Slobozia: Hoț de găini prins în flagrant
Marți, 7 septembrie, prin 112, Poliția a fost sesizată de un cetățean despre faptul că a observat un bărbat care încearcă să fure păsări din curtea unei locuințe de pe Strada Orion, din Slobozia. Deplasîndu
...[citește_toată_știrea]
8 Septembrie 2010, 18:38
(15690 vizualizări -
0 comentarii)
Pistol cu gaze cumpărat din Bulgaria și introdus ilegal în România
Marți, 7 septembrie, polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au organizat o acțiune ce a vizat identificarea persoanelor care dețin arme ilegal. Cu ocazia acțiunii, polițiștii au
...[citește_toată_știrea]
8 Septembrie 2010, 18:37
(19231 vizualizări -
0 comentarii)
Locuri de muncă în Danemarca
Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița aduce la cunoștința celor interesați că la această dată, prin intermediul rețelei EURES, sînt disponibile 30 locuri de muncă în Danemarca, pentru
...[citește_toată_știrea]
8 Septembrie 2010, 13:10
(17311 vizualizări -
0 comentarii)
Secțiunea Sport a fost actualizată!
Cele mai noi știri din sportul ialomițean.
...[citește_toată_știrea]
7 Septembrie 2010, 19:35
(9739 vizualizări -
0 comentarii)
Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!
Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița.
...[citește_toată_știrea]
7 Septembrie 2010, 19:18
(8081 vizualizări -
0 comentarii)
Infracționalitate, cereale și școli, teme în ședința Colegiului Prefectural
Joi, 9 septembrie, în sala de ședințe a Direcției Sanitare Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița se va desfășura ședința de lucru a Colegiului Prefectural Ialomița. Lucrările vor debuta cu
...[citește_toată_știrea]
7 Septembrie 2010, 16:32
(19762 vizualizări -
0 comentarii)
Agricultorii încetează protestele
La începutul săptămînii, luni 6 septembrie, s-a desfășurat întîlnirea Comitetului de Criză, denumit strategic «Salvați Agricultura». Scopul întrunirii l-a constituit evaluarea situațiilor de protest înregistrate
...[citește_toată_știrea]
7 Septembrie 2010, 16:31
(17387 vizualizări -
0 comentarii)
Pompierii ialomițeni în competiție sportivă
În perioada 8-10 septembrie, Inspectoratul pentru Situații de Urgență al județului Argeș este gazda fazei naționale a Concursurilor Serviciilor Profesioniste pentru Situații de Urgență. La competiție va
...[citește_toată_știrea]
7 Septembrie 2010, 16:28
(16470 vizualizări -
0 comentarii)
Reținut pentru 24 de ore după ce, beat la volan, a omorît o femeie și a părăsit locul accidentului
Polițiștii ialomițeni au declanșat în după amiaza zilei de duminică, 5 septembrie a.c., ample operațiuni pentru identificarea în trafic a unui autoturism al cărui șofer, implicat într-un eveniment rutier
...[citește_toată_știrea]
6 Septembrie 2010, 15:15
(20150 vizualizări -
0 comentarii)
La volan fără permise sau conducînd mașini neînmatriculate
Sîmbătă, 4 septembrie a.c., în jurul orei 23.30, polițiști din cadrul Poliției Orașului Fierbinți-Tîrg au identificat și oprit în trafic un autoturism, la volanul căruia se afla un tînăr de 22 de ani din
...[citește_toată_știrea]
6 Septembrie 2010, 15:13
(14798 vizualizări -
0 comentarii)
«Biblionet» la Miloșești
Joi, 9 septembrie 2010, ora 11.00, la Biblioteca Comunală din Miloșești se va inaugura oficial un nou serviciu de bibliotecă, în cadrul programului «Biblionet-lumea în biblioteca mea». Să reamintim că programul
...[citește_toată_știrea]
6 Septembrie 2010, 15:07
