Beneficiarii privați ai PNDR pot derula achizițiile online, pe pagina de internet a AFIR
Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale a modificat metodologia specifică achizițiilor pentru beneficiarii privați ai fondurilor europene acordate pentru agricultură și dezvoltarea mediului rural
...[citește_toată_știrea]
17 Martie 2015, 13:20
(6126 vizualizări -
0 comentarii)
Incendiu la o clădire din Slobozia
În dimineața zilei de duminică, 15 martie a.c, a izbucnit un incendiu la o clădire dezafectată ce aparține unei societăți comerciale, pe raza municipiului Slobozia. Pompierii s-au deplasat la fața locului
...[citește_toată_știrea]
17 Martie 2015, 12:05
(4283 vizualizări -
0 comentarii)
Amara: Femeie căzută în fîntînă
În urma unui apel telefonic primit în noaptea de vineri spre sîmbătă, 13/14 martie 2015, puțin trecut după miezul nopții, pompierii au fost solicitați să intervină în cazul unei persoane căzute într-o fîntînă
...[citește_toată_știrea]
17 Martie 2015, 10:35
(5254 vizualizări -
0 comentarii)
anunț angajare
SC OSMET SRL
Slobozia
angajează
• 5 lăcătuși montator
• 3 lăcătuși mecanic
• 3 sudori electric și autogen
Se cere calificare și experiență
Relații la telefon 0724/054.959
17 Martie 2015, 09:20
Căzănești: Percheziții la contrabandiștii de țigări
Luni, 9 martie a.c., polițiștii ialomițeni au efectuat două percheziții pe raza orașului Căzănești, la locuințele a trei persoane bănuite de contrabandă cu țigări. În urma perchezițiilor, au fost ridicate
...[citește_toată_știrea]
10 Martie 2015, 18:25
(7100 vizualizări -
0 comentarii)
AJOFM Ialomița: 93 locuri de muncă vacante
Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, luni, 9 martie 2015, sînt disponibile 93 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt rezervate
...[citește_toată_știrea]
9 Martie 2015, 15:50
(8256 vizualizări -
0 comentarii)
Poliția Rutieră Ialomița: 116 șoferi sancționați, 14 permise reținute, amenzi de aproape 85000 de lei!
În acest sfîrșit de săptămînă, 6-8 martie 2015, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor
...[citește_toată_știrea]
9 Martie 2015, 14:40
(6651 vizualizări -
0 comentarii)
AJOFM Ialomița: Șomajul, în creștere
La sfîrșitul lunii februarie 2015, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați un număr de 8752 șomeri, din care 3041 șomeri indemnizați, respectiv
...[citește_toată_știrea]
9 Martie 2015, 13:40
(4440 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Accident în Cartierul Bora
În urma unui accident rutier produs duminică, 8 martie 2015, în jurul orei 11,20, pe raza Cartierului Bora al municipiului Slobozia, o femeie, în vîrstă de 36 de ani, a avut nevoie de îngrijiri medicale
...[citește_toată_știrea]
9 Martie 2015, 12:25
(6976 vizualizări -
1 comentariu)
Balaciu: Incendiu la șira de furaje
Pompierii au intervenit mai bine de 6 ore pentru lichidarea unui incendiu. Rezerva de furaje a unui cetățean din localitatea Balaciu a fost cuprinsă de flăcări după ce proprietarul a aprins
...[citește_toată_știrea]
9 Martie 2015, 11:15
(5787 vizualizări -
0 comentarii)
Părintele Ștefan Peiu, sărbătorit la Catedrala din Urziceni
Este un obicei frumos de a aniversa duhovnicește sărbătorirea cîtorva zeci de ani sau chiar a unei jumătăți de veac de slujire preoțească. Ecouri ale unor asemenea evenimente găsim în revista
...[citește_toată_știrea]
9 Martie 2015, 10:10
(6547 vizualizări -
0 comentarii)
Asociația «Părinți pentru Ora de Religie», constituită la Urziceni
Joi, 5 martie 2015, un grup de părinți s-au întîlnit la Centrul Cultural Urziceni pentru a înființa APOR-Asociația «Părinți pentru Ora de Religie» Filiala Urziceni. Astfel, aproximativ 200 de persoane au
...[citește_toată_știrea]
6 Martie 2015, 20:35
(9441 vizualizări -
21 comentarii)
Slobozia: Bazinul de înot, inaugurat oficial
Primăria Muncipiului Slobozia va inaugura oficial sîmbătă, 7 martie 2015, la orele 10,00, bazinul de înot. Evenimentul de inaugurare va fi urmat de demonstrații, jocuri și concursuri de înot la care vor
...[citește_toată_știrea]
6 Martie 2015, 19:25
(6395 vizualizări -
1 comentariu)
APIA Ialomița: Fermierii, obligați să respecte normele privind ecocondiționalitatea
Potrivit unui proiect de Ordin al Ministerului Agriculturii si Dezvoltării Rurale, începînd din anul 2015, fermierii care solicită plăți directe din fonduri europene și bugetare, prin anumite scheme și
