Fetești: Proiectile descoperite de copii la groapa de gunoi
7 proiectile, de diferite calibre, au fost descoperite de mai mulți copii care se jucau în apropierea unei gropi de gunoi, pe raza municipiului Fetești. În scurt timp, aceștia și-au anunțat părinții, care
...[citește_toată_știrea]
20 Aprilie 2015, 17:20
(5061 vizualizări -
0 comentarii)
Ion Roată: A luat foc acoperișul Căminului Cultural
În seara zilei de sîmbătă, 18 aprilie 2015, o parte din acoperișul Căminului Cultural al localității Ion Roată a fost cuprinsă de flăcări. În momentul izbucnirii incendiului, în interior se aflau mai multe
...[citește_toată_știrea]
20 Aprilie 2015, 14:45
(5861 vizualizări -
0 comentarii)
AJOFM Ialomița: Campanie de depistare a locurilor de muncă vacante
Avînd în vedere prevederile art. 10 din Legea nr. 76/2002, republicată, privind obligativitatea comunicării locurilor de muncă vacante de către angajatori, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă
...[citește_toată_știrea]
20 Aprilie 2015, 13:25
(4412 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Percheziții la persoane bănuite de evaziune fiscală
Luni, 20 aprilie 2015, la primele ore ale dimineții, Poliția Română efectuează 15 percheziții domiciliare, pe raza municipiului București și a județelor Ilfov și Ialomița, la persoane bănuite
...[citește_toată_știrea]
20 Aprilie 2015, 10:40
(7477 vizualizări -
0 comentarii)
Peste 50 de animale, arse de vii la Gheorghe Lazăr
Un foc deschis, executat în apropierea unui adăpost de animale din localitatea Gheorghe Lazăr, a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu, în urma căruia aproximativ 45 de ovine, 5 porcine
...[citește_toată_știrea]
16 Aprilie 2015, 16:30
(6481 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Noaptea de Înviere, sărbătorită în liniște
Peste 300 de polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat, în perioada 10-13 aprilie 2015, pe raza județului, pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică
...[citește_toată_știrea]
14 Aprilie 2015, 15:50
(4509 vizualizări -
0 comentarii)
Accident grav între Movilița și Dridu. 5 victime, mașinile au luat foc!
Luni, 13 aprilie 2015, în jurul orei 11,15, două autoturisme au fost implicate într-un accident rutier pe DJ101, între localitățile Movilița și Dridu. Un echipaj SMURD de la Secția Urziceni s-a deplasat
...[citește_toată_știrea]
14 Aprilie 2015, 14:25
(7088 vizualizări -
6 comentarii)
Slobozia: Beat la volan, a provocat un accident rutier
Poliția a fost sesizată sîmbătă, 11 aprilie 2015, cu privire la faptul că pe raza municipiului Slobozia s-a produs un eveniment rutier soldat cu pagube materiale, unul dintre șoferii implicați părăsind
...[citește_toată_știrea]
14 Aprilie 2015, 14:20
(7072 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Accident din cauza exploziei unui cauciuc!
