AJOFM Ialomița: 3,72%, rata șomajului în luna iunie 2022
La sfârșitul lunii iunie 2022, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 3467 șomeri (din care 1584 femei), rata șomajului fiind de 3,72%, cu 0,69% sub valoarea
...[citește_toată_știrea]
2 August 2022, 13:45
(11748 vizualizări -
0 comentarii)
Protopopiatul Urziceni: Campanie de donare de sânge
Luni, 1 august 2022, Protopopiatul Urziceni a organizat o nouă acțiune în cadrul campaniei naționale susținută de Patriarhia Română, respectiv «Donează sânge, salvează o viață!». Astfel, o echipă medicală
...[citește_toată_știrea]
1 August 2022, 16:30
(19861 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: 26 de noi cazuri de COVID-19
Luni, 1 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28163, fiind înregistrate 26 de cazuri noi față de ziua de duminică, 31 iulie a.c., când au fost
...[citește_toată_știrea]
1 August 2022, 16:15
(7683 vizualizări -
0 comentarii)
Țăndărei: Locuință cuprinsă de flăcări
Sâmbătă, 30 iulie a.c., trei echipaje de pompieri din Țăndărei, cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD au intervenit pentru localizarea și lichidarea unui incendiu produs
...[citește_toată_știrea]
1 August 2022, 15:00
(7692 vizualizări -
0 comentarii)
Accidente rutiere la Coșereni și Gura Ialomiței
Duminică, 31 iulie a.c., pe raza localităților Coșereni și Gura Ialomiței s-au produs două accidente rutiere, în urmă cărora au rezultat opt victime. La fața locului au intervenit paramedicii SMURD însă
...[citește_toată_știrea]
1 August 2022, 14:50
(11518 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: 8 noi cazuri de COVID-19
Duminică, 31 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28137, fiind înregistrate 8 cazuri noi față de ziua de sâmbătă, 30 iulie a.c., când au fost
...[citește_toată_știrea]
31 Iulie 2022, 16:50
(3137 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: 41 de noi cazuri de COVID-19
Sâmbătă, 30 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28129, fiind înregistrate 41 de cazuri noi față de ziua de vineri, 29 iulie a.c., când au fost
...[citește_toată_știrea]
30 Iulie 2022, 16:40
(7121 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: 59 de noi cazuri de COVID-19
Vineri, 29 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28088, fiind înregistrate 59 de cazuri noi față de ziua de joi, 28 iulie a.c., când au fost
...[citește_toată_știrea]
29 Iulie 2022, 17:40
(4712 vizualizări -
0 comentarii)
AJFP Ialomița: Nerespectarea legii 241/2005 are consecințe penale
Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că, potrivit art. 6^1 alin. (1) din Legea nr. 241/2005, pentru prevenirea și combaterea evaziunii fiscale, cu modificările
...[citește_toată_știrea]
29 Iulie 2022, 17:30
(6679 vizualizări -
0 comentarii)
«Ziua Imnului Național al României», sărbătorită la Muzeul Județean Ialomița
«Ziua Imnului Național al României» a fost sărbătorită vineri, 29 iulie a.c., la Muzeul Județean Ialomița, printr-o manifestare cu caracter educațional, adresată copiilor înscriși în programul muzeal «
...[citește_toată_știrea]
29 Iulie 2022, 16:10
(6484 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: 49 de noi cazuri de COVID-19
Joi, 28 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28029, fiind înregistrate 49 de cazuri noi față de ziua de miercuri, 27 iulie a.c., când au fost
...[citește_toată_știrea]
28 Iulie 2022, 16:15
(7519 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: A încercat să-și pună capăt zilelor
Joi, 28 iulie a.c., pompierii au intervenit în cazul unei tentative de suicid la Fetești Gară. Este vorba despre un tânăr de 26 de ani care s-a urcat pe un stâlp de electricitate, înalt de 30 de metri,
...[citește_toată_știrea]
28 Iulie 2022, 14:15
(12986 vizualizări -
0 comentarii)
Gura Ialomiței: Incendiu la o anexă gospodărească
Miercuri, 27 iulie a.c., pompierii din Țăndărei au intervenit cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD pentru lichidarea unui incendiu produs la o anexă gospodărească în comuna
...[citește_toată_știrea]
28 Iulie 2022, 12:40
(9628 vizualizări -
0 comentarii)
AJFP Ialomița: În primul semestru al anului 2022, valoarea sumelor colectate a fost de 560,27 milioane de lei
Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat, în primele 6 luni ale anului 2022, încasări nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 560,27 milioane de lei
...[citește_toată_știrea]
27 Iulie 2022, 19:00
(11789 vizualizări -
0 comentarii)
Amara: Câini ținuți în condiții necorespunzătoare de către stăpâni
Marți, 26 iulie a.c., o femeie din orașul Amara a sesizat IPJ Ialomița cu privire la faptul că într-o curte din apropierea locuinței sale s-ar afla 5 câini răniți și flămânzi. Polițiștii din cadrul Biroului
...[citește_toată_știrea]
27 Iulie 2022, 17:40
(12302 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: 85 de noi cazuri de COVID-19
Miercuri, 27 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27980, fiind înregistrate 85 de cazuri noi față de ziua de marți, 26 iulie a.c., când au fost