(20649 vizualizări -
1 comentariu)
Bătrîn de 79 de ani, rănit în accident
Sîmbătă, 4 septembrie a.c., în jurul orei 20.00, Poliția a fost sesizată prin 112, de către un conducător auto, despre faptul că în timp ce se deplasa cu autoturismul pe Bulevardul Chimiei, din Slobozia
...[citește_toată_știrea]
6 Septembrie 2010, 15:05
(15270 vizualizări -
0 comentarii)
Gîrbovi: A dat cu spatele și a intrat în stîlp
În noaptea de duminică spre luni, în jurul orei 1.30, pe DJ203 B, în comuna Gîrbovi, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Victima, în vîrstă de 28 de ani, șoferul unui autoturism
...[citește_toată_știrea]
6 Septembrie 2010, 15:03
(20210 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Evenimente expoziționale
Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» organizează miercuri, 8 septembrie, un eveniment expozițional de marcă. Evenimentul se va desfășura începînd cu orele 14,00. Slobozenii interesați pot vizita Galeriile
...[citește_toată_știrea]
6 Septembrie 2010, 11:58
(20069 vizualizări -
0 comentarii)
Pădure în flăcări la Reviga, camion cu cosmetice mistuit de foc, accident la Gîrbovi
Două hectare de pădure au fost afectate de flăcări după ce o persoană a dat foc vegetației uscate din apropierea pomilor. Incendiul s-a produs în localitatea Reviga și a fost sesizat pompierilor vineri
...[citește_toată_știrea]
6 Septembrie 2010, 11:57
(22817 vizualizări -
0 comentarii)
UPDATE: Polițist din Țăndărei, bătut chiar în sediul Poliției
Bărbații cercetați pentru ultraj, după ce, nemulțumiți că fratele lor urmează să fie sancționat contravențional, au lovit un polițist, au primit mandate de arestare preventivă În cursul
...[citește_toată_știrea]
4 Septembrie 2010, 16:50
(19115 vizualizări -
7 comentarii)
Autoturism furat din Germania, găsit la Slobozia
Joi, 2 septembrie a.c., în jurul orei 11.50, polițiștii au organizat și executat o acțiune pentru depistarea autoturismelor ce figurează urmărite internațional. În cadrul acțiunii, a fost identificat un
...[citește_toată_știrea]
3 Septembrie 2010, 15:15
(18541 vizualizări -
0 comentarii)
Arestați pentru că au furat motorină din camionul unui turc
Doi tineri de 25, respectiv 28 de ani, ambii din Urziceni, au fost reținuți joi, 2 septembrie a.c., pe bază de ordonanță pentru 24 de ore, fiind cercetați pentru furt calificat. Cei doi sînt suspectați
...[citește_toată_știrea]
3 Septembrie 2010, 15:07
(22659 vizualizări -
0 comentarii)
Transportul și comercializarea materialului lemnos, în atenția polițiștilor
În cursul zilei de joi, 2 septembrie a.c., polițiștii Birourilor de Investigare a Fraudelor și Ordine Publică din cadrul Poliției Fetești, în colaborare cu reprezentanți ai Inspectoratului Teritorial de
...[citește_toată_știrea]
3 Septembrie 2010, 15:02
(17857 vizualizări -
2 comentarii)
Vindea haine la magazinul de animale
În cursul zilei de joi, 2 septembrie a.c., în intervalul orar 13.00-17.00, efective din cadrul Poliției Slobozia, în colaborare cu jandarmi și polițiști comunitari, au organizat și executat o acțiune pe
...[citește_toată_știrea]
3 Septembrie 2010, 15:00
(17072 vizualizări -
0 comentarii)
Falși inspectori de la Protecția Consumatorului
O nouă metodă de înșelat patronii slobozeni a fost testată la Slobozia. Polițiștii i-au prins pe făptuitori, cercetînd actual modul în care aceștia au reușit să-i înșele pe administratorii a două societăți
...[citește_toată_știrea]
