Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Revolta din Consiliul Local Slobozia

Contribuabili tratați cu «Sictir!»

Revolta din Consiliul Local Slobozia

Joi, 28 ianuarie 2016, în cadrul primei ședințe de Consiliu Local din acest an, circa 25 de proprietari de case din Cartierul Tineretului, au fost prezenți în sală. Responsabili și răbdători, tinerii au așteptat ca, după votarea proiectelor de hotărîre, primarul Alexandru Stoica să asculte doleanțele lor. Răspunsul acestuia a devenit viral pe rețelele de socializare de pe internet. «Sictir!» a răspuns el la interpelarea unuia dintre tinerii care i-au cerut explicații pentru modul în care a fost gestionată investiția în Cartierul Tineretului.

O ședință cu pistoalele pe masă
Joi, 28 ianuarie 2016, Consiliul Local Slobozia s-a reunit pentru a dezbate și aproba proiectele de hotărîre aflate pe ordinea de zi a primei ședințe ordinare a acestui an. În sală, alături de cei 20 de consilieri prezenți, s-au aflat și circa 25 de proprietari de case din Cartierul Tineretului, unde administrația locală nu a reușit, după mai bine de 6 ani de la concesionarea terenurilor, să asigure standarde minimale de viață. Impulsionați de prezența contribuabililor prezenți, consilierii locali au votat «cu pistoalele pe masă», taxînd politic fiecare propunere a administrației locale. În majoritatea cazurilor, proiectele de hotărîre propuse au fost aprobate cu sprijinul consilierilor PSD. Unul dintre proiectele de hotărîre care a avut nevoie de voturile a două treimi dintre consilieri și, prin urmare, a fost respins, este cel privind trecerea în administrarea Direcției Municipale pentru Cultură, Sport și Tineret din subordinea Primăriei a Centrului Național de Informare și Promovare Turistică. Corect în esență, demersul autorităților s-a izbit de votul consilierilor Opoziției, care au considerat că în acest fel taxează maniera inconștientă în care edilii locali au ales să investească fonduri europene într-un «prepeleac turistic» unde nu intră nimeni. Reamintim că Centrul Național de Informare și Promovare Turistică se află în imediata vecinătate a Muzeului Agriculturii, la intrare în Slobozia și a costat 600 mii de lei! În schimbul acestor fonduri, administrația locală are obligația de a susține acest Centru timp de 5 ani...

Contribuabili tratați cu «Sictir!»
Presați de prezența proprietarilor din Cartierul Tineretului, primarul Alexandru Stoica și consilierii locali au sfîrșit prin a intra în dialog cu aceștia. Nemulțumiți de lentoarea lucrărilor la rețeaua de canalizare și sistemul de iluminat, precum și de condițiile inumane în care trăiesc, proprietarii prezenți au cerut primarului Alexandru Stoica explicații. «De ce aveți atîta tupeu să ne mințiți pe noi, care am investit acolo miliarde, și de ce mințiți electoratul în condițiile în care, condamnat fiind, vă permiteți să stați pe postul pe care stați?!». Răspunsul primarului Alexandru Stoica a fost incalificabil. «Sictir!» a replicat acesta ca răspuns, refuzînd orice formă civilizată de dialog. Situația proprietarilor din Cartierul Tineretului este cu atît mai dramatică cu cît cei prezenți au susținut că funcționarii Primăriei au retras dreptul de folosință al terenurilor unora dintre proprietarii care au casele în diferite stadii de execuție. Ionuț Oncioiu este doar unul dintre aceștia. El a prezentat în plenul Consiliului Local lista emisă de către Primăria Slobozia. «Aceasta este lista de la Primărie. Eu am casa ridicată în proporție de 70%. Nu m-a anunțat nimeni că nu mai am drept de folosință asupra terenului... Am venit aici și am aflat! Dar eu am autorizație de construcție validă, reînnoită pe 27 mai 2013. În noiembire același an am fost trecut pe lista asta! Timp de 2 ani nu mi-am putut plăti impozitele! Am venit azi la Primărie, la camera 28, și mi s-a cerut să fac eu cerere cum că am casa în construcție. Cum e posibil să nu fiu înregistrat aici? Cui am plătit eu pînă acum?» s-a întrebat acesta retoric.

