiv pentru tîlhărie

Un tînăr de 19 ani, reținut în urmă cu două zile pentru tîlhărie, a fost prezentat de polițiști instanței de judecată și a primit mandat de arestare preventivă pe o perioadă de 29 zile. Din cercetările ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2011, 17:26
(10964 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Elevi transportați la «bou-vagon»

Poliția Țăndărei a desfășurat luni, 28 martie a.c., o acțiune privind legalitatea transportului rutier de persoane. Cu această ocazie a fost depistată în trafic o autoutilitară care transporta elevi în ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2011, 17:23
(10345 vizualizări - 0 comentarii)


Platonești: Înapoi la pușcărie

Un tînăr de 38 ani, domiciliat în comuna Platonești, care poseda mandat de executare a pedepsei emis de Judecătoria Fetești, a fost depistat de polițiști. Luni, 28 martie a.c., lucrătorii Formațiunii Ordine ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2011, 17:20
(7923 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 15 aprilie 2011-Bursa generală a locurilor de muncă

În data de 15 aprilie 2011, Agentia Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă organizează la nivel național «Bursa generală a locurilor de muncă». Evenimentul se va desfășura la nivelul fiecărui județ prin ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 16:30
(10887 vizualizări - 3 comentarii)


Ialomița: Incendii la Fetești și Ciocârlia

Ialomița: Incendii la Fetești și Ciocîrlia

Incendiu la o fermă de animale din Fetești. Ajutorul pompierilor a fost solicitat sîmbătă, 26 martie, în jurul orei 13.00, cînd flăcările cuprinseseră un saivan de animale și rezerva de ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 16:09
(10569 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Jandarmeria Română, la 161 de ani de existență

Ialomița: Jandarmeria Română, la 161 de ani de existență

La 12 martie 1850, Divanul Obștesc votează «Legiuirea pentru reformarea Corpului Slujitorilor în Jandarmi». La 30 martie, domnitorul Grigore Alexandru Ghica aprobă printr-un Ofis încheierea lucrărilor, ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 15:55
(11735 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Doi minori au furat o jantă de camion

Polițiștii din Amara au fost sesizați de un slobozean despre faptul că, din curtea unui teren situat în orașul Amara, i-a fost sustrasă o jantă de camion, care cîntărea aproximativ 40 kg. În scurt timp ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 15:36
(7849 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Amara furt


Ialomița: Amenzi de aproape 60000 lei aplicate de Poliția Rutieră

În perioada 25-27 martie 2011, efectivele de poliție rutieră și-au intensificat activitățile specifice. La aceste acțiuni au participat 40 polițiști, fiind aplicate un număr de 329 sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 15:36
(9669 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: I-a furat bicicleta

Sîmbătă, 26 martie a.c., Poliția Țăndărei a fost sesizată asupra furtului unei biclete. Furtul a fost sesizat de un tînăr de 23 ani, din localitate, bicicleta fiindu-i subtilizată chiar de pe strada București ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 15:35
(8782 vizualizări - 1 comentariu)


Gîrbovi: A dat peste un om și a fugit de la locul accidentului

Sîmbătă, 26 martie a.c., Poliția Urziceni a fost sesizată prin 112 de către un cetățean din comuna Gîrbovi despre faptul că fratele său a fost accidentat de un autoturism al cărui conducător a părăsit locul ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 14:49
(10854 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi accident


La Bărbulești se fură casetofoane auto

Lucrătorii Postului de Poliție Bărbulești au fost sesizați prin 112 de un bărbat din comună despre faptul că, în noaptea de 25/26 martie a.c., în curtea locuinței au pătruns persoane necunoscute, care au ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 13:20
(10697 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bărbulești furt


Urziceni: Amenzi de peste 11500 lei în două zile

În perioada 25-27 martie a.c., polițiști din Urziceni și de la posturile comunelor arondate au organizat și executat acțiuni pe raza municipiului și a localităților limitrofe pe linia menținerii ordinii ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 13:17
(12572 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: I-a furat geanta de pe umăr unei femei!

În noaptea de 27/28 martie a.c, Poliția Fetești a fost sesizată prin 112 de către o femeie, de 49 ani, din localitate, despre faptul că un tînăr i-a smuls geanta personală și a fugit printre blocuri. Din ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 12:50
(9006 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Masă rotundă la Școala Nr. 4 pe teme de mediu

Fetești: Masă rotundă la Școala Nr. 4 pe teme de mediu

Miercuri, 30 martie, Școala cu clasele I-VIII Nr. 4 Fetești, invită autoritățile la o masă rotundă. Tema evenimentului va fi importanța protejării mediului natural și sensibilizarea populației feteștene ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 12:44
(7201 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 56 locuri de muncă vacante

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița a publicat o nouă listă a locurilor de muncă vacante. Potrivit datelor instituției, la nivelul județului Ialomița, luni, 28 martie, sînt libere ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 10:39
(11532 vizualizări - 1 comentariu)


Gura Ialomiței: Înșelăciune cu telefonul mobil

O femeie din Gura Ialomiței a reclamat polițiștilor din localitate o înșelăciune. Femeia, în vîrstă de 38 ani, a susținut că, după ce a dat curs unei solicitări telefonice, a fost «văduvită» de 500 lei ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 10:29
(9756 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Razii la Țăndărei, Fetești și Fierbinți-Tîrg

În scopul creșterii siguranței rutiere și descoperirea transporturilor ilegale de mărfuri și persoane dar și pentru combaterea furturilor de fier vechi, polițiștii ialomițeni au organizat și executat acțiuni ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 10:28
(10361 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se fură de la parazăpezi și îngrășăminte pînă la cabine de tractor!