Un accident de circulație s-a produs sîmbătă, 11 aprilie a.c., pe DJ213. Astfel, în timp ce un bărbat, de 63 de ani, din județul Brăila, conducea un autoturism din direcția Brăila către Constanța, a pierdut
...[citește_toată_știrea]
14 Aprilie 2015, 14:15
(4317 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Bărbat salvat de pompieri din rîul Ialomița
În seara zilei de duminică, 12 aprilie 2015, în jurul orei 19,00, pompierii au fost solicitați să intervină pentru salvarea unui tînăr, în vîrstă de 25 de ani, din rîul Ialomița, în zona cartierului Bora
...[citește_toată_știrea]
14 Aprilie 2015, 14:10
(4210 vizualizări -
0 comentarii)
ANUNȚ
În data de 17.04.2015, orele 11,00,
va avea loc tragerea la sorți
pentru desemnarea
președinților birourilor electorale
ale secțiilor de votare din
Circumscripția Electorală nr. 5 Căzănești,
organizată cu ocazia desfășurării
referendumului local din 26.04.2015,
pentru consultarea populației cu privire
la trecerea localității Căzănești
de la rangul de oraș la cel de comună
14 Aprilie 2015, 13:30
Ialomița: Fără permise sau beți la volan
Polițiștii au oprit pentru control pe DN2, în afara localității Coșereni, un autoturism condus de un tînăr, de 24 de ani, din comuna Moldoveni. Întrucît emana halenă alcoolică, tînărul a fost testat alcoolscop
...[citește_toată_știrea]
14 Aprilie 2015, 12:15
(6517 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Sfînta Icoană a Maicii Domnului de la Mitropolia Iașilor, la Mînăstirea «Sfinții Voievozi»
Jandarmii vor asigura, în perioada 15-18 aprilie 2015, măsurile de ordine ce se vor impune la evenimentul religios de mare importanță pentru creștinii ialomițeni, respectiv aducerea la Mînăstirea «Sfinții
...[citește_toată_știrea]
14 Aprilie 2015, 11:15
(12241 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Peste 300 de polițiști, pe stradă de Paște
Peste 300 de polițiști ialomițeni vor acționa zilnic, în perioada 10-13 aprilie 2015, pe raza județului, pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică cu ocazia Sfintelor Sărbători Pascale
...[citește_toată_știrea]
10 Aprilie 2015, 17:20
(4407 vizualizări -
0 comentarii)
Agent de poliție din cadrul IPJ Ialomița, sub control judiciar pentru 60 de zile
Potrivit unui comunicat al Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, «s-a dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpatul Șchiaua Victoraș, agent de poliție în cadrul
...[citește_toată_știrea]
8 Aprilie 2015, 22:05
(10372 vizualizări -
13 comentarii)
anunț
După Sărbătorile Pascale 2015
Centrul Medical PHILOS
OFERĂ NOI SERVICII MEDICALE
Gastroenterologie-dr Victor STOICA (Spital Fundeni)
ORL-dr Răzvan FILIP
(Centrul Medical Unirea)
Pentru programări
0243/216.565
0720/134.047
0785/294.451
8 Aprilie 2015, 19:45
Inspector AJPIS Ialomița, trimis în judecată pentru «abuz în serviciu»
Procurorii din cadrul Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au dispus trimiterea în judecată, în stare de arest preventiv, a inculpatei Stroe Cleopatra Maria, inspector în cadrul
...[citește_toată_știrea]
8 Aprilie 2015, 15:15
(6540 vizualizări -
2 comentarii)
AJOFM Ialomița: Rata șomajului, în scădere ușoară
La sfîrșitul lunii martie 2015, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 8308 șomeri, din care 2516 șomeri indemnizați, respectiv 5792 șomeri
...[citește_toată_știrea]
6 Aprilie 2015, 21:15
(4904 vizualizări -
1 comentariu)
PSD Ialomița: Deputatul Marian Neacșu, în America
Deputatul PSD de Ialomița, Marian Neacșu este invitat la Conferința parlamentară globală a Rețelei parlamentare a Băncii Mondiale și a Fondului Monetar Internațional, care va avea loc la Washington și
...[citește_toată_știrea]
6 Aprilie 2015, 20:20
(4833 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: Patron cercetat pentru evaziune fiscală
Administratorul unei unități economice este bănuit de polițiști că nu ar fi emis facturi fiscale pentru vînzări de peste 16000 de lei. Astfel, în cadrul unei acțiuni pe linie de prevenire și combatere