9 Februarie 2016, 11:15 (5458 vizualizări - 13 comentarii)

Citiți și:
Administrația Potor vrea un nou front de captare pentru alimentarea cu apă a Sloboziei
Vot cu scandal pentru bugetul Sloboziei, în ședința Consiliului Local
Terenuri concesionate, vândute la prețuri diminuate de administrația locală

Comentariile cititorilor:


Vasile:
(15 Februarie 2016, 21:58)
Mircea de ce nu candidezi tu la primarie,vad ca esti scolit,ai scoala vietii ,talentul te mananca.Fa tu ceva bun,fii tu schimbarea,si adu si brigada dupa tine ;)>
Serghei:
(13 Februarie 2016, 10:18)
Acest domn Stoica Alexandru are grave probleme psihice.Dacă urmăriți,la mai toate întrebările venite din partea cetățenilor sau reporterilor, dânsul are doar răspunsuri de genul: hai sictir!, ba ești nebun la cap? ,nu-i treaba mea! ,ce aveți bă? ,nu ma interesează,du-te bă d-aici! etc.Acest personaj are un comportament jalnic cu mult sub un primar de la țară. Suferă de mitomanie în toate formele ei , în special perversă.
mircea:
(12 Februarie 2016, 17:36)
@vasile...las-o mai moale cu postarile ca esti varza, scri prost si mai ales, gandesti si mai prost...
pt@Vasilica:
(12 Februarie 2016, 16:45)
"Adevaratii prosti sunteti voi, astia, care comentati"..@Vasilica, te simti prost? Nu de alta, dar te vad comentand p'acilea! Din pacate nu cei care comenteaza(cu putine exceptii, desigur) sunt alegatorii de baza ai psd-ului, ci bietii oameni care nu au nici internet, nici serviciu, altii pensionari, sau doar asistatii partidului, majoritari de altfel in judet..
Mary:
(12 Februarie 2016, 15:32)
        Isi permite Sandel, doar este copilul minune cu care s-a jucat psd acum patru ani la alegeri, pe care l-au arunca in sus de doua ori si l-au prins o data. Acum, ca a cazut in cap, asta este treaba lui. Probabil si a atora ca el, cazuti in cap, cand l-au ales.
Vasile:
(12 Februarie 2016, 14:51)
Alo alo in ce tara traiti,cumva Germania,Franta ,Anglia...nu Romania. De parca nu va asteptati la asemnea reactii.Adevaratii prosti sunteti voi astia care comentati,si luati foc.Ce atata zarva,si discutii de prisos ,ca ati crezut in primar,in conducere,ca ba sau pa.Luati-o cu un gram de sare, Romanica nu e roz,si nici neagra.Daca va duceti ca papagalii si nu stiti legea,duceti-va la un jurist,si daca sunteti nedreptatiti dati in judecata primara.
@john :
(12 Februarie 2016, 13:00)
Pai,bine ma boule,de ce au gresit oamenii aia? Ca te a facut mama ta tembel? Pai ma cretinule sunt locuri,fundatii,case pentru care se platesc obligatiiile .De ce sa nu fie suparati?Au vise,au crezut in vrajeala astora,mai ales ca sandu zvâcnitu era viceprimar si alerga pe acolo caraghiosul de ziceai ca este Mesia.Si ala un bou! De ce sa vorbeasca acea doamna?A vorbit in numele copilului ei pe care l a ocrotit si ajutat.Tu ma boule,ce sa stii?Ca si samanta o ai stearpa!Ca daca erai barbat,scriai pe alt ton! Scobitule! Bravo acestor barbati ca au stat in fata consiliului sa isi expuna durerea.Nu in fata primarului ce a fost numit sa reprezinte cetatenii orasului.Bine,si pe dobitoci ca tine dar pe toti.sandu a schimbat sensul discutiei,aruncand asupra acelei femei acuzatii si ducand discutia spre alt sens.Toti acei locuitori ai orasului au crezut si au sperat ca in zona caselor va fi in cel mult 6ani un cartier ingrijit,in care sa isi creasca copiii,sa se bucure de un alt fel de viata.Au fost mintiti,inselati de oameni ce gandesc asa cum o faci tu ma "gioni".Oameni fara cuvant,ce au grija altor si nu a lor! Noi le spunem la°°gii! Voi cum le spuneti?