Slobozia: Hoț arestat de polițiști. Acuzat de furt, un bărbat, de 32 ani, din Slobozia, a fost arestat preventiv de judecătorii slobozeni. Individul a fost reținut de polițiști ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2011, 11:08
(15361 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Hoți din autoturisme, prinși de polițiști

Slobozia: Hoți din autoturisme, prinși de polițiști

Slobozia Nouă a fost țina hoților la începutul săptămînii. Pe scurt, polițiștii slobozeni au fost alarmați, luni, 21 martie despre comiterea a cinci furturi din autovehicule. Cercetările ulterioare aveau ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2011, 15:51
(10257 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Movilița: Au tăiat 18 salcîmi

Miercuri, 23 martie, polițiștii din Movilița au fost sesizați de o femeie din localitate despre faptul că trei cetățeni au tăiat mai mulți salcîmi de pe un teren proprietate personală a reclamantei. Verificările ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2011, 15:49
(9860 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movilița furt


Buești: Infractor încarcerat

Polițiștii Posturilor de Poliție Albești și Buești au organizat o acțiune al cărei scop l-a constituit prinderea persoanelor urmărite. În cadrul activităților a fost prins Gheorghiță D., de 25 ani, din ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2011, 15:49
(9095 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Buești arestare


DGFP Ialomița: Fiscul a prelungit programul de lucru cu publicul

Fiscul ialomițean a decis prelungirea programului de lucru cu publicul pentru a veni în sprijinul contribuabililor care au de depus declarațiile fiscale, obligație ce trebuie îndeplinită pînă la data de ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2011, 15:12
(10474 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Scandal monstru în parcarea unui bloc

Polițiștii slobozeni au reținut un bărbat de 35 ani din localitate, acesta fiind acuzat de «ultraj contra bunelor moravuri», «tulburarea liniștii și ordinii publice» și «utilizarea fără drept a unui obiect ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2011, 15:10
(12172 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: Slobozia scandal


Ialomița: Furturile de fier vechi, în atenția Poliției

27 de persoane legitimate și 21 de mașini controlate pentru verificarea furturilor de de fier vechi: acestea sînt rezultatele unei acțiuni polițienești organizată în comunele Mihail Kogălniceanu și Gura ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2011, 15:05
(8595 vizualizări - 0 comentarii)


Ograda: A dispărut o fată de 16 ani!

Polițiștii ialomițeni au fost sesizați cu privire la faptul că minora Berlea Ana-Maria, de 16 ani, a plecat de la domiciliul din comuna Ograda. În urma cercetărilor efectuate, s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2011, 18:01
(9630 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Furturile, din nou dau bătăi de cap polițiștilor

Țăndărei: Se fură motoare electrice, cabluri și bunuri din locuințe. În cursul zilei de marți, 22 martie a.c., un tînăr de 18 ani și doi minori, de 15, respectiv 14 ani, toți din ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2011, 17:55
(6260 vizualizări - 3 comentarii)


Manasia: Doi tineri și un minor, reținuți pentru furtul unui cazan de țuică

Doi tineri de 23 și 18 ani, din Urziceni, respectiv Manasia, și un minor în vîrstă de 17 ani au fost reținuți pe bază de ordonanță pe timp de 24 ore, în Centrul de Reținere și Arest Preventiv al Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2011, 12:21
(10366 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia furt


Căzănești: Peste 7 tone de fier vechi fără acte, confiscate

Marți, 22 martie, pe Șoseaua Gării din Căzănești, a fost oprit pentru control un autotir cu semiremorcă ce transporta fier vechi. Solicitîndu-se documentele de proveniență, proprietarul mărfii, un bărbat ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2011, 12:21
(8625 vizualizări - 0 comentarii)


Borănești: Evaziune fiscală de aproape 400000 lei

Polițiștii urziceneni l-au depistat pe administratorul unei firme din Borănești cu o evaziune de aproape 400000 lei. Acesta, în cursul anilor 2008-2010, nu a înregistrat în evidențele contabile ale societății ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2011, 12:20
(9403 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
@ Cristi în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Cristi în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Daria în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Gino V în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Gino V în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Mary în Rectificare bugetară și actualizări majore pentru drumurile și podurile din Ialomița Gino V în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Cetatean în Rectificare bugetară și actualizări majore pentru drumurile și podurile din Ialomița AlexDan în A fost semnat contractul de finanțare de 5 milioane de euro pentru modernizarea Școlii Gimnaziale «George Vâlsan» Amara Iulia în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Scolar în A fost semnat contractul de finanțare de 5 milioane de euro pentru modernizarea Școlii Gimnaziale «George Vâlsan» Amara Punct de vedere în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Punct de vedere în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Marius în Unirea Slobozia sau startul «fals» de sezon garsonieră Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 12 august 2026 cetatean în Unirea Slobozia sau startul «fals» de sezon Novac Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 12 august 2026 Antoine în Unirea Slobozia sau startul «fals» de sezon casă Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 12 august 2026 casă Gheorghe Doja în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 12 august 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...