...[citește_toată_știrea]
6 Aprilie 2015, 18:50
(4601 vizualizări -
0 comentarii)
DSVSA Ialomița: Acțiune de inspecție a animalelor
În conformitate cu prevederile HG nr. 1156/2013 pentru aprobarea acțiunilor sanitare veterinare cuprinse în Programul acțiunilor de supraveghere, prevenire, control și eradicare a bolilor la animale, a
...[citește_toată_știrea]
6 Aprilie 2015, 17:55
(4203 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Materiale pirotehnice confiscate, pistol cu bile de cauciuc ridicat de polițiști
Peste 1300 de materiale pirotehnice au fost găsite de polițiștii ialomițeni în urma unei percheziții domiciliare. De asemenea, un pistol de autoapărare a fost confiscat, fiind aplicată și o amendă de 8
...[citește_toată_știrea]
6 Aprilie 2015, 17:25
(5864 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Infractori încarcerați
Trei ialomițeni pe numele cărora instanțele au emis mandate de executare a pedepsei cu închisoarea au fost identificați de polițiști și încarcerați. Astfel, doi bărbați din comuna Grivița pe numele cărora
...[citește_toată_știrea]
6 Aprilie 2015, 17:15
(2548 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: Accident cu un tînăr băut la volan
Duminică, 5 aprilie a.c., pe raza municipiului Fetești, s-a petrecut un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din primele verificări, polițiștii deplasați la fața locului au stabilit că
...[citește_toată_știrea]
6 Aprilie 2015, 16:50
(4561 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Beți și fără permise, la volan
Polițiștii rutieri au depistat pe șoselele județului cinci bărbați, cu vîrste cuprinse între 22 și 39 de ani, care conduceau 3 autovehicule și 2 mopede, fără a poseda permise de conducere pentru vreo categorie
...[citește_toată_știrea]
6 Aprilie 2015, 16:35
(6219 vizualizări -
0 comentarii)
Buești: Un șofer băut a acroșat o femeie!
Sîmbătă, 4 aprilie a.c., Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că la Spitalul Județean de Urgență Slobozia s-a prezentat o femeie, în vîrstă de 53 de ani, din Slobozia, care prezenta vătămări corporale
...[citește_toată_știrea]
6 Aprilie 2015, 16:20
(5687 vizualizări -
0 comentarii)
Poliția Rutieră Ialomița: 120 de șoferi sancționați, amenzi de peste 109000 de lei
În acest sfîrșit de săptămînă, 3-5 aprilie 2015, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor
...[citește_toată_știrea]
6 Aprilie 2015, 16:10
(6739 vizualizări -
0 comentarii)
Incendiu la Ciocîrlia
Un incendiu a izbucnit în noapte de duminică spre luni, 5/6 aprilie 2015, în jurul orei 3,00, la locuința unui cetățean din localitatea Ciocîrlia. Pompierii de la Secția Urziceni, un echipaj de prim ajutor
...[citește_toată_știrea]
6 Aprilie 2015, 15:40
(6671 vizualizări -
0 comentarii)
«Porți Deschise» la ISU Ialomița în săptămîna 6-10 aprilie 2015
Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița se alătură, și în acest an, programului inițiat de Ministerul Educației și Cercetării Științifice «Școala altfel: să știi
...[citește_toată_știrea]
6 Aprilie 2015, 13:25
(6291 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Două accidente grave într-o singură zi
Miercuri, 1 aprilie 2015, pe raza județului Ialomița s-au produs două accidente rutiere grave în care au fost implicați pietoni. O persoană și-a pierdut viața, iar o alta a fost grav rănită. În jurul orei
...[citește_toată_știrea]
2 Aprilie 2015, 21:05
(6985 vizualizări -
0 comentarii)
Comentariile cititorilor:
(24 Septembrie 2016, 22:26)
viitorul II-Unirea 3-0!suntem pe antepenultimul loc in clasament...
(23 Septembrie 2016, 21:34)
Pana cand e finatata echipa? Te pomenesti ca din retur ne uitam pe dolce la dunarea calarasi...Ionascule, doar nu crezi ca scapi dupa ce ai aruncat milioane pe o apa nepotabila, (incapabilule, ar trebui sa fii cuzat de genocid!!!), daca urli sa nu se mai sustina Unirea!