3 Septembrie 2010, 11:44
(1072649 vizualizări -
518 comentarii)
Slobozia: Pieton accidentat pe trecere
Miercuri, 1 septembrie, polițiștii au fost sesizați despre faptul că în Slobozia s-a produs un accident de circulație, soldat cu rănirea unei persoane. În urma cercetărilor efectuate s-a stabilit că, în
...[citește_toată_știrea]
3 Septembrie 2010, 11:43
(19183 vizualizări -
0 comentarii)
Pistol fără documente, confiscat
În cursul zilei de miercuri, 1 septembrie, polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au organizat și executat o acțiune, al cărui scop principal l-a constituit identificarea persoanelor
...[citește_toată_știrea]
3 Septembrie 2010, 11:42
(20698 vizualizări -
0 comentarii)
Urmărit general prins de polițiști
Miercuri, 1 septembrie, polițiștii feteșteni au identificat și reținut un bărbat, de 34 de ani, din județul Vaslui, urmărit. Acesta se sustrăgea executării unei pedepse privative de libertate. Pe numele
...[citește_toată_știrea]
3 Septembrie 2010, 11:42
(18605 vizualizări -
0 comentarii)
Taximetrist băut, la volan
În cursul nopții trecute, 31 august, polițiști ai Biroului Rutier Slobozia au oprit un autoturism de transport persoane în regim taxi, la volanul căruia se afla un bărbat de 33 de ani, din localitate.
...[citește_toată_știrea]
1 Septembrie 2010, 19:42
(19100 vizualizări -
0 comentarii)
Patroni cercetați penal
Polițiștii ialomițeni cercetează trei patroni pentru infracțiuni economice, respectiv evaziune fiscală și fals în înscrisuri sub semnătură privată, prejudiciul reținut în sarcina celor trei depășind 93
...[citește_toată_știrea]
1 Septembrie 2010, 19:42
(20816 vizualizări -
0 comentarii)
Rablele, scoase din circulație
Marți, 31 august, în intervalul orar 10,00-14,00, polițiștii rutieri, în colaborare cu reprezentanți ai RAR au acționat în Slobozia, pentru verificarea stării tehnice a autovehiculelor aflate în circulație
...[citește_toată_știrea]
1 Septembrie 2010, 19:41
(16340 vizualizări -
0 comentarii)
Grindu: I-a furat laptopul din casă
Polițiștii ialomițeni au reușit să rețină un tînăr de 19 ani din Grindu, suspect de comiterea unui furt. Furtul a fost sesizat polițiștilor, sîmbătă, 28 august, cînd victima, un bărbat de 28 de ani din
...[citește_toată_știrea]
1 Septembrie 2010, 09:46
(17131 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: Băut la volan
Luni, 30 august, polițiștii feteșteni au oprit în trafic, pentru un control de rutină, un autoturism condus de un bărbat, de 33 de ani, din localitate. Pentru că mirosea a alcool, polițiștii l-ai testat
...[citește_toată_știrea]
1 Septembrie 2010, 09:44
(19929 vizualizări -
0 comentarii)
Urziceni: Femeie de 83 de ani, dispărută de la domiciliu
La începutul săptămînii, luni, 30 august a.c., în jurul orei 14,00, un bărbat din Urziceni a reclamat polițiștilor din localitate despre faptul că Alexandra Elisabeta, de 83 de ani, din localitatea Manasia
...[citește_toată_știrea]
1 Septembrie 2010, 09:42
(16904 vizualizări -
0 comentarii)
Comentariile cititorilor:
(24 Septembrie 2016, 22:26)
viitorul II-Unirea 3-0!suntem pe antepenultimul loc in clasament...
(23 Septembrie 2016, 21:34)
Pana cand e finatata echipa? Te pomenesti ca din retur ne uitam pe dolce la dunarea calarasi...Ionascule, doar nu crezi ca scapi dupa ce ai aruncat milioane pe o apa nepotabila, (incapabilule, ar trebui sa fii cuzat de genocid!!!), daca urli sa nu se mai sustina Unirea!
