Slobozia: Cartierul Tineretului, inundat
Din cauza precipitațiilor din ultimele săptămîni, cîteva străzi din Cartierul Tineretului, amplasat în zona de nord a municipiului Slobozia, au fost inundate. Pompierii din Slobozia au intervenit în vederea
...[citește_toată_știrea]
27 Ianuarie 2015, 18:15
(8256 vizualizări -
2 comentarii)
DSVSA Ialomița: Campanie de eradicare a bolilor la animale
Reprezentații Direcției Sanitară Veterinară și Pentru Siguranța Alimentelor Ialomița va demara, în perioada ianuarie-martie 2015, o serie de acțiuni al căror scop este eradicarea bolilor la animale. Astfel
...[citește_toată_știrea]
27 Ianuarie 2015, 16:50
(4877 vizualizări -
0 comentarii)
Valea Ciorii: Cu permisul suspendat, la volan
Polițiștii rutieri au depistat la intersecția DN2A cu DN21A, un bărbat, de 57 de ani, din comuna Valea Ciorii, în timp ce conducea un autoturism, deși avea dreptul de a conduce autovehicule pe drumurile
...[citește_toată_știrea]
27 Ianuarie 2015, 15:25
(6176 vizualizări -
0 comentarii)
anunț vînzare
De vînzare
complex industrial
loc. Cosîmbești,
jud. Ialomița
teren aferent 6300 mp
construcții 1000 mp
(birouri utilate,
locuință 100 mp)
NEGOCIABIL
100.000 euro
telefon 0728/956.958
27 Ianuarie 2015, 11:30
Amara: Trei tineri, de 16 și 17 ani, au furat din casa unei bătrîne
Poliția Orașului Amara a fost sesizată de către o femeie, de 65 de ani, din localitate, cu privire la faptul că persoane necunoscute, profitînd de lipsa ei de la domiciliu, au pătruns, în perioada decembrie
...[citește_toată_știrea]
23 Ianuarie 2015, 20:05
(5944 vizualizări -
0 comentarii)
Stelnica: Bărbat dispărut de la domiciliu
Polițiștii ialomițeni desfășoară activități pentru identificarea unui bărbat dispărut. Astfel, în cursul zilei de joi, 22 ianuarie a.c., Secția de Poliție Rurală Stelnica a fost sesizată cu privire faptul
...[citește_toată_știrea]
23 Ianuarie 2015, 18:10
(9112 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Pistoale cu proiectile din cauciuc deținute fără drept
Trei ialomițeni, cu vîrste cuprinse între 33 și 74 de ani, sînt cercetați de către polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase sub aspectul săvîrșirii infracțiunii de nerespectare a
...[citește_toată_știrea]
23 Ianuarie 2015, 16:25
(5116 vizualizări -
0 comentarii)
Gheorghe Doja: A furat 13 oi
Un tînăr, de 26 de ani, din localitatea Gheorghe Doja, a ajuns în atenția polițiștilor, fiind principalul suspect al unui furt de animale. Se pare că acesta ar fi sustras 13 oi din gospodăria unui consătean
...[citește_toată_știrea]
21 Ianuarie 2015, 19:20
(7452 vizualizări -
0 comentarii)
AJOFM Ialomița: Cursuri de calificare profesională pentru șomeri, disponibile și în 2015
Reprezentanții Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă au făcut publică lista cursurilor de calificare profesională pentru anul în curs. Șomerii care vor să învețe o meserie nouă au la dispoziție
...[citește_toată_știrea]
21 Ianuarie 2015, 16:40
(10585 vizualizări -
0 comentarii)
Acțiuni preventive la Școala Ciochina
Un ofițer specializat în Analiză și Prevenire a Criminalității și efective ale Biroului Rutier Slobozia au demarat o acțiune preventivă la Școala Ciochina. Elevii unității au învățat cum să circule regulamentar
...[citește_toată_știrea]
21 Ianuarie 2015, 14:20
(5717 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Șoferi sancționați de polițiști
Polițiștii Rutieri și de Ordine Publică au acționat pe arterele rutiere județene, în scopul prevenirii și combaterii infracțiunilor pe linie de circulație rutieră. Cu această ocazie au fost constatate
...[citește_toată_știrea]
21 Ianuarie 2015, 12:35
(5179 vizualizări -
0 comentarii)
anunț angajare
SC TROTA România SRL Cluj
organizează
interviuri joi, 22 ianuarie 2015