mircea:
(12 Februarie 2016, 09:59)
nu locuiesc acolo dar cred ca oamenii au dreptate, stoica-dinamita-hai sictir, le-a cam tras teapa, cine nu crede sa se duca sa vada in ce conditii stau....cat despre john, hai sa fim seriosi, este doar un lingau ce nu trebuie luat in seama...pe bune
eeee:
(11 Februarie 2016, 15:35)
John esti un prost si nu sti nimic despre cartierul de tineri.Nu mai vb sa te afli in treaba mai "țărane".Si urmareste tot reportajul badarane ca nu a vrut nimeni sa l bata pe primar.
proprietar de rate:
(11 Februarie 2016, 13:08)
Poate john are incredere in primar; este dreptul lui. Poate daca o sa candideze iar, o sa ii promita lui john ca o sa construiasca o piramida in Slobozia; dar din aia cu varful in jos, ca sa astupe groapa aceea frumoasa; si stau si ma gandesc ce noroc pe john daca o sa il intalneasca pe "nesimtitul ala" sau pe restul de "maimute".
qqqq:
(11 Februarie 2016, 11:04)
john esti un mare ordinar.Habar nu ai despre ce vorbesti si arunci cu mizerie in niste oameni care au muncit si muncesc platesc taxe. Singura lor greseala a fost ca au crezut in mincinile nesimtite ale unor indivizi ca tine in speta cei de la primarie care au spus de ani buni ca vor rezolva problemele din acel cartier.Tu bietul de tine nu ai discernamant si nu pot sa te acuz de altceva decat de prostie mare. Iar legat de atitudinea primarului..pot sa spun ca a aratat cu adevarat cine este..iar acel " hai sictir" a fost pentru toata populatia din acest oras..asa ca lasa ne cu lozincile tale ieftine
John:
(11 Februarie 2016, 03:21)
Persoanele astea care vin hotarate sa faca "lumina" in volburea propagandista ,sunt mai necinstite decat cei din primarie.Nu platesc impozitele dar vor drepturi,pai frate ,nu te supara,vii cu scandal la primarie,trebuiau dati afara cu jandarmi.Mai ales nesimtitul ala ,care mai avea putin si il lovea pe primar.Legea junglei,supravietuieste cel puternic,dar maimutele din incapere,au venit cu un scop,si acela e de a face propaganda. Habar nu aveti cu ce se ocupa "indivizii astia de se plang,ca nu au drepturi,si refuza sa plateasca taxe si impozite. Poate si cei din primarie gresesc,dar nu trebuie sa facem circ televizat ca nu stim sa discutam. Bine i-a facut primarul,babei nesimtite,nu sta in locatie,nu are dreptul sa se ridice cu pretentii.Si cei ce nu isi platesc impozitele ,nu ar trebui sa comenteze.Cand li s-a dat locuinte ANL,era totul ok.Dar multi din ei au plecat in afara la munca,si au inchiriat locuintele ,ca aia care au stat in locul lor nu au platit e alta poveste. He he...cata mizerie poti vedea in circul asta numit Romania.
mircea:
(9 Februarie 2016, 21:17)
cand am spus ca stoica e bomba, nimeni nu m-a crezut...el si cu consilierii lui...pdl,pnl,psd,....toti...!