...[citește_toată_știrea]
27 Iulie 2022, 16:15
(5537 vizualizări -
0 comentarii)
AJFP Ialomița: Duminică, 31 iulie 2022, termen limită pentru depunerea Formularului 398
Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii, persoane impozabile care sunt înregistrate în România pentru utilizarea unuia dintre regimurile speciale prevăzute la art
...[citește_toată_știrea]
26 Iulie 2022, 16:40
(12068 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: 96 de noi cazuri de COVID-19
Marți, 26 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27895, fiind înregistrate 96 de cazuri noi față de ziua de luni, 25 iulie a.c., când au fost
...[citește_toată_știrea]
26 Iulie 2022, 16:15
(9599 vizualizări -
0 comentarii)
Movila: Două persoane decedate într-un accident rutier
Un grav accident rutier s-a produs luni, 25 iulie a.c., pe raza localității Movila. Două persoane și-au pierdut viața, iar alte două au fost grav rănite, în urma impactului dintre două autoturisme. La fața
...[citește_toată_știrea]
25 Iulie 2022, 18:40
(20279 vizualizări -
0 comentarii)
Bărcănești: Și-a pierdut viața într-un accident rutier
Luni, 25 iulie a.c., pe raza comunei Bărcănești s-a produs un accident de circulație soldat cu decesul unei persoane și rănirea a altor cinci. Din verificările efectuate a reieșit că în timp ce un bărbat
...[citește_toată_știrea]
25 Iulie 2022, 18:10
(13613 vizualizări -
1 comentariu)
Spitalul Județean Slobozia, partener într-un proiect privind prevenirea cancerului de col uterin
Spitalul Județean de Urgență Slobozia este principalul partener al Proiectului «Screening pentru Cancerul de Col Uterin și Tratament Precoce» (SCCUT), finanțat de Uniunea Europeană cu scopul de a preveni
...[citește_toată_știrea]
25 Iulie 2022, 17:00
(12095 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: 10 noi cazuri de COVID-19
Luni, 25 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27799, fiind înregistrate 10 cazuri noi față de ziua de duminică, 24 iulie a.c., când au fost
...[citește_toată_știrea]
25 Iulie 2022, 16:00
(15643 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: 12 incendii de vegetație uscată
În ultimele 3 zile, pompierii ialomițeni au acționat pentru localizarea și stingerea a 18 incendii înregistrate la nivel județean. Din totalul celor 18 incendii care au avut loc în perioada menționată,
...[citește_toată_știrea]
25 Iulie 2022, 15:30
(20394 vizualizări -
0 comentarii)
Incendii pe raza localităților Perieți și Grivița
Duminică, 24 iulie a.c., pompierii din cadrul Detașamentului Slobozia au intervenit pentru localizarea și lichidarea unui incendiu, cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă, produs la anexa unei
...[citește_toată_știrea]
25 Iulie 2022, 15:15
(8957 vizualizări -
0 comentarii)
Recensământul Populației și Locuințelor 2021: 94,4% dintre ialomițeni s-au recenzat
Conform statisticilor Direcției Județene de Statistică Ialomița, până la data de 24 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița s-au recenzat 232642 de persoane, reprezentând 94,4% din populația rezidentă
...[citește_toată_știrea]
25 Iulie 2022, 15:00
(15531 vizualizări -
0 comentarii)
Ciochina: S-a răsturnat cu mașina pe câmp
Sâmbătă, 23 iulie a.c., pompierii din Urziceni au fost solicitați să intervină la un accident rutier produs pe DN2, în localitatea Ciocârlia, în eveniment fiind implicate două autoturisme. În sprijinul
...[citește_toată_știrea]
25 Iulie 2022, 14:45
(11282 vizualizări -
0 comentarii)
AJFP Ialomița: Rambursare de TVA de peste 6,33 milioane de lei în iunie 2022
Prin structurile sale fiscal-teritoriale, Administrația Județeana Finanțelor Publice Ialomița a rambursat, în luna iunie 2022, conform selecției naționale, TVA în valoare de peste 6,33 milioane de lei,
...[citește_toată_știrea]
25 Iulie 2022, 14:35
(12728 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: 36 de noi cazuri de COVID-19
Duminică, 24 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27789, fiind înregistrate 36 de cazuri noi față de ziua de vineri, 22 iulie a.c., când au
...[citește_toată_știrea]
24 Iulie 2022, 16:10
(2030 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Salvată de polițiști, după ce a leșinat în pădure
O femeie în vârstă de 85 de ani a fost salvată în cursul zilei de sâmbătă, 23 iulie a.c., de polițiștii ialomițeni, după ce s-a rătăcit și a leșinat din cauza temperaturilor ridicate, în pădurea Sinești
...[citește_toată_știrea]
24 Iulie 2022, 12:00
(12675 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: 33 de noi cazuri de COVID-19
Sâmbătă, 23 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27753, fiind înregistrate 33 de cazuri noi față de ziua de vineri, 22 iulie a.c., când au fost
...[citește_toată_știrea]
23 Iulie 2022, 16:50
(9592 vizualizări -
0 comentarii)
Comentariile cititorilor:
(24 Septembrie 2016, 22:26)
viitorul II-Unirea 3-0!suntem pe antepenultimul loc in clasament...