și vineri, 23 ianuarie 2015,
Hotel IBIS Gara de Nord,
str. Calea Victoriei, nr. 143, București,
pentru a selecționa
tineri șoferi profesioniști
cu categoriile C+E,
preferabil cu cel puțin 2 ani de experiență pe TIR
Se lucrează numai în echipaj,
pentru efectuarea de transporturi frigorifice
în Comunitatea Europeană
După fiecare 2 luni pe comunitate,
se dă o săptămînă de concediu,
firma asigurînd transportul cu avionul, dus și întors
Se asigură un minim între
salariul de bază și diurne,
care depinde de categoria profesională
și de vechimea în firmă
Informații la telefon 0740/295.418
numai după trimiterea la [email protected] a unui CV
și copii de pe următoarele documente:
• Buletin
• Pașaport
• Permis de conducere
• Cartela tahograf
• Atestat de marfă
• Cazier judiciar și cazier auto
• Caracterizare de la ultimul loc de muncă
• fotografie 3/4
20 Ianuarie 2015, 18:10
Sudiți: A furat o mașină și a intrat în gardul unul consătean!
Polițiștii Secției Rurale Platonești au fost sesizați de către un cetățean al comunei Sudiți cu privire la faptul că un autoturism i-a distrus gardul locuinței sale pe o porțiune de 4 m, iar conducătorul
...[citește_toată_știrea]
20 Ianuarie 2015, 17:25
(8668 vizualizări -
2 comentarii)
Movilița: Femeie acroșată pe trecerea de pietoni
Luni, 19 ianuarie a.c., în jurul orei 12,00, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza localității Movilița s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în
...[citește_toată_știrea]
20 Ianuarie 2015, 16:10
(5832 vizualizări -
0 comentarii)
Giurgeni: Italieni la braconaj
Polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au acționat luni, 19 ianuarie a.c., pe linia combaterii braconajului cinegetic pe fondul de vînătoare Giurgeni. Pe parcursul derulării activităților
...[citește_toată_știrea]
20 Ianuarie 2015, 15:15
(8341 vizualizări -
0 comentarii)
anunț angajare
SC Germino SA
angajează
merchandiser local
în Slobozia
Relații la 0729/771.930,
CV la [email protected]
20 Ianuarie 2015, 14:45
Albești: Rezervă de furaje, mistuită de flăcări
Folosirea intenționată a sursei de aprindere de către o persoană rămasă neidentificată a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu la două șire de furaje ale unui cetățean din localitatea
...[citește_toată_știrea]
20 Ianuarie 2015, 13:40
(6149 vizualizări -
0 comentarii)
544 de elevi ialomițeni, participanți la ECOlimpiadă
Pentru al treilea an consecutiv, Eco-Rom Ambalaje, în parteneriat cu Ministerul Educației și Cercetării Științifice aduce proiectul educațional «ECOlimpiada elevilor în școlile din România». Noua ediție
...[citește_toată_știrea]
20 Ianuarie 2015, 13:05
(4323 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Recital vocal-instrumental cu soprana Bianca Ionescu
Vineri, 23 ianuarie 2015, de la orele 17,00, la Sala de Concerte a Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia, Consiliul Județean Ialomița vă invită la un recital vocal-instrumental. Evenimentul
...[citește_toată_știrea]
20 Ianuarie 2015, 11:55
(5527 vizualizări -
0 comentarii)
Ziua Unirii, sărbătorită la Slobozia
În organizarea Instituției Prefectului Ialomița, a Consiliului Județean Ialomița, a Garnizoanei Slobozia și a Consiliului Local Slobozia, sîmbătă, 24 ianuarie 2015, în municipiul reședință de județ se vor
...[citește_toată_știrea]
20 Ianuarie 2015, 10:35
(6067 vizualizări -
0 comentarii)
anunț angajare
SC Car4Me Auto SRL
angajează
MECANICI AUTO
cu experiență
Relații la telefon
0736/650.891
19 Ianuarie 2015, 18:20
Ialomița: Două accidente, trei persoane rănite
Sîmbătă, 17 ianuarie 2015, pe șoselele ialomițene s-au produs două accidente de circulație, soldate cu rănirea a trei persoane. Primul dintre acestea a fost sesizat Poliției în jurul orei 15,00. 