(23 Septembrie 2016, 13:12)
Nu mai comparați situația cu cea care am promovat in liga a 2 ,atunci era un lot valoros si alte condiții financiare mult mai bune,acum baietii nici nu joaca pe prime de joc si nici salariile nu sunt unele cu pretenții pentru promovare asa ca eu cred ca sunt pretenții mari si bani putini pentru ce se vrea, dar asa este la Slobozia lumea sa învățat cu rezultate ca atunci cand băteam Rapidul pe unde il prindeam si care rapid ?acela care avea in componenta numai jucatori de liga 1 si antrenor Vio moldovan,asta asa pentru cei ce va dați cu părerea pe aici dar nu știți dedesubturile echipei..
(23 Septembrie 2016, 11:10)
Juniorii cu pile joacă!!!!!! Restul viseaza sa intre in grațiile celor care fac echipa.
(23 Septembrie 2016, 00:32)
Ilie, te cunosti de la o posta cand scrii pe aici!
(22 Septembrie 2016, 18:14)
Eu zic ca acum cu noii oameni din conducere avem ceva sperante ! Sunt tineri,au experienta fotbalistica si idei bune pentru viitor ! Cuvantul de ordine este acum RABDARE
(22 Septembrie 2016, 15:36)
@suporter
Omule,inainte de a comenta priveste situatia in ansamblu si invata regulamentul,nu sariti imediat cu gura .In primul rand au intrat pe teren cei numiti de tine fiindca ei sunt juniorii nostri la nivel local,si pentru ca regulamentul FRF iti impune sa joci cu 3 juniori,iar Unirea incearca sa se descurce doar cu ce are pe plan local.Daca erau mai multi bani la club,stai tu linistit ca poate aduceau si alti juniori din alte parti,dar nu vine niciun junior la Slobozia pe saracia actuala de la club,juniorii foarte talentati merg la echipele de liga 2,sau chiar in prima liga.
Apoi,uitati-va la lotul Unirii cat de subtire este,daca au lipsit 3-4 piese de baza,imediat s-a vazut.
Cam astia sunt jucatorii pe care ii avem,sa-i sustinem cum putem.Deocamadata este doar etapa 3,mai au timp sa revina.Cheia promovarii este la ei,daca bat la Viitorul se redreseaza.
(22 Septembrie 2016, 11:54)
Culeg roadele muncii depuse, domnii ce se ocupa de destinele echipei.
(22 Septembrie 2016, 07:02)
orasul asta nu merita prea mult fotbal , nu merita galerie la fotbal , nu merita mai nimic , primeste atat cat merita si cat interes arata . . .pentru aia 100-200 de insi care inca mai vin la meciuri . . .restul unde sunt ? stie cineva ca petrolul in liga 5 are 5-6 mii de fani pe meci ? sau otelul sau poli ? noi nu suntem macar 500 in liga 3 , si pentru aia care vin,sa ma arate orice prost cu degetul ca ma plateste primaria sa cant ? hahah , si apropo nu va faceti iluzii ca echipa poate promova anul asta . . .sanatate tuturor
(21 Septembrie 2016, 23:24)
Ce va vaitati Unirea Slobozia , n-aveti atacant pe Khalil ? Nu-i copilul de suflet al domnului Ionescu ? Domnul manager Lemnaru nu si-a bagat fiul in teren la meciul asta? Multa sanatate domnului Prepelita !
(21 Septembrie 2016, 12:24)
Ziceti mersi ca mai avem echipa...Ca dragii nostri consilieri respinsesera finantarea....cum de s-or fi razgandit?
(21 Septembrie 2016, 12:15)
Asta cu galeria e doar asa de paravan ! Ne lipsesc multe altele ...
(21 Septembrie 2016, 00:33)
Ne lipsesc foarte mult si inimosii baieti din galerie nu numai atacantii,clarviziunea si daruirea in joc...