(23 Septembrie 2016, 21:34)
Pana cand e finatata echipa? Te pomenesti ca din retur ne uitam pe dolce la dunarea calarasi...Ionascule, doar nu crezi ca scapi dupa ce ai aruncat milioane pe o apa nepotabila, (incapabilule, ar trebui sa fii cuzat de genocid!!!), daca urli sa nu se mai sustina Unirea!
(23 Septembrie 2016, 13:12)
Nu mai comparați situația cu cea care am promovat in liga a 2 ,atunci era un lot valoros si alte condiții financiare mult mai bune,acum baietii nici nu joaca pe prime de joc si nici salariile nu sunt unele cu pretenții pentru promovare asa ca eu cred ca sunt pretenții mari si bani putini pentru ce se vrea, dar asa este la Slobozia lumea sa învățat cu rezultate ca atunci cand băteam Rapidul pe unde il prindeam si care rapid ?acela care avea in componenta numai jucatori de liga 1 si antrenor Vio moldovan,asta asa pentru cei ce va dați cu părerea pe aici dar nu știți dedesubturile echipei..
(23 Septembrie 2016, 11:10)
Juniorii cu pile joacă!!!!!! Restul viseaza sa intre in grațiile celor care fac echipa.
(23 Septembrie 2016, 00:32)
Ilie, te cunosti de la o posta cand scrii pe aici!
(22 Septembrie 2016, 18:14)
Eu zic ca acum cu noii oameni din conducere avem ceva sperante ! Sunt tineri,au experienta fotbalistica si idei bune pentru viitor ! Cuvantul de ordine este acum RABDARE
(22 Septembrie 2016, 15:36)
@suporter
Omule,inainte de a comenta priveste situatia in ansamblu si invata regulamentul,nu sariti imediat cu gura .In primul rand au intrat pe teren cei numiti de tine fiindca ei sunt juniorii nostri la nivel local,si pentru ca regulamentul FRF iti impune sa joci cu 3 juniori,iar Unirea incearca sa se descurce doar cu ce are pe plan local.Daca erau mai multi bani la club,stai tu linistit ca poate aduceau si alti juniori din alte parti,dar nu vine niciun junior la Slobozia pe saracia actuala de la club,juniorii foarte talentati merg la echipele de liga 2,sau chiar in prima liga.
Apoi,uitati-va la lotul Unirii cat de subtire este,daca au lipsit 3-4 piese de baza,imediat s-a vazut.
Cam astia sunt jucatorii pe care ii avem,sa-i sustinem cum putem.Deocamadata este doar etapa 3,mai au timp sa revina.Cheia promovarii este la ei,daca bat la Viitorul se redreseaza.
(22 Septembrie 2016, 11:54)
Culeg roadele muncii depuse, domnii ce se ocupa de destinele echipei.
(22 Septembrie 2016, 07:02)
orasul asta nu merita prea mult fotbal , nu merita galerie la fotbal , nu merita mai nimic , primeste atat cat merita si cat interes arata . . .pentru aia 100-200 de insi care inca mai vin la meciuri . . .restul unde sunt ? stie cineva ca petrolul in liga 5 are 5-6 mii de fani pe meci ? sau otelul sau poli ? noi nu suntem macar 500 in liga 3 , si pentru aia care vin,sa ma arate orice prost cu degetul ca ma plateste primaria sa cant ? hahah , si apropo nu va faceti iluzii ca echipa poate promova anul asta . . .sanatate tuturor
(21 Septembrie 2016, 23:24)
Ce va vaitati Unirea Slobozia , n-aveti atacant pe Khalil ? Nu-i copilul de suflet al domnului Ionescu ? Domnul manager Lemnaru nu si-a bagat fiul in teren la meciul asta? Multa sanatate domnului Prepelita !
(21 Septembrie 2016, 12:24)
Ziceti mersi ca mai avem echipa...Ca dragii nostri consilieri respinsesera finantarea....cum de s-or fi razgandit?
(21 Septembrie 2016, 12:15)
Asta cu galeria e doar asa de paravan ! Ne lipsesc multe altele ...
(21 Septembrie 2016, 00:33)
Ne lipsesc foarte mult si inimosii baieti din galerie nu numai atacantii,clarviziunea si daruirea in joc...