...[citește_toată_știrea]
19 Ianuarie 2015, 16:50
(5466 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Beți și fără permise la volan
Polițiștii Biroului Rutier Fetești au depistat doi bărbați, de 29 și 32 de ani, din Fetești, respectiv Constanța, care conduceau autovehicule, deși aveau valabilitatea numerelor de înregistrare provizorii
...[citește_toată_știrea]
19 Ianuarie 2015, 15:25
(4241 vizualizări -
0 comentarii)
Poliția Rutieră Ialomița: Peste 100 de șoferi sancționați, 20 de permise reținute, amenzi de aproape 100000 de lei!
În acest sfîrșit de săptămînă, 16-18 ianuarie 2015, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor
...[citește_toată_știrea]
19 Ianuarie 2015, 13:55
(6668 vizualizări -
0 comentarii)
Urziceni: Comerț cu produse contrafăcute
Un bărbat, de 34 de ani, din Urziceni, a fost surprins de jandarmi în timp ce comercializa, fără documente legale, produse care poartă o marcă identică cu o marcă înregistrată. Astfel, membrii grupei de
...[citește_toată_știrea]
19 Ianuarie 2015, 12:40
(5833 vizualizări -
0 comentarii)
Urziceni: Reținuți pentru contrabandă cu țigări
Aproximativ 200000 de țigarete de contrabandă au fost confiscate de polițiștii ialomițeni de la doi bărbați care le transportau cu o autoutilitară. Cei doi au fost reținuți, iar autovehiculul folosit
...[citește_toată_știrea]
17 Ianuarie 2015, 13:30
(7180 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Bătrînă de 70 de ani, găsită decedată în cadă
Joi seara, 15 ianuarie a.c., în jurul orei 19,00, fiica unei femei, în vîrstă de 70 de ani, din Slobozia a sunat la 112, după ce bătrîna nu a mai răspuns la telefon și la ușă încă de dimineață. Un echipaj
...[citește_toată_știrea]
16 Ianuarie 2015, 19:10
(5302 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Expoziție de pictură
Uniunea Artiștilor Plastici Filiala Ialomița și Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» îi invită pe slobozeni și nu numai la o expoziție de pictură aparținînd artistului Teodor Vișan. Vernisajul expoziției
...[citește_toată_știrea]
16 Ianuarie 2015, 13:05
(5529 vizualizări -
0 comentarii)
DSVSA Ialomița: Procent infim de vaccinare antirabică la cîini și pisici
Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de cîini și pisici că, în conformitate cu prevederile Ordinului Autorității Naționale Sanitare
...[citește_toată_știrea]
15 Ianuarie 2015, 16:10
(6553 vizualizări -
1 comentariu)
Protopopiatul Slobozia: 15 ianuarie-Ziua Culturii Naționale
Joi, 15 ianuarie 2015, sub semnul Zilei Culturii Naționale și aniversării a 165 de ani de la nașterea poetului național Mihai Eminescu, la Casa de Cultură Municipală s-au desfășurat o serie de manifestări
...[citește_toată_știrea]
15 Ianuarie 2015, 13:20
(6579 vizualizări -
0 comentarii)
Comentariile cititorilor:
(24 Septembrie 2016, 22:26)
viitorul II-Unirea 3-0!suntem pe antepenultimul loc in clasament...