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
28 Iun 2026
247 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Percheziții la Sălcioara. Șapte persoane, reținute pentru 24 de ore!

Percheziții la Sălcioara. Șapte persoane, reținute pentru 24 de ore!

Miercuri, 16 iulie 2025, polițiștii din Urziceni, sub coordonarea procurorului de caz, au pus în executare 5 mandate de percheziție domiciliară, în localitatea Sălcioara, la domiciliile unor ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2025, 19:45
(5160 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Percheziții la domiciliul unui bărbat bănuit de deținere ilegală de arme

IPJ Ialomița: Percheziții la domiciliul unui bărbat bănuit de deținere ilegală de arme

Miercuri, 16 iulie 2025, polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase Ialomița, sub coordonarea procurorului de caz, au pus în executare două mandate de percheziție domiciliară ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2025, 16:20
(7632 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Rambursări TVA de peste 43,98 milioane de lei în semestrul I 2025

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița, prin structurile sale fiscal-teritoriale, a rambursat în perioada ianuarie-iunie 2025, conform selecției naționale, TVA în valoare de ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2025, 12:10
(11270 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 169,78 milioane de lei, încasări la bugetul de stat în luna iunie 2025

În luna iunie a anului 2025, Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 169,78 milioane ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2025, 10:45
(7460 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Reținuți pentru «tulburarea ordinii și liniștii publice», «lovirea sau alte violențe» și «distrugere»

Joi, 10 iulie 2025, polițiștii au reținut, pentru 24 de ore, cinci persoane din Țăndărei, bănuite de comiterea infracțiunilor de «tulburarea ordinii și liniștii pubice»,«lovirea sau ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2025, 21:00
(15736 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: 5,68%, rata șomajului la sfârșitul lunii mai 2025

La sfârșitul lunii mai 2025, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4446 șomeri (din care 2009 femei), rata șomajului fiind de 5 ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2025, 09:10
(7961 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Alege factura electronică, protejează mediul înconjurător!

RAJA Constanța: Alege factura electronică, protejează mediul înconjurător!

RAJA Constanța încurajează clienții să aleagă soluțiile digitale pentru că sunt simple și ușor accesibile. Factura electronică este și ea o opțiune rapidă, sigură, eficientă, dar cel mai important ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2025, 09:20
(10469 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: În perioada ianuarie-mai 2025, peste 1000 de șomeri au obținut un loc de muncă

În primele 5 luni ale anului 2025, urmare implementării Programului Național de Ocupare a Forței de Muncă, prin intermediul AJOFM Ialomița au fost încadrate în muncă 1280 persoane, ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2025, 08:40
(9241 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Prelungire termen depunere Cereri de finanțare a schemei de ajutor de stat «Silvo-mediu și climă»

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează beneficiarii care au depus cereri de finanțare pentru accesarea schemei de ajutor de stat «Silvo-mediu și climă», sesiunea ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2025, 13:40
(10340 vizualizări - 0 comentarii)


Jandarmii ialomițeni, 4000 misiuni de ordine publică în primul semestru al anului 2025 

Creșterea gradului de siguranță al cetățenilor prin asigurarea măsurilor de ordine la manifestările cu public numeros și participarea la misiuni de menținere în sistem integrat au fost principalele ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2025, 11:50
(10143 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: Acțiune de donare de sânge

Protopopiatul Slobozia: Acțiune de donare de sânge

Luni, 30 iunie 2025, Protopopiatul Slobozia a organizat o nouă acțiune de donare de sânge în cadrul Campaniei «Donează sânge! Salvează o viață!». Astfel, la sediul Centrului ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2025, 11:20
(6638 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Intervenție pe strada Venus din orașul Țăndărei!

În vederea executării lucrărilor de remediere a unei avarii survenite la nivelul unui branșament de pe strada Venus din orașul Țăndărei, echipele RAJA Constanța sistează furnizarea apei potabile ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2025, 13:50
(8752 vizualizări - 0 comentarii)


Drăgoești: Bătrână dispărută, descoperită pe câmp

Drăgoești: Bătrână dispărută, descoperită pe câmp

Marți, 24 iunie a.c, polițiștii au fost sesizați despre faptul că o bătrână de 75 de ani, din comuna Drăgoești, a plecat voluntar în cursul zilei de la domiciliul său, fără a se cunoaște ...[citește_toată_știrea]

27 Iunie 2025, 08:20
(4502 vizualizări - 0 comentarii)


Serviciul Call Center, pus la dispoziție de RAJA Constanța

Serviciul Call Center, pus la dispoziție de RAJA Constanța

Serviciul de Call Center pus la dispoziția clienților de către RAJA Constanța vine în întâmpinarea tuturor abonaților, funcționând sub forma unui robot telefonic ...[citește_toată_știrea]

27 Iunie 2025, 07:50
(6427 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie la intersecția străzilor Mare cu Mică la Fierbinții de Jos!