(23 Septembrie 2016, 13:12)
Nu mai comparați situația cu cea care am promovat in liga a 2 ,atunci era un lot valoros si alte condiții financiare mult mai bune,acum baietii nici nu joaca pe prime de joc si nici salariile nu sunt unele cu pretenții pentru promovare asa ca eu cred ca sunt pretenții mari si bani putini pentru ce se vrea, dar asa este la Slobozia lumea sa învățat cu rezultate ca atunci cand băteam Rapidul pe unde il prindeam si care rapid ?acela care avea in componenta numai jucatori de liga 1 si antrenor Vio moldovan,asta asa pentru cei ce va dați cu părerea pe aici dar nu știți dedesubturile echipei..
(23 Septembrie 2016, 11:10)
Juniorii cu pile joacă!!!!!! Restul viseaza sa intre in grațiile celor care fac echipa.
(23 Septembrie 2016, 00:32)
Ilie, te cunosti de la o posta cand scrii pe aici!
(22 Septembrie 2016, 18:14)
Eu zic ca acum cu noii oameni din conducere avem ceva sperante ! Sunt tineri,au experienta fotbalistica si idei bune pentru viitor ! Cuvantul de ordine este acum RABDARE
(22 Septembrie 2016, 15:36)
@suporter
Omule,inainte de a comenta priveste situatia in ansamblu si invata regulamentul,nu sariti imediat cu gura .In primul rand au intrat pe teren cei numiti de tine fiindca ei sunt juniorii nostri la nivel local,si pentru ca regulamentul FRF iti impune sa joci cu 3 juniori,iar Unirea incearca sa se descurce doar cu ce are pe plan local.Daca erau mai multi bani la club,stai tu linistit ca poate aduceau si alti juniori din alte parti,dar nu vine niciun junior la Slobozia pe saracia actuala de la club,juniorii foarte talentati merg la echipele de liga 2,sau chiar in prima liga.
Apoi,uitati-va la lotul Unirii cat de subtire este,daca au lipsit 3-4 piese de baza,imediat s-a vazut.
Cam astia sunt jucatorii pe care ii avem,sa-i sustinem cum putem.Deocamadata este doar etapa 3,mai au timp sa revina.Cheia promovarii este la ei,daca bat la Viitorul se redreseaza.
(22 Septembrie 2016, 11:54)
Culeg roadele muncii depuse, domnii ce se ocupa de destinele echipei.
(22 Septembrie 2016, 07:02)
orasul asta nu merita prea mult fotbal , nu merita galerie la fotbal , nu merita mai nimic , primeste atat cat merita si cat interes arata . . .pentru aia 100-200 de insi care inca mai vin la meciuri . . .restul unde sunt ? stie cineva ca petrolul in liga 5 are 5-6 mii de fani pe meci ? sau otelul sau poli ? noi nu suntem macar 500 in liga 3 , si pentru aia care vin,sa ma arate orice prost cu degetul ca ma plateste primaria sa cant ? hahah , si apropo nu va faceti iluzii ca echipa poate promova anul asta . . .sanatate tuturor
(21 Septembrie 2016, 23:24)
Ce va vaitati Unirea Slobozia , n-aveti atacant pe Khalil ? Nu-i copilul de suflet al domnului Ionescu ? Domnul manager Lemnaru nu si-a bagat fiul in teren la meciul asta? Multa sanatate domnului Prepelita !
(21 Septembrie 2016, 12:24)
Ziceti mersi ca mai avem echipa...Ca dragii nostri consilieri respinsesera finantarea....cum de s-or fi razgandit?
(21 Septembrie 2016, 12:15)
Asta cu galeria e doar asa de paravan ! Ne lipsesc multe altele ...
(21 Septembrie 2016, 00:33)
Ne lipsesc foarte mult si inimosii baieti din galerie nu numai atacantii,clarviziunea si daruirea in joc...