(23 Septembrie 2016, 21:34)
Pana cand e finatata echipa? Te pomenesti ca din retur ne uitam pe dolce la dunarea calarasi...Ionascule, doar nu crezi ca scapi dupa ce ai aruncat milioane pe o apa nepotabila, (incapabilule, ar trebui sa fii cuzat de genocid!!!), daca urli sa nu se mai sustina Unirea!
(23 Septembrie 2016, 13:12)
Nu mai comparați situația cu cea care am promovat in liga a 2 ,atunci era un lot valoros si alte condiții financiare mult mai bune,acum baietii nici nu joaca pe prime de joc si nici salariile nu sunt unele cu pretenții pentru promovare asa ca eu cred ca sunt pretenții mari si bani putini pentru ce se vrea, dar asa este la Slobozia lumea sa învățat cu rezultate ca atunci cand băteam Rapidul pe unde il prindeam si care rapid ?acela care avea in componenta numai jucatori de liga 1 si antrenor Vio moldovan,asta asa pentru cei ce va dați cu părerea pe aici dar nu știți dedesubturile echipei..
(23 Septembrie 2016, 11:10)
Juniorii cu pile joacă!!!!!! Restul viseaza sa intre in grațiile celor care fac echipa.
(23 Septembrie 2016, 00:32)
Ilie, te cunosti de la o posta cand scrii pe aici!
(22 Septembrie 2016, 18:14)
Eu zic ca acum cu noii oameni din conducere avem ceva sperante ! Sunt tineri,au experienta fotbalistica si idei bune pentru viitor ! Cuvantul de ordine este acum RABDARE
(22 Septembrie 2016, 15:36)
@suporter
Omule,inainte de a comenta priveste situatia in ansamblu si invata regulamentul,nu sariti imediat cu gura .In primul rand au intrat pe teren cei numiti de tine fiindca ei sunt juniorii nostri la nivel local,si pentru ca regulamentul FRF iti impune sa joci cu 3 juniori,iar Unirea incearca sa se descurce doar cu ce are pe plan local.Daca erau mai multi bani la club,stai tu linistit ca poate aduceau si alti juniori din alte parti,dar nu vine niciun junior la Slobozia pe saracia actuala de la club,juniorii foarte talentati merg la echipele de liga 2,sau chiar in prima liga.
Apoi,uitati-va la lotul Unirii cat de subtire este,daca au lipsit 3-4 piese de baza,imediat s-a vazut.
Cam astia sunt jucatorii pe care ii avem,sa-i sustinem cum putem.Deocamadata este doar etapa 3,mai au timp sa revina.Cheia promovarii este la ei,daca bat la Viitorul se redreseaza.
(22 Septembrie 2016, 11:54)
Culeg roadele muncii depuse, domnii ce se ocupa de destinele echipei.
(22 Septembrie 2016, 07:02)
orasul asta nu merita prea mult fotbal , nu merita galerie la fotbal , nu merita mai nimic , primeste atat cat merita si cat interes arata . . .pentru aia 100-200 de insi care inca mai vin la meciuri . . .restul unde sunt ? stie cineva ca petrolul in liga 5 are 5-6 mii de fani pe meci ? sau otelul sau poli ? noi nu suntem macar 500 in liga 3 , si pentru aia care vin,sa ma arate orice prost cu degetul ca ma plateste primaria sa cant ? hahah , si apropo nu va faceti iluzii ca echipa poate promova anul asta . . .sanatate tuturor
(21 Septembrie 2016, 23:24)
Ce va vaitati Unirea Slobozia , n-aveti atacant pe Khalil ? Nu-i copilul de suflet al domnului Ionescu ? Domnul manager Lemnaru nu si-a bagat fiul in teren la meciul asta? Multa sanatate domnului Prepelita !
(21 Septembrie 2016, 12:24)
Ziceti mersi ca mai avem echipa...Ca dragii nostri consilieri respinsesera finantarea....cum de s-or fi razgandit?
(21 Septembrie 2016, 12:15)
Asta cu galeria e doar asa de paravan ! Ne lipsesc multe altele ...
(21 Septembrie 2016, 00:33)
Ne lipsesc foarte mult si inimosii baieti din galerie nu numai atacantii,clarviziunea si daruirea in joc...