Echipele RAJA intervin joi, 26 iunie 2025, pentru remedierea unei avarii survenite la nivelul sistemului de alimentare cu apă de la intersecția străzilor Mare cu Mică din localitatea ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2025, 11:05
(8080 vizualizări - 0 comentarii)


Traian: Transporta lemne ilegal

Traian: Transporta lemne ilegal

Luni, 23 iunie 2025, polițiștii ialomițeni au depistat, pe raza localității Traian, un vehicul care transporta material lemnos. Întrucât au existat indicii privind nereguli referitoare la ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2025, 16:00
(1634 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: La volan sub influența alcoolului

Luni, 23 iunie 2025, polițiștii din Slobozia au tras pe dreapta un bărbat, de 48 de ani, pentru un control de rutină. În urma testării cu aparatul de etilotest, rezultatul a indicat o valoare de ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2025, 15:30
(1193 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Cercetat de polițiști pentru conducere fără permis

Polițiștii din Țăndărei efectuează verificări pe numele unui tânăr, de 23 de ani, depistat pe DN2A-E60 la volanul unui automobil fără a deține permis de conducere. Oamenii legii vor dispune măsurile ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2025, 15:00
(10076 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Mai aproape de clienți prin soluții de digitalizare  

RAJA Constanța: Mai aproape de clienți prin soluții de digitalizare  

Pe lângă misiunile principale de a aduce apă de calitate la robinetele tuturor utilizatorilor și de a asigura servicii de canalizare eficiente, o preocupare constantă a societății RAJA Constanța ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2025, 08:05
(4330 vizualizări - 0 comentarii)


Restricții de circulație pe A2, în zona Fetești, pentru reparații asfaltice

Marți, 24.06.2025, în intervalul orar 08,00-18,00, se instituie restricții de circulație pe A2 la km 144+100, respectiv în zona AI Fetești pe Calea II (sensul Constanța-București), banda ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2025, 16:20
(6748 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în Cartierul Coloniști din Fetești!

În vederea executării lucrărilor de remediere a unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 220 mm, din orașul Fetești, echipele RAJA Constanța sistează furnizarea apei ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2025, 15:45
(3574 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Se oprește apa în orașul Fierbinți-Târg!

Marți, 24 iunie 2025, echipele RAJA Constanța vor sista furnizarea apei la nivelul Stației de Tratare și Pompare din orașul Fierbinți-Târg, pentru realizarea operațiunilor periodice ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2025, 09:20
(2861 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Două mașini au luat foc în urma unui accident

Luni, 22 iunie 2025, polițiștii ialomițeni au fost sesizați cu privire la producerea unui accident rutier pe Drumul Național 2, în afara localității Urziceni. Din primele cercetări, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2025, 08:30
(1984 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Miercuri, 25 iunie 2025, termen-limită pentru depunerea Formularului 177

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii persoane juridice că pot dispune de redirecționarea de până la 20% din impozitului pe profit sau a impozitului pe ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2025, 12:00
(1061 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Atenționare privind un site fals care imită identitatea ANAF

Agenția Națională de Administrare Fiscală atrage atenția contribuabililor asupra apariției unui site fraudulos, cu o interfață similară celei oficiale, care are ca scop colectarea ilegală de date personale ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2025, 13:00
(1691 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 1,23 milioane de lei, sume stabilite suplimentar în urma inspecțiilor și a verificărilor efectuate în luna mai 2025

Inspectorii cu atribuțiuni de control din cadrul Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița au efectuat, în luna mai a.c., 16 inspecții fiscale (11 la contribuabili persoane juridice ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2025, 12:20
(4238 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Factura electronică

RAJA Constanța: Factura electronică

RAJA Constanța încurajează clienții să aleagă soluțiile digitale pentru că sunt simple și ușor accesibile. Factura electronică este la rându-i o opțiune rapidă, sigură, eficientă, dar cel ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2025, 10:40
(5928 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Vineri, 20 iunie 2025, termen-limită pentru depunerea unor declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că vineri, 20 iunie 2025, este termenul-limită de depunere al următoarelor declarații, în scopul notificării organului ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2025, 09:00
(1564 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: 60 milioane de euro pentru fermieri prin plata Sprijinului Cuplat

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a început miercuri, 18 iunie2025, transferul sumelor aferente Sprijinului Cuplat pentru Campania 2024. Peste 43500 de fermieri vor beneficia de ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2025, 08:30
(1158 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: «Ziua Europeană de Prevenire a Furturilor din Locuințe»

În conformitate cu decizia adoptată de Consiliul Administrativ al Rețelei Europene de Prevenirea a Criminalității (EUCPN), în anul 2019 a fost lansat, la nivel european, conceptul  ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2025, 08:00
(7717 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
#pasajladrajna în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...