...[citește_toată_știrea]
6 Martie 2015, 17:20
(9945 vizualizări -
1 comentariu)
AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în construcții în Israel
Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă anunță cetățenii români că pot obține locuri de muncă în construcții, în Israel, începînd cu luna ianuarie 2015. Angajarea lucrătorilor are loc în baza
...[citește_toată_știrea]
6 Martie 2015, 16:15
(4851 vizualizări -
0 comentarii)
RAJA activează Comandamentul pentru Situații de Urgență
În urma atenționărilor meteorologice de Cod Galben de precipitații abundente-ninsori și ploi, dar și intensificări ale vîntului, ce pot depăși 50-60 km/h, pentru a interveni cu promptitudine în rezolvarea
...[citește_toată_știrea]
6 Martie 2015, 14:35
(3296 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Percheziții la o persoană care vindea ceasuri contrafăcute
Joi, 5 martie 2015, polițiștii din Ialomița au efectuat două percheziții, pe raza municipiului Slobozia, la locuințele unei persoane bănuite de comercializarea de produse contrafăcute. Polițiștii Inspectoratului
...[citește_toată_știrea]
6 Martie 2015, 13:40
(4149 vizualizări -
0 comentarii)
Țăndărei: I-a furat un inel pentru... «a-i merge bine»
O persoană din orașul Țăndărei a sesizat Poliția că a fost victima unei infracțiuni de înșelăciune. Victima a fost abordată de o femeie care a spus că o poate ajuta «să îi meargă bine». Fapta a fost sesizată
...[citește_toată_știrea]
6 Martie 2015, 12:25
(8150 vizualizări -
0 comentarii)
Grindu: Au furat din casă
Polițiștii Secției Rurale Ion Roată cercetează doi tineri, de 16 și 20 de ani, ambii din comuna Grindu, sub aspectul comiterii infracțiunii de furt calificat. Cei în cauză sînt bănuiți că, în cursul lunii
...[citește_toată_știrea]
6 Martie 2015, 11:15
(4936 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Fără permise sau beți la volan
Efectivele Secției Rurale Grivița au oprit pentru control, pe raza localității Smirna, un autoturism condus de un tînăr, de 25 de ai, din comuna Scînteia. Întrucît emana halenă alcoolică, cel în cauză a
...[citește_toată_știrea]
6 Martie 2015, 10:10
(5884 vizualizări -
0 comentarii)
anunț angajare
SOCIETATE COMERCIALĂ
angajează
• MACARAGIU
Oferim salarii avantajoase!
Relații la telefon 0721/229.353
3 Martie 2015, 16:15
Ialomița: Beți la volan
Polițiștii rutieri au depistat pe șoselele ialomițene trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 31 și 47 de ani, toți domiciliați pe raza județului, care conduceau autoturisme deși anterior consumaseră băuturi
...[citește_toată_știrea]
3 Martie 2015, 13:15
(2474 vizualizări -
1 comentariu)
Ialomița: S-a răsturnat cu mașina
Sîmbătă, 28 februarie 2015, pe DJ321, s-a petrecut un accident de circulație soldat cu rănirea a două persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 45 de ani, din Slobozia, conducea un autoturism din direcția
...[citește_toată_știrea]
3 Martie 2015, 12:45
(5270 vizualizări -
0 comentarii)
Poliția Rutieră Ialomița: 20 de permise reținute, amenzi de peste 99000 de lei
În acest sfîrșit de săptămînă, 27 februarie-1 martie 2015, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor
...[citește_toată_știrea]
3 Martie 2015, 11:25
(5191 vizualizări -
0 comentarii)
Inundații la Giurgeni, incendii la Fetești și Gheorghe Lazăr
Mai multe gospodării din localitatea Giurgeni, aflate în apropierea Brațului Borcea al Dunării, au fost inundate zilele trecute din cauza infiltrațiilor. Pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină
...[citește_toată_știrea]
3 Martie 2015, 10:25
(10527 vizualizări -
0 comentarii)
Accident groaznic la intrarea în Slobozia!
Miercuri, 25 februarie a.c., în jurul orei 19,30, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza municipiului Slobozia s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a două persoane. Astfel
...[citește_toată_știrea]
26 Februarie 2015, 17:05
(7093 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Patru proxeneți, arestați
În urma a 8 percheziții domiciliare, desfășurate la Slobozia și Perieți, polițiștii Serviciului de Investigații Criminale au reținut pentru 24 de ore patru persoane, trei bărbați și o femeie, cu vîrste
...[citește_toată_știrea]
25 Februarie 2015, 18:05
(5652 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: A furat banii din casa de marcat!
Profitînd de lipsa de vigilență a vînzătoarei unei alimentare din Slobozia, un tînăr de 23 de ani a sustras suma de 50 de lei din casa de marcat a unității comerciale. El a încercat să se facă nevăzut,
...[citește_toată_știrea]
25 Februarie 2015, 17:30
(7912 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Vitezomani amendați de polițiști
Polițiștii Serviciului Rutier Ialomița au efectuat mai multe acțiuni în ceea ce privește respectarea limitelor de viteză pe drumurile din Ialomița. Rezultatele activităților întreprinse de oamenii legii
...[citește_toată_știrea]
25 Februarie 2015, 16:50
(6046 vizualizări -
1 comentariu)
Andrășești: Depistat în stare de ebrietate în trafic
Polițiștii ialomițeni au descoperit în trafic un șofer, de 43 de ani, din Slobozia, care conducea în stare de ebrietate. Testat cu aparatul Drager, acesta avea o alcoolemie de 1,08 miligrame alcool pur
...[citește_toată_știrea]
25 Februarie 2015, 15:15
(4972 vizualizări -
0 comentarii)
Comentariile cititorilor:
(24 Septembrie 2016, 22:26)
viitorul II-Unirea 3-0!suntem pe antepenultimul loc in clasament...
(23 Septembrie 2016, 21:34)
Pana cand e finatata echipa? Te pomenesti ca din retur ne uitam pe dolce la dunarea calarasi...Ionascule, doar nu crezi ca scapi dupa ce ai aruncat milioane pe o apa nepotabila, (incapabilule, ar trebui sa fii cuzat de genocid!!!), daca urli sa nu se mai sustina Unirea!
(23 Septembrie 2016, 13:12)
Nu mai comparați situația cu cea care am promovat in liga a 2 ,atunci era un lot valoros si alte condiții financiare mult mai bune,acum baietii nici nu joaca pe prime de joc si nici salariile nu sunt unele cu pretenții pentru promovare asa ca eu cred ca sunt pretenții mari si bani putini pentru ce se vrea, dar asa este la Slobozia lumea sa învățat cu rezultate ca atunci cand băteam Rapidul pe unde il prindeam si care rapid ?acela care avea in componenta numai jucatori de liga 1 si antrenor Vio moldovan,asta asa pentru cei ce va dați cu părerea pe aici dar nu știți dedesubturile echipei..
(23 Septembrie 2016, 11:10)
Juniorii cu pile joacă!!!!!! Restul viseaza sa intre in grațiile celor care fac echipa.
(23 Septembrie 2016, 00:32)
Ilie, te cunosti de la o posta cand scrii pe aici!
(22 Septembrie 2016, 18:14)
Eu zic ca acum cu noii oameni din conducere avem ceva sperante ! Sunt tineri,au experienta fotbalistica si idei bune pentru viitor ! Cuvantul de ordine este acum RABDARE
(22 Septembrie 2016, 15:36)
@suporter
Omule,inainte de a comenta priveste situatia in ansamblu si invata regulamentul,nu sariti imediat cu gura .In primul rand au intrat pe teren cei numiti de tine fiindca ei sunt juniorii nostri la nivel local,si pentru ca regulamentul FRF iti impune sa joci cu 3 juniori,iar Unirea incearca sa se descurce doar cu ce are pe plan local.Daca erau mai multi bani la club,stai tu linistit ca poate aduceau si alti juniori din alte parti,dar nu vine niciun junior la Slobozia pe saracia actuala de la club,juniorii foarte talentati merg la echipele de liga 2,sau chiar in prima liga.
Apoi,uitati-va la lotul Unirii cat de subtire este,daca au lipsit 3-4 piese de baza,imediat s-a vazut.
Cam astia sunt jucatorii pe care ii avem,sa-i sustinem cum putem.Deocamadata este doar etapa 3,mai au timp sa revina.Cheia promovarii este la ei,daca bat la Viitorul se redreseaza.
(22 Septembrie 2016, 11:54)
Culeg roadele muncii depuse, domnii ce se ocupa de destinele echipei.
(22 Septembrie 2016, 07:02)
orasul asta nu merita prea mult fotbal , nu merita galerie la fotbal , nu merita mai nimic , primeste atat cat merita si cat interes arata . . .pentru aia 100-200 de insi care inca mai vin la meciuri . . .restul unde sunt ? stie cineva ca petrolul in liga 5 are 5-6 mii de fani pe meci ? sau otelul sau poli ? noi nu suntem macar 500 in liga 3 , si pentru aia care vin,sa ma arate orice prost cu degetul ca ma plateste primaria sa cant ? hahah , si apropo nu va faceti iluzii ca echipa poate promova anul asta . . .sanatate tuturor
(21 Septembrie 2016, 23:24)
Ce va vaitati Unirea Slobozia , n-aveti atacant pe Khalil ? Nu-i copilul de suflet al domnului Ionescu ? Domnul manager Lemnaru nu si-a bagat fiul in teren la meciul asta? Multa sanatate domnului Prepelita !
(21 Septembrie 2016, 12:24)
Ziceti mersi ca mai avem echipa...Ca dragii nostri consilieri respinsesera finantarea....cum de s-or fi razgandit?
(21 Septembrie 2016, 12:15)
Asta cu galeria e doar asa de paravan ! Ne lipsesc multe altele ...
(21 Septembrie 2016, 00:33)
Ne lipsesc foarte mult si inimosii baieti din galerie nu numai atacantii,clarviziunea si daruirea in joc...